PDA

צפייה בגרסה מלאה : איך מייצרים פלנצ'ה ? (משטח צלייה לגריל גז)

יוסי בר צבי
18-04-13, 18:57
שלום חברים,
יש לי גריל גז עם רשת לצליית הבשר, ממש כמו לרובכם כאן.

אני רוצה להסיר את הרשת ולהציב במקומה משטח צליה שיחומם ע"י מערכת הגז הקיימת.
מפלנצ'ה חשמלית שיש לי למדתי שעובי משטח הצליה המתאים הוא 5 מ"מ ואני יודע שהפח צריך להיות שחור ולא מגולוון.
המידות הנחוצות ע"מ שהפלנצ'ה "תשב" בדיוק במקום המיועד לה בגריל הן - 61.5 על 35.5 ס"מ.
אצל סוחרי הברזל מידות המכירה שונות. 25 על 25 ס"מ, 30 על 30 ס"מ, 40 על 40 ס"מ, 50 על 50 ס"מ או 1 מטר על 2 מטר.

מה עושים? קונים כמה חתיכות, חותכים עם דיסק למידה הנחוצה ומרתכים את התפרים? או קונים חתיכה גדולה וחותכים (שוב עם דיסק) למידה הנחוצה? (המון חומר ילך לאיבוד.)

אנא שתפו מניסיונכם.
תודה וסופ"ש גשום וכיפי.
יוסי

omri_t
18-04-13, 19:46
אין לי מושג איזה מתכת יש בפלנצ'ה
אבל ריתוך לא ישרוד לאורך זמן.
קונים יותר גדול וחותכים למידה.
אפשר עם דיסק או באמצעים מקצועיים יותר, לא ממש משנה.

אגב, אם כבר-
כל חיי הייתי בפחמים.
לאחרונה קיבלתי מחברים מנגל גז. (בו אני לא יודע להשתמש כי יוצר לי לא טעים!)
מה מכינים על הפלנצ'ה הזו? למה היא טובה בכלל?

יוסי בר צבי
18-04-13, 19:59
אין לי מושג איזה מתכת יש בפלנצ'ה
אבל ריתוך לא ישרוד לאורך זמן.
קונים יותר גדול וחותכים למידה.
אפשר עם דיסק או באמצעים מקצועיים יותר, לא ממש משנה.

אגב, אם כבר-
כל חיי הייתי בפחמים.
לאחרונה קיבלתי מחברים מנגל גז. (בו אני לא יודע להשתמש כי יוצר לי לא טעים!)
מה מכינים על הפלנצ'ה הזו? למה היא טובה בכלל?

נתחיל מהסוף.
מנגל פחמים נחשד כמסרטן.
גריל גז עם רשת יוצר חריכה יפה על סטייקים. נראה נהדר בהגשה .
אין סיבה שהטעמים בגריל גז ייצאו פחותים מגריל פחמים. תבדוק שעוצמת האש נמוכה כך שהבשר לא נשרף ומספיק גבוהה שהבשר ייעשה.
יש מספיק אבנים מתחת לרשת?

משטח צלייה (פלנצ'ה) הוא פתרון נהדר לצליית כל סוגי הבשרים , כולל חלקים קטנים שלפעמים מתפרקים ונופלים בגריל רשת - קבב למשל, כבד וכד'.

באופן אישי יש לי פלנצ'ה חשמלית גדולה, גריל גז עם רשת ועוד גריל גז שהאש בו קצת חזקה מידי גם כשעוצמת הלהבה נמוכה ובמקום להחליף את מערכת הגז (מאות שקלים) ובמקום לזרוק את הגריל- אני אייצר פלנצ'ה שתונח במקום הרשת.

lizard
18-04-13, 20:11
חבל שלא אמרת לי, הייתי מראה לך מה לעשות. לא פלאנצ'ה (מדובר על משטח שהוא יצוק ומושחר על מנת לשרדו לאורך זמן בחיצום על האש. יציקה היא טובה יותר לשמוש בחום, התנורי חימום עצים הטובים עשויים יציקה) אלא רשת צפופה. יש לי במסגריה.

