PDA

צפייה בגרסה מלאה : יש רתכת מולטי-פרוסס MTS+ ארקר ?

BackDoorMan
08-05-13, 10:19
נראה שהכיוון של רתכות רב-תכליתיות צובר תאוצה, בינתיים השילוב נעצר במה שנקרא בראשי תיבות : רתכת MTS
יענו MIG/TIG/STICK
המילר MPI 220 (לפחות באנגליה) הרשימה אותי מאוד, במיוחד היחס בין הביצועים למחיר (7200 ש"ח) ארוזים ב 16 ק"ג של מותג סופר מכובד.
הרעיון למכשיר רב תכליתי זול וקל הכולל את רוב סוגי הריתוך הידני האפשריים ביחד עם חיתוך (בתוספת קומפרסור) קוסם מאוד למשתמש הביתי
הלא משופע בעודף מרחב ומזומנים.
אז נשאלת השאלה למה אין כבר רתכת MTS עם אופציה לארקר ?

ממה שקראתי הטענה נגד היא דרישות מנוגדות : לחותך פלזמה יש צורך במתח גבוה ואמפראז' נמוך ואילו ברתכת יש צורך במתח נמוך ואמפראז' גבוה.
או.קיי, אם זה נכון עדיין לא הצלחתי להבין מדוע יש לא מעט יצרניות המציעות קומבו של טיג+ארקר ?
כלומר אם יש כבר טיג, אז אין בעיה להוסיף את האלקטרוניקה והמעגלים החשמליים הדרושים לארקר.
אז מה הבעיה להוסיף ארקר לרתכת MTS הכוללת כבר טיג ?
אני לא מספיק מבין בחשמל ואלקטרוניקה כדי לדעת אם השאלה שלי טריביאלית או לא.

אז איך צריכה להיות רתכת כזו ?
די קרוב למה שיש כבר, אבל הייתי רוצה מערכת מודלרית, לו אני הייתי מתכנן את הרתכת רב-תכלתית האידאלית,
הייתי בונה מארז ומערכת אלקטרונית בדומה למחשב שולחני או מארז של שרת.
כלומר לוח-אם ראשי שיכיל את הפונקציות המשותפות לכל התהליכים, וחריצי הרחבה לכרטיסים נשלפים-נתקעים, כך למשל ניתן בעתיד
לרכוש את המערכת עם המינימום ובעתיד להתרחב, להוסיף עוד שיטה ע"י תקיעת כרטיס בחריץ הרחבה פנוי.
http://www.waspsupplies.com/ekmps/shops/waspsupplies/images/miller-mpi-220-mig-tig-arc-welder-1680-p.jpg

lizard
08-05-13, 11:29
למה שיצרן יעשה דבר שכזה? מן הסתם היצרן מעדיף שתקנה מכונות שונות ולא מכשיר בודד.

BackDoorMan
08-05-13, 11:37
תחרות חופשית, זאת המהות האמיתית של הקפיטליזם האחראית למוצרים טובים וזולים יותר.
השאלה/טענה שלך קצת לא במקום, היא שקולה לשאלה למה לייצר רתכות MIG/STICK או TIG/PLASMA או עכשיו MTS ?
עצם העובדה שהן קיימות הופך את השאלה ללא רלוונטית.
הוא עושה, המגמה קיימת ויש כבר רתכות רב-תכליתיות בשוק ממספר רב של מותגים
אין לדעתי שום מחסום מסיבות שיווקיות לצירוף ארקר לחבילה, רק פיננסיות או טכנולוגיות.

-->