PDA

צפייה בגרסה מלאה : הספידומטר לא עובד

שלומי סופה
26-04-05, 13:46
קניתי את הג'יפ שהספידומטר לא עובד והחלטתי לבדוק מה הבעיה אולי אתם יכולים לתת לי עצות איך אני יכול לבדוק למה הוא לא עובד?
תודה מראש...

אביעד_הלאלי
26-04-05, 14:02
זה יכול לנבוע ממספר סיבות:
א. שעון לא תקין.
ב. כבל ספידומטר קרוע.

בדוק את כבל הספידוטר- פרק אותו מהשעון ותראה אם הוא שבור בראשו, אם לא בדוק את החיבור שלו בגיר.

במידה וגילית שהכבל קרוע, עלות ההחלפה (לי עלה לפני כחודש באיזור באר שבע) כ- 50 שקל (לא מעטפת הכבל רק הכבל שמסתובב).
בעת ההרכבה השתמש במעט גריז בכדי להכניס את הכבל למעטפת. והברג אותו משני הקצוות (אל השעון עצמו ואל הגיר).

מקווה שעזרתי...

שלומי סופה
26-04-05, 14:26
בדקתי את החיבור עם הגיר והכל מחובר טוב והכבל שבתוך נמצא יש מצב שהוא נשבר באמצע?
ובדקתי הוא מחובר גם לשעון

שלומי סופה
26-04-05, 14:43
הרגע בדקתי את הכבל הוא לא שבור ולא כלום מה שניראה לי שהבעיה היא בגיר זה יכול ליהיות? אם אני יכול לסדר אותה בעצמי או שללכת לבעל מקצוע?

רפי לין
27-04-05, 08:49
אם אתה יכול לפרק את הכבל מלוח השעונים ואז קצת לנסוע עם הרכב ולראות אם הכבל הפנימי מסתובב. אם כן אז התקלה בלוח השעונים עצמו ואם הכבל לא מסתובב אז או שהוא קרוע או שהמתאם בתיבת ההילוכים פגום.
ברור שמכון ספידומטרים הנו מרצועי יותר ממך.
בברכת חג שמח - רפי לין :)

אביעד_הלאלי
27-04-05, 14:32
קבל רעיון אחר פשוט יותר, פרק את הכבל מהגיר, חבר את הראש שלו למברגה/מקדחה, ובדוק אם הספידומטר עובד. אם כן הבעיה במתאם אם לא הבעיה היא בכבל עצמו.

אביעד

six 4 life
27-04-05, 17:33
בדקתי את החיבור עם הגיר והכל מחובר טוב והכבל שבתוך נמצא יש מצב שהוא נשבר באמצע?
ובדקתי הוא מחובר גם לשעון

ליבת הכבל, החלק שמסתובב בתוך המעטפת, עשוי פלסטיק.
הרבה פעמים קורה שהכבל לא מותקן נכון, ומקרבתו למקורות חמים (אגזוז, סעפת), ליבת הכבל נמסה, ובכך למעשה הולך כבל ואין לך ספידומטר.

עלות כבל והליבה שלו היא בערך 100 ש"חים ביאנוביץ'.

אבל קודם בדוק אם הוא תקין כפי שקודמי רפי לין ציין.
פרק את ההברגה מצד שעון הספידומטר, החזק ביד, סע כמה מטרים ושים לב אם הליבה מסתובבת. מסתובבת? הבעיה לא בכבל. לא מסתובבת? גש לקנות.

-ארז 8) -

שלומי סופה
27-04-05, 18:58
חברתי למקדחה וזה אגיע ל140 קמש זה ככה צריך להיות? בכל אופן זה עובד אבאיה בגיר מה עושים?

six 4 life
27-04-05, 19:49
אכן כבל תקין.
פרק את הכבל מהטרנספר, וחבר אותו שוב. שאג שליבת הכבל (הכבל המרובע שבתוך העטיפה) נכנס בדיוק למקום שלו בטרנספר. סגור, ובדוק שוב.

-ארז 8) -

שלומי סופה
27-04-05, 19:52
לא אבנתי מה לאשות

six 4 life
27-04-05, 20:09
הכבל בצד אחד מחובר לשעון הספידומטר
בצד השני מחובר לתיבת ההעברה. (טרנספר).

רד/שב/שכב/פזצת"א - מתחת לג'יפ שלך.
תסתכל על כבל הספידומטר. שחור.
ראה לאן הוא מוביל. אתה תגיע אל תיבת ההעברה. (טרנספר).
הכבל מתחבר אליה על ידי טבעת הברגה שמורכבת על הכבל ועוטפת הברגה קיימת על הטרנספר שלך.

החלק הפנימי של הכבל, שהוא למעשה הכבל והחלק השחור הוא העטיפה שלו- לא עגול. הוא מרובע, על מנת שהמיסב/חלק שאליו הוא נכנס בטרנספר יוכל לסובב את הכבל, ולתת לך קריאת מהירות.
במיסב שאליו הוא נכנס, ישנה את אותה צורה של הכבל. מין מרובע קטן.

דאג שהכבל המרובע, נכנס למקום שלו.

מקווה שהבנת.

-ארז 8) -

שלומי סופה
27-04-05, 23:49
פירקתי וחיברתי את החיבור כמו שאמרתה וזה עדיין לא עובד

אביעד_הלאלי
28-04-05, 02:08
בדוק את אורך הכבל, אולי הוא פשוט קצר מידי... ודא כי אכן הראש המרובע, נכנס למקום שאליו הוא צריך להיכנס בגיר (הכבל טוב, וגם הספידומטר), אם הוא לא ישב טוב הוא לא יסתובב.
בדוק את המחבר, אם הוא מוברג היטב.

שלומי סופה
28-04-05, 11:02
בדקתי אכבל נכנס לחורים בגיר וספידומטר שהבעיה היא בגיר אם אני יכול לסדר אותה בעצמי או שללכת לבעל מקצוע?

שלומי סופה
29-04-05, 18:01
טוב אז ככה...הספידומטר עובד לאחר שפתחתי חלק בגיר ופשוט הגלגל שיניים לא ישב במקום ותודה על העזרה.

-->