PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגשמתי חלום- קניתי פראדו בנזין 02

ניר_לב
14-04-13, 10:34
שלום לחברי הפורום,

מזה מספר חודשים שאני מחפש (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=73542) רכב שטח לאחר שהג'ימני שלי החזיר נשמתו לבורא. לאחר התייעצויות רבות כאן בפורום (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=73423) ולאחר חיפושים לא פשוטים, הגשמתי את חלום חיי והצלחתי לשים ידיי על אקזמפלר מהמם- פרדו בנזין, 02, יד 3, עם 165K ק"מ ושיפורים עד אין סוף (באמת, יש הכל, יו ניים איט).

כבר ביום שישי ירדתי איתו לשטח לגיחה קצרה ואימצתי אותו מעט בחולות. נהנתי ממנו מאוד (אגב, דעו לכם שהאזור שמצפון לאשקלון ועד בט"ר ניצנים סגור לרכבי 4X4, למעט ציר החשמל וציר הנקז, יש פקחים שנותנים דוחות, אנחנו לא ידענו את זה ולכן נכנסנו, מהיום גם אזור זה מחוץ לתחום בשבילנו).
לאחר תפעול הרכב עלו לי מספר שאלות, אודה לעזרתכם:
1. מה זה כפתור ה- 2nd (שממוקם על ידית ההילוכים ליד ה- PWR)? מורה לגיר להתחיל בהילוך שני את הנסיעה?
2. מה ההבדל בין מצבי השילוב השונים- HH, HL ו- LL? לאילו תנאי שטח הם מתאימים?
3. למה משמש הכפתור שמימין להגה ומעט מתחתיו?
4. אני נועל צמיגי הנקוק שטח מלא 265/70R/16. הורדתי אוויר בשטח ואח"כ מילאתי ל- 33 PSI, מה הייתם ממליצים שיהיה הלחץ?
5. ברכב מותקנים סולם ומיכל מים על דלת תא המטען. המתקונים עשויים מברזל וצבועים בשחור. האם יש מקום לחשוש מהעברת חלודה לדלת? במידה וכן אוריד אותם, זה לא מתקונים מאוד חשובים מבחינתי.
6. צמד האורות בתא הנהג לא עובדים, האם זה פיוז או נורות שרופות? במידה ופיוז מישהו יכול להכווין אותי אליו?
7. למישהו יש ספר רכב של הדגם הזה? במידה וכן אשמח לקבל עותק סרוק במייל או להגיע, לצלם ולהחזיר.
8. בתא המטען מאחורה יש מן שקע עמוק לכניסה של פין אחד. לפי המוכר אמור להיות שקע חשמל בתא המטען, האם בזה מדובר? במידה וכן? זה שקע שנותן 24V מהמצבר?
9. צריכת דלק של מיכל ראשון הייתה 1 ל- 7 (נסיעה משולבת). נשמע סטנדרטי בנתונים שהוצגו לעיל?
יכול להיות שיצוצו לי שאלות נוספות בהמשך, אבל אם ישי מישהו שיכול לסייע במקבץ השאלות הזה, אודה לו מאוד.

ניר.

יוש
14-04-13, 10:57
שלום לחברי הפורום,

מזה מספר חודשים שאני מחפש (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=73542) רכב שטח לאחר שהג'ימני שלי החזיר נשמתו לבורא. לאחר התייעצויות רבות כאן בפורום (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=73423) ולאחר חיפושים לא פשוטים, הגשמתי את חלום חיי והצלחתי לשים ידיי על אקזמפלר מהמם- פרדו בנזין, 02, יד 3, עם 165K ק"מ ושיפורים עד אין סוף (באמת, יש הכל, יו ניים איט).