נמרוד
18-04-13, 20:28
קונים מטר על שניים, מתוך זה אתה מבקש שיחתכו לך שתי חתיכות לפי מידה, אחת לפלאנג'ה ואחת גדולה יותר לשולחן הריתוך שאתה הרי הולך לבנות עכשיו, ומהשאריות בטוח תמצא מה לרתך :D

lizard
18-04-13, 20:35
מה שאתה צריך לבדוק זה איך משחירים חתיכת ברזל כדי שלא תתפתח חלודה. ואם ניתן להשחיר פלדה מחושלת. וכמובן שיחור שלא ירעיל את המזון.

יוסי בר צבי
18-04-13, 20:38
חבל שלא אמרת לי, הייתי מראה לך מה לעשות. לא פלאנצ'ה (מדובר על משטח שהוא יצוק ומושחר על מנת לשרדו לאורך זמן בחיצום על האש. יציקה היא טובה יותר לשמוש בחום, התנורי חימום עצים הטובים עשויים יציקה) אלא רשת צפופה. יש לי במסגריה.

אפשר לארגן הזדמנות נוספת במקביל להשמשת הרתכת.
אבל בכל מקרה אני לא רוצה רשת. בניתי אחת כזאת והיא נהדרת ומשרתת אותצי כבר כמה שנים, אבל אני רוצה להשתדרג לפלנצ'ה.

יוסי בר צבי
18-04-13, 20:50
קונים מטר על שניים, מתוך זה אתה מבקש שיחתכו לך שתי חתיכות לפי מידה, אחת לפלאנג'ה ואחת גדולה יותר לשולחן הריתוך שאתה הרי הולך לבנות עכשיו, ומהשאריות בטוח תמצא מה לרתך :D

האמת נמרוד? אהבתי את רעיון השולחן מהשאריות שישארו.....לא חשבתי על זה.....עכשיו זה נראה שפלטה אחת לא תספיק...
הבעיה היותר גדולה היא שאיפה אני קונה ברזלים (מרכז הפלדות ביהוד) לא מבצעים חיתוכים.
אני לא יודע אם המחירים שלהם סבירים ( חתיכת פח 300X300X10 מ"מ - 41 ש"ח + מע"מ), אבל בכל מקרה הם לא מבצעים חיתוך.
אתה מכיר מקום במרכז שאני יכול לקבל חתיכה במידה מבוקשת (כלומר שהם חותכים?)
יוסי

lizard
18-04-13, 20:57
רגע רגע רגע!
אם אתה בונה פלנצה אתה בונה אותה מחתיכה בעובי של 8מ"מ לפחות. שיהיה ברור.
מעבר לזה, הם יכולים לחתוך אם אתה ממש מבקש יפה אבל החיתוך נעשה בדיסק ומגעיל.
המחירים שלהם לא זולים. אצל גיורא לוסקי בצפריה המחירים זולים יותר אבל שם בטוח לא חותכים שום דבר.

אתה יכול להזמין במרכז הפלדות חתיכה בגודל שאתה רוצה. לא פח בעובי 1-3 מ"מ, עובי נורמלי.

נמרוד
18-04-13, 20:57
לא מכיר במרכז, מכיר באזור חיפה. אבל תנסה שוב לבקש - פלטה כבדה כן מקובל שחותכים לך (אני מדבר על הפלטה שמשמשת לשולחן, הפלאנג'ה זה העודף), וצריכים להביא לך הביתה כי לסחוב את זה לבד לא ריאלי.

לגבי מחירים - אין לי מושג, אבל מה כבר ההבדל? כמה שקלים לפה ולשם בכמויות שאנחנו מדברים עליהן כחובבים לדעתי לא רלוונטי. מצא לך בית עסק טוב שנעים לעבוד איתו, שחותך ועושה סבב לאזור שלך פעם בשבוע, ואתה מסודר.

יוסי בר צבי
18-04-13, 21:03
לא מכיר במרכז, מכיר באזור חיפה. אבל תנסה שוב לבקש - פלטה כבדה כן מקובל שחותכים לך (אני מדבר על הפלטה שמשמשת לשולחן, הפלאנג'ה זה העודף), וצריכים להביא לך הביתה כי לסחוב את זה לבד לא ריאלי.

לגבי מחירים - אין לי מושג, אבל מה כבר ההבדל? כמה שקלים לפה ולשם בכמויות שאנחנו מדברים עליהן כחובבים לדעתי לא רלוונטי. מצא לך בית עסק טוב שנעים לעבוד איתו, שחותך ועושה סבב לאזור שלך פעם בשבוע, ואתה מסודר.

