PDA

צפייה בגרסה מלאה : טויוטה היילקס 2wd vs. 4wd: לציין את ההבדלים.

סולי
30-04-05, 18:14
שלום וברכה ושבוע טוב לכולם,
אני מעוניין להתחיל בשדרוג הטויוטה של אבי.., להתאמה לנסיעת שבילים מרובה בסופי השבוע.
ידוע כי זה לא הצעד היכ כלכלי בעולם, הפרויקט טומן בחובו הנאה רבה מבחינתי וכמובן לימוד..

כאמור מדובר על טיוטה היילקס 2X4, שנת 97.
בתור התחלה אני מעוניין לבנות פגושים ראויים ומגני סף.
בשלב יותר מתקדם לדרג את מערכת המתלים וגודל הצמיג באופן בסיסי.

לשם כך ולשם הכרת הרכב אני מעוניין לדעת על הבדלים בתחומים ספציפיים בין הדגם בעל הנעה אחורית לכפול.

ברור לחלוטין כי המתלה הקידמי שונה לחלוטין, וגם ברורים לי ההבדלים.
אך השאלות רבות, האם יש הבדל בתיבת ההגה שנמצאת בשני המודלים?
האם יש הבדל בשלדה ובחוזק?
האם יש הבדל בסרן האחורי ובדרייבשאפט? (אם מדובר ביחסי העברה, מן הסתם יש אך מהו?, והאם יש הבדל בחוזק?)
האם יש הבדל בתושבות מנוע וגיר? (בעיקר מבחינת עמידות בתלאות השטח).

האם אני יכול לצפות לבלאי גדול יותר או נמוך יותר בהוספת ספייסרים? (כידוע מדובר על צמיגים קטנים משמעותית).
לאיזו מידה ניתן לעלות מהמקורית? (ראיתי רכבים רבים המצויידים בצמיג רחב יותר כמהה, לדעתי מאוד חשוב כי הקשר של הרכב עם הכביש הוא "ארעי לחלוטין", ויכולת הבלימה של הרכב נמוכה מאוד בגלל מעט מידי גומי המקשר לכביש)

וכמובן
אילו המלצות תוכלו לתת להגבהה קלה של הרכב ושיפור מה במהלך המתלה?
(השלב האחרון כאשר הידע האישי שלי יתאם לדרישות יהיה הוספת נעילה נשלטת)

ידוע לי כי הפרויקט מעט תמוה ובעייתי משהו, אבל בואו נהייה יצירתיים.
תודה, :twisted:

נמרוד
01-05-05, 10:37
ברור לחלוטין כי המתלה הקידמי שונה לחלוטין, וגם ברורים לי ההבדלים.
אך השאלות רבות, האם יש הבדל בתיבת ההגה שנמצאת בשני המודלים?
האם יש הבדל בשלדה ובחוזק?
האם יש הבדל בסרן האחורי ובדרייבשאפט? (אם מדובר ביחסי העברה, מן הסתם יש אך מהו?, והאם יש הבדל בחוזק?)
האם יש הבדל בתושבות מנוע וגיר? (בעיקר מבחינת עמידות בתלאות השטח).

תיבת ההגה אכן שונה לחלוטין בין הדגמים עם מתלים נפרדים לדגמי הסרן החי.

בשלדה אני לא חושב שיש הבדל מהותי.

הסרן האחורי זהה בעקרון, יחסי העברה תברר בעצמך. ההבדל הגדול מבחינת מתלה הוא קפיץ מתחת לסרן בדגם ה2X4 שלך, לעומת קפיץ מעל הסרן בכל דגמי 4X4, הישנים והחדשים, וגם בפרה-ראנר 2X4. הדרישפט מן הסתם שונה, ארוך יותר, הרי אצלך אין טרנספר.
בתושבות המנוע אני מנחש שאין הבדל מהותי (זאת מתוך התבוננות בספק הטיפולים שמשותף לכל הדגמים).

