PDA

צפייה בגרסה מלאה : טויוטה היילקס- דברים שכדי לדעת לפני קניה

עודדוש
01-05-05, 08:56
שלום
כיום אני נוסע בסמוראי וכרכב שטח הבא (מי יודע אולי לא רחוק היום) אני מתעניין בהיילקס ולכן אני מתכונן מבעוד מועד.
1) אלו שנתונים מתאימים יותר לשטח?
2)ממה נובעת התאמה זו?
3) כל ההילקסים (4X4) באים עם נעילה אחורית?
4) האם רכבים שעברו שדרוג למנוע טורבו עדיפים או שהשדרוג הוא פתח לצרות?
5) מה הם מידות הצמיגים הסטנדרטיות? והאם ניתן לשנות מידה ברשיון?
6) עבודה עצמית על הרכב- ניתן לטפל לבד או מערכות ממוחשבות ונגישות גרועה?
נראה לי מספיק שאלות לעכשיו
תודה רבה
עודד

נמרוד
01-05-05, 11:21
שלום
כיום אני נוסע בסמוראי וכרכב שטח הבא (מי יודע אולי לא רחוק היום) אני מתעניין בהיילקס ולכן אני מתכונן מבעוד מועד.
1) אלו שנתונים מתאימים יותר לשטח? 94-97
2)ממה נובעת התאמה זו? סרן קדמי חי. לא פחות, ולא יותר.
3) כל ההילקסים (4X4) באים עם נעילה אחורית? לא, אבל הרבה, אולי אפילו הרוב, כן. לא לא כדאי לוותר עליה, את המאמץ שבהתקנת נעילה תשאיר לסרן הקדמי.
4) האם רכבים שעברו שדרוג למנוע טורבו עדיפים או שהשדרוג הוא פתח לצרות? מ98' מדובר על מנוע טורבו - אבל גם מתלים קדמיים נפרדים. המנוע עצמו הוא אותו המנוע, שנקרא 2L, ככה שההחלפה חוקית ודי פשוטה. יש בעיות, בעיקר בעיות התחממות. יש הסבות שעברו בהצלחה ויש פחות, כל מקרה לגופו.
5) מה הם מידות הצמיגים הסטנדרטיות? והאם ניתן לשנות מידה ברשיון? לא משנה מה המקור, אין שום בעייה לרשום חוקית עד 31/10.5/15, וזה גם הצמיג המומלץ ונפוץ מאד. יש צורך בחישוקי 15, שעולים בערך 400 ש"ח לאחד חדשים, ככה שיש בהחלט עדיפות לקנות רכב שכבר החליף צמיגים - ויש הרבה כאלו.
6) עבודה עצמית על הרכב- ניתן לטפל לבד או מערכות ממוחשבות ונגישות גרועה? בהחלט, ההילקס מטומטם וקל לעבודה בדיוק כמו סיקס, אבל הכל בנוי יותר טוב. מרגישים את ההבדל באיכות. יש ספרי טיפולים, יש ים של מידע באינטרנט, חלקי חילוף רגילים זולים מאד וזמינים בשפע. חלקים יותר מיוחדים (מיסבים, מחזירי שמן, חלקי מתלה והיגוי), בדרך כלל כן אפשר למצוא תחליפי, ואם לא הכל קיים וזמין במחסנים של טויוטה, אם כי לא זול במיוחד.
נראה לי מספיק שאלות לעכשיו
תודה רבה
עודד

סוזי המשתוללת
09-05-05, 01:28
נמרוד
שוב תשובתך לוקה בחסר :twisted: :lol:
רכב שטח גם זקוק לכח לא רק לסרן חי ולכן היילקס חדש מ98 ומעלה עם נעילה קדמית יהיה לא פחות עביר ואולי אף יותר במרבית השטחים מול היילקס ישן נעול כפול ולו רק בגלל היכולת הטובה יותר של מנוע הטורבו
כן כן אני יודע שניתן להסב גם את הישנים לטורבו אבל יש הרבה דבגינג (למדתי משהו הא?)
של מערכת הקירור בעוד שבהיילקס חדש יותר הכל מקורי ולכן שומרים על האמינות

יוני5
09-05-05, 21:56
נמרוד
שוב תשובתך לוקה בחסר :twisted: :lol:

סוזי, אם כבר מדובר על תשובה לוקה אז שכחת אי אילו פרטים:
1. טרנספר מונע שרשרת ולא גג"שים
2. יחסי העברה 4:10 לעומת 4.56
3. מתלים נפרדים
4. חוסנו המכני של הסרן - אפשר לשים נעילה גם ב7.5" אבל הוא יותר חלש מ ה 8"

ואם אתה רוצה לציין את היתרונות של הדגמים החדשים יותר, לך עוד כמה שלבים קדימה:
1. רכב חדש יותר - אולי לא רלוונטי בהשוואה בין 97 ל 98 אבל אם אתה מדבר על 2002...
2. 2003 ומעלה D4D
3. תא נוסעים גדול יותר (לרובנו זה יתרון).

