PDA

צפייה בגרסה מלאה : הרכב הבא, לבטים לבטים לבטים.

ishc
27-04-13, 11:41
טוב, אחרי שהסמוראי עבר לו לבית חדש מתחילים הלבטים מה לחפש הלאה.
כרגע מתנייד ביום יום על שני גלגלים. אני מכיר את העניין של להחזיק רכב לטיולים בלבד, אנחנו גילינו שלנו זה פחות מתאים אחרי תקוםה שהסמוראי שימש כאחד כזה.
אז מה הן הדרישות. רכב לטיולים של זוג + כלבה, משמש כרכב יומימי. חשוב שיהיה סגור ואנושי לאישה, כולל מזגן והגה כוח. עדיך שיהיה רכב ארוך כי מדי פעם רוצים לצרף חבר או שניים לטיול חד יומי, חשוב לנו הוצאות אחזקה שפויות ככל האפשר ובניהן צריכת דלק.
זה משאיר אותי עם משפחת סוזוקי.
האופציות שחשבתי הן: ג'ימני, ויטרה ארוכה, גראנד ויטרה ארוכה ידנית.
יתרונות וחסרונות:
ג'ימני:
יתרונות: הכי חדש, פלטפורמה טובה וקשוחה של שני סרנים חיים, אחרי מיגון בסיסי, הגבהה של 2 אינץ ונעילה אחורית הוא יטייל בכל הארץ בלי שום בעיה.
חסרונות: קטן קטן קטן

ויטרה ארוכה:
יתרונות: ארוכה, נוחה לשימוש יומיומי, מסוגלת לקחת זוג + ציוד + כלב ואף יותר די בקלות
חסרונות: דיפ' קדמי רגיש, הגבהה קצת יותר מורכבת/יקרה, אין גיר רגיל ומחייבת אותי לרכוש לכב בין 19-15 שנים

גראנד ויטרה ארוכה:
יתרונות: כמו הויטרה, שימושית מאוד ונוחה מאוד וגיר רגיל
חסרונות: צריכת דלק (תקנו אותי עם אני טועה)ף דיפ' רגיש, נמוכה מאוד ועדיין תחייב אותי לשנתון ישן יחסית 98-2000

הלב רוצה סופה ארוכה פתוחה אבל כרגע הפרקטי ינצח, מישהו יכול לתת לי נתונים של צריכת דלק בויטרה ובגארנד, מניסיון. תודה
ובכלל, אם יש לכם רעיונות שיפתחו את העיניים אני ישמח.

YosSima
27-04-13, 12:19
טוס לארה"ב אוף אמריקה :p
בוקר טוב

raanan
27-04-13, 13:45
ענית לעצמך ...
גראנד ויטרה ארוכה 99-2002 ידנית (תצטרך להתאמץ כי לא נמכרו הרבה).
הגבהה, פרונטאקס מברזל, נעילה אוטומטית אחורית ואתה מסודר.

עוד אופציה לא רעה, קאיה ספורטאז'
חסרונות, "צריחת" דלק , קשה למצוא נעילה אחורית
יתרונות, שילדה קשוחה יותר מהגראנד ויטארה. לא סובלת מבעיית פרונטאקס חלשלוש כמו בסוזוקים.

בהצלחה בבחירה
רענן

zerez
27-04-13, 16:05
אתה מזכיר ג'ימני מוגבה ונעול באותה נשימה עם גרנד ויטרה ארוכה - אלו שני דברים שונים לגמרי בשטח.
ג'ימני מצויין לזוג וכלבה אבל לא יותר וגם אז הוא צפוף,
גרנד ויטרה עבירה פחות.

עכשיו תחליט אתה מה יותר חשוב, עבירות או נוחיות ומרחב

ishc
27-04-13, 16:54
ברת טיולים שלי ויטרה מוגבההת, נעולה אחורה וממוגנת תתפקד מצויין, כנ"ל לגבי ג'ימני

אלדר
27-04-13, 17:07
צחי ממוצע צריכת הדלק אצלי (גרנד ארוך אוטומטי) 1 ל8
קח בחשבון שקשה למצוא צמיג שטח מלא גם שעולים מידה אחת.
במחיר של ויטרה ארוכה שמורה וטובה אפשר למצוא גרנד ויטרה ארוכה.
אתה מוזמן לסיבוב על הרכב שלי.

shay1972
27-04-13, 17:32
הקיה שלי עושה 1 ל 7.
כל מי שאני מכיר ויש לו קיה - עושה בין 7 ל 8 ק"מ לליטר (הטובים אפילו 9).
אם גראנד ויטרה עושה 1 ל 8 - אז כנראה שצריכת הדלק של הקיה לא כל כך נוראית....

אלדר
27-04-13, 17:38
שי, הגרנד מוגבההת +צמיגים גדולים.
לפני ההגבהה והצמיגים הממוצע היה לקצת יותר מ1 ל9
רענן יש גרנד ארוך שנת 98

זרקו
27-04-13, 21:43
אם תרצה קאיה ארוכה נעולה אחורה שמורה יפה, נראה לי שיש מישהו שמוכר.

bizon
27-04-13, 21:51
מה לגבי בהמות עם מערכת גז ? אני באופן אישי לא מת על הרעיון של גז. אבל אם לא מפריע לך זה יכול לפתוח בפניך עוד אופציות .... מור

ד ו ר ו ן
27-04-13, 21:57
למה הוצאת מהחישוב דיזלים יפנים?
המספרים לגבי דלק ואחזקה לא יהיו שונים בהרבה.

מה השנתונים הרלוונטיים בתקציב שלך?

eysham
27-04-13, 22:08
צחי,

למה לא רוביקון ארוך חדש? ;)
(או במילים אחרות... מה התקציב??.....)

הייתי פוזל לכיוון אינדיאני - צ'ירוקי/גראנד צ'ירוקי.
ייתן לך הרבה יותר בכביש והרבה יותר בשטח. ומה שבטוח הרבה יותר בת זוג מאושרת ביומיום...

איל

מוני אורבך
28-04-13, 08:19
ב 30 אלף יש ל מבחר רחב של רכבי שטח יפנים.
ספציפית פאגרו טראנו או איסוזו.
לעניות דעתי אמין ועביר (בסטנדרט) משלושתם הוא הפאגרו.
הכי חסכוני טראנו (ידני יכול להתקרב ל - 1 ל 11)
מבחינות עלויות קניה איסוזו לוקח, אבל אז יש את בעית המנוע הידועה...
הבעיה בתחזוקה. הרכבים האלו בזמנם היו רכבי יוקרה (היום ממש לא) וחלקים בהם יקרים (מנוע גיר סרן וכו)
אם יש לך תקלה גדולה, צפה פגיעה!
דווקא מבחינת תחזוקה שוטפת (מסננים רצועות תזמון וכו) המצב לא רע.
ב 30 אלף תגיע מכסימום עד שנת 2000 וקצת (חוץ מבאיסוזו, ולזה יש סיבה )-: )
כמו כן פאגרו או טראנו דיזל הם ידנים בשנים אלו.
המלצה שלי לך, עם תקציב מצומצם לך על גימיני.
ויטרה וגם גראנד ויטרה לא משתוות לו בשטח וגם לא בהוצאות אחזקה.
למעשה שום דבר לא משתווה לגימיני בהוצאות אחזקה...
שקל להנאה, הוא נותן את התמורה הטובה ביותר.
החסרונות ידועים, ואם אתה יכול לחיות איתם, לך על זה.

נמרוד
28-04-13, 08:44
אתה צריך רכב יומיומי ורוצה יכולת שטח טובה כדי להמשיך טייל באותה רמה ועם אותם חברים. אתם זוג בלבד, אתה מכיר סוזוקי, ואם אני מבין נכון המצב הכלכלי הוא כזה שמחייב להיות מחושבים.

ג'ימני, ולא מבין את ההתלבטויות בכלל.

ishc
28-04-13, 10:01
התקציב עומד עומד על 35K פלוס מינוס מה שאומר ג׳ימני עד 2004. הג׳מני הוא רכב מעולה עם פלטפורמה מצויינת אבל הוא קטן בדיוק כמו סמוראי קצר והיום זו יכולה להיות קצת בעיה.
ה׳-SUV הגדולים לא באים בחשבון, בתקציב הנ״ל אפשר לרכוש רק הרכבים עד איזור שנת 2000, אלו רכבים עם המון חשמל ומערכות ופוטנציאל תקלות גדול וכרב יומיומי שאמור להגיע לא מעט לת״א הגודל מהווה בעיה ולקצרים אין יתרון משמעותי על הג׳ימני.
גראנד ויטרה ארוכה תגמור את התקציב סביב שנת 2000 לעומת זאת ויטרה ארוכה תשאיר עודף נאה שאני אוכל לנצל לשיפורים/יישור קו. הטיולים שלי לא כאלו קשים, מטייל איתי חבר עם ויטרה קצרה מוגבהת 2 אינץ ונעולה אחורה ועובר בדיוק את אותם מסלולים. החיסרון שוב הוא בשנתון, הכי חדש זה 98 וזה כבר בן 15.

yes1952
28-04-13, 10:16
צחי
את ה suv אתה מכיר ואכן רצוי כיס עמוק למקרה של תקלות
אני מנסה להבין למה לא ג'ימיני עם וו גרירה
יהיה לו די כח גם לסחוב אחריו עגלה קטנה שתפתור את בעית המקום ועדיין יישאר לו די כח למשוך במעלות השונים
אבל
גם סופה בצורת נהיגה רגועה לא זללנית כה גדולה של דלק
ואתה יודה -סופה זה לא ג'מוס-סופי לא תתקרב לאף אחד היא נאמנה לבעליה,בניגוד לג'מוס שהוא אוהב שרוכבים עליו
סבלנות,בסוף תמצא את מה שתתחבר אליו
אפרופו -מה עם איסוזו רודיאו?

GodsFather
28-04-13, 10:45
צחי, גרנד ויטרה. רכב יותר צעיר ויש כמה לא רעות/רעים בשוק. כולל של כמה מחברי הפורום פה.

הויטרה הארוכה היא אחלה אבל מיושנת ומה שנשאר בשוק, לרוב שחוט או עם מחיר לא פרופורציונלי בעליל (הרבה הרבה הרבה יותר גרוע מסמוראים ארוכים מבחינת מחיר).

לא סופות ולא שום דבר אחר (טוב שלא הציעו ל"ר ). למה ? כי עם הכוח בא התאבון וסופה או טרופר גם יגרמו לך לרצות לנסות עוד ועוד ואז כששוברים, שוברים גם קופות חסכון כי צריך את הרכב ליום ראשון.

AUTOGO
28-04-13, 12:22
אני (אישתי ז"א) כבר ארבעה חודשים עם GV קצרה 1600 אוטומטית.
צריכת דלק מדודה 1/10.5 ק"מ ליטר!
צמיגי מקסיס 50/50 מידה מקורית (215/65/16) מטפסת לכרמל כמו גדולה.

עם קצת שיפורים נראה לי שהפוטנציאל עולה גבוה.

