PDA

צפייה בגרסה מלאה : זרקו בבקשה המלצות לאוהלים

חנן-ג'יפולוג
02-05-05, 17:23
אפשר גם "בן רגע" וגם עם מוטות פיבר מתפרקים.
מקום ל4-6 אנשים. (שני מבוגרים פלוס שתי בנות עד גיל 4 , ומקום לתיקים/קשקושים שונים)
מחיר, נגיד, עד 600 ש"ח.
עדיף שיהיו מה שיותר פתחי אוורור ומה שיותר גדולים.
משקל לא מעניין, וגם לא עמידות בתנאים קשים במיוחד.
היכן מומלץ לקנות?

תודה.

גיא
02-05-05, 17:29
יש לנו אוהל ל זוג בין רגע מהיקרים שעלה איזה 400 שקל לפני 4 שנים ואין עליו שריטה.
לפני מספר ימים ניתקלנו במבצע בסופר מרקט לאוהל ל4 לא בין רגע אבל עם מוטות פיבר. המחיר = 99 ש"ח לקחנו רק בשביל שיהיה ... בהרכבת נסיון בבית ניקרע איזו פינה ... לא משמעותי ולא מפריע אבל זה מעיד על עובי החומר שהוא מאוד דק.
יש המון פתחים ורק שכבה אחת.

האוהל ניראה כמו משהו שיכול להיות זרוק באוטו לכמה שנים.
לא לאנטארקטיקה ...

tayrie
02-05-05, 17:43
חנן איזה פיספוס ,לפני שבועיים היה מבצע בהום סנטר אוהל ל-4 ב-100 ש"ח , לא בין רגע .

barak4*4
02-05-05, 18:54
"SALEVA" - אחת מיצרני האוהלים האיכותיים ביותר.
אנחנו קנינו אוהל זוגי שלהם בעבר. 400 ש"ח
מצויין - עברנו איתו כחצי שנה באוסטרליה וניו-זילנד. גם היום הוא כמו חדש.
כולל פתחי אוורור לרוב, כיסוי גשם ו"מרפסת" קטנה.
נקנה בריקושט או ב"למטייל".
תבדוק גם בחנות המחנאות "פקל" ברחוב לישנסקי באזור התעשיה החדש בראשון, תמיד יש להם סחורה טובה.
ברק

gil4
02-05-05, 19:17
http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Notes&group=3&item=13336

Discomania
02-05-05, 21:04
אני רכשתי כהכנה לטיול בפסח אוהל ל-6 2 מבוגרים 2 ילדים והמון שטויות בהום סנטר יתרונות : גודל הרצפה 3 מטר על 3 מטר גובה 1.80 לא בין רגע אבל די מהר 2 מוטות פיבר הגודל מתוך מחשבה להתארגנות בבוקר די מבאס להיתלבש בישיבה או כריעה כך אתה ומתלבש כמו בנאדם מה גם שבעתיד עוד נרחיב את התא המשפחתי .

ושורת המחץ עלה 399 ש"ח . נראה על פניו לפי כמות הטיולים שלנו שהוא יחזיק הרבה שנים .

שולי

זאביק
03-05-05, 11:06
רסטה בגדרה מוכרים אוהל בן רגע לחמישה אנשים, ב-500 ש"ח.
מאיה הייתה איתו בטיול האחרון, אוהל חדש שיצא מהשקית.

הוא מאוד גדול וגובה, בצורת משושה, לא נראה לי שייכנסו שם חמישה אנשים, אבל שני מבוגרים + שני ילדים + ציוד, ייכנסו בנוחות.
פתיחה מאוד מהירה. כנ"ל הסגירה. (זה אחרי הבנה וניסיון קצר, אחרת מסתבכים איתו בקלות).

מצד שני, התקלקל ריצ'רץ אחד, ונראה שיש כמה קצוות לתפרים בכל מיני מקומות (אולי זה רק האוהל הזה ??)

לסיכום:
האוהל גדול, טוב, מהיר, ולא יקר.
מצד שני, אוהל היחיד שראיתי, היו בו בעיות וגמים, אז לבדוק בשבע עיניים.

אריק זמר
03-05-05, 18:59
אני אוסיף על זאביק לעניין האוהל שקנתה מאיה -
הרגלים של האוהל, נראות עקומות משהו, כביכול שהם אמנם נפתחות ו"ננעלות" אבל נראה שיש עלהם לחץ ניכר ושהם לא יחזיקו לאורך זמן. מאיה אמורה ליסוע לשם ולראות אם זה צריך להיות ככה (נראה שלא).
לא הייתי רץ להמליץ על האוהל הספציפי הזה...