אז ע"מ להשוות בין השניים פחות או יותר, אתה צריך או להחליף מנוע ב 97 - אופציית התחממות, או לשתול סרן חי ולהחליף יחסי העברה ב 98. גם יותר יקר וגם לא חוקי (אם כי לא מסובך).

אז פעם הבאה סוזי, לפני שאתה יורד על המנכ"ל... :lol: :lol:

(נמרוד, רציתי לדבר איתך על העלאה בשכר... :lol: :lol: )

יוני5

חגי
09-05-05, 22:30
ועוד יתרון שגילינו לאחרונה , ב עד 97 רדיאטור מברזל מ 98 רדיאטור פלסטיק .

במחשבה לאחור הייתי קונה היילקס 98 ומסב אותו לסרן חי+ יחסי העברה ,יש מספר יתרונות :

ה 98 הוא יותר פריווט מה 97 (בתא הנוסעים).
המנוע כבר בפנים ולא מתחמם, כולל רדיאטור (מפלסטיק) רחב יותר (לא נכנס ב 97 ).
תיבת הגה מוכנה ל היי סטיר .
אין את המיסב המרכזי בדריישאפט .

לגבי החוקיות ,אין תגובה.

יוני5
09-05-05, 22:39
חגי,

גם אני השתעשתי ברעיון הזה. אחרי הכל ההחלפה לסרן חי כלל לא מסובכת, וקיטים אמריקאים קיימים וזולים(שבעצם לא שווה לשלם שם על כלום מעבר לערכה שמיועדת לקדיחה ישרה בשלדה באיזור ההיצרות - שגם זו בעיה שאינה בלתי פתירה באמצעים ביתיים).

אז כמובן נשאלת השאלה לגבי הדגמים החדשים באמת 2003 ומעלה - D4D שזה ממש יותר טוב, וכמובן, האם סוגיית הסרן החי כל כך מהותית?
לי לפחות לא. אם הייתי בארה"ב וצמיגי 35 היו המינימום שהייתי מוכן לשקול, אז כנראה שאין מנוס מהסבה לסרן חי, אבל עם ה 31? אני אפילו יכול למצוא יתרונות מסויימים למי שלא נוהג מהר בשטח (כמוני).

יוני5

שחר 9
09-05-05, 23:38
אין בכלל מקום להשוואה בין ה95 עד 97 לבין ה98 וצפונה ובטח שלא על ה2003 עם הD4D הכל שאלה של מה אתה מחפש ואיפה אתה מתפשר.

ה97 הוא גמל אוכל סלעים נקודה , אין בו טיפת נוחות , הוא רכב פשוט וחזק מבחינת מרכב פשוט סוס עבודה לחמורי עבודה.

ה98 הרבה הרבה יותר נוח הן מבחינת מבנה הקבינה והן מבחינת מתלים ונוחות נסיעה , אבל בשטח הוא נחות בהרבה מה97 למרות שהוא בעל מנוע חזק יותר.

ועכשיו תתחיל לעשות את הויתורים שלך או שטח או נוחות.

רוצה את כל העוגה יש פה קצת הימור , לך על 97 מוסב לטורבו אם הצלחת להתחמק מבעית ההתחממות אשריך וטוב לך אבל אם אכלת אותה עם זה אז זה יכול להיות מתסכל למדיי.

כמי שנסע מס' חודשים על 95 רגיל ועבר ל95 מוסב טורבו (החלפתי רכב ולא מנוע) אני יכול להמליץ בחום שזה השילוב המנצח גם רכב בעל עבירות נהדרת וגם נסיעה נורמלית בכביש מבחינת תאוצה , מבחינת הנוחות נשאר דראק כך וכך .

מבחינת שרשרת המזון המוטורית נראה לי שלעבור מסמוראי להיילקס זו בחירה מוצלחת מאחר ואת משתדרג בכל אופן הן בעבירות והן בנוחות , כמו גם אתה ממשיך ונשאר עם רכב "מטומטם" כמו שנמרוד אמר וזה מבחינתי לפחות אחד התנאים הבסיסים שצריך מרכב שטח נוחות טיפול והעדר מחשב .

אם אתה הולך לכיוון הזה קח לך הרבה זמן והרבה סבלנות עד שתגיע לגמל חלומותיך כי קשה למצוא אותם כמו שאנחנו מצפים , יש הרבה נבלות שחוטות בשוק והטובים נחטפים .

בהצלחה.

ד ו ר ו ן
10-05-05, 07:51
ה98 הרבה הרבה יותר נוח הן מבחינת מבנה הקבינה
לא הבנתי מה השינויים הדרסטיים שאתם מוצאים בקבינה בין השדגמים, יש לנו כאן ליד הבית רכבים משנת 97 ועד 2004, השינוי התחיל להיות ברור באמת לטעמי מ2000 וצפונה, לא לפני כן, קצת יותר זויות בפלסטיק זה לא שיפור מהותי ואגב שיפורים יש הבדלים בתא הנוסעים בין 96 ל97 שקיבל את רוב הפלסטיקה של דגמי 98 כולל הכיסא הטוב יותר ומבנה פלסטיקים ודלתות שונה.
מה שכן לדגמי 98 יש תא נוסעים מעט יותר ארוך לטובת היושבים בכיסא האחורי.

