PDA

צפייה בגרסה מלאה : בקעת אבו טריפה- האמנם לא שטח אש?

debilezem
30-04-05, 20:39
שלום,
ברצוני לדעת אם בקעת אבו טריפה (סימון שבילים כחול מסלול מס 17055*) מהצומת
עם שלוחת צלמון (הצטלבות סימון שבילים שחור ואדום מס 17054,17058) עד למעלה נוח
כולל עין אום צלח- היא איננה שטח אש.
במפה מסומן שכן (אבל כך גם נחל נקרות), אבל אבירם ברקאי בסיפרו אומר שלא.
מי יודע?
כמו כן, איך אפשר לדעת אלו משטחי האש המסומנים במפה אפשריים לטיול בימי חול ואלה לא?
(אני לא מטייל בשבת כך שזה מאוד חשוב לי...)
תודה רבה!

boaziko
01-05-05, 00:37
אבו טריפה מסומנת כשטח אש ועד כמה שידוע לי היא אכן שטח אש. כשרציתי להכנס למסלול הזה ביום חול לא קיבלתי אישור מהצבא.
באופן אישי אני מתייחס לשטחי אש כשטחי אש..
אגב, גם כשאני מקבל אישור לכניסה ביום חול אני לא הכי שקט.. יש יותר מדי יחידות בדרום והתיאום לא תמיד מתואם..

נמרוד
01-05-05, 09:50
במפה זה שטח אש נכון. אבל יש המון שטחי אש שאינם פעילים, או אינם ב"אש חיה". השטח שמצפון לדארב-א-סולטן הוא מטווח חיל אויר פעיל, והשטח שמדרום, נקרות, הוא לא. אם הצבא לא מוכן לאשר לך, תנסה לדלות בטלפון את הסיבה, האם זה בגלל שהחיילת מסתכלת במפה בדיוק כמוך בלי שום ידע נוסף ואומרת שלא? אולי אפשר לברר עם סמכות רצינית יותר? אבל זה עלול להיות בזבוז זמן. הדרך הנכונה היא לברר במוסדות האזרחיים - חברות טיולים. במקום שחברות טיולים מהאזור מטיילות ביום-חול, גם אתה יכול.

אבירם ברקאי הוא גם מוסד אזרחי לצורך העניין - אם הוא כתב, שחור על גבי לבן, שמסלול מסוים אינו עובר בשטח אש והוא כשר ליום חול - זה מספיק טוב בשבילי. בוודאי אם זה בספר החדש. ואם אתה רוצה להיות בטוח שהבנת נכון - הוא זמין באינטרנט, גש לאתר שלו ושלח שאלה.

זאביק
01-05-05, 09:53
הדרך הכי מדוייקת לדעת, בייחוד באמצע השבוע זה חשוב,
היא להתקשר למתא"ם של הפיקוד הקרוב (לא יודע מה פירוש ראשי התיבות מתא"ם, אבל זה משהו קרוב למפקדת תיאום ???).
יש את מספרי הטלפונים על הצד האחורי (לפעמים הקדמי) של כל מפת סימון שבילים.

באמצע השבוע, אתה חייב לקבל מהם אישור (בכתב !!!) עבור כניסה לשטחי אש.

debilezem
01-05-05, 13:19
תודה רבה לכולם. נראה לי שאני אוותר על בקעת אבו טריפה. (מטווח של ח"א זה כבר לא בשבילי...)
בכל מקרה נחל מרזבה (דרב' א סולטן) הוא אינו שטח אש בכל מקרה.
ולכן נראה לי שאסע את דרב' א סולטן עד למפגש עם נחל נקרות וכך אגיע לאיזור מעלה נוח/ דקלים...
חתיכת עיקוף אבל אין מה לעשות אם אני רוצה להשאר בחתיכה אחת...
כך יהיה לי טיול ארוך...
אני פשוט רוצה לסוע את נקרות-נוח-מרזבה בעליה ואת דרב' א סולטן בירידה (אני מפחד...).
יש לי אופציה אחרת?
לדעתכם מדובר ביומיים או שלושה? (אין ילדים רק אני והחברה).
תודה רבה!!!!

danip
01-05-05, 13:33
אלעד
לדעתי אם אתם יוצאים עד חמישה רכבים למסלול שתארת מדובר ביום וחצי יומיים וגם זה לדעתי עם הרבה עצירות ונסיעה בניחותא,תהנו.
דני

