PDA

צפייה בגרסה מלאה : גגון לרוביקון / רנגלר

עידו לוריה
12-04-13, 21:37
לאחרונה נתבקשתי לבנות גגון לרנגלר , עם תושבות למרזב ומאחורה לתושבת של החלון .
הגגון בגודל של 1370 על 1170 מ"מ במשקל כללי של 20 ק"ג , כמובן שאפשר ליצר אותו בכול אורך שנדרש .
התוצאה לפנכם :

עידו

7280472820728197281872817728167281572814 7281372812728117281072809728087280772806 7280572821

zagi
12-04-13, 21:58
עבודה יפיפיה , כרגיל ....

כיף לראות כל דבר שיוצא מ״בית המלכה״ שלך .

עידו לוריה
12-04-13, 22:09
תודה שגיא .

עידו

boaz avrahami
12-04-13, 22:38
נראה מצויין כרגיל. הלוגו עדין ומשתלב יפה בצורה הכללית.
אהבתי את הפרופיל המרובע הרגליים והצבע ( איבוק אפוקסי?)
אם כבר אז למה שלא תיצר מוטות רוחב על בסיס הרגליים האלו ( כמו שיש לטולה או רינו רק)??

באופן אישי אצלי הייתי מוסיף גם ווי קשירה, סגירה מאחור ( שלטעמי חסרה למראה הכולל)
ואולי גם רשת בתחתית לדברים קטנים.

עכשיו גם אני מוכרח גגון ...

עידו לוריה
13-04-13, 07:57
תודה .
תגיד אתה לא מעמיס את הג'יפ ?

עידו

eysham
13-04-13, 08:06
עידו, אכן יצא מדהים.

הייתי עושה אותו קצת יותר ארוך....

עידו לוריה
13-04-13, 08:27
תודה .
כמו שרשמתי ניתן לעשות אותו יותר ארוך , עד אורך מלא של הגג ואז הוא עם שש רגלים .

עידו

אבו שפם
13-04-13, 10:02
בוקר טוב עידו....

תענוג לעיניים על הבוקר...

מושלם...

תודה...

חג עצמאות שמח

שאול

tomerz
13-04-13, 14:18
שלום עידו כרגיל עבודה ממדהימה
מה מחירו של גגון כזה באותם מידות

asafk
13-04-13, 14:52
איך יודעים שהפיברגלס יעמוד בזה לאורך זמן?

אסף.

עידו לוריה
13-04-13, 20:06
תודה לכולם .
תומר הגגון עולה 2500 ש"ח לפני מע"מ .
אסף גם בארה"ב ישנם גגונים כאלו על המרזב מהיום הראשון שהרכב יצא לשוק , מעבר לכך שזה לא משנה את העובדה שגגון באופן כללי לא צריך לסאת מסע של יותר מ 30 ק"ג למטר רבוע ( כולל ) .

עידו

eysham
14-04-13, 15:20
הגגון מצופה מעיל אבק? יענו POWDER COAT...

וברבע אוף-טופיק... אפשרי לצפות נירוסטה?

עידו לוריה
14-04-13, 20:50
כן לגמרי powder coat .
בעוף אני לא מבין :) אבל הבילטון היה מעולה .
נירוסטה אפשרי ב - powder coat .

עידו

BackDoorMan
15-04-13, 14:32
אלומיניום לא יכול לשאת 30 ק"ג למ"ר ?

itayt
15-04-13, 14:46
עבודה מדהימה.

עידו לוריה
15-04-13, 16:14
אלומיניום לא יכול לשאת 30 ק"ג למ"ר ?

למה התכוון המשורר ?

עידו

עידו לוריה
15-04-13, 16:15
עבודה מדהימה.

תודה .

עידו

BackDoorMan
15-04-13, 16:41
למה התכוון המשורר ?

