PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיפול מונע בין החלפות שמנים במנוע (או "פינוקי" מנ

skhaikin
01-05-05, 16:16
שלום,
בקרוב יש טיפול לאוטו, הוא עבד די קשה ובא לי לפנק אותו. אני שמעתי שיש כל מיני נוזלים שמוסיפים במקום שמן, מריצים את המנוע, מנקזים ואז מכניסים שמן רגיל. מה באמת מומלץ, האם בכלל מומלץ וכו'. בעיקרון, אין בעיות במנוע (טפו טפו) אבל אני מוכן להשקיע כמה גרושים אם אדע ששסתומים / מרימי שסתומים יטופלו או כל דבר אחר טוב יקרה. באופן כללי, אם זה מעניין לצורך התשובה, אני משתמש בשמן חצי סינטטי 1040 ומחליף כל 5000 ק"מ.

-סרגיי

קיד
01-05-05, 21:44
בעיקרון, אין בעיות במנוע (טפו טפו) אבל אני מוכן להשקיע כמה גרושים אם אדע ששסתומים / מרימי שסתומים יטופלו או כל דבר אחר טוב יקרה. באופן כללי, אם זה מעניין לצורך התשובה, אני משתמש בשמן חצי סינטטי 1040 ומחליף כל 5000 ק"מ.
-סרגיי
סרגיי,
הרכב מנצח לא מחליפים.
אם הכל עובד טוב, אז תשאר עם השמן ה"חצי סיננטי" וזהו.
תקפיד לרכוש מסנן שמן איכותי הכולל שסתום שומר לחץ, בנוסף לשסתום הפריקה.
בברכה,
קיד.

gmb
01-05-05, 23:35
בעיקרון, אין בעיות במנוע (טפו טפו) אבל אני מוכן להשקיע כמה גרושים אם אדע ששסתומים / מרימי שסתומים יטופלו או כל דבר אחר טוב יקרה. באופן כללי, אם זה מעניין לצורך התשובה, אני משתמש בשמן חצי סינטטי 1040 ומחליף כל 5000 ק"מ.
-סרגיי
סרגיי,
הרכב מנצח לא מחליפים.
אם הכל עובד טוב, אז תשאר עם השמן ה"חצי סיננטי" וזהו.
תקפיד לרכוש מסנן שמן איכותי הכולל שסתום שומר לחץ, בנוסף לשסתום הפריקה.
בברכה,
קיד.

קיד, שאלת התעלקות קטנה
בטיפול שעשיתי (הראשון לרכב מאז שקניתי, כולה שבועיים בערך)
חיפשתי פילטר שמן מקורי של סופה
הלכתי לגיא ביהוד, ושם היה לו פילטר מקורי של MOPAR... הבעיה היא שהוא אמר שיש לסופות 3 סוגי הברגות, וכמובן לפי מרפי, דווקא אלה שהיו לו לא התאימו... כיוון שרציתי להחליף בכל מקרה, קפצתי ל"אוטו ציון" לידו וקניתי פילטר שמן שהיה בעל אותו קוטר הברגה כמו הפילטר שמן שהיה לי על הסופה (אני חושש שגם הוא לא היה מקורי של סופה)
בכל מקרה, הפילטר ששמתי הוא של חברת RABBIT, השתמשתי בהם בעבר ברכב ההונדה CRV שהיה לי לפני, ולא היו לי תלונות ממנו. האם לדעתך עשיתי כשורה או שיש ממה לחשוש מפילטר זה בסופה? האם ללכת ולחפש את הפילטר המקורי האמיתי של סופה ולהחליף או שלשכוח עד לטיפול הבא? (דרך אגב, קוטר ההברגה אצלי הוא 17.5 מ"מ ואילו בפילטר שהיו לגיא היה קוטר הברגה של 19 מ"מ בערך. (נמדד ע"י קאליבר) למרות שבסוף ההברגה הם ישבו היטב ולא נראו אי אלו "חופשים" בין הפילטר למנוע, בתחילת ההברגה הפילטר ישב בצורה רופפת וגיא כמוניי פחד שבשימוש ברכב פילטר כזה יכול "להחליק" מעל לתושבת שלו.

רמי

קיד
02-05-05, 15:15
ראשית, RABIT הוא יצרן יפני לגיטימי. חברה זו מספקת מסננים חליפיים סבירים. יש לשים לב, שחברה זו לא מוסיפה למסננים שלהם, אביזרים הנילווים לרוב במסננים מקוריים. בכל קשת המוצרים שלהם, החל ממסנני סולר, ועד מסננים למזגן, המוצרים טובים, אבל בהחלט קיים פער איכות לעומת מוצר מקורי.
לסופה יש מסנן קטן, ומסנן גדול. הקטן הוא צר ביחס לאורך. הגדול הוא גוץ ורחב.
במידה ואצלך קיים מסנן גוץ, אתה יכול להשיג אותו מיבואן טרקטורים בשם "נ. פלדמן" תחת מק"ט של מסנן שמן מנוע לטרקטור "פורד 4610". מסנן מקורי של טרקטור זה מיוצר באנגליה, ע"י חברת "NEW HOLLAND" . מסנן זה מצוייד בשני שסתומים. היות שעבור רשויות המס בישראל, מדובר על ציוד חקלאי, המחיר יהיה 30 ש"ח. מסנן איכותי כמו המקור, במחיר מצויין.
בברכה,
קיד.

-->