PDA

צפייה בגרסה מלאה : ברגים נהרסו בגלגל

ערן טרופר...+six
19-04-13, 16:54
הזמנתי ספייסרים, הגיעו, באתי להרכיב ומשום מה הנחתי שהברגים התואמים שהגיעו עם הסט אמורים להתלבש על ההברגה הישנה . אז לא הברגתי 3 ברגים ורק אז הבנתי שטחנתי את ההברגות האורגינליות ובו זמנית שני ברגים מהסט .... השאלה היא איך מחליפים את הברגים ההרוסים ? עסק יקר או לא ? גלגל אחורי צד נהג

סופת המדבר
19-04-13, 23:59
אני לא זוכר אם צריך להוציא צירייה בשביל זה
או שיש לברגים מקום לצאת לכיוון החלל של הרפידות
בכל מקרה כמה מכות על הברגים הם אמורים לצאת ומכניסים חדשים
הסגירה עם האום כבר תנעל אותם במקומם
איך הצלחת להרוס את ההברגות? בסופה זה הברגה חצי אינצ' ובטח קיבלת הברגות שהם M12
מבריגים סיבוב אחד וכבר מרגישים שזה תקוע..
למה להרכיב ספייסרים על סופה מה רע בגאנטים עם אופסט שלילי? ספייסרים זה דרק

נמרוד
20-04-13, 00:52
הברגים = גוז'ונים, יוצאים בדפיקה, קח אחד כדוגמא ולא צריכה להיות בעיה למצוא בחנויות חלפים.

ערן טרופר...+six
20-04-13, 11:00
הספייסרים ,מבחינתי נועדו להגדיל את היציבות של הרכב ולתת עוד מראה חייתי ( 5 סמ לכל צד). *

ערן טרופר...+six
20-04-13, 13:53
פירקתי את הגלגל ,הגוזונים יושבים מתחת לכל המכלול , הנאבה כמו תוף, איך פותחים את התוף ?? כמובן כדי להגיע לגוזונים לחלץ אחד ולהביא מהחלפים .*

סופת המדבר
20-04-13, 13:54
ולגמור את הנאבות קצת יותר מהר מהשנתיים בקושי שהם מחזיקות \ בולגויינטים וכו'

לגבי התוף.. תשחרר את ההמברקס והצלחת אמורה לצאת לך
אם לא אז כמה מכות קטנות על ההיקף לכיוון החוצה

שי לב שההברגה זה חצי אינצ' אני לא מצאתי כאלו בחנות חלקי חילוף רגילה

ערן טרופר...+six
20-04-13, 17:59
המון תודה למגיבים . הגוזונים פורקו בהצלחה, איפה קונים חדשים אם ברגים תואמים ?ואיך אפשר להדק את הגוזונים מבפנים

נמרוד
20-04-13, 18:34
הג'וזונים נכנסים בדפיקה מהצד האחורי. אם אין בחנות חלקי חילוף ליד הבית אז בחנויות המתמחות בג'יפים - ינוביץ' בתל-אביב, אבו נעים בנצרת...

סופת המדבר
20-04-13, 22:37
אם לא פירקת ציריה אז יהיה לך קשה לתקוע את הגוז'נים
אבל תכניס אותם למקום תדפוק קצת כמה שתוכל
ובסגירה של האום הוא כבר ימשוך את הגוז'ון למקום וינעל אותו

דרור ברלי
21-04-13, 13:02
הספייסרים ,מבחינתי נועדו להגדיל את היציבות של הרכב ולתת עוד מראה חייתי ( 5 סמ לכל צד). *

הספייסרים האלה גורמים נזקים נטו לרכב ותו לא.
בלאי מואץ לנאבות, מיסבים, בלמים, מכלולי היגוי... אפילו תחושת כבדות וסירבול ופגיעה בביצועים ובדיוק ההיגוי. להמשיך?

