PDA

צפייה בגרסה מלאה : פוסט של אברי גלעד על בעיית הבדואים ... מעניין, לא ידעתי

ניר ל
28-04-13, 14:46
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000839387

דרור ברלי
28-04-13, 14:54
כן, השמאלן הבוטה של פעם עבר מטמורפוזה הדרגתית. לאט לאט הוא הופך לבן אדם.
לא רק שכל מילה שלו חצובה בסלע, אני סבור שהוא התבטא מאוד בעדינות.

elro
28-04-13, 14:54
משפט מפתח...

"במזרח התיכון, כשאתה מוכן לעשות הכול כדי שיהיה שקט, לא יהיה שקט לעולם. נדיבות מצד אחד וסמכותיות חסרת פשרות מצד שני הן הדרך היחידה"

עכשיו מגלים את מה שגיליתי לפני המון (המון, המון) שנים....

elro
28-04-13, 14:56

כשרואים דברים בעיניים אז מבינים הרבה יותר טוב.

לדוגמא הרבה מאלה שקוראים להחזיר את רמת הגולן תמורת "שלום" עם הסורים לא ראו פיזית על מה מדובר ומה צריך להחזיר...

MR BIG
28-04-13, 15:12
וואלה....- גילה את אמריקה....
הוציא את האף שלו ממדינת תל אביב , אז הוא חושב שהוא יודע הכל....

נכון , בעיקרון הוא צודק...., אבל כשהוא רושם "צריכים לכבוש את הנגב מחדש" , מי בדיוק יעשה את זה ואיך ? זה בר ביצוע?
הוא יבוא להתמודד עם כמויות הנשק שיש שם? הוא ילחץ על ההדק נגד אזרחים עם תעודות זהות כחולות? (כי זה יגיע לעימות חם...)
אני גם יודע לנופף בסיסמאות....- בפועל ,פרקטית בשטח - לבעיה הזו אין פתרון.
והסוף ....? הסוף רע מר ....- והוא קרוב הרבה יותר ממה שאתם חושבים...

zviki
28-04-13, 15:21
עם הרפיסות השלטונית הזאת-לא ייקח הרבה זמן עד שישוגרו קאסמים "מאוהלים תמימים" לכיוון-360 מעלות.

דרור ברלי
28-04-13, 15:22
הסוף, כמקובל במזרח התיכון, יהיה רק בהפעלת נשק. ואני ממש לא בטוח שאנחנו אלה שננצח, פשוט כי הממשלות שלנו לא ממש רוצות לנצח.

ניר ל
28-04-13, 15:27
וואלה....- גילה את אמריקה....
הוציא את האף שלו ממדינת תל אביב , אז הוא חושב שהוא יודע הכל....

נכון , בעיקרון הוא צודק...., אבל כשהוא רושם "צריכים לכבוש את הנגב מחדש" , מי בדיוק יעשה את זה ואיך ? זה בר ביצוע?
הוא יבוא להתמודד עם כמויות הנשק שיש שם? הוא ילחץ על ההדק נגד אזרחים עם תעודות זהות כחולות? (כי זה יגיע לעימות חם...)
אני גם יודע לנופף בסיסמאות....- בפועל ,פרקטית בשטח - לבעיה הזו אין פתרון.
והסוף ....? הסוף רע מר ....- והוא קרוב הרבה יותר ממה שאתם חושבים...

כאן אתה זה שנסחף ... כמויות הנשק ... בולשיט

יש חוסר רצון להתמודד ומעדיפים לטאטא מתחת לשטיח , עם כל הכבוד לנשק שבידי הבדואים - זאת ממש לא הבעיה ולא מהווה שום חשש לכוחות הבטחון .

zviki
28-04-13, 15:28
דרור,לא שלא רוצות לנצח,רוצות אבל חוששות מה יגידו הגויים- מאז ומתמיד

zerez
28-04-13, 15:59

דרור, בוא נעמיד דברים על דיוקם.
השמאל תמיד אמר שבמקום להשקיע מעבר לקו הירוק עדיף להשקיע בנגב והגליל.

