PDA

צפייה בגרסה מלאה : ואדי אל חושנה

galwietzman
19-04-13, 10:26
אזור מדהים! ביופיו,
עבירות קשה מאוד!!!
מבחינה בטחונית...לא מומלץ...
אבל...

http://www.youtube.com/watch?v=hZ_M00KTkOo

sos4u
19-04-13, 10:40
אבל מה ?
ראיתי סרט מצויין לשלב בהדרכת נהיגה על איך לא לכוון ובוודאי איך לא לנהוג ...
רק במזל זה לא נגמר באסון. ו / או ברכב הפוך על הצד.
אחרי שאני רואה סרטונים כאלה אני מבין למה מיישרים חלק מהשבילים ... ועבור מי ...

ואגב, מניין ההמלצה על המצב הבטחוני ? משהו שקראת בפייסבוק ?
או ששמעת מחבר של ההוא שדיבר עם אחיו של השני, שדיברו על זה שידחו את מה שהיה בשבוע שעבר לעוד חודש וחצי וזה בכלל יבוצע ע"י ההם שלובשים נעלים כחולות עם שרוולים מופשלים ?!

על סמך מה אתה ממליץ או לא על מצב בטחוני ?

דרור ברלי
19-04-13, 16:03
מה יש להמליץ או לא להמליץ על מצב בטחוני?

המצב הבטחוני באיזור שמורת נחל בזק עילי הוא נתון.

יש בסביבה כמה כפרים שנחשבים לא נחמדים לישראלים. למרות מאמציהם הכנים והנוגעים ללב של החמאס, הג'יהאד האיסלמי, הפת"ח והרשות הפלסטינית בכלל להפוך את רבא, תייסיר וטובאס לחביבים ומסבירי פנים בנוסח סן-טרופז, סן-רפאל, ניס וקאן שבריביירה הצרפתית, זה אפעס, לא בדיוק הצליח, ולכן עדיין לא מומלץ להיכנס לשם כדי לעשות קניות למשל...
אז מי שנוסע לשמורת נחל בזק עילי לא צריך לפחד, אבל כן צריך להיות מודע לכל מיני מגבלות כמו לא לצאת לבד, לא לצאת ברכב בודד, לא לצאת ללא נשק וכמובן לעדכן ולהתעדכן במתא"ם פקמ"ז, לגבי אימוני צה"ל באיזור.

galwietzman
20-04-13, 10:17
דרור,
אתה מכיר את סוג האנשים (הקטנים) שיודעים הכל על הכל ואי אפשר בשום אופן ללמד אותם משהו חדש או אפילו לנסות ?
זה מזכיר לי איזה סוס אחד, אבל עזוב, לא נרחיב.
אז כמו שנאמר כמובן בהתבסס על הפייסבוק, האזור אינו מומלץ מבחינה בטחונית ועל המטיילים לנקוט משנה זהירות ולהצטייד בנשק.
ואתה סוס, אם ברצונך להבין מהיכן התובנות הללו, אתה מוזמן ליצור קשר ואפרט באוזנך...

דרור ברלי
21-04-13, 10:30
תראה, בסוסים אני באמת לא מבין כלום. אני מעדיף כוחות סוס, ולפייסבוק אני משתדל שלא להתקרב ובטח לא לגעת (זמני יקר וסף הבחילה שלי נמוך).

