PDA

צפייה בגרסה מלאה : JIMNY מנוע רועד חזק בסרק ובעומס מזגן אחרי החלפת פלגים

boazgutman
29-04-13, 10:47
שלום חברים, ביצעתי טיפול 90000 והחלפתי גם פלגים (אירידיום NGK ) עד עכשיו המנוע היה נותן איזו רעידה קטנה מדי פעם אבל לא משהו אקוטי, מאז שביצעתי את הטיפול אני לא יכול לעמוד ברמזור בDRIVE ... חייב להעביר לN שלא לדבר על להדליק מזגן, העומס מפיל את המנוע לתדרים מאוד נמוכים, ונראה שמתפספסת הצתה.... היום בבוקר בדרכי לחנות החלפים נדלקה גם הנורת מנוע.
אני חושב שיכול להיות שאחד הכויילים או הכבלים של המצתים דפוק ויש בו זליגה או משהו, ועכשיו כשהחלפתי למצת חדש משהו שם השתבש לגמרי....
בדקתי וכול כוייל מקורי עולה 600 שקל וסט כבלים עוד 250, ... הרבה מאוד כסף, כמובן שלא צריך להחליף הכל....
האם אתם חושבים שזה הכיוון או שיש עוד כיוונים אפשריים לבעיה?
תעלו רעיונות בבקשה, גם אם לא מתאים בדיוק ... לפחות נלמד משהו חדש... אולי אני לא בכיוון והולך לזרוק כסף סתם....
אולי יש למישהו דרך מדעית לנתר במדוייק את התקלה?
תודה

IlanHadar
29-04-13, 14:33
בהנחה ששמת את הפלאגים הנכונים אז כנראה אתה צודק וזה בעיות הצתה ולא משהו מעבר.

במנועים של ג'יפ כאשר נדלקת מנורת תקלה, המחשב זורק קוד שאומר גם איזה בוכנה מפספסת, תבדוק קוד אצלך. זה יכול לכוון אותך לסליל הבעייתי.

boazgutman
29-04-13, 21:39
עדכון קצר למעוניינים...
רכשתי כוייל אחד לא מקורי וסט צמות מקורי...
אחר משחקים עם הרכיבים והצלבות... מצאתי שהבעיה הייתה בחיבור הכוייל לצמה, הבעיה בצד של הכוייל... כלומר החלפה שלו בלבד פתרה את הבעיה, עשיתי ניסוי העמסה של מזגן בFULL מנוע בDRIVE ואמברקס ולא היו כל פירפורים.... מקווה שזה גם ישפר טיפה את צריכת ה דלק, למרות שאין לי מה להתלונן יחסית לגיפים האחרים.... (בממוצע של כמה חודשים 1 ל 11)
זהו אני מקווה שהכוייל הלא מקורי, שנראה דומה אחד לאחד כמו הכוייל המקורי גם במבנה גם בחומרים וגם באיכות הגימור יחזיק זמן רב....

zerez
29-04-13, 22:37
חדשות מעניינות.
אפשר לשאול איפה רכשת את הכויל וסט הצמות ומה המחיר?

boazgutman
30-04-13, 07:08
בשימחה .
רכשתי באוטו ציון ביהוד.
טל: 03-5365607
הם גם הביאו לי את הכבלים המקוריים אליהם תוך 3 שעות.
המחיר של הכבלים במכשירי תנועה היה נמוך ב 20 שקלים מהמחיר שלהם, והם קרובים אלי.
סט צמות מקורי עלה 210. מכשירי תנועה עלה 193
כויל לא מקורי עלה 220 (מקורי במכשירי תנועה 554)
העבודה היתה 20 דקות אחרי שגם בדקתי שוב שמן והוספתי עוד נגיעה של נוזל קירור.

zerez
30-04-13, 09:59
תודה, זה יותר זול מאיביי
http://www.ebay.com/itm/Ignition-Coil-Lead-Suzuki-Jimny-1-3-M13A-10-05-Grand-Vitara-1-6-05-08-/260945335904?pt=AU_Car_Parts_Accessories&hash=item3cc18dd660&vxp=mtr

איזה מודל האוטו שלך?
ראיתי באיביי שמ 2006 יש כוילים אחרים ויותר יקרים.

