PDA

צפייה בגרסה מלאה : מוזר - רעש שסתומים שהיה ואיננו

דרור ברלי
29-04-05, 09:08
מזה זמן מה שהמנוע שלי (אורגינל שלא נפתח מעולם, בן 10.5 שנים, עם 214K ק"מ) היה מלווה אותי ברעש מרימי שסתומים קל. לא ממש נבהלתי מזה, כי המנוע כבר ותיק מאוד ויש לו זכות לפתח קצת בלאי, אבל עדיין סוחב מעולה, לא אוכל גרם שמן, לא מתחמם גם תחת עומס כבד בשיא הקיץ, ובסה"כ פרט לתיקתוק הזה שהיה בא והולך, עבד יפה ועגול. בשלב מסוים השקיתי אותו בתוסף של JB שאמור לטפל בדיוק בזה. התוסף לא ממש עזר, והמשכתי להתעלם מזה ולנסוע.
לאחרונה התיקתוק התחזק והחל להטריד. בנוסף, ובלי קשר, בעקבות ריח קל של בנזין, גיליתי כי הגומיות במזרקים 3 ו-6 דולפות. כאן כבר לא חיכיתי דקה מיותרת - אחר כבוד פורקו מהג'יפ חליל ההזרקה, ששת המזרקים ובית המצערת, ועברו ניקוי יסודי ומקצועי, וכמובן שהוחלפו כל הגומיות. המזרקים המדוברים התגלו כמטונפים במיוחד, כמעט "סתומים" כלשון איש ההזרקות. לאחר הניקוי וההרכבה, נעלם "רעש המרימים" ואיננו. המנוע עובד שקט, חלק ועגול כפי שלא עבד מעולם, מגיב יותר מהר וגם נוסע קצת יותר טוב. כל זה מתבקש ומובן, אבל להיכן נעלם רעש המרימים?

האם נס פסח?
:D :lol:
מה הקשר בין מרימ/י שסתומים מתקתקים לניקוי מערכת ההזרקה? מומחים - אסף? קיד? איציק? חימושניק?

sunnyboy
29-04-05, 13:31
רעש השסתומים שהיה לך היה כנראה התקתוק המיכני של המזרקים שהיו מלוכלכים.
שי

דרור ברלי
29-04-05, 13:43
גם אני חושב ככה, למרות שמעולם לא נתקלתי במזרקים מתקתקים... :roll:
מכונאי ותיק שמכיר טוב טוב הרבה מאוד סופות, טען כי זו פעם ראשונה שהוא נתקל בדבר כזה.

סוזי המשתוללת
29-04-05, 16:02
דרור
גם בפרייבט שלי המזרקים מתקתקים בודאות וזו לא בעיית שסתומים

זאבי
01-05-05, 21:52
כיצד נוקו המזרקים?
האם יש לך המלצות למקצוען?

דרור ברלי
02-05-05, 15:09
"ינקו", ברח' המלאכה, איזור התעשיה בחולון, מול תחנת הדלק סונול.
מקצוען אמיתי, מכיר היטב את מערכת הדלק בסופה וגם נחמד.

זאבי
03-05-05, 14:45
לדרור תודה,
האם יש שיפור בצריכת הדלק ?

בשיחה טלפונית הזכיר ינקו כיוון מחשב. האם ביצעת גם כיוון כזה.

קיד
04-05-05, 22:42
מה הקשר בין מרימ/י שסתומים מתקתקים לניקוי מערכת ההזרקה?
אני מעריך, שהשינוי בפעולת המנוע לאחר הניקוי, גרם לשינוי הלחץ של מיסבי גל הארכובה, ומיסבי הטלטלים. שינויים בלחץ המיסבים במנוע בלוי (מעל 200K) יכולים להעלות את לחץ השמן במידה מועטה. עליה זו של לחץ השמן, די בה כדי לגרום למילוי טוב יותר של מרים מפוייח.
קיד.

-->