היה אחד ביהוד שהיה חותך, אבל הוא סגר.
אצל השני ביהוד, פשוט אין כלי חיתוך. ההובלה והכסף הם זניחים.

lizard
18-04-13, 21:08
יוסי אתה לא מקשיב.
כנס למרכז הפלדות, דבר עם עילית (נדמה לי ככה קוראים לה, הכי טוב תדבר עם צביקה הוא יפנה אותך אליה) תגיד לה את המידה שאתה צריך והיא תחשב לך כמה יעלה.
31X65X10 מ"מ. יעלה איזה 200 שקל בערך. אם אין לה מידה כזו, תקנה חצי מטר על מטר ותבוא אלי נחתוך בפלסמה או שתלך 2 עסקים ליד לפלדום. הם יחתכו לך.

אני טוען שבכל מקרה פלנצ'ה זה לא מה שאתה צריך...

יוסי בר צבי
18-04-13, 21:09
רגע רגע רגע!
אם אתה בונה פלנצה אתה בונה אותה מחתיכה בעובי של 8מ"מ לפחות. שיהיה ברור.
מעבר לזה, הם יכולים לחתוך אם אתה ממש מבקש יפה אבל החיתוך נעשה בדיסק ומגעיל.
המחירים שלהם לא זולים. אצל גיורא לוסקי בצפריה המחירים זולים יותר אבל שם בטוח לא חותכים שום דבר.

אתה יכול להזמין במרכז הפלדות חתיכה בגודל שאתה רוצה. לא פח בעובי 1-3 מ"מ, עובי נורמלי.

בהתחלה חשבתי על פלטה בעובי 10 מ"מ ולכן ביקשתי הצעת מחיר לגדלים שונים בעובי הזה.
כשחזרתי הביתה מדדתי בקליבר את עובי הפלנצ'ה החשמלית הנהדרת שיש לי והסתבר שהיא בעובי של 5 מ"מ.......
הפלנצ'ה החשמלית מתפקדת היטב ועבדתי עליה ביום העצמאות לא מעט שעות.
אז למה 8 מ"מ?
צביקה במרכז הפלדות אמר לי היום שאינו יכול לחתוך למידה, רק למכור מידות שקיימות אצלו ובראשן פלטה שחורה מטר על שניים.
בעובי הזה זה לא נקרא פח? איך זה נקרא?
ואגב מיכה. למה להשחיר? גם את הרשת שבניתי לא השחרתי.
מחלידה קצת? מחמם, קצת שמן זית על בצל....כמה מריחות והחלודה נעלמת. לא ככה ?
יוסי

יוסי בר צבי
18-04-13, 21:10
יוסי אתה לא מקשיב.
כנס למרכז הפלדות, דבר עם עילית (נדמה לי ככה קוראים לה, הכי טוב תדבר עם צביקה הוא יפנה אותך אליה) תגיד לה את המידה שאתה צריך והיא תחשב לך כמה יעלה.
31X65X10 מ"מ. יעלה איזה 200 שקל בערך. אם אין לה מידה כזו, תקנה חצי מטר על מטר ותבוא אלי נחתוך בפלסמה או שתלך 2 עסקים ליד לפלדום. הם יחתכו לך.

אני טוען שבכל מקרה פלנצ'ה זה לא מה שאתה צריך...

מיכה , אתה זמין בנייד?

eysham
18-04-13, 21:11
אם לא יציקת ברזל, הכי נכון זה לייצר את הפלטה הנירוסטה SS310 שעמידה בחום. עובי 6מ"מ במינימום של המינימום. 10-12 עדיף.

הכי פשוט ללכת למקומות שחותכים בלייזר ולבקש חיתוך לפי סקיצה. כולל חורים לניקוז שמן וכו'.

כמו נמרוד, אני מכיר את המקומות בצפון, (אבל אני מניח שכמו כל דבר שהמציאו כאן, העתיקו למרכז... :) )

איל

יוש
18-04-13, 21:11
עם כל הכבוד לייצור עצמי -
ויש הרבה, גם אני משתדל לייצר ולשפצר כל מה שאני יכול לבד,
אבל לא קצת הגזמנו עם זה?

קופצים לעידן, לוקחים הנ"ל ושלום על ישראל.

http://www.e-shetach.co.il/pl_product~guruprof~43~137.htm?x=1

lizard
18-04-13, 21:15
יוסי פח בעובי 1 מ"מ לא חותכים. אבל 10 מ"מ חותכים רק אולי לא בדיוק במידה שלך.