kobiarava
21-04-13, 18:07
וגם מוסיפים עוד "מראה חייתי", שמושך את הבהמות בסרבלים הכחולים ממשרד התחבורה והבוחנים למיניהם, מה שיכול להזיק לא מעט לג'יפ, או לפחות לכושר התנועה שלו על הכביש.
אבל מעבר לזה, ספייסרים של 2" בכל צד זה המון, והנזק לא רחוק מלהגיע. התועלת שתשיג בהם לעומת האופציות המומלצות יותר (ג'אנטים עם אופסט, צמיג רחב יותר) זניחה, ומחיר הפוזה יעלה לך, כמו שנאמר, בבלאי מואץ של מכלולים בטווח הארוך ובהתנהגות הכביש של הג'יפ באופן מיידי.

בהצלחה-קובי

JustDoB
21-04-13, 18:35
...התועלת שתשיג בהם לעומת האופציות המומלצות יותר (ג'אנטים עם אופסט, צמיג רחב יותר) זניחה

היום שמתי יד על ג'אנטים עם אופסט, אחרי התלבטות בין זה לספייסרים, מחר אתקין.
אבל בכל זאת הייתי שמח להבין ולו כדי ללמוד, למה ספייסר פחות טוב מג'אנט עם אופסט באותן מידות ?

דרור ברלי
21-04-13, 18:37
ספייסר של 5 ס"מ מכל צד... ערן, תסלח לי, אתה לא נורמלי.
הבלאי המואץ הוא לא רק לטווח ארוך. הוא יהיה מוחשי גם בטווח הקצר.

shlomomos1
21-04-13, 19:30
אחרי שהרכבתי ספייסרים של 30 מ"מ, אני חושב שזה אחד השיפורים הכי משפיעים לטובה. היציבות בכביש השתפרה באופן מוחשי, הגלגול בסיבובים פחת מאוד, ויש הרגשת ביטחון בעיקר בסיבובים מהירים. גם בשיפועי צד יש תחושה טובה יותר. גם "תזוזת" הגלגל החוצה מאפשרת להזיז את גובלי ההגה פנימה ולקבל רדיוס סיבוב מוקטן.
אני מרוצה.
לגבי ספייסרים מול אופסט, ההשפעה שלהם על המכלולים ברכב זהה. לספייסר יש חיסרון אחד, של תוספת משקל ביחס לגלגל אופסט, אבל כאשר גלגל שוקל 31 ק"ג במקור, אני לא מרגיש בהבדל.
שלמה

דרור ברלי
21-04-13, 19:41
שלמה, רוב הדיפנדרים נוסעים עם ג'נט ללא אופסט.
בסופות, אני בספק כמה כלים נשארו על הג'נט המקורי. 99% נוסעים על ג'נט רחב יותר עם אופסט, 7 או 8 או 10 אינץ', שמוציאים את הגלגלים חזק מאוד החוצה. אז להוסיף על זה ספייסר?.... ועוד של 50 מ"מ?
זו שגיאה, שגיאה גסה ויקרה ומיותרת.

אני יכול להבין את הצורך בספייסר בדיפנדר עמוס עם גגון גדול ועמוס גם כן, שמעלה את מרכז הכובד לרמות כמעט מסוכנות. בחו"ל הספייסרים הללו מאוד מקובלים אצל משפרי דיפנדרים.
אפשר להבין את הצורך בספייסר בסופות שהחליפו לסרן קדמי דנה 44 רחב מאוד של ונדורה בלי לקצר אותו, ואז הם צריכים להשוות פחות או יותר את מפשק הגלגלים מאחור.