בלי להשתחצן, מסלולי טיול לואדי אל חושנה, שמורת נחל בזק עילי, ועוד מקומות מדהימים בסביבה עשינו ופרסמנו כאן כבר לפני כמה שנים ואני אישית נוסע לשם לפחות פעם בשנה. את הטיול האחרון שם עשינו לפני חודש וחצי בערך. זה לא הופך אותי ליודע הכל, נהפוך הוא - תמיד לומדים משהו חדש ותמיד מופתעים מחדש. בדרך כלל לטובה והאיזור הזה פשוט עוצר נשימה ביופיו בכל פעם מחדש. אין על זה ויכוח. אבל מה? כמו כל שטחי איו"ש, יש בו מציאות בטחונית נתונה. בדרך כלל שקט לגמרי, אבל השקט הזה יכול להפוך להרבה רעש אם עושים שטויות.
מה זה "שטויות"? אחרי שפרסמנו מסלול טיול ראשון לאיזור לפני שלוש שנים, מיד התחילו התארגנויות של קבוצות ג'יפאים לטיולים שם. זה כמובן נפלא, אבל חלק מהחכמים פתחו שרשורים ועדכנו את כל העולם ואשתו שהם עומדים לצאת לחושנה ופרסמו תאריכים ספציפיים.
בוא ונאמר שמי שמעדכן את כל העולם בפייסבוק שהוא עומד לנסוע לואדי אל חושנה או לכל מסלול יפהפה אחר באיזורים שכאלה, באמת מזמין לעצמו צרות.

האם "להמליץ" על המצב הבטחוני או לא? לטעמי אין כאן עניין של המלצה או אי-המלצה - אנחנו מתווכחים על סמנטיקה ובסך הכל אין בינינו חילוקי דעות מהותיים באשר לצורך להיערך מראש ובלי שום הנחות לטיולים במרחב איו"ש כולו. לדעתי האישית לא צריך לפחד, אבל גם לא לזלזל בזה - סוף מעשה במחשבה תחילה.

shahav
21-04-13, 15:47
אזור מדהים! ביופיו,
עבירות קשה מאוד!!!
מבחינה בטחונית...לא מומלץ...
אבל...

http://www.youtube.com/watch?v=hZ_M00KTkOo

הפאגרו באמת לא נעולה מאחור?

דרור ברלי
21-04-13, 17:13
את חושנה אפשר לעבור גם ללא נעילות - בשני הכיוונים. מוכח, בדוק. אפילו יותר כיף, כי זה קצת יותר מאתגר...

shahav
21-04-13, 18:02
אני למזלי עד לא היתי שם.
חבר שלי שאני מעריך כנהג, היה שם בחורף האחרון עם רכב נעול מאחור ועשה אחורה פנה. כנראה החורף הבהיל אותו או הקבוצה שהוא הוביל...
זה נחשב בתחומיי הקו הירוק? מאיזה צד של הגדר? אני שואל לא כדאי לנגח פוליטית - משיקוליי בטחון בלבד.

רבין

oren61
21-04-13, 18:42
אני למזלי עד לא היתי שם.
חבר שלי שאני מעריך כנהג, היה שם בחורף האחרון עם רכב נעול מאחור ועשה אחורה פנה. כנראה החורף הבהיל אותו או הקבוצה שהוא הוביל...
זה נחשב בתחומיי הקו הירוק? מאיזה צד של הגדר? אני שואל לא כדאי לנגח פוליטית - משיקוליי בטחון בלבד.

רבין

היינו שם לפני שבועיים 11 טרופרים רובם לא נעולים והכל זרם חלק. נגד הזרימה כמובן.
ואדי אל חושנה נמצא בארץ ישראל מעבר לגדר.

itayt
21-04-13, 18:53
המקום נמצא כמובן מעבר לתחומי הקו הירוק וסמוך מאוד לכפרים לא אוהדים.
כל זמן שאין בוץ העבירות לא קשה, אני אישית לא הייתי ממליץ לעשות את המסלול בזמן שיש גשמים בעיקר בגלל המיקום והחשש להשאר תקוע אחרי שעות האור.
למרות האמור, שאני טיילתי שם, כל התקלות בבני דודנו היתה נעימה וחביבה מאוד ולא הרגשתי מאויים.

דרור ברלי
21-04-13, 19:21
רבין, תרשה לי לתקן אותך - לרוע מזלך עוד לא טיילת שם. ההפסד כולו שלך.

