PDA

צפייה בגרסה מלאה : הזאכי סגור וזה רק ההתחלה

עפר ג
04-04-13, 16:47
ציטוט מפקח שפגשתי :בקרוב אל על הפג'ר עין תינה ועוד מקומות ייסגרו, הרשות לא יכולה לספק יותר את המותג הזה של נסיעת ג'יפים בנחלים בחינם אין מה לעשות.

omri_t
04-04-13, 19:27
ובסוף הרשות יגלו שגם אלו שניסו לשמור על החוק נשברו...

עפר ג
04-04-13, 19:45
למה כל זה קורה ברור לכולנו הבעיה היא שהרשות לוקחת את הפתרון הקל של סגירת צירים חופים ושמורות. זה כמו שיסגרו את הכבישים כי הנהג הישראלי נוהג כמו מניאק. עם כל הכבוד לפקחים שיעשו את העבודה שלהם ויאכפו את החוק, מי שמלכלך הורס וכו שיחטוף אבל בשביל זה הם צריכים לשרוץ בשטח ולהתעמת עם עבריינים שלא באמת דופקים להם חשבון. בעמדה שהם נוקטים היום הם הופכים את כולנו לעברינים ולאויבים שלהם למרות שהאינטרס שלנו אמור להיות זהה.

opl
04-04-13, 21:09
ישנתי שם בחג עם חברים, ושמעתי ממשפחה ליד שבאה למקום כבר 15 שנה ששנה הבאה המקום יהיה מגודר. אני רק לא מבין למה...
עשינו סיבוב... המקום שקט, נקי, לא ראיתי נזק של גיפים או התפרעויות. אז מה העילה לסגירה?

עידו לוריה
04-04-13, 21:35
ומי אמר שצריך עילה ?
תפנימו שהרשויות בארץ עושת מה שבא להן והעם אומר תודה .

עידו

עפר ג
04-04-13, 22:29
בתכלס יש סיבה, אני שם בקיץ כמעת כל יום ואין מה לעשות בגלל שסגרו את החופים אז כל התנועה מתנקזת לנחלים לחפש פינה וכמויות האשפה הם עצומות אבל שוב הבעיה היא אמיתית אבל הפתרון דפוק

boaz avrahami
04-04-13, 22:37
בנתיים זה רק שמועה.

אם יעשו משהו שכואב לנו אנחנו כבר נדע להגיב, לא?
בדיוק כמו שעשינו כשהעלו את מחיר הדלק, סגרו את החופים ואת הנחלים האחרים.
אנחנו כבר נלחם על הזכויות שלנו וננצח! ( כשיבוא המשיח)

asafk
04-04-13, 22:46
לא זכור לי שבאל על או הפג'ר הקטן יש עומס חריג של ג'יפים..
מעניין.
אני באמת מקווה שזו רק שמועה.

אסף.

opl
05-04-13, 08:12
חבל. אני הייתי שם פעם ראשונה בחיי לפני שבוע - בין שבת לראשון כשכל הכנרת מפוצצת באנשים ברמה מגעילה. מי שעוד לא היה - מומלץ בחום, המקום נקי, המים מעולים, שקט בלילה, ריצפה חלקה וכו.

אגב, לא מעט חברות טיולים מתפרנסות מהמסלול הזה לא?

שלמי
05-04-13, 09:28
זו לא שמועה, כבר התחילו בצעדים אופרטיביים בשטח
בבית הבק בכיוון הזאכי כבר הציבו שלטי ענק האוסרים על נסיעה "בקרבת חוף הים",
בשרשור העצוב שמחפש איך אפשר לסייע לרשות כתבתי שזה שלב ראשון בסגירת האזור כולו לג'יפים
בפסח האחרון אי אפשר היה לטייל בנגב בלי להיתקל בשלטי "אין כניסה" עצומים של הרשות על כל צעד ושעל (אולי הוצבו על ידי המתנדבים הנאיביים מהפורום)
אין ספק שהחופש לטייל בג'יפים הולך ומצטמצם, ולמרבה הצער זוכה גם כאן לרוח גבית שמצדיקה את המצב העגום הזה (דוגמת השרשור שעסק בסגירת הדישון)
באמת צריך להספיק לטייל, לפני שייגמר. זה ללא ספק הכיוון.

asafk
05-04-13, 09:37
אז הם יסגרו גם לאופניים שגורמים, באופן מוכח, הרבה יותר נזק מג'יפים?