כבר ביום שישי ירדתי איתו לשטח לגיחה קצרה ואימצתי אותו מעט בחולות. נהנתי ממנו מאוד (אגב, דעו לכם שהאזור שמצפון לאשקלון ועד בט"ר ניצנים סגור לרכבי 4X4, למעט ציר החשמל וציר הנקז, יש פקחים שנותנים דוחות, אנחנו לא ידענו את זה ולכן נכנסנו, מהיום גם אזור זה מחוץ לתחום בשבילנו).
לאחר תפעול הרכב עלו לי מספר שאלות, אודה לעזרתכם:
1. מה זה כפתור ה- 2nd (שממוקם על ידית ההילוכים ליד ה- PWR)? מורה לגיר להתחיל בהילוך שני את הנסיעה?
נכון - יש תנאיי דרך שעדיף להתחיל בהם בהילוך זה, למשל כשאתה בlow וההילוך הראשון חזק מדי וגורם לפרפור של הגלגלים בעליה תחוחה.
2. מה ההבדל בין מצבי השילוב השונים- HH, HL ו- LL? לאילו תנאי שטח הם מתאימים?
בפראדו ה 4X4 קבוע:
HH - דיפרנציאל מרכזי פתוח: לנסיעה בכביש ושבילים קלים. HL -דיפרנציאל מרכזי נעול, לשטח קצת יותר טכני ומהמורתי, בוץ וחולות. LL שילוב LOW בטרנספר - את זה אתה כבר יודע...
יש הרבה כפתורים בפראדו :). תזכיר מה כתוב עליו?
4. אני נועל צמיגי הנקוק שטח מלא 265/70R/16. הורדתי אוויר בשטח ואח"כ מילאתי ל- 33 PSI, מה הייתם ממליצים שיהיה הלחץ?
זה מספיק, אפשר ביום יום להסתפק גם ב 31.
5. ברכב מותקנים סולם ומיכל מים על דלת תא המטען. המתקונים עשויים מברזל וצבועים בשחור. האם יש מקום לחשוש מהעברת חלודה לדלת? במידה וכן אוריד אותם, זה לא מתקונים מאוד חשובים מבחינתי.
אם עשו צביעת יסוד על הקידוחים, אמור להיות בסדר. אם הצליחו לחבר בלי לקדוח בפח, בכלל אין בעיה. תשאיר את הסולם, אם בכוונתך להוסיף גגון.
6. צמד האורות בתא הנהג לא עובדים, האם זה פיוז או נורות שרופות? במידה ופיוז מישהו יכול להכווין אותי אליו?
יש תיבת פיוזים בתא המנוע ומתחת להגה בצד שמאל. יש כיתוביות מה כל אחד אבל לפעמים פשוט צריך לעבור עם פלייר שפיץ על כולם...
7. למישהו יש ספר רכב של הדגם הזה? במידה וכן אשמח לקבל עותק סרוק במייל או להגיע, לצלם ולהחזיר.
ניתן לבקש ללא עלות מהיבואן המרכזי את ספר הרכב של מודל 99-00. זה מה שיש להם לגבי דגמי הדיזל וזה מה שיש לי, למרות ששלי 01. הרבה מאד דברים דומים, למשל תפעול וכפתוריאדה באזור הנהג. ברר אצלם, אולי לדגמי הבנזין יש להם מתאים לשנתון.
8. בתא המטען מאחורה יש מן שקע עמוק לכניסה של פין אחד. לפי המוכר אמור להיות שקע חשמל בתא המטען, האם בזה מדובר? במידה וכן? זה שקע שנותן 24V מהמצבר?
לא מכיר. למה 24? זה המצבר שיש לך? לא 12V?
9. צריכת דלק של מיכל ראשון הייתה 1 ל- 7 (נסיעה משולבת). נשמע סטנדרטי בנתונים שהוצגו לעיל?
אין לי בנזין, אבל בגדול נשמע לי סביר בהחלט.
יכול להיות שיצוצו לי שאלות נוספות בהמשך, אבל אם ישי מישהו שיכול לסייע במקבץ השאלות הזה, אודה לו מאוד.

ניר.

תתחדש.

