PDA

צפייה בגרסה מלאה : בניית מטבח-תציצו בבקשה לחוות דעה.

חנן-ג'יפולוג
09-04-13, 20:18
רגע לפני שאני מזמין לוחות דיקט מצופה פורמייקה ומתחיל לחתוך קירות, רצפה וגג לארונות, הייתי שמח אם עוד עין תשזוף את השרטוט ותחווה דעה, תעיר על טעויות וכו'.
תודה.

shachar
09-04-13, 20:30
לא ברור מה קורה בפינה שמשמאל לכיריים
אני הייתי מחליף בין המיקום של הכיור לכיריים מבחינת זרימת עבודה
אתה מוציא מוצרים ממקרר לשיש ולא לכיריים
צריך שתהיה אפשרות לעבוד משני צידי הכיור

תקח בחשבון את העובי של השיש בשביל כיריים בנויים
אם השיש דק תצטרך להשאיר יותר עומק בארון

Sent from my GT-I9100T using Tapatalk 2

חנן-ג'יפולוג
09-04-13, 20:31
לגבי השאלות שיש בתמונה, כבר קיבלתי תשובות עליהן:
1. הפינה השמאלית קדמית של השיש תשב על ארון שייבנה משאריות. הוא חבוי.
2. אין בעיה שהכיריים ישבו מעל שני ארונות.
3. זה שהפינות של השיש הן 65X65 או 65X50 והארונות עצמם העומק שלהם הוא קטן מזה בכ3 ס"מ, מאפשר למגרות של הארונות ליד הפינות להיפתח בלי להיתקל בידיות של הארונות שניצבים אליהם.

טל חסיד
09-04-13, 20:33
אתה בונה את המטבח לבד ?
גם את המגירות והדלתות ?

טל

חנן גולומבק
09-04-13, 20:33
לא הייתי שם תבלינים מתחת לכיריים כיוון שהם יתחממו מאד.

חנן-ג'יפולוג
09-04-13, 20:38
שחר, תודה.
מדיח מימין לכיור משפר את הזרימה של הכלים מהכיור למדיח דרך יד ימין שלי. אני ימני.
לגבי הארון בפינה השמאלית, מדובר בארון עם פתח של תריס או קלאפה שיש מעל השיש והמטרה שלו היא לאחסן כלים כבדים כגון הפוד-פרוססור ולהחליק אותם אל השיש לצורך עבודה.
אני אעביר את הערתך לגברת, כי באמת אין שם משטח עבודה ליד הכיריים.

חנן-ג'יפולוג
09-04-13, 20:42
בונה לבד, במגבלות. גיסתי היא נגרית לאחר פרישה. היא מייעצת לי ותעזור לי עם המכונות שלה לחיתוך הלוחות וקדיחת החורים לצירי הדלתות.
דלתות יוזמנו מפולימר יצוק.
המגרות הן מאיזשהו חומר שמרכיבים ליצירת מגירה. נדמה לי ששילוב של מוטות מתכת ומשטחי פלסטיק בצדדים ורצפת דיקט. משהו בסגנון.
לגבי התבלינים. קיבלתי. יילקח בחשבון.

shachar
09-04-13, 20:46
היה לנו מדיח מימין וזה היה מצויין
הפעם השתכנענו שמדיח צריך להיות בשמאל וגם זה בסדר ואני ימני
מה שכן שהמדיח משמאל לכיור והפח מתחת לכיור כאשר הדלת של הארון נפתחת ימינה תוכל לרוקן את הצלחת ומיד להעביר למדיח
אני מניח שניתן לביצוע גם בכיוון השני

חנן-ג'יפולוג
09-04-13, 20:48
בשמונה השנים האחרונות אני עם מדיח משמאל לכיור. לא נוח לי.

shmulikbg
09-04-13, 20:53
חנן,
לקחת מידות בשטח, או ע"ג תכנית?

אמיר ב.א
09-04-13, 20:55
לא ממש קריטי , אבל תנור + מיקרו צמוד למקרר - יכול להפריע מבחינת חיסכון בחשמל לקירור .

שים לב שמיקרו צריך רווחים מכל הכיוונים בנישה שלו , אחרת זה מאוד מקצר את חייו,
משהו כמו לפחות 10 ס"מ חופשי מימין , שמאל , מעליו ומאחוריו (מניסיון אישי)

מוסיף גם לגבי משטח עבודה צמוד לכירים - ממש רצוי ביותר מבחינת נוחיות.

טוסטר אובן / תנור - להשאיר רווחים בינם לבין החומרים בצדדים ולמעלה - כדי למנוע חריכה או השחרה של החומר עם הזמן.

קח בחשבון גם שמקרר צריך 10~15 סמ מאחוריו חופשי , כדי לעבוד בצורה אופטימלית.

חנן-ג'יפולוג
09-04-13, 21:02
שמוליק, עוד אין קירות עם טיח ולכן מדובר במידות על הניר. זה נלקח בחשבון ולכן עוד לא תכננתי מידות לפלטות לארון מספר 8.
אמיר, כמה ס"מ צריך מהתנור?

boaz avrahami
09-04-13, 21:06
חנן,
בחנת אפשרת לרכוש מטבח מיד2 ולעשות התאמות?
אני מכיר אנשים שיצאו מזה מאוד יפה ובזול.

shmulikbg
09-04-13, 21:08
אגב, חנן, בשרטוט אתה מציין שאין פלטה עליונה בארון של הכיור.
אני לא בטוח שזה נכון. אמורה להיות פלטה שחתוכה עפ"י מידות הכיור, ומהווה בסיס לשיש,
אם קיים סביב.