מבחינת הנוחות נשאר דראק כך וכך .
גם לזה יש פתרונות לא רעים בכלל, מבחינת נוחות זה לא יהיה כמו דיפנדר סטנדרטי אבל למי שאוהב את השיכוך מעט קשה יותר אפשר לסדר בקלות ועל הדרך מרוויחים מהלך מתלה טוב בהרבה מהמקורי.

יוני5
10-05-05, 11:43
דורון,

הקבינה ב98 אכן יותר ארוכה לטובת הנוסעים מאחור ע"ח הארגז, וזה השינוי המהותי.

שחר,
תאיר את עיננו לגבי ההבדלים בעבירות בין 98 שהוחלפו בו יחסי העברה ונשתל סרן חי ל97 מוסב לטורבו? לי זה נראה כמו אותו האוטו.

יוני5

אלון_ק
10-05-05, 13:02
יוני, תאיר את עיני לגבי ההבדל בעבירות בין 98 מוסב יחסי העברה בלי סרן חי לבין 97 מוסב טורבו.

עם צמיגים עד 31, הרווח היחיד שאני רואה זה עוד כמה ס"מ מהלך (זניח לעבירות!). אני כנראה מפספס משהו, כי כולם נעולים על הדגמים הישנים (גם אני הייתי לוקח, אבל אני לא הייתי נשאר תקוע עם 31...).

יוני5
10-05-05, 16:46
יוני, תאיר את עיני לגבי ההבדל בעבירות בין 98 מוסב יחסי העברה בלי סרן חי לבין 97 מוסב טורבו.
תסתכל על ההודעות שלי בשרשור הזה ותראה שכתבתי שזה בדיוק מה שהייתי עושה, כלומר חי בשלום עם המתלה הנפרד.
עם צמיגים עד 31, הרווח היחיד שאני רואה זה עוד כמה ס"מ מהלך (זניח לעבירות!). אני כנראה מפספס משהו, כי כולם נעולים על הדגמים הישנים (גם אני הייתי לוקח, אבל אני לא הייתי נשאר תקוע עם 31...)
אל יתהלל חוגר כמפתח, מעל ל 31 בהיילקס זה מאוד, אבל מאוד, לא טריוויאלי בהיילקס. על מנת להמחיש לך את הבעייתיות הנוראה אני רק אציין שאם הייתי רוצה דיזל רק מעל 31 ולא שום דבר אחר, הייתי מוכר את ההיילקס וקונה לי דיפנדר... :oops: :oops: :oops:
.

אלון_ק
10-05-05, 17:03
מה כזה מסובך? יחסי העברה, מיקום סרן מחדש, הגבהה, קצת פח לחתוך והביתה. משהו שאני לא יודע?

ד ו ר ו ן
10-05-05, 19:21
מה כזה מסובך? יחסי העברה, מיקום סרן מחדש הגבהה, קצת פח לחתוך והביתה. משהו שאני לא יודע?

יוני,
זה בפועל לא כזה היסטרי, לא חייבים למקם את הסרן מחדש אם מרימים את הרכב ומכיילים מחדש את הבאמפסטופ הקידמיים, אם אתה כבר עם 33 ונעילה קידמית אתה יכול לותר עם קצת מהלך כניסה וגם זה לא מחייב אם אתה עושה פחחות לחלק האחורי של הכנפים הקידמיות, יחסי העברה 4.88 בסרנים ומוט מקשר מונמך להגה+מוט מומנט חדש במידה מתאימה, כל זה ואתה נוסע בהיילקס עם 33 שיסחוב כמו היילקס "רגיל" עם 31.

לא זוכר למה כולנו נתפסנו לזה ש33 זה כזה היסטרי בהיילקס.

יוני5
10-05-05, 22:14
אז ככה, זה לא מאוד היסטרי, אבל:

1. עם spring over מהלך הסגירה שלך הוא מאוד מינימלי. תפחית ממנו ומה נשאר?
2. פחחות של החלק האחורי של הכנף הימנית היא הרבה פחות קלה מאשר בסיקס, יש שם שכבה כפולה.
3. רצוי מאוד (ראה סעיף 1) למקם את הסרן מלפנים.
4. להאריך דריישפט קדמי (ראה סעיף 3)
5. להאריך את זרוע המומנט (כנ"ל)
6. לקצר את הdrag link (כנ"ל)
6. להחליף יחסי העברה
7. להגביה את הרכב (הגבוה ממילא)
8. להכפיל כל זמן נסיעה פי 2 (ההמתנה בתור של ניידות משרד התחבורה שיימשכו אליך כמו זבובים)

אפשר כמובן להימנע ממיקום הסרן, אבל אז ההגבהה תהיה כל כך משמעותית, שגם שוטר בדימוס מ 48, שמ 67 כבר לא רואה ולא שומע יוריד אותך מהכביש.