עידו

כתבת שגגון בכל מקרה לא אמור לשאת יותר מהמספר הזה,
הגגון שבנית שוקל כבר 20 ק"ג משמעותיים,
גגון מאלומיניום היה שוקל בין שליש לחצי ממנו וחסר קורוזיה.
ואם הוא היה עומד בעומס של 30 ק"ג למ"ר, לא היה עדיף ?

עידו לוריה
15-04-13, 19:56
לא .
גגון מאלומיניום לא ישקול שליש מהסיבה הפשוטה שהחוזק שלו יותר נמוך כך שצריך לעלות בעובי דופן ואז פערי המשקל מצטמצמים עד כמעת לא קיימים וגם אלומיניום סובל מקורוזיה עם לא מטפלים בו ( פסיבציה/ צבע ) .
בשביל לנצל את התכונות של האלומיניום טוב יש ליצר פרופילים בצורות מיוחדות ( וזה אפשרי אבל ליצור המוני ) ואז אפשר להגיע לתוצאות טובות עם החומר , ועדיין פערי המשקל לא היו שליש .

עידו

shmil
15-04-13, 20:51
שוב יצאת לציד מחמאות, מר לוריה?
חכם על חלשים? :)
תהיה גבר, תעלה פעם משהו מגעיל, איזו חרא של עבודה...
(ואגב, הפגוש האחורי של בועז, בתמונות מפגש האינדיאנים - מדהים).

נראה אותך..

הכל בהומור ובאהבה והערכה, אם למישהו לא ברור.

עידו לוריה
15-04-13, 22:47
אני שנים מנסה לעשות משהוא מגעיל אבל לא מצליח :p כנראה הגנים האוסטרים חזקים :rolleyes: אני ימשיך לנסות מבטיח .
בכול מקרא תודה .

עידו

boaz avrahami
16-04-13, 00:38
אם סבתא שלך היתה זוכה בחייה לשמוע אותך גאה בה כל כך היא בטח היתה מחזיקה עד היום...

tal64
16-04-13, 10:53
עוד פרויקט מוצלח מבית היוצר
אבל אני חשבתי שרצית לשתף אותנו במדבקות על הזכוכית האחורית בצד????
(עכשיו יהיה מקום להוביל את הצעצוע החדש....)

BackDoorMan
16-04-13, 11:36
לא .
גגון מאלומיניום לא ישקול שליש מהסיבה הפשוטה שהחוזק שלו יותר נמוך כך שצריך לעלות בעובי דופן ואז פערי המשקל מצטמצמים עד כמעת לא קיימים וגם אלומיניום סובל מקורוזיה עם לא מטפלים בו ( פסיבציה/ צבע ) .
בשביל לנצל את התכונות של האלומיניום טוב יש ליצר פרופילים בצורות מיוחדות ( וזה אפשרי אבל ליצור המוני ) ואז אפשר להגיע לתוצאות טובות עם החומר , ועדיין פערי המשקל לא היו שליש .
עידו

איזה קורוזיה יש באלומיניום ?
חשבתי שהוא מתחמצן מייד באטמוספירה ומתעטף בשכבת מגן של תחמוצת אלומיניום קשוחה, המונעת קורוזיה נוספת.

savyon
16-04-13, 11:42
עוד פרויקט מוצלח מבית היוצר
אבל אני חשבתי שרצית לשתף אותנו במדבקות על הזכוכית האחורית בצד????
(עכשיו יהיה מקום להוביל את הצעצוע החדש....)

ובקטע של המדבקות, מה שאני ראיתי,
זה בעצם שלא ראיתי מדבקה של ג'יפולוג...

עידו לוריה
16-04-13, 19:48
איזה קורוזיה יש באלומיניום ?
חשבתי שהוא מתחמצן מייד באטמוספירה ומתעטף בשכבת מגן של תחמוצת אלומיניום קשוחה, המונעת קורוזיה נוספת.