חנן-ג'יפולוג
09-04-13, 21:11
זו הנחיה של נטע, גיסתי. קטונתי.
בועז, אנחנו בעניין של חדש.

idanw
09-04-13, 22:38
יש באתר של איקאה תוכנה קלה לשימוש לעיצוב ושרטוט מטבחים.
ממליץ לך לנסות, תוכל גם לקבל משם רעיונות.

אלדר
09-04-13, 22:48
את המגרה של הלחם תעשה ראשונה(הכי קרובה לשיש)
היא נפתחת הכי הרבה וסתם מעצבן שצריך כל פעם להתקופף.

אמיר ב.א
09-04-13, 23:23
לגבי התנור - הדופן העליונה צריכה להיות 1~2 ס"מ מרווחת ממקום היציאה של האוויר החם (לרוב מלמעלה)
מהצדדים מספיק אפילו ס"מ או קצת פחות , דופן אחורית קצת יותר 2~3 ס"מ רווח.

(הניסיון ממסגרת עץ מלא שבניתי לתנור שהיה במקור BUILT-IN)

benza
10-04-13, 13:47
קצת בעייתי להגיב על תכנון של מטבח כשהוא מחוץ לתוכנית של הבית
על פניו יכול להיות שהתכנון טוב ופרקטי אבל כשמלבישים אותו על תוכנית הבית מגלים בעיות או שמבינים שאפשר לעשות יותר טוב

לעצם הסידור, מגירת סירים חייבת לאפשר גובה, יש שם 3 מגירות? או אחת נמוכה ואחת כפולה?
הייתי מחליף בין היחידה של המגירות של הסכו"מ צלחות קערות עם היחידה של כלי האיחסון, הסיבה היא שזה יהיה משטח העבודה העיקרי ואתה לא רוצה להזיז את מי שעובד שם כל רגע בשביל לערוך שולחן, מה גם שהיחידה של הכלי איחסון היא הכי קרובה לשולחן האוכל אז הגיוני שהסכו"מ צלחות וכו' יהיה קרוב

gp1
16-04-13, 12:08
יש סיבה מסויימת שהתנור לא ממוצב תחת הכיריים ? ((. .
ארונות מעל הכיריים יתמלאו בשכבת שומן וזה יזלוג עם האדים לתוך הארונות , רצוי שיהיה ריק מעליהן או לחלופין קולט אדים שפולט החוצה ואם אין יציאה החוצה , אז קולט שמסנן את האויר . בין הכיריים לארונות או לתנור . רצוי שתהיה פלטה אוטמת מפני שלפעמים נוזלים שנשפכים או גולשים , חודרים תחת הכירה וללא הפלטה יהיו נזקים. למה שלמטה.
עובי שיש הוא בדרך כלל 3 ס"מ תקפיד שיעשו לו לכל האורך בחזית "אף מים" (כמו בספי חלון ומאותה הסיבה) . בחיבור השיש לקיר תבקש שיעשו זוית 1X1 מעוגלת ,(תמונה מצורפת ) מפני מים יחדרו את הרובה כשתתיבש
גובה השיש (משטח העבודה) מהרצפה בדרך כלל 85 ס"מ , אצלי עשיתי 90 . לדעתי יותר נוח .
בפינות המטבח ,אצלי יש מג'יק קורנר שהיום הן משוכללות אפילו יותר מפעם ויש יותר אופציות מפעם ומאפשרות ניצול מירבי ונוח ללא הצורך לזחול פנימה .
http://www.youtube.com/watch?v=L9fV9aFKGXE

עומק הארונות 60 ס"מ והשיש 65 ס"מ כך אתה סטנדרט לכל המכשירים שהם בילט אין

חנן-ג'יפולוג
27-04-13, 10:58
המג'יק קורנר שהראית מרשים מאוד. מהי העלות שלו ואלו הכנות אני צריך לעשות במטבח בשבילו?

קישקוש
23-05-13, 16:22
אהלן טיפ קטן,

התנור ומיקרו מימין למקרר ,אצלי בבית זה מציק כי הדלת של המקרר נתקעת בפתיחה בדלת של התנור או הקלפה של המיקרו (במיקרה שגם הם פתוחים וזה קורה).

בהצלחה

erezgur
23-05-13, 17:25
אפשר לדאוג לפתיחה הפוכה של דלתות המקרר

shachar
23-05-13, 17:34
לא ב sbs

רמי גלבוע
23-05-13, 18:52
אני תופס טרמפ על השרשור; איפה יש באיזור תל אביב - פ"ת וכיו"ב, נגריה עם משור מסתובב, שלא שוחטת על חיתוכים?
מתכוון לבנות רהיט מעץ גס, אבל חייב חיתוכים מדוייקים על משור שולחני. כאן בעיר ביקשו ממני 150 שקל על כמה חיתוכים מסכנים.

כמובן ש-JIG לא יחתוך ישר, אז צריך תעשייתי

BackDoorMan
23-05-13, 19:04
בסלמה מול הכניסה הדרומית לתחנה המרכזית החדשה, יש איזה נגר זקן במחיר טוב, אם הוא לא מת.

-->