PDA

צפייה בגרסה מלאה : צינור מזגן - גרנד ויטארה

asypeer
12-04-13, 20:27
יש לי נזילה של שמן מצינור המזגן (הגומי עם ההברגות אלומיניום). הנזילה היא מהחיבור בין הגומי למתכת. כתוצאה מכך המזגן מקרר חלש מאוד.
ההצעה שקיבלתי מהמזגניסט היא 250₪ עבור קיצור הצינור והרכבת האלומיניום מחדש אצל בית מלאכה חיצוני.
בנוסף יש למלא גז (100₪) ועבודה (250₪)
סה״כ 600₪. לא מעט..

האם עדיף להזמין צינור אוניברסלי חדש מאיביי (30 דולר לפני משלוח, נגיד 200 ש״ח כולל) או צינור תחליפי (40 דולר לפני משלוח, נגיד 250₪ כולל) במקום?
אגב חלק מקורי, גם באיביי, עולה 100 דלר.

האם זה סיפור להחליף לבד ואז רק למלא גז? איזה שמן יש שם בכלל?
אסף

אלדר
12-04-13, 20:39
אסף תן תמונה של הצינור ושל החיבור.
תנסה לברר על צינור חליפי בחנויות כגון גומי תל אביב

asypeer
12-04-13, 22:25
זה נראה ככה (הרכב לא לידי..)
http://www.partsgeek.com/catalog/2000/chevrolet/tracker/climate_control/a-fs-c_hose.html

benza
13-04-13, 18:35
הייתי מעדיף חלק חדש גם אם תחליפי, הרבה עבודה וכסף על צינור שמחר יכול לנזול שוב כי הוא כבר יבש

motorica.net
13-04-13, 18:44
עדיך להמנע משינויים במערכת המיזוג המקורית, קרי אורכים שונים מחברים וכו'
תצמד למקור ככל שניתן.

asypeer
13-04-13, 21:09
אני אזמין מארה״ב את התחליפי שמתאים למק״ט השברולטי, מצאתי ב40 דולר. יש המלצה על בעל מקצוע או שאפשרי עבודה עצמית ורק לשלם על מילוי גז? איזה שמן יש בצינור הזה בכלל?

benza
13-04-13, 23:03
שבוע שעבר החלפתי את המעבה (רדיאטור) של המזגן, רבע שעה עבודה ועוד נסיעה למזגניסט למלא גז, אני לא הבנתי בדיוק לאיזה צינור אתה מתכוון אבל אם יש גישה אליו לא צריכה להיות בעיה, רק בעדינות על ההברגות

shmulikbg
14-04-13, 00:19
אני אזמין מארה״ב את התחליפי שמתאים למק״ט השברולטי, מצאתי ב40 דולר. יש המלצה על בעל מקצוע או שאפשרי עבודה עצמית ורק לשלם על מילוי גז? איזה שמן יש בצינור הזה בכלל?

שמן מיוחד למערכת מיזוג. מוכנס פנימה בשקילה בכמות מסויימת עפ"י המערכת.

ישי.פ
14-04-13, 02:55
נשמע מוגזם! זה אמור להיות צינור עם מחבר לחיצה סטנדרטי.
תנסה ב"טכנו צינור" הם בטוח מסוגלים ללחוץ לך צינור כזה.

dudy
15-04-13, 22:59
בשנה שעברה היתה לי את אותה בעיה, צינור הלחץ הראה סימני הזעה ושמן בקצוות החיבורים, כמבן שזה מעיד על נזילה, קטנה ככל שתהיה, יש להחליף את הצנור.
600 שקל זה 100 פחות ממה שהציעו לי. המזגניסט צריך ליצור צינור לחץ ןקלמפות חיבור חדשות. אין לי מושג איזה שמן יש שם, אבל הצנרת כן משומנת על מנת לסכך את האטמים.
גם עם חיסכון קל של קניית צינור חלופי, עדיין יש לרוקן את הגז, להרכיב הכל ולהכניס גז חדש ןלבצע בדיקת לחץ.
נראה לי ש 600 שח זה סביר. יקר עדיין, אבל אילו הם המחירים. מנסיוני.
בהצלחה!

"Hurry up before we come to our senses...."