זאביק
03-05-05, 20:50
יש היום פרסום על מבצע של קוסמוס (ליום העצמאות).
אם תקנה בחמישים ש"ח,
תוכל לקנות אוהל ל-4 אנשים בשבעים ש"ח.
לרוב האוהלים הללו מחזיקים מעמד לפחות עונת טיולים אחת (שלי נקנה כצ'יקמוק, ומחזיק 6 שנים).
5 עונות * 70 ש"ח = 350 ש"ח (פחות מאוהל נפתח בן רגע)

זאביק.

נ.ב.
אני כרגע נגד אוהל נפתח בן רגע. זה נראה לי עדין מידי, ואם נקרע חוט, הלך.
(באוהל רגיל אפשר לאלתר חיזוק למוטות).

moriseven
03-05-05, 21:04
אני כבר 5 שנים עם אוהל 4 אנשים שנקנה בהום סנטר ב- 100 שקל מחזיק מעמד כמו שצריך ועושה את העבודה מעולה מהיר להרכבה יש בו כל מה שיש באוהלים היקרים יותר(פתחי איוורור, רשת נגד יתושים וכו')
לפי דעתי שווה את הכסף .

r.subaru
03-05-05, 23:32
גם אני עם אוהל ל-4 שנקנה בהום סנטר לפני 4 שנים ב100 ש"ח (במבצע) שווה כל שקל וגם עמיד ברוחות שלדעתי הן די חזקות (לפנות ערב על חוף הכנרת), ממליץ בחום.

ערן המסוקס
04-05-05, 09:36
מתאגד לכולם ומוסיף. האוהל הפשוט ל 4 אנשים ב 100 ש"ח מאוטו דיפו נקנה לפני מספר שנים ומאז משרת ללא דופי בכל הטיולים שעשיתי. ואני מטייל הרבה..
האוהל עדיין תקין לחלוטין. ללא ספק הקנייה המשתלמת ביותר.

ניר ל
04-05-05, 12:31
לדעתי אוהל זה אחד המוצרים ששוה להשקיע בו, אוהל ב 100 ש"ח זה לא משהו שהייתי קונה גם אם פה ושם הם מחזיקים מספר שנים. מספיק טיול אחד שהאהל יפשל בו וגם כל ההתעסקות עם המוטות הפריכים האלה נראית לי לא אטרקטיבית. בתקציב שחנן ציין ניתן לרכוש אהל באיכות טובה מאד שאולי לא מתאים לקוטב הצפוני, אבל לא יקרע או ישבר תו"כ שימוש סביר.
יש לי כזה דבר שקבלתי במתנה לפני 7 שנים, יש לו מוטות מפרקיים קבועים שעוברים התעללות בכל הרכבה (צריך ליישר את המפרק ואז לנעול אותו תחת לחץ כפיפה) והוא לא מראה שום סימן לעייפות או בלאי.

moriseven
04-05-05, 15:10
אתה מדבר ככה בגלל שקיבלת אותו במתנה :lol:

bubu
04-05-05, 16:22
חנן

אני ממליץ אוהל עם כמה שיותר איוורור.
מנסיוני זה הבדל משמעותי מאד בימי הקיץ החמים שכל משב רוח משפר את מצב הרוח.
לי יש אוהל שכל צדדיו יכולים להיות רשת (לא כמו האוהלים במאה שקל),ואילו לשכן שלי יש אוהל
יקר שניפתח ע"י משיחה בחבל ומכין קפה.
אבל אין לו איוורור כמו שצריך שפשוט חם שלא ניתן להיות בו בצהריים (זמן מנוחת הילדים).
זאת אמרת שתמיד הילדים ישנים אצלי באוהל ,שלא תמיד זה דבר טוב.
אז אמנם זה לא חובה אבל רצוי כמה שיותר איוורור.

לורן

אריק זמר
04-05-05, 16:37
לא אומר הרבה, אבל במשך שנים הייתי עם אוהל רגיל, מהסוג של המוטות עם החוט השזור ביניהם...שירת אותי נאמנה. לאחר כ4-5 שנים קניתי אחד אחר מאותה תצורה בהום סנטר (אוהל של 130 ש"ח כמדומני) זה החזיק פחות משני טיולים וגם הבא אחריו אותו כנ"ל כאשר החוט השזור בין המוטות התגלה כחוט חמקמק...
היום אני עם "בין רגע"...שחי אצלי כבר כחצי שנה ללא בעיה כלשהיא.

חנן-ג'יפולוג
04-05-05, 18:48
טוב, תודה לכולכם.

זה מה שקניתי:

הקמה בן-רגע.
5 שנים אחריות על כל מה שלא ניזוק מהמשתמש - שברים במוטות, קרעים בבד וכו'
600 ש"ח (ואני יודע שאפשר להשיג את זה גם בקצת יותר מ500 ש"ח)
חברת OUTDOOR - ישראלית.

http://img114.echo.cx/img114/1305/tent1jh.jpg

גיא
04-05-05, 18:49
תתחדשו,

שיחזיק מעמד הרבה טיולים :!:

Discomania
04-05-05, 19:45
תתחדשו ותהנו

שולי

חנן-ג'יפולוג
18-06-06, 02:28
יש עוד מישהו שקנה אוהל מהדגם הזה, וניסה אותו בגשם?

