PDA

צפייה בגרסה מלאה : התחדשתי בג'ימני! מתחילות השאלות

omp
10-04-13, 09:12
אהלן חבר'ה,
אחרי חצי שנה של חיפושים, המתנה, ייאוש ותקווה מצאתי את שאהבה נפשי.
ג'ימני שנת 2009 ידני (!!!!)
הרכב סטנדרטי לחלוטין ואפילו הצמיגים מקורײם.
הדבר הראשון שחשבתי עליו זה להחליף צמיגים ואם כבר להחליף אז להגדיל מידה ואם כבר להגדיל מידה אז חייבים הגבהה
מכיר את העיקרון ששיפורים בארץ לא מתקבלים בברכה אבל בכל זאת אני רואה כלים מדוגמים מתגלגלים.
השאלה היא:
1. מה הסיכוי לשנות מידת צמיגים ברישיון?
2. מה הסיכוי לעבור טסט עם/בלי שינוי ברישיון?
3. כנ"ל לגבי הגבהה.

עומרי

מוני אורבך
10-04-13, 09:46
1. אין סיכוי לשנות מידת צמיגים באופן חוקי.
גם אם תעשה זאת באופן אחר, כל שוטר יכול להוריד אותך מהכביש ללא קשר למה שכתוב ברשיון.
השוטרים בודקים ב autodata ולא מענין אותם מה רשום ברשיון.
2. אין סיכוי כי גם הטסטרים בודקים ב auto data. יתכן ואם יהיה כתוב ברשיון משהו יחליק לך, אבל אל תבנה על זה.
3. הגבהה היא קצת יותר אפורה כי לא כתוב שום דבר על גובה הרכב ב autodata. אם לא תגזים בהגבהה (2") רוב הסיכויים שיעבור.

guycho
10-04-13, 10:32
קודם כל, המון מזל טוב. אוטו מעולה ומאחל לך המון שעות של הנאה.

ולענייננו, כל שוטר שאי פעם ראה אותי נוהג בג'ימני שלי, עצר אותי. אולי זה אני ולא האוטו.
לא היו לי בעיות מיוחדות. זה רק פותח להם את העיניים. בדקו לי אוטודטה ולמרות זאת שלחו אותי להמשך דרכי.
אצלי הוא נועל 215(ברישיון כמובן) ועם הגבהה סולידית של שני אינץ'. ככה קניתי את האוטו.
גם טסט עברתי מכה ראשונה בלי שום בעיה.

גיא.

zerez
10-04-13, 10:43
אני אענה לך מה שעניתי לכולם.
תמגן ותתחיל לטייל, רק ככה תדע מה אתה צריך

אני נגד הגדלת מידת צמיגים, אתה חושב על טסט ושוטר אבל מה עם הביטוח?
מה יקרה אם ח"ח יהיה לך מקרה ביטוחי והבוחן של הביטוח יחליט שזה בגלל מידת הצמיגים?
וביננו, אני לא חושב שהגדלת הצמיג נותנת ערך מוסף כל כך משמעותי.

guycho
10-04-13, 11:06
לא רוצה להיכנס להיבט של הביטוח כי אני לא מבין בזה יותר מדי. אבל התועלת שצמיגים נותנים בשטח היא עצומה. זה פשוט מגביה את האוטו כולו כולל הסרנים שזה בעצם המרווח גחון של הרכב. בנוסף זה גם עוזר במעבר מכשולים כי הזווית שהצמיג מגיע בה למכשול כהה יותר, בגלל זה צמיגים גדולים גם תורמים לנוחות.

גיא

GodsFather
10-04-13, 11:29
וביננו, אני לא חושב שהגדלת הצמיג נותנת ערך מוסף כל כך משמעותי.