תכנס לפלדום ותשאל אותם כמה יעלה. אמנם ST52 אבל אולי ישתלם לקנות במידה וחתוך מאשר יותר גדול ולחתוך.

8-10מ"מ זה פשוט כדי שהמתכת לא תתעוות ותצבור יותר חום. הפלנצה אצלי בבית שאני מניח על הגז היא בסביבות 6 מ"מ אבל יש לה שוליים ככה שהיא לא יכולה להתכופף (והיא גם יצוקה אז בכלל). גריל גז נראה לי חם יותר מאשר פלנצ'ה חשמלית.

להשחיר נגד חלודה. אם לא מפריע לך חלודה אז לא משנה.

יוסי בר צבי
18-04-13, 21:20
עם כל הכבוד לייצור עצמי -
ויש הרבה, גם אני משתדל לייצר ולשפצר כל מה שאני יכול לבד,
אבל לא קצת הגזמנו עם זה?

קופצים לעידן, לוקחים הנ"ל ושלום על ישראל.

http://www.e-shetach.co.il/pl_product~guruprof~43~137.htm?x=1

יוש...חבל, לא הבנת.

יוסי בר צבי
18-04-13, 21:24
אם לא יציקת ברזל, הכי נכון זה לייצר את הפלטה הנירוסטה SS310 שעמידה בחום. עובי 6מ"מ במינימום של המינימום. 10-12 עדיף.

הכי פשוט ללכת למקומות שחותכים בלייזר ולבקש חיתוך לפי סקיצה. כולל חורים לניקוז שמן וכו'.

כמו נמרוד, אני מכיר את המקומות בצפון, (אבל אני מניח שכמו כל דבר שהמציאו כאן, העתיקו למרכז... :) )

איל

ואני אמרו לי פעם שהדבר הכי יפה בחיפה זה כביש היציאה לכיוון תל אביב.....
סתאאאאאאם. מת על חיפה.
אה, ולא רוצה נירוסטה. רוצה ברזל .

eysham
18-04-13, 22:45
יוסי, לי אמרו את זה על ב"ש...

ו- SS310 נראה כמו ברזל. לא רואים שזה נירוסטה..

איל

אבו שפם
18-04-13, 22:50
בחיי שלא מבין....

בצפון כל בית מסחר לברזל...

חותך...מקופף... מקפל.... ושולח לך הביתה כל מה שאתה רוצה....

בכל עובי...צבע....

תגיד לי מה אתה רוצה...

עובי וגודל...

אבדוק מחר לגבי מחיר... ואתן לך תשובה...

שאול

lizard
18-04-13, 23:13
איל נירוסטה בעובי הזה תעלה כמו 5 פלנצ'ות מחנות...נירוסטה זה דבר יקרררררר

יוסי בר צבי
18-04-13, 23:17
בחיי שלא מבין....

בכל עובי...צבע....

תגיד לי מה אתה רוצה...

עובי וגודל...

שאול

שאול תודה.
אני מעריך ומוקיר.
ממתין לתשובתך.
זה אגב ממש לא בוער.
יכול לחכות ליום ראשון אפילו לחודש הבא.

אבו שפם
18-04-13, 23:27
יוסי...

מה המידה שאתה צריך.... ובאיזה עובי????

יעני...רוחב X אורך X עובי....????

תודה

יוסי בר צבי
18-04-13, 23:34
בחיי שלא מבין....

בכל עובי...צבע....

תגיד לי מה אתה רוצה...

עובי וגודל...

שאול

איזה טמבל אני....הנה מה שאני רוצה.
פלטה לא מגולוונת 5 מ"מ עובי, מידותיה 31.5X 61.5 ס"מ.
אם אפשר להשחיר למניעת חלודה - מה טוב.
אם אפשר כיפוף של 4 ס"מ בשלושה צדדים (מאחור ומהצדדים) - עוד יותר טוב.
תבקש בשבילי הצעה כספית?
יוסי

Yosi277
19-04-13, 00:08
אם אתה מיהוד סע לקרית מטלון בפתח תקווה, יש שם את מרזבית מוכרים שם וגם חותכים הכל.

