PDA

צפייה בגרסה מלאה : הצעה למערכת צינורות לניתוק וחיבור קולר גיר לג'ימני

תומרע
29-04-13, 17:31
טוב קודם כל ערב טוב,
אני יודע שאני חדש בעולם הג'ימני אך כן עסקתי בתחום בכל מיני וריאציות שונות
לאחר שקראתי במשך שעתיים על נושא הקולר גיר, על החסרונות והיתרונות, על כך שהג'ימני עד שנת 2007 בעל גיר "עדין"
למדתי כי שמן גהיר צריך להיות בחום מסויים כדי לא לאבד מהצמיגות ולגרום נזק בהיותו קר
ועל כך שהגימני זקוק לקירור שמן הגיר בתנאי מאמץ (שטח למרות שרוב הזמן אנו על כביש עם מעבר רוח יציב)

אני רוצה להציע הצעה , חלקכם יקבלו בבוז וחלקכם בסימני שאלה אבל לקחתי רעיון ממספר תחומים לכן שווה לשקול זאת.
כדי לפתור את החסרון בהרכבת הקולר גיר ( קירור השמן יתר על המידה) וכדי למנף את היתרון היחסי בשטח כגורם אשר ישמור על טמפרטורה יציבה אני מציג את הסכמה הבאה בה יש מערכת צינורות וברזים
74095

בסכמה ניתן לראות את המצב בו הקולר גיר מנותק ( צינורות אדומים)
וניתן לראות חיבור בטור ( צינורות שחורים) על כל יתרונותיו - חימום שמן הגיר קירור בעמידת הרכב ( מאוורר הרכב)
כל העיקרון בהצעה הוא להשתמש בקולר גיר רק בעת הצורך, בעת מאמץ על הגיר ולא באופן קבוע וזאת ניתן לבצע ע"י 3 ברזים עמידים בחום
כששני הברזים הירוקים סגורים והצהוב פתוח יש זרימה של שמן לפי המלצת היצרן
במצב הפוך בו הברזים הירוקים פתוחים והצהוב סגור יש מעבר שמן דרך הקולר גיר
מה שאומר שהרווחנו את 2 המצבים בעלות של מטר צינור 3 ברזים והרכבת קולר גיר.
לעיונכם ....
יום טוב

liontamer84
29-04-13, 17:40
איך אתה מתכנן לפתוח / לסגור את הברזים האלה? אולי אתה מתכוון לטרמוסטט...

בכל מקרה, אם מחברים את הקולר בטור - יציאה מהגיר -> כניסה לקולר -> יציאה מהקולר -> כניסה לרדיאטור המקורי -> יציאה מהרדיאטור כניסה לגיר.

ככה הסיכוי שהשמן יגיע בטמפרטורה הרצויה יותר גבוה.

כשקר הרדיאטור המקורי מחמם את השמן גיר, וכשחם, אז הקולר מסייע לרדיאטור המקורי ע"י הורדת טמפרטורת השמן עוד לפני שהיא נכנסת אליו.

רועי

תומרע
29-04-13, 17:46
זה בדיוק מה שמצויין באיור רק שלכל החוששים מקירור יתר של השמן יש את האפשרות לסגור 2 ברזים ולפתוח ברז או ההפך בצורה ידנית זה עיניין של דקה לפני או אחרי מאמץ

borka13
30-04-13, 14:57
Engine coolanttemp. signal circuit

(DTC P1709)O/D cut signal fromECM require O/D cutalthough A/T fluidtemp. is normal operatingtemp. and enginerev. is standard.O/D cut signal from ECM is not used even though engine coolant temperature is

לא עובר להילוך 4
על תסתבך......בדוק
מי 60 מעלות + - הכול עובד
אַחֲרֵי כמה דקות נסיעה יש 60 עם רדיאטור

-->