PDA

צפייה בגרסה מלאה : מוט הילוכים ואיזור ההנד-ברקס מתחממים באופן לא סביר

assaf234
01-04-13, 09:21
שלום חברים,

בסופ"ש האחרון נסעתי עם הטראנו לצפון (קצר, ידני, בנזין, 97)
בדרך חזרה שמתי לב שמוט ההילוכים (מוט הברזל עצמו לא ידית הפלסטיק) חם בצורה לא סבירה, אני יכול לגעת בו בלי לקבל כוויה אבל הוא היה ממש חם
ככ"ן איזור ההנד-ברקס הרגיש כאילו הוא מקרין חום.
השאלה שלי האם זה סביר (לאבא שלי היתה פעם ניסאן וואנט וזכורה לי תופעה דומה רק ששם כל מכלול המנוע נמצא בין הנהג לנוסע)
במידה וזה לא סביר הכיוון שלי הוא אולי מחסור בשמן גיר (אבדוק בכל מקרה) או אולי חור באגזוז שמכוון כלפי הרכב ומחמם את כל האיזור?

פרט לכך הנסיעה עברה חלק הרכב לא מתחמם (המחוג זז בין השליש לחצי גם בפקקים בשיא החום) ואני מאוד מרוצה

אגב לכל הפסימיסטים שהפחידו אותי, צריכת הדלק עם 3 אנשים בוגרים + ציוד ליומיים בנסיעה שחלקה עם מזגן וחלקה עם פקקים
9.5 קילומטרים לכל ליטר בנזין :)

אלדר
01-04-13, 11:37
אסף, תתחיל בלבדוק שמן גיר.
אצלי הייתה בעיה דומה, פרק את הקונסולה של ההיכלוכים ותגלה שאין שם
בידוד ולכן החום עולה למעלה.
חתיחת פלציב פתרה אצלי את הבעיה.

לגבי צריכת הדלק- עם איזו מידת צמיגים אתה?

assaf234
06-04-13, 20:02
אלדר מצטער שלקח זמן לנעות לך, לא הייתי פה הרבה וכשכן הייתי שכחתי לבדוק... המידה 235/75/15
מה זה פלציב (סליחה מראש על הבורות)

בנוסף התחיל יישור הקו, נבדק שמן LSD בדיפ' אחורי, נבדק והוספתי שמן גיר, החלפת מים ממים חומים (כנראה מי ברז לצערי) למים ירוקים
בשלב הבא: בדיקת שמן דיפ' קדמי וטרנספר, טיפול 10K ליתר בטחון, נסיון שיפוץ לסאן-רוף ושיפוץ מגן חזירים.

מה עוד מומלץ לבדוק\להחליף?

אלדר
06-04-13, 23:30
פלציב זו יריעת בידוד.
אחרי החלפת מים חומים(מי ברז) למים ירוקים כדאי לעקוב על מפלס המים ברדיאטור.
תעבור על מערכת ההיגוי, תפוחי הגה זרוע עזר ושאר חלקי הפרונט זו נק' התורפה בטראנו.

assaf234
07-04-13, 07:09
בכל מקרה אני עוקב מדי פעם אחרי מפלס המים ברדיאטור אבל למה זה חשוב אחרי החלפת מים חומים בירוקים?
כמה חודשים לפני שקניתי את האוטו הבחור עשה פרונט, אני יודע שיש לי חופשים קלים במוט ההגה (שחבר בעל מוסך אמר שזה לא קריטי), אין עוד חופשים ובעיות, על כביש ישר הרכב לא מושך לשום כיוון.

-->