זה לא בתחומי הקו הירוק.
זה הרבה מעבר לגדר.
זה שטח C הווה אומר - שליטה אזרחית ובטחונית ישראלית.

EMIL_w
26-04-13, 09:44
אני מעוניין לנצטרף לטיול הבא באיזור. האם יש למי מחברי הפורום ידיעה על התארגנות קרובה ?

דרור ברלי
26-04-13, 22:43
חלון ההזדמנויות לטיולים קרובים באיזור הזה הולך ונסגר בגלל מזג האוויר שהולך ומתחמם.
כל הירוק המסנוור הופך לצהוב. בקיץ באמת אין מה לחפש שם, הכל צהוב ומעולף והאוויר ממש לוהט! לא נעים לאנשים, לא נעים למכוניות.

haggzomr
09-05-13, 17:28
את המסלול של ואדי אל חושנה מהיכן מומלץ להיכנס?
מה עדיף בעליה או בירידה?

דרור ברלי
09-05-13, 19:32
כשאתה בא מכיוון כביש 90/מחולה/ברדלה, אתה עושה אותו ב"עליה".
אם אתה בא מבקעת בזק, אתה עושה אותו ב"ירידה".
במצבו היום (לעניות דעתי, קל מאי פעם) אין הבדל של ממש.

sos4u
21-05-13, 18:13
74782

ככה הוא נראה נכון להיום, כ"כ עצוב, ממש כאילו ש"הלך" חבר יקר ...

עכשו הוא ממש "אתגר", אפיל הפג'רו יעבור ללא סיכון משמעותי ...

דרור ברלי
21-05-13, 18:29
תודה וברכה לצה"ל היקר על השחתת הנוף ועל הרס וחורבן אחד המסלולים היפים בארץ.

יונתןמצפה
21-05-13, 18:57
באמת עצוב!
נשאר לנו לחכות בסבלנות לשטפון הקרוב.
היופי הטבעי של מה שהיה שם קודם כבר לא יחזור, אבל האתגר אולי כן.

asafk
21-05-13, 22:30
חברים, לא לבכות...
לפני שנים לא כל כך רבות הציר הזה היה ציר מתוחזק... ממש כמו בתמונה האחרונה. השנים שבהן הצבא לא מתאמן באזור במסגרות גדולות איפשרו לטבע לעשות את שלו, והטבע, אחרי שעברו בו כלי צמ"ה, מייצר אתגרים קשים יותר ממה שהיו בואדיות לפני הסלילה.
אז אין מה לדאוג. תרגיל אחד גדול שעבורו סללו את הדרך, ואחריו הכל יחזור להיות כרגיל. תנו לטבע לעשות את שלו, והוא יעשה את זה.

אסף.

זרקו
22-05-13, 06:22
למה למה למה למה? למה להיות עם בור שחושב רק על ההעכשיו ולא על מחר?

דרור ברלי
22-05-13, 08:37
כן, הטבע המתחדש. אבל מעניין שההסבר הזה אף פעם לא תופס כשמדובר בסתם שביל שפתוח לציבור.
ואז רשט"ג מביאים לנו כל מיני סיפורים על ג'יפים שמשחיתים את הטבע ותירוצי "שיקום" למיניהם כדי שתהיה להם עילה לסגור עוד שביל למי יודע כמה שנים או אולי לנצח (עם "חריגים" כמובן - כל מיני חברות טיולים מהאיזור, שלהם יהיה מותר לנסוע בציר).

העיקר שלצבא מותר להשחית תא שטח שלם בתוך שמורה, והכל לכבוד שינוע כמה נגמ"שים בתרגיל אחד ויחיד.

סתם שתדעו - אנחנו יכולים לאהוב את הטבע עד מחרתיים, לסבול מהסנקציות של רשט"ג, להתעמת עם פקחים ולחטוף דו"חות, אבל את ההחלטה האם לגרום חורבן של ציר כזה מקבל רב סרן אחד בן עשרים וחמש-שש מחטיבת כפיר שעושה סיור אחד בציר עם ג'יפ. פשוט כי ככה זה עובד בצבא.

