PDA

צפייה בגרסה מלאה : מפות סמ"ש חוקיות חינם ברשת

valleyofdawn
13-04-13, 23:58
זאב שטדלר ואסף מזור מפתחים מפת סמ"ש על בסיס openstreetmap שמשתמשת בקונבנציות של מפות סמ"ש של החברה להגנת הטבע. אפשר להוריד את המפה לשימוש off-line ב-oruxmaps.
הפרויקט עדיין בפיתוח, אבל הוא מתחיל להראות טוב.
אפשר להתרשם כאן:
http://dl.dropboxusercontent.com/u/8074748/Israel%20Hiking/IsraelHikingMap.html
הערות והצעות אפשר להוסיף כאן:
http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=20833

72891

Pageup
14-04-13, 10:07
נראה מרשים מאוד.
אזור המרכז ממופה יפה.
הדרום הרבה פחות.

Pilon
14-04-13, 11:09
תענוג, יפה מאוד !
סוף סוף מפות שלא צריך לקרוע את העיניים בשביל להבין על מה מסתכלים.
עם זאת, אני מסכים עם קודמי לגבי מיפוי אזור הדרום.

valleyofdawn
14-04-13, 13:39
זה נכון, נושא הכיסוי דורש פעילות קהילתית.
מה שנדרש מכם הג'יפאים זה להעלות את הקלטות ה-GPS שלכם ל-openstreetmap, ולמשקיעים בינכם גם לשרטט את השבילים במפה ולהעניק להם צבע, אם הם מסומ"שים.
יחסית למאמץ שהושקע במיפוי רחובות הערים, זו לא הרבה עבודה לקהילה שלמה.

Pageup
14-04-13, 16:53
תן לנו תדריך קל איך, למה וכמה ואני בטוח שתקבל פה קהילה ממפה.
עדיף פה, אם לא, הפניה מסודרת להסברים איך להקליט, איך להעלות,
איפה מוסיפים צבעים וכו'.
אם תוכלו לעשות share על הספריית dropbox זה יהיה מעולה, נוכל
להתעדכן כל הזמן בצורה אוטומטית.

valleyofdawn
14-04-13, 17:27
או קיי.

זה לא תהליך טריוויאלי, אבל בסופו יש סיפוק.
אני אחלק את ההסבר לכמה פוסטים.
ספריית הדרופבוקס אינה שלי, פנה למפתחים בפורום שציינתי למעלה.

valleyofdawn
14-04-13, 17:27
שלב א' – הירשמו לopenstreetmap-.
גשו לאתר http://www.openstreetmap.org
גם בלי להרשם תוכלו לצפות במפות, אבל כדי לערוך אתם צריכים שם משתמש.
בצד ימין למעלה תראו קישור signup הקליקו ומלאו אחרי ההוראות.

valleyofdawn
14-04-13, 17:37
שלב ב' – העלו הקלטת GPS.
הפורמט היחיד האפשרי הוא GPX. אם המכשיר שלכם מפיק משהו אחר, המירו את ההקלטה בעזרת תוכנת GPSBabel שתמצאו כאן:
http://www.gpsbabel.org (http://www.gpsbabel.org/)
או בעזרת כלי ההמרה באתר GPSies כאן:
http://www.gpsies.com/convert.do
באתר openstreetmap (להלן OSM) לחצו על התגית GPS Traces בצד שמאל למטה (ליד כפתור התרומה) ואז על Upload a trace למעלה.
בחרו בקובץ ההקלטה, מלאו את השדות הדרושים והעלו את הקובץ.

erezgur
14-04-13, 17:49
זאב שטדלר הינו גיפאי חבר הפורום (steed). אבקש ממנו "להקשיב" לשרשור זה ולהשיב לשאלות בנושא.

valleyofdawn
14-04-13, 17:56
שלב ג' – התחילו לערוך
חזרו למפה הכללית וגללו אותה לאזור שתרצו לערוך.
עשו זום-אין לאזור מוגבל יחסית בגודלו.
לחצו על כפתור edit
בצד ימין למעלה, תחת GPS, תוכלו להראות את ההקלטה שלכם, או את כל ההקלטות באיזור.
תחת background, תוכלו לראות תצ"ל של האזור , bing הכי סביר מבינהם. או קוי גובה באדיבות opencyclemap.
לצורך תהליך העריכה עצמו, העזרו בסרטון הבא:
http://www.youtube.com/watch?v=bPkWw-i3qDY
שביל רגלי או שביל אופניים יוגדר כ-path
דרך 4x4 תוגדר track
דרך עפר טובה לכל רכב תוגדרminor road עם surface מסוג dirt.
gravel לדרך כורכר.

steed
14-04-13, 18:04
המפה עבור אורוקס כבר משותפת עם כולם (public). אני משתדל לעדכן אותה על בסיס יומי, אבל זהו תהליך חצי אוטומטי.

הפרטים המלאים בדף הבית של הפרוייקט (http://db.tt/Shtcke7a) - גם הוא בדרופבוקס.

תן לנו תדריך קל איך, למה וכמה ואני בטוח שתקבל פה קהילה ממפה.
עדיף פה, אם לא, הפניה מסודרת להסברים איך להקליט, איך להעלות,
איפה מוסיפים צבעים וכו'.
אם תוכלו לעשות share על הספריית dropbox זה יהיה מעולה, נוכל
להתעדכן כל הזמן בצורה אוטומטית.

Pageup
14-04-13, 18:10
הולך להרשם. תודה!

steed
14-04-13, 18:17
אפשרות נוספת להמרת הקלטות היא באמצעות עמוד ענן (http://www.amudanan.co.il) - ניתן לפתוח מסלולים מסוג: gpx, plt, kml, twl, csv, txt, log ולשמור כ- twl, gpx, kml, plt, csv

עמוד ענן לא ישמור את המסלולים שתרגמתם אלא אם תבקשו זאת.

שלב ב' – העלו הקלטת GPS.
הפורמט היחיד האפשרי הוא GPX. אם המכשיר שלכם מפיק משהו אחר, המירו את ההקלטה בעזרת תוכנת GPSBabel שתמצאו כאן:
http://www.gpsbabel.org (http://www.gpsbabel.org/)
או בעזרת כלי ההמרה באתר GPSies כאן:
http://www.gpsies.com/convert.do
באתר openstreetmap (להלן OSM) לחצו על התגית GPS Traces בצד שמאל למטה (ליד כפתור התרומה) ואז על Upload a trace למעלה.
בחרו בקובץ ההקלטה, מלאו את השדות הדרושים והעלו את הקובץ.

steed
14-04-13, 18:25
תיקון קטן:
* דרך עפר טובה גם היא track, ומוסיפים לה tracktype שיכול להיות grade2 (על פי רוב) או grade1 לדרכי עפר באיכות דומה לכביש סלול.
* באופן דומה, דרכי עפר בעבירות קשה (מרווח גחון, הילוך כח ומהלך מתלים) יהיו grade4, וקטעים קשים מאד (נעילות וכיוצא בזה) יהיו grade5