ד ו ר ו ן
28-04-13, 12:36
לא מבין למה אתה חושב שGV פחות סבוכה אלקטרונית מפג׳ארו/טרנו מקבילים.
אלו רכבים בלי מנועים מתוחכמים מידי, ללא בקרות אחיזה וכו׳, וכפלטפורמות בסיסיות עבירות וחסונות יותר מ-GV או הויטרה הישנה.
מבחינת הדלק הם נותנים לך תמורה טובה של 1:9 בנסיעה משולבת, נוחות ואיכות חיים כמו שאמרת שאת מחפש.
שווה לבדוק מה באמת עלויות נאחזה ממי שמחזיקים כאלו היום.
קצת נראה שקבעת מראש את התוצאה ועכשיו זה יותר עניין של חיזוקים?

מוני אורבך
28-04-13, 12:45
אני החזקתי פאגרו 97 וטרנו 98 ידנים
מבחינת אחזקה שוטפת הם מאוד סבירים (שלא לומר זולים)
שפע של חלקים באיזו רמת תקציב שתרצה.
הרכבים פשוטים מאוד, פאגרו מנוע דיזל טיפש. טראנו עם מחשב אבל לא עם מסילה משותפת.
הבעיה מתחילה עם מכלול רציני הולך.
אלטרנטור 1000 שח מנוע כ 10000 שח גיר כ 6000 צמגים 3000 שח
בגימיני זה הרבה יותר זול.
GV אין לי מושג, אבל כנראה משהו באמצע.

דרור ברלי
28-04-13, 12:55
פאג'רו/טראנו קצרים עדיין מרווחים ונוחים מג'ימני בסדרי גודל, אבל הם ישנים יותר ואחזקתם תהיה יקרה יותר. בסופו של דבר, גם אם לא תרגיש שעם ג'ימני "התקדמת" במשהו, גם אני חושב שג'ימני זה הפתרון הנכון למי שמחושב כלכלית וצריך אוטו שיהיה גם רכב שטח אמיתי וגם עם פוטנציאל שיפורים אינסופי ועדיין מתאים גם לאשה כרכב עירוני ויומיומי.

שגיא חן
28-04-13, 13:15
צחי דבר איתי יש משהו שיכול להתאים לך 0526711151

שגיא S
28-04-13, 13:44
חברים - ג'ימני לא כזה הרבה יותר זול מהSUV במכלולים הגדולים

יילך גיר אוטומט?
יעלה 7 אלף שקל, וזה אם תצליח למצוא במזל.
זה בדיוק מחיר של איסוזו טרופר בנזין - רק שלטרופר אפשר למצוא יותר בקלות וגם לשפץ ביותר זול.

מנוע לג'ימני?
זה לא 5000 שקל כמו בסמוראי....
לדעתי זה גם מגיע לחמש ספרות כולל עבודה והכל במוסך.

ובניגוד לשאר הSUV לג'ימני לא קל למצוא חלקים, מה שלא במוסך מורשה נמצא לרוב אצל המוסכים המתמחים ברכבים האלו, שהם לא כאלו זולים...

ishc
28-04-13, 14:28
טוב, נתתם לי חומר לגלגל בראש.

אלדר
28-04-13, 17:03
צחי, אל תשכח את בעיית הגיר האוטומטי בג׳מיני בשנתונים האלו.

Scrusher
29-04-13, 04:22
מה לגבי סאניונג? מוסו\קוראנדו נותנים רושם של רכבים טובים

שגיא S
30-04-13, 13:39
צחי אתה צריך טראנו קצר/פאג'רו קצר וכו'.

פאג'רו קצר עם הנעילה האחורית יהיה הכי טוב בשבילך.
האחזקה שלהם לא כזו גבוהה אצל האנשים הנכונים.

ברמת עבירות זה יותר ממספיק לך, לזוג+קליפו יש שם יותר ממספיק מקום..
ויהיה לכם הרבה יותר נוח מהסמוראי

רון נחמן
30-04-13, 16:57
אני מסכים עם שגיא ומוני אורבך.
יש לנו, אנשי סוזוקי, נטייה לקיבעון מחשבתי.

הכלים שהוצעו לך נותנים, לדעתי, הרבה יותר value for money לכל מה שאינו רכב עבירות ספרטני (ומלא נשמה, כמובן).
רמת הטיולים שלך מאפשרת לך לנסוע בכלי מבוית יותר, אז למה לא?
הג'ימני נשמע לי כמו פשרה ביותר מדיי תחומים. אין כח, לא תענוג גדול לנהיגה, אין מקום וכו'.

GodsFather
30-04-13, 17:05
טנדר. יפני.

ishc
01-05-13, 17:54
טוב, קצת מחשבה וויטרה ארוכה אחת שראיתי מסקנות:
אני מנסה בכל הכוח לצאת מקיבעון הסוזוקי. כן, ג'ימני הוא כנראה הבחירה הכי פרקטית אבל קשה לי כרגע לחזור לגמד כל כך קצר.
אני מתחיל לפזול לכיוון ה-SUV היפנים, התקציב והרצון לא לרדת מתחת לשנת 2000 משאיר אותי עם ניסאן טראנו קצר או גראנד ויטרה ארוכה ידנית (נדיר אבל קיים). מעבר לכך לא מצאתי אופציה טובה יותר. מישהו יכול לתת לי נתוני צריכת דלק, ביטוח וטסט של הטראנו. מה הסיכוי לנעול את הציר האחורי באחד כזה? מה האופציות הנוספות בכלל כי בינתיים אני קצת הולך לאיבוד.
טנדר זו אופציה נהדרת ברמת השימושיות אבל התקציב שלי יאפשר לקנות כנראה רק כלי שנטחן דק ע"י בעל מקצוע כזה או אחר.

מוני אורבך
01-05-13, 18:04
טראנו דיזל 2.7 ידני מנוע ממוחשב (97 ומעלה) צריכה משולבת 10.5
טסט 1200 ביטוח לא יודע אבל משמועות סביבות ה 4 אלף
ניתן לנעול למאחור אבל דורש החלפת קיס. מעטים עשו זאת.
לא נראה לי שתצא בפחות מ 5 אלף

פאגרו 2000 ומטה דיזל ידני. צריכת דלק סביבות ה 10
נעילה במקור.
טסט וביטוח זהים
2500 די עצל אבל סביר 2800 כבר יותר טוב.
מבחינת חלפים עדיף 2500.
סך הכול תמורה לכסף עדיף פגרו (לדעתי כמובן)

ishc
01-05-13, 18:13
אני דווקא דיברתי על טראנו בנזין. יש לי הסתייגות מדיזל, חלקים יקרים ומנועים שנסעו הרבה יותר קילומטרים או שהחשיבה שלי מוטעית?

שגיא S
02-05-13, 00:13
צחי לך על פאג'רו 2000.

לטראנו יש פרונט בעייתי וחלש משהו כך שמעתי
נעילה דטרויט לטראנו עולה 5000 שקל ככה

סוזי המשתוללת
02-05-13, 13:24
התקציב עומד עומד על 35K פלוס מינוס מה שאומר ג׳ימני עד 2004. הג׳מני הוא רכב מעולה עם פלטפורמה מצויינת אבל הוא קטן בדיוק כמו סמוראי קצר והיום זו יכולה להיות קצת בעיה.
ה׳-SUV הגדולים לא באים בחשבון, בתקציב הנ״ל אפשר לרכוש רק הרכבים עד איזור שנת 2000, אלו רכבים עם המון חשמל ומערכות ופוטנציאל תקלות גדול וכרב יומיומי שאמור להגיע לא מעט לת״א הגודל מהווה בעיה ולקצרים אין יתרון משמעותי על הג׳ימני.
גראנד ויטרה ארוכה תגמור את התקציב סביב שנת 2000 לעומת זאת ויטרה ארוכה תשאיר עודף נאה שאני אוכל לנצל לשיפורים/יישור קו. הטיולים שלי לא כאלו קשים, מטייל איתי חבר עם ויטרה קצרה מוגבהת 2 אינץ ונעולה אחורה ועובר בדיוק את אותם מסלולים. החיסרון שוב הוא בשנתון, הכי חדש זה 98 וזה כבר בן 15.

אני לא יודע למה אתה חושב שsuv יפני כמו טרופר דיזל יהיה יותר עמוס בטכנולוגיה (חשמל) מאשר ג'ימני ,ויטרה וכו'
בכל הנ"ל יש נעילה מרכזית /ח"ח ועוד אביזרי פינוק
בכל הנ"ל יש גיר מפוקד מחשב אוטומטי - הגירים אגב קרובי משפחה ....
לכולם יש מערכות ניהול מנוע ממוחשבות
אז אני לא רואה איפה ההבדל
צא מהחשיבה של הסמוראי , היום אין אוטו לא ממוחשב וזה נכון אפילו לסופה שנת 92 או לסמוראי מוזרק
אגב בטרופר דיזל קצר/טרנו דיזל /פג'רו דיזל יש לך מספיק מקום ל4 מבוגרים וגם ציוד
אמנם לא כמו בארוך אבל בטח יותר מאשר ג'ימני עם ספסל מקופל
על כולם ניתן לעבוד בעבודה עצמית והיום ניתן למצוא מערכות איבחון מקוריות ב400 דולר באליבבא מה שנותן לך יכולת איבחון פנטסטית
אגב אותו מחשב איבחון משותף גם לסוזוקי והשונה זה רק הכרטיס שנכנס לסלוט...
כמו שראית לפי הכתבה בעמוד השער אפילו טורבו ניתן לשיפוץ עצמי מה שהופך את תחזוקת הרכב למאד זולה
על הנוחות אין מה לדבר וגם תצרוכת דלק סבירה
המכניקה פשוטה ואמינה וקשה לשבור מכללים (אם כי לכל אחד יש את נקודות התורפה שלו - מוטות שפור בטרופר תיבת משנה בטרנו וכו')וגם אז בגלל שהרכבים מאד נפוצים החלקים זולים
סרן לטרופר עולה פחות מסרן לסמוראי - הרבה פחות (והאחורי בלתי שביר )
תפוחי הגה -35 ש"ח (4
תפוחי פרונט תחתון 110 (2) עליון 40 2(
גומיות משולש 40 ש"ח לאחת (יש 4 )
פעמון ציריה 120 ש"ח
סט מיסבים נאבה קדמי יפני 200 ש"ח לצד
כמו שאתה רואה לא פשיטת רגל כלכלית ,לא יקר יותר מסוזוקי - ויש לי פינה מאד חמה בלב לסוזוקי (הסמוראי עוד אצלי ....)
ותזכור תמיד שיש מחיר גם לסגפנות (אני זה שנסע בסמוראי לטייל עם כל המשפחה וחמותי ל3 ימים בדרום ....:))

raanan
02-05-13, 15:30
ותזכור תמיד שיש מחיר גם לסגפנות (אני זה שנסע בסמוראי לטייל עם כל המשפחה וחמותי ל3 ימים בדרום ....:))

וזה מוביל אותי לשאלה, האם לפני אכילת תבשיל של חמותך, אתה מחכה חצי שעה לאחר שאישתך אכלה קודם ? :)

רענן

ishc
02-05-13, 20:46
טוב...
אני חושב שככל שעובר הזמן אני מבולבל יותר. כן צריכת דלק זה נושא כאוב אבל חשוב מצד שני אני לא רוצה לחזור לג'ימני או כל רכב קצר אחר.
גראנד ויטרות ארוכות קשה למצוא ואלו שראיתי בינתיים (ידניות בנזין בלבד) נסעו ק"מ די מכובד, סביב ה-250 אלף. זה לא סוף חייו של המנוע של הזוקון הקטן?
העיניים מתחילות לפזול לכיוונו של הטרופר 3.2/3.5 מוסב לגז. יש כמה כאלו בלוחות, גם שם הרכבים עברו 250-300 אלף ק"מ. למישהו יש ניסיון אמיתי עם מערכות גז ברכבים האלו ולא סיפורי אלף לילה ולילה? מחפירה קלילה בפורומים אחרים הבנתי שה-3.5 פחות זורם עם הגז וגם הסיכון גבוה מכיוון שהמנוע יקר, לעומת זאת מנוע ה-3.2 זול יחסית ואז הריזיקה פחותה. מצד שני אני מרגיש שאני מכניס ראש בריא למיטה חולה, לא באמת יודע להגיד למה, בעיקר תחושת בטן.

raanan
02-05-13, 21:27
טוב...
מצד שני אני מרגיש שאני מכניס ראש בריא למיטה חולה, לא באמת יודע להגיד למה, בעיקר תחושת בטן.