היה לי גם ג'ימני, גם דיפנדר (וגם אחרים). הפראדו הוא רכב מוצלח מאד מכל הבחינות ונותן עבודה בשטח יפה מאד,
בפרט אם יש שיפורים נוספים. גם במצב סטנדרטי בימים הראשונים אצלי הצלחתי לאתגר אותו בהצלחה בשטח ועמד בגבורה.

אמנם יש לי דיזל, אך עדיין אתה מוזמן לקפוץ עם שלך, לראות להשוות ולשאול בכיף.
אני לא מאד רחוק - בגדרה.

בהצלחה,

שוקי.

פלג_
14-04-13, 11:43
אצלי גם דיזל, קצר 2002.

ממה שאני מכיר אצי זה מפשיר אדים של החלון האחורי, יש על הכפתור גם נורת ביקורת כאשר לוחצים עליו.

יש לי את הספר הנהג של הרכב, ממה שאני זוכר יש שם גם נתונים על הבנזין.

תתחדש

ניר_לב
14-04-13, 14:21
יוש, תודה רבה על התגובה המפורטת, ממש עזרת לי.

1. לגבי ה- 2nd- רק להתחיל עם הכפתור לחוץ? ז"א לשחרר אותו אחרי שהתחלתי לצבור מהירות?
2. הסבר מעולה, תודה.
3. פלג- אני חושב שאתה צודק, אתן בזה עוד מבט אבל נראה לי שזה באמת הסימן.
4. על הכיפאק, אשחרר קצת אוויר.
5. אני חושב שאין קידוחים בפח, אוודא את זה. יש גגון (יש גם כננת, פגוש קדמי מתכת, הגבהת 2.5", מדרגות סף, שנורקל).
6. תודה, אבדוק.
7. השארתי הודעה באתר היבואן ולמרבה ההפתעה הם חזרו אלי מהר מאוד. למרבה הצער אין להם ספר רכב בשבילי. אני מנסה למצוא תיבת פניות של טויוטה העולמית ולא מצליח למצוא. בינתיים אנשים טובים שלחו לי חלקים נבחרים מספר הרכב בקבצים סרוקים, כך שנראה לי שאני מסודר מהבחינה הזו.
8. אתה צודק, טעיתי, 12V, מצבר רגיל. אנסה להעלות תמונה יותר מאוחר הערב ונראה מה תוכלו לומר על זה.
9. אחלה. אני מתכנן לנסוע פחות מ- 10K בשנה, כך שהבנזין אולי יכאב, אבל לא משמעותית.

תו"כ צצו לי שתי שאלות נוספות- הייתם ממליצים להתקין קולר גיר, יש באמת צורך? בנוסף- משהו יכול להמליץ על מתקין טוב של חיישני רוורס באזור אשקלון (הייתי שמח להתקין לבד, אבל אין לי את הציוד הדרוש לצורך חירור הפח וכו')?

שוב תודה לכולם!

ניר.

פלג_
14-04-13, 15:21
קולר גיר, לא יודע, אצלי לא מותקן.

חיישני אם אין לך בעיה להתקין לבד, מאוד פשוט אגב ואני בטוח שתעשה את זה לא פחות טוב מכל מתקין, את המקדח אתה מקבל לרוב כבר בערכה של החיישנים.
כל מה שצריך זה מברגה\מקדחה הפשוטה ביותר, אתה קודח בפגוש בפלטיק.

במידה והפגוש שלך מאחור לא פלסטיק (לא מקורי) רצוי לעשות חור גדול יותר ולהכניס איזה שרוול פלסטיק, החיישן לפעמים משתגע כאשר הוא לא נמצא על חומר מבודד.
קרה לי בעבר שהרכבתי על פגוש מתכת שבניתי.

בכל מקרה, לא מכיר מתקינים באזור שלך.

אני מבין שהרכב זה מה שרואים בסילמון שלך, תמונה קטנה אומם אך נראה רכב יפה, תעלה תמונות אם יצא לך.