אז אפשר 33" בהיילקס? בוודאי, אבל לא עדיף דיפנדר או סיקס או סופה או טנדר ירקנים?

ואם אני טועה, אני ארוץ לשים את זה.
בעצם, גם אז כנראה לא. שתי נעילות יש, אמינות מופלגת יש, עבירות מצויינת יש? אז אולי יהיה יותר זול לקנות סיקס או טנדר ירקנים בנוסף, להפוך אותו לחיית עבירות אימתנית? (עדיף אספנות)

אבל אלה השיקולים שלי. אתם מוזמנים לעשות את זה בהמוניכם.
יוני5

ד ו ר ו ן
10-05-05, 22:38
בעצם, גם אז כנראה לא. שתי נעילות יש, אמינות מופלגת יש, עבירות מצויינת יש?
אז למה בעצם או למה בכלל 33? סתם כי זה צו העדר החדש?

אז אולי יהיה יותר זול לקנות סיקס או טנדר ירקנים בנוסף, להפוך אותו לחיית עבירות אימתנית? (עדיף אספנות)
יוני5

זה רכב טיולים או רכב תחרויות?
לא רוצה להיות שחצן אבל עוד לא ראיתי\שמעתי על מסלול שיכול להחשב כמסלול טיול-בדגש על ההגדרה של מסלול טיול שיש בו מכשול כזה בעייתי שגמל עם קפיצים נורמלים+2נעילות+31 לא עובר.

העליות המוצלחות ביותר של מקומות שנחשבים בעיתיים בנגב לפחות היו דוקא כשהגמל עמוס לעייפה והקפיצים עובדים כמו שצריך גם מאחור וכל זה עם ה"מנועמכונתתפירה" שלו ו"רק" עם נעילה אחורית.

רק בשביל הכאב ראש מכל מתנדב בכביש זה לא שווה ובשביל מה שאולי נרוויח בעבירות(?) זה כנראה יועיל למקדם פוזה בעיקר וכמובן שאם זה היה יכול להיות חוקי כל השינויים אז הייתי מתחיל לעבוד על זה בשבוע הבא..
:wink:

שחר 9
10-05-05, 23:17
דורון כתב :

לא הבנתי מה השינויים הדרסטיים שאתם מוצאים בקבינה בין השדגמים, יש לנו כאן ליד הבית רכבים משנת 97 ועד 2004, השינוי התחיל להיות ברור באמת לטעמי מ2000 וצפונה, לא לפני כן, קצת יותר זויות בפלסטיק זה לא שיפור מהותי ואגב שיפורים יש הבדלים בתא הנוסעים בין 96 ל97 שקיבל את רוב הפלסטיקה של דגמי 98 כולל הכיסא הטוב יותר ומבנה פלסטיקים ודלתות שונה.
מה שכן לדגמי 98 יש תא נוסעים מעט יותר ארוך לטובת היושבים בכיסא האחורי.

ראשית אתה צודק השיפור בנוחות התחיל ב97 שקיבל כסאות נוחים יותר ופלסטיקה מחודשת .
לפי המשפט האחרון שכתבת את כנראה לא מרבה לנסוע עם נוסעים מאחור , ההבדל הוא משמעותי , מה גם שאני חושב שב98 יש יותר מרווח מעל הראש לנהג (לא משוכנע).

יוני כתב:

שחר,
תאיר את עיננו לגבי ההבדלים בעבירות בין 98 שהוחלפו בו יחסי העברה ונשתל סרן חי ל97 מוסב לטורבו? לי זה נראה כמו אותו האוטו.

יוני שאלת וענית בהמשך ,ההבדל היחידי הוא בחוקיות הדבר ,אני אישית לא אוהב לפחד משוטרים ובוחנים .
אגב שיהיה ברור במידה והשילוב שאתה מציע היה חוקי אז כמובן שזה השילוב המנצח ,
רק פרט נוסף קטן שהוא רק על סמך הרגשה שהדגמים של עד 97 קצת יותר מאסיבים מבחינת הברזלים (שלדה ומרכב).

נקסוס כתב :

עמידות סרן חי גבוהה יותר לדעתי.

ד ו ר ו ן
11-05-05, 00:16
לפי המשפט האחרון שכתבת את כנראה לא מרבה לנסוע עם נוסעים מאחור , ההבדל הוא משמעותי , מה גם שאני חושב שב98 יש יותר מרווח מעל הראש לנהג (לא משוכנע).
דוקא יש לי לקוחות קבועים למושב האחורי, אם זה לא הפירינאי שממש לא אכפת לו כשהוא לבד שם ועד 3(!!) מצטרפים די קבועים שגם אני לא מבין איך הם מסתדרים שם מאחורה במשך יומיים-שלושה בשטח.. כנראה שהם באמת אוהבים אחד את השני\השנייה שם מאחור.
אני לא הייתי יוצא לטיול בהיילקס מאחורה עם יותר משותף אחד לספסל.