אנחנו מתכוונים להיות בכל אוגוסט הקרוב בקנדה, ולכן נושא העמידות בגשם נהיה רלוונטי.

asafk
18-06-06, 02:50
היה לי דגם קטן יותר של אותה חברה, ונראה מהתמונה שגם אותו הבד, והוא החזיק יפה בגשם גם כשהוא כבר היה ישן. אבל באוהל הגדול יש הרבה יותר תפרים- וזה אפילו לא אוהל 3 עונות. גם אם תשים אותו בדשא ותבדוק אותו עם ממטרה לאורך יום שלם- לא תדע איך הוא יתנהג כשהתפרים יתחילו להתבלות...

אסף

שאולי
18-06-06, 22:47
נראה טוב חנן , איפה רכשת אותו?
תודה

קיד
18-06-06, 22:52
חנן, קנה תרסיס סיליקון איכותי (קוריום או מוליקוט). ריסוס שבועי של האריג כאשר הוא יבש, מספק הגנה מלאה נגד גשם לכל השבוע. מן הסתם הסיליקון יתרום רבות לאריכות החיים של האריג והתפרים, היות הוא מספק הגנה נגד נזקי קרינת השמש.

בברכה,
קיד.

חנן-ג'יפולוג
19-06-06, 01:21
תודה לעונים.

שאולי, קניתי אותו בריקושט. לגבי ה"נראה טוב" , אני קצת בספק. הוא מאוד נוח לתפעול, הקמה ופירוק, אבל למרות שעד היום, כ15-20 לילות שימוש בכשנה, לא התקלקל כלום, הוא הרגיש לי פריך כבר מהפריסה הראשונה. המפרקים תופסים זווית מפחידה, הריצ'רצים לא כל-כך נוחים לתפעול -צריך לתת קונטרה עם היד השנייה. אמנם יש חמש שנים אחריות, אבל התחושה היא שאני אצטרך מתישהו לנצל את האחריות הזו. וזה יהיה מן הסתם לאחר לילה ללא מחסה בשטח. אמנם יש לו את הכי הרבה שטח רשת מהאוהלים בקטגוריה שלו, לפחות אלו שאני בחנתי, אבל עדיין חסר לי שטח מרושת. חם.

וההרגשה הזו מתחזקת, במיוחד לאחר שראיתי היום אוהלים מקצועיים, שבנויים מרשת על לפחות 50 אחוז מהשטח שלהם. ויש גם כיסוי נוסף קומפלט להגנה מגשם. ויש גם מרפסת מוגנת גשם לציוד נוסף. וההבדל במחיר הוא רק 400 ש"ח בשביל לקבל אוהל מקצועי - לא בן-רגע.

eran4x4
19-06-06, 09:02
חנן

עוד אופציה - אולי רלוונטית יותר עם אתה עוברים בארה"ב קודם - הפרש מחירי האוהלים בארץ ובהרא"ב גדול, אתה מוצא שם בפחות מ 100 דולר אוהלים מצוינים, אולי שווה במקום לקחת איתכם את האוהל הזה לקנות שם חדש, חיפוש ברשת יתן הרבה אופציות והן בד"כ לא כוללות את הסילים שחותכים את המחירים....
תהנו

kimron
19-06-06, 14:27
אפש לקנות גגון ב-600 ש"ח...

פתרון מצויין אפילו לימים של חורף רציני....

שאולי
19-06-06, 15:46
חנן ..
את כל מה שקראתי עכשיו לא רואים בתמונה , בתמונה זה נראה טוב !
אני גם מחפש אוהל טוב ,אתמול התלהבתי , עכשיו זה עבר לי .
שאולי