זה נראה די מצחיק המשפט שלך שאומר : "הוא לא סובל מקורוזיה אבל הוא מתעטף בשכבת תחמוצת" הלוווו יש שם משהוא בבית ..... קורוזיה = חמצון .
ולא זה לא מפסיק לעולם זה ממשיך להעמיק עד שהחומר כולו מחומצן פשוט באלומיניום זה יחסית איטי .

עידו

עידו לוריה
16-04-13, 19:50
טל הפרטים המזהים נשארים חסויים במערכת :)
הצעצוע החדש כבד מדי לגגון .

עידו

BackDoorMan
17-04-13, 01:19
זה נראה די מצחיק המשפט שלך שאומר : "הוא לא סובל מקורוזיה אבל הוא מתעטף בשכבת תחמוצת" הלוווו יש שם משהוא בבית ..... קורוזיה = חמצון .
ולא זה לא מפסיק לעולם זה ממשיך להעמיק עד שהחומר כולו מחומצן פשוט באלומיניום זה יחסית איטי .
עידו

אני אבהיר, הכוונה שההתחמצנות מונעת התחמצנות נוספת, אז זה סוג של קורוזיה רגעית למניעת קורוזיה מתמשכת,
לכן לא ממש התייחסתי לתהליך כקורוזבי.
בדקתי בויקיפדיה (http://en.wikipedia.org/wiki/Aluminium) והם אומרים אותו דבר :
Corrosion (http://en.wikipedia.org/wiki/Corrosion) resistance can be excellent due to a thin surface layer of aluminium oxide (http://en.wikipedia.org/wiki/Aluminium_oxide) that forms when the metal is exposed to air, effectively preventing furtheroxidation (http://en.wikipedia.org/wiki/Oxidation).

במדע פופולרי גם התיחסות דומה וארוכה (http://www.popsci.com/scitech/article/2004-09/amazing-rusting-aluminum).
ובאלום גולד :

"אלומיניום הינו מתכת מאוד אקטיבית, כלומר הוא מגיב לחמצן בצורה מהירה מאוד. בעוד הדבר מהווה חולשה אצל רוב המתכות במקרה של האלומיניום הדבר למעשה מהווה מפתח כנגד קורוזיה.<o:p></o:p>כאשר האלומיניום נמצא בנוכחות חמצן, האלומיניום מגיב מידית ומייצר שכבה דקה של תחמוצת אלומיניום, אשר נותן לאלומיניום את הברק הכסוף והמוכר שלו. שכבת תחמוצת האלומיניום נקשרת לפני השטח החשופים ומבודדת את ליבת האלומיניום מפני כל ריאקציה, תגובה, עתידית.<o:p></o:p>המתואר לעיל הינו שונה בתכלית מהמקרה של התחמצנות מתכת הברזל לדוגמא. במקרה של מתכת הברזל הקורוזיה אשר מופיע, כמה שמוכר לנו כחלודה, מתהווה על גבי הברזל ומתקלפת מעליו. לאור כך נחשפת שכבה חדשה של ברזל לקורוזיה, והתהליך חוזר על עצמו עד שבסופו של דבר הברזל "נאכל" למעשה על ידי הקורוזיה.<o:p></o:p>למרות שלאלומיניום קיים יתרון גדול על פני מתכות אחרות כאמור לעיל, האלומיניום אינו חסין לחלוטין מפני קורוזיה. שכבת תחמוצת האלומיניום יכולה להיות מאוד לא יציבה כאשר היא נמצאת בתנאי טבע קשיים ובמיוחד כאשר זו נחשפת לרמות PH גבוהות. כאשר מתרחשת קורוזיה על פני אלומיניום הדבר מתבטא בכך שהאלומיניום מלבין ומעבד מחוזקו.<o:p></o:p>לשם הגנה על האלומיניום מהמקרה המתואר לעיל קיימים מספר פתרונות בהם מצפים את פרופיל האלומיניום בצבע או באמצעות ציפוי אנודיז אשר מגבירים את עמידות האלומיניום כנגד קורוזיה וכנגד שחיקתו של האלומיניום."

