PDA

צפייה בגרסה מלאה : מרדפים | מייק בר - איתוראן

Tourist
28-04-13, 21:43
מייק בר, איש "איתוראן", בצילומי מרדפים אחרי רכבים גנובים בשת"פ המשטרה.

זה הערוץ שלו:
http://www.youtube.com/user/miikbr/featured

והנה סרטון טעימה שפורסם לפני 3 שעות - מרדף אחרי לנדקרוזר גנוב:

http://www.youtube.com/watch?v=D4bdu4nLTOY

אפרים
28-04-13, 21:52
יימח שמם ושם זכרם.
ברלי צודק בחתימה.

אמיר ב.א
29-04-13, 10:10
מדהים , אותו בחור ,צילום רכב תוך כדי מרדף ,תוך כדי שהמשטרה וצהל אחריו הרכב כבר מפורק בתוך בית תוך דקות ...

http://www.youtube.com/watch?v=2i1YL1LGjus (http://www.youtube.com/watch?v=2i1YL1LGjus)

לבחור מגיע צל"ש ...

יוסי בר צבי
29-04-13, 10:38
מדהים , אותו בחור ,צילום רכב תוך כדי מרדף ,תוך כדי שהמשטרה וצהל אחריו הרכב כבר מפורק בתוך בית תוך דקות ...

http://www.youtube.com/watch?v=2i1YL1LGjus (http://www.youtube.com/watch?v=2i1YL1LGjus)

לבחור מגיע צל"ש ...

ראיתי כמה סרטונים שפרסם עובד איתוראן.
זה מלהיב מחד וגורם לכעס מנגד.
הבחור מאיתוראן די נועז, המצלמה קבועה ברכב,מהסוג שרבים איתנו קנו בדיל אקסטרים. מצלמה קבועה ברכב שמצלמת ללא הפסק מבעד לשמשת הרכב.
בפעם היחידה שחילץ את המצלמה מהרכב , אי אפשר להבין כלום מהצילומים.
ויחד עם זה, בהזדמנות שהיתה לו לנסות לעצור גונב רכב - הוא לא יצא מהרכב והסתפק בחסימת הרכב, במניעת בריחתו לאחור - גם במחיר נגיחת הרכב הגנוב למניעת בריחתו (כשמאה מטרים בכיוון הנסיעה המקורי חיכו לו השוטרים והצבא אותם עבר לבסוף בגלל חסימה גרועה שלהם). מעניין שלא היה בשום שלב איום בירי או ירי באוויר למעצר הגנב.
תפיסת הרכב היא החשובה לאנשי איתוראן אבל בריחת הגנבים ללא הרכב מותירה את תעשיית גניבות הרכבים על כנה, בידיעה שלא נשקפת סכנה אמיתית לחייהם או לחירותם (כי גם בתי המשפט לא שולחים אותם למאסר)
בטוח שאם כמה גנבי רכב היו מסיימים בבריחתם את חייהם, רבים אחרים היו חושבים פעמיים לפני שהעזו לגנוב רכב.
אבל בישראל של 2013 השקט המדומה והרצון להימנע מנפגעים בכל מחיר ובכל מקרה, מותיר את דמנו.

זה מזכיר לי תופעה אחרת שללא פתרון.
אנשי ברינקס המובילים כספים עושים זאת עם אקדחים שלופים והרי אף אחד לא באמת מאיים על חייהם.
גם לו ינסו לתקוף אותם, יעשו זאת רק ע"מ לשדוד את הכסף שהם נושאים והם עצמם לא מהווים מטרה כשלעצמה.
השימוש בנשק בארץ מותר רק להגנה עצמית שלכאורה לא תתקיים במקרה של שוד.
האם מותר לאנשי ברינקס לבצע ירי כלפי מי ששודדים אותם?

יוסי

Tourist
29-04-13, 11:02
אותי הסיפור מטריד.
אמנם מלהיב, אך מטריד.

איך חברה מסחרית גרידא (ולכן רק מחזירה את הרכב ולא רודפת/תופסת/יורה בגנבים) שולטת בצורה כ״כ מתואמת וחלקה במשטרה ובצבא ?