יש לך שתי בעיות עקרוניות עם הרכב - אחת, שהוא נמוך. נמוך מדי. תוכל להגביה אותו בקלות מאחורה על ידי העברת הסרן אל מתחת לקפיצים, אתה צריך להעתיק במדויק את מה שיש בדגמי ה4X4 כולל שים לב לפרטים כמו שסתום העומס של הבלמים האחוריים. מקדימה אתה חייב לקחת טויוטה 4X4 עם מתלה נפרד, או יותר טוב, פרה-ראנר 2X4, ולבדוק טוב טוב מה ההבדלים בין המתלה שם למתלה שלך. אני מנחש שמדובר בזרועות מתלה (משולשים) ארוכות יותר, בין היתר.

הבעייה העקרונית, והחמורה יותר, היא שאין לך מנוע. זה עוד איכשהו בסדר ברכב 4X4, עם הילוך כוח עמוק, עם הנעה קדמית, עם נעילה אחורית. אבל בהנעה אחורית בלבד, בלי טרנספר, אתה מבזבז את המרץ שלך לחינם.

הפרה-ראנר 2X4 שכבר גבוה מספיק היה יכול להיות רכב מאד מעניין למהירות, יש לו רכיבים טובים ויש לו שוק שיפורי בולט-און בארה"ב, אבל לצערנו, עם מנועי הדיזל העלובים של טויוטה, חבל על הזמן.

tooshey
02-05-05, 03:13
שלום להיפיתם.
קודם כל ברכות על היוזמה-הרי שרוב הזמן וברוב הדרכים,לא צריך 4X4,רק אל תשכח את המגבלות.
תזכור שכל מה שאתה מתכנן אינו חוקי בארץ הקודש.
לעניין,יש בעיה למצא ג'נטים "15 עם 5 חורים בחלוקה הנכונה(אולי סופה?).
קשה מאד לשפר את המתלה הקדמי הנפרד בדרך זולה.יש קיטים בארה"ב,תסתכל בDOWNNEY
או בFABTECH אבל זה יקר.
האחורי פשוט מאד,אתה יכול לבד.
כמובן בולמים איכותיים באורך הנכון חובה במקום הזבל המקורי.
הPRERUNNER הינו בעצם 4X4 דגם חדש,ללא תיבת העברה ודיפ קדמי ולפיכך כל המתלים הקדמיים אינם BOLT ON על 2X4 דגם ישן.
לגבי מנוע - תשים מנוע טורבו כמקובל,ובכל מקרה,אם אתה מחליף לגלגלים גדולים(שזה הכי חשוב)תחליף יחסי העברה בדיפ ותוסיף נעילה.
תיבות ההגה שונות, אך זה לא מהווה בעיה עבורך,התיבה חזקה דיה.נקודת החולשה היא המתלה הקדמי שאינו מיועד לשטח מבחינת מהלך מוגבל מאד ורכיבים עדינים למדי.
בסופו של דבר תזכור שלא תקבל רכב טיולים 100 % אלא רכב שבילים בלבד, שגם כל טנדר 2X4 מקורי יוכל לעבור בהם. הרווח שלך יהיה במהירות גבוהה יותר ופחות חששות לפגיעה במכללים נמוכים.
מול זה יש את שאלת החוקיות(תשובה-לא!)ובלאי מעט גבוהה יותר למכללי ההגה ומיסבי הגלגלים.
אני נוסע כיום בטנדר ניסן סהרה חד קבינה 2X4 בנזין שנת 94 (דגם שלא קיים בארץ).
ע"מ להכניס גלגלים 235/75/15 עירגלתי עלים מאחור והקשחתי מעט את מוטות הפיתול מלפנים(מה שקיצר את מהלך המתלה הקדמי לפתיחה,ופגע מעט באיכות הנסיעה מלפנים).
הרכב משמש כרכב עבודה ולא לטיולים,(למרות שכל נסיעת כביש רגילה באפריקה כוללת כל אלמנט של נסיעה בשטח,כולל עבירויות בורות ובוץ).
בהצלחה,טושי

-->