PDA

צפייה בגרסה מלאה : השאלה הנצחית - מה השיפור הראשון

Redoren
02-05-13, 08:04
אהלן לכולם,
רוצה לשתף אתכם בדיון שאני וחבר עורכים כבר זמן מה,
לי יש ג'ימיני 2001 יחסית בתול (צמיגי 50/50 ומדרגות צד) לו יש ג'ימיני 2003 עם צמיגי שטח ונעילה אחורית (לוקרייט).
אם נניח רגע את הניסיון בצד (כי אני מנצח ;)) אנחנו מתדיינים כבר המון זמן מה השיפור הראשון.
התקציב הוא כ-2000 ש"ח מקסימום (וכמובן שעדיף פחות).

המועמדים:
1. צמיגי שטח מלא (בין 1700-2000 ש"ח)
2. בולמים (ללא קפיצים כ- 1200 ש"ח)
3. נעילה (כ1200 ש"ח ללא התקנה)

הצרכים:
נסיעות יומיומיות בכביש בתוך תל אביב, פעם בשבוע נסיעה ארוכה (כ120 ק"מ).
נסיעות רגועות בשטח עם דגש על עבירות.

אשמח לשמוע מהאנשים היותר מנוסים, גם לגבי השיפורים עצמם וגם לגבי מחירים.
אני יודע שמשום מה יש כאן איזו רתיעה מלפרסם מחירים אבל זה יהיה ממש ממש טוב אם מישהו יעמיד אותי על דיוקי.

אז יאללה, let the games begin..

sos4u
02-05-13, 08:39
קצת מעבר לתקציב, אבל אני הייתי משקיע דבר ראשון, במקרר טוב.

ishc
02-05-13, 09:48

+1
אחרי שבילית בפעם הראשונה עם מקרר כמעט שבועיים בשטח אין ספק שזה השיפור האולטימטיבי.

מוני אורבך
02-05-13, 10:07
עבור עבירות בלבד התמורה הטובה ביותר לכסף שלך היא ללא ספק נעילה.
ואם הגימיני אוטומטי תתקין לוקריט, בכביש לא תרגיש אותה, בשטח.. עולם אחר.

eysham
02-05-13, 10:33

זה הכי גדול שנכנס לג'מני...
https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRSbtqgL-0--vn68qJTZUxvpxwpbylwVBbay0Q95Q1Bg9B-9O59

Redoren
02-05-13, 10:34
מקרר כבר יש..(:

שגיא S
02-05-13, 10:35
הכי הרבה תמורה לשקל תיתן הנעילה.
אני אישית חושב שאולי שווה לחכות ולחסוך להגבהה, אם אתם מטיילים ברמת עבירות שלא דורשת נעילה.

אבל דבר ראשון - מגן טרנספר.

gmike
02-05-13, 11:05
אני חושב, שדבר ראשון-צמיגי שטח.
נעילה אולי תיתן יותר עבירות פר שקל,אבל צמיגי שטחMT נותנים שקט נפשי,מפנצרים וקריעות צמיג.
מה גם שהמקסיס במידה המקורית יחסית שקטים וצייתנים גם בכביש..
זהו,אני נשמע כמו פרסומת..

הכוכב הכחול
02-05-13, 11:30
+1
לנעילה אחורית

balmog
02-05-13, 11:35
אוטומט או ידני ?
אם הרכב אוטומט אז תתקין מיגון טרנספר ולוקרייט (בסדר הזה).
בכל מקרה מקסיס 8060 שטח מלא במידה המקורית (היחידים במידה הזאת) יעלו לדעתי קצת יותר לכיוון ה-2300 (קצת מעל התקציב שלך).
אם הרכב ידני אז קח בחשבון שנעילה אוטומטית מורגשת הרבה יותר ומחייבת שינוי הרגלי נהיגה, ניתן להתקין נעילה נשלטת (הרבה מעבר לתקציב שציינת).

zerez
02-05-13, 16:43
דבר ראשון מיגון טרנספר וזרועות רדיוס, ואח"כ תיראה מה חסר לך לפי אופי הטיולים.
אם אתה חושב על טיולים רגועים והרבה נסיעת כביש אז בולמים וקפיצים טובים.

לדעתי - נעילה רק אחרי שתלמד לנהוג בשטח.

tamir128
02-05-13, 17:08
1. מיגון טרנספר.
2. נעילה (ונכונה ההערה שללא נעילה תלמד לנהוג טוב יותר).
3. צמיגים - רק כאשר תאלץ להחליף את הקיימים. חבל על הכסף.

רון נחמן
02-05-13, 20:06
אם תהיה זהיר, גם מיגון טרנספר הוא לא קריטי...
אני אמנם מסכים לגבי התמורה לכסף - נעילה תתן הכי הרבה - אבל עדיין יכול להיות שהיא מיותרת לך.
(ובולמים ללא קפיצים לא ישפרו כלום מבחינם עבירות, כי לא תהיה תוספת גובה).

לדעתי - קנה ציוד חילוץ בסיסי ותתחיל לטייל.
שלב שלב, שים על האוטו מה שחסר לך.
אם תעשה שטח קשה, בסוף יהיה לך הכל על הרכב: נעילה, צמיגים, הגבהה ואולי יותר מכך. הסדר לא משנה... הכי גרוע שיקרה זה שתיתקע או לא תצליח לעלות.