אבל סתם ככה לצורך "המראה החייתי"?... נו שויין. אם הלוק הוא הפרמטר העיקרי, מי אני שאתווכח עם טעמו של כל אחד.
אבל יש לזה מחיר כבד. וזה מנסיון ברכב אחר, ישן, קטן מאוד וספורטיבי מאוד, שרכשתי פעם וקיבלתי אותו עם ספייסרים. נראה נהדר, אבל פשוט הזיק לאוטו, גרם לבלאי מואץ, פגם בהתנהגות ובביצועים ובעיקר באיכות ההיגוי שהיא ההיילייט העיקרי של הרכב הזה. אחרי שהורדתי את הספייסרים האוטו נראה קצת פחות "חייתי", אבל בהחלט נסע חייתי. הרבה יותר חייתי...

shlomomos1
21-04-13, 20:27
דרור אתה צודק. כמעט כל שיפור מביא איתו ״תופעות לוואי״ שליליות. לכן הסתפקתי בשינוי מינורי של 30 מ"מ, (יש גם 55 מ״מ) ועדיין הגלגל לא בולט מעבר לכנפון. גם נשארתי עם רוחב 235 ולא עליתי ל 265. הייתי ממליץ לכל דיפנדר להוסיף 30 מ״מ, לא יותר.
אני מקווה שהבלאי לא יגדל באופן משמעותי.
שלמה

סופת המדבר
21-04-13, 20:56
ג'אנט עם אופסט שלילי הוא בולט גם לבפנים וגם לבחוץ יחסית לקו הברגים
אז ככה יוצא שהברגים ''יושבים'' במרכז הגלגל(פחות או יותר) מבחינת האופסט ואז המומנט שמופעל על הנאבות \מייסבים הרבה יותר קטן
כי החלק הפנימי של הג'אנט מאזן את החלק החיצוני
ספייסרים מוציאים את כל הגלגל החוצה אז ככה שהמומנט שמופעל על הנאבה הוא יותר מהחלק החיצוני של הגלגל ואין את החלק הפנימי ש''יאזן'' את המומנט

shlomomos1
21-04-13, 21:16
ג'אנט עם אופסט שלילי הוא בולט גם לבפנים וגם לבחוץ יחסית לקו הברגים

ממש לא, אין קשר בין רוחב הצמיג לאופסט, מה שאתה מתאר זה לא אופסט אלא גלגל רחב יותר.

אז ככה יוצא שהברגים ''יושבים'' במרכז הגלגל(פחות או יותר) מבחינת האופסט ואז המומנט שמופעל על הנאבות \מייסבים הרבה יותר קטן
כי החלק הפנימי של הג'אנט מאזן את החלק החיצוני
ספייסרים מוציאים את כל הגלגל החוצה אז ככה שהמומנט שמופעל על הנאבה הוא יותר מהחלק החיצוני של הגלגל ואין את החלק הפנימי ש''יאזן'' את המומנט

אופסט זה המרחק בין המישור של קו אמצע הצמיג למישור המשטח של הגלגל שנוגע בסרן

73597

סופת המדבר
21-04-13, 21:57
התכוונתי שעדיף ג'אנט עם אופס שלילי
מאשר גאנט עם אופסט אפס וספייסר

פלג_
21-04-13, 23:39
אני לא בטוח שאתה צודק

אני לא רואה הבדל מבחינת הכוחות שפועלים על המכלולים בין ג'אנט אפס וספייסר לג'אנט עם אופסט שלילי בהנחה שאתה מתחבר באותה נקודה (כלומר מיגת האופסט הסופית זהה)

אם אתה מדבר על סירבול וכו', זה משהוא אחר.

אשמח לקבל הסבר אם אני טועה

ערן טרופר...+six
23-04-13, 06:25
אני בטוח שהחברה פה צודקים בקשר לנזק,אבל סופה שחלום שהמתנתי איתו 10 שנים,( מגיל 18) , אצלי בראש היא נשארה כמו אלו שראיתי מטפסות בחוף פלמחים, הישן כמובן לפני הצוק ... כשעוד היו יושבים גיפים בחוף הרחצה הרגיל . בקיצור בשביל ״ המראה ״ , יציבות אני מוכן לשלם את המחיר . עכשיו בגלל שדיברתם על המשקל, גרמתם לי לחשוב אולי היה עדיף להישאר עם המגנזיום שהיה לי , ולוותר על הברזל (שניהם אופסט 8).*

טל חסיד
23-04-13, 07:50
מה זה אופסט 8" אצלך ?
אצלי זה רוחב הג'נט בדרך כלל.

