PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיה במזגן הביתי, יש אנשים שמכירים את התחום?

פלג_
30-04-13, 01:16
שלום

המזגן הביתי (אלקטרה 18) עבד עד היום כמו שצריך כבר קרוב ל 4 שנים.
אתמול בערב הוא הפסיק לקרר.

היחידה הפנימית עובדת, אני מפעיל את המזגן על קירור המפוח בפנים מתחיל לעבוד, אך לא מוציא אוויר קר.
פירקתי את הכיסוי של היחידה החיצונית, המעבה מתחיל לעבוד ל5-10 שניות יחד עם הונטה, אחרי ה 5-10 שניות האלו המדחס מפסיק לעבוד והונטה ממשיכה לעבוד עוד 5-10 שניות נוספות, ככה זה קורה כל כמה דקות ארוכות.
המדחס לא מתחמם במיוחד, לפי מה שאני מרגיש שאני נוגע בוא ביד.

מה יכולה להיות הבעיה?

תודה

BackDoorMan
30-04-13, 11:12
יש תשובה לכל שאלה

קבל עזר תקול של המדחס, ככל הנראה. היתה לי בעיה דומה באלקו העתיק שלי, החלפתי את הקבל והעסק חזר לחיים. שנה שעבר המדחס נתפס לחלוטין והשנה אני כבר שוקד על החלפת כל המזגן, מאחר והחלפת היחידה החיצונית תעלה כמו מזגן חדש.

___

פלג_
30-04-13, 15:41
המון תודה

הבוקר קארתי קצת באינטרנט, היו כמה שהמליצו לנתק את המזגן מהחשמל ל 10-15 דקות והוא מתאפס.
בדומה לניתוק מצבר.

נכון לעכשיו המזגן חזר לעבוד.

itayhi
30-04-13, 21:00
נשמע כמו תקלת פיקוד (זה הדבר היחיד שניתוק-חיבור יכול להועיל.)
דבר איתי אם תצטרך עזרה נוספת.
אני מטר וחצי ממך.

איתי

יוסי בר צבי
01-05-13, 17:43
והשנה אני כבר שוקד על החלפת כל המזגן, מאחר והחלפת היחידה החיצונית תעלה כמו מזגן חדש.

___

לפני שנתיים התעצבנתי על הצעת מחירי מופרזת להתקנת מזגן מיני מרכזי בבייסמנט של הבת בו אני גר (17 אלף שקל + מע"מ למזגן מיני מרכזי אלקטרה 6 כ"ס כולל התקנה והנמכת תקרה של 3 מ"ר. עלות המזגן עצמו מתוך העבודה כ-6 ש"ח.)
בלי שום ניסיון מוקדם התקנתי את המזגן לבד, כולל תליית המאייד על התקרה (אף חבר לא היה לי זמין לאותו רגע).
ובחלוף שנתיים, המזגן עובד מצויין, חורף וקיץ-חימום וקירור.
אם תחליט להתקין לבד ותרצה טיפים, אני כאן בשבילך.
וסי

פלג_
01-05-13, 18:36
הבוקר היו מספר הפסקות חשמל באזור שלי, בין 7-9 פעמים במשך זמן של שעה.
ושוב המזגן הפסיק לעבוד.

שאני אגיעה הביתה אנתק אותו שוב מהחשמל ונראה עם זה יפתור את הבעיה.

עכשיו שאני חושב על זה גם בפעם הקודמת שזה קרה, היו מספר הפסקות חשמל במשך הלילה.

יכול להיות שזאת הסיבה?

BackDoorMan
01-05-13, 19:11
בסה"כ ציטטתי משרשור אחר (http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?p=3864172#post3864172). :p

יתכן שארצה בקרוב להתקין מזגן מפוצל , אבל אין לי ציוד: שעונים, מפשלים , בלון ומבער להלחמה, וגז קירור.
אז אני לא יודע איך בכל זאת אפשר לבצע התקנה לבד.