שלב ג' – התחילו לערוך
חזרו למפה הכללית וגללו אותה לאזור שתרצו לערוך.
עשו זום-אין לאזור מוגבל יחסית בגודלו.
לחצו על כפתור edit
בצד ימין למעלה, תחת GPS, תוכלו להראות את ההקלטה שלכם, או את כל ההקלטות באיזור.
תחת background, תוכלו לראות תצ"ל של האזור , bing הכי סביר מבינהם. או קוי גובה באדיבות opencyclemap.
לצורך תהליך העריכה עצמו, העזרו בסרטון הבא:
http://www.youtube.com/watch?v=bPkWw-i3qDY
שביל רגלי או שביל אופניים יוגדר כ-path
דרך 4x4 תוגדר track
דרך עפר טובה לכל רכב תוגדרminor road עם surface מסוג dirt.
gravel לדרך כורכר.

valleyofdawn
14-04-13, 18:29
תודה על התיקון.
איך אתה מתרגם את ה-grades במפת הסמ"ש שלך לקווקוו כפול, קו רציף כפול, וחצי חצי?

steed
14-04-13, 18:41
אימצנו את הסגנון של סימון השבילים:
* דרכי עפר מסוג grade1 ו-grade2 "לכל כלי רכב" מסומנות כקו רציף כפול.
* דרכי עפר אחרות "לרכב 4x4" מסומנות כקו מקווקו כפול. עדיין אין סימון מיוחד לעבירות קשה
* שבילי הליכה ורכיבה מסומנים כקו מקווקו יחיד

שבילים שאינם מסומנים מיצגים באותו אופן, אלא שצבעם אפור כהה.

valleyofdawn
14-04-13, 18:45
שים לב שבמפות מפ"י לבנות יש גם סימון ביניים עם קו אחד רציף ואחד מקווקוו.
ראית שהתפתח גם דיון בפורום OSM ישראל? יש שם משתמש חדש, רוכב אופניים שרוצה לעזור.

steed
14-04-13, 22:36
במפות סמ"ש יש סימון שונה שונים לשבילים מסומנים ולשבילים שאינם מסומנים. שניהם מתייחסים לשתי רמות בלבד:

1. דרך עפר טובה:
- בשבילים לא מסומנים נקראת "סוג א'" ומסומנת בקו מקווקו ובמקביל אליו קו רציף
- בשבילים מסומנים נקראת "דרך לכל כלי רכב" ומסומנת בקו רציף כפול

2. דרך עפר משובשת:
- בשבילים לא מסומנים נקראת "סוג ב'" ומסומנת בקו מקווקו כפול דק
- בשבילים מסומנים נקראת "דרך לרכב עם הינע של 4 גלגלים" ומסומנת בקו מקווקו כפול

לדעתי, זה מבלבל ומיותר והעדפנו להשתמש באותו סימון לסוג הדרך ללא קשר להיותה שביל מסומן או לא.

נ.ב., אני עוקב גם אחרי השרשור בפורום OSM ישראל (http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=20833)

steed
14-04-13, 22:41
עקב עומס על התיקייה הפומבית שלי בדרופבוקס, הגישה למפות האורוקס ולמפה המקוונת נחסמה באופן זמני.
אני מקווה שבקרוב נמצא שרת איכסון ראוי לפרוייקט. בינתיים, התאזרו בסבלנות והמנעו מעומס יתר על הפרוייקט, לכשיחזור לחיים.

Pageup
15-04-13, 01:30
לכשיחזור,
במקום להוריד מהדרופבוקס של סטיד. נסו לעשות copy ל dropbox שלכם זה יוריד עומס.
אם אין לכם, יש קישור לדרופבוקס באתר המיפוי, וכך הוא גם יתוגמל
ב 500 מגהבייט על כל משתתף שיתחבר לדרופבוקס. למי שלא מכיר,
זה מומלץ (אבל בשרשור אחר).

steed
15-04-13, 19:35
העתק נוסף של המפה (https://googledrive.com/host/0B-qrsEBJWXhQMGZDM1J2aWdEV1k/IsraelHikingMap.html) עולה בשעה זו לגוגל דרייב, ואיתו גם המפה לאורוקס.

אני מקווה שהגוגל יהיה אמין יותר מהדרופבוקס...

חג עצמאות שמח,
זאב

erezgur
16-04-13, 18:20
למשתמשי אוזי אקספלורר (Ozi, OziExplorer) המעוניינים במפה זו המותאמת לאוזי, ראו בשרשור - http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=74909&p=508197

ארז גור

rob
16-04-13, 21:46
הורדתי שני קבצים
Israel Hiking.otrk2.xml
OruxMapsImages.db
לתוך ספרייה בשם Israel Hiking שנמצאת בספריית המפות ועדיין ORUX לא מזהה אותם ואני לא מצליח לפתוח את המפה.

מה עשיתי לא נכון?

erezgur
16-04-13, 22:43
נסה לשנות את המפה בתוכנה ובחר במפות לא-מקוונות (OffLine) - האם כעת אתה רואה באפשרויות את המפה החדשה?

ארז גור

steed
16-04-13, 23:00
צריך גם לרענן את רשימת המפות:
תפריט מפות ->
switch map ->
offline ->
refresh - החץ העגול בפינה הימנית העליונה של המסך

rob
17-04-13, 06:45
צריך גם לרענן את רשימת המפות:
תפריט מפות ->
switch map ->
offline ->
refresh - החץ העגול בפינה הימנית העליונה של המסך

תודה, עכשיו זה עובד.

מה לגבי poi?
כרגע במפה לא ראיתי שמות של מעלות וגם החניונים שנמצאים הם ללא שם.

הפרויקט מבורך ואם ינוהל נכון יכול להחליף כל תוכנת ניווט שטח אחרת.

boaz avrahami
17-04-13, 09:13
יש תוכניות לאייפד / אייפון?

zerez
17-04-13, 09:50
התוכנית צריכה להיות תוכנת ניווט שרצה על אייפד, את המפות אפשר להתאים.

נמרוד
17-04-13, 10:42
היוזמה מבורכת, ואין ספק שמפות כאלו יהיו מצויינות כדי לנווט לפי קובץ מסלול נתון.

אבל - מה לגבי ניתוח שטח, ומה לגבי טיול "חופשי" כשכלי הניווט משמש בסך הכל כמפה נעה? ניסיתי להשתמש במהלך תרגיל צבאי פעם אחת במכשיר גרמין עם מפות כאלו. המכשיר עצמו היה פצצה, אבל הטופוגרפיה עצמה, המידע במפות האלו כל כך הרבה יותר דל לעומת המפה "הלבנה" שאליה אנחנו רגילים ושמשמשת כבסיס למפות סמנ"ש, למפות הצבאיות, ולכל שאר העזרים. עד כדי כך שהמכשיר כמכשיר ניווט עם מפה היה לא שמיש, וחזרתי לשיטה הישנה של טושים ומד קואורדינטות. במפה הלבנה יש עושר של תכסית ורמת פרוט של תבליט שפשוט חסרות בבסיס.

הנה דוגמא - אותו אזור, בערך אותו קנה מידה, מפה לבנה (מתוך עמוד ענן) מול המפה הווקטורית החינמית - על מה אפשר לנתח שטח? והאם שכבות מידע שיבנו על ידינו כמו שבילים ונקודות עניין יכולות להשלים את הפער?