צר לי אבל, למרות שאתה חבר וותיק, אתה "מעורבל" בלבטים שלך כמו טירון !
מצחיק אבל, כדאי שתחזור לפרמטרים הראשוניים שמבקשים מכול דורש ייעוץ למלא, אח"כ יהיה קל והגיוני גם לך לבחור
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=28546

רענן

ishc
02-05-13, 21:32
חוזר למקורות:

1. כמה אתם רוצים להשקיע? 35K
2. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע? יומיומי משמש את זוגתי
3. מי נוהג בו? ביומיום זוגתי ואני בעיקר בסופ"ש
4. כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות? בדר"כ זוג + כלב אבל רוצה את האופציה לקחת גם עוד שני אנשים
5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה? בערך 10,000
6. יש תנאי סף? אוטומטי/ידני, דיזל/בנזין וכו'. צריך להיות מסוגל לטייל, לא רכב עבירות אבל לא רכב שבילים

ואחרי החזרה למקורות...?

raanan
02-05-13, 22:00
חוזר למקורות:

1. כמה אתם רוצים להשקיע? 35K
2. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע? יומיומי משמש את זוגתי
3. מי נוהג בו? ביומיום זוגתי ואני בעיקר בסופ"ש
4. כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות? בדר"כ זוג + כלב אבל רוצה את האופציה לקחת גם עוד שני אנשים
5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה? בערך 10,000
6. יש תנאי סף? אוטומטי/ידני, דיזל/בנזין וכו'. צריך להיות מסוגל לטייל, לא רכב עבירות אבל לא רכב שבילים

ואחרי החזרה למקורות...?

באדום מודגש מה שהיה (לי בכול אופן) חסר .
אני מבין שאין בעיה עם ידני .

אז כך, הקמ' השנתי החזוי יחסית נמוך כך שלדעתי עדיף לך בנזין.
איך שהוא יש לי הרגשה שאתה רוצה SUV גדול אבל אתה זקוק לתמיכה לצעד הזה ... בקיצור, לעבור שלב ולעזוב את הג'יפונים (משפחת סוזוקי).

עכשיו מה נשאר בבנזין,
טרופר בנזין 3.2
טראנו 2.5 בנזין
פוראנר 3.0

דיזל,
פאג'רו 2.5 או 2.8
טראנו 2.7 או 3.0
טרופר 3.1 או 3.0 (אם אתה אמיץ)

אני מניח שתוכל בקלות לחפש יתרונות/חסרונות של כול אחד מהם.
אם אני הייתי צריך להחליט, פאג'רו 98-2000 מנוע 2.8 הדגם המנופח.

בהצלחה בבחירה
רענן

ishc
02-05-13, 22:11
לא עניין של תמיכה, איך שלא תסובב את זה ה-SUV הגדולים עושים 1 ל-6 עד 1 ל-8 זה קצת יותר מדי, אני שואך לכיוון ה 1 ל-10 ולכן עדיין מכוון לכיוון גראנד ויטרה ידנית. אם הייתי הולך עם הלב בחנייה הייתה עומדת סופה פתוחה ולעזאל כולם.

yes1952
02-05-13, 22:22
לך עם הלב
אתמול נעמדה לידי(כמובן שהייתי עם סופי הירוקה)בחורה בסביבות ה-30
ישובה בסופה ארוכה לבנה-ובחיוך של חלומות אמרה"שווה כל ליטר וכל שעה נוספת בעבודה"
עכשיו תחשוב כמה יופי יתווסף לרעייתך כשהיא נוהגת בסופה?

asafk
02-05-13, 23:24
בחייאת יוסי. הבנאדם לא מכר סמוראי ארוך כדי לקנות סופה. Same shit new day

אסף.

ishc
02-05-13, 23:48
בחייאת יוסי. הבנאדם לא מכר סמוראי ארוך כדי לקנות סופה. Same shit new day

אסף.

לא בדיוק אותו דבר בכל עוד 2 צילנדרים ובערך 2700 סמ"ק אבל בגדול אסף הבין את הרעיון

yes1952
03-05-13, 02:14
נו צחי
את האמת
לא היית מעדיף גיטרה ספרדית בת מאתיים שנה עם צליל כמו של פעם?
או עוגב כנסייתי מ 1790?
ואסף
לא מערבבים בין נבלה לטריפה
זה לא חי והשני לא כשר אז איך לערבב?
וחוץ מזה אני לא אגלה לאף אחד איפה היינו אתה ואני לפני כמה ימים ואיך בער לך בקצות האצבעות(סתם מכה מתחת לחגורה בגלל שאני לא איש נחמד)

Saar
03-05-13, 11:09
מה עם אינדיאנים?
בתקציב אתה יכול לרכוש zj משופר.
אם כבר לשרוף דלק, אז לפחות ברכב הנכון :)
סער

ishc
03-05-13, 13:04
דלק זה אישיו ולכן אינדיאנים וכו׳ לא באים בחשבון

שגיא S
03-05-13, 13:43
צחי בעשרת אלפים ק"מ נסיעה, ההבדל בין 1ל6-7 לליטר כל 8-9 ק"מ מתבטא בבערך 2000 שקל בשנה, שזה פחות מ200 שקל בחודש.
ההרגשה של מנוע חזק - PRICELESS.

אבל לדעתי אתה באמת יכול להסתפק בפא'גרו, 2500 הוא זול יחסית לאחזקה, ה2800 קצת יותר חזק.
יש גם פתוח אם תתגעגע...

ד ו ר ו ן
03-05-13, 16:48
לא עניין של תמיכה, איך שלא תסובב את זה ה-SUV הגדולים עושים 1 ל-6 עד 1 ל-8 זה קצת יותר מדי, אני שואך לכיוון ה 1 ל-10 ולכן עדיין מכוון לכיוון גראנד ויטרה ידנית. אם הייתי הולך עם הלב בחנייה הייתה עומדת סופה פתוחה ולעזאל כולם.

הSUV דיזל צורכים 1:9, כמעט כולם.
והבנזין, איך שלא תסובב מגרדים את 1:7 מלמטה.
וההבדל הזה הוא הרבה יותר מוחשי בכיס.

benza
09-05-13, 11:23

למה אתה נעול על ידני?

ishc
09-05-13, 12:14
לא נעול אבל מעדיף

benza
09-05-13, 12:58
לא נעול אבל מעדיף

היה לי סמוראי... אני נהנתי והאישה קיללה אותי
היתה ויטרה ארוכה, אני נהנתי וגם היה לי הרבה יותר נעים במזגן ובגב והאישה עדיין החמיצה פרצופה
יש גרנד ויטרה ארוכה אוטו' (קלמיני, נעולה, BF 100% ועוד) אני נהנה מאוד!! והאישה מבסוטה עד הגג

צריכת דלק משולבת 1:8.5

יש לי גם חלומות על כלים אחרים שהייתי מעמיד בחנייה כרכבים לטיולים בלבד, אבל עד שזה יהיה אפשרי... אני מאוד מרוצה ממה שיש לי

ishc
29-11-20, 23:01
החלטתי להחיות את השרשור העתיק הזה, נראה לי ראוי.

היום הוחלט על גורלו של הפאגרו האהוב שלנו. אחרי מעל חמש שנים של שירות נאמן ואין ספור טיולים לפאגרו הלך ראש מנוע.
עלות התיקון + עוד כמה דברים מסביב מגרדת את ה-10k לראש סיני ובבית אחרי חשיבה ארוכה התקבלה החלטה שדי צריך לעבור הלאה.

התקציב מאתגר, 60 אלף ש"ח ורצוי ששם זה יגמר מבחינת רכב ושיפורים.
הצרכים, יכול לקחת שני מבוגרים ושני ילדים למדבר וחזרה + מלא ציוד. רמת עבירות נדרשת: טיולי מדבר שזה אומר שלא מחפשים את המעלה ההוא או האחר אבל אם יש מעלה כחלק מהמסלול יש מטרה לעלות או לרדת אותו.
שנתונים 2008 ומעלה מתוך מטרה להחזיק אותו עשור +/-

המועמדים:
1. מיצובישי האנטר ידני
יתרונות: יש נעילה, הכל פשוט יחסית וזמין, יש הרבה בשוק למכירה וכנראה שרובם נבלות אבל פה ושם יש פנינות.
חסרונות: מידת צמיגים מחורבנת, נמוך, ארגז ארוך מדי ומוזר והילוך כוח ארוך 1:1.8

2. ניסאן נבארה
יתרונות: מנוע בריא יותר וגיר חמישה הילוכים באוטומט (6 בידני שנדיר), הילוך כוח בריא 1:2.5, תא נוסעים שנראה נעים יותר, פרופורציות יותר נכונות בין הארגז לתא נוסעים ונראה שיש יותר כאלו עם ארגז סגור למכירה והמחיר סופר אטרקטיבי.
חסרונות: נמוך, נעילת דיפ מקורית נדירה, גיר ידני נדיר, שילוב חשמלי של הטרנספר ונראה לי שהמנוע יותר מפונק ודורש יותר תשומת לב והקפדה בטיפול.

אז שאלות שאולי אף אחד לא יודע לענות:
מידת צמיגים, מישהו ניסה להרכיב משהו נורמלי על אחד המועמדים (31-32, 265/75/16 וכו')?
הגבהה לנבארה, יש משהו שמרים את הרכב הזה לגובה סביר?
האם באמת הנבארה יהיה עדין יותר? רכבת כוח, מנוע מעבר לכביש הידוע לשמצה והטיימינג היקר?
האם כדאי להתעקש בחירוף נפש על רכב עם מתחת למתאיים אלף קילומטרים?

