PDA

צפייה בגרסה מלאה : תקלה מוזרה בגיר

airzax3
26-04-05, 16:20
היום אחרי עצירה באמצע טיול אי אפשר היה לשלב הילוכים -שום הילוך לא נכנס, גז ביניים דאבל קלאץ-כלום כאילו שהקלאץ לא מפריד (הקלאץ אגב תקין-לא מחליק ומפריד יפה כשההילוך משולב)
אחרי שעה של מנוחה ההילוכים נכנסו קשה ועם רעש - לא היתה ברירה והתחלנו נסיעה לכיוון המרכז.
אחרי כ 20 דקות נסיעה בשטח שוב לא נכנסו ההילוכים-שילבתי לשני כשהמנוע כבוי והמשכתי נסיעה, כשעליתי לכביש הצלחתי לשלב הילוכים בהתחלה בצורה קצת קשה ורק במהירות 50 ומעלה ואחרי שעה של נסיעה הבן אלף חזר למוטב :evil:
עכשיו אני בבית וההילוכים נכנסים חלק-בלי שום רעש
מה עושים עכשיו עם הנבלה?
א-האם שיפוץ גיר זה משהו שאפשר לעשות בלי נסיון קודם (יש היינס)?
ב- אני מתכוון להוריד מחר גיר -מה אני יכול לבדוק לפני פירוק?
ג-מה כדאי להחליף בכל מקרה בהורדה (מחזשים מיסבים וכו')?

הפציינט אגב סמוראי 89 חודש אחרי החלפת שמן בגיר(לפני ההחלפה היה שם מרק חום אפרפר במקום שמן),בלי עבר פלילי למעט ראשון קשה בימים קרים ובלי חבטות מוגזמות בגיר

תודה ואחלה חדג למי שיכול לטייל
נחום.

אלון_ק
26-04-05, 19:36
הSERVICE MANUAL מתאר הכל, אין שם שום דבר נורא. אפשר לבד, מקסימום הולכים עם הגיר ביד למכון - לפחות את הכסף על הפירוק תחסוך.

מאחר והתופעה החלה בפתאומיות, ללא אזהרה וחלה על כל ההילוכים, אני הייתי עושה 2 דברים לפני פירוק הגיר: מחליף שמן ומפרק ובודק את ידית ההילוכים, על שלל מרכיביה; הסרוויס מתאר את הפרוצדורה במדוייק, אם היינס לא מספיק לך (אני יכול לפקסס לך).

שיפוץ גיר עצמי יעלה 600-1000, בהנחה שהגג"שים תקינים. אני לא יודע כמה יעלה במכון.

המהנדס
26-04-05, 19:53
נחום להזכירך השתמשנו היטב עם היינס במנגל ובמדורה :lol: - שימושי.
אחרי סיפור המקרה והתייעצות בבית עם כנראה שהסנכרונים שלך נתקעו .
תפתח את הבורג דבר ראשון ושים שמן חדש.

airzax3
26-04-05, 21:03
אחרי שהאוטו עמד כמה שעות בדקתי את ההילוכים שוב:
ראשון עד רביעי נכנסים חלק ובחמישי יש רעש נקישה חלש (הכל כשהאוטו עומד ומונע)
אי אפשר להעביר ישר מאחד ההילוכים לרוורס ללא שיחרור ולחיצה נוספת של הקלאץ'
יש סיכוי שהגיר קיבל מכה וזז?
אם יש שבב\גוף זר בגיר ניקוז שמן יספיק כדי להוציא אותו או שיש צורך לפרק ולעשות שטיפה?

בכל אופן מחר נתחיל בהחלפת שמן ופירוק של כל הידית (אין לי פקס בשליפה אז אני מקווה להסתדר עם מה שיש לי -תודה בכל זאת)

airzax3
27-04-05, 12:01
טוב, ממצאים:
הגומיה שסביב הידית(מעל הגולה) קרועה ותושבת גיר גמורה -הגיר רוקד בלי הרבה מאמץ
השמן היה די אפרפר-נחליף גם אותו
באותה ההזדמנות נחליף גם גומיה לטרנספר -אני מקווה שאני בכיוון כי ממש לא בא לי להוריד גיר

מה שכן-מצאתי במחסן של אבא שלי קומבינה נחמדה לחילוץ בורג ריקון
אחרי שהתיאשתי מנסיונות הפתיחה הרגילים החלטתי לרתך בורג לתוך הפקק ולחלץ אותו ובחיפוש אחרי בורג מתאים מצאתי בורג פלדה גדול שהקצה שלו הושחז לצורת ריבוע כשלדפנות של הריבוע יש זיות שגדלה ככל שמתרחקים מקצה הבורג (בהיטל צד יש לזה צורת טרפז) את הבורג דוחפים לפקק בעזרת מכות פטיש וחולצים עם ידית כח -אני יודע שלא גילתי את אמריקה אבל לי זה חסך הרבה כאב ראש עם הרתכת(לא סימפטי לרתך בשכיבה מתחת לאוטו).

http://imgsrv.pic4u.co.il/1affcadab900c9a949474e8e347ac020020000.a spx

תומר א.
27-04-05, 23:49
הפציינט אגב סמוראי 89 חודש אחרי החלפת שמן בגיר(לפני ההחלפה היה שם מרק חום אפרפר במקום שמן),בלי עבר פלילי למעט ראשון קשה בימים קרים ובלי חבטות מוגזמות בגיר

