PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה במציאת מכשיר קשר מתאים עבורי

Tweet
16-04-13, 21:36
שלום לכולם,

לאחרונה התחלתי לטייל הרבה עם הג'יפ ובעיקר עם קבוצות ג'יפאים,
והיום אחרי טיול ארוך שכלל הרבה טלפונים לאנשים שיש להם קשר רדיו עם השיירה,
החלטתי שגם לי מגיע לשמוע את כל הבדיחות שכולם צוחקים מהם ואני לא מבין.

התכונות שאני מחפש במכשיר:
מכשיר נייד - גם כדי לרדת מהרכב איתו, וגם כדי להעביר אותו בין רכבים שונים.
שיתאים לתדרים של הג'יפאים (אמריקאים).
רמקול ומיקרופון איכותיים שעמידים באבק או אפילו מים
שיתמול באביזרים כמו מע"ד, מטען רכב, והכי הכי חשוב - אנטנה חיצונית (להאריך קצת את הטווח שלו)

עיזרו לחבר ג'יפאי להבין את הבדיחות של השיירה,
אני בטוח שחצי מהם עלי ועל איך אין לי מכשיר כזה.

לפי כמה פוסטים שקראתי פה,
אני מחפש כנראה מכשיר מוטורולה,
אבל לא כמו מקסטרק - כי הוא קבוע.

תודה מראש לכולם,
אתם עושים מצווה! :)

אלון.

sos4u
16-04-13, 21:44
אני דווקא חושב שמכשיר קבוע הוא התשובה בשבילך
אבל אם כבר נייד, אז יש סדרה של מכשירים שנקראים HT1000, HT600, MTX838, ועוד רבים.
היתרונות -
5W הספק , אפשרות לאביזרים רבים, כמו אנטנה חיצונית, מע"ד מטען לרכב או "סוללה" שמתחברת לשקע המצית ועוד.

החסרונות -
רק 5W הספק, במקום 45W בקבוע, תלוי סוללה או מטען לרכב, ומחיר גבוה לטעמי ביחס לקבועים.

יש גם סדרה של מכשירים סיניים / טאיוונים שתומכים גם באירופאי, וגם באמריקאי, וזולים משמעותית
חפש את זה (https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151583717193554&set=o.117914278235788&type=1&theater) .

בהצלחה

Tweet
16-04-13, 22:24
ונניח שיש לי מכשיר נייד בעל הספק של 5w,

האם אני יכול להתקין ברכב העיקרי בו אשתמש מגבר אות?

בעבודתי אנו מתעסקים הרבה בתקשורת רדיו צבאית,
ושם אני מכיר מגבירי טווח למכשירים ניידים כמו 624 או 710 של תדיראן.

ruby572
16-04-13, 22:56
[QUOTE=Tweet;508258]ונניח שיש לי מכשיר נייד בעל הספק של 5w,

האם אני יכול להתקין ברכב העיקרי בו אשתמש מגבר אות?

מכשיר 5W איכותי (מוטורולה, קנווד ודומיהם) עם אנטנת גג חיצונית יתן פתרון לרוב המוחלט של תקשורת בנסיעה בשיירה.

מגבר אות לא רלוונטי. אלא אם כן תצליח לשים יד על מערכת מקורית של מוטורולה, זו מין עריסה/דיבורית שקולטת לתוכה את המכשיר הנישא ומחברת אותו ישירות לאנטנת גג חיצונית, מיקרופון , רמקול חיצוני, וטעינה לסוללה. ערכה לא כל כך מצויה אבל פתרון מושלם.
(יש כאלה ערכות לHT600 ולמכשירי MTX)

Tweet
16-04-13, 23:08
אתה מתכוון לדבר הזה?

http://www.ebay.com/itm/Motorola-Converta-com-STX-N1352B-Vehicle-Charger-Charging-Console-MT1000-HT600-/400387860169?pt=2_Way_Radios_FRS&hash=item5d38f9e6c9

זה אחד המכוערים שראיתי,
גם בבגאז' לא הייתי מתקין אותו :)

ואם אני הולך על Setup עם אנטנה חיצונית,
זה יצריך ממני לפרק את האנטנה הגמישה בכל פעם שאני רוצה לחבר לאנטנה החיצונית? (לא שזה בעיה מבחינתי, סתם להבנה..)

