PDA

צפייה בגרסה מלאה : אילו מחוונים/שעונים רצוי שיהיו ברכב שלך ?

shachar
27-04-05, 08:30
השבוע דיברתי עם מישהו עם תסכולים של טייס ועלתה הסוגיה של אילו מחוונים רצוי להוסיף ברכב. כמובן שאם הייתי מוסיף חיישן לכל מדידה שמתבצעת ב TD5 לא היה ברכב מקום לנוסעים :-)

אני בדיזל TD5 אוטומטי ואצלי יש מד חום מנוע בלבד.

אני רוצה להוסיף מד סלד, מד חום שמן גיר, מד לחץ שמן.

שחר

זאביק
27-04-05, 09:09
הייתי מוסיף שעון טעינה (מצבר).

gali
27-04-05, 19:13
אצלי בדיפנדר קיים מד טורים, בהמשך מד לחץ שמן (מתלבט בין מכני לחשמלי).
אם אני זוכר נכון אתה בדיפנדר אוט', אם כן אז מד טמפ' ביציאה למצנן זו תוספת ברוכה. אם גיר רגיל אז זה בולשיט אחד גדול.

שעון EGT גם מיותר לדעתי. עדיף להחליף מידי כמה זמן את היוניט של טמפ' המים בכדי שזו לא תזייף. כמובן בתנאי שמע' הקירור מתוחזקת כהלכה.

כל השאר תשאיר למי שרוצה קוקפיט של צסנה (לחץ טורבו, טמפ' שמן, ואקום ואולי לחץ שמן הדראולי בברקס או בקלאץ' :wink: )

שעון טעינה יכול להיות פשרה בין שפיות לתסביך. עד כאו גישתי. הרכב פשוט - אל תסבך אותו.

asafk
27-04-05, 22:39
מד טעינה- חשוב מאוד, לדעתי- לא רק בשביל לדעת אם יש או אין טעינה, אלא בעיקר בגלל שזו ההתרעה הראשונה שיש לך כשנקרעת רצועת אביזרים במנוע (ורגע אחרי זה הטמפ' מתחילה לעלות)
מחוון לחץ שמן- לא חובה, אבל כדאי- אינדיקציה קבועה להדרדרות מצב המנוע, וגם התראה מיידית במקרה של התחממות- לפני ששעון חום מנוע מתריע על כך.
מחוון דלק- חשוב...
מחוון חום מנוע- למרות שהוא לא מאוד יעיל, ובדרך כלל במקרה של "קטסטרופה" הוא לא מספיק להתריע- הוא כן יעיל במקרים של התחממות איטית, כתוצאה ממאמץ ממושך או מחסימת הרדיאטור.
אינדיקטור פילטר אוויר- איך אתם יודעים מתי לנקות או להחליף את הפילטר? אני יודע. יש אינדיקטור, ולכן אני לא מחליף סתם, ולא גורם נזק בניקוי מיותר.

כל השאר- מיותרים (כולל מד טורים). מנורות מספיקות... אני לא מסוגל לעקוב אחרי כל כך הרבה שעונים כמו שמותקנים אצל כמה מידידינו... וגם לטייל תוך כדי.

אסף.

gali
27-04-05, 22:51
אינדיקטור פילטר אוויר- איך אתם יודעים מתי לנקות או להחליף את הפילטר? אני יודע. יש אינדיקטור, ולכן אני לא מחליף סתם, ולא גורם נזק בניקוי מיותר.

אתה מתכוון לדגלון? כמו בכלים החומים? במילים פשוטות שעון ואקום.

asafk
27-04-05, 23:16
אמנם משהו כמו מה שיש בכלים החומים- מודד ואקום- אבל זה לא שעון ואקום רגיל, היתרון הוא בזה שהטובלן נתפס בנקודה הכי עליונה שהוא הגיע אליה (כי הוא מגיע לשם רק בפול-גז).

זה מה שמותקן אצלי (פחות או יותר) במקום שהיה בו מד טורים:
http://www.filterminder.com/images/filterminders/dash.jpg

אסף.

itayhi
28-04-05, 00:03
מחוון דלק- חשוב...

אסף.

למה? :roll:
אני נוסע כבר שנתיים וחצי בלי. :twisted:
טוב, אני לא דוגמא, נסעתי גם שנתיים וחצי בלי מנוע :evil:

וברצינות...
לי מד טורים היה מאוד חשוב.
נכון ,זה סמוראי, אבל זה נוח.
גם ככה אין מזגן :lol: , אז השתמשתי באחד מפתחי האיוורור בתור "תושבת"

אגב, בהנחה שאני רוצה אחד, לאן מחברים מד לחץ שמן בסמוראי?

איתי

gali
28-04-05, 09:33
מד לחץ שמן מחברים לנק' הביקורת של היוניט המקורית, בד"כ עם מפצל T.
ברוב הרכבים יוניט לחץ השמן מחוברת בכניסה לפחלטר שמן (בבית הפילטר).

Discomania
28-04-05, 23:51
מאיזה יצרן או יבואן בארץ אתה משיג את מכוון פילטר האויר ?

ולאיזה נקודה בצנרת האויר אתה מחבר אותו ?

שולי

asafk
30-04-05, 13:06
נקודת החיבור- אני התחברתי לוואקום שהפעיל פעם את השסתום EGR. בעקרון- כל נקודה על הצינור יניקה שבין הפילטר לטורבו (אבל לא קרוב מדי לטורבו) תהיה טובה.

אסף.

Discomania
30-04-05, 22:32
או קיי הבנתי איך לחבר ועכשיו איפה בארץ יש להשיג כזה מכוון ?

שולי

שחף110
01-05-05, 06:19
מד טעינה- חשוב מאוד, לדעתי- לא רק בשביל לדעת אם יש או אין טעינה, אלא בעיקר בגלל שזו ההתרעה הראשונה שיש לך כשנקרעת רצועת אביזרים במנוע (ורגע אחרי זה הטמפ' מתחילה לעלות)

כתבת שאתה אוהב נורות לא ? ברגע שתקרע לך רצועת האביזרים נורת הטעינה תדלק.

שחף.

shachar
01-05-05, 21:27
גם שעון הוואקום ניתן להשיג ככזה שידליק נורה בלוח השעונים

שלומי
01-05-05, 23:34
אני בדיוק התחבטתי בשאלה אילו מחוונים כדאי ושמתי לב שיש כאלו שחשובים ביום יום (טעינה ,דלק ,חום) ויש כאלו שעוזרים לניתוח תקלות / מעקב לאורך זמן (פילטר אויר , טורבו) ולכן חשבתי לשים את היום יומיים במיקום הקלאסי - בולטים על הדש בורד ואת השאר במקום יותר מוצנע / מאחורי פנל או משהוא בסגנון

ד.א
מה עם מד / נורית טמפ' גזי פליטה ? לדעתי ההתרעה האמינה ביותר להתחממות מנוע

landY
01-05-05, 23:54
ברומטר.
חסר לי ברומטר.

gali
02-05-05, 18:37
ברומטר.
חסר לי ברומטר.

חזק! חזק למדי 8) 8)
כדי שתוכל לדעת מתי עומד לרדת גשם ולהכניס את הרכב מתחת לסככה (שלא יכנסו מים דרך המרזבים).

קו11
02-05-05, 18:46
מה ההבדל בין מד לחץ שמן חשמלי למכני?
ולשאלה המתבקשת - מה "יותר עדיף" :)

-->