טל

מוטי ג.
23-04-13, 18:20
היי חבר'ה,
סלחו לי אבל אני חייב,
באמת רק האופסט מדאיג אתכם?
איני מכיר את הבחור, אבל הוא הרס 3 הברגות ולא יודע איך מחליפים גוז'ונים... אז אולי כדאי לא להסביר לו איך להוריד תוף בלם?!

מוטי

Ronyo
23-04-13, 18:35
אבל מעבר לזה, ספייסרים של 2" בכל צד זה המון, והנזק לא רחוק מלהגיע. התועלת שתשיג בהם לעומת האופציות המומלצות יותר (ג'אנטים עם אופסט, צמיג רחב יותר) זניחה, ומחיר הפוזה יעלה לך, כמו שנאמר, בבלאי מואץ של מכלולים בטווח הארוך ובהתנהגות הכביש של הג'יפ באופן מיידי.
בהצלחה-קובי

האפקט של ספייסרים זה בדיוק האפקט של הג'אנטים עם אופסט, אם האופסט דומה לעובי הספייסר אז המאמצים והבלאי יהיו בדיוק אותו דבר.

סופת המדבר
23-04-13, 23:05
בוא נגיד שג'אנט 10''
עם אופסט '0' ייתן גם פוזה גם רוחב גם בולט
וגם עושה פחות נזק מג'אנט 8 עם ספייסר של 5 סמ

דרור ברלי
24-04-13, 01:29
האפקט של ספייסרים זה בדיוק האפקט של הג'אנטים עם אופסט, אם האופסט דומה לעובי הספייסר אז המאמצים והבלאי יהיו בדיוק אותו דבר.

על הגוז'ונים של יצרן הרכב אני סומך. אבל מי מבטיח לך שהגוז'ונים בספייסר עצמו יחזיקו מעמד?
באותה מכונית קטנטנה וקלה שהיתה לי, 70-75 כ"ס וצמיגי 145 על ג'נטים בקוטר 10 (שים לב - קוטר, לא רוחב), הספיקו כדי לשבור גוז'ונים כמו ביסקויטים.
כשהלכו הספייסרים המזויינים, נגמרו הבעיות.

ערן, אני מקווה שהרס מכלולי ההיגוי והבלמים שאתה מוכן לקבל בכזה שוויון נפש תמורת ה"מראה חייתי", לא יהיה מהיר עד כדי סיכון עוברי דרך אחרים. מכיוון שכבר ראיתי גלגלים שניתקים מרכב נוסע בגלל כל מיני משחקים ואילתורים כאלה, אני בהחלט מודאג בשבילך.

ערן טרופר...+six
24-04-13, 04:14
תאמת , לא הייתי שלם אם בטיחות הספייסרים , ניסע נעקוב , נסים לב ונקווה שלא יגזרו . חוץ מזה היציבות השתפרה משמעותית , פחות מיטלטל הרכב . קחו בחשבון שאני לא מייעד את הרכב לסלעים , בינתיים לפחות , אלא לחולות ושטח קל . ניסע נמצה את הרכישה החדשה , ככה או ככה ירדו בקרוב וילבשו נעלי 33 אם אופסט 10 .

eysham
24-04-13, 06:02
חבל על הכסף לקנות ג'נטים עם אופסט "10"... פשוט תרכיב את הג'נטים שלך הפוך... הכי חייתי :)

לדעתי מיותר ומכוער... אבל זה אני....

סופת המדבר
24-04-13, 07:54
אתה מתכוון ג'אנט ברוחב 10''
עם אופסט שלילי.. נכון חחחח

ערן טרופר...+six
24-04-13, 09:09
מתכוון ל10.5 רוחב אם אופסט שלילי 10 , אפשר להתקין תגנטים הפוך , תאמת חשבתי על זה כי הם ככה באמת יברחו יותר החוצה ?

טל חסיד
24-04-13, 16:30
אתה חי בסרט זה בסדר, רק אני מקווה שלא יעוף איזה גלגל באמצע הנסיעה.

טל

-->