רק פרט נוסף קטן שהוא רק על סמך הרגשה שהדגמים של עד 97 קצת יותר מאסיבים מבחינת הברזלים (שלדה ומרכב).
יש הבדל נראה לעיין בחלק האחורי של השילדה בין 97 ל98, הקצה האחורי של השילדה של 98שנתון דק יותר מאשר קצה השילדה של שנתון 97 בצורה ברורה למתבונן.

יוני5
12-05-05, 16:47
אז בעצם כולנו מסכימים על אותם דברים, והיטיב לתאר את זה דורון:

לא רוצה להיות שחצן אבל עוד לא ראיתי\שמעתי על מסלול שיכול להחשב כמסלול טיול-בדגש על ההגדרה של מסלול טיול שיש בו מכשול כזה בעייתי שגמל עם קפיצים נורמלים+2נעילות+31 לא עובר.

לא, אתה לא שחצן, זה בדיוק העניין.
אז אם דווקא חשקה נפשך באתגרי העבירות לשמם, והצמיגים מתחילים להוות מכשול רציני, אז לדעתי במקום לשפר את הגמל, יותר משתלם לקחת טנדר ירקנים או סיקס משנתון אספנות ולשפר אותו. זה נראה לי הרבה יותר פרקטי מלשפר את הגמל, אבל שוב, זה ההיגיון שלי. לא חייבים להסכים.

ד"א, אם יש כבר שיפור לגמל זה המנוע. שם כבר לא אכפת לי החוקיות פחות או יותר - היא הרבה יותר נסתרת מהעין, בייחוד אם עושים אי אילו פעולות הסוואה, ודי לחכימא ברמיזא.

יוני5

ארז
13-05-05, 10:30
תסלחו לי אבל התגובות שלכם נשמעות כמו אוסף של תרוצים....
אם אלו הסיבות אז למה לעזעזל קניתם את הדגם עם 2 הסרנים?
צמיגי 31" ו2 נעילות הייתים יכולים לשים גם בדגמים החדשים יותר, אז גם הייתה לכם קבינה נורמאלית ומנוע של טוסטוס(במקום מנוע של מכונת כביסה....)

צמיגי 33" מעבר לקפיצה משמעותית ברמת העבירות של הרכב יתנו לכם משהו שמאוד,מאוד חסר על ההילקס, נוחות.
יותר גומי ויותר אוויר רק יעזרו לרכב הזה.

אני עם דיפנדר על צמיגי 35" ,נעול ק+א כמובן,גם אני הייתי יכול לספר לעצמי שעליתי את כל המעלות בנגב עם הצמיגים הסטנדרטים,כולל את המחמל בימים הטובים(רעים) שלו.....אז מה? היום אני נכנס למקומות(מסלולי טיול) שפעם לא חשבתי בכלל שהם אפשריים,אם זה על סלעים ובטח ובטח שבבוץ,גם אצלי אגב הרכב נהפך לנוח יותר בצורה משמעותית עם הוספת הצמיגים....

מה שמצחיק זה שאני רואה פעמיים בשבוע היילקסים כלכך מוגבהים(מחלה של בעלי הילקסים, תהרגו אותי אם אני מבין למה להגביה את הרכב כלכך) שלא תהיה להם בכלל בעיה לשים 33"....אבל הם כמובן עם 31"

ד ו ר ו ן
13-05-05, 19:11
אם אלו הסיבות אז למה לעזעזל קניתם את הדגם עם 2 הסרנים?"
כי הוא זול יותר?
כי הוא עדיין עביר יותר גם עם נעילה אחת?
כי יש לו מהלך או לפחות יכולת מאד פשוטה ליצירת מהלך מתלה מצויין שחשוב מאד ליציבות של הרכב מעבר לאחיזה שנעילות יוסיפו?

באמת ארז,
דוקא ממך לשמוע את השאלה הזו?

היום אני נכנס למקומות(מסלולי טיול) שפעם לא חשבתי בכלל שהם אפשריים,אם זה על סלעים ובטח ובטח שבבוץ,גם אצלי אגב הרכב נהפך לנוח יותר בצורה משמעותית עם הוספת הצמיגים....
תן דוגמא למסלול כזה, סתם בשביל ההשכלה איפה.

מה שמצחיק זה שאני רואה פעמיים בשבוע היילקסים כלכך מוגבהים(מחלה של בעלי הילקסים, תהרגו אותי אם אני מבין למה להגביה את הרכב כלכך) שלא תהיה להם בכלל בעיה לשים 33"....אבל הם כמובן עם 31"

א. כבר הבטחת בעבר שתעלה תמונות אז יאללה איפה הן.
ב. יכול להיות, אבל עדיין צריך פחחות בכנפיים.

עירא
13-05-05, 19:45
מה מקור הפוביה מפחחות שייש לכם? (אצל אחמד היא תיהיה הרבה יותר זולה מהסט צמיגים...)

יוני5
13-05-05, 21:35
מה מקור הפוביה מפחחות שייש לכם? (אצל אחמד היא תיהיה הרבה יותר זולה מהסט צמיגים...)

תסתכל על היילקס ותבין.