ניר_לב
14-04-13, 16:06
היי פלג, תודה. אני מעלה כמה תמונות שצילמתי, עדיין לא בשטח, אבל אני מניח שגם זה יבוא בשלב כלשהו.

72961

72962

יוש
14-04-13, 18:45
יפהפה, ללקק את האצבעות.

היה לי בעבר צמיגים אלו של הנקוק (דיינופרו, אם אני לא טועה), מוצלחים מאד.
יש לך גגון - תשאיר את הסולם.
לי אין סולם ואני צריך לעשות קפיצות מתח כל פעם כדי לעלות על הגגון.

אגב, לקחתי מידות והכנתי סט מגירות מעץ לתא המטען (גם אצלי הרכב קצר). יצא מעולה ושימושי וזול בהרבה ממוצרים מקבילים מוכנים
ולטעמי לא פחות טוב.
אם תרצה, אוכל להראות תמונות ואף להעביר מידות.

אני ממליץ לך בחום להתקין קולר גיר. הגיר לא מיועד לעמוד בטמפר' גבוהה כפועל יוצא של נסיעה תובענית בשטח, בטח לא בתנאי הארץ,
וחבל להביא אותו לכדי תקלה או השמדה. התקנת הקולר זה ענין לא יקר - כ 1000 ש"ח מקס' בגדול ושווה את הראש השקט.
בינתיים, עד שתתקין, בנסיעה בשטח, אם מדובר בשטח מעט תובעני כגון עליות מתמשכות שדורשות יחסית כוח מנוע - ממליץ לך להעביר וליסוע ב low,
גם אם נראה לך שהאוטו סוחב בלי בעיה ב HIGH. אל תתן לכוח של המנוע לבלבל אותך. הגיר בתנאים אלו עובד קשה כשהטרנספר ב HIGH ובסופו של דבר תטגן את הגיר.

פלג_
14-04-13, 19:28
יפה מאוד, תתחדש.

נראה שרכב שקיבל התייחסות כמו שצריך.

של מי הגגון? נראה איכותי.
גם אני מתחיל להרגיש את בעיית המקום ברכב, עכשיו אם ילדים אני מרגיש בעיקר את חוסר בשני הדלתות הנוספות.
אבל אין לי למה להחליף כרגע:rolleyes:

מעניין להרגיש את הבנזין, הבנתי שהוא חזק משמעותית מהדיזל.

סע בדרכים טובות

Ben
18-04-13, 23:09
תתחדש! רכב יפיפה
בקשר לגיר, יצא לי פעם אחת להיתקל בנורית של טמפ' גבוהה בגיר, זה היה תו"כ עלייה רצינית בשטח ולא הייתי בLOW כי באמת מבחינת כח לא חסר לרכב, שילוב לLOW והמשך נסיעה איטית למשך דקה- שתיים העלים את הנורית ומאז אני מקפיד להכניס לLOW בעליות רציניות ולא נתקלתי עוד בנורית
אם אתה כן מחליט להתקין את המתקן הנ"ל אני אשמח לפירוט, לא שמעתי עליו אף פעם

בנוגע למקום, גם אני עם פראדו קצר ועניין המקום הוא נושא מרכזי, אני בניתי לי סט מגירות מעץ שמאוד עוזרות בנושא הנגישות והאריזה היעילה.
יש לי גגון אבל אני מנסה לא לנסוע איתו אלא אם אין ברירה בגלל הרעש והצריכת דלק שנובעים ממנו

פלג_
18-04-13, 23:57
היי בן

מגירות זה אכן רעיון מצויין שעושה סדר בדברים.
אבל לא לכולם הוא נוח, אני לא מעט פעמים מקפל את הספסל האחורי ומכניס לרכב דברים שלא היו נכנסים עם הגבהה של 20-30 ס"מ מרצפת הרכב.
בפסח הינו בטיול (רק חברים) של שלושה ימים, לא ויתרנו על שולחן וכסאות כמו בני אדם, במקרה הזה זה היה מגביל אותנו מאוד.
מה גם שמגירות לא מגדילות את נפח המטען, אך אין ספק שהן עוזרות בנושא הנגישות והאריזה.