73446

73445

rob
17-04-13, 11:00
נמרוד, אתה צודק.
אם המטרה היא כיבוש שטח חדש, במיוחד ברגל, למפה הוקטורית רשימת מגרעות ארוכה.
אם המטרה היא טיול ג'יפים באזור של שמורות טבע שם הנסיעה המותרת היא רק בשבילים המסומנים דווקא המיעוט בפרטים של המפה הוקטורית הופך אותה לאטרקטיבית יותר בכך שהיא מסננת הרבה "רעשים" שלא מעניינים את המטייל הממוצע.

steed
17-04-13, 14:08
נמרוד,

זה בדיוק המקום שבו הקהילה יכולה לשפר את המפה ואולי גם להתעלות על המפות הלבנות.
אני מאמין שאת רוב רובו של המידע החסר במפה החופשית אפשר להוסיף ל-openstreetmaps ולהציג במפה.
במיוחד ככל שהדבר נוגע לשבילים ונחלים, עורך המפה (http://www.openstreetmap.org/edit?editor=potlatch2) מאפשר את יצירתם בהתבסס על רקע מפת bing שהוא מציג.
ניתן גם להוסיף פסגות (natural=peak במונחי OSM) עם או בלי נתוני גובה, עם או בלי שמות.

כמו שכתבו לפני, באיזור המרכז, ובפרוזדור ירושלים בפרט, אפשר לראות פרטים נוספים - מעייניות, בורות, בארות, שמות לנחלים, והתחלה של הבחנה בין נחל איתן לנחל אכזב.

OSM נותן את האפשרות לכל אחד להוסיף למפה את מה שקרוב לליבו.

מה לדעתך יהיו השיפורים החשובים ביותר בשלב זה?

זאב

tamir128
17-04-13, 14:48
היוזמה מבורכת, ואין ספק שמפות כאלו יהיו מצויינות כדי לנווט לפי קובץ מסלול נתון.

אבל - מה לגבי ניתוח שטח, ומה לגבי טיול "חופשי" כשכלי הניווט משמש בסך הכל כמפה נעה? ניסיתי להשתמש במהלך תרגיל צבאי פעם אחת במכשיר גרמין עם מפות כאלו. המכשיר עצמו היה פצצה, אבל הטופוגרפיה עצמה, המידע במפות האלו כל כך הרבה יותר דל לעומת המפה "הלבנה" שאליה אנחנו רגילים ושמשמשת כבסיס למפות סמנ"ש, למפות הצבאיות, ולכל שאר העזרים. עד כדי כך שהמכשיר כמכשיר ניווט עם מפה היה לא שמיש, וחזרתי לשיטה הישנה של טושים ומד קואורדינטות. במפה הלבנה יש עושר של תכסית ורמת פרוט של תבליט שפשוט חסרות בבסיס.

הנה דוגמא - אותו אזור, בערך אותו קנה מידה, מפה לבנה (מתוך עמוד ענן) מול המפה הווקטורית החינמית - על מה אפשר לנתח שטח? והאם שכבות מידע שיבנו על ידינו כמו שבילים ונקודות עניין יכולות להשלים את הפער?

73446

73445

נמרוד,

זו הסיבה שמחזיקים כמה מפות על המכשיר.
גם מפה טופוגרפית נקיה, גם תצ"אות בכמה רזולוציות וגם את מפת הסמ"ש.
בלחיצת כפתור אתה עובר ממפה למפה בדיוק באותו מיקום ויכול לנתח מה שאתה רוצה.
חוץ מזה שכמובן יש מפת נייר (תמיד. חובה.).

boaz avrahami
17-04-13, 15:15
מצרף מפת שבילנט החדשה של אותו תא שטח (פחות או יותר).
גם פה מדובר במיפוי חדש בסגנון שונה.

73446

73445

73466

zerez
17-04-13, 15:53
זאב - שיפור משמעותי יכול להיות שכבה נוספת לסימון השבילים.
לפי מה שהספקתי לראות המפות כוללות את סימון השבילים, אם סימון השבילים יהיה שכבה נוספת אפשר יהיה "להלביש" אותו על מפות לבנות או תצ"אות מגוגל ואז כל אחד יוכל לקבל את המפה שהכי נוח לו לעבוד איתה.

משלושת המפות שראיתי למעלה המפה הלבנה הכי נראית לי, אבל כנראה שזה הרגל.

steed
18-04-13, 07:05
בשעה טובה המפה עברה לאתר של קהילת Openstreetmap הישראלית:

מפת הטיולים הפתוחה של ישראל (http://osm.org.il/Israel%20Hiking/IsraelHikingMap.html)

אנא המנעו מעומס יתר על השרת.

steed
18-04-13, 20:24
זאב - שיפור משמעותי יכול להיות שכבה נוספת לסימון השבילים.
לפי מה שהספקתי לראות המפות כוללות את סימון השבילים, אם סימון השבילים יהיה שכבה נוספת אפשר יהיה "להלביש" אותו על מפות לבנות או תצ"אות מגוגל ואז כל אחד יוכל לקבל את המפה שהכי נוח לו לעבוד איתה.

משלושת המפות שראיתי למעלה המפה הלבנה הכי נראית לי, אבל כנראה שזה הרגל.
בהחלט! כבר היום אורוקס יודע לשלב מספר מפות מהרשת ולכן השילוב של שכבת שבילים מעל תצ"ל של גוגל אפשרי.
גם MOBAC מאפשר זאת.

באיזו תוכנה אתה משתמש?

אשמח לייצר שכבה כזו כשנראה שהשרת החדש עומד בעומס.

zerez
18-04-13, 22:37
בהחלט! כבר היום אורוקס יודע לשלב מספר מפות מהרשת ולכן השילוב של שכבת שבילים מעל תצ"ל של גוגל אפשרי.
גם MOBAC מאפשר זאת.

באיזו תוכנה אתה משתמש?

אשמח לייצר שכבה כזו כשנראה שהשרת החדש עומד בעומס.

אני משתמש באורוקס,
אני יודע ש MOBAC מאפשר את זה אבל לא מצאתי אופציה כזאת באורוקס.
חשבתי להוסיף באורוקס, למפות שיש לי שיכבה של שמורות טבע ושיטחי אש בדומה למה שיש ב TWONAV ולא מצאתי איך, הדבר היחידי שמצאתי הוא שכבת KML שיכולה לשמש כנקודות עניין.

steed
19-04-13, 14:11
באורוקס אפשר לשלב מספר מפות online:

בחר מפות -> online
הקש על סדרת הריבועים בפינה הינית העליונה
בחר את שכבת הבסיס מתוך מפות המקוונות שברשימה ולחץ "Add"
בחר שכבות שקופות להציג מעלייה ולחץ "Add" לכל שכבה.

תוכל לנסות למשל עם השכבה השקופה של קווי הגובה של TopoOSM USA

ברגע שיצרת מפה כזו, ניתן גם להוריד קטעים שלה למכשיר עם Map Creator

eysham
20-04-13, 12:27
משהו מוזר... (או שלא..)
ניסיתי לייבא את המפה לתוכנת אדמה.
זה עובד יפה, פרט לעובדה שיש דיסוננס של בדיוק קילומטר אחד צפונה מהמיקום האמיתי שלי.
כלומר, הסמן נמתא קילומטר צפונית למיקום האמיתי שלי.

ראיתי שבקובץ ה- Israel Hiking.otrk2 יש פרמטרים לכיול קורדינטות במפה, אבל מוזר לי שזה ישתנה בין ORUX לאדמה..