BackDoorMan
19-04-13, 12:11
יש במחיר מצחיק בעדן טבע מרקט, מברזל יציקה עבה פלטה כזו בדיוק.
אני אבדוק אם נשאר להם.
כדי למנוע חלודה, צריך בפעם הראשונה, למרוח את המשטח בשמן (רצוי שמן זית אחרת הריח יהיה בלתי נסבל)
ולשרוף מעט את השמן.
זה ימנע בעתיד חלודה.
אני עם מחבת סטייקים מעולה מאותה חברה שעלתה לי אז ב"עדן" 55 ש"ח, (רבע מחיר מהחנויות הפלנציות)
ובפעמים הנדירות שאני מכין סטייקים, אני משמן אחרי הניקוי את המחבת עם חתיכת צמר גפן שבול בשמן זית.
זה מחזיק מעמד יופי, ואני בודק אם גם לנולין יתאים למריחה על מוצרי מזון, חוץ מהגנה על כלי עבודה מחלודה.

יוסי בר צבי
19-04-13, 12:58
יש במחיר מצחיק בעדן טבע מרקט, מברזל יציקה עבה פלטה כזו בדיוק.
אני אבדוק אם נשאר להם.
כדי למנוע חלודה, צריך בפעם הראשונה, למרוח את המשטח בשמן (רצוי שמן זית אחרת הריח יהיה בלתי נסבל)
ולשרוף מעט את השמן.
זה ימנע בעתיד חלודה.
אני עם מחבת סטייקים מעולה מאותה חברה שעלתה לי אז ב"עדן" 55 ש"ח, (רבע מחיר מהחנויות הפלנציות)
ובפעמים הנדירות שאני מכין סטייקים, אני משמן אחרי הניקוי את המחבת עם חתיכת צמר גפן שבול בשמן זית.
זה מחזיק מעמד יופי, ואני בודק אם גם לנולין יתאים למריחה על מוצרי מזון, חוץ מהגנה על כלי עבודה מחלודה.

תודה. אקפוץ גם לעדן ביום ראשון
שבת נהדרת.

BackDoorMan
20-04-13, 14:23
בסניף ראשל"צ הייתי אתמול , אין .
אמרו לי להתקשר סניף סניף ולשאול.
היצרן נקרא : Kirby & Allen

המחבת שקניתי :
http://thumbs4.ebaystatic.com/m/mIDIS5832NlBFioECpzrKZA/140.jpg

הפלנצ'ה שעכשיו אני מצטער שלא רכשתי :
http://thumbs4.ebaystatic.com/d/l225/m/mQHYFKUYEwtvpbTMd8mHDFw.jpg

savyon
20-04-13, 15:43
יש סיכוי שזה עמד בפרמטרים?

http://www.guro.co.il/?p=549&s=681

יוסי בר צבי
20-04-13, 16:11
יש סיכוי שזה עמד בפרמטרים?

http://www.guro.co.il/?p=549&s=681

לא ממש.
ראשת זה לא משטח חלק של פלנצ'ה.
ואם לא די בכך, תג המחיר מוציא את קצת החשק שהתעורר.

savyon
20-04-13, 16:39
100 ש"ח פחות... (http://www.e-shetach.co.il/pl_product~guru7135~43~137.htm?x=1)

BackDoorMan
20-04-13, 16:47
משטח חלק זה גרוע, החריצים נועדו לנקז את מיצי הבשר כך שהנתחים יצלו באמת במקום להתבשל בשלולית מיציהם.
ובעדן הפלטה נמכרה אם אני זוכר נכון בסביבות ה 120 ש"ח ובודאות בפחות מ 200 ש"ח.

yes1952
20-04-13, 16:56
יוסי
דבר אחד קטן טני לא להבין
פלטה כזו יוצרה לערות צלחה במתחמים אורבניים כדי שלא יבעירו אש
ולבתים בעיר שאין שם אפשרות להדליק גריל פחמים
אילוץ אורבני גרידא
בשר-כל בשר טעמו המיוחד בין היתר נובע מהצליה והעשן של העץ (גחלים )או מעשן העישון של הגחלים
כל דרך אחרת מפחיתה מאיכותו של הבישול והטעם ולדעתי גם מהחוויה
ועכשיו יעלו ויבואו חסידי משמר הבריאות ויצעקו אווי
ובכן נסיעה אחת בפקק אורבני הינה גרועה פי 100 מאכית בשר על גריל פחמים
ועד כמה שזכור לי יוסי היקר לא רק שיש לך גריל מצויין בבית-גם יש לך חצר
הלוואי היום הייתי יכול להכין בשר על גריל נורמלי(מה לעשות עוד לא קניתי בית חדש -עדיין בתכנון)
עכשיו ,מה היתה השאלה???

