PDA

צפייה בגרסה מלאה : בקלית בין משאבת דלק לבלוק?

yoavshefer
27-04-05, 19:39
לאחר נסיעת מבחן{350ק''מ}בשטח לא קשה במיוחד, הסתבר שהג'יפ אוכל 1-4.
אחד המקומות לשיפור צריכת הדלק, זה משאבת דלק נוזלת. פירקת משאבה מגרוטאה ששוכבת אצלי, וראיתי ששם בין המשאבה לבלוק מורכב ספייסר מבקלית{בערך 5מ''מ}.
מישהו נתקל בכזה דבר?

six 4 life
27-04-05, 19:51
אני בספק אם הנזילה ממאבת הדלק שלך היא הגורם העיקרי לצריכה הגבוהה.

האשם את הקרב' העתיק שלך שאם אני לא טועה סירבת לרעיון להחליפו בקרב' BBD כפול.

-ארז 8) -

yoavshefer
27-04-05, 20:28
ארז, משאבה מטפטפת דלק, בטח לא תורמת לצריכה חסכונית יותר.
לגביי הקרבורטור, אני בטוח שהוא האשם העיקרי!
ומה עם הבקלית?

coas
27-04-05, 20:29
יואב, המנוע שמורכב אצלך יוצר לפני משבר הנפט של שנות השבעים וככזה הוא צורך הרבה. בגלל צריכת הדלק של המנוע הזה פותח ויוצר ה 4.2.
אני מניח שקרטר כפול ישפר מעט את הצריכה אבל לא לשוות ערך לזו של ה 4.2.

yoavshefer
27-04-05, 20:35
אבל אני שאלתי על הבקלית :?
מישהו מכיר :?:

shmil
27-04-05, 23:01
במקום הספציפי שאתה מתאר לא זוכר שראיתי, אם כי יש לי מנוע הוריקן שאוכל להסתכל עליו, אם אתה מדבר עליו. (זה בהוריקן, או ב-232?).

יתכן שהיא מיועדת להרחיק את המנוף מן הדחיף שלו, ובגלל שלא היתה במשאבה הקודמת גרמה להריסתה, עקב לחצים חזקים יותר.

מצד שני, הסתכל האם המנופים של המשאבות הם בעלי אורכים זהים. ראיתי משאבות דלק אמריקאיות שונות, עם שינויים קלים באורך מנוף ההפעלה.

yoavshefer
27-04-05, 23:17
שמיל אני מדבר על ה232. המשאבות זהות. זאת עם הספסייר רואים שעבדה על קצה המנוף,וזאת שהיתה מורכבת אצלי רואים שעבדה בשני שליש המנוף.

shmil
27-04-05, 23:22
יתכן שזו הסיבה לקריסת המשאבה - עומס גבוה מדי, ותנועות מעבר למגבלה.

תרכיב את החדשה עם הספייסר, אם אכן האורך זהה אין שום סיבה שהיא לא תעבוד היטב. ספייסרים כאלו היו נפוצים למדי בעבר, ונדמה לי שגם לא הצריכו אטמים. מרח בכל מקרה שכבה דקה של סיליקון אטמים משני צידי הספייסר.

yoavshefer
28-04-05, 20:39
תודה שמיל. ננסה, אין לי מה להפסיד.

איציק - 4X6ZH
28-04-05, 23:41
תפקיד הספיסר הוא לבודד את גוף המשאבה מחום גוף המנוע .
הדלק במשאבה לא נמצא בלחץ . לכן לפעמים נוצר מצב שהדלק הופך לאדים במשאבה ובצנרת מה שמשבש קשות את עבודת מערכת הדלק והמאייד .
הספיסר עשוי מפרטינקס / בקליט .
ולפעמים יש כאלה מברזל ( לא טובים !! )
איציק

yoavshefer
29-04-05, 09:08
איציק הספייסר בא כסטנדרט או שהוסיפו אתו מאוחר יותר, כדיי לפתור את בעיית התחממות המשאבה?

-->