איל

eysham
21-04-13, 22:55
??? כלום ???

Pilon
22-04-13, 13:54
1- יצאתי היום לניווט קצרצר והמפות (בשימוש ב ORUXMAPS) היו מדוייקות ונוחות מאוד לקריאה והזדהות מהירה.
2 - הוספתי שבילים למספר מקומות והם אכן מופיעים ב OSM אך נעדרים מ Israel hiking map.
כל כמה זמן אתם מעדכנים את הקבצים להורדה ?
3- שוב, כל הכבוד, יוזמה מבורכת. אני צופה עתיד טוב למפות הללו.

valleyofdawn
22-04-13, 16:35
הוספת גם סמ"ש לשבילים?

Pilon
23-04-13, 09:54
הוספת גם סמ"ש לשבילים?

לא הבנתי את כוונתך. אני אתאר את התהליך שאני עושה מתוך תקווה להבין טוב יותר היכן אני שוגה.

מכיוון ש OSM דורש קבצי GPX הכוללים timestamp (קבצי הקלטת מסלול ) , בעוד שאני מעוניין להעלות קבצים שנערכו אצלי במחשב ואינם כוללים timestamp,
אני משתמש בתוכנת עזר בשם josm-java open street map editor המתקשרת ישירות עם OSM ויודעת לתקן את הנקודה הזו, בין שאר יכולות העריכה הטובות שלה. לאחר עריכת המסלול - grade , colour וכו', יש לי אפשרות להעלות את הקובץ ישירות ל OSM או לעדכן את קובץ GPX שאצלי ולהעלות אותו בדרך הרגילה שתוארה בדף הראשון.

erezgur
23-04-13, 11:12
כאשר אתה מעלה קבצים שאתה מכין בביית, תכנון מסלול, אתה עלול לגרום נזקים לפרוייקט מהסיבות הבאות:

א. כמות הנקודות - מן הסתם כמות הנקודות שאתה "דוקר" בעת תכנון המסלול קטנה משמעותית לעומת כמות נקודות ה- GPS בעת הקלטת מסלול נסיעה ובכך למעשה אתה עלול לגרום ליצירת "שבילים" שהם אוסף מקטעים ישרים ארוכים יחסית ולא מתאימים למצב בשטח.

ב. הדיוק וההתאמה למצב בשטח - כאשר אתה מעלה תכנון מסלול אתה מסמן את השבילים כפי שאתה חושב/מניח שהם במציאות. בפועל בעת הקלטת הנסיעה בשטח אנו רואים שלא תמיד המסלול בשטח חופף למסלול לפיו תכננו.

ג. זכויות יוצרים - מבלי להיכנס לדקויות משפטיות, אם תקרא את תנאי השימוש במפות ובאתרים שלפיהם כנראה אתה מתכנן את המסלול תיווכח שאתה עלול לסכן את חופשיות המפה הנבנית ע"י הקהיליה בעזרת הקלטות בשטח. לכאורה עלול להיווצר מצה שבעל הזכויות על מפה כזו יוכל להוכיח שהנתונים במפה החופשית למעשה הועתקו מהמפה שלו תוך הפרת זכויות יוצרים וגו'.

לכן צורת העבודה המומלצת הינה להעלות הקלטות של נסיעות בשטח ואח"כ להשלים את הפרטים שלהם בעזרת הכלים של OSM.

ארז גור

valleyofdawn
23-04-13, 12:06
פילון, עוד אופן חוקי למפות שבילים הוא לסמן אותם על פני תצ"ל של Bing אשר מאושר לשימוש בפרוייקט. קיים גם ב-JOSM שהשתמשת בו, וגם בעורך המקוון של OSM, שנקרא Potlatch.
אני לא חושב שמספיק לשנות color כדי שהשמ"ש יופיע במפות החדשות, נראה לי שצריך להוסיף ל-relation ולקבוע מהו ערך השדה OSMC:symbol כפי שמפורט כאן (http://wiki.openstreetmap.org/wiki/WikiProject_Israel#Main_conventions).
ארז, לפני שאתה מסב קבצי GPX ישירות לשבילים, כדאי לפשט אותם כדי לחסוך בכמות הנקודות. זה מוריד עומס חישובי מהמערכת.

Pilon
23-04-13, 12:11
כאשר אתה מעלה קבצים שאתה מכין בביית, תכנון מסלול, אתה עלול לגרום נזקים לפרוייקט מהסיבות הבאות:

א. כמות הנקודות - מן הסתם כמות הנקודות שאתה "דוקר" בעת תכנון המסלול קטנה משמעותית לעומת כמות נקודות ה- GPS בעת הקלטת מסלול נסיעה ובכך למעשה אתה עלול לגרום ליצירת "שבילים" שהם אוסף מקטעים ישרים ארוכים יחסית ולא מתאימים למצב בשטח.

אתה מניח לא נכון. ראשית אני משתמש בתצלומי לווין ויוצר על פיהם את המסלול בדיוק רב ולא סתם מניח קו בין נ.צ אחד לשני. אני מוודא כל מסלול בעזרת תצלומי אוויר ברזולוציה גבוהה יחסית. שנית, אני משרטט מסלולים רק באזורים שמוכרים לי היטב וניווטתי בהם עפ"י אותם קבצים שתכננתי. שלישית, ב GPS ניתן לקבוע באיזה אינטרוולים מתבצעת הקלטה ותוסיף לכך חוסר דיוק של מכשירי ה GPS עצמם. לפיכך בפועל, יש המון אי דיוקים שנתקלתי בהם לא מעט וניתן לראות זאת במצב עריכה כשהרקע הוא תצלום אוויר \ לוויין. בדר"כ אלו לא אי - דיוקים קריטיים, אבל תהייה סמוך ובטוח שמה שאני מעלה מדוייק להפליא.

ב. הדיוק וההתאמה למצב בשטח - כאשר אתה מעלה תכנון מסלול אתה מסמן את השבילים כפי שאתה חושב/מניח שהם במציאות. בפועל בעת הקלטת הנסיעה בשטח אנו רואים שלא תמיד המסלול בשטח חופף למסלול לפיו תכננו.

ראה את שכתבתי למעלה

ג. זכויות יוצרים - מבלי להיכנס לדקויות משפטיות, אם תקרא את תנאי השימוש במפות ובאתרים שלפיהם כנראה אתה מתכנן את המסלול תיווכח שאתה עלול לסכן את חופשיות המפה הנבנית ע"י הקהיליה בעזרת הקלטות בשטח. לכאורה עלול להיווצר מצה שבעל הזכויות על מפה כזו יוכל להוכיח שהנתונים במפה החופשית למעשה הועתקו מהמפה שלו תוך הפרת זכויות יוצרים וגו'.

האם תכנון ציר ע"י GOOGLE EARTH או josm-java open street map editor שנוצר ספציפית עבור המטרה של עריכת OSM מהווה הפרת זכויות יוצרים ?!
קטונתי.

לכן צורת העבודה המומלצת הינה להעלות הקלטות של נסיעות בשטח ואח"כ להשלים את הפרטים שלהם בעזרת הכלים של OSM.

