PDA

צפייה בגרסה מלאה : בניית דלתות חצי מצינורות- כמה מסובך?

זרקו
20-04-13, 23:51
היי,

סוג של פרוייקט ראשון- אין נסיון בכיפוף או ריתוך אבל זו הזדמנות ללמוד.
אם יש פה מישהו שיש לו את הנסיון ורוצה לבנות בעצמו , אשמח להתלוות אליו.

הרכב- סמוראי.
לקראת הקיץ שיגיע (לא שמפריע לי שישאר עוד קצת חורף כמו היום...) אני רוצה לבנות את הדלתות הבאות.
קישור לאתר:
http://www.roadlessgear.com/Suzuki/p/1009/samurai-trail-slayer-series-tube-doors

על פניו לא נראה מסובך. יש משהו שכדאי לדעת/לחשוב עליו לפני?
מישהו משכיר מכופפת? יש
ללכת למישהו שיכופף? - העלות תשתלם?
מה עובי צינור מומלץ?
איך מתאימים/מוצאים מנעול? - יש לי מנעול דלת של סמוראי, אבל נראה לי שפה צריך יהיה משהו אחר- שכל המנגנון יהיה על המנעול. אני יכול להביא מאה"ב אם צריך.
צירים- או יפורקו מדלת קיימת או (עדיף יוזמנו מחו"ל- יעלו כ-25$)

תודה

kobiarava
21-04-13, 18:00
בסה"כ פרוייקט מגניב (מכונות באמריקאית דלתות ספארי, חיפוש בגוגל יכול להניב לך המון רעיונות לגירסאות שונות) ולא מסובך, בטח אם אתה מוציא את הכיפופים החוצה לביצוע, לטעמי עדיף ומומלץ כדי להמנע מבזבוז חומר והבטחת הדיוק. את הפחים תוכל למדל ולחתוך בליזר, אבל לא יקרה כלום (ואף אחד לא ישים לב) אם תחתוך לבד בדיסק 4.5", בעניין המנעול תצטרך להיות יצירתי, קפיצה לאחד מספקי הפרזול תוכל לפתור לך את הבעיה בקלות.
לדעתי מומלץ להשתמש בצינור דק דופן, 2 מ"מ לכל היותר, כדי להמנע ממשקל מיותר, טיפה יותר קשה לריתוך ע"י רתך לא מיומן אבל לא משהו שישבור אותך...

בהצלחה-קובי

נימי
21-04-13, 19:42
בכלל לא מסובך

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=65078

lizard
21-04-13, 20:26
כתבתי לך, תבוא ונעשה לך דלתות רק בחייך תמצא משהו פחות מכוער :-)

עידו לוריה
21-04-13, 20:58
את כול הפרזול ( מנגנון נעילה / צירים וכו' ) יש לקנות ב"נועה פרזול " .
מכופפת אתה יכול להגיע לסדנה שלי ותכופף את הצינורות צינור עובי דופן 3.25 מ"מ .

עידו

lizard
21-04-13, 21:30
3.25? קצת אוברקיל לא?

עידו לוריה
22-04-13, 14:30
אפשר יותר דק אבל לא במכופפת שלי .

עידו

lizard
22-04-13, 14:55
גם בשלי לא. מצד שני מאחר וזה כולה דלת אפשר גם לקנות זוויות מוכנות או לחתוך בזווית.

kobiarava
22-04-13, 15:13
מיכה, אמרת משהו על כיעור בפוסט הקודם? לא חותכים ומרתכים, לא מרתכים זויות מוכנות, כי זה מכוער פחד ומאבד את כל הרעיון. משלמים כמה גרושים, 2-3 כיפופים לכל דלת, ויוצאים עם התוצאה הנכונה, בחומר דק דופן כדי להמנע ממשקל יתר. כל הפרוייקט הזה, עם כיפופים בחוץ, אבל בעבודה עצמית של כל היתר, מגרד את ה-500-600 ש"ח.

קובי

lizard
22-04-13, 15:41
אני לא יודע איך אתה עושה את זה אבל כשאני עושה את זה זה יוצא יפה מאוד. צריך לדעת לא רק לרתך אלא גם ללטש...

eysham
22-04-13, 15:53
מיכה, אמרת משהו על כיעור בפוסט הקודם? לא חותכים ומרתכים, לא מרתכים זויות מוכנות, כי זה מכוער פחד ומאבד את כל הרעיון. משלמים כמה גרושים, 2-3 כיפופים לכל דלת, ויוצאים עם התוצאה הנכונה, בחומר דק דופן כדי להמנע ממשקל יתר. כל הפרוייקט הזה, עם כיפופים בחוץ, אבל בעבודה עצמית של כל היתר, מגרד את ה-500-600 ש"ח.
קובי

קובי,

זויות לריתוך זה לא המצאה חדשה...
זה מאפשר זויות עם רדיוס כיפוף (הרבה הרבה) יותר קטן מאשר בכיפוף רגיל. ובלי עיווטים וקימוטים.
בד"כ עושים את זה בקטרי צינור גדולים שאי אפשר לכופף אלא רק לערגל = רדיוס ענק

ואם מי שעושה את זה יודע מה הוא עושה - גם לרתך וגם לעבד אח"כ בליטוש, אתה לא תוכל לראות שזה מרותך מכמה חלקים. כולל מנירוסטה מבריקה.

http://www.ykpipe.com/webcss/uploadfile/20110726144208191.jpg

איל

זרקו
22-04-13, 22:35
אני לא יודע עובדים בשיטה הזו אבל יצא לי לדבר עם רתך/פחח מבוגר שסיפר שלפני מכונות הכיפוף היו משתמשים ב"פרס" ואז היו ממלאים את הצינור בחול כדי למנוע עיוותים במהלך הכיפוף.
מעניין ואולי גם ישים היום.

lizard
22-04-13, 22:57
ישים אבל סתם עוד עבודה. אם היית אומר שזה איזה חלק מבני, ניחא. לדלת לא צריך להתאמץ כל כך. או שמשתמשים בכיפוף מוכן או שפשוט חותכים בזווית מתאימה.
בכל מקרה, יש לי את האפשרות לכופף או לחתוך, אתה מוזמן.

עידו לוריה
22-04-13, 22:59
אני לא יודע עובדים בשיטה הזו אבל יצא לי לדבר עם רתך/פחח מבוגר שסיפר שלפני מכונות הכיפוף היו משתמשים ב"פרס" ואז היו ממלאים את הצינור בחול כדי למנוע עיוותים במהלך הכיפוף.
מעניין ואולי גם ישים היום.

סיפורי סבתא / אגדה .

עידו

asafk
23-04-13, 00:18
ואפשר גם לחמם עם ברנר ולכופף את הברזל חם על צינור.
אבל חבל להיות חאפר (וזה אומר לך חאפר מדופלם) - בשיל שני הכיפופים שיש לך, תקנה זוית לריתוך, יותר פשוט, או קפוץ לאגזוזן הקרוב, יש לו מכופפת לצינורות דקים, גם יעבוד.

אסף.

-->