הפאגרו יפורק מהציוד וימכר בכמה שאפשר שזה כנראה לא הרבה מעל לכלום.
יש רכב זונה במשפחה שבינתיים ישמש את אישתי ביום יום אז אין לחץ כרגע ואפשר לחפש בצורה רגועה.

ושתי בקשות:
1. אם אתם מכירים רכב שיכול להתאים לנו למכירה, תגידו
2. אם בא לכם לקנות פאג'רו שסהכ היה באמת מצויין ולהשקיע בו בראש מנוע, דברו איתי [emoji12]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

איל מ
30-11-20, 08:23
הדבר היחיד שאני יכול לתרום לדיון הוא שאין מה להלחם על עניין המאתיים אלף ק"מ. חוץ מחאדה ניבה אחת, כל רכבי השטח שלי נקנו לקראת 300, ולא היו לי ביות במנוע.
הרבה יותר חשוב להצליח למצוא טנדר שלא תוחזק בקמצנות האופיינית לרכב עבודה. לא הייתי פוסל רכבים ממכרזים, אבל רק עם מישהו שמתעסק בזה, כי אחרת לא תזכה (או שתזכה בנבלה).

raanan
30-11-20, 08:35
ושתי בקשות:
2. אם בא לכם לקנות פאג'רו שסהכ היה באמת מצויין ולהשקיע בו בראש מנוע, דברו איתי [emoji12]

אם אין סדקים שברים חלודה רצינית בשילדה או בגוף, ובתקציב הזה והמועמדים שהצעת,
לדעתי,
עדיף שתטפל במנוע (מקצועית) ותחדש את מערכת הקירור ותקבל שקט לעוד כמה שנים .

רענן

ishc
30-11-20, 08:38
אם אין סדקים שברים חלודה רצינית בשילדה או בגוף, ובתקציב הזה והמועמדים שהצעת,
לדעתי,
עדיף שתטפל במנוע (מקצועית) ותחדש את מערכת הקירור ותקבל שקט לעוד כמה שנים .

רענן

זו דעתך והיא אחלה אבל אנחנו קיבלנו החלטה

דניאל מאירי
30-11-20, 08:58
ב-17 לחודש אמור להתפרסם מכרז ממשלתי של מינהל הרכב,
מציע לך להמתין ולבדוק באינטרנט את רשימת הרכבים שתתפרסם,
אולי תדוג שם משהו לא רע.
דניאל

דרור ברלי
30-11-20, 09:48
1. לפני שאתה נבהל מיחס העברה 1.8:1 (?... האמנם?... באמת שלא בדקתי) ב-LOW של ההאנטר, תבדוק מה יחסי ההעברה הכוללים בכל אחד מההילוכים בתיבה ואחר כך גם בסרנים - ותעשה מכפלות. כדי לדעת מה יחס העברה הכולל בפועל. אולי בסוף יסתבר לך שהיחס הכולל לא ארוך מדי או לא ארוך כלל. תבחר לך שניים-שלושה טנדרים מתחרים ותבדוק מה יחסי ההעברה הכוללים שהם מציעים. יש מצב שההאנטר לא יהיה חריג לרעה ואולי גם יפתיע אותך?....

אישית אני לא מחזיק מהיפנים גדולי הגאונים, הם לא באמת המציאו שום דבר שייכנס להיכל התהילה של תולדות האנושות - אבל מטומטמים הם בטח לא. הם לא לוקחים סתם ככה מכלולים מוכנים מהמדפים של ספקי משנה כמו אצל האמריקאים - אצל היפנים לכל תת-דגם של אותו רכב ממש, יש את יחס ההעברה המותאם שלו - ולכל דבר תמיד יש סיבה. לפעמים זה גם קוץ בתחת כשרוצים לשפר או לשנות משהו.... אני הייתי גם בודק איזו תיבת העברה של פאג'רו (מפירוק/ייבוא) עם LOW ביחס בשרני יותר, אולי יכולה להתאים לשם ולפתור לך את הסוגיה הזו.

אישית אין לי תחת היד את המידע הנ"ל. לא בדקתי. רק מציע לך כיוונים לבדיקה לפני שאתה פוסק דברים מוחלטים.

2. חוכמת השוק/עדר וכו' וכו' - משהו שמומחים ומבינים למיניהם נוטים לזלזל בו... לנווארה יש באמת יתרונות מובהקים על טנדרים יפנים מסוגו ותקופתו כמו מנוע חזק וביצועים טובים יותר + סביבת נהג טובה ונוחה יותר (במיוחד לנהגים גבוהים, כי הוא מיועד לשוק אירופי/אמריקאי. דגם הבנזין מיוצר ונמכר בארה"ב, הדגם האירופי מנוע דיזל מיוצר בספרד) אבל הוא לא תפס בישראל - כנראה יש לזה סיבות. תחטט בסיבות האלה. העדר אולי דביל לפעמים, אבל בד"כ לא טועה.
מעבר לזה - בלי קשר לנווארה, לפעמים שווה לבחור ברכב אמין וטוב שלא נחשב בשוק כי הוא "נמוך" ו"ללא נעילה". ואחרי הגבהה+תיקון הטעות המצערת שנפלה ברשיון הרכב (מידות צמיגים) + התקנת נעילה/ות, ולקבל משהו טוב ולעתים אפילו מפתיע, בעלות כוללת פחות כבדה.

3. יש לך ביד רכב טוב, מדוגם ומטופל. מדגם מוכח ומוצלח מאוד (גם אם כבר קצת ישן), אוטו שאתה מרוצה ממנו, מכיר היטב וגם אוהב - אתה בטוח שאין למצוא ראשים יפניים מקוריים לפאג'רו Q 2.8?.... אי אפשר לשפץ ראש קיים?.... מנוע קומפלט במצב טוב מ-Q שירד מהכביש מסיבה כלשהי?... (רק שואל, אני לא מתמצא לעומק בענייני המיצובישים. פעם חשבתי לרכוש אוטו כזה, ברגע האחרון נרתעתי. לא אוהב מכוניות מייד-אין-ג'פאן. אני לא בנוי כלכלית להפתעות שלהן) לפני שאתה מקבל החלטות דרסטיות, תעשה סבב בדיקות והצעות מחיר אצל מוסכי הבני-דודים במשולש. זה קרוב לך, ויש שם כמה בעלי מקצוע מצויינים והגונים שרבים וטובים יכולים להמליץ עליהם.

4. יש מצב שבסוף זה ייגמר בהיילקס.... זה יהיה הכי צפוי, זה גם הכי הגיוני. רק שבדרך לשם אתה תוציא הרבה אנרגיה בהתלבטויות וחיפושים. אם יש אפשרות - נצל את האנרגיה והזמן האלה כדי לקושש עוד קצת תקציב - בשורה התחתונה זה תמיד יהיה פתרון נכון יותר ולאורך זמן כנראה גם כלכלי יותר.

נמרוד
30-11-20, 09:59
למה לחפש רכב שטח לעשר שנים?? זה לא חתונה. וגם חתונה זה לא לתמיד, יאמר לך ברלי.

צחי אתה במקום עבודה טוב עם פוטנציאל לבונוסצ'יק שיאפשר להתפנק קצת בתקציב. אולי אפילו בשנה הקרובה... ועל זה תשאל את אומי5 :rolleyes: באסה שהפאג'רו התפגר מוקדם מדי.

נמרוד
30-11-20, 10:08
לגבי יחס העברה בהאנטר - להיילקס ויגו והאנטר ידניים, לפי הפרוספקטים מאותם שנים, אותו יחס בהילוך ראשון (4.3) ואותו יחס סופי בדיפרנציאל (3.9) ואכן, הבדל גדול בטרנספר - 1.9 בהאנטר לעומת 2.6 בהיילקס (וגם בנבארה ובדימקס אגב). הן הפאג'רו והן האנטר הגיעו עם היחס הקצר "הארוך" בטרנספר במשך המון שנים. בטרייטון כבר יש יחס העברה קצר נורמלי כמו במתחרים. זה שיקול מסויים אבל לא מכריע בהנתן פער המחיר לעומת היילקס.

ishc
30-11-20, 10:20
היחס הנמוך זה לא פקטור מכריע, סתם נתון.
נבארה והאנטר נבחרו כי הם נכנסים בתקציב וכנראה יטיילו לא רע ואם אני אצליח למצוא אחד שמור וטוב אולי הוא ישרוד עשור בעיקר בגלל שזה אוטו שתוכנן כרכב עבודה יחסית עמיד ולא רכב יוקרה.
אין להשיג ראש יפני מקורי ואי אפשר לשפץ ומנוע קומפלט זה שק שלא יודעים מה יש בו.
וחוץ מזה מיצינו, זה אוטו ישן על כל המשתמע מזה, הוא שירת אותנו מעולה מעל חמש שנים אבל החלטנו שדי.
בדקתי וחקרתי גם עוד כל מיני אופציות ושני אולו נכנסים לי למסגרת הדרישות הכי טוב ואם במקרה אתקל בווינר ממש שמור וטוב גם הוא יהיה על הפרק.
הרכב הנוסף היחיד שאני מתלבט אם להכניס למשוואה של קולורדו בזכות המנוע בנזין.

- - - Updated - - -

אגב, הייתי קונה היילקס בשמחה אם הייתי עשיר ;)

דרור ברלי
30-11-20, 10:30
הרכב הנוסף היחיד שאני מתלבט אם להכניס למשוואה של קולורדו בזכות המנוע בנזין.

למה להסתבך עם דגם שנדיר כאן, עם כל מה שמשתמע מזה?....
גם מנוע הבנזין הזה (וורטק 5, נפח 3.5, 5 צילינדרים) לא נודע כפאר היצירה. ולא רק כי הביצועים שלו הם לא מה שאפשר לצפות מ-220 כ"ס.

בתכל'ס זו גרסה אמריקאית לדימקס - כלומר נמוך, ללא נעילה - רק נדירה בהרבה בישראל וכפועל יוצא עם פוטנציאל לאי-זמינות חלפים בארץ מהרגע להרגע. אם זה הכיוון שלך, קח דימקס.

ishc
30-11-20, 10:32
ולכן הוא לא ברשימה
דימקס ירד כי בתקציב שלי הוא עם מוטות פיתול וקפיצים מתחת לסרן אז נישאר עם נבארה והאנטר

שמעון.פ
30-11-20, 11:29
עכשיו ראיתי בפשפשוק ג'יפים, וינר 2009 ב-30.000
300.000 ק"מ וו גרירה
(בטח אפשר להתמקח)
https://www.facebook.com/photo?fbid=10218273142244182&set=pcb.2718188055096653
הטלפון של הבחור 050-9090057

ishc
30-11-20, 12:37
אני שואף לקילומטראז נמוך יותר ובכל מקרה בזכות ההיונדאי אקסנט שמסתובבת פה במשפחה אין לנו לחץ על קניה כי יש פה אוטו שזמין לפחות עד מרץ הבא.

sportage
30-11-20, 12:57
החלטתי להחיות את השרשור העתיק הזה, נראה לי ראוי.