boaziko
01-05-05, 21:15
נמרוד, אתה צודק ברמה העקרונית, אבל אתה יודע איך זה, אתה נכנס ואז אתה מגלה שאיזה מ"מ הוציא כיתת כוננות לניסוי כלים על הג'יפ שלך....
הבעיה היא שהצבא לא ממש ממהר לאשר כניסה לשטחי אש, אז התשובה הראשונה שאתה מקבל היא "לא", הבעיה הרצינית היא שלרב אתה מקבל אישור מהמתא"ם ולא מהיחידה עצמה וזה מקור לטעויות.. יותר מדי גורמים מעורבים שלא תמיד סגורים על עצמם.
ולחילופין, לחזק את עמדתך, קרה לי שלא קיבלתי אישור כניסה לשטח אש כאשר חבר ,פקח בשמורה, אומר לי בצורה שפורשת שהמסלול אליו אני רוצה להכנס אינו שטח אש פעיל והם נוסעים שם יום יום ללא כל תיאום עם הצבא..
מה אומר...
אלעד, אם אתה רוצה לרדת דרך דרב א סולטן, אז אין פה בעיה (אני מסיק שאתה מתחיל במדרשה) אין לך שום צורך להכנס לנחל טרף.
יומיים זה מעל ומעבר, אם אתה מתחיל בבוקר זה מסלול ליום אחד בשקט.

debilezem
02-05-05, 08:46
בועז, אני לא רוצה לנסוע משם כדי לעשות קיצור...
אני רוצה לטייל שם ובעין אום צאלח.
בכל מקרה תודה רבה.
המסלול על המפה נראה לי ענק (משדה בוקר דרך מעלה צין המפחיד :wink: ) דרך דרב' א סולטן עד למפגש עם נקרות, ואז חזרה עם נקרות לכיוון ציר הנפט מעלה דקלים, נוח עד למצפה
רמון...
אם אתם אומרים שזה יומיים וחצי. אני לא מתווכח, אולי בפקקים שיהיו שם ביום העצמאות זה יקח
יותר זמן.
תודה רבה לכולם.
דרך אגב כנראה אני נוסע לבד או עם דיסקו שכרגע מושבתת.

ד ו ר ו ן
02-05-05, 10:48
המסלול על המפה נראה לי ענק (משדה בוקר דרך מעלה צין המפחיד :wink: ) .
בשישי האחרון היתה קבוצה של 10 רכבים שירדה את "המעלה" ב1LOW ועוד עצרה באמצע להצתלם..

danip
02-05-05, 11:04
עין אום א צאלח מקום מגניב וחבל לפספס
דני

asafk
02-05-05, 21:30
תודה רבה לכולם. נראה לי שאני אוותר על בקעת אבו טריפה. (מטווח של ח"א זה כבר לא בשבילי...)

לפי מצב המטרות במטווחים שלהם- אין לך מה לדאוג. הם לא פוגעים.

בקעת אבו טריפה היא לא מטווח- אולי טווח בטחון, ואולי שטח אש מסוג אחר- מטווח של ח"א היא לא.

אסף.

debilezem
02-05-05, 21:35
בעצם...
ביום העצמאות מותר לטייל בשטחי אש לא?
אם מותר להכנס לבסיסים. אז כנראה שאני אזכה לראות את עין אום צאלח למרות המסורת!!!
הידד היאח!
יש עוד שטחי אש מומלצים לטיול באיזור? זאת הזדמנות נדירה מבחינתי...
תודה רבה!

נמרוד
03-05-05, 09:59
בעצם...
ביום העצמאות מותר לטייל בשטחי אש לא?
אם מותר להכנס לבסיסים. אז כנראה שאני אזכה לראות את עין אום צאלח למרות המסורת!!!
הידד היאח!
יש עוד שטחי אש מומלצים לטיול באיזור? זאת הזדמנות נדירה מבחינתי...
תודה רבה!

אם היית כותב שהטיול מתוכנן ליום העצמאות... :lol: הוא נכלל בסטטוס של "שבתות וחגים".

המסלול שתכננת, משדה בוקר דרך דארב-א-סולטן לערבה, וחזרה למצפה דרך נקרות, הוא לדעתי לא יותר מיומיים. אם אתה רכב אחד בלבד, או שניים, זה בדרך כלל מאיץ משמעותית את קצב ההתקדמות. אם אתה יוצא משדה בוקר בתשע בבוקר, אל תתפלא אם אתה מוצא את עצמך במפגש מרזבה נקרות בשעות אחה"צ המוקדמות, ואז פשוט תמשיך הלאה את המסלול שלך לאורך הנקרות עד אחד מהחניונים. תתכנן לך גם המשכים למסלול, למשל להמשיך עם הנקרות לצד המערבי של כביש 40 ולעלות את מעלה רמון. שים לב שהשעות הכי יפות לטיול, בהפרש ענק, הן השעתיים-שלוש האחרונות של היום, תנצל אותן.

debilezem
03-05-05, 11:01
תודה רבה!!!
יש לי רעיון גאוני בקשר למעלה צין (הידוע בכינוי המפחיד :wink: )
כל מי שעובר שם שיעשה את זה בעליה על 2X4 בכמה שיותר פרפורים, וכך עוד שנתיים
שלוש יהיה לנו עוד מעלה זיק!!! שלא נמצא בשטח אש!!!
(לדעתי גם זיק היה פעם בדיוק כמו מעלה צין המפחיד :wink: )
מה אתם אומרים?
נרתמים למשימה?

-->