ruby572
16-04-13, 23:21
כן זו הערכה הזו. (עבור HT600) מאוד ישן וסה"כ עם 6 תדרים.
אם תרצה את כל תדרי הFRS (תדרי החובבים/גיפאים) מדובר על 8+14

לגבי אנטנה חיצונית זה מצריך פרוק האנטנה הגמישה וחיבור החיצונית עם מתאם/פלג קטן.

omri_t
16-04-13, 23:31
לדעתי הכל תלוי בצרכים שלך וברצונות שלך שלא תמיד זהים... :)

פרקטית,
גם מכשירים קטנים בתדר אמריקאי יעשו את העבודה.
הם זולים, הם אמינים, חלקם יודעים לקבל גם סוללה יעודית וגם סוללות אצבע.
בטיול של 3-4 ימים אין צורך לטעון (אם באנו לטייל לא לברבר...)
לי יש זוג מידלנד שהבאתי מארה"ב, משמשים בד"כ את האורחים שמתלווים לטיולים שלי.
אחת היתרונות זה תתי התדרים, שמבטיחים שקט בשיירה.

מכשירי ה 0.5W הם סוסי עבודה, לצערנו מעט יקרים.
התמורה לא רעה בייחס למחיר, יתן לך טווח משופר גם "מחוץ לשיירה" דבר שלא תמיד נידרש...

לי בג'יפ יש גם מקסטרק, הוא מתבסס על חשמל הרכב, לא צריך לטעון או לשחק.
הטווח שלו אדיר.
ממקומות מסויימים אתה עובר חצי מדינה ומדבר עם הג'יפאים האחרים.
אחד היתרונות, למי שזה חשוב, זה אמצעי קשר נוסף לחרום על העולם החיצון (מעבר לסלולרי).

הסיניים מ DX ודומיהם ניראים לא מאוד אטרקטיביים במחיר וביכולות.
אם לא היו לי זוג מידלנד שהבאתי, בטח הייתי קונה אחד כזה.

לא הייתי מתחיל לחפש מוצרים מסובכים, זה גימיק נחמד אבל אין בו באמת צורך.
יש גם את המוטורולה ספקטרה שאם אתה בתחום הקשר הצבאי אתה מכיר ויודע מה הוא יכול לתת... לחובבי הג'אנר...

בהצלחה.

Tweet
17-04-13, 02:50
אישית, הייתי מעדיף מקסטרק ולסגור עניין.
גם אמין וגם יש הרבה ידע עליו בארץ.

פרקטית, עד כמה שאני אוהב את הג'יפ שלי,
אשתי נוהגת עליו ביומיום - ואם אני אצטט אותה: "שאני אהיה נהגת מונית, תשים לי מכשיר קשר באוטו"

אז פה נולד הרעיון למכשיר הנייד,
פלוס העובדה שאני הרבה נוסע עם בן משפחה שלי ברכב שלו.

לעניינינו,
מכשיר מסוג Motorola MTX838 נחשב לטוב לפי מה שאני מבין,
אפשר למצוא אותו סביבות ה100 דולר בeBay, כולל מע"ד לא כולל מטען (לדעתי אני יזמין מתאם סוללה-שקע מצית..)
http://www.ebay.com/itm/Motorola-MTX838-VHF-Good-Battery-138-174mhz-ht1000-/140955580324?pt=2_Way_Radios_FRS&hash=item20d19b77a4

כדי לחבר אותו לאנטנה חיצונית, אני צריך מתאם BNC מהסוג הזה:
http://www.ebay.com/itm/Motorola-HLN8262A-External-Antenna-Adapter-SMA-Radio-Side-to-BNC-For-Antenna-/161008643324?pt=US_Radio_Comm_Coaxial_Ca bles_Connectors&hash=item257cdcecfc

עד פה סבבה? סבבה!

עכשיו לגבי האנטנה - יש סוגים? יש המלצות לסוגים? אולי הפרשי המחירים לא שווים כדי לגרור את זה מחו"ל?

ונניח שיש לי הכל מוכן - כמה עולה לצרוב את הדבר הזה? יש מישהו בפורום שיש לו ציוד צריבה ויודע איך? יש מחירים לחברי הפורום? :)

תודה על העזרה חברים,
בקצב הזה, בקרוב גם תשמעו את קולי :)

אלון.

zviki
17-04-13, 03:34
אליק "פתרונות תקשורת אלחוטית'' 054-2372050 הוא האיש שיעשה לך סדר בראש,חרטום ומומחה בתחום .

ruby572
17-04-13, 12:53
זה המכשיר.
אבל אתה צריך תחום תדרים 450-470 MHZ.
מבחינת המכשירים, יש ללא תצוגה, עם תצוגה עילית (כמו בקישור שהבאת) ויש עם תצוגה בחזית.