תבדוק שוב...

omp
10-04-13, 14:37
אני שמעתי כבר את המשפט הזה של לטייל לפני שרצים לשפר והחלטתי לאמץ.
הצמיגים כבר עשו את שלהם וחבל לקנות סט צמיגים בשביל לטייל ולהבין שהם נקודת התורפה שלי.
לא קשה לראות שהסוליה העדינה של הג'ימני לא תשרוד את שבילי הבזלת של רמת הגולן ובבוץ כבר עדיף לשים ניוטרל ולדחוף את האוטו.
אגב, השאלה שלי היא ספציפית עבור הג'ימני והמטרה היא להשתדרג בצמיגי 235 עם ההגבהה הנדרשת, אין טעם בסכומים כאלה לעשות חצי דרך.

guycho
10-04-13, 15:34
אתה מודע לעלות של כל מה שצריך בשביל 235?
צריך הגבהה יפה של מינימום 2 אינץ" לדעתי(תקנו אותי אם אני טועה) שינוי המידה ברישיון, הצמיגים עצמם ובנוסף לכל הסיפור הזה תצטרך גם יחסי העברה בשביל לנסוע כמו בן אדם ולשמור על הילוך low נורמלי. וזו גם מידה שרואים בעין, וזה גם מושך יותר אש. הרכב הוא רכב יומיומי או לטיולים בלבד?

עדיאל
10-04-13, 20:41
אוזניים לכותל ..

להעביר נושא :)
2 אינצ מספיק ויותר נעלה ומיגון (טרנספר ומדרגות צד / רוקרים ) והרכב מכונה משומנת

Scrusher
10-04-13, 22:29
אם יורשה לי...
חארטה!! 235 לא נראים חשודים ומפלצתיים כמו שזה נשמע. חבר לקח ממני סט לבדוק איך זה יושב על הג'ימני שלו,הוא הגיע בעצמו למסקנה שזה לא הופך את האוטו לעגלה והlow שלו עדיין סחב יפה ולא נסע מהר מידי (הוא גם עם vvt ידני)
יש לך את האפשרות היותר זולה של להחליף לטרנספר של ג'ימני אוטומטי שהוא עם יחסים קצת יותר קצרים

omp
11-04-13, 22:46
מודע לעלויות, 235 זה אולי קיצוני, הרכב עושה את רוב זמנו על הכביש והאמת עוד לא בחנתי את הגבולות (של שנינו).
הנה מה שעובר לי בראש ואולי אני טועה אבל: יש חוק, יש טסט, יש autodata, יש בוחני תנועה אבל יש גם אלפי רכבים שנוסעים ככה בארץ-מסקנה: כנראה שאפשר למרות הכל.
אין הבדל משמעותי במחיר בין המידות של הצמיגים כדי שתהיה מוטיבציה להישאר עם המקור, אני מנסה להימנע מתחושת האכזבה והבזבוז שבלקנות צמיגים במידה מקורית במחיר של כ2,000 ש"ח, לטייל ולראות שהייתי צריך להגדיל ואז או להיתקע עם הקטנים או לשלם כמעט אותו סכום ולקחת סיכון עם הגדולים.

לסיכום:
מידה מקורית יתרונות: טסט, ביטוח, הורדה מהכביש ושקט נפשי כשאני חולף ליד ניידת.
מידה מקורית חסרונות: יכולת פחות טובה בשטח, יש סיכוי שכסף ילך סתם כי בסוף בכל מקרה אני אגדיל.

מידה גדולה יתרונות: ללכת על בטוח בשטח.
חסרונות: כל היתרונות של המידה המקורית.

מה אתם הייתם עושים?

eysham
12-04-13, 13:08
מה היינו עושים?
בעיקר מפסיקים לטחון את הנושא בפורומים פתוחים...

GodsFather
13-04-13, 17:27
מה היינו עושים ? תריץ חיפוש ותבין מה כל אחד עשה. (בקצרה תבין שהרוב המוחלט עלה ל235 ויש כאלה שיותר).

למה איך כמה ושאר ירקות - ראה המלצה שלי משורה למעלה, חיפוש.

-->