PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה משפטית

zviki
24-04-13, 10:57
כבכותרת

אחרי המתנה מורטת עצבים,שעות של המתנה במערכת ניתוב השיחות בלי שום סיכוי לקבל הסבר במענה טלפוני אנושי.

איך ולמה בקשה להישפט על עבירת חנייה [ לא מוצדקת בעליל,לא באדום לבן ] שנרשמה ע"י פקח עירוני - במקום לשלם את הד"וח, הופכת להיות- מדינת ישראל נגד ........?

זו לא זירה מונציפלית ?

boaz avrahami
24-04-13, 15:32
זה במקרה היה בתחום תחנת אוטובוס וכו'?

itayt
24-04-13, 15:52
מוניציפלי זה מדינת ישראל.
ככה זה תמיד.

jase
24-04-13, 16:31
זה תלוי איפה הייתה העבירה, אם זה היה בתחום עירוני והערייה הגישה דו"ח והוא לא שולם אז התביעה לתשלום היא מ"י נגד...
הדו"ח המקורי הוא עריית .... זה תלוי מאיזה חוק החניה תקפה .. לדוגמה בצפון אם חנית על גדות הירדן או נחל שניר אז זה מכוח חוק עזר עירוני ואז אתה מקבל דו"ח של המועצה, בכל אופן תלוי מי מה מו אפיה כמה ולמה.... :)

מירון רביץ
24-04-13, 19:14
קצת מוזר לי הטענה שלך שישר שלחו לך זימון לבית המשפט. בכל דוח שנרשם בין אם מדובר בדוח חניה, בדוח עירוני או בדוח של איכות הסביבה הברירת קנס הראשונית היא לשלם את הדוח (אלא עם השלכת פסולת בניין וכדומה).
כמובן שיש לאזרח אפשרות להגיש ערעור על הדוח, ערעור זה עובר לתובע העירוני, אותו אדם ממונה מתאם המדינה והוא ואך ורק הוא בעל הסמכות הבלעדית לבטל דוח, וזאת על פי עילות הקבועות בחוק (כלומר, הוא לא יכול לבטל דוחות כי בא לו. גם הוא נתון למעקב של מבקר המדינה והיועץ המשפטי של המדינה וחייב לדווח להם אחת ל-3 חודשים על כל פעולות ביטול הדוחות שלו). יכול להיות שהגשת ערעור על הדוח ובטעות מלאת את ספח בקשה להישפט (אני רואה מקרים רבים של טעות זאת).
שאלה קטנה, האם חנית על שטח ירוק (סוג של גינה,שטח ציבורי חולי או אי תנועה).
עבירות החניה מתחלקות למספר רב של תחומים, חלקם נרשמות בגין חניה בניגוד לתמרור, הפרעה לתנועה ועוד עבירות חניה, וחלקן נרשמות כנגד פגיעה/השחתת שטח ציבורי או תשתית ציבורית.
לפני כל דבר בדוק ביסודויות את פרטי הדוח, האם מספר הרכב הוא באמת שלך?
אתה תמיד יכול ללכת לרשות ולדרוש לראות את התמונות של העבירה המדוברת, כל דוח בימינו מלווה במספר תמונות מערכת בית המשפט מסתמכת בחוזקה בראית תמונות הפקח ובמידה והתמונות לא ברורות במיוחד של מספר הרכב התובע לא ירוץ כל כך מהר לבית המשפט.
ישנם דברים רבים שיש צורך לבדוק אותם על איזה סכום מדובר?
באיזה עיר קבלת את הדוח?

zviki
26-04-13, 05:52
מירון תודה.
נקטתי בכל האמצעים שאתה מעלה-ערעור,צילומים להוכחת חפותי,מכתב/ בקשה לביטול, לא עבד,נדחה.

[בפעם האחרונה שנשפטתי- זה היה בבותקה מוזנחת של הרשות המקומית ע"י כאילו שופט. יצאתי זכאי ללא פיצוי כספי על ע"נ אבל עם התנצלות של העירייה ע"פ דין כבוד כאילו השופט.]
לא ידעתי שהדברים השתנו כל כך מאז.

רק אז הגשתי בקשה להישפט וקיבלתי זימון - מדינת ישראל נגד ראש אירגון הפשע האזרח פלד צבי ואני בכלל לא ידעתי שאני כזה .
אין לי היום ת-ת להתמודד עם הממסד, על פי ייעוץ משפטי טלפוני של המחלקה המשפטית של הרשות-כתבתי מכתב לכבוד השופט לביטול המשפט ונכונות לשלם את הדוח המקורי .
עדיין לא קיבלתי תשובה,נראה איך זה ייגמר

shmil
26-04-13, 10:44
נכון שאת מכתבי הדחייה לא קיבלת מלשכת היועץ המשפטי לעירייה, אלא מחברת עורכי דין חיצונית?

zviki
26-04-13, 12:19
נכון

shmil
26-04-13, 21:06
:)
החברה הזו מקבלת על גבייה, ואין לה שום עניין לבטל קנסות, גם אם אתה צודק.
הם אפילו לא מתעניינים למה ומה הסיבה לביטול, פשוט שולחים מכתב סטנדרטי.

אם היית מתעקש לקבל תשובה מהיועץ המשפטי לעירייה, כנראה שהדוח היה מבוטל (בהנחה שמה שסיפרת כאן נכון).

אני במקומך, הייתי הולך למשפט.
אם תרצה הדרכה, דבר איתי ואסייע.

zviki
07-11-13, 11:08
מעלה מהאוב
בשל אי הופעת התובע-יצאתי זכאי.

Tourist
07-11-13, 11:12
מלאכתם של צדיקים נעשית בידי אחרים
מברוק :)

boaz avrahami
07-11-13, 12:22
הגשתי ערעור על דוח חניה בראשון לציון.
לאחר בדיקה של היועצת המשפטית נדחתה בקשתי.

הגשתי לפיכך מזמן בקשה להישפט.
קיבלתי הודעה שהמכתב התקבל ובהמשך אקבל זימון למשפט.
עד היום, למעלה משנה מהדו"ח, לא קיבלתי זימון למשפט.

כמה זמן צריך עד העסק מתיישן?

zviki
07-11-13, 12:39
גגל "התיישנות דוחות עירייה"- אינפורמציה רבה ובעלת ערך רב.

boaz avrahami
07-11-13, 13:42
אני סבור שהמקרה שאני מציג הוא שונה מהתישנות דו"ח רגיל שעליו אין מחלוקת והוא סתם לא משולם.

אני שואל מה תקופת ההתישנות מרגע שביקשתי להישפט.

-->