טלסקופ
20-04-13, 19:40
איזו חפירה!
למישהו יש המלצה למברגה?

אבו שפם
20-04-13, 20:33
7358173581

שלחתי להם סקיצה

מחר תקבל הצעת מחיר מסודרת

סליחה על הסקיצה...

אבל זה מה אני יודע לצייר

JustDoB
20-04-13, 20:52
איזו חפירה!
למישהו יש המלצה למברגה?
בטח ! חבל שלא שאלת קודם ... ;)
(http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=69774&page=3&highlight=%F8%F2%E9%E5%EF+%EE%E1%F8%E2%E 4)

BackDoorMan
20-04-13, 21:24
I've created a monster

dudu
21-04-13, 10:28
תנסה פה. (http://www.amgazit.co.il/%D7%9E%D7%95%D7%A6%D7%A8-348-%D7%A4%D7%9C%D7%98%D7%95%D7%AA.aspx)

יוש
21-04-13, 10:51
בסוף מגיעים לאופציה של מוצר ייעודי מוכן.

ואני מההתחלה לא הבנתי למה לא.

כאחד שמשתמש כל שישי במנגל גז - לטעמי, עדיף להשתמש ברשת.

אבל תמיד טוב שיש פלנצ'ה, בין אם מטעמי נוחות של נתחים קטנים ובין משיקולים קולינריים.

עדיין, אפשר להניח את הפלנצ'ה על הרשת כשרוצים ולהזיז הצידה כשלא.

בכל מקרה נראה לי שעדיף לא ליצור פלטה במימדים הרמטיים, ע"מ לא לחנוק את האש.

אבו שפם
22-04-13, 09:21
יוסי בוקר טוב

על פי המידות שלך.... והסקיצה שלי....שמצורפת מעלה...

הצעת מחיר של אביר לי מתכות

70 שקל פלוס מע"מ

לידיעתך

שאול

יוסי בר צבי
22-04-13, 09:50
יוסי בוקר טוב

על פי המידות שלך.... והסקיצה שלי....שמצורפת מעלה...

הצעת מחיר של אביר לי מתכות

70 שקל פלוס מע"מ

לידיעתך

שאול

זה נשמע טוב מכדי להיות אמיתי אבל אין לי הרבה מה להפסיד.
איך מקדמים את זה? יש לך רעיון ?
אני יכול להציע לשלם להם בטלפון בכרטיס אשראי, אתה תזמין ותאסוף (אם תהיה מוכן), בחודש הבא אנחנו בטיול בנחל עמוד ומסיימים בכנרת ואז בדרך הלוך או חזור אאסוף ממך...אלא אם אתה מזדמן למרכז לפני כן , או יכול לשלוח עם מישהו שמגיע למרכז (הסוס והעגלה שלי זמינים תמיד להגיע לכל מקום בסביבות המרכז)
אני גם יכול לשלוח אליך שיק אם הם לא מקבלים אשראי.
תודה גדולה על העזרה.
יוסי 0544733396

אבו שפם
22-04-13, 17:34
אני יכול להציע לשלם להם בטלפון בכרטיס אשראי, אתה תזמין ותאסוף (אם תהיה מוכן), בחודש הבא אנחנו בטיול בנחל עמוד ומסיימים בכנרת ואז בדרך הלוך או חזור אאסוף ממך...אלא אם אתה מזדמן למרכז לפני כן , או יכול לשלוח עם מישהו שמגיע למרכז (הסוס והעגלה שלי זמינים תמיד להגיע לכל מקום בסביבות המרכז)
תודה גדולה על העזרה.
יוסי 0544733396

יוסי...

הפלנצ'ה שלך מוכנה לאיסוף....

מתקווה לאסוף מחר....

מקווה שעכשיו אתה מבין שהכול אמיתי בצפון....

ערב טוב

שאול

יוסי בר צבי
22-04-13, 17:46
יוסי...

מתקווה לאסוף מחר....