Sent from my XT910 using Tapatalk 2

דרור ברלי
28-04-13, 16:09
כמויות הנשק במגזר בכלל ואצל הבדואים בפרט ובמגזר בפרט הן כבר מזמן מעבר לבולשיט.
רק מה? במדינת הפוליטיקלי קורקט אף גורם רשמי לא מעיז לדבר על זה, גם לא על הטיווח המדוייק שהמנוולים האלה סיפקו לחמאס בזמן "עמוד ענן".
כמו שנאמר - במדינת ישראל תמיד מטאטאים מתחת לשטיח ומחכים שמשהו יתפוצץ כדי להזיז את התחת.

asafk
28-04-13, 16:23
באופן ספציפי לגבי אברי גלעד - הופתעתי לפני כחודשיים לשמוע אותו מתבטא בגל"צ בנושא (הוא דיבר על פרוטקשן). טוב לדעת שמדובר באדם שמוכן להקשיב ולא נעול מראש.

אסף.

ניר ל
28-04-13, 16:30
כמויות הנשק במגזר בכלל ואצל הבדואים בפרט ובמגזר בפרט הן כבר מזמן מעבר לבולשיט.
רק מה? במדינת הפוליטיקלי קורקט אף גורם רשמי לא מעיז לדבר על זה, גם לא על הטיווח המדוייק שהמנוולים האלה סיפקו לחמאס בזמן "עמוד ענן".
כמו שנאמר - במדינת ישראל תמיד מטאטאים מתחת לשטיח ומחכים שמשהו יתפוצץ כדי להזיז את התחת.

זה לא בולשיט כשזה מאיים עלי ועליך , מה גם שלנו לא מאפשרים נשיאת נשק לשם הגנה עצמית באופן חוקי , כי חס וחלילה איזו אישה עלולה להיפגע מזה אם נחליט להתחרפן...
אבל בוא נודה שזה לא משהו שצריך להדאיג את כוחות הבטחון , אם יחליטו להיכנס לשם.

klam
28-04-13, 16:38

מה הקשר לשמאלן-בוטה??? אני איש שמאל, האם זה אומר שאני יכול להסכים עם טמטום, הפקרות, העדר שלטון ופשיעה?
יום יום בעבודתי אני מנסה להלחם מול הפקרה של ילדות לסוחרי-נשים בפזורה. ומי שומע? מי עוזר? האם זה השר הימני-קיצוני לבטחון פנים?
האם זה ראש הממשלה הימני (השפוי?)? איפה אתם, "בני האדם", "הגברים", "המסוקסים", אלו עם תסביך הפראייר, אלו שאינם "נמושות שמלאניות ממדינת ת"א". הרי כבר 30 שנה שאתם בשלטון וכל מה שאתם עשוים מבחינת משילות אמיתית, זה לאפשר לקומץ הזויים לשלוח נוער לגבעות בשטחים..
ואיזו הפקרות כפולה: מצד אחד מפקירים אוכלוסיה בדואית שלמה לעוני, בערות ושחיתות, מבלי לאפשר להם שיקום וזכויות; ומאידך, מפקירים את כל אוכלוסיית הדרום לפשיעה נוראה שרק מסלימה והולכת - מי פה האמפוטנט? השמאלני? - הרי הוא בכלל לא בשלטון...
חן

shachar
28-04-13, 16:43
עכשיו שמשלימים את הגדר למצרים,
אזרחי ישראל יזכו לקצת יותר תשומת לב מהבדואים
גם בביר הדאג צריך להתפרנס.
אני לא חושב שהם רוצים להיות רועים או לעבד אדמה לא ב 63% וגם לא ב 100.
אם נקשר לאתר... אני חושב שהם יותר מתעניינים ברפורמה בתחום הרכב, עם דגש על יבוא אישי.
בקיצור יש לי הרגשה שנשמע יותר על הבעיה הבדואית