מדהים. מעצבן. מייאש.

yanivs222
22-05-13, 12:38
באמת עצוב!! היינו שם לפני כחודש לטיול "פרידה" מהאזור, אזור מדהים ביופיו, נוף בראשית בתולי , ובאמת אחד מהמסלולים היפים...

אז לזכר ואדי אל חושנה כפי שאנחנו מכירים אותו תהנו:

http://www.youtube.com/watch?v=rFdGksZvHoQ

ד ו ר ו ן
22-05-13, 21:20
העיקר שלצבא מותר להשחית תא שטח שלם בתוך שמורה, והכל לכבוד שינוע כמה נגמ"שים בתרגיל אחד ויחיד..
הפוך גוטה, הפוך..קצת דקדוק, לא שזה יעזור לשביל הזה..
אם יש חפיפה בין שמורה ושטח אש, אז ההיררכיה היא שהשטח אש כולל בתוכו את השמורה ולא ההיפך.
מה שאומר שבעל הבית הוא הצבא, שיכול לעשות בו כמעט כרצונו.

והחלטות כאלו מבוצעות כמעט תמיד בתיאום עם הרשות כדי לא לפגוע בערכי טבע מיוחדים/נדירים וכו׳.

שאולי
22-05-13, 21:30
מה ???
ממתי התמונה הזאת
הייתי שם בשבועות הכל היה רגיל
מתי הספיקו ?

דרור ברלי
22-05-13, 22:26
זה לא בדיוק שטח אש. גם לדברי אותו קצין שפגשנו שם בטיול האחרון, שכנראה הוא ה"אחראי" לחורבן.
שטח האש הפעיל נמצא מדרום לבקעת בזק. אבל מה זה כבר משנה היום? הציר שוטח, תצורות הסלע המעניינות הפכו לחצץ, הנגמ"שים עברו לתפארת מדינת ישראל וצה"ל. הנזק כבר נגרם, את הנעשה אין להשיב, ואם "ערכי טבע לא נפגעו" אז אני צנצנת.

ד ו ר ו ן
22-05-13, 22:28
דרור,
אין לא בדיוק שטח אש, זה או כן או לא.
ולא רמזתי שלא נפגעו ערכי טבע, אלא שיש מערכת שיקולים אחרת לגבינו המטיילים ולגופים מאורגנים.

דרור ברלי
22-05-13, 22:29
ברור שיש מערכת שיקולים אחרת ושדעתנו בכלל לא נחשבת ולא נספרת, אלא רק כאשר רוצים לספר לכל העולם כמה אנחנו "מזיקים" ולכן סוגרים לנו עוד שביל ועוד שביל.

ד ו ר ו ן
22-05-13, 23:35
בפסח היינו בעין-אום-צאלח, ביציאה לכיון בקעת טרף, באו מולנו קבוצה לא קטנה של מטיילים רגליים עם ציוד על הגב, קבוצה מאורגנת שהיתה בדרכה למעיין.
היה ברור שלפי כיון ההליכה, השעה המאוחרת וחוסר התחבורה המלווה שהם הולכים לישון בסביבת המעין, גם אם לא בהכרח ליד המים.
בדיוק כשתהינו לגבי האיסור לבצע דבר שכזה, הופיע פקח, שמסתבר שמלווה אותם פנימה.. זה לא הפריע לו לשאול אותנו לאן אנחנו נוסעים כדי לוודא שאנחנו יוצאים מהשמורה לפני החושך..
אחרי שדיברנו בינינו לבין עצמנו על האפליה הזו, ראינו באמצע השמורה, במקום שאינו חניון, קבוצה של חוגי סיירות פותחים חניון לילה, כשדאגו להם למשטחים למדורה ( כלומר שהם לא סחבו אותם לשם..), שוב, במקום שאפילו לא קרוב לחניון מסודר.

