PDA

צפייה בגרסה מלאה : איך מרתכים סדק בצינור מבלי לחדור פנימה ?

BackDoorMan
30-03-13, 14:55
לאחר שנואשתי מלחכות לשכן עם ה CO2 , החלטתי לרתך ברתכת רגילה, הצטערתי שלא קניתי שלשום כשהייתי קרוב לחנות אלקטרודה של 1.6
אבל החלטתי שאני מספיק טוב להסתדר עם 2.5.
כיוונתי את הזרם ל -80 אמפר ואח"כ עליתי עוד.

הריתוך יצא די טוב, חוץ מפעמיים שהשתהיתי יותר מידי באותו מקום או בכלל במשך הריתוך, ונאלצתי לבזבז זמן על סתימת 2 החורים.
לבסוף כשהייתי מרוצה, הצצתי פנימה וראיתי שהתפר התמצק עם קצת עודפי חומר בתוך הצינור.

השאלה אם יש טכניקה אחרת חוץ מאטימה זמנית של הפתחים והזרמת גז בלחץ גבוה שיהווה קונטרה למתכת הנוזלית ?
חשבתי על החדרת טבעת נחושת שתתמוך בתפר מבפנים.

kd2
31-03-13, 01:50
אולי חול ?

zviki
31-03-13, 02:08
אם ניתן לסובב את הצינור [במקרה של צינור מחובר] או ריתוך צינור שלא מחובר ורק לתיקון סדק או חור קטן -ריתוך "מעל לראש" .
ניסיתי עם חול - זה פציץ חבל"ז.

BackDoorMan
31-03-13, 08:45
הפעם האחרונה שריתכתי מעל הראש היתה בהקמת מחסן הרובוטי של ח"א בתל-נוף.
בכל מקרה מדובר על צינור הדאונפייפ של האגזוז מה שיוצא כלפי מטה מהקולקטור והוא די דק.

kd2
31-03-13, 15:17
ניסיתי עם חול - זה פציץ חבל"ז.

על פניו זה יכול להיות, אבל איך מתנהלים עם חול כשמכופפים צינור בשיטה בה ממלאים חול ?
לדעתי פשוט חובה לייבש אותה ממש לפני כן.

BackDoorMan
31-03-13, 15:31
מה הקשר בין כיפוף שזו פעולה מכנית קרה לבין ריתוך שזו פעולה תרמודינמית ?

אמנון
31-03-13, 15:58
לפי דעתי הדרך המתאימה היא כמו שציינת שימי, קונטרה של חתיכת פליז בתוך הצינור.

zviki
31-03-13, 16:13
על פניו זה יכול להיות, אבל איך מתנהלים עם חול כשמכופפים צינור בשיטה בה ממלאים חול ?
לדעתי פשוט חובה לייבש אותה ממש לפני כן.
ריתוך לחוד [יוצר זכוכית בחול] וכיפוף לחוד.
כיפוף צינור בעזרת חול זו אומנות. קודם כל- מצד אחד פקק [פלטה מרותכת אטומה], דוחסים היטב את החול בעזרת חוטר מדי פעם. מרתכים או סוגרים בדרך אחרת פקק בצד השני לאחר שהצינור מלא בחול דחוס ומכופפים.

כמובן שככל שזוית הכיפוף גדולה יותר- כך פחות קמטים בצינור.
[אבל מי מתעסק היום עם השיטות האלו? ,דור הולך ונעלם]

אמנון
31-03-13, 16:45
זאת בנוסף לעובדה שהיום מכופפים צינורות דקי דופן בשיטה של תמיכה פנימית לצינור, Mandrel type tube bending. התותב נקרא mandrel (http://www.langbow.co.uk/datastore/media/2%20MANDRELS.jpg)והוא המונע את קריסת הצינור.

BackDoorMan
31-03-13, 18:05
המנדרל ממש לא רלוונטי ליחידה או 2 בודדות.
רק עלות כיוון מכופפת מנדרל במחירי 2004 הייתה 250 ש"ח.
וממה שביררתי אז אין מכופפות בישראל לקטרים המקובלים בצנרת אגזוזים, יענו 2.5" ומעלה.
מנדרל בארץ משמש בעיקר בתעשיית רהיטי המתכת.

כל בוני הסעפות בארץ מרתכים קשתות מוכנות קטע קטע.

עידו לוריה
31-03-13, 18:16
שימי דבר ראשון יש כן מידות גדולות אצל חלק מהמכופפים בארץ ולא תמיד בונים עם קשת ריתוך מוכנה .
דבר שני אני משתמש הרבה באינסרט מפליז לשם ריתוך , אפילו בבניה של חומר חסר .

עידו

אמנון
31-03-13, 18:20
אם זה לא הובן, ההערה שלי לגבי המנדרל התיחסה לכיפוף צינורות דקי דופן כשיטה למניעת קריסה, בדומה לטכניקה (המיושנת משהו) עם חול דחוס.
לא לגבי יחידה אחת או שתים או כיפופים למערכת פליטה. וכמו שכבר נאמר, הדרך המתאימה לריתוך עם הבעיה הנידונה היא עם קונטרה של פליז.

BackDoorMan
01-04-13, 00:52
טוב.

kd2
01-04-13, 22:11
זכור לי אזכור לכיפוף עם חול בצינור וברנר (אבל אולי אני מדמיין...) ולכן שאלתי.
לא עשיתי לא את זה ולא כיפוף עם חול במכופפת מעולם.

assaf234
03-04-13, 11:52
אני לא יודע אם זה רלוונטי לך אבל מה לגבי תלאי?
חתוך וכפף פלאח מתאים ורתך סביבו.

BackDoorMan
03-04-13, 12:49
טלאי עדיף באמת אבל לא היה לי פח דק מספיק, וכלים נוחים לעיבוד.
הסדק נוצר מסביב להברגה של חיישן הלמבדא ושלח 2 זרועות החוצה (השניה מוסתרת) כך שהכנת הטלאי היתה גוזלת יותר מידי הכנות.
חוצמזה , ריתכתי, הרכבתי, בדקתי והכל טוב ויפה. עיביתי את האיזור בכמה מעברים של תפר על תפר והוא חזק יותר מהמקור.

http://www.carsforum.co.il/shares/shemer/306/15-09-06/X_%20012.jpg

-->