היום הוחלט על גורלו של הפאגרו האהוב שלנו. אחרי מעל חמש שנים של שירות נאמן ואין ספור טיולים לפאגרו הלך ראש מנוע.
עלות התיקון + עוד כמה דברים מסביב מגרדת את ה-10k לראש סיני ובבית אחרי חשיבה ארוכה התקבלה החלטה שדי צריך לעבור הלאה.

התקציב מאתגר, 60 אלף ש"ח ורצוי ששם זה יגמר מבחינת רכב ושיפורים.
הצרכים, יכול לקחת שני מבוגרים ושני ילדים למדבר וחזרה + מלא ציוד. רמת עבירות נדרשת: טיולי מדבר שזה אומר שלא מחפשים את המעלה ההוא או האחר אבל אם יש מעלה כחלק מהמסלול יש מטרה לעלות או לרדת אותו.
שנתונים 2008 ומעלה מתוך מטרה להחזיק אותו עשור +/-

המועמדים:
1. מיצובישי האנטר ידני
יתרונות: יש נעילה, הכל פשוט יחסית וזמין, יש הרבה בשוק למכירה וכנראה שרובם נבלות אבל פה ושם יש פנינות.
חסרונות: מידת צמיגים מחורבנת, נמוך, ארגז ארוך מדי ומוזר והילוך כוח ארוך 1:1.8

2. ניסאן נבארה
יתרונות: מנוע בריא יותר וגיר חמישה הילוכים באוטומט (6 בידני שנדיר), הילוך כוח בריא 1:2.5, תא נוסעים שנראה נעים יותר, פרופורציות יותר נכונות בין הארגז לתא נוסעים ונראה שיש יותר כאלו עם ארגז סגור למכירה והמחיר סופר אטרקטיבי.
חסרונות: נמוך, נעילת דיפ מקורית נדירה, גיר ידני נדיר, שילוב חשמלי של הטרנספר ונראה לי שהמנוע יותר מפונק ודורש יותר תשומת לב והקפדה בטיפול.

אז שאלות שאולי אף אחד לא יודע לענות:
מידת צמיגים, מישהו ניסה להרכיב משהו נורמלי על אחד המועמדים (31-32, 265/75/16 וכו')?
הגבהה לנבארה, יש משהו שמרים את הרכב הזה לגובה סביר?
האם באמת הנבארה יהיה עדין יותר? רכבת כוח, מנוע מעבר לכביש הידוע לשמצה והטיימינג היקר?
האם כדאי להתעקש בחירוף נפש על רכב עם מתחת למתאיים אלף קילומטרים?

הפאגרו יפורק מהציוד וימכר בכמה שאפשר שזה כנראה לא הרבה מעל לכלום.
יש רכב זונה במשפחה שבינתיים ישמש את אישתי ביום יום אז אין לחץ כרגע ואפשר לחפש בצורה רגועה.

ושתי בקשות:

עמדתי במצב דומה עם רכב דומה לפני כמה שנים - הלך ראש מנוע. הסדק המפורסם.

עלות השיפצור עמדה על 5,000 עד 10,000 שקל, תלוי אצל מי. בסוף עשיתי לבד בחצי עלות.

במידה והנבלה תקינה וההוצאה היחידה היא ראש מנוע + עוד כמה שיפצורים ונניח גם שזה 10,000 שקל (למרות שניתן למצוא גם מקומות שיעשו ב-5.000 שקל) - יש מצב שעדיף לשפצר ולהשאר עם נבלה שאתה יודע את מצבה במקום להוסיף הרבה יותר על גרוטאה חלופית שתגלה את בעיותיה לאחר מכן.

אם למרות הכל תחליט לפרק ולמכור בחלקים - אני מחפש חגורת בטיחות צד נהג :-)

דרור ברלי
30-11-20, 13:02
דימקס ירד כי בתקציב שלי הוא עם מוטות פיתול וקפיצים מתחת לסרן אז נישאר עם נבארה והאנטר

מוטות פיתול היו לך גם בפאג'רו. זה מה שהפריע לך?
קפיץ אחורי מתחת לסרן לכעצמו אינו סיבה מספקת לפסול רכב. רק לדעתי.
תסתכל על המכלול - יחסי העברה, גובה, אפשרויות שיפורים, אמינות כללית, מחיר וזמינות חלפים.

גם אני לא בדיוק מתלהב מהדימקס - אבל האפשרות הועלתה כי ציינת קולורדו. וחשבתי שאם כבר את הפלטפורמה הזו, אז דימקס הוא די סוס-עבודה וסתם רק בחירה פרקטית יותר מאחיו האמריקאי.

כל הפרטים מובילים אותי למסקנה שהטנדר שאתה רוצה וצריך זה היילקס. בסוף גם יהיה לך היילקס - אבל עד אז אתה רק תבזבז לריק זמן וכסף על מכוניות אחרות שהן לא יותר מפשרה שמעכבת ומרחיקה אותך מהמטרה - היילקס.

ishc
30-11-20, 13:16
מה שאני באמת הייתי רוצה זה רנגלר, רצוי רוביקון וידני ובנוסף אני רוצה להיות מליונר ולא לעבוד יום אחד בחיי לצורך פרנסה.
אבל כרגע אני לא מיליונר ולרנגלר (או להיילקס חדש מספיק) אין לי כסף בדיוק כמו שרכשתי את הפאג'רו לא היה לי כסף לפראדו שכולם המליצו לי.
אז במסגר הכיס שלי יש 60K +/- תקציב להכל כולל הכל והמטרה היא לקנות אוטו בן 10 שמור בשאיפה לידני ועם ק"מ נמוך יחסית.

liontamer84
30-11-20, 15:05
לדעתי, לך לפי האקזמפלר הכי טוב שתמצא בהתאם לתקציב.
פחות משנה הסמל שיש לו בחזית,
הרי במילא הדיגומים האישיים הם המהות ברכב הבא.
הפלטפורמה הבסיסית(האנטר / היילקס) פחות מהווה שיקול -> כמו שאמרתי,
העיקר שהאקזמפלר יהיה במצב מצוין.

נמרוד
30-11-20, 19:22
מה שאני באמת הייתי רוצה זה רנגלר, רצוי רוביקון וידני ובנוסף אני רוצה להיות מליונר ולא לעבוד יום אחד בחיי לצורך פרנסה.
אבל כרגע אני לא מיליונר ולרנגלר (או להיילקס חדש מספיק) אין לי כסף בדיוק כמו שרכשתי את הפאג'רו לא היה לי כסף לפראדו שכולם המליצו לי.
אז במסגר הכיס שלי יש 60K +/- תקציב להכל כולל הכל והמטרה היא לקנות אוטו בן 10 שמור בשאיפה לידני ועם ק"מ נמוך יחסית.

למה אתה מסתפק ברנגלר כשאתה יכול לרצות ברונקו? לא מבין אותך... ;)

מבט חטוף ביד 2 מלמד שהתקציב שלך לגמרי ריאלי להאנטר טוב, וגם להיילקס (לפני ויגו) עם קצת סבלנות. היתרון בהיילקס זה שיש פה מישהו בפורום שמנסה כבר חודשים להפטר מנעילה קדמית. לא נעים אבל תציע לו שישיית גולדסטאר...
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/114887

בהצלחה!

ישי
30-11-20, 20:02
עמדתי במצב דומה עם רכב דומה לפני כמה שנים - הלך ראש מנוע. הסדק המפורסם.

עלות השיפצור עמדה על 5,000 עד 10,000 שקל, תלוי אצל מי. בסוף עשיתי לבד בחצי עלות.

במידה והנבלה תקינה וההוצאה היחידה היא ראש מנוע + עוד כמה שיפצורים ונניח גם שזה 10,000 שקל (למרות שניתן למצוא גם מקומות שיעשו ב-5.000 שקל) - יש מצב שעדיף לשפצר ולהשאר עם נבלה שאתה יודע את מצבה במקום להוסיף הרבה יותר על גרוטאה חלופית שתגלה את בעיותיה לאחר מכן.

אם למרות הכל תחליט לפרק ולמכור בחלקים - אני מחפש חגורת בטיחות צד נהג :-)לגבי החגורת בטיחות, ניסית בגדא בתל אביב?

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

ishc
30-11-20, 23:24
למה אתה מסתפק ברנגלר כשאתה יכול לרצות ברונקו? לא מבין אותך... ;)

מבט חטוף ביד 2 מלמד שהתקציב שלך לגמרי ריאלי להאנטר טוב, וגם להיילקס (לפני ויגו) עם קצת סבלנות. היתרון בהיילקס זה שיש פה מישהו בפורום שמנסה כבר חודשים להפטר מנעילה קדמית. לא נעים אבל תציע לו שישיית גולדסטאר...
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/114887

בהצלחה!אתה צודק, רוצה ברונקו ורוביקון וגם רפטור בשביל האישה [emoji12]

ishc
02-12-20, 11:10
אז כמו שכלכם יודעים הפאג'רו יצא לביתו החדש ולי אין מה לעשות חוץ מלחפש רכב ולבלבל לכם את המוח.
מכיוון שאני שואף לטנדר סגור בגובה קבינה ורוב הרכבים שאני מסתכל עליהם פתוחים ועלות של סגירה היא 15K +/- למישהו פה יש ניסיון עם התקנה של סגירה משומשת? אני שואל בעיקר מבחינת רישוי.

נמרוד
02-12-20, 11:28
קח הפסקת צהריים ארוכה מהעבודה ותן קפיצה לצ'קפוסט, "מוסך מוניטין". אתה תראה שם מגרש עם ערמות של טנדרים, חלקי טנדרים, וסגירות לפי משקל. דבר איתם על מחירים ונושא הרישוי. היימן או יותר טוב, אם נמצא, האבא מוחמד.

ishc
02-12-20, 11:46
אחלה ליד. לא יודע אם יצא היום אבל אקפוץ.
תודה

אומי5
02-12-20, 13:10
למה לחפש רכב שטח לעשר שנים?? זה לא חתונה. וגם חתונה זה לא לתמיד, יאמר לך ברלי.

צחי אתה במקום עבודה טוב עם פוטנציאל לבונוסצ'יק שיאפשר להתפנק קצת בתקציב. אולי אפילו בשנה הקרובה... ועל זה תשאל את אומי5 :rolleyes: באסה שהפאג'רו התפגר מוקדם מדי.

אין לי מושג על מה אתה מדבר.
האקזיט הוכרז בנוב 16
את הסופה קניתי במאי 17
לא רואה קשר.....

