PDA

צפייה בגרסה מלאה : זקוק למידע והכוונה בנושא קומפרסורים (אני לפני קניה)

אלון_ק
03-05-05, 16:23
אבא עשה איתי עסק - אני צובע את כל הבית, הוא קונה את כל הציוד. זה אמור לצאת הרבה יותר זול מהצעות המחיר שקיבלנו וזה יופי של תירוץ לקנות קומפרסור, פיסטולט וידית ל"א, אבל אני לא יודע כלום על המכונות האלו אז אני צריך קצת עזרה.

השימוש העיקרי שלו יהיה צביעה עם פיסטולט, הן לבית הן לרכב ולעבודות המסגרות. הוא יפעיל פטיש אוויר מדי פעם (כשמישהו יקנה לי ליומולדת או משהו, שזה יקרה אחרי שמישהו במשפחה יזכה בלוטו כדי שיהיה לו כסף לקנות לי צעצוע כזה), ינפח כמה צמיגים וכו'. לא עבודה תעשייתית.
מה שאני צריך זה:
1. קומפרסור שיהיה מסוגל לבנות מספיק לחץ במיכל מספיק גדול כדי שאני אוכל לצבוע איתו את הרכב עצמו (בחלקים, מצידי. העיקר שיעשה את כל הגג בלי בעיה, לדוגמא). משהו שיחזיק שנים, איכותי אבל לא צריך להיות BETA או SNAP ON(אני מניח שהם לא מייצרים כאלו, אבל בשביל ההקבלה). עדיף שתהיה לו יכולת שינוע נוחה, אבל אני מניח שזה גם מגביל אותי לקומפרסורים קטנים מאוד (אין לי מושג, אני מנחש), אז זה אופציונלי.
2. כמה יעלה הציוד הנלווה - צינור 15 מטר לפחות, החיבור בקצה, פיסטולט איכותי (שוב, לא מדי), ידית ל"א וכל דבר אחר שאני לא יודע שאני צריך עדיין.
3. איפה מוצאים ומה טווחי המחירים?

נמרוד
03-05-05, 16:51
קומפרסור זה הכסף הקטן. צריך להסביר לאבא שלך מהם הכלים החשובים באמת בשביל עבודה כזאת - רתכת מיג, מכופפת רצינית :D

אייל
03-05-05, 18:35
קומפרסור כ-1400 ש"ח - עדיף שתלך לכמה מקומות ותתיעץ עם בעלי מקצוע בתחום. עדיף לחנויות שמתעסקות בזה (תתחיל מלהתקשר ל"מדחס" 048722242 - הם נחמדים).
צינור 10 מ' - 70 ש"ח.
פיסטולט סביר - 130 ש"ח.
פטיש אויר - כ-450 ש"ח למשהו שעושה את העבודה בצורה סבירה מאוד.
משמנת קוית לפטיש - 50 ש"ח (רצוי - לא חובה).
מפריד נוזלים - 150 ש"ח - מומלץ לצביעה.

אני עובד עם קומפרסור 2.5 כ"ס עם מיכל של כ-40 ליטר. צביעה, פטיש, ניקוי וכו'.

אלון_ק
03-05-05, 19:20
מה זה משמנת קווית?

עירא
03-05-05, 21:08
מה זה משמנת קווית?
רוב כלי העבודה שמתחברים לקומפרסור דורשים שימון כלשהו. משמנת קווית זה משהו שמוסיף את השימון על הקו לפני הכלי בכדי להאריך את אורך חייו.

אני צבעתי את כל הג'יפ עם קומרסור קטן (20ל') ובלי מפריד נוזלים. ולכן זה אפשרי, אבל זה ממש חרא!
תקנה קומפרסור גדול (ואם אתה רוצה לנייד אותו, תביא חבר בריא עם טנדר....)
פיסטולט עלה לי 300 ש"ח (רציתי משהו טוב) והוא נהרס לי (בעיקר בגלל יחס משפיל מצידי)
לצביעת בית הייתי הולך על צינור הרבה יותר ארוך מ-15מ' (היי הברון ממן) אבל יש אופצייה לקנות צינור השקיה שחור ולשים לא פיות לחץ אוור ולהשתמש בו בתור מאריך לקטעים הרחוקים.
לדעתי השאיפה היא שהקומפרסור יהיה נייח והתשתית בחצר תאפשר עבודה ממספר מקומות.
עלויות שלי עלה 1,200 ש"ח והחזיר נישמתו לבורא (אני לא מאשים אותו, מכשיר צעצוע דורש יחס של צעצוע ולא יחס של כלי עבודה...)
אני יודע שניתן למצא משומשים גדולים (יחסית) (+-100 ל') ב-2,500 ש"ח.
ודבר אחרון, לצביעה של בית אפשר גם לעבוד עם המכשיר שמשפריץ בנזין או עם הפיסטולט הפשוט ביותר.

עירא

אלון_ק
03-05-05, 21:27
לצביעה של בית אפשר גם לעבוד עם המכשיר שמשפריץ בנזין או עם הפיסטולט הפשוט ביותר
יש לי מזל שהברון לא נכנס לכאן. דביל, תפסיק להרוס לי את העסקה :lol:

כמה שוקל כזה של 40-60 ליטר?

r.subaru
04-05-05, 00:41
לצביעת בית לא משתמשים בפיסטולט אלא באייר-לס ששואב את הצבע ישירות מהדלי. עם פיסטולט זה יקח לך המון זמן עדיף כבר עם גלגלת איכותית (כ-200 ש"ח עם מגש ומוט טלסקופי 3 מטר לא כדאי יותר קטן) שלא נדבר על הלכלוך, גלגלת תספק לך עבודה הרבה יותר נקיה אבל בעצם זה רק תירוץ כדי לקנות קומפרסור... :)

עמי
04-05-05, 09:52
איכותי אבל לא צריך להיות BETA או SNAP ON(אני מניח שהם לא מייצרים כאלו, אבל בשביל ההקבלה).

http://www.expeditionexchange.com/snap-oncad/DSC05599.jpg
http://www.expeditionexchange.com/snap-oncad/DSC05617.jpg
http://www.expeditionexchange.com/snap-oncad/DSC05619.jpg

תומר א.
04-05-05, 15:41
קומפרסור- העבודה הכי גדולה שלך תהיה הבית, הכי פשוט זה לקנות משהו קטן- 80 ל'
ולעבוד עם הפסקות אחרת תתקע עם קומפרסור גדול ומסורבל וסתם יקר.
פיסטולט- בשביל לצבוע בית אתה צריך אקדח מתאים- מיכל יותר גדול ופיה יותר גדולה
אחרת אתה תתפגר לפני הקומפרסור.
פטיש-בשביל המכונת כביסה שלך מספיק רצ'אט טוב.
צינור- לחץ רגיל לא הספירלי הנבלה הוא נודניק.

תקנה קומפרסור גדול (ואם אתה רוצה לנייד אותו, תביא חבר בריא עם טנדר....)
מה אתה מכניס לו רעיונות לראש :evil:

-->