יוסי בר צבי
01-05-13, 19:26
בסה"כ ציטטתי משרשור אחר (http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?p=3864172#post3864172). :p

יתכן שארצה בקרוב להתקין מזגן מפוצל , אבל אין לי ציוד: שעונים, מפשלים , בלון ומבער להלחמה, וגז קירור.
אז אני לא יודע איך בכל זאת אפשר לבצע התקנה לבד.

כמו שאתה מבין, גם אני איני איש מזגנים, אין לי ציוד מזגנים ומסתבר שלצורך התקנה לא צריך בכלל ציוד מזגנים מהסוג שהזכרת - מפשלים,בלון, גז וכד'.
צריך זוג ידיים טובות, רצון ושני מפתחות שוודיים גדולים.
וכאמור , כשתרצה -אם תרצה - אהיה כאן בשבילך להסבר.
אנחנו בפורום רוצים הכל לבד, לא ?
יוסי

BackDoorMan
01-05-13, 19:32
במקרה שלי נראה שצריך,
מדובר במזגן ישן שפירקתי מדירה, ובגלל לחץ הזמן, ניסרתי את צינור הנחושת ועל הדרך גם חטפתי את הסוטול של החיים מהגז שהתפשט בחלל הקטן.

ד ו ר ו ן
01-05-13, 20:20
ועל הדרך גם חטפתי את הסוטול של החיים מהגז שהתפשט בחלל הקטן.

עכשיו הכל הרבה יותר ברור.

יוסי בר צבי
01-05-13, 20:25
במקרה שלי נראה שצריך,
מדובר במזגן ישן שפירקתי מדירה, ובגלל לחץ הזמן, ניסרתי את צינור הנחושת ועל הדרך גם חטפתי את הסוטול של החיים מהגז שהתפשט בחלל הקטן.

ככל שהמזגן אינו חדש אכן תידרש לציוד מזגניסטים.
אני אוכל לעזור לך בערכת בלון ומבער להלחמה (מבער+גז בישול+מיכל חמצן) ומוטות הלחמת נחושת.
אולי בכלל עדיף ליצור צנרת חדשה (בעסק שמתמחה בציוד למזגניסטים בחולון) עליה יעשו פלר ויתקינו את האומים הדרושים,כך שתידרש רק להתקנה ולהוספת גז? לשיקולך.
יוסי

BackDoorMan
01-05-13, 20:32
עכשיו הכל הרבה יותר ברור.

קודם כל זה היה ממש כיפי, היה לי אמנם קשה ללכת בקו-ישר, אבל עדיין הייתי יותר יציב מהסופה הנוראית.

BackDoorMan
01-05-13, 20:34
ככל שהמזגן אינו חדש אכן תידרש לציוד מזגניסטים.
אני אוכל לעזור לך בערכת בלון ומבער להלחמה (מבער+גז בישול+מיכל חמצן) ומוטות הלחמת נחושת.
אולי בכלל עדיף ליצור צנרת חדשה (בעסק שמתמחה בציוד למזגניסטים בחולון) עליה יעשו פלר ויתקינו את האומים הדרושים,כך שתידרש רק להתקנה ולהוספת גז? לשיקולך.
יוסי

תודה, יש לך מושג אם צריך גם את הווסת הזה עם 2 שעוני לחץ ? ראיתי מתקין שהשתמש בזה להתקנת מזגנים מפוצלים חדשים אצל הורי.

zviki
01-05-13, 21:02
מפשילים,מרחיבים,חותך צינורות,מקדד גראדים, עליי.
כפיצוי על הבליינד דייט עם הסופה.:cool:
גם עזרה בהלחמה [אם תידרש]