מה אתה אומר דרור, אם נתארגן לטיול ג׳יפים מאורגן יתנו לנו לפתוח חניון איפה שבא לנו בתחומי השמורה?

דרור ברלי
23-05-13, 02:00
בחלום הלילה.
עצם העובדה שאתה נע בג'יפ גורמת לחלקם להכריז עליך כאויב שלהם, של הטבע, של כל העולם.

זרקו
23-05-13, 06:14
אולי מישהו יסביר לי מהו הערך האימוני/תרגולי/מבצעי בנסיעה בשטח ש"טופל"? הרי במלחמה תבחר את הנתיב במקום (אלתור, מישהו זוכר שזו לא רק מילת גנאי שוות ערך לחפיפניקיות?) ולא לאחר שעברו עליו באגרים? ונניח שזה הנתיב- מה כבר נותן ליסוע בנגמש על שביל? סע מסביב לבסיס....

ד ו ר ו ן
23-05-13, 07:51
אתה באמת מצפה לקבל תשובה באינטרנט?

shahav
23-05-13, 09:38
כמה קיטור בשירשור אחד, תרשו לי להצתרף:

אני זה שאכל אותה בגדול, לא הספקתי להנות מהמדרגות סלע...

רבין

זרקו
24-05-13, 10:00
אתה באמת מצפה לקבל תשובה באינטרנט? ממש לא.

דרור ברלי
24-05-13, 10:18
לזכר הימים היפים של הציר הזה

רוכברודאו
25-05-13, 08:50
ממש מבאס. עמדנו לעשות את חושנה בתחילת יוני... איפה נמצא משהו דומה??

מידבר
25-05-13, 10:59
בפסח היינו בעין-אום-צאלח, ביציאה לכיון בקעת טרף, באו מולנו קבוצה לא קטנה של מטיילים רגליים עם ציוד על הגב, קבוצה מאורגנת שהיתה בדרכה למעיין.
היה ברור שלפי כיון ההליכה, השעה המאוחרת וחוסר התחבורה המלווה שהם הולכים לישון בסביבת המעין, גם אם לא בהכרח ליד המים.
בדיוק כשתהינו לגבי האיסור לבצע דבר שכזה, הופיע פקח, שמסתבר שמלווה אותם פנימה.. זה לא הפריע לו לשאול אותנו לאן אנחנו נוסעים כדי לוודא שאנחנו יוצאים מהשמורה לפני החושך..
אחרי שדיברנו בינינו לבין עצמנו על האפליה הזו, ראינו באמצע השמורה, במקום שאינו חניון, קבוצה של חוגי סיירות (של רט"ג אני מניח) פותחים חניון לילה, כשדאגו להם למשטחים למדורה ( כלומר שהם לא סחבו אותם לשם..), שוב, במקום שאפילו לא קרוב לחניון מסודר.

מה אתה אומר דרור, אם נתארגן לטיול ג׳יפים מאורגן יתנו לנו לפתוח חניון איפה שבא לנו בתחומי השמורה?

כסף קונה הכל. לא סיוע בנקיון ולא בטיח, שלם וקבל מה שתרצה. אם יתחילו ברג"ט לארגן "חוגי סיירות רכובים" מייד תראה איך התנאים בשטח משתנים. היום אפילו לא צריך לשים בוטקה בכניסה לשמורה. תשלום באינט', מקבל חזרה אישור והפקח יקבל אותך בצהלולים. איפה מר פלד ? 50 ש"ח לגיפ נראה לך סביר ?

boaz avrahami
25-05-13, 11:16
אני מתחיל לחשוב שבמקום לסייע להם בהתנדבות מאורגנת פשוט צריך להתארגן ולתבוע אותם על התנהלות לא תקינה.

הגוף הזה עובד עקום ולדעתי גם במכוון.

אפשר לאחד כוחות עם החברה של האופניים והאופנועים שגם סובלים רבות מרשעות הטבע והגנים

-->