מבחינת המתאם לאנטנה זה מה שאתה צריך:
http://www.ebay.com/itm/2-x-SMA-female-to-mini-UHF-female-adapter-straight-/380549326616?pt=US_Radio_Comm_Coaxial_Ca bles_Connectors&hash=item589a81e718#ht_4232wt_870

מוני אורבך
17-04-13, 13:46
אלון, גם אני לא אוהב להיות "נהג מונית" ביום יום.
ובכל זאת יש לי מאקסטרק.
איך זה? פשוט מאוד נידות.
הזנת החשמל נלקחת מהמצית, האנטנה היא מגנטית דרך הדלת, והמע"ד ישב בין המושבים.
את המכשיר עצמו אני מסליק מתחת למושב הנוסע.
זה גם נותן לי פיתרון למקרה ואני נוסע ברכב אחר (יש לי כמה רכבי שטח)
עבודת התקנה של 5 דקות...

שגיא S
17-04-13, 13:50
אני גם ממליץ על קבוע, לזמן בתוך הרכב.
ותקנה לך מכשיר נייד זול לרגעים שאתה צריך לצאת

Tweet
17-04-13, 14:31
מקסטרק הוא מכשיר כבד באופן חריג או חם באופן חריג?

אני שואל כי הדרך היחידה שאשתי תכניס כזה לרכב שלה זה אם היא לא רואה אותו,
אז חשבתי להתקין אותו אולי בתא הכפפות..

zerez
17-04-13, 14:39
אני דווקא חושב שמכשיר קבוע הוא התשובה בשבילך

החסרונות -
רק 5W הספק, במקום 45W בקבוע, תלוי סוללה או מטען לרכב, ומחיר גבוה לטעמי ביחס לקבועים.

בהצלחה

ולמה 5W זה חסרון?
לי יש מכשיר 1W/5W שמתחבר לשקע המצית, עם אנטנה חיצונית. ב 5W הוא משדר למעל 12 ק"מ, אני לא חושב שבטיול צריכים יותר.
במהלך הטיול אני משתמש ב 1W ואף פעם לא ניתקלתי בבעיה.

בכל פעם שאתה לוחץ PTT במכשיר 45W אתה צורך מהמצבר פיקים של כ 7A ואם האנטנה שלך לא מותקנת על הגג אתה גם חוטף 45W קרינה בפרצוף - ומה היתרון בזה?

tamir128
17-04-13, 14:43
איזה מכשיר זה? גם אני רוצה אנטנה חיצונית ל 5W שלי.

Tweet
17-04-13, 14:44
זה המכשיר.
אבל אתה צריך תחום תדרים 450-470 MHZ.

תחום התדרים זה משהו שקבוע במכשיר או שניתן לרכוש מכשיר כזה ולצרוב עליו את התדרים הדרושים?

Tweet
17-04-13, 14:50
אם תרצה את כל תדרי הFRS (תדרי החובבים/גיפאים) מדובר על 8+14

8+14 זה 22, והכי קרוב שאני מוצא זה 32,
האם זה חשוב? מכשירים ניידים שתומכים ב32 הם יקרים :(

erezgur
17-04-13, 15:21
אני מצטרף להמלצה על ניידים 4W (5W) עם אפשרות לחיבור אנטנה חיצונית, מע"ד וגם חיבור לשקע המצית כתחליף לסוללה אם רוצים.
אצלי יש מכשירי puxing מדגם PX777 ו-PX888 שהוכיחו עצמם בשנים האחרונות בטיולים לא מעטים + Baufeng UV-5Ra שמעט זול יותר ומצוי בשפע באיביי (מופיע גם בקישור בשרשור של SOS4U למעלה).

מספר הערות:
1. כל מכשיר קשר שאינו עובד בתדרי ה- FRS האירופאים - מחייב אישור משרד התקשורת כאשר עובר במכס (אם עוצר במכס, כמובן).
2. איני בא לטעון שעדיף מכשיר כזה על מכשיר קבוע ברכב. כך אני נוהג משיקולים שונים שחלקם עלו כאן בתגובות.