ערב טוב

שאול

תודה שאול, שיחקת אותה.
למי שלא יודע.
בצפון הדברים פשוטים.
שאול הכין סקיצה למידות שביקשתי, העביר למפעל שנתן הצעה בסך 70 ש"ח עבור החומר והכיפוף.
שילמתי באשראי, שאול יאסוף את הפלנצ'ה וכשיגיע למרכז ביום שישי ניפגש ואקבלה לידיי.
הכיף הגדול הוא שיתוף הפעולה והחברותא שהאתר יצר ויוצר.
ג'יפולוג הוא סוג של בועה חיובית של חבר'ה טובים. אין דברים כאלו של עזרה הדדית.

יוסי .

אבו שפם
22-04-13, 18:12
תודה גדולה על העזרה.
יוסי 0544733396

יוסי...

מתקווה לאסוף מחר....

ערב טוב

שאול

אבו שפם
27-04-13, 15:40
יוסי...

סתם מסקרנות... זה מה שרצית??? יעני לזה התכוון המשורר???

ניסית אותו בעבודה כבר???

יוסי בר צבי
28-04-13, 00:15
יוסי...

סתם מסקרנות... זה מה שרצית??? יעני לזה התכוון המשורר???

ניסית אותו בעבודה כבר???

הי שאול,
תודה על הפלנצ'ה.
הנחתי אותה במקום המיועד לה - נכנסה בול כמו שרציתי (השארתי בכוונה 2 ס"מ רווח בחזית לאפשר לאוויר להכנס ולעזור לבעירת הגז.)
הדלקתי את הגריל ו-וואללה, הפלנצ'ה התחממה, אבל לא היה זמן לעשות איתה על האש...
למדורת ל"ג בעומר ממנה חזרנו עכשיו לא לקחתי אותה, העדפתי את הפלנצ'ה החשמלית שעבדה על הגנרטור.
תוודה שוב, שמחתי להכיר, ושיהיה שבוע נפלא.
יוסי

ארז וינשטיין
28-03-14, 14:56
אני חיפאי ואודה לך מאד אם תוכל להגיד לי היכן אוכל לרכוש משטח צלייה לגריל גז רדיאנטי שיש לי בתוך המטבח בבית-עם ונטה לגג-ברצוני לשים את הפלנצ'ה על גבי חלק מהרשת-אשמח להדרכה והמלצות בנושא במיוחד עם עדיף נירוסטה SS310 או להסתפק בברזל יצוק מושחר בעובי של בין5-8 מ"מ !

יוסי בר צבי
29-03-14, 11:14
אני חיפאי ואודה לך מאד אם תוכל להגיד לי היכן אוכל לרכוש משטח צלייה לגריל גז רדיאנטי שיש לי בתוך המטבח בבית-עם ונטה לגג-ברצוני לשים את הפלנצ'ה על גבי חלק מהרשת-אשמח להדרכה והמלצות בנושא במיוחד עם עדיף נירוסטה SS310 או להסתפק בברזל יצוק מושחר בעובי של בין5-8 מ"מ !

שלום ארז, אני משיב גם להודעה הפרטית.
בזמנו שאול (אבו שפם בג'יפולוג) הזמין עבורי את הפלטה במפעל בצפון. הם חתכו וכופפו ויצא נהדר.
הפלטה בעובי 5 מ"מ, מתחממת נהדר ועושה את העבודה. משימוש לשימוש מחלידה קצת....יורד עם קצת שמן זית.
אצלי זה בגינה וחשוף למזג האוויר. הפלנצ'ה החשמלית (שגם עליה משטח דומה) סגורה במחסן ולא מחלידה.
אני מניח שבתוך הבית הפלטה לא תחליד.
אני לא אוהב את הפלטות המחורצות. מעדיף משטח חלק כמו הפלנצ'ה שלי או רשת של מוטות ברזל עגול 10 מ"מ.
לא יודע לגבי נירוסטה.
שבת נהדרת, יוסי

Efratco1
18-10-17, 14:56
לא ממש קשור לשרשור אבל לא מצאתי איך לפתוח חדש.. אז אשמח לעזרתכם😃
מחפשת המלצות לפלנצ'ה ביתית לחובבנים. לא כזו שמניחים על הגז אלא כזו שאפשר לשים בחוץ - על מנגל או כלב גז או חשמלית.. לא חשוב רק לא בתוך הבית.. פלנצ'ה חלקה כזו להכנת המבורגר, מעורב, דגים ושאר מאכלים לצלייה.. מחפשת משהו טוב אבל לא מאוד יקר.. ממש למתחילים.. תודה לעונים!

