PDA

צפייה בגרסה מלאה : מס' שאלות טכניות לאחר בדיקת טרופר בנזין ארוך 2004

elibaba
05-04-13, 13:29
בהמשך לשרשור הקודם שלי http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=72140

הלכתי היום לבדוק טרופר בנזין ארוך שנת 2004 דגם S (לא LS, הפחות מפואר).
הרכב עם כ-260 אלף ק"מ ונראה סה"כ במצב טוב מאד, אין שום נזילות או הזעות ומצבו נראה טוב לגילו בהחלט.
אין ספק שמבחינת התאמה לצרכים שלי הטרופר בנזין מושלם.

מס' שאלות שלא מצאתי תשובות לגביהן :

1. בהילוך P שילבתי 4X4 HIGH באמצעות הכפתור בלוח השעונים, נורה ירוקה היבהבה מס' פעמים ונדלקה קבוע ואכן בבדיקה של הצלבה על תלולית חול גלגלים פרפרו גם מלפנים וגם מאחור ומכאן אני מסיק שהשילוב עבד.
בשילוב LOW בידית הטרנספר אין שום חיווי בלוח השעונים, תקין ?

היה לי קשה להתרשם אם יחס ההעברה באמת השתנה פרט לנסיעה בהילוך L בתיבה + 4X4 LOW משולב בטרנספר שאז מרגישים הבדל של נסיעה ב 10 לעומת 20 קמ"ש ב2000 סל"ד קבוע לכן נראה לי שגם שילוב LOW תקין.

שום רעשים לא נשמעו משום מקום בסיבובים עם ההגה עד הסוף לשני הצדדים, תחילת נסיעה וכו'.

2. האם ברכב הזה יש TOD ? כיצד ניתן לבדוק פעולה תקינה ?

3. רצועת טיימינג הבנתי שמוחלפת כל 160 אלף. הבעלים הנוכחי עם הרכב 5 שנים ולא החליף. יש הוראה גם לפי זמן ?
מה סד"ג של עלויות החלפת טיימינג +משאבת מים ?

4. קראתי שזה מנוע 6VE1 שבו אם רצועה נקרעת אין נזק לשסתומים, נכון או לא ?

5. איפה מתחבא מדיד שמן הגיר ?

6. מה שיגרת הטיפול לשמנים בסרנים ובטרנספר ?
האם יש נשמים שצריך להגביה במעברי מים וכו' ?

7. עוד משהו חשוב לבדוק ששכחתי ?

תודה וסליחה מראש על מבול השאלות.

raanan
05-04-13, 14:46
הלכתי היום לבדוק טרופר בנזין ארוך שנת 2004 דגם S (לא LS, הפחות מפואר).
הפתעת אותי ! הייתי בטוח שבנזין ארוך ייבאו רק את דגם ה LS

מס' שאלות שלא מצאתי תשובות לגביהן :

1. בהילוך P שילבתי 4X4 HIGH באמצעות הכפתור בלוח השעונים, נורה ירוקה היבהבה מס' פעמים ונדלקה קבוע ואכן בבדיקה של הצלבה על תלולית חול גלגלים פרפרו גם מלפנים וגם מאחור ומכאן אני מסיק שהשילוב עבד.
בשילוב LOW בידית הטרנספר אין שום חיווי בלוח השעונים, תקין ? - כן ! אין חיווי למצב LOW אלא רק ל 4X4

היה לי קשה להתרשם אם יחס ההעברה באמת השתנה פרט לנסיעה בהילוך L בתיבה + 4X4 LOW משולב בטרנספר שאז מרגישים הבדל של נסיעה ב 10 לעומת 20 קמ"ש ב2000 סל"ד קבוע לכן נראה לי שגם שילוב LOW תקין.
ההפחתה היא בחצי, לכן נראה שתקין.

שום רעשים לא נשמעו משום מקום בסיבובים עם ההגה עד הסוף לשני הצדדים, תחילת נסיעה וכו'.
אם ביצעת זאת על הכביש אתה אמור להרגיש "מלחמה" מההגה וגם לשמוע קנאקים ממוגבל ההחלקה מאחור (במידה וקיים)
על קיר האש קיימת פחית עם מפרט טכני והתוספות. אם מופיע G80 אז הטרופר יצא מהיצרן עם מוגבל החלקה .

2. האם ברכב הזה יש TOD ? כיצד ניתן לבדוק פעולה תקינה ?
לדגם ה S אין TOD , ברכב עם TOD יש בצד שמאל של לוח המחוונים נוריות חיווי בצורת גלגלים אחוריים וקידמיים, כאשר לכול לגלגל קידמי יש 3 נוריות.

3. רצועת טיימינג הבנתי שמוחלפת כל 160 אלף. הבעלים הנוכחי עם הרכב 5 שנים ולא החליף. יש הוראה גם לפי זמן ?
מה סד"ג של עלויות החלפת טיימינג +משאבת מים ?
כול מוצר גומי רצוי להחליף אחת ל 5 שנים עד 7 שנים מכסימום.
רצוי מאוד ליישר קו כמה שיותר מהר !
חלקים (רצועה, גלגלות, משאבת מים GMB ) באזור ה 1200 ש"ח .
אם גם מחליפים את המותחן ההידראולי (הרוב לא מחליפים אבל בקמ' הזה אני הייתי מחליף) תוסיף עוד 700 ש"ח .
עבודה 800 עד 1200 ש"ח.
תוסיף עוד 2.5 גלונים של נוזל קירור
מכיוון שמסירים רדיאטור, רצוי לשלוח לניקוי ולהחליף על הדרך את זוג הצינורות העבים (עולים באזור ה 500 ש"ח).
בקיצור, באזור 4000 עד 5000 ש"ח.