וברצינות, לא הייתי מתכנן לפי זה, אם וכאשר זה מגיע זה נהדר ותמיד תוכל לשדרג. רק כדאי לטפטף מראש לגזברית שאם יהיה אקזיט X אחוזים הולכים לרכב.
יותר קל לחלק כסף שעדיין לא קיים.

amitaikl
02-12-20, 16:18
ב-17 לחודש אמור להתפרסם מכרז ממשלתי של מינהל הרכב,
מציע לך להמתין ולבדוק באינטרנט את רשימת הרכבים שתתפרסם,
אולי תדוג שם משהו לא רע.
דניאל
אני עושה כרגע ניתוח עומק על המכירות דרך המכרזים שלהם בשנה האחרונה.
נמכרים רכבים יחסית חדשים במחירים יחסית גבוהים.
לא ניתן לפתוח מכסה מנוע או דלת, שלא לדבר על להניע וניתן להסתמך רק על מראה מבחוץ ותוצאות הבדיקה שמפורסמות באתר של מנהל הרכב, ככה שיכול להיות שמדובר בהימור.
מצד שני, יש לי חבר שקנה ככה שני היילקסים (בהפרש של 5 שנים) ומאוד מרוצה בסהכ.

ishc
02-12-20, 23:10
קח הפסקת צהריים ארוכה מהעבודה ותן קפיצה לצ'קפוסט, "מוסך מוניטין". אתה תראה שם מגרש עם ערמות של טנדרים, חלקי טנדרים, וסגירות לפי משקל. דבר איתם על מחירים ונושא הרישוי. היימן או יותר טוב, אם נמצא, האבא מוחמד.בעקבות הליד של נמרוד, אם מישהו מכיר עוד מגרשים שמחזיקים מבחר טנדרים אשמח לדעת.

הירשפלד יובל
03-12-20, 00:51
ורוב הרכבים שאני מסתכל עליהם פתוחים ועלות של סגירה היא 15K +/- .

נשמע לי מוזר/גבוה מחיר הסגירות שציינת. לי סגרו לפני מס' שנים לא גדול DMAX שהיה רכב עבודה בארגז לפי שירטוטים/הזמנה שלי והבוס בעבודה נתן לי יד חופשית : שרטט מה שאתה רוצה , כולל תצורת הגגון והנחת סולם מתקפל 4.8m בתוך בארגז, בין כה כולם עולים סביב ה-8K. לשיקולך , אחרי שרוקנו לי פעם היילקס עם ארגז עם חלונות באמצע היום החלטתי שארגז ה-DMAX יהיה ללא חלונות ומנעול רתק.
ד'א , אם תזמין ארגז סגור , ממליץ על פתיחה כפולה מעלה/מטה מאחור במקום דלת צידית. הרבה יותר נוח וגם הדלת המקורית של הטנדר משמשת לך כשולחן/משטח העמסה.את ארגז ה-DMAX עשיתי נדמה לי אצל נתיב/ניתוב באזור השרון.

הירשפלד יובל
03-12-20, 01:13
8K +מע"מ היה גם המחיר כולל גגון בעיצוב שלי ו-2 תאי צד + מדפים ותאורה שלא בטוח שאתה צריך. הגגון שירת אותי נאמנה.

ishc
03-12-20, 09:20
[emoji106][emoji106][emoji106]
תודה יובל

המשוטט
03-12-20, 09:46
תבדוק גם עם משה מארגזי הצומת בנווה ירק

לפעמים יש לו גם משומשים

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

danob
03-12-20, 11:35
אם למרות הכל תחליט לפרק ולמכור בחלקים - אני מחפש חגורת בטיחות צד נהג :-)

בזמנו קניתי לפג'רו חגורת 3 נק' עיגון למושב האחורי האמצעי מ-ebay-UK. יש שם (או לפחות היה) מבחר גדול של רכבים מפירוק.
באנגליה הוא נקרא מיצובישי שוגון.

ליאור

הירשפלד יובל
03-12-20, 13:30
תבדוק גם עם משה מארגזי הצומת בנווה ירק

משהוזכר , ארגזי הצומת , תיקון שלי , שם עשו לי את הארגז ל-DMAX , יופי של שירות וגם עבודה , נתתי להם את שירטוטי הארגז שהכנתי ועשו עבודה יפה כולל הכנת תאי הצד באורכים שונים עבור הסולם 4.8m.

ishc
03-12-20, 17:52
טוב אז יש פתרון לארגז ועכשיו רק צריך למצוא על מה להרכיב אותו [emoji12]

ishc
03-12-20, 20:19
לגבי יחס העברה בהאנטר - להיילקס ויגו והאנטר ידניים, לפי הפרוספקטים מאותם שנים, אותו יחס בהילוך ראשון (4.3) ואותו יחס סופי בדיפרנציאל (3.9) ואכן, הבדל גדול בטרנספר - 1.9 בהאנטר לעומת 2.6 בהיילקס (וגם בנבארה ובדימקס אגב). הן הפאג'רו והן האנטר הגיעו עם היחס הקצר "הארוך" בטרנספר במשך המון שנים. בטרייטון כבר יש יחס העברה קצר נורמלי כמו במתחרים. זה שיקול מסויים אבל לא מכריע בהנתן פער המחיר לעומת היילקס.יש קיט באוסטרליה להפחתה ליחס של 1:2.7 וגם ל-1:3.5. צריך לוודא שהוא מתאים להאנטר ואז הבעיה שהוא עולה שם 1600$ אוסטרלי ועוד צריך להביא אותו.
בשיא הכנות ה-low לא ממש מטריד אותו ודווקא ל מיצובישי יש עדיפות מבחינתי בעיקר כי הוא נפוץ והמוסך שטיפל לי בפאגרו ימשיך לטפל גם בו (בנבארה זה לא בטוח).
הנבארה נשמעת מעולה על הנייר אבל משום מה כמעט כל רכב עבר ראש/החלפת מנוע מה שמעיד על מנוע שכנראה רגיש להתחמומיות ותכלס זה קצת מוריד ממנו.
האידאל יהיה למצוא האנטר יד נמוכה עם קילומטראז נמוך בשנים 2008-2009 עם ארגז קצר רוצוי סגור בגובה קבינה.
נראה כמה אצטרך להתפשר.

נמרוד
03-12-20, 20:26
מה עם זה?
https://www.yad2.co.il/s/c/czvpezrj

איל מ
03-12-20, 20:30
לגבי הנבארה.
אולי זה בגלל "קללת העכביש"?
אם כן, אז זה חדשות טובות. מכיוון שזאת בעיה שקל למנוע, ושם רע שמוריד מחיר של דגם הוא דבר טוב (אם מכירים ויודעים למה). שווה לבדוק מול האנשים שפרסמו. (לא לקנות אחד שעבר התחממות, רק לעשות סקר).

למרות שכולנו יודעים שהמשפט שמופיע
בשרשור ציטוטים לפנתאון יגיע גם לכאן: זה בסוף יגמר בטויוטה...

ishc
03-12-20, 20:32
מה עם זה?
https://www.yad2.co.il/s/c/czvpezrjהוא נמכר, תהיה בטוח שאני על הלוחות

ishc
03-12-20, 20:34
לגבי הנבארה.
אולי זה בגלל "קללת העכביש"?
אם כן, אז זה חדשות טובות. מכיוון שזאת בעיה שקל למנוע, ושם רע שמוריד מחיר של דגם הוא דבר טוב (אם מכירים ויודעים למה). שווה לבדוק מול האנשים שפרסמו. (לא לקנות, רק לעשות סקר).יש את קללת העכביש ו טיימינג בעייתי שהעלות שלו מטורפת (בערך 9000 ש"ח) מעבר לזה כל שאר הכאבי ראש של דיזלים מודרניים. ועדיין אני לא פוסל אקזמפלר ממש טוב פשוט המיצובישי הוא סיפור קל יותר + הבונוס האמיתי הוא הנעילה המקורית.

נמרוד
03-12-20, 20:38
טיימינג בעייתי בנבארה?

ishc
03-12-20, 20:56
שרשרת שצריך להחליף כל 170 אלף קילומטר שאף אחד כמעט לא מחליף, צריך לפרק חצי מנוע ולקנות רק שרשרת מחוזקת ששווה את משקלה בזהב.
כן, זה די בעייתי.

asafpeleg
04-12-20, 03:35
שרשרת שצריך להחליף כל 170 אלף קילומטר שאף אחד כמעט לא מחליף, צריך לפרק חצי מנוע ולקנות רק שרשרת מחוזקת ששווה את משקלה בזהב.
כן, זה די בעייתי.

צחי, במקרה נתקלתי, לא ראיתי בעצמי.

בגוגל חפש: nissan navara chassis
תעבור לתמונות .

אולי זה יחסוך התלבטות אחת.

גיא
04-12-20, 07:39
ראינו תמונות כאלו גם של היילקס ...

לא חושב שאפילו צחי מעמיס כל כך הרבה משקל לטיול ...

Sent from my iPhone using Tapatalk

המשוטט
04-12-20, 09:15
יש לכל הטנדרים תמונות של שאסי שבור
גם לטנדרים אמריקאים ולמשאיות

בודקים לפני הקניה שאין סדקים

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

המשוטט
04-12-20, 09:22
צחי עזוב
צא לסוקולוב

יש לך לנד קרוזר חדש מחכה

רק לאסוף את כל החלקים ... ;-)

טרי מעכשיוhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20201204/8a70cb4261537baf2d468d28d2a1e61d.jpg

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

נמרוד
04-12-20, 10:01
הוא נמכר, תהיה בטוח שאני על הלוחות

רכב שנמכר מהר, זה סימן מצויין שהוא רכב טוב. אותו היית צריך לקנות :rolleyes:

ishc
04-12-20, 10:39
צחי עזוב
צא לסוקולוב

יש לך לנד קרוזר חדש מחכה

רק לאסוף את כל החלקים ... ;-)

טרי מעכשיוhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20201204/8a70cb4261537baf2d468d28d2a1e61d.jpg

Sent from my SM-G973F using Tapatalkבדיוק במגרש מחכה למפתחות של איזה האנטר. ראיתי אותו שיצאתי.

amirmoshe
04-12-20, 13:18
אם תשפץ את המנוע ותמכור רכב תקין. כנראה שהתקציב שלך יגדל.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

ishc
04-12-20, 14:12
אני ממש לא מסכים. במחיר שהרכב כבר נמכר זה לחלוטין היה הצעד הכי נכון כלכלית.

יניב עמית
04-12-20, 14:29
כן, זה די בעייתי.

זה ממש לא כך, צריך להחליף כשמתחילה לעשות רעש, אצלי זה היה ב250.
מערכת הדלק של הנבארה מתפקדת לפחות לפי השירשורים וגם מניסיון(מזרקים הוחלפו ב250) יותר
טוב מטנדרים אחרים כולל טויוטה.
אני אמנם קצת משוחד כי היה לי אחד כזה 12 שנה עד לפני 3 חודשים אבל הוא טנדר טוב, גם בשטח
ניתן להגביה אותו וגם להוסיף נעילה.
סכום שלך יספיק ל2008-2010 כולל יישור קו כנ"ל.
יחזיק עוד 10 שנים? הנבואה ניתנה לשוטים.

ishc
04-12-20, 14:35
שוב, לא פסלתי את הנבארה אבל חד משמעית יש לי העדפה להאנטר מהסיבות הבאות:
1. נפוץ ולכן יש הכל זמין די בקלות (גם בנבארה אין דרמה גדולה)
2. מבירור שעשיתי מול בעלי מקצוע נראה שהמנוע של ההאנטר פחות "מפונק" ורגיש לעבודה לא "מושלמת".
3. נעילה מקורית
4. גיר ידני (נדיר בניסן)
5. המכונאי שלי מכיר ולא תהיה לו בעיה לטפל בהאנטר וזה פלוס רציני מבחינתי כי הוא הוכיח את עצמו בזמן שהחזרתי את הפאגרו וזה נוח לנו כי הוא פה בתוך העיר. בנבארה הוא גם יטפל אבל ההכרה שלו פחות טובה ואולי הוא פחות ידע לשים דגשים איפה שצריך.

