PDA

צפייה בגרסה מלאה : מסלול קל באיזור צפת

opl
07-04-13, 20:16
אישתי ואני עולים לצפת לסופש והייתי רוצה לעשות איזה טיוליון של שעתיים שלוש בשבילים סבירים (מאחר ואני לבד) מה מומלץ באיזור?
הרכב - פאגרו Q ממוגן וכו

יובל48
07-04-13, 21:15
יש הרבה שבילים ביער ביריה,נק.עניין רבות,נוף ויערות.
משם תמצא גם שביל שיוביל אותך לנחל ראש פינה,סיור במושבה
העתיקה וקפה באחד מבתי הקפה שם(למרות שאני חסיד של פק"ל קפה בשטח).

zviki
07-04-13, 21:55
מצטרף להמלצה על יער ביריה. אפשרות נוספת: מהכניסה הצפונית יותר, מייד אחרי צומת מחניים. [ שמאלה לבאים מדרום]. נקודות עניין רבות כפי שכתבו מעלי. בין היתר הישוב עמוקה וקברי צדיקים.
בהמשך הדרך- משתלב לכביש מס' 886 הסמוך והמוביל לישוב דלתון.
לא להחמיץ ביקור במרכז המבקרים של יקב דלתון.
עומד בדרישה שלך לשעתיים שלוש.
מתאים מאוד גם לרכב פרטי.

טלסקופ
07-04-13, 23:18
נחל דישון.

אה, לא.

דרור ברלי
07-04-13, 23:54
תיכנס מכביש 85 ותעלה לכיוון צפת דרך נחל עכברה. מרהיב עין.

דידין
08-04-13, 02:09
הרעיון של ביקור ב עכברה הוא מעולה, אולם אני לא מכיר אפשרות כניסה מכביש צ' חנניה/צ' עמיעד לכיוון הנ"ל (יש מחסומים !).
לכן כדאי לך (וגם יותר קרוב) להכנס לאזור מצד צפון (קצת לפני הגשר של כביש עוקף צפת- יש שילוט). תוכל לטייל בתא השטח הנ"ל ובמיוחד "מתחת" למצוק- אזור מרהיב . (פתחו מפה).

אפשרות אחרת היא לטייל באזור יער ביריה- כדאי להתחיל בדרך הנוף החדשה של קק"ל(כניסה קרוב ל צומת סאסא) יש הרבה נקודות "על הדרך" - תסעו-תראו), משם עלו לקבר ר' טרפון (1) -- לא צוחק-- אתר מרשים ביותר., הסתובבו קצת בקדיתא מקום די מעניין רק קחו בחשבון שאתם בשבת !.
משם דרך היער חצו את כביש עין זיתים/דלתון וכנסו לשביל הירוק סעו עד חורבות בית הכנסת בנבוריה (2) יש עוד כמה אתרים לידו .
אם אתם לא מפחדים להתברבר קצת, נסו להגיע לקבר יהונתן בן עוזיאל (3) בשבת לא "פעיל". וסיימו במצודת ביריה.
שולח לכם מפה ראשונית(קצת מיושנת)- אבל עשו שעורי בית, הכול מופיע ברשת ,יש גם ספרים למשל "צפת וכול נתיבותיה" בהוצאת " יד בן צבי " !

http://www.fastup.co.il/images/1306993.jpg

רמי גלבוע
08-04-13, 08:26
למה דישון, "אה, לא"?
אפשר לעשות את הקטע התחתון של הדישון, בכיוון מערב (מכביש 886 לכביש 90).
אחלה מסלול, גם אחרי הסגירה החלקית.

עדיין מאוד ירוק ופורח, למרות שכבר אין מים

opl
08-04-13, 10:36
חברים נתתם לי מספיק כיוונים לטיול של יומיים :-) נשאר לי עכשיו רק לשבת מול עמוד ענן וג'יפסיז ולבנות מסלול.

המון תודה

ש01
08-04-13, 12:08
אפשר גפ נחל ראש פינה - קצר, קליל, מאוד יפה, מעט מים זורמים (כולל מעיין עם מי שתיה) ומסתיים בראש פינה לארוחת צהריים.

opl
08-04-13, 21:14
התחלתי שרטט מסלול
http://www.gpsies.com/map.do?fileId=apaclfwlvcbwiyxm
מה דעתכם?
עד כמה קשה הטיפוס בציג הגיפים? כתוב שם משהו על שיפוע תלול ודרדרת

oferg22
08-04-13, 21:47
ערב טוב,
כפי שאני יודע נחל ראש פינה סגור למעבר כלי רכב עקב התדרדרות בגשמים האחרונים.
אם מישהו היה שם לאחרונה אשמח לשמוע תיקון. בכל מקרה לרכב רך ללא הילוך כח מסלול זה אינו מומלץ.
תהנה באיזורנו,
עופר

עריכה קטנה- המסלול שהעלת חלקו הגדול ניתן לביצוע (מניסיון) עם רכב פרטי. אבל זה לא גורע במאומה מכך שזה מסלול מרהיב עין. מומלץ
עופר

opl
10-04-13, 11:32
תודה על הטיפים

-->