ארז גור

ראה תגובתי באדום.

valleyofdawn
24-04-13, 12:55
בבירור עם הראל וזאב, אכן מספיק להוסיף תווית colour (לא color) לשביל כדי שיופיע.
שימו לב שהרזולוציה הוגדלה ואפשר כבר לעשות zoom לרמה 16.

steed
24-04-13, 22:04
האם תכנון ציר ע"י GOOGLE EARTH או josm-java open street map editor שנוצר ספציפית עבור המטרה של עריכת OSM מהווה הפרת זכויות יוצרים ?!
קטונתי.
הכנסת פרטים למפת OSM על פי Google Earth מהווה בבירור הפרה של זכויות היוצרים על תצלומי הלווין והיא אסורה.
לכן גם לא נמצא תצ"לים של גוגל בעורכי המפה של OSM. לעומת זאת, מיקרוסופט נתנה אישור לשימוש בתצ"לים של Bing להכנסה ועידכון של פרטים במפות ה-OSM והעורך potlatch (http://www.openstreetmap.org/edit?editor=potlatch2) שמובנה באתר OSM מאפשר להציג את מפות Bing כרקע.

כל תוספת למפה שנעשית בכוונה טובה עוזרת, כל עוד מוסיפים את זיהוי המקור של השביל: source=Bing (או source=GPX כשמשתמשים בהקלטת GPS). ראיתי הקלטות חסרות ערך וראיתי שבילים שהוכנסו בחופזה בהסתמך על תצלומי לווין. בכל מקרה חבל למפות באיכות נמוכה כי מי שבסופו של דבר ישפר את המיפוי יצטרך גם למחוק את המיפוי הישן...

אישית,אני מעדיף להכניס שבילים בהתבסס על הקלטות GPS. כשאני מכניס למפה פרטים כמו נחלים בהסתמך על Bing, אני משתדל לבדוק קודם כל את עיגון התצ"לים באיזור. יש לא מעט אזורים שבהם השגיאה משמעותית.
את הבדיקה אני עושה ב- Potlatch על ידי הצגת כל ההקלטות שהועלו באיזור: GPS -> GPS data.
אפשר גם לתקן את העיגון (באופן פרטי וזמני) ולהזיז את התצ"ל על ידי לחיזה על מקש הרווח וגרירת התצלומים על ידי העכבר. ההנחה שלי היא שאם היו מספר הקלטות, הממוצע שלהם מאפשר לשפר את העיגון הנוכחי.

בבירור עם הראל וזאב, אכן מספיק להוסיף תווית colour (לא color) לשביל כדי שיופיע.
על פי השיטה של OSM, השביל מוגדר על ידי ה relation ולא על ידי הצבע. טכנית, אכן אם יש לקטע יש colour, יראו אותו בצבע במפה שלנו. אבל, בבקשה אל תשאירו קטע של שביל עם צבע ללא ה-relation של השביל. קשה מאד לזהות קטעים עם צבע שלא שייכים לאף שביל/relation ולהוסיף בדיעבד את הגדרת השבילים המלאה. בנוסף, יתכן שבעתיד מישהו יוסיף למפה צבעים שלא שייכים לסימון שבילים, ואז לא נציג צבעים שמגיעים ללא הגדרת שביל.

Pilon
24-04-13, 22:15
STEED התכוונתי כמובן לתצ"ל בינג ולא גוגל (משתמש ב poltach ו josm )
תודה על העדכון.

steed
25-04-13, 00:13
לשאלתך, אני משתדל לעדכן את המפות כל יומיים-שלושה. בינתיים התהליך הוא ידני והאוטומציה נבנית.

זאב

eysham
25-04-13, 07:49
זאב,

מה הסיכויים להתאים את המפות לתוכנת אדמה?

steed
26-04-13, 09:46
ניסיתי לבדוק מה לא עובד עם אדמה, אבל לא הצלחתי.
אני לא מצליח לכוון את אדמה לקרוא את האטלס של אורוקס שנמצא בכרטיס ה-SD החיצוני של הגלאקסי טאב 2 שלי. ככל שאני רואה, אדמה רואה רק את הזכרון המובנה.
ניסיתי גם להגדיר את המפה כמפת רשת, כמו OpenCycleMap. אדמה מראה כאילו היא מורידה את האריחים, אבל שום דבר לא נראה באפליקציה ושום דבר לא נכתב לזכרון של המכשיר.

כנראה שצריך עזרה מרבין, המפתח, כדי לבדוק מה השתבש.

זאב

erezgur
26-04-13, 12:34
ניסיתי לבדוק מה לא עובד עם אדמה, אבל לא הצלחתי.
אני לא מצליח לכוון את אדמה לקרוא את האטלס של אורוקס שנמצא בכרטיס ה-SD החיצוני של הגלאקסי טאב 2 שלי. ככל שאני רואה, אדמה רואה רק את הזכרון המובנה.
ניסיתי גם להגדיר את המפה כמפת רשת, כמו OpenCycleMap. אדמה מראה כאילו היא מורידה את האריחים, אבל שום דבר לא נראה באפליקציה ושום דבר לא נכתב לזכרון של המכשיר.

כנראה שצריך עזרה מרבין, המפתח, כדי לבדוק מה השתבש.

זאב
גם אני לא הצלחתי (ניסיתי כמפת רשת אל מול השרת שלך).
נמתין לרבין.

ארז גור

shahav
26-04-13, 15:02
אשמח לעזור. רק הקטנה שלי לא ממש נותנת לי. איפא המפה שאתם מנסים לטעון?
תודה לארז שהאיר את צומת ליבי.
רבין

steed
26-04-13, 15:10
הי רבין,
המפה נמצאת ב-
http://osm.org.il/Israel%20Hiking/IsraelHikingMap.html

וגם בחתימה שלי.
זאב

shahav
26-04-13, 22:59
כן, כן מצאתי והורדתי לנייד - בדרך למכשיר האנדרויד. אעדכן בהמשך.

דא - כשניסיתי להוריד כ זיפ, קיבלתי קובץ מוזר עם שמות חופפים... כלומר שם קובץ ה XML וקובף ה SQL היה זהה? בכול מקרה הצלחתי להוריד. זה ניראה לי מהשהו מוזר בדרופ-בוקס...

רבין

shahav
26-04-13, 23:19
לגביי טעינה לאדמה:

1) אפשריות=>נהל מפות=>מפה חדשה
תנו שם למפה החדשה, נגיד xxx

2)בתוך חלונית של נהול מפות -וודאו שהמפה הנוכחית הוא xxx ולחצו על "טען מפות rmap/xml...."
נווטו ובחרו את קובץ ה OruxMapsImages.otrk2.xml

מתחיל תהליך הטעינה - ישנם כ 22K טיילים זה יקח זמן - לכן עדיף לעשות זאת בלילה כשהמכשיר מחובר לזרם ובמצב טיסה, והשאירו את אדמה במציב פעיל לא ברקע. כל זאת כי אני עצלן ועד לא הוספתי מצב סרבר לטעינה...מבקש את סליחתכם.

אחריי דקה או שניים כבר אפשר לראות את רמות 1-8 רמות עמוקות יותר יטענו לקראת הסוף.