4. קראתי שזה מנוע שבו אם רצועה נקרעת יש נזק לשסתומים, נכון או לא ?
חושב שלא, אבל בוודאות לא כדאי להסתכן . מנוע כזה מפירוק (אם משיגים בכלל) עולה מעל 15 אלף ש"ח.

5. איפה מתחבא מדיד שמן הגיר ? אין מדיד ! ראה הסבר כאן :
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=74261

6. מה שיגרת הטיפול לשמנים בסרנים ובטרנספר ? 30 אלף קמ'

האם יש נשמים שצריך להגביה במעברי מים וכו' ? אם לא עוברים את גובה הגלגל, אין צורך .

7. עוד משהו חשוב לבדוק ששכחתי ? בטוח :)

תודה וסליחה מראש על מבול השאלות.
זה בסדר. בשביל זה יש פורום.

בהצלחה
רענן
אגב, האם בדקת את הטרופר LS עם נתונים טובים יותר (על הנייר בכול אופן) שמפורסם כאן ?

elibaba
05-04-13, 16:25
תודה על התשובה רענן,

אתה מתכוון לטרופר הכחול ? הוא נעלם מהלוחות, כנראה נמכר.
אין הצע גדול מדי של כלים כאלו, אני מניח שאראה את כל מה שברדיוס סביר ממני.

אגב ניתן להשיג את החלקים שציינת הרבה יותר בזול מאיביי + שירות שיפיטו, ובלי שום סיבוך עם מכס וכו'. כמובן שאז מוותרים על נושא האחריות על החלק.
אשמח להסביר בפרטי אם יש עניין.

למשל סט הטיימינג המלא + משאבת מים יעלו כולל הכל כ- 900 ש"ח ואפילו פחות אם תקנה כזה
http://www.ebay.com/itm/98-04-3-2-3-5-ISUZU-TIMING-BELT-WATER-PUMP-6VD1-6VE1-/400187344083?pt=Motors_Car_Truck_Parts_A ccessories&fits=Make%3AIsuzu&hash=item5d2d0644d3&vxp=mtr

150 דולר חלקים, 25 דולר משלוח פנימי בארה"ב, נפריז אפילו עוד 50 למשלוח לישראל וזהו. חסכת איזה 30% בעלות החלקים.

מותחן הידראולי 50 דולר לפני משלוחים
http://www.ebay.com/itm/92-04-3-2L-3-5L-ACURA-HONDA-ISUZU-6VD1-6VE1-HYDRAULIC-TENSIONER-ADJUSTER-/190725769378?pt=Motors_Car_Truck_Parts_A ccessories&fits=Make%3AIsuzu&hash=item2c682448a2&vxp=mtr

הצינורות בכלל פחות מ 20 דולר לאחד לפני משלוח
http://www.ebay.com/itm/ISUZU-AMIGO-AXIOM-RODEO-UPPER-RADIATOR-HOSE-/350345473686?pt=Motors_Car_Truck_Parts_A ccessories&hash=item519237ae96&vxp=mtr

ככה שהשד לא כזה נורא. אם אקנה ישר אעשה יישור קו מלא של טיימינג + מותחן + רדיאטור כהצעתך וכל השמנים.
אחר כך מן הסתם קולר גיר, מיגונים וכו' לפי הצורך.

ועוד כמה שאלות :

האם בגיר מומלץ או לא להחליף נוזל תקופתית כאמצעי מנע (ראיתי שבשגרת הטיפולים אין לזה התייחסות) ?

האם יש שמן גם בסרן עצמו וגם בדיפרנציאלים או שמתכוונים לדיפרנציאלים כשאומרים החלפת שמן בסרן ?

איזה נוזל קירור מומלץ ע"י היצרן ברכב הזה ? בטרופר שראיתי היה משהו צהוב.

raanan
05-04-13, 17:34
אתה מתכוון לטרופר הכחול ? הוא נעלם מהלוחות, כנראה נמכר.
אני דווקא חושב שלא נמכר.

ועוד כמה שאלות :

האם בגיר מומלץ או לא להחליף נוזל תקופתית כאמצעי מנע (ראיתי שבשגרת הטיפולים אין לזה התייחסות) ?
זה כבר שייך לוויכוח ישן נושן שיש מספר דעות.
אני מיישם כדלקמן,
אם הנוזל אדום וללא ריח מסריח (בדיקה לאחר נסיעה) , מוריד רק מה שיש בקלטר ומשלים (שים לב לקישור שבתגובה הקודמת) בכול החלפת שמן מנוע בג'יפ.
בפרייבט פעם כן פעם לא בהחלפת שמן מנוע.

האם יש שמן גם בסרן עצמו וגם בדיפרנציאלים או שמתכוונים לדיפרנציאלים כשאומרים החלפת שמן בסרן ?
בסרן האחורי יש שמן רק בדפרנציאל. צריך לוודא הוספת תוסף מתאים אם קיים מוגבל החלקה.
בסרן הקידמי יש בדפרנציאל וגם צריך לוודא שמן במשלב הציריה השמאלית
(בטרופר הציריה הימנית מחוברת קבוע לדפרנציאל וכאשר משלבים 4X4 יש משלב פנאומטי שמחבר את הציריה השמאלית.
מותר לשלב תוך כדי נסיעה בקו ישר עד 96 קמ"ש )

איזה נוזל קירור מומלץ ע"י היצרן ברכב הזה ? בטרופר שראיתי היה משהו צהוב.
אני ממלא נוזל קירור ירוק 50/50 של ולוולין מוכן לשימוש.

הכי חשוב לבדוק את הגיר, זאת החוליה החלשה ברכב.

בהצלחה
רענן

-->