עריכה: המאמר הזה בעברית (http://www.corrosionspec.co.il/2011/11/11/24.html) סידר את הבלגן, קריאה מומלצת ביותר.

Pageup
17-04-13, 12:31
ההבדל הוא כזה:
ברוב המתכות (לדוגמא ברזל) מבנה השריג של החלודה (ברזל מחומצן) לא מתאים לפני השטח של הברזל עצמו
ולכן הוא לא עוטף אותו אלא נראה כמו קשקשים. הברזל ממשיך להיות חשוף לחמצן ואז הקורוזיה אוכלת ממנו כל
פעם קצת.
באלומיניום מבנה השריג של תחמוצת האלומיניום זהה לשטח הפנים של האלומיניום ואז הוא למעשה מצפה אותו
ומונע מגע עם חמצן. בסביבה חומצית מאוד ובעלת תנאי מזג אוויר קשים נפגעת שכבת הקורוזיה ולכן האלומיניום
"מחליד". התהליך פה הוא איטי מאוד ביחס לברזל אבל עדיין קיים.

אסף ד.
24-08-13, 23:06
היי עידו,
בניתי לבד גגון לדיסקברי 2, תכנון וביצוע עצמי, רחוק למדי מהגימור של העבודות שלך, שהרי זה תחביב עבורי ולא מקצוע ראשי בהתמחות.
השיקולים של בנייה מברזל ולא מאלומיניום הם די דומים לטיעונים שהעלת בשירשור ובמגבלה שלי לעבד ולהלחים חומר מהסוג הזה, בצעתי את הפרוייקט מברזל.
השאלה שלי היא לגבי הצבע, שלחתי לצבע בתנור, האם ישני סוגי ציפויים שונים בתנור, סוגי צבעים? (לא גוונים), עובי ציפוי, אופן ציפוי ? בחשמל? אמבט ?
אשמח לפרטים עבור הפרוייקט הבא.
מצ"ב מספר צילומים:
7840778408784097841078411

boaz avrahami
24-08-13, 23:12
כשאתה אומר צבע בתנור אתה מתכוון לצביעה רטובה או לאיבוק אפוקסי ( powder coating)?
האיבוד נחשב ליותר איכותי ולטעמי גם יותר יפה בגימור הסופי.

הגגון בתמונה נראה מצויין!

עידו לוריה
24-08-13, 23:42
אסף זו לא תחרות ויש מקום לכולם גם לחובבנים , אני אפילו יכול להגיד שאני מתרשם מעבודות של חובבנים יותר משל בעלי מקצוע , וגם משלך .
לגבי הצבע : ב -
powder coating יש שני סוגים של צבע אחד אפוקסי והשני פוליוריטאני ( בלי קשר לגוון כמובן או לטקסטורה ) כאשר הפוליוריטאני עמיד יותר ל -UV מאשר האפוקסי עובי הציפוי לא ניתן לבחירה זה נתון מוחלט .
לפעמים מישמים שכבה ראשונה בעשיר אבץ ואז שכבה שנייה עם הגוון הנדרש .
בכול מקרה עדיף לפני הכול ניקוי חול .
יש מקרים שעושים לכול המוצר גלוון קר/חם ורק אז צבע , אבל אז צריך לדאוג שלא היה חלל סגור אלה ליצר פתחים/קדחים לכול החללים .

