PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת בוסטר סופה לבוסטר סוואנה

ערן טרופר...+six
11-05-13, 22:29
מהסבר שקיבלתי כטיפ מבעל סופה , הומלץ לי להחליף לבוסטר של סוואנה, (אני העליתי רצון להידרו בוסט) אך הבחור שלל את זה בטענה שההידרו בוסט מורכב על מערכת השמן של ההגה. מה שמסכן בשטח שעם אחד מהם נפגע בצורה כלשהי, אתה נשאר בלי שניהם .
השאלה היא לדעתכם/ נסיונכם , תודה.*

kobiarava
11-05-13, 23:04
אהלן ערן
הידרו בוסט הוא פיתרון מצויין, שנותן תגבור אמיתי למערכת הבלמים, ובד"כ גם לא עושה בעיות. להרכיב הידרו בוסט צריך לדעת, כמו בכל התעסקות אחרת במערכות הבטיחות של הרכב, אחרת אתה מסכן את עצמך ואת הסובבים אותך. לעניין החסרון שהעלה החבר, יש כמה פתרונות שכדאי להשתמש בהם, ביניהם התקנת אקומולטור שישמר לחץ הידראולי במערכת, כך שתישאר לך יכולת בלימה גם אם המנוע כבה למשל, ואפשרות של מערכות הידראוליות נפרדות, כלומר משאבת ההגה נשארת רק להגה, ומערכת התגבור מוסיפים משאבה נפרדת, ורצוי חשמלית (יש לא מעט כלים שמהם אפשר לפרק מש' הגה חשמלית) כך שהיא ממשיכה לעבוד גם כשהמנוע כבה, וכמובן שגם את יש תקלה במערכת ההגה. בכל מקרה, צריך להבין שמדובר המערכת תגבור הבלמים, מה שאומר שבלי בוסטר אתה לא מאבד את הברקס לגמרי אלא צריך ללחוץ (הרבה)יותר חזק.
לשאלתך, לגבי החלפה לבוסטר פניאומטי של סוואנה, על פניו סביר להניח שהשדרוג ישפר את כושר הבלימה, מכיוון שמדובר בבוסטר בקוטר גדול יותר וכוש תגבור גדול יותר. אבל, וזה אבל גדול, צריך לבדוק היטב את אופציית ההתאמה. בוסטר גדול מדי פשוט לא ייכנס, יתנגש במערכות הצמודות איליו או יבלוט כלפי מעלה. צריך גם לחשוב היטב על השידוך בינו לבין המשאבה של הסופה, התאמת הצירים, התושבות וכו'. בעבר היה פרוייקט כזה בפורום שביצע קיד על הסופה שלו, השתלת בוסטר פניאומטי מוגדל שירד מאביר אאל"ט, מומלץ מאוד שתקרא היטב את הכתבה ותפנים את המשמעויות בשדרוג כזה.

בהצלחה-קובי

asafk
11-05-13, 23:27
http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1303

אסף.

יונימוג אדום
12-05-13, 05:41
אצלי בסיקס מותקן בוסטר ואנדורה - שידרוג אמיתי למערכת הבלמים !!!
בוסטר ואנדורה כולל משאבה של ואנדורה מתלבש ישר על התושבת המקורית ומתחבר לצנרת עם אותם ניפלים , פיזית הוא גדול יותר אך עדיין מתאים .
אם מעניין אותך להבין מה המשמעות אתה מוזמן לבוא ולהרגיש .
ההתקנה פשוטה ביותר ואילו התוצאה מדהימה - ליטוף קליל על הדוושה והגלגלים ננעלים .

אילן - 050-5249686

סופת המדבר
12-05-13, 18:32
ערן דיבר על סוואנה ואתה מדבר על וונדורה
זה אותה משאבה?

snirjeepdreamer
13-05-13, 11:36
אצלי עשיתי שינוי הרבה יותר מהיר וזול שנותן תוצאות דומות.
החלפתי את החומר על הסנדלים (נראה לי שככה קוראים להם. נו, החצאי עיגולים עם החומר חיכוך)
לחומר עמיד יותר שאודי מזרחי המליץ לי.
הוא ציין 2 נקודות שחשוב לי לדעת:
1. הבלימה תשתפר ב - 70%
2. אורך החיים של החומר הזה נמוך יותר. קרי מתכלה יותר מהר. משמע, החלפה בתדירות יותר קרובה.

היות והעלות הזו היא בסה"כ איזה 250 ש"ח לשנה אני חושב שההשקעה משתלמת.

לאחר התקנה יצאתי לשטח ובדקתי את אחיזת הבלמים במדרון תלול של אני מעריך 50-55 מעלות. הרכב לא זז.

זו הייתה ההחלטה שלי אחרי שאני התדרדרתי עם הרכב ברוורס כי הבלמים לא החזיקו וכמעט התהפכתי.

בקיצור, מומלץ.

coas
13-05-13, 15:36
הכוונה לבלמים האחוריים?
אם כן, אז גם אצלי הרכבתי את אלה, אחלה בלימה בכביש ישר.