סתם דוגמה טיימינג בנבארה יעלה 9000 ש"ח +/- ובהאנטר משוער 3500 לחלקים מקוריים או 1500 לחליפי.
גם מצמד בנבארה אמור להיות יקר יותר מאשר בהאנטר וגם החלפת מנוע (שלא נדע).

סה"כ הרכב הראשון מבין שניהם שיהיה בדיוק לפי מה שאני מחפש זה מה שאני יקנה.

ishc
05-12-20, 18:44
לגבי יחס העברה בהאנטר - להיילקס ויגו והאנטר ידניים, לפי הפרוספקטים מאותם שנים, אותו יחס בהילוך ראשון (4.3) ואותו יחס סופי בדיפרנציאל (3.9) ואכן, הבדל גדול בטרנספר - 1.9 בהאנטר לעומת 2.6 בהיילקס (וגם בנבארה ובדימקס אגב). הן הפאג'רו והן האנטר הגיעו עם היחס הקצר "הארוך" בטרנספר במשך המון שנים. בטרייטון כבר יש יחס העברה קצר נורמלי כמו במתחרים. זה שיקול מסויים אבל לא מכריע בהנתן פער המחיר לעומת היילקס.מה שרשמת מעניין. בעיקר מעניין יהיה לבדוק עם טרנספר של טריטון חדש זהה להאנטר ואז כל מה שנשאר זה לחפש טריטון שסיים את חייו בתאונה.

ד ו ר ו ן
05-12-20, 19:30
מה שרשמת מעניין. בעיקר מעניין יהיה לבדוק עם טרנספר של טריטון חדש זהה להאנטר ואז כל מה שנשאר זה לחפש טריטון שסיים את חייו בתאונה.

לדעתי אתה טועה ברעיון של לקנות רכב ולהתחיל להרכיב את רכבת הכוח.

זה לקחת רכב קיים, מאוזן ולנסות להפוך אותו למשהו אחר.
כן, אני יודע שתיכף יקפצו ויגידו שכל הכייף ברכב שטח זה האינדבדואליות של כל רכב לבעליו והייחודיות הפרטית של הדיגום.
האם זה נכון בהקשר של טנדר סטנדרטי שמתחילים להחליף לו חלקים בסיסיים כדי לפצות על משהו אחר קיים בשוק?

במקום לקנות רכב ולהתחיל לטייל, ולאט לאט לדגם, תשרוף זמן והרבה כסף במוסכים.

נמרוד
05-12-20, 19:42
חבר קנה לאחרונה היילקס עם סגירה של ניתוב. הרכב נקנה מבעל מקצוע אבל הדיגום מתאים מאד לטיולים. התאים שמאחורי דלתות השחף עמוקים ורוב הציוד לשליפה מהירה נכנס בהם. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20201205/2d9f08970d5156fe5be496f944ae2eb5.jpg

ishc
05-12-20, 20:01
לדעתי אתה טועה ברעיון של לקנות רכב ולהתחיל להרכיב את רכבת הכוח.

זה לקחת רכב קיים, מאוזן ולנסות להפוך אותו למשהו אחר.
כן, אני יודע שתיכף יקפצו ויגידו שכל הכייף ברכב שטח זה האינדבדואליות של כל רכב לבעליו והייחודיות הפרטית של הדיגום.
האם זה נכון בהקשר של טנדר סטנדרטי שמתחילים להחליף לו חלקים בסיסיים כדי לפצות על משהו אחר קיים בשוק?

במקום לקנות רכב ולהתחיל לטייל, ולאט לאט לדגם, תשרוף זמן והרבה כסף במוסכים.אל תגזים, טיילנו עם הפאגרו חמש שנים עם יחס 1:1.8 בטרנספר והכל היה בסדר אבל להחליף לטרנספר עם יחס 1:2.5 שמתאים אחד לאחד זה מעניין ובינתיים חוץץ מלקשקש פפ בשרשור אין לי הרבה מה לעשות.
ההאנטר הוא במיקוד העיקרי כאחרי הגבהה ואולי טיפול במידת הצמיגים הלא מלהיבה הוא יהיה יופי יופי.
לגבי הסגירה שנמרורד הראה. הלוואי למצוא האנטר 09 קצר, ידני יה ושמור עם סגירה כזו.

ד ו ר ו ן
05-12-20, 20:12
אל תגזים, טיילנו עם הפאגרו חמש שנים עם יחס 1:1.8 בטרנספר
מה שקובע הוא מה היחס הסופי של ההינע..

גיר+טרנספר+סרנים.

ishc
05-12-20, 20:31
תסתכל למעלה.

elephant man
06-12-20, 16:34
איך לא הציעו דאסטר [emoji848]

yovavz
06-12-20, 22:16
איך לא הציעו דאסטר [emoji848]

קדימה,
תציע

elephant man
06-12-20, 22:49
זה המחלקה של גיא

yovavz
07-12-20, 08:16
זה המחלקה של גיא

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalkהתבלבלת
דווקא גיא נמנע מלהציע דאסטר בכל הזדמנות, אלא רק מראה כמה הוא נהנה מהרכב וכיצד הוא שימושי.
משום מה, יש כאן לעיתים נטיה סרקסטית להדביק לגיא מיסיונריות שיווקית. אני חושב שבמקרה דנן זה מיותר ולעוס.
סליחה על התגובה הרצינית - אפשר לחזור לנושא השרשור רכב מומלץ לפות"ש שגם יתאים לצרכיו ומשאביו (גשמיים ורוחניים)

ishc
07-12-20, 10:02
גיא אחלה ותכלס גם דאסטר הוא אחלה אבל אני פשוט לא רוצה דאסטר.
אין בכל התחביב הזה עניין של צריך, אף אחד לא צריך רכבשטח גדול עם שני מקררים, מיכלי מים, ציליתת צד ויכולת לחצות את העולם. אנחנו פשוט רוצים.

גיא
07-12-20, 11:28
גיא אחלה ותכלס גם דאסטר הוא אחלה אבל אני פשוט לא רוצה דאסטר.
אין בכל התחביב הזה עניין של צריך, אף אחד לא צריך רכבשטח גדול עם שני מקררים, מיכלי מים, ציליתת צד ויכולת לחצות את העולם. אנחנו פשוט רוצים.

אפילו כשאני שותק אני אשם חחח :/

עם כל הלב ... אם היו לי המזומנים. כנראה גם אני הייתי נוסע במשהו אחר. יש סיכוי אפילו שאואז פטריוט חדש.

יבוא אישי ;)

לא כולם חייבים דאסטר [emoji8]

ishc
07-12-20, 12:05
למה אשם? מפרגן לך :)

גיא
07-12-20, 12:26
למה אשם? מפרגן לך :)

צוחקים ביז׳ו ;)

ishc
07-12-20, 19:26
אז ככה, עד כה 3 רכבים שראיתי:
1. האנטר 2010 במגרש, יד 2 עם 260 אלף קילומטר. אוטו סטנדרטי לחלוטין אפילו בלי מיגון. שטפו אותו יפה ועשו אחלה פוליש לצבע אבל במבט מקרוב מלא פחפחים בכל מקום, חלודה בכל מקום שהשטיפה לא הגיעה, פנים מוזנח ובלוי, 4 צמיגים גמורים שכל אחד סוג אחר, האוטו בקושי מניע, מצמד כמו אבן, נורת ABSוהנעה כפולה דולקות/מהמהבות בקיצור גוש של חא$*: _$:/-

2. האנטר 2008, ארגז סגור סטנדרטי, 250 אלף ק"מ, יד 4. אוטו עבודה, מלא כלים ומלוכלך אבל מנוע יבש ומניע בקלות, נוסע טוב פרט לחופש בהגה וקלאץ אבן, לא מעשן, חופש בידית הילוכים, 4x4 משתלב בנגיעה וכנל הנעילה, מיגון מלא וסהכ היה יכול להיות אופציה לא רעה פרט למוכר שהוא טיפוס קצת מפוקפק והמחיר הגבוה יחסית שהוא דורש ולא זז ממנו.

3. ויגו 2007, 210 אלף ק"מ מסוחר הכי מפוקפק שפגשתי (רוטוויילרים במגרש, גרוטאות בכל מקום אלע יוסטר). מנוע נקי אחרי שטיפה מלמטה רטוב, מים במקום נוזל קירור, חופש בהגה, 4x4 לא משתלב וכנל נעילה, מעשן... בקיצור לא!!!

מזל שיש פה אוטו עד פברואר כי כנראה שזה הולך להיות ארוך.

ishc
08-12-20, 17:15
שאלה, ויגו אוט'. האם יש חיסרון משמעותי? האם המנוע 3.0 פחות מוצלח?
אישתי בטוח תהיה מרוצה עם הרכב יהיה אוט'

yoni_0000
08-12-20, 17:22
שאלה, ויגו אוט'. האם יש חיסרון משמעותי? האם המנוע 3.0 פחות מוצלח?
אישתי בטוח תהיה מרוצה עם הרכב יהיה אוט'

אני חושב שאין לו נעילה מקורית.

geva dover
08-12-20, 17:35
מגיע ללא נעילה אחורית

asafk
08-12-20, 17:59
מנוע יותר מסובך ופחות אמין.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

נמרוד
08-12-20, 18:06
אבל יותר חזק והרבה יותר נפוץ.

העדר נעילה היא החסרון אבל אתה יכול להתקין אוטומטית פשוטה בקלות והיא תסתדר יפה עם הגיר האוטומטי.

asafk
08-12-20, 19:00
הוא שאל על חסרונות ואתה עונה לו על יתרונות.

אסף.

ishc
08-12-20, 19:32
זה בסדר, גם אוט יש רק גרוטאות

נמרוד
08-12-20, 19:46
הוא שאל על חסרונות ואתה עונה לו על יתרונות.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalkאה. לחסרונות יש פה בפורום מומחים גדולים. קטונתי.

geva dover
08-12-20, 19:48
עזוב צחי, תקנה סאוונה או אקונוליין וזהו
תעבור לגור באוטו ככה שתחסוך כסף על המשכנתא
סוגר לך את כל הפינות

ishc
08-12-20, 22:28
איך הייתי רוצה סוואנה/ואנדורה ולהפוך אותם לקרוואן. המנהלת לא אישרה, שנעבור הלאה?
[emoji12]

geva dover
09-12-20, 08:03
מה זה משנה אישרה או לא אישרה?
בסוף גם ככה תגור בו:p

ishc
09-12-20, 08:45
אם אני אקנה כזה אני בהחלט אגור בו. ואולי זה לא כזה רע? [emoji1787][emoji1787][emoji1787]

ishc
14-12-20, 07:57
מכרזי הוצאה לפועל...
מי התנסה? איפה בודקים?

