PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחשב ניווט מסרב להתחבר לGPS

גלעד .ג.
31-03-13, 17:56
חג שמח,

קיבלתי מחשב ניווט (טאבלט מוקשח) מסוג 325 ITRONIX, במחשב קיים GPS מובנה.
כשאני נכנס לתוכנת ניווט TWONAV , היא לא מצליחה לאתר מיקום.
כשאני נכנס לתוכנה GPSINFO ומבצע סריקת פורטים אני מקבל הודעה שאומרת שמCOM3 יש קליטת GPS.
בתוכנה GPS DIAGNOSTICS כשאני נותן הוראת התחברות, מתחילות לרוץ על המסך פקודות, אך אין קליטת לווינים.

אשמח לקבל רעיונות לפתרון,

גלעד

erezgur
31-03-13, 19:25
חסרים קצת פרטים אבל הכותרת שלך מטעה. לפי תאור העובדות, בתוכנת twonav לא מצליח לזהות את המיקום, המחשב עצמו כן מצליח להתחבר ל-GPS.

GPSINFO לפי מה שהבנתי מדבריך מזהה קליטת מסרים מלוויני ה- GPS. האם אתה רואה מיקום מדוייק? תוכל לצרף צילום מסך?

ה"פקודות" שאתה כנראה רואה בתוכנת הדיאגנוסטיקה הינן פירוט מפורמט של תוכן השדרים המגיעים מלוויני ה- GPS.

כעת:
1. הפעל את המחשב במקום פתוח לשמיים ללא הפרעות לפחות במשך 20 דקות או עד שתראה מיקום מדוייק בתוכנות הבדיקה כמו GPS INFO.
2. בתוכנת ה- TwoNav וודא שהגדרת את ה- GPS בפורט שכתבת (COM3).

צילומי מסך יעזרו לחדד את הבעיה ולסייע בפתרונה :)

ארז גור

גלעד .ג.
31-03-13, 21:43
הGPSINFO אינו מקבל מיקום מדויק.

1. לאחר הפעלה של שעה מתחת לכיפת השמיים עדיין תקוע על אותו המצב (מצ"ב תמונה)

.71803

erezgur
01-04-13, 00:24
מצילום המסך אכן יתן ללמוד שיש תקשורת עם ה- GPS ונקלטים תשדורות מלוייני ה-GPS, אבל אכן אין מיקום מדוייק עדיין.

אם הכל תקין, היית צריך כבר לקבל מיקום מדוייק לפי מיטב ידיעתי. מתי עבד בצורה תקינה והיכן (אם רק בחו"ל - יש אולי תקווה וצריך להמתין בסבלנות עוד קצת. ככל שמפעילים את המקלט במקום הקרוב יחסית למקום האחרון שבו נמצא המיקום לאחרונה (גאוגרפי וקלנדרי) מציאת המיקום זריזה יותר).

בהצלחה,
ארז גור

גלעד .ג.
01-04-13, 01:18
עבד בפעם האחרונה לפני כחודש באזור זכרון יעקב (אצל הבעלים הקודם)...
כשהגעתי לאזור מעלה אדומים לא הצלחתי להתחבר...

erezgur
01-04-13, 09:50
כשהגעתי לאזור מעלה אדומים לא הצלחתי להתחבר...

מעלה אדומים? זה מדליק לי ניצוץ קטן - יש הרבה דיבורים בפורומים השונים על בעיות קליטת GPS באזור ים המלח (כאשר יורדים מתחת לגובה פני הים), כנראה בעיקר בשל בעיות תוכנה וחישובים שגויים. מעלה אדומים עדיין מעל גובה פני הים אבל זה מעניין. בכל מקרה מציע שתבדוק כם בעזרת תוכנה דומה נוספת כמו http://www.visualgps.net/visualgps/.

בדיקה מעניינת נוספת הינה תוך שימוש ב- GPS חיצוני כדי לוודא שלא מדובר בתקלה ברכיב הפנימי של ה- GPS. אם אין לך מקלט GPS נוסף אזי אפילו אנדרואיד עם GPS מובנה בעזרת תוכנות המאפשרות להפוך אותו למקלט בלותות' חיצוני יאפשרו כדי לצמד למחשב שלך לטובת בדיקה כזו.

ארז גור

moshik999
01-04-13, 10:32
שלום גלעד
אני חושב שבפעם האחרונה שהפעלתי אותו
זה היה עם אנטנה חיצונית של GPS (נסעתי איתו ברכב עם גג קשיח)
תנסה לראות אולי שיניתי את ההגדרות שלו בגלל האנטנה החיצונית
אבל זה היה מזמן אני לא ממש זוכר
כמו כן עד כמה שזכור לי כשלקחת את המחשב הייתה קליטה של לווינים.

בכל מקרה אם אתה מתכוון להשתמש בו עם ברכב עם גג קשיח
עדיף כבר לחבר לו אנטנה GPS חיצונית (חיבור USB) ולשים את האנטנה קרוב לשמשה הקדמית.
האנטנה הנוכחית היא על המחשב והיא מתקשה בקליטה מתחת לגג קשיח.