יוסי בר צבי
01-05-13, 23:53
תודה, יש לך מושג אם צריך גם את הווסת הזה עם 2 שעוני לחץ ? ראיתי מתקין שהשתמש בזה להתקנת מזגנים מפוצלים חדשים אצל הורי.
כן. חייבים את הווסת לצורך מילוי גז. הווסת עם השעונים נקרא סט מניפולד ומחירו כחדש בסביבות 450 שקל. צריך גם את מיכל הגז עצמו. תצטרך לבדוק אם צריך מלא במזגן גז ישן (הנקרא R-22 ומיועד למזגנים שיוצרו עד 2005) או גז חדש (הנקרא R-410 ומשמש מזגנים חדשים). המיכלים עולים סביב ה-1000 שקל למיכל.
לפני הוספת גז R-410 צריך לעשות ואקום למערכת. לא סיפור גדול, אבל צריך מכשיר ואקום (שיכול להיות מנוע של מקרר).

אתה בטוח שלא תרצה מזגן חדש שמייתר את כל הצורך במניפולד, מיכל גז, ואקום.....מחירי המפוצלים מה זה זולים עכשיו.

BackDoorMan
02-05-13, 09:03
אני גר בשכירות, אין לי שום הצדקה כלכלית לרכוש מזגן עבור בית שאינו שלי.
כרגע יש לי יחידה פנימית של תדיראן מוגדרת עבור 1.5 כ"ס, אבל היחידה החיצונית שלה היא חוברה , ישנה יותר ומייצרת 2 כ"ס, זה עבד כשפירקתי אותה לפני מספר שנים, אני מתלבט אם לחכות עד שאקבל מזגן עילי משומש מחבר או להתקין את המפלצת הזו.

איציק - 4X6ZH
02-05-13, 11:18
למי שרוצה למלות גז ללא שעונים שישתמש במשקל ( אבל אז צריך לדעת את משקל כמות הגז שיש להכניס למערכת )
אפשרות אחרת היא למדוד את הזרם שמדחס המערכת צורך

הדרך המקצועית והנכונה היא שילוב של משקל + שעונים + מד זרם
הקומבינה הנפוצה היא שעונים בלבד ( אבל אז צריך לקחת בחשבון את טמפרטורת הסביבה החיצונית ) וספק עד כמה " הטכנאי " יודע איך עושים את זה

איציק

הכוכב הכחול
02-05-13, 13:21
בעקבות השירשור הזה,
הזמנתי עכשיו 2 מזגנים חדשים לבית :)

אשמח לעצות כיצד ניתן להתקין אותם לבד
מה דרוש
טיפים
טריקים
וכל דבר שיכול לעזור

תודה :)

יוסי בר צבי
02-05-13, 17:01
בעקבות השירשור הזה,
הזמנתי עכשיו 2 מזגנים חדשים לבית :)

אשמח לעצות כיצד ניתן להתקין אותם לבד
מה דרוש
טיפים
טריקים
וכל דבר שיכול לעזור

תודה :)

בשעה טובה. מה קנית? מפוצל? מיני מרכזי?
כך או כך, אני חושב שהכי טוב זה לקנות את הצמה מוכנה, כלומר, להעריך את אורך הצמה הדרוש ולהזמין את הצנרת בעובי הצינורות שאתה צריך (מי שיכין לך את הצמה יודע לפי סוג המזגן איזה קוטר צנרת נחוץ) מוכנים עם הפשלה, הרחבה ואומים מותקנים. אתה תקבל את הצנרת עם כל החיווט (כבל חשמל למזגנים (4+4) וכבל פיקוד) הדרוש עטוף בלפלף לבן.
זה יחייב אותך לחור יותר גדול בנקודת יציאת הצנרת, קצת בטון סוגר הכל.
אח"כ תרכיב את המאייד על הקיר בתוך הבית ואת המעבה במקום שתחליט להניח אותו בחוץ .
את החיווט החשמלי תרכיב במאייד ובמעבה לפי הצבעים והמספרים. אי אפשר לטעות.
את 2 הצינורות תרכיב לפי קוטר הצינור - גם כאן אי אפשר לטעות.
אם זה מיני מרכזי, אתה צריך נקודת הזנה חשמלית עם פקט ליד המעבה, בדרך כלל עם הגנה של 20 אמפר וכבל חשמל 3X 4 .
אם זה מפוצל , כמעט כל שקע יכול להתאים, תראה רק שההגנה שלו בקופסת החשמל תואמת את הנחיות היצרן (בדרך כלל מא"ז 16 אמפר מתאים לכל המפוצלים).
אחרי ש ה כ ל , מחובר ומורכב ומחוזק , צריך לשחרר את הגז הנמצא במעבה לכיוון המאייד.
אני מעתיק מקובץ ששמרתי אצלי את השלבים, תנהג בדיוק לפי ההוראות. (כך אני התקנתי ולמרות דליפה בפתיחה הראשונית שהצריכה פירוק כל הצמה ונסיעה לתיקון והרכבה מחדש, המזגן עובד נפלא כבר כשנתיים). הנה הסבר על דרך פתיחת צנרת הגז:

אחרי שמקבעים למקומם את המעבה ואת המאייד, מעבירים דרך חור בקיר את צמת הצנרת.
מחברים וסוגרים היטב את 2 צינורות הנחושת במאייד (היחידה הפנימית) וכן את הצינור העבה
יותר ביחידה החיצונית.
את צינור הנחושת הדק יותר במעבה סוגרים עד הסוף ופותחים רבע סיבוב לאפשר
לאויר לצאת כשמזרימים את הגז (במקום פעולת ואקום).
אחרי ששחררנו קצת את החיבור פותחים את המכסה הסוגר את ברז הגז בצינור העבה ופותחים
את ברז הגז באמצעות מפתח אלן.
אחרי 5 שניות סוגרים היטב את הצינור הדק ופותחים את ברז הגז של הצינור הדק.

בהתחלת זרימת הגז תבדוק שלא נשמע רעש חשוד של דליפה מאחד החיבורים למאייד ואם כן, סגור מיד את ברז הגז, ותבדוק למה יש נזילה.

בהצלחה.
יוסי

הכוכב הכחול
02-05-13, 17:28
יוסי תודה רבה רבה!!

ביום ראשון מגיעים המזגנים,
מקווה שההתקנה תעבור כמו שצריך

שוב תודה,
דני.

יוסי בר צבי
02-05-13, 18:32
בשמחה. מציע לך לא להתעסק עם הכנת הצמה.
כמה לירות אקסטרה ואתה מקבל אותה מוכנה, בדיוק לפי הצרכים שלך..
למרות השקט היחסי בשרשור, רבים עוקבים לראות את תוצאות ההתקנה, תוהים אם יוכלו לעשות זאת לבד.
פרסם בבקשה משוב התקנה כשתסיים את המזגן הראשון, לטוב ולרע.
בהצלחה.
יוסי

הכוכב הכחול
02-05-13, 21:33
את המעמד החיצוני מאיפה קונים?
הברגים שמחברים את המעמד החיצוני, איזה סוג מומלץ? ומאיפה? (קומה ראשונה קיר לבנים)

המזגנים-
http://www.wallashops.co.il/a/orderRecord.aspx?oi=%20A8C25DA4AF96467B9 F13D92B5B&popupMode=1

http://www.wallashops.co.il/a/orderRecord.aspx?oi=%207C34B9E2016142B98 11C53EDFB&popupMode=1

חנן-ג'יפולוג
02-05-13, 22:46
במחיר דומה אתה קונה מזגנים עם "ערכת התקנה" שכוללת צנרת ,צמה, בידוד וסס"ל. מפשט מאוד את ההתקנה העצמית. זה מה שעשיתי בארבעת המזגנים שהתקנתי בביתי הקודם, וגם בשני מזגנים שאני הולך להתקין מחר אצל ההורים שלי. מזגן 9700 BTU כולל ערכת התקנה עלה להם 1500 ש"ח.