עריכה קטנה - לאחר הטעינה ניתן להעלות את התיקיה xxx לרשת לצורכיי שיתוף.
רבין

erezgur
27-04-13, 07:06
רבין,
תוכל לבדוק למה הגדרת מפה מקוונת חדשה לא עבדה אצלי?
הכנסתי -

http://osm.org.il/Israel%20Hiking/Tiles/%z/%x/%y.png

תודה,
ארז גור

eysham
27-04-13, 09:59
רבין,
זה מה שעשיתי.
מה שקרה זה שזה עבד והראה את המפה, אבל הקליברציה הייתה עם אופסט של קילומטר.
כלומר החץ היה קילומטר צפונית מבמקום האמיתי שלי.

איל

Sent from my GT-I9100T using Tapatalk 2

steed
27-04-13, 10:09
רבין,
תודה על התגובה המהירה.

תוכל גם לבדוק מדוע אדמה לא מצליחה לראות את /storage/extSdCard/ ותיקיות אחרות תחתיה, אלא רק את התיקיה /storage/sdcard0/ והתיקיות שתחתיה?

הזיכרון המובנה במכשיר שלי, שנמצא ב - /storage/sdcard0/ מוגבל מאד בנפחו.
לכן כל המפות שלי מאוחסנות בכרטיס חיצוני שנמצא ב- /storage/extSdCard/
במצב הנוכחי, לא רק שאדמה לא יכולה לקרוא את המפות שבכרטיס החיצוני, היא גם מאחסנת את המפות שלה בזיכרון הפנימי המוגבל.

תודה,
זאב

נ.ב., המפה המעודכנת (https://googledrive.com/host/0B-qrsEBJWXhQUGVBM3lHZTF2eXc/) מאוכסנת בגוגל דרייב. שם אין אפשרות להוריד כ zip ולשבש את שמות הקבצים...

כן, כן מצאתי והורדתי לנייד - בדרך למכשיר האנדרויד. אעדכן בהמשך.

דא - כשניסיתי להוריד כ זיפ, קיבלתי קובץ מוזר עם שמות חופפים... כלומר שם קובץ ה XML וקובף ה SQL היה זהה? בכול מקרה הצלחתי להוריד. זה ניראה לי מהשהו מוזר בדרופ-בוקס...

רבין

shahav
27-04-13, 21:37
הרבה שאלות, אנסה לעזור לאט לאט.

תחילה לגבי המפות שהוצגו כאן - הקובץ המקורי של אורוקס מכיל תמונות בפורמט JPG, יחסית דחוס אבל פחות מתאים לתמונה מחוללת שכוללת טקסט.
אדמה שומרת מפות ב פורמט פחות דחיס אבל באיכות שמתאימה לאפשר קריאה. כל זאת היה תירוץ למה הקובץ ה DB שחולל לאדמה עובר את ה 2G...
הרבה גירסאות של אנדרויד ממש לא אוהבות קבצים sql כלכך גדולים. לקח - אני אאפשר למשתמש לבחור פורמט תמונה לצורכיי שמירה.

לגביי הבעייה של brows לקבצים שנמצאים תחת storage/sdcard - זה באג של אדמה - תוקן עוד בפסח - מבטיח לשחרר כמה שיותר מהר. מבקש את סליחתכם על העיקוב שהיה.

לגביי הבעיות הנוספות אבדוק ואחזור אליכם.

רבין

shahav
27-04-13, 21:45
זאב ואייל - אכן יש בעייה בקליברצייה של המפות באדמה. אני מניח שהבעייה באדמה.
אבדוק זאת.
רבין

steed
30-04-13, 23:36
תחילה לגבי המפות שהוצגו כאן - הקובץ המקורי של אורוקס מכיל תמונות בפורמט JPG, יחסית דחוס אבל פחות מתאים לתמונה מחוללת שכוללת טקסט.
אדמה שומרת מפות ב פורמט פחות דחיס אבל באיכות שמתאימה לאפשר קריאה. כל זאת היה תירוץ למה הקובץ ה DB שחולל לאדמה עובר את ה 2G...
הרבה גירסאות של אנדרויד ממש לא אוהבות קבצים sql כלכך גדולים. לקח - אני אאפשר למשתמש לבחור פורמט תמונה לצורכיי שמירה.
הי רבין,

אם התמונות שבאורוקס כבר איבדו מאיכותן בגלל השימוש בפורמט JPG, אי אפשר להחזיר את האיכות האבודה בזמן המרה לפורמט הדחיסה הרגיל של אדמה. במקרה הטוב ביותר, המרה שכזו משמרת את האיכות (הנמוכה יותר) של קבצי האורוקס.

לעניות דעתי, כדאי לך לשקול להשאיר תמונות שמגיעות מאורוקס בפורמט ה-JPG המקורי (בלי לשאול אף אחד) ולא לבזבז גם זמן המרה וגם מקום נוסף בדיסק.

חוצמזה, ראיתי ששיחררת גרסה חדשה של אדמה היום. כל הכבוד!
מה התחדש בה?

זאב

erezgur
01-05-13, 10:21
חוצמזה, ראיתי ששיחררת גרסה חדשה של אדמה היום. כל הכבוד! מה התחדש בה?
זאב
לפי התעוד בגרסה 2.3 ניתן להשתמש גם בקבצים שלא תחת sdcard

ארז גור

shahav
01-05-13, 16:22
לא מזמן העלתי גירסה 2.4 שמטפלת בבעיית האופסת.

נותר לטפל בגודל של המפה במובני שטח דיסק על ידיי שמירה ב JPEG, ואוליי לפרסם מפות יעודיות לאדמה באותו דרופבוקס.

רבין

steed
01-05-13, 17:38
רעיון מצויין. יש דרך לייצר מפה כזו על PC?

זאב
לא מזמן העלתי גירסה 2.4 שמטפלת בבעיית האופסת.

נותר לטפל בגודל של המפה במובני שטח דיסק על ידיי שמירה ב JPEG, ואוליי לפרסם מפות יעודיות לאדמה באותו דרופבוקס.

רבין

shahav
02-05-13, 12:50
הינה לינק למפה החופשית שתרגמתי לאדמה וצמצמתי ל jpeg

https://www.dropbox.com/sh/rsx6thmiwwwd7qr/MVq0m4WZxD

לגביי תמיכה ב PC, לא, לא ממש קיים תוכנה לייצרת מפות יעודיות לאדמה.

אבל אדמה תומכת בשני פורמטים, האחד מבוססת תיקיות, בדיוק כמו של tangogps.
השני מבוסס sql בדומה ל orux. אבל בשונה מ orux, משיקוליי ביצועים, אדמה מצפה לטיילים במרווחים ידועים מראש בדיוק כמו שאתרים של מפות ראסטר מספקים.

רבין

eysham
02-05-13, 12:56
אהלן רבין
גדול אתה

איל

shahav
03-05-13, 08:21
שיניתי את השם ל Israel hiking והינה לינק חדש

http://db.tt/UlN93TSg

erezgur
03-05-13, 10:00
רבין,
תוכל לבדוק למה הגדרת מפה מקוונת חדשה לא עבדה אצלי?
הכנסתי -

http://osm.org.il/Israel%20Hiking/Tiles/%z/%x/%y.png

אני עדיין סקרן לדעת מדוע זה לא עבד... אשמח אם תוכל לתקן ולהסביר כיצד הייתי צריך להגדיר את המפה כדי שתעבוד. אוכל ללמוד למקרים דומים בעתיד.
ארז גור

steed
03-05-13, 11:08
רבין מודע לכך שיש עדיין בעיה עם URL-ים שיש בהם רווח

biranit
03-05-13, 18:25
שיניתי את השם ל Israel hiking והינה לינק חדש

http://db.tt/UlN93TSg

מתקבלת הודעת קבץ לא קיים

steed
03-05-13, 18:46
מתקבלת הודעת קבץ לא קיים
לא מצליח לשחזר את הבעיה. אצלי הכל בסדר.

shahav
03-05-13, 23:19
ארז, יש בעייה עם רווחים. אני אתקן זאת, לבנתיים שני אחוזים אוליי יעקפו את הבעייה.