עידו

אסף ד.
25-08-13, 00:16
מחוסר ידיעה, ייצרתי מצינורות של ברזל מגולוון, מה שהקשה עלי בריתוכים...
לאחר הליטושים, צבעתי בעצמי את הכל עם ספריי גילוון בשתי שכבות, מסרתי לצביעה בטבילה (מיוננת?) ואח"כ בתנור.
השאלה היא לגבי עמידות הצבע לפגיעות מכאניות, הצבע כאילו התקלף במקום שקיבל פגיעה מכאנית, האם זה המצב בכל צורת צביעה או שקיים צבע "עבה" יותר?

https://plus.google.com/photos/116794749676449720059/albums/5915798957351338129?banner=pwa
נ.ב.
ריתוכים של מתחילים...

נמרוד
25-08-13, 08:27
אני גם בניתי את הגגון דומה לשלך, הצינורות מגלוונים, ויש לזה יתרון בדיוק בנקודה הזאת - האזורים של הצינורות שעליהם מהדקים את הרצועות משתפשפים מצבע די מהר אבל הגילוון נשאר ומגן. אני אגב צבעתי חובבני לגמרי, פחיות ספריי...

boaz avrahami
25-08-13, 08:48
הבעיה בצביעות החובבניות האלו היא שהם מטפטפות קורוזיביות על הגג והמרזב.
הן של לחות והן של גשם. החורים בגג לא מאחרים להגיע.
צביעת powder coating לגגון אינה יקרה ומפליא אותי נמרוד שלאחר פרוייקט הפחחות לא הסקת מסקנות.
לתשומת לבך, יש לעדו ולי חבר שיש לו מצבעה במגדל העמק...

JEEP Grand Cherokee ZJ V8 98
IR 3.5"

אסף ד.
25-08-13, 08:58
הצביעה ה"ידנית" היא רק של התושבות על מרזבי הגשם, הן באמת מברזל לא מגולוון, אך נצבעו בשתי שכבות של גילוון + המרייט, אמנם לא יפה וחלק כמו בתנור, אבל הצבע עבה "יחסית" לצביעה בתנור.
למוטות הרוחב השתמשתי בפרופיל 3ס"מ על 6 ס"מ מאלומיניום וגם אותם שייפתי היטב עם דיסק חשמלי + מברשת פלדה (כואב, עפים קוצים מהמברשות האלו, חובה ביגוד עבה ומשקפי מגן - זה ממש לא משחק!!!) להסיר את הברק ע"מ שאוכל לצבוע אותם (אין אפשרות ביתית לצביעה על אלומוניום מבריק).

boaz avrahami
25-08-13, 10:05
אני ממליץ לך לבודד בין החיבורים של הגגון למרזב עם גומי של פנימית או משהו דומה.
שם בגלל הלחיצה הצבע נפגע ונהיה הכי רגיש לחלודה.

IR 3.5"

נמרוד
25-08-13, 10:56
הבעיה בצביעות החובבניות האלו היא שהם מטפטפות קורוזיביות על הגג והמרזב.
הן של לחות והן של גשם. החורים בגג לא מאחרים להגיע.
צביעת powder coating לגגון אינה יקרה ומפליא אותי נמרוד שלאחר פרוייקט הפחחות לא הסקת מסקנות.
לתשומת לבך, יש לעדו ולי חבר שיש לו מצבעה במגדל העמק...

IR 3.5"

מכיר את החבר, בהחלט בפעם הבאה... הסיבה לצביעה "ביתית" היא כמעט תמיד - זמן. את הגגון השלמתי ברגע האחרון לפני הטיול הגדול של פסח, וזמן לצביעה איכותית - אין. זמן לקפוץ לאלי לבן לכמה פחיות צבע ברגע האחרון - יש. אני מסכים לגמרי עם ההמלצות שלך בועז אבל המציאות מכתיבה את רמת הגימור...

boaz avrahami
25-08-13, 12:01
תפרק את הגגון ותן לו לצבוע כמו שצריך.
לא חבל על הכסף שהשקעת בפחחות?

מילא מיהרת לצאת לטיול בפסח אבל כבר אוטוטו סוכות.
אל תהיה פארטאץ׳...