נמרוד
19-06-06, 16:11
חנן, כל האוהלים הרציניים - לאו דווקא מקצועיים - עשוים משתי שכבות, גוף האוהל שהוא בחלקו ואפילו רובו רשת, וכיסוי גשם שהוא חלק בלתי נפרד מהאוהל. הרעיון הוא שהבידוד מהקור נעשה על ידי שכבת האויר שבין שתי השכבות. השימוש בלי כיסוי הגשם מתאים מאד ללילות קיץ חמים באמת בארץ, כי הוא כן מגן מטל. לי יש אוהל שני אנשים של Eureka, חברה אמריקאית, שקניתי בקולורדו בקצת פחות מ100$, כל האוהל דק מאד, מוטות מאלומיניום שאין בכלל מה להשוות למוטות הפיבר מבחינת איכות ואריכות ימים. בארץ איכות האוהל לא כל כך משנה כי לעיתים נדירות קר וגם בחורף אין באמת הרבה גשם. לקנדה - קנה אוהל ברמה גבוהה - אבל שם. בכלל, תרענן את כל ציוד הטיולים שלך מנעליים ועד הכל, תעשו טיול בקניון איפה שלא תהיו ותחפשו את הסיילים וחיסולי המלאים, תמיד יש והם מטורפים. ולפחות בחלקים של ארה"ב שאני מכיר, אתה יכול וזה מקובל לחלוטין להחזיר ציוד שקנית - בכל מצב! ולקבל את מלוא הכסף בחזרה. תקנה ציוד, תשתמש, לא טוב, לא שווה לסחוב לארץ - תחזיר. הכל אמור בעיר גדולה, לא בחנויות באזורי הנופש עצמם.

עוד פירמה מעולה של אוהלים שיצא לי להשתמש בה באפריקה בתנאים של גשם טרופי - Salewa.

asafk
19-06-06, 23:49
אמריקה, North face תמיד יש מבצעים (לא זול בכל מקרה, אבל שווה כל פני)

אסף.

ערן המסוקס
20-06-06, 11:36
חנן ..
את כל מה שקראתי עכשיו לא רואים בתמונה , בתמונה זה נראה טוב !
אני גם מחפש אוהל טוב ,אתמול התלהבתי , עכשיו זה עבר לי .
שאולי

נראה מהתמונות, שהאוהל עשוי מאותם חומרים שמהם בנוי האוהל שלי ב100 ש"ח, למרות שהאוהל שלי בן כמה שנים ועדיין משמש אותי.

פעם הייתי בריקושט, ושם אמר לי בחור שאחראי על ציוד האוהלים ותיקונם, שכל האוהלים בטווח המחירים הנ"ל למעט הסופר מקצועיים, עשויים מאותם חומרים ואותה איכות. ההבדל הוא ברמת השכלול שלהם ויוקרתיות הפירמה שלהם.

חנן-ג'יפולוג
20-06-06, 11:41
אין לי ספק, ערן, שאתה צודק. למעט ה"בן-רגע" אני לא חושב שיש הבדל באוהלים, בין זה ובין אוהל ב100 ש"ח.

חשבתי בזמנו, ואני עדיין חושב שה"בן-רגע" הזה שווה הרבה כסף, במיוחד כשמדובר במשפחה שמטיילת הרבה, ואז המחיר הזה מתחלק על מאות לילות שימוש, אבל זה עניין לשיקול אישי, ורמת תקציב. חבל רק שהביצוע בפועל של האוהל הספציפי הזה, לוקה בחסר.

זאביק
20-06-06, 13:40
שכל האוהלים בטווח המחירים הנ"ל למעט הסופר מקצועיים, עשויים מאותם חומרים ואותה איכות. ההבדל הוא ברמת השכלול שלהם ויוקרתיות הפירמה שלהם.

יש עוד כמה גורמים מעבר לשכלול,
ובהם איכות התפירה, ובעיקר איכות בקרת הייצור.
שני הדברים הללו לוקחים יותר זמן לכל אוהל, ולכן מייקרים את מחירו.
זו גם אחת הסיבות שאוהלי פירמה עולים יותר. ביקורת האיכות שלהם יותר תובענית, הקפדה רבה יותר על איכות התפרים.

אני חושב שבמקרה הזה, כמו כלי עבודה, לא לחסוך.
עוגמת הנפש מטיול שנהרס מאוהל רעוע, ועלות הדלק שבוזבזה בטיול שנהרס, יותר יקרים מכמה מאות שקלים.

(וזה נכון להרבה תחומים שקשורים אלינו כולל צמיגים, בולמים, כלי עבודה סיניים ושאר)

ערן המסוקס
22-06-06, 13:27
נכון, אבל עגמת הנפש מאוהל יקר שמתקלקל גדולה יותר :grin:

ולרגע של רצינות, האוהלים הזולים ב100 ש"ח מחזיקים יופי יופי, במקרים לא מעטים מחזיקים יותר זמן מאוהלים יקרים יותר.
גם אם יש תקלה כלשהי באוהל בטיול, אם אתה מחשיב את עצמך איש שטח ובעל יכולות אילתור סבירות, תוכל עדיין להקים אותו ולהנות ממנו עד סוף הטיול. זה אוהל, לא מעבורת חלל.

גם אם תקנה 2 אוהלים בשביל מקרה של תקלה בשטח (שלא תופסים כלכך הרבה מקום גם ככה) זה יצא לך 200 ש"ח או פחות לשניהם.

אני כמובן מדבר על אוהלים שמשמשים לטיולים בארץ.

-->