אבל, חלוקת כח הבלימה משתנה משמעותית, האחוריים בולמים חזק מידי יחסית לקדמיים, התוצאה היא החלקה של הזנב כאשר הבלימה נעשית תוך כדי פנייה. מקום אחר בו נתקלתי בבעיה הייתה במדרון תלול בנסיעה קדימה, האחוריים ננעלו והקדמיים לא הספיקו כדי לבלום. התוצאה הייתה החלקה מתמשכת עד לסוף המדרון.... שלמזלי הסתיים במישור.

מייד לאחר מכן רצתי להחזיר את המקוריים ולהרכיב הידרובוסטר.

סופת המדבר
13-05-13, 16:35
אז מה מומלץ
בוסטר סוואנה? וואנדורה?
עם משאבה? בלי משאבה?

ערן טרופר...+six
14-05-13, 08:23
תודה למגיבים ... ההמלצה הייתה של וונדורה לא סוואנה זה מהבחור פה ( היונימוג).
שניר גם אצלי התקין אודי את הרפידות המודבקות , רק שלי היה פחות מזל והרפידות שרקו כל זמן שהגיפ נסע , אפילו ב-15 קמש

snirjeepdreamer
15-05-13, 23:48
רק לדייק. אצלך הבעיה היא לא בבלמים היא בסרן. השריקות לא מהרפידות.

אשר, לא נתקלתי במה שאתה מציין. אכן חומר חשוב למחשבה.
כאשר אני בשטח, במיוחד בירידות, מצאתי שחתך הצמיג שגדל עקב הורדת האוויר הוסיפה ליכולת הבלימה
יחד עם הרפידות החדשות.

zviki
15-05-13, 23:59
אז מה מומלץ
בוסטר סוואנה? וואנדורה?
עם משאבה? בלי משאבה? אצלי היום מותקן סאפרי [כבר ב-3 סופות] בלי שום בעיה,שום כלום.הבלימה כמו ברכב פרטי..

יונימוג אדום
16-05-13, 05:31
אצלי היום מותקן סאפרי [כבר ב-3 סופות] בלי שום בעיה,שום כלום.הבלימה כמו ברכב פרטי..

כמה שאני יודע ( אולי אני טועה ) בספארי מותקן הידרובוסט ( צינור שמן מתפוצץ או משתחרר ואתה ללא בלמים וגם ללא הגה - לך תצא מזה במורד הזיק ) .
הבחור שאל על בוסטר - ההמלצה שלי מנסיוני הדל בוסטר ומשאבה של וואנדורה - מערכת בלימה יעילה ביותר ( לפחות כמו הידרובוסט - אך ללא הסכנות ) .
הצעתי לו לבוא ולעשות סיבוב קטן ( מספיקה בלימה אחת כדי להבין את המשמעות ) .

אילן

נימי
16-05-13, 09:16
הידרובוסט ובוסטר הם מגביריי בלם, יש בלמים גם שהצנרת לא מחוברת כלל, נכון שהם קשים אבל קיימים ואפילו הפתיעו אותי לטובה בנסיעה קצרה שעשיתי (בזהירות רבה) ליפני שחיברתי את ההידרובוסט, בנוסף בהידרו תקין יש את המיכל (ששכחתי את שמו) שאם הוא תקין הוא נותן לך לבלום גם עם מנוע כבוי דבר שאין בבוסטר רגיל.

הבוסטר הקודם שהיה לי היה תקין ואפילו טוב מאוד, חברים התפלאו איך שהגיפ היה עוצר עם צמיגים 31, שעברתי ל 33 אומנם בטסט הבלימה היתה תקינה אבל הרגשתי לא בנוח ולכן התקנתי הידרובוסט

מניסיון שעשיתי אחרי התקנת ההידרו (בכביש צדדי ופנוי), במהירות של 80 קמ"ש הוא נעל את הגלגלים (33) ללא כל בעיה

אין לי ניסיון עם בוסטר של וואנדורה

סופת המדבר
16-05-13, 20:01
מאיפה משיגים משאבה ובוסטר של וונדורה ? מהפירוקיות בכביש אזור? (רק של וונדורה?)
כמה אמור לעלות? איזה שינויים מיוחדים צריך לעשות?

תודה

יונימוג אדום
16-05-13, 22:35
בוסטר ואנדורה הכולל את המתאם בין הבוסטר לקיר האש וכמובן משאבה - ניתן להשיג בפירוקיות - מחיר כמה מאות שקלים .
התקנה פשוטה ביותר - מפרקים את הבוסטר הקיים כולל המתאם ומתקינים את החדש , גם הברגים וגם הצנרת מתאימים אחד לאחד - אין צורך בשינויים כלל .

בהצלחה - אילן

ערן טרופר...+six
17-05-13, 13:43
מחפש לקנות מפירוקיה ,סביר להניח שאם קיים חדש בחלפים ( אפילו בחברה ), אקנה חדש.

