PDA

צפייה בגרסה מלאה : למה נועדו לוקרים ( נועלי טבור)

ערן טרופר...+six
26-04-13, 08:52
רציתי לדעת מה הייעוד שלהם ? אם הבנתי בעצם נכון , שהם נועדו לנתק את המכלולים הקידמיים כדי למנוע שחיקה מיותרת והתנגדות נוספת לתנועה

boaz avrahami
26-04-13, 09:07
לנתק את הציריות הקדמיות מהגלגל .

מיותר מבחינת שחיקה וצריכת דלק לסובב את הציריות, דפרנציאל קדמי וגל הנע קדמי כאשר הטרנספר ב 2x4 ואינו מעביר אליהם תנועה...

סופת המדבר
26-04-13, 09:12
לוקרים תפקידם לנתק את הגלגלים מהציריות
וככה שנוסעים ב2X4 אז כל ההנעה הקידמית מושבתת ומרויחים יותר תגובת מנוע ועל הדרך גם צריכת דלק יותר טובה (או הפוך)
בסופה כנראה רצו לחסוך או לא יודע מה ואז אין לוקרים ומערכת ההנעה הקידמית תמיד מסתובבת ע''י הגלגלים
מה שיוצא בפועל סתם בזבוז של דלק סתם בלאי למכלולים
אפשרי לבצע הסבה כזאת לסופה אבל הסכום גבוהה מידי אם אני זוכר נכון

השאלה אם אני משלב 4X4 מהיר בנסיעה בין עירונית זה יעזור במשהו?
כי במקום שהמנוע יצטרך לדחוף את הגלגלים הקידמיים הם יצטרפו לחגיגה ואז כיביכול הם לא יתנגדו למנוע?

ד ו ר ו ן
26-04-13, 09:43
לוקר זה עוד רכיב שיכול להתקלקל, ובגלל זה ברכבי עבודה ייעודיים וביישומים צבאיים שהקלקול או תקיעה כי שכחת לסגור משמעותם כסף/חיים מותרים עליהם.

עוד שיקול, צבאי בעיקר, הוא (Kis(s, לפשט את תהליך השימוש, זה תהליך אחד פחות שצריך לשים לב אליו.
סופה היא רכב שנבנה לשימוש צבאי, ובגלל זה ויתרו על הלוקר.
גם בסיקסים הצבאיים לא היו לוקרים.

זה נכון לכל יצרני רכבי עבודה לשטח.

kobiarava
26-04-13, 14:29
נדמה לי שאין קשר לכך שהסופה נבנתה לצרכים צבאיים, למרות שההסבר הגיוני ומוצדק, אבל פשוט יותר לבדוק, מי קרובי המשפחה של הסופה "תורמי האיברים" שלה, מרנגלר YJ ואילך, דרך האינדיאנים, כולם נוסעים על סרן קדמי דומה עד זהה לשל הסופה, וכולם ללא לוקר. התשובה כנראה טמונה אצל המהנדסים\מתכננים של מופאר\קרייזלר ולא של צה"ל או תע"ר

קובי

ד ו ר ו ן
26-04-13, 15:17
מכלול ההנעה של הסופה דומה אבל שונה, ולא במעט.
הסרן הקדמי אמנם דנה 30, אבל בתצורה חזקה יותר, השילדה שונה, הסרן האחורי, הגיר ועוד.
זה רכב שנבנה מראש סביב דרישות שונות והרבה יותר קיצוניות מאשר הדגמים האזרחיים.
זה לא שולל שלקחו חלקי מדף, אבל הכוונה היתה מראש לבנות רכב במפרט אחר, עמיד יותר וחזק יותר.

ברכבים כאלו אתה לא מוצא לוקרים.

רמי גלבוע
27-04-13, 08:36
אין שום סיבה לשלב 4X4 על הכביש, אלא אם הוא חלקלק בטירוף (בוץ, שלג), ואז זה כבר לא כביש.