השמן היה די אפרפר-נחליף גם אותו

תגדיר אפרפר, שמן בגוון מטאלי למשל זה רע.
חבטות?????????????????????????????

airzax3
28-04-05, 09:58
השמן לפני ההחלפה היה שילוב של שמן ומים בעקבות משחקי חורף, לא מטאלי- יותר חום אפרפר בריקון שעשיתי אתמול קיבלתי שמן סטנדרטי לאחרי עבודה לא צלול אבל ללא סימני מים
מה שכן: הבעיה לא נפתרה החלפתי תושבת גיר(הישנה היתה גמורה לגמרי ועם ברגים שבורים) וידית הילוכים(במכשירי לא מוכרים רק את הגומיה) ואני חושב שהצלחתי למקד את הבעיה-עכשיו אני חושב יותר על מצמד:
ההילוכים לא נכנסו, כיבתי מנוע שילבתי לרוורס והנעתי עם קלאצ' לחוץ נתתי גז והאוטו התחיל לזחול אחורה (כנראה שבשטח היתה לו התנגדות מהקרקע ולכן לא הרגשנו את זה) כששחררתי קלאצ' נשמע רעש של שפשוף שני מתכות (לא חריקה של גיר) ובלחיצה נוספת על הקלאצ' הכל עבד בלי תקלות -כרגע כדי להחזיר את התקלה אני צריך לזרוק קלאצ' ושוב בשילוב\הנעה\שחרור העסק מסתדר מעבר לזה נראה לי שהקלאצ' קצת קשה בלחיצה
האם אני צודק בכיוון של הקלאצ'?
איך אני יכול לבדוק איזה חלק דפוק בהנחה שאני מעדיף לא לעשות קלא'צ קומפלט אם אני לא חייב?(מעדיף להשקיע את הכסף על צמיגים...)
תודה
נחום.

סוזי המשתוללת
29-04-05, 15:45
בהחלט נראה כמו קלאץ
אבל עד שלא תפרק לא תדע
כנראה שדיסקת החיכוך שבורה
פרק את גל ההינע בין הגיר לטרנספר ואת תושבת הגיר האחורית
לאחר מכן פרק את הסטרטר ואת ארבעת הברגים שמחברים את המנוע לגיר
משוך את הגיר אחורה ותן לו להשען על "הגשר" השחור שבקדמת הרכב
ככה תוכל לפרק קלאץ בלי להוריד לגמרי את הגיר

airzax3
05-05-05, 20:59
טוב, הבעיה נפתרה-קלאצ'
היום פרקנו את הגיר במוסך של חבר שלי שנידב ליפט וזוג ידיים מקצועיות לטובת הענין, מסתבר שאחד הקפיצים שבתוך דיסקת החיכוך קרס וגרם לכל הבלאגן -מדי פעם הוא היה יוצא ונתקע בין הדיסק לגלגל תנופה ובנסיעה מהירה הוא היה חוזר למקום, הקלאצ' עצמו ישב על כ50% שחיקה (בגלל זה העסק עבד טוב בנסיעה מהירה).
מישהו בעברו של הרכב רצה כנראה לחסוך כמה שקלים והרכיב קלאצ' משופץ (חותמת של "המדביק") במקור של AISIN
הגרוטאה הוחלפה לAISIN חדש (550 ש"ח כולל מיסב לחץ ומע"מ)
יחד עם מחז"ש ומיסב הילוך ישיר (יחד עוד מאה ומשהו ש"ח)
קצת קפה כמה סיגריות ותוך פחות מ4 שעות סגרנו באסטה.

המהנדס
06-05-05, 18:02
כל הכבוד.

boaziko
01-04-06, 01:41
בעיה שהופיעה, די דומה למה שנחום תיאר, כנראה שגם פה הלך הקלאץ', אבל אני צריך כמה הבהרות.
סמוראי 88. הבעיה:
בימים האחרונים, בזמן נסיעה, ההילוכים לא השתלבו או שהשתלבו קשה. התופעה הופיעה בצורה לא אחידה - לפעמים אחרי נסיעה ארוכה, ולפעמים די מהר אחרי תחילת נסיעה. כאשר ההילוך ממש לא נכנס דוממתי מנוע וההילוך נכנס בצורה חלקה.
היתה לי תחושה שהקלאץ' לא מפריד לגמרי. התחלתי במתיחת כבל הקלאץ'. הבעיה נפתרה.
אחרי כמה ימים הופיעה שוב. מתחתי את הכבל עוד. שוב הבעיה נפתרה.
אתמול כבר ביציאה מהחניה שום הילוך לא השתלב. מתחתי עוד קצת אבל לא עזר וזה כבר נראה לי יותר מדי (מתחתי אותו כבר בערך סנטימטר וקצת מהמקום ההתחלתי שלו) ואני מתעסק באקמול לקלאץ' גמור.
אני לא כל כך מכיר את נושא המצמד ועד כמה שאני כן מבין - הוא גמור...
מה שאני לא מבין זה את הרנדומאליות של התופעה - אם הוא לא מפריד אז למה לפני המתיחה של הכבל היו פעמים שהוא הפריד ופעמים שלא.
השאלה שלי נובעת מהחשש שיתכן שהבעיה היא גם בגיר.
מחר מחרתיים אני אפרק את הקלאץ' ונהיה יותר חכמים.
אם יש עצות - יתקבלו בברכה.

שעיה כליף
01-04-06, 16:27
לפי התיאור קפיצי השמש חלשים ועייפים כנראה

-->