Sent from my GT-I9100T using Tapatalk 2

דרור ברלי
28-04-13, 19:18
מה הקשר לשמאלן-בוטה??? אני איש שמאל, האם זה אומר שאני יכול להסכים עם טמטום, הפקרות, העדר שלטון ופשיעה?
יום יום בעבודתי אני מנסה להלחם מול הפקרה של ילדות לסוחרי-נשים בפזורה. ומי שומע? מי עוזר? האם זה השר הימני-קיצוני לבטחון פנים?
האם זה ראש הממשלה הימני (השפוי?)? איפה אתם, "בני האדם", "הגברים", "המסוקסים", אלו עם תסביך הפראייר, אלו שאינם "נמושות שמלאניות ממדינת ת"א". הרי כבר 30 שנה שאתם בשלטון וכל מה שאתם עשוים מבחינת משילות אמיתית, זה לאפשר לקומץ הזויים לשלוח נוער לגבעות בשטחים..
ואיזו הפקרות כפולה: מצד אחד מפקירים אוכלוסיה בדואית שלמה לעוני, בערות ושחיתות, מבלי לאפשר להם שיקום וזכויות; ומאידך, מפקירים את כל אוכלוסיית הדרום לפשיעה נוראה שרק מסלימה והולכת - מי פה האמפוטנט? השמאלני? - הרי הוא בכלל לא בשלטון...
חן

הסתובב בזמנו ברשת מסמך מימי קום המדינה, שבו מסופר על ישובי הנגב המבודדים. כמו היום, גם אז היו יהודים שמוכנים למכור גם את אמא שלהם תמורת קצת שקט ו"שלום" מזויף, והם עשו "עסקאות" עם השייחים הבדואים מהסביבה, שבמסגרתן היהודים יתעלמו מהגניבות, ובתמורה אותם שבטים בדואים לא ירצחו אף יהודי... אם זה לא היה אמיתי, עוד היה אפשר לחשוב שזה עוד פרק הזוי מסיפורי אלף לילה ולילה...
אז אל תספר לי על "הפקרת אוכלוסיות לבערות ועוני" כדי שזה ייתן למישהו תירוץ למה להפוך לפושע. מאות אלפים אם לא מיליונים חיים היום בישראל מתחת לקו העוני או בסמוך אליו ועובדים לפרנסתם. לא הופכים לפושעים, לא משתלטים על קרקעות, לא גונבים מכוניות, לא לוקחים פרוטקשן, לא מבריחים סמים ואמל"ח וזונות, אז תעשה לי טובה.
אם זו מדינת חוק, אז שיהיה חוק ויאכפו אותו על כולם באופן שווה, ללא משוא פנים, בלי גזענות מצד אחד, אבל גם בלי הנחות מצד שני.
למה אם שכן שלי הכניס מזגן לקיר חזית ללא אישור, תוך יום וחצי הגיעו פקחי העירייה להרוס - ושם בנגב, אם אתה בדואי, אתה יכול להשתלט על שטחים כאוות נפשך? מיכאל בן ארי אשם בזה?
בא לך לנסות לגנוב רכב? אם תיתפס מיד יכניסו אותך בפנים. אותם משחררים מיד. זה בגלל המאחזים בשומרון?
הילד שלך נוהג בגיל 12 בלי רשיון, ברכב גנוב? ברור שלא. אבל אם הוא היה בדואי, אף שוטר לא היה מעיז להעיר לו. גם בזה אשמה דניאלה וייס?
כבר גנבו לך פעם רכב? יש אנשים בעומר שגנבו מהם כבר 15 מכוניות והיד עוד נטויה. הכל בגלל כהנא, נכון?
כבר רגמו אותך פעם באבנים? אם זה קרה באיו"ש זה "בסדר"? ובכביש 31 בין שוקת לערד? זה רק בגלל האוניברסיטה באריאל. ברור.
כבר התנגשת פעם בלילה בשלד של מכונת כביסה צבוע בשחור שהונח באמצע הכביש? לגיטימי, גם זה בגלל ההתנחלויות...
יש לך עסק? כבר שילמת פעם פרוטקשן לילד בדואי בן 10 ש"ישמור לך" עליו?... כי אם לא תעסיק אותו כשומר, מחר בבוקר העסק יהיה שרוף? אז מה? גם זה בגלל נוער הגבעות?
גם אם ישפכו מיליארדים בפזורה הבדואית, רובם כנראה ימשיכו לחיות לפי הקודים הישנים של נוודים שחיים מגניבות, הברחות ופרוטקשן. כמו שחיו אבותיהם מימים ימימה. פשוט כי זה הרבה יותר קל מאשר להתפרנס מעבודה. ראה את מה שקורה היום בסיני כדוגמה, משל ושנינה להתנהגות הנוודים כאשר השלטון מרופף רק קצת את אחיזתו.