Neilman
15-04-13, 23:48
בתור מישהו שעובד במזגנים, 100 ש"ח לגז נשמע לי זול מדי.... תבדוק שלא שמים לך גז סיני, ושמי ששם את הגז שם אותו ממכונה לפי הכמות המדוייקת, ולא ישירות מהבלון גז...
לגבי הצינור, אני יודע מה עושים אצלנו... מפרקים את הישן, חותכים את האלומיניום עם הניפלים איפה שהאלומניום מתחבר לצינור, מלחימים ניפלים חדשים ולוחצים צינור חדש.
אם זה עוזר לך, אני מאמין שאם תביא לי את הצינור הישן אני אוכל לסדר לך צינור חדש במחירי עלות...

Neilman
15-04-13, 23:52
כמו כן, אני לא יודע מאיפה אתה, אבל אם אתה צריך עזרה בפירוק ואתה קרוב רק תגיד :-)

ישי.פ
16-04-13, 12:15
עם כבר מזגנים.. אני מתעלק על השרשור.
המדחס בויטרה שלי חלש, הוא עובד רק בטורים גבוהים, בטורים נמוכים הוא מקרר אבל לא מספיק.
(יש מספיק גז במערכת)

יש המלצה איזה מדחס לשים? האם כדאי רק מקורי (DENSO) או שעדיף הכלאה אחרת?
חדש או שגם משומש יהיה טוב?
או אולי קיט שיפוץ למדחס, שאין לי מוסג מאיפה משיגים.

Neilman
16-04-13, 21:12
קודם כל למען הסר ספק, אני עובד במזגנים 4 חודשים, ככה שאת הדיאגנוסטיקות אני עוד לא עושה בעצמי, אלא יותר עושה מה שאומרים לי... מה שכן, כמה דברים בכל זאת נקלטו :-)
א. איך החלטת שיש מספיק גז במערכת?
ב. אם תחליט שבאמת אתה רוצה לשים מדחס חדש דבר איתי, למרות שלדעתי זה לא המדחס....
ג. אין דבר כזה למיטב ידיעתי קיט שיפוץ. תלוי מה התקלקל - אלקרומגנט, קלץ, לגר, שסתום.. ולפי זה מחליפים. לא תמיד אפשר לתקן גם, אם הציר שהפולי יושב עליו נשחק לדוגמא זה די אבוד...
בקיצור, לפני שאתה מחליט מה לעשות אני הייתי ממליץ לך א. לבדוק לחצים במערכת, לדעתי חסר לך גז, ואז גם השאלה מאיפה הוא דלף. וב. אם תחליט שאתה רוצה לבדוק אצל איש מקצוע אני יכול להמליץ לך על מישהו.

asypeer
16-04-13, 22:00
נזכרתי שיש לי שכן מזגניסט לצמ״ה..
אני אשאיר לו את הרכב איזה בוקר ואעדכן בממצאים ובעלויות.

ישי.פ
17-04-13, 21:29
מלאתי כבר גז ומזגניסט בדק את העניין.
המזגן עובד טוב בטורים גבוהים.
קיט שיפוץ הכוונה לשיפוץ המדחס הכולל רינגים אטמים וכו בוודאות בחו"ל יש כאלו שמשפצים(אני מעדיף עבודה עצמית)
איפה נמצא העסק שאתה עובד בו?

Neilman
18-04-13, 14:16
המאורר נכנס לעבודה?

ישי.פ
18-04-13, 16:56
כן. ההשערה השניה היא שהמייבש סתום מה אתה אומר מה הסבירות?

asypeer
18-04-13, 21:25
האם המייבש זה החלק שאסור שיקבל לחות, אפילו לא לשניה? הבנתי שזה לא סיפור יקר להחליף.

ישי.פ
20-04-13, 01:54
המיבש כל תפקידו הוא "לקבל את הלחות" אסור שתהיה לחות במערכת בכדי שלא תווצר סתימה (בעיקר בש'ס התפשטות)
במייבש יש סיליקה ג'ל (כמו בשקיות הקטנות למניעת לחות)

asypeer
24-04-13, 08:58
עדכון:
פורק הצינור הקיים, הוחלף הצינור עצמו והושארו הניפלים. רותך בחזרה לצנרת + מילוי גז.
הנזק: 300 ש"ח.

ישי.פ
25-04-13, 01:22
איפה עשית את העבודה?

asypeer
25-04-13, 08:24
שכן של ההורים.. שלח לי ה"פ אם אתה מהאיזור.

-->