וארז, בגדול אתה צודק, אבל זה כנראה תלוי בסוג המשתמש.
קח היילקס חדש, אין לו שום בעיה לנעול 31. נעילה אחורית קיימת, קידמית בטח שלא קשה לשים ואתה מקבל רכב הרבה יותר חזק, הרבה יותר חדש, יחסי העברה קצת איטיים יותר, אבל זאת בטח לא הבעיה של ההיילקס, אבל מה לעשות - הרבה יותר יקר.
בגדול כפי שכתבתי לך בהתחלה, מבחינתי אתה צודק. אני בהחלט הייתי הולך על זה.

(אתה יודע, סיפור המחיר די דומה לאלה שקונים EDC ומשפרים אינטרקולר ו... ובעצם היו יכולים לקנות TD5.. )

יוני5

סוזי המשתוללת
15-05-05, 01:29
לדעתי יש כאן פחד לא מוצדק מסרנים מסוג ifs
בטח ברכב שיבלה 98% מחייו בכביש
היילקס עם ifs ונעילה קדמית יהיה עביר יותר במרבית המכשולים (לא הכל זה מדרגות וגם שם אני לא בטוח)מאשר היילקס סרן חי (אני יודע - האמת כואבת אבל זו עובדה)
מעבר לכך היילקס 98 ייצא בסופו של דבר זול יותר ובלי דבגינג מאשר היילקס 97 שישתלו לו מנוע טורבו
הוא גם יהיה אמין הרבה יותר והסיכוי שהוא ישבור את הקורונה הקדמית קטן בהרבה מהסיכוי של רכב עם טורבו שתול להתחמם
שלא לדבר על הבונוס הנוסף של נוחות נסיעה וביצועי כביש (שומו שמיים)
כל הרכבים בשרשור הזה למעט 2-3 מיועדים על ידי בעליהם להיות רכבי טיולים עם יכולת עבירות גבוהה (אבל לא אולטימטיבית)ורוב כפולי הנעילות יספקו עבירות הרבה יותר גבוהה מאשרהיכולת/אומץ של הנהג שלהם ולכן:
היילקס ifs לוקח בנוקאאוט מבחינתי כי כל שאר האופציות של הישן קיימות רק יותר טוב ויותר נח
אין צורך לסבול 98% מהזמן רק בשביל האשלייה של 2% שאולי הישן באמת טוב יותר מהחדש
זו יותר אופנה מאשר אמת מוחלטת ואתם תיראו שזה רק עניין של זמן שיתחילו להשקיע בשיפור היילקס חדש
הכל תלוי במכרז חברת חשמל - תחשבו על זה :wink:

גיא
15-05-05, 09:04
אין בעיות של מנוע ממוחשב ומסובך ב 98 פלוס ?

ד ו ר ו ן
15-05-05, 10:33
לדעתי יש כאן פחד לא מוצדק מסרנים מסוג ifs
בטח ברכב שיבלה 98% מחייו בכביש
היילקס עם ifs ונעילה קדמית יהיה עביר יותר במרבית המכשולים (לא הכל זה מדרגות וגם שם אני לא בטוח)מאשר היילקס סרן חי (אני יודע - האמת כואבת אבל זו עובדה):
רק בדיונות, מהלך מתלה קשור מאד ליציבות במכשולים ולרמה שאפשר להגיע בקלות עם הסרן היח הIFS לא מתקרב בלי שינויי מבנה רציניים ששוב יעמידו בספק כדאיות של פרוייקט כזה.
זה לא רק בשביל הפוזה שיפורי מהלך המתלה, היכן ש98 מצליב ונדרש לנעול או לבוא עם תנופה הרכב שלי שיושב על קפיצים תוצרת ישראל מהמתלם ולא איזה מותג בינלאומי עובר בנסיעה בלי להרים גרגר חול ובלי להתנדנד בשפ"צ בין נקודות מתות ברכב.

הוא גם יהיה אמין הרבה יותר והסיכוי שהוא ישבור את הקורונה הקדמית קטן בהרבה מהסיכוי של רכב עם טורבו שתול להתחמם
סרן קידמי-ביצה של 98 וצפונה היא 7.5, ביצה קטנה וחלשה יותר מהסרן הקידמי של 97, תוסיף מנוע חזק יותר ונעילה והגדלת את הסיכון לשלום הציריות והדיפ'.

שלא לדבר על הבונוס הנוסף של נוחות נסיעה וביצועי כביש (שומו שמיים)
תתקין קפיצים נורמליים בדגמי 97 ותראה שזה ממש לא נכון,אפשר להגיע לתוצאות זהות עד משככות טוב יותר בצורה פשוטה, נכון, זה עולה כסף להגיע לתוצאה שכבר יש בדגמי 98 אבל הבונוס הוא מהלך ויציבות שלא תמצא ב98 בשטח קשה.
שלא תבין אחרת, אני חושב שגם דגמי 98 נהדרים, אבל לשטח קשה הם לא באותה הרמה כמו הישנים יותר שהשקיעו בהם מעט כדי לקבל את מה שהרכב מסוגל לתת.
אגב 98 וצפונה,
אולי ב97 צריך קפיצים נורמליים כהתחלה, ב98 צריך מיגון גחון ומפלט כמינימום לפני שיורדים מהאספלט, הגחון שלהם נחבט ומגרד דברים ש97 לא יודע שם שם וגם עם מיגון זה עדיין לא נעים לשמוע את הנגיחות האלו.

