PDA

צפייה בגרסה מלאה : גינה פרטית או שטח ציבורי של הבניין ?

rupni
24-04-13, 15:48
שלום לכולם,
אני גר בבניין בחיפה, הבניין בנוי קומות קומות ולמטה יש חלק שהוא יוצא קצת מהבניין (עדיין חלק מהשטח של הבניין אבל לידו) שמוביל את המחסנים של כול הבניין, אם ממשיכים לרדת (עוד 4-5 מדרגות) מגיעים לוואדי (שלא שייך לבניין), ליד המדרגות שמובילות למחסנים יש מעיין טסה (לא יודע איך לתאר את זה, משהו יותר גבוהה שיש שם אדמה) אחד השכנים החליט שהוא מטפח את המקום ובונה שם גינה (כבר שנים רבות) כמובן שאת הגינה הוא משקה במים שמשותפים לכולם וכולם משלמים עליהם אבל זה דיון אחר (או שאולי זה קשור ? - בהמשך), בין כל הדברים שהוא עשה הוא בנה עוד 4-5 מדרגות (שמובילות לוואדי) ובנה גדר, בגדר יש שער שנעול עם מנעול שהשכן שם, אמא שלי החליטה שהיא רוצה לפתוח את השער הזה (בצדק) כדי שהיא תוכל להגיע לוואדי לטיול עם הכלבים בלי צורך לטפס ולקפוץ, אמא שלי ניגשה אל אותו שכן וביקשה בנימוס את המפתח למנעול כדי שהיא תוכל לפתוח את השער ולהגיע לוואדי, השכן לא הסכים והתחיל להתפתח דין ודברים (אני יושב בבית ושומע את הנעשה, העדפתי לא לרדת כדי שזה לא יגיע לפסים פיזיים) שאמא שלי חזרה היא סיפרה לי שהשכן טוען שהשטח שלו ושהוא לא מוכן שהיא תרד 3 פעמים ביום ליד הבית שלו (יש כמה חלונות שמופנים לשם) סתם כי לא בא לו ושתרד מבניין אחר, שאמא שלי אמרה לו שהשטח שייך לכול הבניין הוא בתגובה אמר שהוא בנה את המדרגות ולכן השטח שלו (מדובר על ה4-5 מדרגות האחרונות + שטח ישר שיש שם הוא פלש אליו ששכחתי לציין).
א. מה דין המדרגות האלה ? זה צמוד למקלט של הבניין ולמחסנים של כולם ויורד עוד קצת
ב. השכן משקה את הגינה הזאת עם מים שכל הבניין משלם עליהם, זה הופך את הגינה + מה שיש שם להיות רכוש ציבורי ? (יש שם עץ תותים שכשהייתי יותר קטן חטפתי צעקות על זה שאני מעז לקטוף ממנו, אגב ביציאה מהבניין - למעלה יש עץ שסק שמניב פרי, ושקדיה שסבא שלי נטע זה הופך אותם לפרטיים שלי)
ג. כל הוויכוח הזה התחיל בגלל מנעול קטן ומסכן אז בשלב ראשון וכמה שיותר מהר אני רוצה לפתוח אותו, בגלל שאין לי מספרי ברזל (תוכי) יש למישהו באיזור חיפה אחד כזה שהוא מוכן לתת לי אותו לשימוש חד פעמי או לחלופין יודע איך קוראים לזה ויודע איפה יש באיזור חיפה ?

תודה, אורי
נ.ב. אם יהיו עדכונים אתם הראשונים לדעת.

Tourist
24-04-13, 17:41
לא מבין בזה כלום,
עצתי היחידה - אל תפרוץ את המנעול ואל תדרדר את העניין למלחמה פיזית.

יש ועד בית ? שיתכנסו ויחליטו.