שגיא S
14-12-20, 08:31
צחי אני רואה כמה ניסאן פאתפיינדרים שנכנסים לך בתקציב...
מה הסיבה שאתה שוקל נבארה ולא פאתפיינדר?

מ ש ה
14-12-20, 08:56
מה עם רקסטון?
הם נמכרים במחירים די זולים יחסית

ishc
14-12-20, 09:27
פאתפיינדר ירד מהפרק וגם רקסטון וסיבותי עימי.
נבארה הוא די בתחתית הרשימה.

Dozer
14-12-20, 09:37
פאתפיינדר ירד מהפרק וגם רקסטון וסיבותי עימי.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalkשומר אותנו במתח...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Shalem
14-12-20, 09:53
מכרזי הוצאה לפועל...
מי התנסה? איפה בודקים?

זה כמו המכרזים של המשטרה?
הבנתי שאם אתה מקורב אז אתה יכול למצוא "מציאות" אם אתה לא מקורב יישאר לך אופציות שונות של חתול בשק

ishc
14-12-20, 10:06
אני מחפש ובודק אבל אשמח לקבל עצות יד ראשונה ולא על בסיס "שמעתי ש..."

ishc
14-12-20, 19:53
החוויות ממשיכות.
מגיע היום לראות האנטר.
במודעה 185 אלף ק"מ ועל השעון 308 אלף.
נורות של הסופר סלקט מהבהבות ומשום מה אין נעילת דיפ למרות שאמורה להיות ויש מקום לחיווי בלוח שעונים.
אלוהים

GodsFather
14-12-20, 21:31
בסינון הטלפוני - מה לא צלח?

Sent from my HD1903 using Tapatalk

ishc
14-12-20, 21:40
השקרים, כמו בדרכ.
השונה פה זה שבטנדרים המון רכבים נמצאים אצל סוחרים ואין מה לעשות חוץ מללכת לראות, להתבאס ולהמשיך הלאה.
הוספתי לאופציה האנטר דקר אוט'
עוד לא הבנתי אם תמיד יש נעילה או לא, אבל יש עוד 42 סוסים ברווה וגיר אוט' שיתן קרדיט אצל אישתי ויש די הרבה מבחר שרובו בררה כמובן.

GodsFather
15-12-20, 17:45
שישלחו לך צילום של לוח שעונים...

רשיון רכב בלי פרטים אישיים...

מניח שחשבת על זה... באופנועים זה די נפוץ

סיפורים כאלה יש בשפע לכולנו, בסוף תמצא את האחד.

ishc
15-12-20, 18:53
מבקש, לא כולם זורמים על ה בילבולי מוח שלי

ובנימה אופטימית היום ראיתי מומעד פוטנציאלי שהחשד היחיד הוא רטיבות שחורה באיזור הטורבו ואני שוקל אם זה שווה את הריזיקה.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20201215/02ffca3c8232dc23991fd30c4eb707ba.jpg

asafk
15-12-20, 18:55
לפני קצת יותר משנתיים הוואטסאפ שלי היה מלא בצילומים של מתג שילוב של טוארגים.... כולם היו בטוחים שיש להם חבילת שטח....

אסף.

איל מ
15-12-20, 19:13
ראיתי האנטרים עם טורבו הרבה יותר שחור.
מה שיותר מפריע הוא שהוא נראה כאילו שהסירו את הצינור ולא החזירו כמו שצריך. למה הפירקו אותו? האם התעסקו עם הטורבו? (הוא נראה די מבריק יחסית לסביבה).
אבל אם חוץ מזה האוטו נראה טוב, בהחלט הייתי עובר איתו לשלב הבדיקה במוסך.

ishc
15-12-20, 19:28
זו נראית לי סתם תאורה. סה"כ האוטו נראה טוב ואם נגיע להסכמה על מחיר אמשיך איתו לבדיקה במוסך.
אגב מישהו מכיר מוסך טוב לבדיקה בסביבה של קצרין?

ishc
16-12-20, 09:29
אחרי שנת לילה וחשיבה ושני רכבים שראיתי אתמול אחד אוט ואחד ידני אין לי ספק שההעדפה היא ידני אבל מכיוון שזה כמו למצוא מחט בערמה של שחת וסה"כ גם האוט' בסדר אז הדרישות יהיו מודל חדש ככל האפשר, נעילה מקורית ומצב טוב.
מקווה שנגיע להסכמה במחיר ונתקדם.

ishc
16-12-20, 19:11
עומדים כרגע שני מתמודדים חזקים על הפרק.
אוט, מודל דומה ומצב דומה.
אחד עם 150 אלף על השעון אבל ארגז סגור מבאס עם דלת אחורית בודדת.
שני עם 250 אלף וארגז עם דלתות בצדדים שזה פלוס גדול מבחינת גישה לציוד.
[emoji848][emoji848][emoji848]

Juv
16-12-20, 19:22
עומדים כרגע שני מתמודדים חזקים על הפרק.
אוט, מודל דומה ומצב דומה.
אחד עם 150 אלף על השעון אבל ארגז סגור מבאס עם דלת אחורית בודדת.
שני עם 250 אלף וארגז עם דלתות בצדדים שזה פלוס גדול מבחינת גישה לציוד.
[emoji848][emoji848][emoji848]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalkמה יותר פשוט - להחליף ארגז או להחליף מנוע וגיר?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

איל מ
16-12-20, 19:27
לפתוח דלתות בארגז קיים זה קלי קלות ואחלה פרויקט diy.
וגם אם זה לא היה המצב.
לא מבין את הדילמה, ברור שהבחור שצעיר בכמעט חצי.

asafk
16-12-20, 19:41
גם אני חושב שדלתות בארגז שוות פחות מ 100000 קמ...

אסף.

ד ו ר ו ן
16-12-20, 22:07
לפתוח דלתות בארגז קיים זה קלי קלות ואחלה פרויקט diy.
וגם אם זה לא היה המצב.
לא מבין את הדילמה, ברור שהבחור שצעיר בכמעט חצי.
+++++

אם זו ההתלבטות, אז אין התלבטות.

ishc
17-12-20, 14:47
אז המועמד עם ה-150 אלף ק"מ נפסל בבדיקה מעמיקה יותר. ק"מ נמוך זו לא ערובה לרכב מוצלח. דווקא המועמד עם ה-250 אלף שלח היסטוריית טיפולים מסודרת והרכב נראה סה"כ מתוחזק ומה שמונע להתקדם זה טורבו שהוחלף לפני שנה ועדיין רטוב משמן.

איל מ
17-12-20, 15:46
מעניין, על מה נפסל הצעיר?

ishc
17-12-20, 17:25
הרבה, מנוע מושך יפה ומרגיש חזק אבל יש רעש נקישות שסתומים חזק. למטה די יבש סה"כ, מזגן לא עובד, הנעה כפולה משתלבת חלק אבל הנעילה לא, תא נוסעים מוזנח עם פלסטיקה מכוסחת וצמיגים מתקופת האבן.
ההוא עם ה-250 היה טוב פרט להזעה בטורבו שהיא חשודה במיוחד כי הטורבו בן שנה (יש היסטוריית טיפולים) וקצת בעיות חשמליות בשילוב שכנראה נובעות מזה שכמעט אף פעם לא שילבו שם הנעה כפולה ונעילה.

ishc
18-12-20, 10:24
מסתמן כיוון חיובי עם רכב מסיים.
מי מכיר מוסך שיסכים להעיף מבט באיזור קצרין?

ishc
20-12-20, 19:02
זוהי תחילה של ידידות נפלאה
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20201220/6368073360cdf8ba19c98d314eda0e25.jpg

גיא
20-12-20, 19:04

תתחדשו !!
שיהיה במזל טוב והרבה הנאה.

נמרוד
20-12-20, 19:10
https://youtu.be/gXBJRz_33Y8

amitaikl
20-12-20, 19:14

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalkתעשה חיים וסע בדרכים משובשות!

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

GodsFather
20-12-20, 19:18
אני מריח פרויקט רכב מסעות נפלא.

מברוק לכל המשפחה שתהנה מהרכש החדש

סולי
20-12-20, 19:25
מברוק! אחלה טנדר!
מחכה לראות מה תעשה ממנו...

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

דורון.פ.
20-12-20, 19:25
תתחדש !! מחכים לפרוייקט בנייה

ישי
20-12-20, 19:38
מברוק! תתחדש!

erezgur
20-12-20, 20:09
לבטים לבטים אבל היית זריז.

תתחדש!

ishc
20-12-20, 20:27
שמע, השרשור החל ב-2013

איל מ
20-12-20, 21:34
אני לא מאמין!
פעם ראשונה ששרשור כזה לא נגמר בטויוטה!

תתחדשו.

נדב ש.
20-12-20, 21:41
תתחדש! וסע בדרכים משובשות!

asafk
20-12-20, 21:58
אני לא מאמין!
פעם ראשונה ששרשור כזה לא נגמר בטויוטה!

תתחדשו.
אמנם מיצו-ביש-י אבל יהיה בסדר....
סתם... תתחדשו!

אסף.

YoavR
20-12-20, 22:08
תתחדש!

קצת פרטים?
מה נסגר? אוטומט? ק"מ? אביזרים?

פנק אותנו קצת.
סבלנו שרשור לבטים לבטים לבטים...

ishc
20-12-20, 22:17
מבטיח להתחיל שרשור RR מכובד

Shalem
21-12-20, 07:57
מברוק תתחדש!
הכלה עם ה250 על השעון בסוף?
שתדע דרכים טובות כמשובשות

liontamer84
21-12-20, 08:30
מברוק.
אל תתבאס על הכיסוי של הארגז... פשוט תחליף אותו.

סולי
21-12-20, 10:37
הייתי מתבסס על הסגירה הקיימת לזוג כנפי שחף... לגישה נוחה..

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Dozer
27-01-21, 00:45
למה בעצם העדפה לידני? בגלל הנעילות? כי הרי יש גם באוטומט לא?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

ishc
27-01-21, 07:12
אמינות וצריכת דלק

ishc
01-04-21, 13:41
היום שוחחתי עם הבחור שקנה את הפאג'רו. מסתבר שחוץ מאוברול שהוא החליט לעשות הלך לו עכשיו הגיר.
לפחות מהצד שלי אני חושב שההחלטה למכור הייתה טובה.

hadtomer
02-04-21, 12:43
נכון. הבעיה היא שככה זה. כלומר זו דרכו של עולם. רכבים מתיישנים. גירים הולכים ומנועים נשפכים. כל יד של הרכב מתייחסת לחוויית הבעלות באופן שונה. יש כאלה שמזניחים ויש כאלה שבונים רכב לתפארת העולם. אצלי רכבים מתחלקים לשניים: אלה של 5 שנים ומעלה ואלה של שנה. אלה של השנה הולכים בגלל חיבור גרוע מאוד אלי, כלומר חשבתי שיהיה סבבה עם האוטו אבל לא. ואלה שיש חיבור, בלי עין הרע זוכים לתחזוקה טובה והרבה אהבה-אבל כאמור המציאות לא תמיד מיישרת קו מבחינה כלכלית.

-->