כל אחד צריך לבחון את זה לפי הצרכים שלו.
אפילו שניתן לפרק את זה שצריך.

elad.wg
27-04-13, 11:41
תתחדש!!! מחזיק כזה בעצמי כבר מספר שנים עם תצורה דומה לשלך ולא מוכן להיפרד. הרכב עובד קשה מאוד בשטח וענייני הגיר שהועלו למעלה לא נצפו אצלי מעולם.
מאחור בניתי ארגז מקרטון תלת גלי - חומר חזק, יחסית קל וגמיש, עד היום שנתיים אחרי הוא מחזיק נהדר.

ניר_לב
28-04-13, 09:03
תודה לכל המגיבים.

לגבי המגירות למיניהן בתא המטען- אני אישית חושב שזה אמנם מאוד נוח ושומר על הדברים שלא יקרקשו ולא יתפזרו לך ברכב, אבל בסיכומו של דבר זה לוקח הרבה מקום ולא מאפשר לי גמישות בהעמסה.
למשל בטיול שעשיתי בסוף השבוע, ארבעה גברים עם ציוד ללינה בשטח (ואח"כ באילת), לא רואה איך הייתי מעמיס הכל כפי שהעמסנו כשיש לי מגירות בתא המטען (אני מעדיף כמה שפחות ציוד על הגגון, זה פשוט מסוכן יותר, עלול לעוף, מגביה את הרכב וכו').

מילה לגבי המסלול, עשינו את המסלול של נחל עתק-נחל רחם ובאר אורה. ירדתי את מעלה סיירים ככה שהרכב ממש לא התאמץ. המסלול הוא מדהים, טבע פראי ונופים ראשוניים שטרם יצא לי לראות כמותם בישראל (ומחוצה לה). לא ראינו נפש חיה במשך כל הטיול, ישנו בחניון לילה שבמפגש של נחל עתק ורחם. מסלול מאוד מאוד מומלץ.

אני גם חושב לרדת מהקולר לגיר, הרכב היה מחובר לאורך כל הדרך לשקע OBD ושידר נתונים לסמארטפון של חבר, הטמפרטורה לא זזה.
לגבי חיישני רוורס- בגלל המיגונים בחלק האחורי של הרכב (שמתחברים למכלול של התפוח גרירה), אין גישה לפגוש האחורי לצורך התקנת חיישנים, המליצו לי להתקין מצלמה, אבל זה אומר עכשיו להחליף את המערכת מקדימה כדי שיהיה צג, וזו כבר הוצאה שאין לי (ו/או לאשתי...) כל כוונה להיכנס אליה.

שוב תודה לכולכם על הברכות, אני יכול להגיד שעכשיו אחרי טיול כזה, כ- 650 ק"מ בסה"כ, אמנם רק 25 בשטח אבל עדיין הרבה דרך, זו הייתה קנייה מהמשובחות שעשיתי.

שבוע טוב לכולם!

ori abr
28-04-13, 09:35
ניר שלום

קודם כל תתחדש. אני מחזיק ארוך דיזל כבר מעל 6 שנים. לא הבנתי מה הבעיה של החיישנים. לשלי יש מיגון אבל ללא וו גרירה. החישנים נמצאים על הפגוש האחורי שקיים גם אצלך. לא הבנתי מה הבעיה להתקין. הדבר היחידי שצריך לשים לב שאתה עושה רוורס זה להבין שיש לך פחות 10-12 סמ ללכת אחוה בגלל הוו. האם הבנתי אותך נכון?

ניר_לב
28-04-13, 09:49
הבנת נכון, המתקין שהתייעצתי אתו פשוט אומר שאין גישה מתחת הרכב לחלק האחורי של הטמבון.