הרי כולנו יודעים שהגופים הללו לא מסוגלים לעבוד בתיאום מסיבות טכניות או ממלחמות יוקרה או השד יודע מה... (מי שגר בתוך אסון שריפת הכרמל ראה את זה בעיניים).
איך זה שפתאום 4 ״אוכפי איתוראן״ מצליחים להפעיל את צה״ל, המשטרה, המחסומים וכו׳ ?
כנראה שמדובר בהמון כסף ...

אבל אין ספק, הבחור בהחלט קאובוי, עד שמישהו יחליט להפטר ממנו.

lizard
29-04-13, 11:12
כי הם חברים שלהם.
האיש של איתורן לא יכול לעצור אף אחד. רק שוטר יכול לעצור מישהו. הוא היחידי במדינה שיכול להפעיל כוח סביר(לא נתווכח על זה בבקשה) כדי לעצור מישהו.
המאבטחים של ברינקס הולכים עם אקדחים שלופים לשם מטרת הרתעה. אם הם ירו במישהו הם יהיו בצרות כמו כל אחד אחר.

liontamer84
29-04-13, 11:53
חבל מאד שאין לו היתר ירייה במנוולים שהוא תופס... קליע רץ הרבה יותר מהר מכל אחד מהם

יוסי בר צבי
29-04-13, 16:29
כי הם חברים שלהם.
האיש של איתורן לא יכול לעצור אף אחד. רק שוטר יכול לעצור מישהו. הוא היחידי במדינה שיכול להפעיל כוח סביר(לא נתווכח על זה בבקשה) כדי לעצור מישהו.
המאבטחים של ברינקס הולכים עם אקדחים שלופים לשם מטרת הרתעה. אם הם ירו במישהו הם יהיו בצרות כמו כל אחד אחר.

כששירתתי כסמח"ט ג'נין באינתיפדה הראשונה, לא באמת היינו צריכים את המשטרה כדי להציב מחסום או להחרים רכב מקומי או לבצע מעצר,כולל מעצר בכל כוח, וכולל הפעלת כוח סביר (אם כי לא איום בנשק) נגד אזרחים ישראליים הגרים מעבר לקו הירוק.
וחוץ מזה, אתה רוצה לומר שכשאני הולך לבנק עם סכום כסף גדול במזומן אני יכול לשלוף את הנשק שאני מחזיק ברישיון ולנופף בו לכל עבר ע"מ "להרתיע" ?. אני לא בטוח.
יוסי

Pageup
29-04-13, 17:45
יוסי,
בשטחים לא מתקיים החוק הישראלי בצורתו הרגילה. זה שטח שבשליטת הצבא.
והוא האחראי.

asafk
29-04-13, 18:04
המרדפים הללו מסכנים את חיי הגנבים לא מעט.
רק חסר לנו שגנב ייפגע וזה שרודף אחריו יואשם.

אסף.

yes1952
29-04-13, 19:40
גילוי נאות-אני איש איתוראן לשעבר
הבחורים האילו עושים עבודת קודש
ובשטח יש שיתוף פעולה מבורך-לא תמיד אך יש
המצלמה יוסי בר צבי מצלמת כבר הרבה שנים עוד שהיא עלתה כמו סט גלגלים של הרכב שלך
מבחינת החוק?
יש חוק המחייב אזרח לעשות לעיל ידו כדי לעצור מעשה פשע המסכן את הציבור
מעצר?יש כזה דבר מעצר ע"י אזרח
ירי?להגנה עצמית
וכן הם כל הזמן בסכנת חיים ואני מהראשונים שממליץ תמיד להתקין מערכות איתור-לכל הרכבים שלי יש -ואף נמנעה גניבתה של הביואיק בשל כך
שיהיה לכם ערב טוב

lizard
29-04-13, 20:48
כששירתתי כסמח"ט ג'נין באינתיפדה הראשונה, לא באמת היינו צריכים את המשטרה כדי להציב מחסום או להחרים רכב מקומי או לבצע מעצר,כולל מעצר בכל כוח, וכולל הפעלת כוח סביר (אם כי לא איום בנשק) נגד אזרחים ישראליים הגרים מעבר לקו הירוק.
וחוץ מזה, אתה רוצה לומר שכשאני הולך לבנק עם סכום כסף גדול במזומן אני יכול לשלוף את הנשק שאני מחזיק ברישיון ולנופף בו לכל עבר ע"מ "להרתיע" ?. אני לא בטוח.
יוסי