בחרנו לנו שכונה קשה לחיות בה, וזו שכונה שבה מדברים ומבינים רק שפה אחת, וכל עוד לא נפנים את זה וננהג בהתאם - ימשיכו לדחוק אותנו מכאן. לאט לאט אבל בטוח. זה מחדל של כל ממשלות ישראל, מימין ומשמאל. אבל אתה יודע טוב מאוד שרק השמאל יקים קול זעקה אם מישהו באמת ינסה לעשות שם סדר אחת ולתמיד.

גלדיאטור
28-04-13, 20:21
אברי גלעד אמר לפני כמה שנים על עצמו "שמאלנות זה מחלה שעוברת בגיל 40"

klam
28-04-13, 21:12
הסתובב בזמנו ברשת מסמך מימי קום המדינה, שבו מסופר על ישובי הנגב המבודדים. כמו היום, גם אז היו יהודים שמוכנים למכור גם את אמא שלהם תמורת קצת שקט ו"שלום" מזויף, והם עשו "עסקאות" עם השייחים הבדואים מהסביבה, שבמסגרתן היהודים יתעלמו מהגניבות, ובתמורה אותם שבטים בדואים לא ירצחו אף יהודי... אם זה לא היה אמיתי, עוד היה אפשר לחשוב שזה עוד פרק הזוי מסיפורי אלף לילה ולילה...
אז אל תספר לי על "הפקרת אוכלוסיות לבערות ועוני" כדי שזה ייתן למישהו תירוץ למה להפוך לפושע. מאות אלפים אם לא מיליונים חיים היום בישראל מתחת לקו העוני או בסמוך אליו ועובדים לפרנסתם. לא הופכים לפושעים, לא משתלטים על קרקעות, לא גונבים מכוניות, לא לוקחים פרוטקשן, לא מבריחים סמים ואמל"ח וזונות, אז תעשה לי טובה.
אם זו מדינת חוק, אז שיהיה חוק ויאכפו אותו על כולם באופן שווה, ללא משוא פנים, בלי גזענות מצד אחד, אבל גם בלי הנחות מצד שני.
למה אם שכן שלי הכניס מזגן לקיר חזית ללא אישור, תוך יום וחצי הגיעו פקחי העירייה להרוס - ושם בנגב, אם אתה בדואי, אתה יכול להשתלט על שטחים כאוות נפשך? מיכאל בן ארי אשם בזה?
בא לך לנסות לגנוב רכב? אם תיתפס מיד יכניסו אותך בפנים. אותם משחררים מיד. זה בגלל המאחזים בשומרון?
הילד שלך נוהג בגיל 12 בלי רשיון, ברכב גנוב? ברור שלא. אבל אם הוא היה בדואי, אף שוטר לא היה מעיז להעיר לו. גם בזה אשמה דניאלה וייס?
כבר גנבו לך פעם רכב? יש אנשים בעומר שגנבו מהם כבר 15 מכוניות והיד עוד נטויה. הכל בגלל כהנא, נכון?
כבר רגמו אותך פעם באבנים? אם זה קרה באיו"ש זה "בסדר"? ובכביש 31 בין שוקת לערד? זה רק בגלל האוניברסיטה באריאל. ברור.
כבר התנגשת פעם בלילה בשלד של מכונת כביסה צבוע בשחור שהונח באמצע הכביש? לגיטימי, גם זה בגלל ההתנחלויות...
יש לך עסק? כבר שילמת פעם פרוטקשן לילד בדואי בן 10 ש"ישמור לך" עליו?... כי אם לא תעסיק אותו כשומר, מחר בבוקר העסק יהיה שרוף? אז מה? גם זה בגלל נוער הגבעות?
גם אם ישפכו מיליארדים בפזורה הבדואית, רובם כנראה ימשיכו לחיות לפי הקודים הישנים של נוודים שחיים מגניבות, הברחות ופרוטקשן. כמו שחיו אבותיהם מימים ימימה. פשוט כי זה הרבה יותר קל מאשר להתפרנס מעבודה. ראה את מה שקורה היום בסיני כדוגמה, משל ושנינה להתנהגות הנוודים כאשר השלטון מרופף רק קצת את אחיזתו.

