PDA

צפייה בגרסה מלאה : לינת שטח באזור נחל סכר

oren61
18-04-13, 13:21
האם יש מקום מומלץ ללינה באזור נחל סכר (כביש 40) בלי להיתקל בבעיית בדואים ?
האם לינה בפרק ירוחם מומלצת ?

MR BIG
18-04-13, 17:23
לא.
ולא.

boaz avrahami
18-04-13, 20:09
או שתנהג כמנהג המקום - שלם דמי חסות :-(

נמרוד
18-04-13, 20:32
אתם קצת - הרבה - מגזימים.

הבעייה עם אזור נחל סכר היא יתושים וסרחון - תלוי בכיוון הרוחות, אבל בוא נגיד שהאוויר שם הוא בין הפחות בריאים לנשימה בארץ...

אם ירוחם בא בחשבון אז הרדיוס שלך גדול, תן יותר פרטים ויהיה אפשר לחשוב על מקומות נוחים ללינה.

oren61
18-04-13, 20:45
התכנון להתחיל מנחל סכר לכיוון חולות ביר מישש חלוצה ועוד.
העניין הוא שהטיול מתחיל ביום שישי בבוקר המשך בשבת ואני מחפש מקום לחניון ביום חמישי בלילה , אנחנו אוהבים לקצר טווחים.

ד ו ר ו ן
18-04-13, 20:54
ישנתי שם כמה וכמה פעמים, לפעמים הבדואים באו לרחרח ולפעמים לא וגם כשבאו לא עשו כלום.
אם אתה שומר על הציוד שלא יהיה זרוק בלי השגחה לא הייתי חושש, זה מההתנסות בעבר.

הבעיה שלך קצת אחרת, בגלל הסידור של הכביש, עם גדר הפרדה ושוליים, סגרו חלק גדול מהירידות לשטח.

קצת אחרי רמת-חובב יש דרך עפר ברורה שמושכת מערבה לדיונות, תיכנס ותמצא פינה נוחה.

עוד אפשרות היא לרדת מהכביש מערבה לשביל עפר שיוצא מתחנת האוטובוס מול הפנייה לתע״ש ברמת בקע, בדיוק לפני הירידה לנחל סכר, אתה נוסע מערבה עד לחיבור עם הכביש המנדטורי, פונה צפונה ואחרי כמה מאות מטרים יש לך משמאל ירידה לאמבטיה גדולה שגנבי חול השאירו. אחלה פינה נסתרת מהכביש.

עוד אופציה היא להמשיך עוד קצת צפונה על אותו כביש מנדטורי למכתש חולי גדול, בכניסה זה נראה קצת ג׳יפה אבל תמשוך פנימה מערבה, בחלק התחתון יש מכתש חולי שטוח, מרווח מאד, מוגן מרוח ודי נסתר מהסביבה.

לא היו יתושים בכלל, ואחרי שההריסה של אחה״צ יורדת, גם אין ריח.

נמרוד
18-04-13, 21:04
יתושים וריחות זה עניין של מזל ועונות השנה. אני מניח שעכשיו עוד בסדר. דורון נתן לך כמה כיוונים. אני איתו, מתרחקים קצת מהכביש מערבה לאזור שבין נחל סכר לנחל הד, איפה ששרידי המסילה הטורקית, יש מקבצי אשלים יפים וחולות נוחים לשינה.

oren61
18-04-13, 21:10
תודה
את המקום והגישה אני מכיר טוב
עם הבדואים לא יציקו אז אין בעיה , זו השאלה

לכן שאלתי על האפשרות של פרק ירוחם עוד 15 דקות.

ד ו ר ו ן
18-04-13, 22:10
פרק ירוחם יותר גרוע מנחל סכר, או ננסח אחרת- נחל סכר עדיף.

דרור ברלי
19-04-13, 08:55
מה זה "בדואים יציקו"?

הם אף פעם לא מציקים ישירות.
אבל הם באים באישון לילה לראות מה אפשר לגנוב מהר ובשקט.
הם יטיילו לכם בתוך המאהל עם טרקטורון ואתם לא תרגישו.
הם גונבים כל דבר שלא קשור/מרותך למשהו מוצק.

אחרי שאתם מסיימים עם הבשר והשתייה והצחוקים - חוץ מהאוהל בו אתם ישנים, תארזו הכל לתוך הרכבים. את הרכבים עצמם תקשרו זה לזה או לעץ רציני, בשרשרת עבה. אני לא צוחק - בחיי.

ד ו ר ו ן
19-04-13, 09:38
דרור,
אתה מכיר/שמעת על נסיון גניבה של רכב מחניון לילה בשטח?
מהנסיון שלי הם כמו צבועים/זאבים במדבר, מסתובבים קרוב ומחפשים לגנוב משהו חסר השגחה אבל לא באמת מעוניינים להתעמת עם המטיילים.

-->