ארז גור

boaz avrahami
17-04-13, 15:24
עד לפני חצי שנה עם מוטורולה נייד 838.
נחמד אבל טווח קליטה בעייתי מאוד. טוב לשירות קטנות או למכוון.

מכרתי אותו ב-600 שקל ורכשתי מוטורולה 1250 CDM עם קיט פיצול בין התצוגה למכשיר.
המכשיר תחת המושב האחורי, אנטנה מגנטית יוצאת לגג רק בטיולים ותצוגה עם מע"ד מוצמדת ליד המחשב ניווט עם אזיקון ובלי אף בורג.
הזנת חשמל לקחתי (בניגוד להמלצות) מקופסת החשמל שבניתי בתא המטען.

כפי שאמרו כאן - תחום התדרים חשוב מאוד ברכישה כי לא ניתן לשנותו.
את התחנות/ערוצים צורבים/מתכנתים במכשיר בעזרת כבל ותוכנה יעודיים.
האנטנה חייבת להתאים לטווח התדרים במכשיר.

בועז

avishon
17-04-13, 18:25
...צריך תחום תדרים 450-470 MHZ...
...יש ללא תצוגה...

יש ידניים שהם גם יותר פשוטים מאלו של מש' מוטורולה וגם יותר עוצמתיים :
http://www.ebay.com/itm/TG-580-8W-5W-UHF400-480MHz-16CH-1850mAh-Battery-Two-Way-Radio-Walkie-Talkie-NEW-/321015665880?pt=2_Way_Radios_FRS&hash=item4abe0654d8
(אני אישית לא מסתדר עם מקשים ותצוגות , ולכן הבאתי לעצמי מכשיר כזה כדי שיהיה עלי כשאני יורד מהרכב ומתרחק מהמקסטראק...)

והערה קטנה לעמרי על "הסיניים ודומיהם" : "בראשית ברא ה' את השמיים ואת הארץ - ומאז הכל Made in China";)...
למעט הידניים האמריקאיים , שהם בד"כ יקרים , לא מעט ממצאי המכשירים בשוק הם תוצרת סין - וכמו כל דבר , יש איכותיים יותר יש איכותיים פחות .
ה- Baofeng's וה- Puxing's שמיובאים לאחרונה בכמויות הם חיקויים מוצלחים למדי של Kenwood ואחרים , רובם דואליים (VHF/UHF) -
ואפילו חובבי רדיו התחילו לעשות בהם שימוש...
אז עם כל הכבוד למכשירי ה- 0.5w (ויש כבוד : אני מחזיק זוג Motorola TalkAbout שעלו 15$ כבר הרבה שנים) , מכשירי ה-4w וה- 8w הם כבר משהו אחר...

73467

Tweet
17-04-13, 18:47
דווקא הרעיון של מכשיר קבוע מפוצל מתאים לי,
גם אפשר להינות מהטווח שיש לו להציע, וגם לא צריך לראות אותו בתא הנוסעים..

אבל המחירים שלו גבוהים עד לא הגיוניים - לפחות לצרכים שלי.

sos4u
17-04-13, 19:37
ולמה 5W זה חסרון?
לי יש מכשיר 1W/5W שמתחבר לשקע המצית, עם אנטנה חיצונית. ב 5W הוא משדר למעל 12 ק"מ, אני לא חושב שבטיול צריכים יותר.
במהלך הטיול אני משתמש ב 1W ואף פעם לא ניתקלתי בבעיה.

בכל פעם שאתה לוחץ PTT במכשיר 45W אתה צורך מהמצבר פיקים של כ 7A ואם האנטנה שלך לא מותקנת על הגג אתה גם חוטף 45W קרינה בפרצוף - ומה היתרון בזה?

5W הם חיסרון כי זה פחות מ 45W , כי הם עובדים על סוללה שמתכלה ברגע שבדיוק צריך את המכשיר, כי בדיוק כשתצטרך מישהו, תגלה שהוא מאחורי רכס ש 5W לא עובר אבל 45W היה עובר בקלות.

"בכל פעם שאתה לוחץ PTT במכשיר 45W אתה צורך מהמצבר פיקים של כ 7A" -
למיטב זכרוני, אני לא משלם חשבון חשמל על צריכת הזרם ברכב. ועד כה טרם נעצר רכבי כי בשל שימוש יתר במכשיר קשר, נגמר לי המצבר ...