אני עשיתי ניקוי בית מצערת אצל זוקילנד והחלפת פילטר אוויר והבעיה נעלמה כמעט לגמרי אבל עדיין יש קצת רעידות,
אני אנסה להחליף כויל.

boazgutman
30-04-13, 12:33
יש לי 2008

boazgutman
19-05-13, 15:36
טוב עדכון קטן וחשוב.... הבעיה חזרה....
אחרי טיול שבוע בצפון היפה שלנו הבעיה חזרה... לאט לאט... ועכשיו היא קצת יותר חמורה...
בסרק הסלד יורד לנראה לי 650 (עם מזגן והילוך) ואז המנוע מתחיל לקרטע....
ניקיון קרבורטור בוצע, ופילטר אוויר חדש.
יש רעיונות למישהו?
חשבתי אולי היניקה של האוויר לא תקינה ? אולי יש סטימה כלשהיא ?
אולי איזה חישן קטן וחכם??? שלא מתפקד טוב?
אולי קצת לסגור את הבורג של הגז?
זקוק לעזרתכם...

liontamer84
19-05-13, 15:54
זה עדיין נשמע נטו בעיה של הצתה...

zerez
19-05-13, 18:22
איזה קרבורטור? נראה לי שאתה מתכוון לבית מצערת.
אולי זה הכויל הלא מקורי?

סופת המדבר
19-05-13, 20:28
אם החלפת כויל והבעיה נפתרה
ועכשיו חזרה אז כמעט בטוח שוב הכויל (הסיניים האלה..)

shmulikbg
19-05-13, 22:38
תתניע את המנוע ותנתק כל פעם סליל אחר. ברגע שתנתק ולא תהיה כל השפעה, זה הסליל
או החיבור אליו הבעייתי.

boazgutman
26-05-13, 22:04
ושוב אני יעדכן במטרה שמישהו יגלה לי את התשובה לשאלה .. מדוע יש רעידות במנוע בזמן סרק.
אני מעדן את המצב ואומר שיש רעידות ברק רק לאחר שהמנוע חם. כלומר בהתנעות של הבוקר אין כל רעידות אבל לאחר טיול או נסיעה של כ 40 דקות, מתחיל לרעוד בסרק.
כאילו הוא מפספס הצתה... בדקתי שוב את כל הכויילים , הצלבתי עם הקודמים שהחלפתי, בדקתי שוב הצתות, אחת אחת כפי ששמוליקBG המליץ לי, ההצתות מדויקות כמו שעון שוויצרי.... חייב להיות משהו שאני מפספס, מבעס אותי לקחת את האוטו למוסך... יהיה להם קשה לעלות על הבעיה הזאת... למישהו אולי יש קורא של OBID II הזמנתי באינטרנט וצריך להגיע בזמן הקרוב, אולי המחשב מדווח על תקלה כלשהיא... בקיצור.... רעיונות חדשים יש למישהו?????

shmulikbg
26-05-13, 22:39
בועז,
אתה כותב שההצתות מדוייקות. את הבדיקה ביצעת כשהמנוע
בזמן רעידה?

BeAsT
27-05-13, 08:40
לעניות דעתי הבלתי מקצועית, זה נשמע כמו חיישן תערובת קרי CO או לחץ סופי בסעפת יניקה או חיישן חמצן, אם אתה אומר אומר שכאשר המנוע קר הוא עובד חלק אין לזה קשר להצתה אלא לעובדה שכאשר הוא מתחמם התערובת "עניה" יותר ואולי אפילו מדי, יש גם מה שנקרא חיישן TPS חיישן מצב מצערת, יכול להיות שמשהו שם זז או קיבל מכה או סתם נדפק וזה מה שעושה את הבלאגן..
כמו-כן, בדקת אם כשאתה מניע את הרכב אם הקלאץ' של המזגן משוחרר? יכול להיות שהוא תפוס על מצב שהמדחס עובד למרות שלא קיבל פקודה כזאת ובגלל זה מגבר הטורים (במקרה שלך המחשב) לא מעלה את הסל"ד על מנת שמהנוע יעבוד חלק.
דבר אחרון, אני לא כל כך סגור על איך הדברים עובדים בג'ימני אבל בדקת צינוריות ואקום? אולי אחת קרועה / מנותקת?
אחרי שתבדוק את כל אלה אז אפשר יהיה לדבר על משהו בהצתה..
בהצלחה, יואב.

zerez
27-05-13, 10:31
יש לי סורק OBD ואצלי הוא לא נתן שום אינדיקציה לתקלה, אם נורת תקלה לא דולקת אז הוא לא מראה יותר מידי, אתה מוזמן לנסות לחבר אותו לרכב שלך וניראה.
אצלי התופעה נעלמה כמעט לגמרי אחרי פירוק בית מצערת אבל היא חזרה :-( זה לא חמור כמו שאתה מתאר אבל קיים.

בכניסה למכסה השסתומים יש נשם עם שסתום PCV VALVE, תוציא אותו ותנקה עם ספריי קרבורטור ואח"כ תניע את המנוע ותבדוק אם יש שם יניקה, אולי זאת הבעיה.

AdiVitara02
27-05-13, 20:36
בעקרון למחשב (לפחות בגראנד ויטרה) יש זכרון גם אם הנורה לא דולקת אתה יכול לראות את ההתראות האחרונות שנכנסו

-->