בדיונים אינסופיים או "מריבות תמידיות" יש כמה מקרים:
-או שאחד הצדדים נע על הציר שבין לא שפוי לטיפש (דיפנדר VS סופה זו דוגמא מצויינת לשני צדדים שאחד מהם אינו שפוי והשני טיפש. מי זה מי? עוד דיון אינסופי)
-או שאף בחירה לא ממש שגויה
-או שזה פשוט עניין של טעם וצרכים. (two girls one cup היא דוגמא מובהקת לטעם וצרכים. אבל זה לא קשור עכשיו)

אם לא הבנת, כאן זה המקרה האחרון, וגם המקרה השני. כמו שאין תשובה לדיון "איזה רכב הכי טוב".
ולכן, אתה צריך לעשות את העבודה המתישה הזאת של לצאת עם האוטו ולטייל. לא נורא, תתמודד.

shahav
02-05-13, 21:37
נעילה. אין צורך לפרט.

asafk
02-05-13, 23:08
לדעתי צמיגי שטח טובים הם דבר ראשון.

אסל עם נעילה מהר מאוד אתה תקרע את הצמיגים העדינים ואז תקנה צמיגי שטח כי אין ברירה.
אז ברור שקודם נעילה...

אסף.

zerez
03-05-13, 10:12
אומר שוב - מיגון טרנספר!!!!
גם אם תהיה מאוד מאוד מאוד זהיר אז שניה אחת של חוסר תשומת לב או הערכה לא נכונה ואתה תקוע בשטח עם נזק גדול עד גדול מאוד.

בשלב הראשון אל תינעל, קודם תלמד לנהוג בשטח ותבין מה זאת הצלבה ואיך נמנעים ממנה, אח"כ, אם תרגיש צורך אז תינעל.

ד ו ר ו ן
03-05-13, 13:06
צמיגי שטח.
ועם אתה צריך להצדיק למנהל החשבונות למה חייבים צמיגי שטח, אז קודם נעילה.. מהסיבות שאסף רשם.

Redoren
06-05-13, 08:17
תודה לכל העוזרים!

תודה לכל מי שענה לעניין, ולכל מי ששלח אותי ללמוד לנהוג, נראה לי שזו לא הבעיה, אחרי כמה שנים טובות של הדרכת נהיגה עם דגש על נהיגת שטח במשרד הביטחון, וגופים נוספים, נראה לי שאני יודע טוב מאוד מה זו הצלבה (וגם אחראי לכמה מהן בכל מיני מקומות בארץ)
כך שאת "שכר הלימוד" מישהו אחר שילם.
זה שאני לא מנופף בזה בכל דיון פה לא אומר שזה ככה.

אז שוב, תודה לכל מי שענה לעניין, וגם למי ששלח אותי ללמוד.
ענווה זה חשוב.

המסקנה שלי -- צריך להיות שילוב: 1. צמיגים (כי תמיד אפשר לבנות) להתחיל ללמוד את מגבלות הרכב-->
2.נעילה, למתוח עוד קצת את המגבלות-->
3.בולמים.
או בשורה התחתונה - לחסוך עוד כסף.

אבל קודם כל - מיגון טרנספר!

shahav
06-05-13, 14:57
תוריד הרבה אוויר ותקבל אפקט של צמיגיי שטח, אבל אפקט של נעילה מתקבל *רק* על ידיי נעילה.

פרט לעובדה המטרידה שאם תוריד מספיק אוויר כדאי לדמות צמיג שטח אתה עלול לקרוע את הצמיג ואז יש לך סיבה טובה להחליף צמיגים.

לדעתי, ובעיקר שאתה יודע הצלבה מה היא - תתחיל בנעילה.
רבין

ד ו ר ו ן
06-05-13, 22:49
תוריד הרבה אוויר ותקבל אפקט של צמיגיי שטח,
רבין
אתה גם טועה וגם מטעה.

jimny4me
14-05-13, 18:03
אם תהיה זהיר, גם מיגון טרנספר הוא לא קריטי...
אני אמנם מסכים לגבי התמורה לכסף - נעילה תתן הכי הרבה - אבל עדיין יכול להיות שהיא מיותרת לך.
(ובולמים ללא קפיצים לא ישפרו כלום מבחינם עבירות, כי לא תהיה תוספת גובה).

לדעתי - קנה ציוד חילוץ בסיסי ותתחיל לטייל.
שלב שלב, שים על האוטו מה שחסר לך.
אם תעשה שטח קשה, בסוף יהיה לך הכל על הרכב: נעילה, צמיגים, הגבהה ואולי יותר מכך. הסדר לא משנה... הכי גרוע שיקרה זה שתיתקע או לא תצליח לעלות.

בדיונים אינסופיים או "מריבות תמידיות" יש כמה מקרים:
-או שאחד הצדדים נע על הציר שבין לא שפוי לטיפש (דיפנדר VS סופה זו דוגמא מצויינת לשני צדדים שאחד מהם אינו שפוי והשני טיפש. מי זה מי? עוד דיון אינסופי)
-או שאף בחירה לא ממש שגויה
-או שזה פשוט עניין של טעם וצרכים. (two girls one cup היא דוגמא מובהקת לטעם וצרכים. אבל זה לא קשור עכשיו)

אם לא הבנת, כאן זה המקרה האחרון, וגם המקרה השני. כמו שאין תשובה לדיון "איזה רכב הכי טוב".
ולכן, אתה צריך לעשות את העבודה המתישה הזאת של לצאת עם האוטו ולטייל. לא נורא, תתמודד.

++1

-->