אסף.

אביעד פ.
05-04-13, 10:26

אסף.

פרט נמק והסבר בבקשה.
(אני לא טוען שלא, פשוט פעם ראשונה שאני שומע את זה ומתעניין )

opl
05-04-13, 11:03
אני מניח שהוא היה ציני...

יובל48
05-04-13, 11:15
לא זכור לי שבאל על או הפג'ר הקטן יש עומס חריג של ג'יפים..
מעניין.
אני באמת מקווה שזו רק שמועה.

אסף.

הפג'ר הקטן נגיש גם לרכב פרטי וזה מזמין עומס.

boaz avrahami
05-04-13, 11:20
עכשיו זה נראה פחות שמועה ויותר מרגיז.
התנועה ברגל בלבד...

72264

דידין
05-04-13, 11:27
תפנימו ששטח המיועד לטיולים קטן במדינה הזאת, כמות האוכלוסיה רק גדלה יחד איתה גדלה גם כמות המטיילים (גם בג'יפים) והתוצאה היא (בלשון נקייה ולא מכובסת)- הפקרות .
כמו בגביית מיסים שהכי קל/נוח לגבות מכולם את אותו סכום, כך גם הכי קל * לסגור באופן גורף אתרים פתוחים.ע"מ לשמור על ערכי טבע/נוף/עתיקות/מור"ק וכן אפילו על "שרשרת המזון".
* אבל קשה לפקח על מגזרים מסוימים - ראו את השירשור שפתחתי על "ארץ הדרוזים" בתקיית "ידיעת הארץ"

ניחא , אנחנו טיילנו עם הג'יפ ברוב המקומות , היכן יטיילו ילדנו /נכדנו ?

נמרוד - מערד
05-04-13, 12:41
אסף צודק, נחל פרצים נסגר לרכבים, אבל הנזק שעושים רוכבי האופניים גדול, הם נוסעים על הדפנות של הנחל ומשאירים חריצים מגעילים, הם מתחרים מי יגיע יותר גבוהה.
נמרוד

דרור ברלי
05-04-13, 18:52

אסף.

זיבי יסגרו לאופניים.
"אופניים זה בריא"
"אופניים זה ירוק"
"אופניים שומרים על הסביבה"...

לדעתי ככל שזה היה תלוי ברשט"ג, כל השטחים היו נסגרים לגמרי לכניסת בני אדם, ברכב, באופניים וברגל, אבל זה מוגזם, אז נכנסים במי שהכי קל.
לאופניים יש גם לובי חזק ותדמית "שקטה", "מנומסת" ו"נקייה".
נראה לכם שמישהו ירדוף אחרי רוכבי אופניים? יש לוחית רישוי לצלם? יש כתובת לשלוח אליה דו"ח?....

שלא תיבנו לא נכון, אין לי כלום נגד רוכבי אופניים אבל לא משנה מה האמת ומהן העובדות, הבול של המטרה תמיד יהיה על ג'יפים.

opl
05-04-13, 19:23
כרוכב אופני שטח בחמשת השנים האחרונות וכמובן גם פעיל בפורום גרופי לאופניים תרשו לי בבקשה לכתוב לכם: "פחחחחחחחחחחח"

זה מדהים איך כל קבוצה מלכלכת על השניה... "הם הרוסים את השטח" "אליהם לא נתפלים" אני שומע את זה גם שם.

תפסיקו כבר לבכות... גם לנו מחכים בסוף השביל כדי לתת קנסות כי לנו אין לאן לברוח. אתם קצת מפספסים את העיקר.