IR 3.5"

liontamer84
25-08-13, 12:02
אפשר המלצה לאיזה צבע טוב שישב על הגגון? (הגגון לא מגולוון)

בהתחלה צבעתי באמצעים ביתיים - ספריי אבץ ואז ספריי צבע.
הצבע התחיל לרדת דיי מהר :(
אז קניתי מברשת פלדה והורדתי את כולו. אחרי זה צבעתי עם איזה צבע שחבר הביא, והשמש ממיסה אותו.

הייתי שולח לצביעה, אבל זה אומר לפרק את כל ה5 פרוז'קטורים שהחיווט שלהם עובר בפנים, וממש אין לי חשק.

יש משהו ששמים לחיזוק הצבע? או לחלופין צבע אחר מומלץ?

boaz avrahami
25-08-13, 12:28
אתה מתכוון לצבוע בלי לפרק את הגגון?
וגם שיצא טוב מלמטה?

בחיאת...
תעשה עבודה כמו שצריך, זה לא הדקורציה כמו הנזק חלודה לרכב

IR 3.5"

liontamer84
25-08-13, 13:06
אני מתכוון לצבוע בלי לפרק את הפרוז'קטורים...

בוודאי שלא כשהגגון על הרכב.

עידו לוריה
25-08-13, 15:28
צבע זה עולם שלם ומקצוע בפני עצמו .
צביעה רטובה מחיבת ניקוי חול + שטיפה של המוצר עם מסיר שומנים + צבע יסוד ( עדיף אנטירוסט או עשיר אבץ ) + שתי שכבות של צבע עליון בגוון הרצוי , וכל זה כמובן עם צבעים איכותיים ,עם הקפדה על כמות מדלל נכונה וסוג מדלל וזמני יבוש בין שכבות , כמו כן הכנה נכונה של המוצר לצבע ( סעיף זה נכון לכול סוג צביעה ) .
צבע ב - powder coating בישום נכון אין שום סיבה שיתקלף .
חוץ מזה מאוד קשה ללמד שחייה בהתכתבות :)

עידו

dio
19-11-17, 16:13
שלום
ניתן להזמין גגון כמו בהודעה ראשונה?

עידו לוריה
19-11-17, 16:19
שלום
ניתן להזמין גגון כמו בהודעה ראשונה?בהחלט .
0527468878

עידו

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

king 21
20-11-17, 12:34
יש כזה גם לקצר ?
מברזל עגול ולא מרובע ???

עידו לוריה
20-11-17, 12:59
יש כזה גם לקצר ?
מברזל עגול ולא מרובע ???הדגם הזה מתאים גם לקצר וגם לאורך.
הפרופיל לא מרובע הוא אלפטי.

עידו

omerg
26-04-22, 12:54
בהחלט .
0527468878

עידו

מקפיץ פוסט קצת ישן.

האם עדיין אקטואלי (גגון לJK קצר) ואיך זה החזיק עם השנים?
התרשמתי התמונות ורואים שמחובר למרזב אבל איך החיבור מאחור? מתחבר לברגים שמחזיקים את ציר החלון האחורי?

תודה

haimon
09-01-23, 23:31
מקפיץ פוסט קצת ישן.

האם עדיין אקטואלי (גגון לJK קצר) ואיך זה החזיק עם השנים?
התרשמתי התמונות ורואים שמחובר למרזב אבל איך החיבור מאחור? מתחבר לברגים שמחזיקים את ציר החלון האחורי?

תודה

מקפיץ את המוקפץ, גגון לjk ארוך ? יש אופציה?

Sent from my iPhone using Tapatalk

KOOKE
10-01-23, 05:50
יש אופציה:

https://youtu.be/AsqjNItTqHQ

haimon
10-01-23, 15:03
יש אופציה:

https://youtu.be/AsqjNItTqHQ

אשמח לנייד שלך [emoji3]
נראה מ ע ו ל ה

Sent from my iPhone using Tapatalk