יוסי בר צבי
03-05-13, 00:23
במחיר דומה אתה קונה מזגנים עם "ערכת התקנה" שכוללת צנרת ,צמה, בידוד וסס"ל. מפשט מאוד את ההתקנה העצמית. זה מה שעשיתי בארבעת המזגנים שהתקנתי בביתי הקודם, וגם בשני מזגנים שאני הולך להתקין מחר אצל ההורים שלי. מזגן 9700 BTU כולל ערכת התקנה עלה להם 1500 ש"ח.

הצמה שמכינים בחנות היא בעצם "ערכת התקנה", לכן המלצתי לא להסתבך עם חיתוכי צנרת והפשלות פלרים אלא להזמין צמה מוכנה.
את התושבת למזגן עם או בלי סורג, קונים בחנויות מתמחות למתקיני מזגנים , מנועי אריה קרול למשל - http://krool.net/isracool/
חיבור התושבת לקיר עם 4 ברגי ג'מבו.

פלג_
03-05-13, 00:43
הבוקר היו מספר הפסקות חשמל באזור שלי, בין 7-9 פעמים במשך זמן של שעה.
ושוב המזגן הפסיק לעבוד.

שאני אגיעה הביתה אנתק אותו שוב מהחשמל ונראה עם זה יפתור את הבעיה.

עכשיו שאני חושב על זה גם בפעם הקודמת שזה קרה, היו מספר הפסקות חשמל במשך הלילה.

יכול להיות שזאת הסיבה?

מאז אותם הפסקות חשמל, היחידה החיצונית הפסיקה לגמרי לעבוד.

יש רעיונות?

itayhi
03-05-13, 18:51
כן, כמו שכבר כתבו, בעיה בפיקוד.
יכול להיות שרק הלך רגש (SENSOR) ויכול להיות שכל כרטיס הפיקוד.
אם אתה בעניין עבודה עצמית, נסה לאתר את 2 חוטי כניסת הרגש ליחידה החיצונית ולנתקם. הדלק את המזגן והמתן 5 דקות לראות אם היחידה
החיצונית חזרה לפעול.
כן? יופי.
לא. אולי רגש אחר (שאותו קשה יותר לנתק) ואולי כרטיס פיקוד שהחזיר נשמתו...

איתי

פלג_
03-05-13, 19:29
היי איתי

המון תודה, אין בעיה עם עבודה עצמית:cool:

מצרף תמונות, אשמח להכוונה, אתה יכול לדבר איתי בצבעים...

מה לנתק?

zik5
03-05-13, 19:50
2 החוטים הדקים(חוט טלפון)
לנתק מהמזגן להשאיר אותם באויר ושלא יגעו אחד בשיני.

BackDoorMan
03-05-13, 20:49
יוסי , צביקי תודה.
עשיתי את החשבון, אם אני צריך להשקיע 500 ש"ח במיכל R22, ו 400 ש"ח במניפולד שעונים, עדיף לי כבר לשלם למתקין, יצא יותר זול.

itayhi
03-05-13, 21:02
לקחת את פירוק המזגן קצת רחוק מדי.... :P

מה שZIK אמר, 2 הגידים של חוט הטלפון שמחוברים מימין לשאר החוטיאדה.
חתוך את הקצוות החשופים ע"מ למנוע מגע שלהם אחד בשני או בגוף המזגן.

חשוב לי לציין, ע"פ חוק, חובה שכל עבודה המתבצעת בחשמל שתעשה ע"י בעל רשיון מתאים!

שימי, ספר לי איפה אתה מוצא מיכל R22 ב500 ש"ח. קנה לי 2 בבקשה, תודה :)

איתי

פלג_
03-05-13, 23:58
היי

ניתקתי, אין שום שינוי, היחידה החיצונית לא עובדת.

יש עוד משהו שכדאי לבדוק לפני שמזמינים איש מזגנים?
אישתי בחודש תשיעי, משתגעת מהחום.

itayhi
04-05-13, 00:32
לא :D
יש דברים שאי אפשר לפתור בהתכתבות...

דבר איתי

איתי

-->