עידו לוריה
05-04-13, 19:52
נו מה חדש אתה בארץ היהודים כאן סוגרים לגפים את הנחל אז האופנים אשמים או הולכי הרגל או הסבתה של השכן :)
יש לי חדשות לכם כולם עושים נזקים ולא משנה איזה כיסא יש להם או שאין להם כיסא בכלל , ואני עברתי את כול הסוגים של הכיסאות כך שאני מכיר את זה טוב .
זה לא הגלגלים / רגלים / רכב /גיפ שהרס זה הבני אדם שלא אכפת להם מהסביבה וזה כבר נושא לפרום חינוך .

עידו

סולי
05-04-13, 20:08
מתבצעת אכיפה מול כל מי שפוגע ללא שום הפליה,
גם בדרום אני יודע בוודאות על אכיפה מול רוכבי אופניים ביד קשה, במרכז אפשר לראות את בני ציון כדוגמא שבה ההרס העיקרי נגרם ע"י רוכבי אופניים כביכול אזרחים נורמטיבים ונאכפים ביד קשה ואני בטוח שגם בצפון.

שמתי לב שיש פה הרבה מאוד דעות ואף לא תגובה אחת מצד הרשות, למה אף אחד לא טורח לבדוק תגובה ללמה המקום נסגר לתנועה רגלית בלבד? וישר משתלח ומניח ששונאים אותו ומחפשים למנוע ממנו לטייל?

דידין
05-04-13, 20:20
like גדול

דידין
05-04-13, 20:22
like גדול לתגובה האחרונה של עידו לוריה - האויב זה האנשים- ס'תקלו על הניקיון ושמירת הסביבה אצלכם ליד הבית !

savyon
05-04-13, 21:17
שמתי לב שיש פה הרבה מאוד דעות ואף לא תגובה אחת מצד הרשות, למה אף אחד לא טורח לבדוק תגובה ללמה המקום נסגר לתנועה רגלית בלבד? וישר משתלח ומניח ששונאים אותו ומחפשים למנוע ממנו לטייל?

למה אתה חושב ככה?
פניתי אל הרשות ואני ממתין בצורה מנומסת לתגובה, לכשתתקבל אפרסם אותה כאן.

savyon
09-04-13, 21:15
תגובת רשות הטבע:

"סביון, להלן תגובתו של אלי גבאי מנהל יחידת עיטם ברשות הטבע והגנים לשאלה שהועלתה בפורום:
א. הזאכי כולו לא סגור, מסלולי הזאכי וחציית הנחלים/ פלגים נשארו נגישים לציבור כפי שהיו .
ב. קטע קצר מבית הבק לכיוון הלגונה לכיוון מזרח (ללא סימון שבילים ) נחסם לכניסת רכבים ,קטע זה נכנס לתוך תנודות מפלס הכנרת ונסיעת רכבים בו מהווה פגיעה בסביבה החופית .
ג. קטע זה שנחסם מוצף היום במים עם עליית מפלס הכנרת ,נסיעת רכבים שם בלתי אפשרית כמעט לחלוטין ומהווה פגיעה והפרעה לקינון עופות ולקינון אמנון הגליל ,ממש בימים אלו .
ד. במהלך השנה שעברה נקנסו מעל 640 איש בנסיעה ברכב סמוך ובתוך מי הכנרת(קנסות של 500-1,000 ₪ ) ע"פ חוק איסור נהיגה בחופים . בכדי לא להכשיל נהגים נוספים בקטע שהוצף נחסם קטע זה ושולט .
ה. תכנית חסימת השערים הוגשה לוועדה לתכנון ובנייה גולן ולאחר התייחסות מס' חב' גיפים מהגולן ,אשר הבינו כי שאר מסלול הזאכי נשאר פתוח ,קבלה התכנית אישור הוועדה והוצא היתר לחסימה .