בחרנו לנו שכונה קשה לחיות בה, וזו שכונה שבה מדברים ומבינים רק שפה אחת, וכל עוד לא נפנים את זה וננהג בהתאם - ימשיכו לדחוק אותנו מכאן. לאט לאט אבל בטוח.
זה מחדל של כל ממשלות ישראל, מימין ומשמאל. אבל אתה יודע טוב מאוד שרק השמאל יקים קול זעקה אם מישהו באמת ינסה לעשות שם סדר אחת ולתמיד.

מסכים עם חלק גדול ממה שכתבת דרור.
אבל זה לא עניין של ימין ושמאל. ממש לא.
המסמך שאליו אתה מתכוון מתייחס להשרדות באותה תקופה. לא לבעיה עליה מדובר כאן. באותה תקופה בדיוק, מיטב אנשי השמאל מהשומר-הצעיר גירשו באלימות את הכפריים בעמק-חפר, שברו להם את העצמות והקימו קיבוצים. הם לא היו צמחוניים ולא מחבקי-עצים - פשוט שמאלנים..
אתה טועה דרור - אין מליוני אנשים שחיים בעוני אמיתי ואינם מגיעים לפשיעה - זה לא נכון בשום מקום בעולם; וחוצמזה, רמות העוני והאבטלה בפזורה גבוהות בהרבה מכל מקום אחר בארץ (חוץ אולי מהתחנה המרכזית הישנה). אני מקדיש את מרבית זמני למקומות הללו ומכיר היטב את ההוויה החברתית של העוני ואת הפשיעה שנילוית אליו.
בלי שום קשר לעמדה פוליטית, אני רותח מזעם שקיבלתי צו הריסה למחסנון קטן בחצר, וזה לגמרי אבסורד שחבר מעוספיה בונה ובונה בלי הגבלה; אבל אני כועס יותר על השלטונות מאשר עליו, שהרי כמה שלא יעתור ויבקש, לעולם לא יקבל היתר.
זה ממש לא קשור ל"שמאלנות" אלא לשלטון החוק - כן, אותו חוק שרבים בימין ובין הדתיים, מתנגדים להחלתו בלהט רב וטוענים שהוא קונספירציה "שמאלנית".
מאחר ומעולם לא הייתה בישראל "ממשלת שמאל", לא נדע לעולם..המדיניות תמיד היתה ימנית-לאומית - ותמיד הייתה רופסת ועלובה. זו לא יפות-נפש ולא קול-צעקה - סתם עליבות מול פשיעה וחוסר משילות מזעזע.

דרור ברלי
28-04-13, 21:54
גם לי אין טענות של ממש לשמאל או ימין אלא לממשלות ישראל בכללותן שמצד אחד הזניחו, מזניחות ומקפחות את המגזרים הערבי והבדואי, ומצד שני לא אוכפות עליהם חוקים ומאפשרות להם לעשות ככל העולה על רוחם.

לא צריך להזכיר לך שעד 1977 שלטו בישראל ממשלות שהיו מזוהות עם השמאל של אז (שהיה הרבה יותר ימני מהימין העלוב של היום). גם ממשלת רבין ב-1992 וממשלת ברק של 1999 היו מזוהות עם השמאל ובקואליציות שלהן ישבו מפלגות שמאל מובהקות דוגמת מרצ. ואל תגיד לי שמפלגת העבודה היא לא שמאל מתון, כי היא בדיוק כזו. מרצ היא כבר בפירוש לא שמאל מתון.
והדעות המקובלות בקרב אלה שמזוהים עם השמאל ידועות. גם ובמיוחד כשמדברים על פתרונות אפשריים לפשיעת המגזרים המדוברים (ערבי בכלל, בדואי בפרט), אבל הסמנטיקה של מי עשה יותר נזקים - שמאל או ימין, זה לא העניין כאן.