סוזי המשתוללת
15-05-05, 12:25
דורון
כבר ראיתי היילקס ישן עם שתי נעילות מחרבן קוביות בדרדרת ארוכה רק בגלל המנוע המת שלו כשאיפון ללא שום נעילה עלה רק בעזרת המנוע החזק בהרבה (נחל דימונה )
כך שזה לא רק בחולות זה גם בבוץ ודרדרות וכל מקום שצריך מעט תנופה (אפילו מדרגות גבוהות שאין עליהן אחיזה ) מה שאומר שבעצם יש רק מקום אחד בלבד שבו יש לישן יתרון
מכיוון שגם בנסיעת שטח עצמה 99.9 % מהזמן אתה לא זוחל סלעים וטוחן מדרגות אז אני טוען שהכדאיות ומה שמפסידים זניח לעומת הרווח שבifs
לגבי חוסנו של הסרן בדגם הישן אין ויכוח מה שכן יש ויכוח הוא לגבי חוסנו של הדיפרנציאל בחדש ואני טוען שהבעייה זניחה עד לא קיימת ברכב עם שתי נעילות
לחבר שלי יש פוררנר שלצורך העניין זהה מבחינת מערכת ההנעה ל98
הרכב עביר בטירוף ועובר בקלות את כל המעלות הקשים ביותר בנגב או בכלל בארץ ולהזכירך יש לו מנוע יותר חזק מל98
הוא לא שבר שום ציריה והקורונה היחידה ששבר הייתה כתוצאה מכיוון לקוי בעת הרכבת הנעילה הקדמית
אני מכיר יותר לנד קרוזרים ששברו 8 " אחורי (שזהה בחוסנו לקדמי שלך) מאשר פוררנרים /היילקסים ששברו קדמי גם ללא נועל
שבירות כמעט תמיד תלויות בנהג (אותו נהג גם היה בעלים של דיפנדר שלא שבר כלום ועבר הכל )
בקיצור אם רק יהיה לי כסף "הפרייבט"הבא שלי יהיה עם ifs קדימה ואת סוזי נשמור לעבירות אמיתית :twisted:

ד ו ר ו ן
15-05-05, 14:20
דורון
כבר ראיתי היילקס ישן עם שתי נעילות מחרבן קוביות בדרדרת ארוכה רק בגלל המנוע המת שלו כשאיפון ללא שום נעילה עלה רק בעזרת המנוע החזק בהרבה (נחל דימונה )
כך שזה לא רק בחולות זה גם בבוץ ודרדרות וכל מקום שצריך מעט תנופה (אפילו מדרגות גבוהות שאין עליהן אחיזה )
מכיר את המקום בדימונה, נכון,
צריך שם תנופה ואורך נשימה שאין למנוע האטמוספרי של ההיילקס,אני עליתי בדימונה באחת הסכינים רק אחרי נסיון שני עם רגל כבדה,לעומת זאת 95 עם מנוע 99 עלה שם בלי להרגיש את המעלה ועדיין ככלל זה רכב שהעלות שלו גם לאחר ההסבה פחותה מקניית 99 משומש.

את ההסבה צריך לעשות בלי קיצורי דרך, אני מכיר כאלו שסובלים מחום וכאלו שלא מכירים את הבעיה,כשנוכל נעשה את ההסבה כמו שצריך, עד אז נהייה סבלניים.. 8)

גם במדרגות תלולות וארוכות בלהב וגם בזיק שדורש מעט כוח לא ראיתי שום יתרון במנוע טורבו, גם ככה נוסעים בשלב הזה בראשון LOW אז או שהטורבו כלל לא עובד בטורים האלו ואז אין בעיה של כוח.

סוזי המשתוללת
15-05-05, 15:01
דורון
כנראה שלא נשכנע אחד את השני אבל העתיד טמון בifs ולא יירחק היום שגם טנדרים יהיו עם irs
מצד שני תראה לי מקום אחד שבו היילקס ישן כפול נעילות יעבור וחדש כפול נעילות לא יעבור ואני אשתכנע

ד ו ר ו ן
15-05-05, 17:20
אני לא מנסה לשכנע אותך, חלילה, אם כולנו נחשוב אותו דבר זה ממש לא יהיה מעניין..

רק דוגמא למכשול שלא יעזרו בו נעילות ק+א להיילקס IFS :
לפני כחצי שנה סידרתי את הקפיצים מחדש ברכב והותקנו מאחור קפיצים חדשים עם 8 עלים, דבר שהיה קשה מאד ובעל מהלך קצרצר עד לא קיים ללא טון משקל בערך, רק בשביל הנסיון העלתי את הרכב ליד הבית על רמפה בשיפוע של 30~ , עליתי עליה כמו שאני רגיל לעשות, רמפה מוכרת שעולים כדי להצליב עליה.

