PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בבחירת רכב שטח - תקציב 50,000 ש"ח

אלעזר
02-05-05, 18:28
שלום למבינים

הגענו להסכמה משפחתית כי הרכב השני יהיה רכב שטח, ואנו משתאים מול השפע הרב
והדעות המרובות, אודה לכם באם תחלקו עימנו את נסיונכם בהמלצות על סוגי רכבים
על פי הנתונים הבאים:
תקציב - כ 50,000 ש"ח
שימוש - כרכב משפחתי שני בעיקר בשכונה, ( ביה"ס, סופר ....) , פעם בחודש טיול בשטח
יום, יומיים , לעיתים נדירות בתנאי שטח קשים ( מצטרף לחברים בעלי סופה).
נוסעים - עד שלושה , ארבעה ( 2 מבוגרים , 2 ילדים)
אבזור- מיזוג, סגור, אוטומטי ( דרישות בת הזוג)
הוצאות שוטפות - נמוכות, אני בעל יכולות טכניות בסיסיות ורצון ללמוד

תודה רבה

אירית ואלעזר

tayrie
02-05-05, 20:17
שפע רב בארץ?! ממש לא.

האפשרויות תכלס :
סופה - פחות נוחה , פחות מפנקת , 2 דלתות .
דיסקברי בנזין או דיזל - נוח , מפנק , 5 דלתות , תבדוק אם הדעות (הקדומות?) לגבי אמינות ירודה של דגם הדיזל בעצמך בצורה רצינית עם מישהו שאתה מכיר וסומך כמובן בהשוואה לרכבים אחרים .

בגלל שהזכרת את האישה אני נוטה לכיוון הדיסקברי...

כל רכב אחר בתקציב שלך זו התפשרות כואבת שתעלה ביוקר או תבאס מאוד.

נמרוד
03-05-05, 10:24
אם ג'יפ אמיתי מדבר אליך, סופה זו אפשרות טובה. גם כי יש לך חבר שנוהג בסופה. אתה מכיר את האוטו, הוא יכול לעזור לך בתחזוקה ובבדיקת הרכב, זה בהחלט שיקול.

דיסקברי זה המון אוטו בשביל השקל... גדול, מרווח, מפואר, רכב יכולת, אבל לא סתם הם נמכרים בזול . אין ארוחות חינם.

עוד אפשרות טובה לדעתי זה ויטארה, קצרות משנת 95-96 נכנסות בתקציב שלך, אבל הן... קטנות, לדעתי קטנות מדי לטיול עם שני ילדים ליומיים. ויטארה 4 דלתות יקרות יותר נדירות ונחטפות, אם תצליח להניח יד על אחת אז זה רכב מצויין.

קאיה ספורטאז' 95-96 גם אפשרי, רכב נחמד שיענה על הדרישות שלך, הרבה יותר מזה אין מה להגיד.

חוץ מזה יש עוד לא מעט אפשרויות עם מנועי דיזל, מהשנים הראשונות של היפאנים בארץ - 94-95, אם זה ניסאן טראנו, מיצובישי פאג'רו וכולי. הבעייה איתם זה שמנועי הדיזל של אז היו באמת מגעילים, ולא נראה לי שיש איזושהי סיבה שאתה צריך מנוע דיזל.

זאביק
03-05-05, 11:37
אני גם הייתי הולך לכיוון של סופה או קאיה ספורטאג'.

סופה זה ג'פ אמיתי. יש לך חבר עם סופה, אז אתה יודע במה מדובר.

ספורטאג' זה רכב נוח, 4 דלתות, גודל בינוני.
צריכת דלק בערך 1:7, אבל אם זה רכב שני לשכונה, אין בעייה גדולה עם זה.
חברים היו מאוד מרוצים ממנו, אבל הוא די חדש אצלם, לא יודע איך האמינות שלו בגיל 9-10 שנים.

tayrie
03-05-05, 11:47
עוד אפשרות טובה לדעתי זה ויטארה, קצרות משנת 95-96 נכנסות בתקציב שלך, אבל הן... קטנות, לדעתי קטנות מדי לטיול עם שני ילדים ליומיים. ויטארה 4 דלתות יקרות יותר נדירות ונחטפות, אם תצליח להניח יד על אחת אז זה רכב מצויין.

היתה לי ויטרה ארוכה 94 הזרקה , הרכב היה מוגבה למקסימום בתקציב נורמלי (קפיצים +ספיסרים + 235MT) הרכב פשוט לא עומד בטיולים טיפה מאתגרים ביחד עם SUV-ים אחרים הרכב מתפרק,מגרד,מתרסק על כל מכשול קטן בדרך , ואז מתחילים לנסות לשפר, וזה יקר, ותוסיף את זה למחיר הקנייה שהוא לא שפוי בכלל - אחרי 6 חודשים מכרתי.

Saar
03-05-05, 17:33

היתה לי ויטרה ארוכה 94 הזרקה , הרכב היה מוגבה למקסימום בתקציב נורמלי (קפיצים +ספיסרים + 235MT) הרכב פשוט לא עומד בטיולים טיפה מאתגרים ביחד עם SUV-ים אחרים הרכב מתפרק,מגרד,מתרסק על כל מכשול קטן בדרך , ואז מתחילים לנסות לשפר, וזה יקר, ותוסיף את זה למחיר הקנייה שהוא לא שפוי בכלל - אחרי 6 חודשים מכרתי.

חיים,
תרשה לי לסתור אותך....
היתה לי ויטרה ארוכה במשך 3 שנים.
הרכב הוגבה ע"י קפיצים + אוקולונים - סה"כ - 5-6 ס"מ + צמיגים 235.
לא היה אף טיול שעמדתי מבוייש ליד SUV אחרים (וטיול ספציפי אחד גם לא מול היילקס שנכשל בטיפוס עליה עם דרדרת והצלבות - הרבה אנשים נשארו עם פה פתוח אחרי שהויטרה טיפסה שם)
נכון, לא ניסיתי לעלות את הזיק ודומיו.
אבל נחל צין לכל אורכו, משל"ט 21 המוחרקה ועוד רבים וטובים לא היוו בעיה שעצרה את
הויטרה.
בסה"כ לדעתי, זו אחת הקניות היותר מוצלחות מבחינת עלות אחזקה ועלות תועלת.
אה, ושלי הייתה 92 ידנית (ארוכה...)

סער.

סמוראי 92
03-05-05, 21:42
ההבדל הוא באורך.
תוספת של כמה סנטימטרים בבסיס הגלגלים הופכים כל רכב קצר לרכב עביר מאוד.
זה בדיוק המקרה של הויטארה הארוכה והסמוראי הארוך.

אלעזר
18-06-05, 18:06
תודה לכולם

לבסוף קניתי טראנו 95 קצר , זאת לאחר חיפושים רבים של ויטארה או ספורטא'ג

פשוט לא מצאתי רכב במצב סביר, לכן קניתי טראנו במצב טוב

ובימים אלו אני עושה את צעדי הראשונים בשטח

תודה

אלעזר

זאביק
19-06-05, 09:15
לבסוף קניתי טראנו 95 קצר

אפשר לשאול בכמה ?

אלעזר
19-06-05, 09:28
למתענינים

טראנו 95 SGX קצר, ידני, 200,000 ק"מ , לאחר אוברול כללי
מוגבה , מערכת ראנצ'ר . צמיגי שטח , לוקרים חדשים .

46,000 ש"ח

אלעזר

-->