מושיק

raanan
01-04-13, 10:41
בכל מקרה אם אתה מתכוון להשתמש בו עם ברכב עם גג קשיח
עדיף כבר לחבר לו אנטנה GPS חיצונית (חיבור USB) ולשים את האנטנה קרוב לשמשה הקדמית.
האנטנה הנוכחית היא על המחשב והיא מתקשה בקליטה מתחת לגג קשיח.

מושיק
אם זה מקלט מקורי של ITRONIX והוא תקין, לא אמורה להיות לו כול בעיית קליטה !

רענן

boaz avrahami
01-04-13, 11:38
רענן, בחלק מהרכבים יש מיסוך שמקשה מאוד על קליטת לווינים במיוחד אם המקלט אינו sirf.
למשל בדיפנדר, רכבים צרפתיים ועוד.

אני ממליץ דבר ראשון לבצע בדיקה בשטח פתוח יחסית וממש תחת כיפת השמים ( לא ברכב).
תוך כמה דקות אתה אמור לראות נתוני לווינים ועד 20 דקות נעילת מיקום אם ההפעלה הקודמת מעל 80 קילומטר רדיוס.
לא עובד, קנה מקלט בלוטות׳ או usb בשקל תשעים.
יהיו יותר מהירים ומדויקים

raanan
01-04-13, 12:24
רענן, בחלק מהרכבים יש מיסוך שמקשה מאוד על קליטת לווינים במיוחד אם המקלט אינו sirf.
למשל בדיפנדר, רכבים צרפתיים ועוד.
לפני כמה שנים עזרתי לבחור בהתקנת גוגל-ארץ אוףליין על מכשיר כזה.
על הדרך השוואתי אותו ל XRT .
בכול אופן, מבחינת רגישות קליטה לא הייתה לו בעיה לקלוט לווינים בתוך הבית בקומה תחתונה (מתוך 2 קומות).
לדעתי צריך לוודא שמותקן דרייבר מקורי .

רענן

גלעד .ג.
01-04-13, 14:26
מעלה אדומים? זה מדליק לי ניצוץ קטן - יש הרבה דיבורים בפורומים השונים על בעיות קליטת GPS באזור ים המלח (כאשר יורדים מתחת לגובה פני הים), כנראה בעיקר בשל בעיות תוכנה וחישובים שגויים. מעלה אדומים עדיין מעל גובה פני הים אבל זה מעניין. בכל מקרה מציע שתבדוק כם בעזרת תוכנה דומה נוספת כמו http://www.visualgps.net/visualgps/.

בדיקה מעניינת נוספת הינה תוך שימוש ב- GPS חיצוני כדי לוודא שלא מדובר בתקלה ברכיב הפנימי של ה- GPS. אם אין לך מקלט GPS נוסף אזי אפילו אנדרואיד עם GPS מובנה בעזרת תוכנות המאפשרות להפוך אותו למקלט בלותות' חיצוני יאפשרו כדי לצמד למחשב שלך לטובת בדיקה כזו.

ארז גור

בהמלצתך הותקנה התוכנה, ועדיין אין קליטת לווינים.
אני אנסה בערב לנסות לקלוט לווינים בירושלים.

גלעד .ג.
01-04-13, 14:29
לפני כמה שנים עזרתי לבחור בהתקנת גוגל-ארץ אוףליין על מכשיר כזה.
על הדרך השוואתי אותו ל XRT .
בכול אופן, מבחינת רגישות קליטה לא הייתה לו בעיה לקלוט לווינים בתוך הבית בקומה תחתונה (מתוך 2 קומות).
לדעתי צריך לוודא שמותקן דרייבר מקורי .

רענן

אהלן רענן,

מותקן דרייבר מקורי (מעודכן).

אני חושב שמה שנשאר זה לקנות מקלט GPS חיצוני ולבדוק.
אודה להמלצות ממכם על מקלט כזה/

גלעד

שגיא S
01-04-13, 15:10
גלעד אמור להיות לי כזה USB תקין לתת לך.
בסופ"ש אני אוכל לבדוק. ואתה תהיה מוזמן לאיזור השרון לבוא לקחת אותו

raanan
01-04-13, 15:34
אהלן רענן,

מותקן דרייבר מקורי (מעודכן).

אני חושב שמה שנשאר זה לקנות מקלט GPS חיצוני ולבדוק.
אודה להמלצות ממכם על מקלט כזה/

גלעד

טרם תרכוש,
ממליץ שתסיר אותו וודא שאין קורוזיה עליו ו/או על מגעי המחשב.
צריך לוודא הגדרות תקשורת נכונות.

רענן

גלעד .ג.
01-04-13, 17:56
בוצע פירוק, המצב נקי מאוד בפנים.

יותר מאוחר אצלם את הגדרות התקשורת ואעלה לפה, אולי לכם יהיה תובנות/הערות/ הארות...

המשך ערב טוב

גלעד .ג.
06-04-13, 15:02
לאחר נסיעה של מעל שעה ממעלה אדומים לירושלים וסיבוב ארוך בירושלים כשהמחשה דולק ומנסה לאתר מיקום, אין חדש.
המחשב לא מצליח למצוא לווינים.

גלעד

-->