Pageup
24-04-13, 17:48
השאלה היא, האם אתה רוצה לפתוח במלחמה.
כל סכסוך כזה אתה יודע איך הוא מתחיל ולעולם לא תדע איך הוא נגמר.
אם החלטת שאתה מוכן לשלם את המחיר של הסכסוך טלפון לעיריה
ותזמין פקח. זה כבר יניע את גלגלי המערכת. כמו כן, פניה לתובע העירוני
או ליועץ המשפטי גם יוביל לזה.
העניין הוא, שגם אם זה יהיה בעילום שם, הוא ידע מי עשה את זה.
הבנאדם עבריין (השתלט על שטח ציבורי), הוא גם כנראה די טיפש
שהתחיל בסכסוך שיכול לגרום לו לאובדן הגינה (שהיא לא שלו).
וכל השכנים בבניין הזה (כולל אתכם) הם פראיירים שנתנו לו לבסס
את האחיזה בקרקע ועוד הוציאו מכיסם כסף על תשלום המים
(שהם מצרך די יקר במדינה שלנו).
והעצים שלך - הם לא ממש שלך, זה שנטעת/זרעת או כל דבר אחר
בשטח ציבורי לא הופך אותם לשלך.

jeep.il
24-04-13, 18:17
קודם כל אתה צריך לפעול דרך וועד הבניין כי אם שאר בעלי העניין בוועד הבית לא יתמכו בגרסתך אם וכאשר תיצטרך לתת דין תצטרך לשאת בעלויות הנוגעות לדבר .דבר נוסף אתה צריך לפנות למחלקת ההנדסה בעירייה לראות את תוכניות הבניין שם תוכל לראות בבירור אם השטח שייך לבניין ואם לא . ואם יסתבר שלא שייך לבניין אתה תוכל לצרף את העירייה בפעולות למנוע את שליטתו בקרקע שלוא לו.

rupni
24-04-13, 18:29
טוב אז ויתרתי על הרעיון לחתוך את המנעול בשלב זה, אסיפת דיירים תהיה מתישהו.
אגב בעניין המים, כבר היו על זה הרבה דיונים בוועד לפי מה שהבנתי, השכן הזה די עושה מה שבראש שלו וזה לא שהוא איזה עבריין בסה"כ אדם די מבוגר (60 +-) כך שמבחינה פיזית אין לי בעיה להתמודד איתו (אבל אני לא רוצה).

RIMOK
24-04-13, 19:27
טוב אז ויתרתי על הרעיון לחתוך את המנעול בשלב זה, אסיפת דיירים תהיה מתישהו.
אגב בעניין המים, כבר היו על זה הרבה דיונים בוועד לפי מה שהבנתי, השכן הזה די עושה מה שבראש שלו וזה לא שהוא איזה עבריין בסה"כ אדם די מבוגר (60 +-) כך שמבחינה פיזית אין לי בעיה להתמודד איתו (אבל אני לא רוצה).

סלח לי אבל אתה מדבר כמו ילד קטן.......
איפה הייתם כל הזמן הזה שאותו שכן טיפח את אותה חלקה ?
למה זה מפריע לכם כרגע ????

rupni
24-04-13, 20:53
חסכתי לכם את תוכן השיחה אבל מה שהיה שם בקיצור זה שאמא שלי בסה"כ ביקשה את המפתח למנעול כדי שתהיה לנו גישה לוואדי, גישה לגיטימית, הוא התחיל להעלות את הנושא שזה שטח שלו והוא לא מוכן שהיא תעבור שם.
אין לי בעיה שהוא מטפח את השטח (אפילו להפך, אם הוא לא היה מטפח את המקום זה היה מזבלה כנראה) הבעיה מתחילה בזה שהוא מנוע ממני לרדת לשם. (עם הנושא שהוא משתמש במים של כולם כבר ויתרנו כי זה בסה"כ די חוזר אלינו בצורת מקום טיפה יותר יפה, וגם כי שאר השכנים הם די חננות)

asafk
24-04-13, 23:56
שטח ציבורי כן או לא לא תלוי במי משקה או מטפח אלא במה שכתוב בתכניות.
כשתדבר איתו ברמה של תכניות ואישורי סניה למדרגות שלו, אני חושב שהוא יעדיף לתת לך את המפתח במקום לאבד את כל החלקה שהטא ניכס לעצמו.
לא צריך לאיים - אם אני מבין נכון מדובר בסהכ בטיפוס שיש בכל בניין משותף כמעט...

אסף.

-->