רבין

erezgur
07-05-13, 10:25
ארז, יש בעייה עם רווחים. אני אתקן זאת, לבנתיים שני אחוזים אוליי יעקפו את הבעייה.

רבין
לאחר התיקון הלילה - זה עובד !

תודה על התיקון הזריז.

ארז גור

steed
19-10-13, 13:09
קצת עידכונים על מצב פרוייקט מפת הטיולים הפתוחה של ישראל (http://osm.org.il/Israel%20Hiking/IsraelHikingMap.html)

הראל עידכן את האתר (http://osm.org.il/Israel%20Hiking/IsraelHikingMap.html) וכעת ניתן גם לחפש מקומות.

הקישור להוספת המפה המקוונת לתוכנות השונות עודכן והוא: http://osm.org.il/IsraelHiking/Tiles/<zoom>/<x>/<y>.png

כזכור, מפה להורדה עבור OruxMaps זמינה בכתובת במחיצת Israel Hiking (https://googledrive.com/host/0B-qrsEBJWXhQUGVBM3lHZTF2eXc/) בגוגל דרייב. יש להוריד את המחיצה עם שני הקבצים שבתוכה אל מחיצת mapfiles באנדרואיד שלכם.

המפה מתעדכנת כל שבועיים בקירוב.

נשמח לשמוע הצעות ותגובות,

הראל וזאב

steed
14-02-14, 14:34
חדשות למשתמשי OruxMaps: מפת הטיולים הפתוחה של ישראל זמינה כמפה Online כחלק מהגירסה הרשמית.

חפשו את Israel Hiking Map

gruyon
11-03-14, 17:27
יש דרך להפוך אותה מ-online ל- offline או שפשוט להוריד את המפה ולהעביר לטלפון ?

לא משנה . כבר העליתי את המפה .

למה אין כמעט מסלולים ואך אני תורם למאמץ ?

יש המון מסלולים שהקלטתי , אפשר להעלות אותם ?

ספרדי
12-03-14, 09:08
כל הכבוד

steed
12-03-14, 17:31
כזכור, מפה מוכנה לשימוש ב OruxMaps זמינה להורדה ממחיצת Israel Hiking (https://googledrive.com/host/0B-qrsEBJWXhQUGVBM3lHZTF2eXc/) בגוגל דרייב. יש להוריד את המחיצה עם שני הקבצים שבתוכה אל מחיצת mapfiles באנדרואיד שלכם.

השינוי היחידי ב OruxMaps הוא שהמפה הצטרפה לרשימה הפנימית של המפות שזמינות online. הדבר מאפשר צפיה ישירה מהאפליקציה ואפשר גם להוריד קטעים של המפה תוך שימוש ביכולות המובנות ב OruxMaps. להורדת שטחים גדולים לשימוש offline אני מאמין שקל יותר להוריד את המפה המוכנה ובכך גם להקל על העומס בשרת של המפה האינטראקטיבית!

איכות המפה היא בידיינו. המפה כולה, השבילים, המקומות, הנחלים ועוד, נוצרו ומתעדכנים על ידי מתנדבים כמוני וכמוך.

הדרך הטובה ביותר לתרום היא להרשם ל- OpenStreetMaps (https://www.openstreetmap.org/user/new), להעלות את ההקלטות שלך (http://www.openstreetmap.org/trace/create) בפורמט GPX, ולערוך את המפה ישירות (http://www.openstreetmap.org/edit?editor=potlatch2) או מתוך רשימת ההקלטות שהעלת (http://www.openstreetmap.org/traces/mine). רצוי לקרוא את ההנחיות לסימון השבילים בויקי של ישראל (http://wiki.openstreetmap.org/wiki/WikiProject_Israel#Main_conventions) ולהסתכל כיצד מופו השבילים הקיימים.

אשמח לעזור בה"פ, בפורום ג'יפולוג, או בפורום הישראלי של OpenStreetMap (http://forum.openstreetmap.org/viewforum.php?id=33)

valleyofdawn
13-03-14, 20:48
זאב.
העורך המקוון ID, ברירת המחדל של mapnik היום, יותר אינטואיטיבי מ-potlatch שקישרת אליו.

steed
13-03-14, 22:08
גיא,

בהחלט סביר ש ID יותר אינטואיטיבי. זהו הדור השלישי או הרביעי של עורכי מפה שפותחו עבור OpenStreetMps, והם משתפרים ככל שהדפדפנים נעשים חזקים יותר. בפעם הקודמת שבדקתי את ID לא היתה לו תמיכה בהמרת הקלטות לדרכים ומאז ועד היום לא ניסיתי שוב.

נראה שהיום ישנה אפשרות להראות קבצי הקלטה (gpx) ב ID, אבל עדיין לא מצאתי איך אפשר להפוך הקלטה לדרך חדשה במפה מבלי "לדקור" ידנית נקודה-נקודה. אשמח ללמוד איך.

אגב, ב potlatch בוחרים קטע הקלטה עם ATL-click על מנת להוסיף אותו למפה. אפשר אז גם לצמצם נקודות מיותרות מהקטע (simplify) על ידי Ctrl-Y. בעיני זו שיטה מהירה, מהימנה ויעילה להוספה של קטעי דרך, במיוחד כשמדובר בקטעים ארוכים.

steed
14-03-14, 18:08
תיקון קל: צמצום הנקודות במסלול נעשה על ידי Y (ולא Ctrl-Y)...

ikelner
23-07-14, 12:32
יש דרך להתאמת המפה הזאת למכשירי גארמין?

steed
23-07-14, 13:07
כנראה שכן. לא בדקתי כי אין לי מכשיר כזה.

אתה יכול לנסות ליצור Garmin Custom Map (http://mobac.sourceforge.net/MOBAC/README.HTM#GarminCustom) על ידי Mobile Atlas Creator (http://mobac.sourceforge.net/) והגדרה של Simple Custom Map Source (http://mobac.sourceforge.net/MOBAC/README.HTM#SimpleCustomMapSource) לכתובת

http://osm.org.il/IsraelHiking/Tiles/{$z}/{$x}/{$y}.png

ikelner
23-07-14, 14:12
אני מנסה... אבל, זה שאני מקבל איקסים (X) בתצוגה זה אומר שעשיתי משהו לא נכון ב XML או שהמפה כרגע לא אונליין (כי יש שם עוד מקורות מובנים למפות שגם חלקם מראה איקסים...)
תודה מראש.

ikelner
23-07-14, 14:25
OK, נראה לי שזה עובד... לפחות רואים משהו ובינתיים זה רץ.
אדווח בהמשך (אם זה מעניין מישהו)...

steed
23-07-14, 20:47
אשמח לשמוע ולעדכן את דף הוראות איך ליצור את המפה בעצמך וקישורים להורדת מפות (https://github.com/HarelM/IsraelHiking/#israel-hiking-map) בהתאם.