שילוב 4X4 ברכב נטול דיפ' מרכזי נותן ייתרון תיאורטי וזניח לחלוטין בנושאי אחיזה, פיזור כוח וכיו"ב.
מצד שני זה גרוע מאוד בפניות הדוקות (סיכון ובלאי), וגם בקו ישר - אם ארבעת הצמיגים אינם זהים לחלוטין, בעיקר (אבל לא רק) עקב שחיקה, לחץ אוויר וכיו"ב.

ד ו ר ו ן
27-04-13, 10:09
וגם בקו ישר - אם ארבעת הצמיגים אינם זהים לחלוטין, בעיקר (אבל לא רק) עקב שחיקה, לחץ אוויר וכיו"ב.

רמי,
זה נכון גם לרכב עם דיפ׳ מרכזי, נסיעה ממושכת בצורה הזו תגרום לדיפ׳ המרכזי לעבוד קשה מאד.
במקום שהוא יפצה על הפרשי מהירויות רק בשינוי כיוון, הוא יעבוד כל הזמן.

JustDoB
27-04-13, 10:41
אני רק יודע שהצ'ירוקי כנראה מעולם לא נועד לשרת בחזית של אף צבא,
ומשום מה קרייזלר זצ"ל בחר לשים ברכב המשפחתי הזה חלונות חשמליים עוד לפני שהומצא החשמל, אבל הדנה 30 מלפנים מפעילה את הדריישפט הקדמי 24/7
והמחיר של התנועה הקבועה של המכלולים הקדמיים מורגש מאוד גם בנסיעה (רעש, כבדות, הגברה של רעידות שוליות וכ') ולאורך זמן גם בכיס.
אם הייתי מוצא לוקרים במחיר סביר הייתי שם מזמן.

דרור ברלי
27-04-13, 10:56
יש קיטים להסבה לנועלי טבור ידניים עבור סרן דנה 30 של TJ/YJ/XJ/ZJ.
אבל הם יקרים. אפילו יותר מנעילות נשלטות.
וזו הסיבה שרוב הג'יפאים מוותרים עליהם.

http://www.quadratec.com/products/16103_0000_07.htm

http://www.yukongear.com/ProductDetails.aspx?ProdID=9897

kobiarava
27-04-13, 13:58
אני בכלל חושב שאין סרני דנה 30 בשוק, בכלל, מאז דור ה-CJ, עם לוקרים מקוריים, ככה שגם אם כשתכננו את הסופה לא היה ממי לקחת, ובאופן כללי יש מגמה כזו ברכבי שטח מודרנים, שאם יש "לוקר" זה לוקר אוטומאטי, ניתוק בנאבה או בציריה או בכניסה לביצה ע"י פיקוד חשמלי או ואקום. רכבי שטח בעשורים האחרונים, כמעט ולא מגיעים עם לוקרים ידניים כמו פעם.

קובי

רמי גלבוע
27-04-13, 14:28
דורון, לרכב עם נעילה מרכזית אין בעיה לנסוע ב-4X4; רוב הכלים האלה בכלל לא יודעים לנתק הנעה קדמית (חוץ מיוצאי דופן כמו פג'רו וחלק מהצ'ירוקי). עם הכוח של המנועים המודרניים, 4X4 על הכביש באמת יכול למנוע אובדן אחיזה של הגלגלים האחוריים.

סופת המדבר
27-04-13, 15:58
כבר העלתי את זה בעבר
האם יש אפשרות לשים את כל הקצה של סרן של סיקס על סופה
(קצה הצירייה.. נאבה.. וכו..)
ברור שצריך התאמות אבל השאלה בכלל אם יש סיכון מבחינת מירכוז הצירייה וכו

ד ו ר ו ן
27-04-13, 17:19
רמי,
התייחסתי לאמירה שלך לגבי נסיעה עם צמיגים לא שווים בשחיקה/מידה/ל.א. שרשמת.
המצב הזה, דיפ׳ מרכזי בכביש יעבוד קשה גם בכביש.

קובי,
הסרן הקדמי של הסופה ״מתקדם״ ומשודרג ביחס ל-30 הרגיל שיש בכמעט כל הרכבים שהזכרת.
זה סרן רוורסקאט, עם פיניון גבוה.
לפי התיאוריה שלך ל״סרן מהמלאי על המדף״, היה אמור להיות שם 30 רגיל וחלש יותר.

-->