אבהיר שוב , מסלול חציית פלגי הזאכי נשאר פתוח כולו , הקטע שנחסם הוא בית הבק ' והלגונה המצוי בתחום תנודות מפלס הכנרת ומוצף כולו במי הכנרת .פוגע בשמורה לא נכון לא יפה לא חינוכי וגם אסור ע"פ חוק לנהוג בתחום מי הכנרת ועד 100 מ' מקו המים .

אלי "

יחידת "עיטם" (http://www.google.co.il/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CDUQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.golan.org.il%2Fh%2F 558%2F%26mod%3Ddownload%26me_id%3D3160&ei=5FhkUdTjEeGF4ASylICYCQ&usg=AFQjCNHKYERRQWMWRWHCdOfI-GBanqR2Ig&sig2=7D5SJ-BxSgOHL20DdWuVoA&bvm=bv.44990110,d.bGE)
יחידת "עיטם" הופכת חלום למציאות נוכח הנסיגה החדה של מפלס הכנרת והתרחקות קו החוף, לחניית רכבים או נסיעה על קו המים יש משמעות הרסנית. צמיגי המכוניות רומסים את האדמה וגורמים לפגיעה במערכת האקולוגית של האגם, פליטת נוזלים, שמנים וחומרים רעילים מזהמים את המים ואת הקרקע, רעש והמולת אגזוז מבריחים מיני יונקים, עופות ובע"ח זעירים. רשות הטבע והגנים הקימה יחידה מיוחדת הנקראת יחידת "עיטם", שמטרתה לאכוף חוקים שנועדו לשמירה על הטבע בכנרת. בחוף כורסי ובחוף גמלא (בטיחה) מתבצעת בימים אלה פעילות שוטפת של אכיפה שתאפשר לכם ביקור בו תזכו לשמוע שקט מבורך, ציוץ עופות מים, ביקור יונקים ורחש סרטנים.
הילדים יוכלו להסתובב חופשי ללא סכנת דריסה ואתם תוכלו להרגיש באמת בטבע.

boaz avrahami
09-04-13, 21:32
רשעות הטבע והגנים.
הלוואי והיו לנו הכלים להקים גוף שמתנגד להרבה מהתוכניות המופרזות שלהם להפקיע מאתו את השטח.

תודה מיוחדת על התגובה.
למדתי ממנה שהסרטנים רוחשים ורק בגלל זה אסע לבטיחה בקרוב...

עפר ג
09-04-13, 22:01
נו, אז במקום שהפקח יתכבד ויעשה את עבודתו נאמנה כלומר אכיפת החוק על מי שמפר אותו ישנה ענישה קולקטיבית.זה הרבה יותר קל לסגור וזהו מאשר להסתובב ולחלק דוחות למי שמגיע. הרי בסוף איפה הבעיה? נסיעה פרועה, לכלוך וכמובן כמויות גדולות של ג'יפים שלא נראו בעבר. בפועל חוק 100 המטר וסגירת צירים משיג את התוצאה ההפוכה, ראשית כל הרכבים מתנקזים לשטחים וצירים מעטים יותר מה שרק מגדיל את העומס עליהם ונצטרך לסגור גם אותם. שנית אם לא אספת זבל כשישבת ליד הרכב אז אין סיכוי שתאסוף אותו כאשר הוא 100 מטר ממך. דבר נוסף זה שאם חנית על המים יכולת להיות בשליטה על הילדים ששוחים ועדיין להיות עם בירה ביד ולשבת בצל, עם החוק החדש ההורה לא באמת בשליטה אלא אם הוא על קו המים וכשהילדים עולים לכיוון הרכב הם חשופים לפגיעה מאותם חארות שמצפצפים על החוק ונוסעים איפה שבא להם ואותם אדון בלושי או אסף או כל פקח אחר ידאגו לא לראות

פלג_
09-04-13, 22:28
רשעות הטבע והגנים.
הלוואי והיו לנו הכלים להקים גוף שמתנגד להרבה מהתוכניות המופרזות שלהם להפקיע מאתו את השטח.