" ואם האנטנה שלך לא מותקנת על הגג אתה גם חוטף 45W קרינה בפרצוף"
אם ואם ואם ואם תלחץ על המע"ד ב 5W כשהאנטנה שלו אצלך בלשון, יגרם נזק רב יותר ...

כמי שקנה, ועדיין משתמש במכשירים מכל הסוגים, אני יכול לומר שאין תחליף למכשיר קבוע ברכב. וללא ספק ניתן למצוא פתרון לכל גחמה ושגעון חולף, כמות האבזרים עצומה ורבה, אנטנה מגנטית שמסתירים בתא המנוע עד לשימוש, מכשיר אפשר להסליק בתא הכפפות, או מתחת לכסא או בחלק האחורי של הרכב, ולמשוך רמקול בעת הצורך. לכל בעיה ניתן וקיים בנמצא פתרון, או לפחות שניים.

אני יכול לומר שכל שקל שהשקעתי במכשירים שלא היו קבועים ברכב היו בגדר של בזבוז גמור.
כיום אני מחזיק מכשירים ידניים, אך ורק למטיילים מזדמנים, כיוון שאצלי בקבוצה הקבועה כולם עם מכשירים קבועים.

גם ה"פטנט" של הרכבה זמנית, לא רע בכלל, למרות שאישית לא הייתי סומך על שקע המצית, אלא מושך קו ישיר ממצבר או מקופסת פיוזים ייעודית. כשמנתקים, נשאר זנב שאפשר להסליק מתחת לשטיח בכל ימות השבוע.

למרות מחירם הגבוה, כמות התקלות נמוכה יותר, ההשקעה היא חד פעמית ובסך הכל חסכונית יותר מכל מכשיר נייד שהחזקתי.
אבל, זו רק דעתי. וייבחר כל אחד מה שנוח לו ...

itayt
17-04-13, 20:29
יש אופציות למכשירים קבועים חדשים ומודרניים או שרק למקסטרקים ישנים שפורקו?
ובועז, איזה מכשיר התקנת שהפנל שלו נפרד? אני יודע שאפשר לעשות את זה במקסטרק, זה מה שיש לך או משהו אחר?

boaz avrahami
17-04-13, 22:29
איתי,

אתה יכול להסתכן ולהביא במזוודה חדש מחול.
מדי פעם יש חדשים או כמעט חדשים ביד 2.

בנוסף למוטורולה יש גם ליונידן ולקנווד מכשירים מעניינים ואפילו יותר קטנים מהמוטורולה.

לי יש מוטורולה 1250 cdm עם קיט פיצול מקורי של מוטורולה.
המכשיר קטן מעט ביחס למקסטרק וקצת יותר דיגיטלי עם יותר ערוצים.

oferl
17-04-13, 23:14
אני דווקא רוצה לחדד את עניין ההספק. 45W שידור זה המון !!! לא הייתי ממליץ לאף אחד להתקין מכשיר כזה בגלל הקרינה (גם אם האנטנה על הגג). בכלל - לא מבין את כל החגיגה בלחנטרש כל הטיול בקשר. טיול זה להנות מהנוף בשקט. לא? לחינטרושים יש סדנאות להעצמה אישית וכל החרטא הזה.

sos4u
20-04-13, 23:14
אחרי שהפחד, החיל, והרעדה, אחזו בי וכל זאת מהמחשבה על שידור של 45W פעם בשבוע לפרקי זמן קצרים עם מכשיר מכוייל ועם אנטנה מדוגמת במרכז הגג של האוטו ולאור ההערות המלומדות שהיו פה, הלכתי להתיעץ עם מומחים שעוסקים בתחום.

והתוצאה, חד משמעית. הסיכון , אם בכלל קיים משימוש יום יומי במכשיר סלולרי הרבה יותר גדולה מהנזק בשידור של RF [ גם 45W ] כאשר מותקן כהלכה.

אז אפשר לחזור ולישון רגוע כתמיד.

ליל מנוחה ...

Tweet
22-04-13, 21:36
מנושא הקרינה בשידור של המכשירים הללו לא הטריד אותי ממש,
במיוחד לאור העובדה שלכולנו יש דיבורית BT ברכב, ראוטר WiFi בבית, סמארטפון בכיס ואנטנה סלולארית בטווח ראיה, לא משנה איפה אנחנו.

חוצמזה, הקרינה הלא בריאה היא בעיקר בשידור,
ואני לא דברן גדול - אני מהמאזינים :)

-->