אני לא מתרגש יותר מדי, לא אתקין ואני מאמין שככל שיחלוף הזמן אני אלמד את מימדי הרכב.

אגב, אני חושב ששוחחנו בטלפון לפני כמה חודשים כשהייתי בתחילת החיפושים, תודה על זה שוב...

ori abr
28-04-13, 10:27
היי ניר.
קודם כל שמח שיכולתי לעזור, אני חושב שאתה תהנה ממנו למרות שאני אוהב יותר דיזלים. תבדוק עם עוד מתקין, התשובה קצת לא נראית לי. אישית, אני חושב שחשוב לשים אותם. זה בהחלט עוזר, אתה יודע עם איזה ילד פתאום קופץ לכביש או משהו זה ישר מתריע. דבר שני, היה לי גם גרנד צירוקי מוגבה שהיה ללא חיישנים. יום אחד מצאתי את עצמי חונה מעל איזה הונדה סיוויק 92 או משהו כזה...המזל שלי שהיה לי מוזר שיש לי מלא מקום אז עצרתי....אם לא יהייתי עוצר קרוב לוודאי שהגלגל האחורי היה פוגע במכסה מנוע שלו...בכל מקרה הרכב שלך נראה מצוין. שמור עליו וטפל בו והוא יחזיר את ההשקעה...

פלג_
28-04-13, 12:39
היי

אני עם מצלמת רוורס.
הזמנתי מאיביי בעלות של כמה דולרים בודדים, המצלמה מחליפה את תאורת המספר המקורים ומשולבת עם נורת לד שמחליפה את המקורית.
במקרה שלך צריך רם מסך\מערכת דאבל דין.

אבל לפני זה בהיילקס היו לי חיישני רוורס.

ולי אישית היה הרבה יותר נוח עם החיישני רוורס, מה גם שהמצלמה (אצלי לפחות) לא רואה את הפינה הימנית בגלל הגלגל הרזרבי.
לאומת זאת מה שמאוד מאוד נוח לי במצלמה הוא שאני מגיעה ברוורס לעגלה ניגררת ניתן לכוון בדיוק את התפוח לעגלה.

ניר_לב
28-04-13, 22:03
חבר׳ה למישהו יש ספר רכב של דגם הבנזין, או לכל הפחות תרשים של הפיוזים של הרכב? תודה מראש!

elad.wg
28-04-13, 22:44
איזה תרשים בדיוק אתה צריך?

ניר_לב
28-04-13, 22:54
איזה תרשים בדיוק אתה צריך?

אני רוצה לדעת איזה פיוז שולט על צמד האורות בתא הנהג, יש לי תחושה שהוא שרוף (יותר סביר מאשר ששתיהן נשרפו באותו זמן) למרות שזו כמובן גם כן אפשרות.

elad.wg
28-04-13, 23:02
למה שפשוט לא תבדוק את הפיוזים?

ניר_לב
28-04-13, 23:37
למה שפשוט לא תבדוק את הפיוזים?

אז עשיתי את זה באמת, הפיוז בסדר וכנראה שזה בכל זאת שתי הנורות. פשוט לפתוח את הבקאלית של הנורות בכוח או שיש טריק?

פלג_
29-04-13, 22:56
אתה דוחף את כל הפלסטיק קדימה או אחורה, 1-2 מ"מ.
מהצד השני אתה מכניס מברג שטוח ושלוף את הכיסוי.

ניר_לב
29-04-13, 23:11
תותח תודה!

ניר_לב
29-04-18, 21:43
שלום רב מאוד לכולם.

כן, זו הקפצה ישנה, מקווה שתסלחו ואולי אפילו יעניין אתכם עדכון לאורך שנים יחסית רבות.