העניין הוא הדברים (הנכונים לגמרי, לדעתי) שמגיעים מפיו של מי אם לא אברי גלעד. בעבר שונא מתנחלים, שונא דתיים, אוהד מובהק של הנושא הפלסטיני (כל מה שמגדיר אותו כ"שמאלן קיצוני") שאם היה שומע פעם שמישהו "מתנכל" לבדואים ו"מלכלך עליהם", היה מתנפל עליו בשידור חי בשצף קצף עם ריר שנוזל מפה. יותר מזה? הוא תמיד היה מזוהה עם קו קיצוני ומתלהם בנוגע לשמירה על הסביבה, השתלח בכל פעם שרק יכל בטרקטורונים ובאופנועים ובג'יפים ובג'יפאים, הציע הצעות מגונות והזויות (גריסת טרקטורונים ורכבי שטח), לכן מעולם לא השתגעתי עליו ועל פיו הגדול וגם היום אינני מאוהדיו, אבל אין ספק שדעותיו השתנו מקצה לקצה - על זה נאמר: "רק חמור לא משנה את דעתו"... על דבריו אלה שלוחה לו ברכתי ואולי עוד יש לו תקווה.

כל מה שתגיד על הקשר הישיר בין עוני ופשיעה אולי נכון, ומצד שני מדבריך אפשר להבין ולקבוע שכל מי שעני הוא בהכרח גם פושע?... זה לא כך, והחוק לא אמור לקבל את העוני והבערות וההזנחה והקיפוח כתירוץ והסבר שיצדיקו את פריעת החוק. הטענות שלי כאזרח ישראלי שומר חוק למדינה שלו, היא שכבר שנים ארוכות היא מפקירה את הביטחון האישי ומאפשרת למגזרים ספציפיים לעשות מה בראש שלהם - זה נוגע לכמויות מבהילות של כלי נשק לא חוקיים, להברחות, לעבירות רכוש ואלימות, להשתלטות על קרקעות. במדינת חוק אתה כאזרח לא מכתיב תנאים ומפסיק לפרוע את החוק רק בתמורה למתן זכויות מסויימות או השקעה במגזר שלך. אתה קודם כל אזרח שומר חוק ואחר כך, אולי, ידברו איתך. האם זה טוב או רע? אפשר להתדיין ולהתווכח על זה ימים ולילות, אבל ככה זה במדינת חוק.

נכון להיום, החוק מפקיר את בטחוננו, עושה איפה ואיפה בינינו לבין אותם בדואים. לנו אסור לעשות כל מיני דברים ולחוק יש שיניים חדות מאוד נגדנו. נגד הבדואים הוא אפילו לא טורח לנסות לעשות משהו. כשיישובים שלמים בפזורה מתקיימים יפה על גניבות והברחות והמשטרה מפחדת, פשוט מפחדת (ואי ןהגדרה טובה יותר למצב כיום) להיכנס אליהם ולהתעסק איתם, זה אומר שמשהו במדינה הזו רקוב.

בסוף זה יתפוצץ, וכשזה יתפוצץ, זה יעשה הרבה רעש וכנראה גם ישפוך הרבה דם.

klam
28-04-13, 22:09
טוב, לפחות כאן הגענו להסכמה..

אפרים
29-04-13, 00:25
רק בדרום חשבתם ?
http://www.inn.co.il/News/News.aspx/255110

דרור ברלי
29-04-13, 01:01
לפחות הם רוכשים בכסף מלא ולא גונבים...

boaz avrahami
29-04-13, 01:32
רק בדרום חשבתם ?
http://www.inn.co.il/News/News.aspx/255110

עובדים עליהם.
אחרי שנמכור להם מספיק המדינה תלאים מהם.

ברצינות 1- מרבית האדמות בארץ הם אדמות מדינה וקקל ויש כמה התחכמויות שמרחיקות אותן מהבעלות על הקרקע... לצערנו חלק מהן כבר לא תופסות בבגץ.

ברצינות 2- אי אפשר להתיחס לאזרחים בצורה לא שוויונית ולשלול מהם זכות קניינית ובסוף לחשוב שאנחנו דמוקרטיה נאורה.

הבעיה היא שאנחנו כמדינה לא גיבשנו פתרונות למצב והכול חלטורה על גבי חרטוט.
הם לא טפשים ויכנסו בכל סדק.

gp1
29-04-13, 01:37
http://www.youtube.com/watch?v=VtOWlTOLChg

http://www.youtube.com/watch?v=iP5W7CQx9G8

http://www.knesset.gov.il/mmm/data/pdf/m01668.pdf

-->