PDA

צפייה בגרסה מלאה : רמקולים בג'ימיני - מישהו פעם התעסק עם הפלסטיקה?

Redoren
21-04-13, 10:09
שלום לכולם,
אחרי יישורי קו בצד המכאני, החלטתי לנסות לשפר קצת גם את חווית הנסיעה.
רק הרמקול הקדמי ימני עובד. כשקניתי את הג'ימיני החלפתי לרדיו אחר (סוני עם בלוטות'), אך גם ברדיו הקודם רק הימני קדמי עבד.
אצל חשמלטור אחד שתיקן לי את הקודן התעניינתי וברגע שהוא התחיל להמליץ לי על קופסאות עץ שיהיו תלויות מאחורה הבנתי שאין עניין.
החשמלאי שלי (בחור אמין שאני עובד איתו שנים) הציע לי להביא אותו ליום יומיים לעשות ריסט בכל החשמלציה.
ממה שהבנתי באחת הידיים הקודמות היה מישהו שהרכיב מגבר וסאב וופר וכו' וכו', כל הרכב מרושת בכבלים בצבעים, עוביים וגדלים שונים, רובם לא מחוברים לכלום.
ניסיתי להגיע לרמקולים המקוריים (בהנחה שקיימים) בכדי לראות אם הבעיה בהם או באחד הכבלים או בחיבור עם הרדיו ולא הצלחתי אפילו לגשת.

שאלתי היא: האם כדאי להתעסק עם זה? מישהו פעם פירק את הפלסטיקה (בדגש על האחורית) ויודע אם זה פשוט או שזה בחיים לא יחזור למקום?
חשוב לציין שאני לא מעוניין במערכת של ערסים, רק קצת לשמוע רדיו עם החלון פתוח...

תודה לעוזרים,
וסליחה על החפירה.

אורן.

guycho
21-04-13, 10:31
כשהרכבתי את המערכת שלי נאלצתי לפרק את הרמקולים הישנים וכל הכבלים ובלאגנים...
בתכל'ס, לא כזה נורא. הכל חזר אצלי למקום פרפקט.

גיא.

Redoren
21-04-13, 10:45
תודה!
אתה יכול קצת להרחיב? מאיפה מפרקים את הפלסטיקה? זה ברגים או רק קליפסים כאלה מעצבנים?

guycho
21-04-13, 10:52
זה פלסטיקים ברוב הפאנלים. הרכב שלי ישן, אז במהלך השנים חלקם הוחלפו לברגים. אין יותר מדי להסביר איך מפרקים. פשוט תסתכל, תגע, אתה תבין לבד, חשוב שלא תעשה את זה יותר מדי בכח כי אז כבר תהיה בעיה להחזיר.

קיצור, פשוט תסתכל בעצמך, הכי טוב.

גיא.

liontamer84
21-04-13, 11:27
אני גם פירקתי את כל האוטו כדי להתקין מערכת...

תתחיל מלפרק את המושב האחורי ומשם לצדדים.

קח בחשבון שגם אחרי פירוק - החורים המקוריים על הפנים, קטנים ובקושי יש רמקולים נורמליים שנכנסים לשם.

בדיעבד היתי עושה מה שהציעו לך וממקם רמקולים בצדדים בקופסאות עץ מקובעות היטב. רמקול 6 9 ייתן לך צליל מעולה.

בהצלחה

im_ri
21-04-13, 11:49
ממש פשוט לפרק, פשוט לקוח קצת זמן כי צריך להוציא את המושבים ואת כל תכולת האוטו :)

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=36596

החורים מאחורה אכן קטנים,
מנסיון ממליץ לשים קומפוננט גדולים יותר מקדימה - עם בנייה קטנה של טבעות אפשר להכניס דברים יפים.

Redoren
21-04-13, 12:19
וואו תודה רבה.
המדריך המצולם מעולה.
אני לא מתעניין במערכת מטורפת, סאבים ומגברים וכל זה, עברנו את הגיל של לבנות טבעות עץ לקומפוננטים...(:

רק רוצה לשמוע ברמה נורמלית.

לי יש ג'ימיני ישן יותר, אני חושב שאני לא אצטרך לפרק את המושב האחורי...

חרגול1
24-04-13, 20:21
אופציה נוספת שאתה יכול לחשוב עליה, היא התקנה של רמקולים בדלתות.
שים לב לשרשור המצורף, יש שם תגובה שלי בענין.
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=44653
יש טעות בגודל הרמקולים, בפועל הם 6.5".

-->