זה בגלל שהיית בשטחים ולא בתחומי מדינת ישראל ואני לא רוצה להתווכח על אם זה כן או לא.
בשטחים לצהל יש את הסמכות בתחומי המדינה רק למשטרה יש סמכות. אפילו בחוק למניעת אלימות בספורט הבנתי שלא הצליחו להעניק לסדרנים אפשרות מעצר ו/או הרחקה של מתפרעים.

tzagi
01-05-13, 06:50
שימו לב לטקטיקות עצירה-מחסום של הצבא-משטרע
עלוב ברמות.
רוצים שיפור?
תקימו יחידה מיוחדת ושלחו אותם ללוס אנג'לס ללמוד מLAPD
שמה יודעים איך לעצור רכב טוב מאד בצורה מקצועית, אפקטיבית ובטוחה.
לחילופין, אפשר גם ללמוד מדרום אפריקה, אבל זה לא יעוף בארה'ק.

Gilad
01-05-13, 07:49
האמת שדי מצ׳וקמק כל המרדף הזה

השוטרים פורקים מהאוטוו וחושבים שהגנב פשוט יחכה להם? הסייר של איתורן נוסע כמו שריף - חוצה על הכיכר, עוקף בפס לבן וכו׳ ובסוף ברב המקרים הרכב נעלם לו והגנב בטוח נעלם

tzagi
01-05-13, 07:54
אם תקשיב לפס קול....הוא באיזה דיזל קטן, לא בדיוק רכב שבנוי למרדפים
לכן המלצתי מעל...חשובה פי כמה וכמה.

Tourist
01-05-13, 08:06
ברוב הסרטונים רואים שהוא נוהג בסובארו חדשה - פורסטר ? אאוטבק ? לא חושב שדיזל בכל אופן.

ברוב הסרטונים שמפרסם, דווקא כן משיג את הרכב, הגנב עצמו לא ממש מעניין אותו.

tzagi
01-05-13, 08:18
אומנות המרדף-עצירה מתחילה בV8 שמסביבו מעטפה מסיבית.

כמו כן, טכניקות שצריך ללמוד.

לא חסר סרטונים ביטיוב על הנושא.

Tourist
01-05-13, 08:51
אומנות המרדף-עצירה מתחילה בV8 שמסביבו מעטפה מסיבית.

כמו כן, טכניקות שצריך ללמוד.

לא חסר סרטונים ביטיוב על הנושא.

אין ספק שה-V8 נתן שם פייט יפה. כמו באמריקה....

נראה לי שההתלהבות היא לא מהביצועים והטכניקות.
החבר׳ה מתלהבים כי רואים מישהו שמזיז אצבע בכלל לנסות לתפוס את הגנבים.

נכון שזה רק למי שיכול להרשות לעצמו איתוראן, ונכון שאדון מייק בר מעלה ליוטיוב בעיקר את ההצלחות, ובכל זאת.... מישהו עושה משהו.

בימים האחרונים הסרטונים האלה רצים בפורומים, ברשתות חברתיות ובאתרי חדשות.
הבחור משתמש תמיד באותו רכב ואותן טכניקות.
אני מניח שגם לגנבים יש יוטיוב.
במקרה הטוב, הם ילמדו איך להתחמק ממנו.
במקרה הרע, הם יסמנו אותו ויכינו לו מלכודת.

במקומו, הייתי מתחיל להזהר יותר.

tzagi
01-05-13, 09:07
אין ספק שה-V8 נתן שם פייט יפה. כמו באמריקה....

נראה לי שההתלהבות היא לא מהביצועים והטכניקות.
החבר׳ה מתלהבים כי רואים מישהו שמזיז אצבע בכלל לנסות לתפוס את הגנבים.

ואפשר גם לפרש את זה כחארטות של אנשי מכירות.
אם כבר עושים משהו-צריך לעשות אותו נכון.

-->