ikelner
24-07-14, 11:11
בינתיים לא הצלחתי בכלל לייצר קובץ מהאטלס קריאטור ואני לא בטוח אם זה בגללי או לא...
ממשיך לנסות.

steed
25-07-14, 11:01
תבדוק אם אתה יכול לראות את קובץ ה-KMZ של פארק בריטניה (https://drive.google.com/uc?export=download&id=0B-qrsEBJWXhQU2RYUkVQRC05N1k) שיצרתי ב Mobaile Atlas Creator

ikelner
25-07-14, 15:38
המפות בגארמין הם קובץ IMG. האתר http://garmin.openstreetmap.nl/ לדוגמא מייצר קבצי מפות ישירות ממספר אופציות של OSM כמו שלכם. מה האפשרות לקחת קוד כמו שלו ולהכניס לו את המפה שלכם כאופציה?

ikelner
27-07-14, 20:17
טוב הצלחתי להעלות ולראות את המפה של פארק בריטניה שיצרת (תודה!). היא ניראית באיכות נמוכה ומורכבת ממספר לא מסונכרן של תלאים אחד על השני בגדלים שונים. אבל זאת התחלה...

steed
27-07-14, 23:53
עד כמה שהצלחתי לברר, קבצי IMG שומרים את נתוני המפה בצורה ווקטורית. לעומת זאת המפה שאנחנו מייצרים היא ראסטר (כמו תמונה) וכך אנחנו מצליחים ליצור לה את המראה הרצוי לנו.

מתברר שהיכולת של מכשירי גארמין להציג מפות ראסטר מוגבלת והמפות לא נראות טוב. חבל.

ikelner
30-07-14, 18:15
ת'אמת שאני כבר די מוותר, ובשבילי כל פיתולי ההמרה הם די סינית, אבל אולי לך דווקא מה שמצאתי בפורום הזה יכול איכשהו לעזור:
http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=9821

steed
30-07-14, 20:25
תודה על הקישור, אבל כמו שכתבתי, אלו השיטה והיכולות של קבצי img שונים לחלוטין ולא נראה לי שניתן להגיע בדרך זו לאיכות שהגענו בדרך שלנו.
בכל מקרה מדובר על פיתוח נפרד לחלוטין, ולכן אני חושב שנשאיר את הפיתוח למכשירי גארמין לאחרים.

adi.barda
11-09-14, 17:05
שלום לכולם,
כתבתי מדריך ליצירת מפת סמ"ש באופן עצמי לכל איזור על בסיס IsraelHiking.
המדריך: http://www.fullgaz.co.il/home/p/80229/

בהצלחה!
91089

אברהם.ד.
23-10-16, 00:07
אהלן האם עדיין אפשרי להוריד את המפות לאנדרואיד?
תודה

erezgur
23-10-16, 10:54
בוודאי שאפשר להוריד את המפות.

אברהם.ד.
23-10-16, 11:05
בוודאי שאפשר להוריד את המפות.
מעולה ...
אפשר קישור? או הוראות? תודה

erezgur
23-10-16, 11:18
חבל שלא ביצעת חיפוש, היית מוצא את כל התשובות.

אבל מכיון שמאז שנפתח השרשור, יש כבר אתר מסודר ואין צורך להסתמך על חשבונות מקומיים בענן זה או אחר, ארכז כאן את עיקרי הדברים לטובתך וכמובן לטובת אלו שיתעניינו בהמשך:

אתר המפות המקוון של הפרוייקט הינו - http://israelhiking.osm.org.il/ הוא מאפשר להתרשם מהמפות המעודכנות ביותר, לתכנן מסלול ועוד יכולות מגוונות (ומרשימות מאד) וגם זוכה לתוספות מדי פעם (שאפו לזאב שטדלר והראל מזור).

הדרך הפשוטה ביותר להוריד מפה לא-מקוונת (Offline) לשימוש בOziExplorer על אנדרואיד הינה להיכנס ממכשיר האנדרואיד עליו כבר מותקנת OruxMaps לכתובת - http://israelhiking.osm.org.il/OruxmapsDownload.html לבחור במפה הרצויה (כרגע יש שם 4 אפשרויות) ולהמתין עד לסיום ההורדה (ההורדה מתבצעת ברקע, עשויה להימשך דקות ארוכות מאד... המתן עד להודעה על סיום ההורדה).

בהצלחה,
ארז גור

erezgur
23-10-16, 11:28
ועוד לטובת מי שיגיע לכאן בעתיד:

כדאי לעיין בשרשור חדש יותר באותו נושא - http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/100856-%D7%A9%D7%99%D7%93%D7%A8%D7%95%D7%92-%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%9C%D7%95%D7%AA-%D7%AA%D7%9B%D7%A0%D7%95%D7%9F-%D7%9E%D7%A1%D7%9C%D7%95%D7%9C%D7%99%D7% 9D-%D7%91%D7%90%D7%AA%D7%A8-%D7%9E%D7%A4%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%98%D7%99%D7%95%D7%9C%D7%99%D7% 9D-%D7%94%D7%A4%D7%AA%D7%95%D7%97%D7%95%D7% AA-Israel-Hiking?p=718306#post718306 על שדרוג יכולות תכנון מסלולים באתר החדש של מפת הטיולים החופשית Israel Hiking

הוספת רמת זום גבוהה יותר (16) למפות ה- offline עבור אורוקס, של מפת הטיולים Israel Hiking - http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/100323-%D7%96%D7%95%D7%9D-%D7%92%D7%91%D7%95%D7%94-%D7%9C%D7%94%D7%95%D7%A8%D7%93%D7%94-%D7%A2%D7%91%D7%95%D7%A8-%D7%9E%D7%A4%D7%AA-%D7%94%D7%98%D7%99%D7%95%D7%9C%D7%99%D7% 9D-%D7%94%D7%A4%D7%AA%D7%95%D7%97%D7%94-Israel-Hiking-Map

ועוד עדכונים באתר המפות - http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/98071-%D7%A2%D7%99%D7%93%D7%9B%D7%95%D7%A0%D7% 99%D7%9D-%D7%9C%D7%9E%D7%A4%D7%AA-%D7%94%D7%98%D7%99%D7%95%D7%9C%D7%99%D7% 9D-%D7%94%D7%A4%D7%AA%D7%95%D7%97%D7%94-Israel-Hiking-Map

ודרך אגב - למשתמשי עמוד ענן באפליקציה ובאתר - המפה החינמית של עמוד ענן (וזו המופיעה כמפה עירונית באתר עמוד ענן ) מבוססת על OSM בדיוק כמו Israel Hiking ולאחרונה יואב רופא, מפתח עמוד ענן, שילב את המסלולים המסומנים של Israel Hiking בעמוד ענן (כולנו רואים הרבה יותר שבילים מסומנים כיום) עם קרדיט לזאב שטדלר והראל מזור ועל כך שוב שאפו.

ארז גור

erezgur
23-10-16, 14:02
הדרך הפשוטה ביותר להוריד מפה לא-מקוונת (Offline) לשימוש בOziExplorer על אנדרואיד
פליטת קולמוס, כמובן שצ"ל:
הדרך הפשוטה ביותר להוריד מפה לא-מקוונת (Offline) לשימוש ב-OruxMaps על אנדרואיד

-->