תודה מיוחדת על התגובה.
למדתי ממנה שהסרטנים רוחשים ורק בגלל זה אסע לבטיחה בקרוב...

היתי שם בפסח, חלק מטיול של שלושה ימים.
אזור הבטיחה ממש לא כמו שאני זוכר אותו לפני מספר שנים, חלק מהמסלול סבוך לגמרי עד כדי כך שלא ניתן לעבור, המעבר מעל צינורות הביוב לקראת הסוף שבור ויש מעקף מצ'וקמק.
הפינה הנחמדה שהיתה בסוף נעלמה לגמרי (סגרו את הכניסה מהכביש)
ובאופן מוזר כמעט ולא היו מים.

ממש מאכזב בייחס לפעם שעברה

תמונה מלפני מספר שנים, על השביל המסומן

Tourist
09-04-13, 23:12
ספציפית לגבי הזאכי, לו פתחו יותר חופים סביב הכנרת לשימוש הציבור - זה היה מנתב ״ג׳יפאים״ רבים מהאתר לחופים.
(״ג׳יפאים״ - אנשים עם ג׳יפ מדרכות שרק רוצים להיות ליד המים)

שלמי
10-04-13, 18:44
פשששששש
יחידת "עיטם" אה ?
מישהו יודע איך ניגשים לגיבוש שלהם ? (למרות שאין לי סיכוי לעבור)
קודם כל חח על התגובה העניינית מצדם (באמת)
אבל אני מקבל חום כשמתחילים לדבר איתי על קינון של עופות
בטח כשמדברים איתי על קינון של מושטים (למרות שיש לי אינטרס ברור שהקינון יצליח והצאצאים ייגמרו על האש)
וכבר נתקלתי בפקח אחד שרצה לתת לי קנס על זה שטייילתי ברגל והפרעתי לקינון של איזשהו ינשוף (שהתנחל דווקא ליד שביל לא מסומן. ברגל.)
ומה לעשות שה 75 שוקל בערך שני טון (עמוס) וגם גודייר עוד לא המציאו צמיגי קוולר שלא רומסים את האדמה.
אני מתנצל בפני האדמה, ומקווה שאמשיך לרמוס אותה, גם אם שלא במכוון אלא כתוצאת לוואי, בכל המקומות שעוד אפשר לטייל בהם.
ורק מי שהיה בבית הבק ראה איזה שלט ענק ומכוער הם הציבו שם, חבל שלא צילמתי. בערך בגודל של בית הבק עצמו.
ומאוד מעניין שצריך אישור של הוועדה המקומית לחסימה.
בכל המקומות האחרים שהם חוסמים יש להם אישור כזה ? ...
גזור ושמור.

שלמי
10-04-13, 19:19
ואי אפשר בלי להתייחס לשטות הזאת :

"יחידת "עיטם" הופכת חלום למציאות נוכח הנסיגה החדה של מפלס הכנרת והתרחקות קו החוף, לחניית רכבים או נסיעה על קו המים יש משמעות הרסנית. צמיגי המכוניות רומסים את האדמה וגורמים לפגיעה במערכת האקולוגית של האגם, פליטת נוזלים, שמנים וחומרים רעילים מזהמים את המים ואת הקרקע,"

כזה בולשיט וגרין ווש לא ראיתי הרבה זמן.
קודם כל כדאי שמישהו יעדכן את יחידת עיטם (ורצויי את הקמב"ץ או את קצין האג"ם של היחידה) שמפלס הכינרת כבר לא בנסיגה חדה וקו החוף התרחק בחזרה ועכשיו הוא כבר לא רחוק אלא קרוב.
השיא הוא בשטות על השמנים והנוזלים, סופשבוע אחד של סירות בכנרת בקיץ מרוקן לתוכה נוזלים שמנים וחומרים שג'יפים לא יעשו בשנה של טיולים.
שיגידו שאין כניסה ללנדרוברים וזהו, למה היתר צריכים לסבול ?

-->