GodsFather
18-10-17, 15:04
בכל חנות ציוד למטבח ניתן למצוא. מחיר נע החל מ100 שח צפונה.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

איל מ
18-10-17, 15:14
בחגים יש נטיה לאנשים לזרוק את המנגל גז המחליד שלהם ולקנות חדש.
הרבה פעמים בין הפחים הרקובים מסתתרות פלאנצ'ות ורשתות יצוקות במצב מצוין.

Efratco1
18-10-17, 16:51
המקסימום שיש לנו זה מנגל פחמים זול ואין בו שום דבר יצוק😃
אני אחדד- אני לא מחפשת מגש בלבד אלא פלנצ'ה שכבר כבר מחובר אליו איזשהו גוף חימום או מערכת גז.. כזה שיכול לשמש מכשיר צליה בפני עצמו ולא לשים אותו על ראש גז או משהו כזה.. משהו בסגנון זה שרואים ב''מסעדות'' המבורגר ובשר.. שעובדים עליו עם כאלה זוג שפכטלים..
תודה

איל מ
18-10-17, 17:17
אההההה....
אז תגידי (-;
ביפו, באזור של שוק הפשפשים יש המון חנויות של ציוד למטבחים תעשייתיים. חדש, או משומש שקנו ממסעדות שנסגרו.

יוסי בר צבי
18-10-17, 17:27
המקסימום שיש לנו זה מנגל פחמים זול ואין בו שום דבר יצוק😃
אני אחדד- אני לא מחפשת מגש בלבד אלא פלנצ'ה שכבר כבר מחובר אליו איזשהו גוף חימום או מערכת גז.. כזה שיכול לשמש מכשיר צליה בפני עצמו ולא לשים אותו על ראש גז או משהו כזה.. משהו בסגנון זה שרואים ב''מסעדות'' המבורגר ובשר.. שעובדים עליו עם כאלה זוג שפכטלים..
תודה
קניתי בזמנו ממסעדה שנסגרה פלצ'ה חשמלית גדולה ב-200 שקל, היא עובדת אצלי כבר 5-6 שנים.
אפשר למצוא כאלו חדשות בכ-700 שקל באיזור ציודי המסעדות ליד שוק הפשפשים ביפו או מציאות כמו שלי במדור ציוד למסעדות ביד 2.
הפלנצ'ה החשמלית מומלצת בחום.

Efratco1
18-10-17, 18:11
מעולה! תודה רבה על העזרה😃

ש01
19-10-17, 15:24
נתחיל מהסוף.
מנגל פחמים נחשד כמסרטן.
גריל גז עם רשת יוצר חריכה יפה על סטייקים. נראה נהדר בהגשה .
אין סיבה שהטעמים בגריל גז ייצאו פחותים מגריל פחמים. תבדוק שעוצמת האש נמוכה כך שהבשר לא נשרף ומספיק גבוהה שהבשר ייעשה.
יש מספיק אבנים מתחת לרשת?

משטח צלייה (פלנצ'ה) הוא פתרון נהדר לצליית כל סוגי הבשרים , כולל חלקים קטנים שלפעמים מתפרקים ונופלים בגריל רשת - קבב למשל, כבד וכד'.

באופן אישי יש לי פלנצ'ה חשמלית גדולה, גריל גז עם רשת ועוד גריל גז שהאש בו קצת חזקה מידי גם כשעוצמת הלהבה נמוכה ובמקום להחליף את מערכת הגז (מאות שקלים) ובמקום לזרוק את הגריל- אני אייצר פלנצ'ה שתונח במקום הרשת.

עוף ומעובדים יוצאים בגז או בפחמים אותו דבר.
סטיק בקר איכותי - עדיין לא נולד מנגל הגז שיכין ברמה, איכות וטעם של פחמים.

GodsFather
19-10-17, 16:24
עוף ומעובדים יוצאים בגז או בפחמים אותו דבר.
סטיק בקר איכותי - עדיין לא נולד מנגל הגז שיכין ברמה, איכות וטעם של פחמים.תסייג את דבריך בבקשה - גם פחמים צריכים להיות איכותיים , אחרת גם טעם הסטייק הטוב ביותר יחרב.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

-->