PDA

צפייה בגרסה מלאה : קניית ג'יפ ראשון

odedmandel
01-04-13, 18:09
שלום,
אני מעוניין לקנות רכב ראשון וג'יפ הוא אופציה רצינית. אני עוסק בטיולים ומטייל הרבה, ולכן ג'יפ יעבוד אצלי היטב.
אם זאת, איני בעל ידי זהב או חוש טכני וצריך סיוע להבין עד כמה נדרשת מעורבות אישית בתחזוקה ובאיזה דגם להתעניין.
ממה שקראתי אני מבין שסמוראי הוא דגם מומלץ.
אבל... למרות שהדגם מוצלח עד כמה משפיע העבודה שכל הסמוראים מאוד ישנים, עד כמה מתחשבים בשנתון בג'יפ? האם שווה להשקיע בג'יפ יפני בן 10 כמו טראנו? והאם כל הג'יפים האלו (טראנו, ראב, ויטארה) באמת מחזיקים שטח?
התקציב שלי לרכב הוא כ-30-35 אלף שקלים, אבל לעלות תחזוקה ודלק יש משקל בהחלטה, אין לי תקציב עצום לתחזוקת ג'יפ כתחביב והוא ישמש כרכב עיקרי גם לנסיעות בינעירוניות.

אשמח לכל עזרה
עודד

guycho
01-04-13, 20:04
סמוראי הוא אופציה מעולה... יתרה מזאת, יש את הג'ימני שהוא הממשיך של הסמוראי. יכנס לך בתקציב כמה מודלים. להערכתי עד 2002-3. שלי לא דורש שום דבר מעבר לטיפולים שוטפים. קח בחשבון שטראנו ודומיו דורשים יותר אחזקה ויותר עומק בכיס.

כמה אנשים אמורים לטייל בג'יפ? זה מכריע.

odedmandel
01-04-13, 20:43
גיא(קו)?
באופן עקרוני זה בשבילי, כלב וחברים - לא מדובר כרגע במשפחה, ומבחינת הגודל זה מרגיש לי סביר. האם אתה נוסע איתו חופשי בשטח? עד כמה שיפוצים ושיפורי נאלצת להכניס בו?, האם הוא נוח לנסיעת כביש או מנהלות כרכב רגיל? האם עלויות הדלק באמת כה גבוהות? והכי חשוב - האם באמת כדאי אפ]ילו שזה ג'יפ או רכב שטח להשקיע ברכב שהוא בן כ-20 שנים בערך...
ולגבי הג'מיני - האם הוא זוכה לאותן תשואות כמו הסמוראי?

תודה על התגובה

guycho
01-04-13, 22:09
גיאצ'ו - שם חיבה טיפשי:)

אז ככה, אני בעל ג'ימני (גאה מאוד). ההוצאות שלי לא שונות מפרייבט לדעתי. הוא עז הרים לכל דבר, שלי טיפה מוגבה, זה הכל.
לא עוצר בשום מקום שגדולים ממנו עוברים בד"כ. קח בחשבון שטיול של יותר מיום לא עושים לא בגימני ולא בסמוראי עם יותר משני אנשים ברכב ובכביש זה לא מרצדס.
קופצני ולא מהיר. שום דבר שבחור בן 20 עד 25 לא יסבול עם חיוך. תקן אותי לגבי הגיל אם טעיתי. הוא נראה פחות "קרבי" מהסמוראי ויש יותר פלסטיקים. מצד שני, אתה מקבל רכב יותר חדש, נוח (יחסית, כמובן), מזגן ושאר ירקות שהופכים אותו לעדיף לנסיעה יומיומית לדעתי.

לגבי אחיו הגדולים הסיפור הוא שונה במקצת. נתחיל בדלק - כנראה שברוב הגדולים את תשאף לכיוון ה 1 ל10 בנהיגה עדינה ואני נדיב.
אחזקה שוטפת יקרה יותר, ביטוח יקר יותר, יותר דברים שמועדים לפורענות מכיוון שרוב הרכבים האלה הם רכבי יוקרה (לשעבר?)

בסופו של דבר, אתה יכול לאיזה רכב אני נוטה. מאמין שרבים ומנוסים ממני יסכימו איתי.

גיא.

jimny4me
03-04-13, 01:11
מסכים עם גיא.

היה לי ג'ימני כמה שנים ועכשיו לאחר כמה שנים בלי, אני ואישתי חוזרים ישר אליו..

מוני אורבך
03-04-13, 07:26
קניתי גימיני לפני מספר חודשים (ועכשיו יצאתי מהארון (-: )
יש לי עבר עשיר (מאוד) של רכבי שטח.
הילקס, סופה, סיקס, דיפנדר, דיסקו פאגרו טראנו פרוזה ואפילו ניבה...
כך שיש לי אפשרות להשוות בין הסוגים השונים.
גימיני הוא לא אף אחד מהם אלא קטגוריה משלו.
לא אפשרי להשוות גימיני לאף אחד מהרכבים, הוא הכי דומה דווקא לריזר או אפילו טרקטורון.
היכן שסופה דיפנדר או היליקס יאלצו לעבור מעל כול הסלעים, גימיני עובר בניהם.
הוא קל כך קל שהוא לא שוקע. עובר את כול הדרדרות שרכבים גדולים ממנו מתחפרים.
מבחינת נוחות אני הופתעתי. אתה מוריד אוויר ומגיע לנוחות לא רעה בכלל.
כמובן לא כמו דיסקו או אפילו דיפנדר, אבל הרבה יותר טוב מסופה.
נקודת התורפה הגדולה שלו היא הגובה.
גימיני סטנדרטי הוא נמוך, מאוד נמוך, בשטח בעבירות של יותר מבינוני אתה חיב הגבהה, אחרת הרכב יחטוף.
או שתאלץ לעשות בניות בכל פעם שיש מקבץ סלעים גדולים...
גודל גלגלים קטן (26 אינץ) גם הוא מפריע, אבל לא מאוד.
אבל מה שהכי הדהים אותי הוא תצרוכת הדלק.
לנסוע יומים בשטח בעבירות בינונית ולצרוך אחד ל 10...
ועוד ברכב אוטומטי, די מדהים!

nirs
03-04-13, 14:53
מוני תתחדש...
מקווה שחברת למורי.

-->