* אבדוק מה בדיוק אמר שניר על הסרן פעם ראשונה שאני שומע , ואני לא מחפף במכניקה , באסתטיקה אולי!?
אם הייתה בעיה הייתי מסדר מייד

אילן תודה כיף לדעת שיש פה אנשים טובים ומפרגנים ( כמו בפורום של הטרופרים)

kobiarava
17-05-13, 15:27
כמה שאני יודע ( אולי אני טועה ) בספארי מותקן הידרובוסט ( צינור שמן מתפוצץ או משתחרר ואתה ללא בלמים וגם ללא הגה - לך תצא מזה במורד הזיק ) .

אילן

אילן, תרשה לי לחלוק עליך בעניין "הסכנה החמורה" בהידרובוסט, כי כמה שונה תקלה בהידרו לעומת תקלה בבוסטר פניאומטי? כמה פעמים קרה לך שנקרע לך צינור הואקום לבוסטר ונשארת בלי ברקס "במורד הזיק"? כמה פעמים נקרע לך צינור הידראולי להגה ונשארת בלי הגה ב-120 קמ"ש באיילון? ואם כבר סכנת שבר, באותה מידה יכול להקרע צינור בלמים, נזק פתאומי למשאבה או שתישבר הדוושה...
בלי לזלזל בניסיונך, נדמה לי שיש נטיה אצל חלק מהאנשים להגזים בחומרת הסיכון בהידרובוסט, בכ"ז מדובר במערכת בטיחותית ממעלה ראשונה, שעובדת ביעילות וללא תקלות חריגות ברכבים סידרתיים רבים, בלי לאבד בלמים במורדות או בכביש משום סיבה (וחשוב לזכור, במערכת תקינה יש אקומולטור שמשמר לחץ במערכת לבלימה בשעת חרום)

שבת שלום-קובי

moriseven
17-05-13, 15:39
אתה מדבר על הכביש, אבל בשטח כבר קרה גם לי וגם לכמה חברים שהלך צינור שמן הגה.

ערן טרופר...+six
17-05-13, 15:49
באיזה שנים מדובר בואנדורה???
אם זה משנה ?

kobiarava
17-05-13, 17:09
מוריס, עם כל הכבוד, צינור הגה לא "הולך" סתם, בכביש או בשטח. צינור גבולי, סדוק, רופף, נוזל או משופשף-ייקרע, ולכן מחליפים אותו לפני הטיול, כמו שמיסב או צלב יישברו אם היו בהם חופשים, צינור מים יתפוצץ, צמיג יקרע, וכך הלאה בחלקים שיכולים לעשות המון נזק אם יילכו בשטח, וברוב המוחלט של המקרים היה אפשר למנוע את הנזק או אפילו התאונה אם החלק היה נבדק מדי פעם, ומוחלף בזמן באופן יזום.
ושוב, גם צינור הואקום יכול להיקרע ותישאר בלי תגבור לבלימה, ובנוסף תקבל גם טורים שיטפסו בלי שליטה ויוסיפו לך תאוצה לחגיגה...

קובי

snirjeepdreamer
17-05-13, 18:54
ערן, תוכל למצוא מה שאתה מחפש בפירוקיה של "דויד כהן" באזור.

moriseven
17-05-13, 19:59
קובי, לא היה קרוע לפני ולא היה משופשף או בלוי , בזמן עלייה עם דרדרת חטף אבן שנכנסה בדיוק בין החזית לתיבת הגה, ביש מזל? אולי, אבל קרה.
נכון, גם צינור ואקום יכול להיקרע, אבל תסכים איתי שצינור ואקום יותר קל להחליף בשטח, ויותר קל להחזיק ספייר בג'יפ (למרות שאני מחזיק גם צינורות הגה ספייר )
העניין הוא שהבוסטר שיונימוג ממליץ עליו באמת משפר את הבלימה(כמו הידרו בוסט) בלי כל הסיבוכים.

סופת המדבר
17-05-13, 22:13
ערן תעשה טובה לנו ולדורות הבאים
תעדכן מה אתה עושה כמה עלה ומאיפה וכו..
שנדע אם כדאי להיכנס לזה..
או שאולי אני יכנס לזה לפניך כי נדלקתי על הרעיון..
ואז אני יעדכן

סופת המדבר
23-05-13, 22:38
http://www.ebay.com/itm/Jeep-Wrangler-YJ-Power-Brake-Booster-Conversion-Kit-CROWN-DDBYJ1-/300848133026?pt=Motors_Car_Truck_Parts_A ccessories&hash=item460bf233a2&vxp=mtr
יש גם אופציה כזאת..

IlanG
23-05-13, 23:34
היי
יש לי סיקס עם משאבת בלם ללא בוסטר, הבאתי במזוודה ( אי אפשר להביא דרך הדואר - משרד התחבורע לא מאשר ) בוסטר עם משאבה זהה למה שאתה פירסמת , עוצמת הבלימה שלה לא משהוא בכלל והחלפתי לבוסטר ומשאבה של סיקס , כך שמה שמפורסם שם שווה לתח..

-->