עקב חוסר מהלך מאחור הרכב עלה ומעבר לנק' מסויימת פשוט נפל הצידה, המזל היה שמיד כשהרגשתי שהרכב מתחיל להתגלגל לחצתי על המצמד והרכב מיד התדרדר אחורה הספקתי לשלב הילוך אחורי ולנסוע אחורה והרכב התייצב ולא התהפך.
מרכז הכובד שביום רגיל עם מהלך המתלה הגדול ומשקל הסרן בפתיחה מלאה ק+א שלפני ההחלפה היה בנק' X בשפ"צ כתוצ' מעלייה על רמפה היה כעת בנק' אחרת שאני לא הכרתי והעליה לגובה שאני רגיל שהרכב מסוגל להגיע אליו לפני הצלבה היתה בנסיעה במה שאפשר רק להגיד קלות ראש עקב ההכרות עם הרכב לפני החלפת הקפיצים האחוריים.

אחרי סידור מחדש של העלים מאחור הרכב חזר לעצמו וכיום ניתן לעבור את הנק' שהרכב כמעט התהפך ללא מהלך המתלה עם הקפיצים הקשים.

עכשיו תגיד שגם ברכב IFS ניתן לשפר מהלך מאחור,נכון, אבל התרומה הלא מבוטלת לאיזון הרכב במצב כזה מגיעה גם מהמהלך הגדול מקדימה, אותו מהלך שרכב IFS שאינו איזו באגי סלעים לא יתקרב אליה.

דגמי IFS שלא יעברו מקצה שיפורים נרחב ויכנסו בעקבות שיפור כזה בקלות לנישה האפורה-שחורה של שינוי מבני ברור לכל מתנדב עיוור לא יהיה מסוגל להתחרות עם יציבות של רכב עם מהלך טוב יותר באותו המכשול ורכבי IFS סטנדרטיים=הטנדרים שנוסעים על הכביש לא יוכלו להגיע למהלכים כאלו ויציבות וכאן זה בפרוש מקום שרכב נעול ק+א פשוט יתהפך בלי קשר לאחיזה.

asafk
15-05-05, 19:51
דורון ושמוליק- אתם מדברים על שני דברים שונים. שמוליק מדבר על "רכב טיולים". דורון מדבר על "רכב עבירות". בראשון- משלמים במעט קטעי העבירות שיש בטיול, הרכב פחות יציב על המכשול, אבל בסוף עובר, גם אם יש דרמה. בשני, משלמים בכוח ובנוחות, אבל מרוויחים עוד קצת בעבירות הקשה. מה שהופך את העניין למגוחך, כי רכב עבירות על 31"??? נו, באמת...

אסף.

ד ו ר ו ן
15-05-05, 22:00
לא בהכרח, אם זה היה רכב עבירות אז מזמן היתה לי נעילה קידמית שעדיין אין בהיילקס..
היה 33 עם כל מה שכרוך, היו קפיצים אחרים מקדימה והרשימה רק מתארכת.

אני עדיין מדבר על רכב טיולים, אבל כזה שאם ורדית או עשוש או קינה וכו' נמצא במסלול אז לרכב אין בעיה לעבור בקלות יחסית גם עם 300+ ק"ג של ציוד טיולים לשבוע בחוץ בלי שאני אצתרך לעקוף מכשול ולשנות מסלול בגלל בעיות עבירות, בשביל זה 31 עדיין מספיק בנגב.

tooshey
22-05-05, 11:14
שלום לכולם
סרן קדמי זה לא רק קורונה! ב IFS ישנם המון חלקים נעים שמתבלים מהר מאד במיוחד עם גלגלים גדולים.יש לי היילקס SURF שזה פורראנר עם מנוע 2LT.(דגם שמיועד ליפן בלבד ומגיע לאפריקה כיד שניה).צמיגים 235.85.16.
נוסע בכבישים עם בורות(אפריקה)ודרכי עפר.לא עבירויות.בערך 20K קמ בשנה-שווה ערך לכפול מזה על כביש נורמלי(ישראל?).
בערך פעם בשנה צריך להחליף-בולמים,גומיות לציריות,תפוחי הגה,זרועה מקבילה לתיבת הגה,קינג פין ,כיוון מיסבי גלגל ועוד גומיות ובושים פה ושם.וכיוון פרונט.
ובישראל יש טסט כל שנה כך שאי אפשר לחפף.
מהלך המתלה מוגבל ולהגביה לא פשוט ולא זול.
ראיתי גם סרנים חיים מתפרקים לחתיכות,אבל בטח לא בקצב של מתלים נפרדים.
ובסופו של דבר,סרן חי עם קפיצים ובולמים משובחים ומתאימים יתן נוחות נסיעה בכביש לא פחות,ואפילו יותר, מIFS,ועל עבירות בשטח ואמינות-אין מה לדבר.
בברכה, טושי

-->