אז חלפו למעלה מחמש שנים מאז שרכשתי את הגמל הצמא והנאמן שלי מראשית השרשור הזה. וואלה- לא רוצה לפתוח עין, אז רק אומר שאני מאושר ממנו כל יום מחדש, וכן אספר לכם מה קרה מאז:
החלפתי צמיגים (היה 100%) למקסיס 50%.

שיפצתי מסרק הגה.

שיפצתי אלטרנטור.

החלפתי מצבר לפני שלוש וחצי שנים, ועוד אחד לפני חודש.

תדלקתי אותו הרבה, בתצרוכת ממוצעת של 1 ל- 6.5, בשטח יורד אפילו ל 1 ל- 5.8, ובנסיעות בין עירוניות של מיכל שלם אפילו גירדתי את ה- 7.5 (עם 520 ק"מ למיכל).

הרכב כיום עם 220,000 ק"מ, ז"א צברתי בחמש שנים פחות מ- 60K שזה יותר ממה שחשבתי, אבל עדיין נמוך מאוד.

לאורך השנים התבגרתי והורדתי את הסולם ואת הגגון (אני נכנס לחניון בת"א וזה גבוה מדי), הם מאוכסנים אחר כבוד בקיבוץ.

עברתי לתל אביב לפני שלוש שנים, והופתעתי לגלות כמה הרכב המופלא הזה נוח לחנייה בזכות שני דברים- היגוי פסיכי (כמעט שלושה סיבובים של ההגה) ומימדים קטנים ממש.

ועכשיו לסוגיה שבעטייה אני מטריד אתכם:
אני רוצה ללכת לטיפול גדול- נראה לי שאני צריך להחליף נוזל בלמים (נורת בלם יד נדלקת לי בעליות או תאוצות- רעיון אחר למישהו?), אני רוצה למתוח את הרצועה של המזגן שמצווחת מדי פעם, ונראה לי שהגיעה העת להחליף את רצועת הטיימינג.
נראה לי שמדובר בהוצאה כספית גדולה ולכן חשוב לי מטבע הדברים ללכת למישהו שאני יכול לסמוך עליו, שיעבוד בתל אביב ושמכיר היטב את הפראדו שלי. אני אפילו שקלתי ללכת למורשה יבואן, אבל ברור לי שיקרעו אותי סתם.
אשמח לכל רעיון שיש לכם ביחס למוסך אמין וטוב ובתל אביב כאמור.

תבוא על ראשכם הברכה, ועל משפחותיכם ורכביכם בריאות ואריכות ימים.

נירק'ה.

idanw
29-04-18, 23:30
נראה לי שאני צריך להחליף נוזל בלמים (נורת בלם יד נדלקת לי בעליות או תאוצות- רעיון אחר למישהו?),

כנראה שחסר לך קצת נוזל בלם - ברגע שהרכב בזוית, המצוף מרגיש חוסר.

boaz avrahami
30-04-18, 00:08
בהמשך לצה שרשם עידן זה יכול לקרות כתוצאה מרפידות שחוקות.
הבוכנות יותר פתוחות ומפלס השמן יורד.

לא מכיר את האכב בכדי לדעת אם יש התראה על רפידות שחוקות

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX
4Z7BOZ

tooshey
30-04-18, 07:01
למיטב זכרוני טיימינג במנוע 5VZ עושים כל 150 אלף קמ או 6 שנים.
מכיוון שלא הגעת לקיומטראז הייתי מושך את הזמן עוד שנה שנתיים לפחות.
החלפת טיימינג במנוע 5VZ זה סיפור יקר, ארוך ומורכב, יחסית למנועים אחרים.
הרצועה ארוכה ורחבה, והמחיר גבוה בהתאם.
ניתן להשיג קיט חליפי איכותי ב 1000 שח. מקורי בערך כפול.
חשוב להזמין מראש בורג לפולי קראנק מטויוטה, לא מחזיקים את הבורג במלאי בארץ באופן שוטף.
העבודה ארוכה ודורשת הרבה פירוקים מישניים .
כדי לפתוח בורג פולי קראנק צריך נועל מיוחד, וכדי לסגור אותו צריך ידית מומנט מפלצת.
בקיצור, לדעתי, תמתין...

לגבי הבלמים, תבדוק רפידות בדחיפות, לפני שתאכל את הדיסק.

בברכה,טושי

hadtomer
30-04-18, 07:36
נירק'ה.

רגע, אתה בעלה של ענת?

asafk
30-04-18, 07:40
נוזל בלמים מחליפים כל שנתיים. צריך או לא. (וצריך. באמת. )

טיימינג מציע לך לא לחסוך ולא לקנות תחליפי, ההימור גדול מדי. לגבי מועד ההחלפה - אני קודם כל סומך על מה שטושי אומר אבל גם מזכיר שמותר להחליף על פי הוראות היצרן לפי זמן ולא קילומטרים ותחת קריטריון מחמיר.

אסף.

bechoril
30-04-18, 10:10
נוזל בלמים מחליפים כל שנתיים. צריך או לא. (וצריך. באמת. )

טיימינג מציע לך לא לחסוך ולא לקנות תחליפי, ההימור גדול מדי. לגבי מועד ההחלפה - אני קודם כל סומך על מה שטושי אומר אבל גם מזכיר שמותר להחליף על פי הוראות היצרן לפי זמן ולא קילומטרים ותחת קריטריון מחמיר.

אסף.

אגב, מה זה נותן להחליף נוזל בלמים? האם מורגש שיפור בבלימה לאחר ההחלפה?

asafk
30-04-18, 10:36
נוזל הבלמים סופח מים עם הזמן. ומתחמצן עם הזמן. ומתלכלך (סופח זיהומים אורגניים) עם הזמן. כתוצאה מכך תכונותיו משתנות. כיוון שמדובר במערכת הידראולית שהנוזל בה קובע את ההתנהגות שלה לרבות זמן תגובה - חשוב שהנוזל יהיה תמיד בעל התכונות שאליהן המערכת מתוכננת.
תסתכל על נוזל בלמים ישן - שחור ועכור, מי יודע אם יבלום כראוי?

אסף.

tooshey
01-05-18, 07:40
יש כל מיני קיטים של טיימינג מיצרנים שונים ברמות שונות.
מכיוון שטויוטה לא מייצרים בעצמם את חלקי הטיימינג אני מרשה לעצמיי קנות קיט שמכיל רצועה של CONTINNENTAL או גוד GOOD YEAR, ומיסבים של KOYO או SKF.
לעיתים אפשר למצא בקיט "חליפי" גם חלקים "מקוריים", תלוי בספק.
מקיטים עלומי שם או סינים/ טיאוונים אני משתדל להמנע.

לגבי נוזל הבלם, בנוסף לירידה בביצועי נוזל הבלם עקב ספיחת לחות, הבעיה העיקרית היא חלודה שנוצרת בתוך מערכת הבלמים וגורמת בסוף לנעילה של מכלולים כמו משאבה מרכזית, קליפרים ,משאבות אופן או ווסת עומס.

בברכה, טושי

bechoril
07-05-18, 08:34
תודה על ההעשרה.

איזה נוזל קירור מתאים ללנד קרוזר 2004?
לדעתי לא הוחלף מעולם, לפחות לא לפי ההיסטוריה שבחברה.

ד ו ר ו ן
07-05-18, 09:41
קנה את המקורי.
הוא לא באמת יקר ביחס למותגים איכותיים במפרט של הרכב שלך, ואתה בטוח מה אתה מקבל.

idan10
09-06-18, 10:16
תמיד תהיתי,
מה ההבדלים בפראדו/ל״ק בין הבנזין לדיזל? לא מדבר על צריכת דלק, אלא על חווית נהיגה, מכלולים ובאופן כללי?
בדיזל נסעתי בבנזין אף פעם לא יצא לי.

תודה.

-->