PDA

צפייה בגרסה מלאה : לחברי הפורום שלום רב (דיון מתמשך עם נציג רט"ג)

עמודים : [1] 2

אלדד פלד
13-05-13, 18:46
לחברי הפורום השלום והברכה,
שמי אלדד פלד ואני משמש כמנהל אגף הפיקוח והמבצעים ברשות הטבע והגנים.

אני מצטרף לפורום לאחר מספר דיונים שנערכו עם הנהלת הפורום ומתוך הכרה בחשיבות השיח עם הציבור.

מתוך מה שהספקתי לקרוא בפורום נוכחתי לדעת שישנם נושאים רבים אשר מעסיקים אתכם , שאלות אשר מעסיקות אתכן והסברים להחלטות בנושאי שמירת טבע.

אשתדל לענות מעת לעת על השאלות אשר על סדר היום ולהשיב בצורה מפורטת על כל שאלה ושאלה,.

במסגרת חברותי בפורום לא אתייחס למקרים פרטניים (דו"ח שמישהו קיבל , תלונות ציבור וכיוב') אך אוכל להפנות לכתובת המדוייקת לצורך מענה.

אני מצפה לשיח תרבותי , מנומס ומכובד גם בנושאים "בוערים" .

אשמח מאד לקבל רעיונות , עצות ובעיקר דיווחים בנושאי שמירת טבע , נוף ומורשת כמו גם תצפיות על בע"ח , מפגעים , שילוט ועוד.

המייל שלי לפניות ישירות הוא: [email protected]

בברכת חג שבועות שמח

אלדד פלד

RIMOK
13-05-13, 18:59
ברוך הבא לפורום אלדד

sos4u
13-05-13, 19:00
ברוך הבא.
אשמח לפתוח, [ ואני באמת מצפה לדיון מכובד ] בנושא כאוב לרובנו פה, שמתחלק לשניים:

א. תנועה על שבילים מסומנים בתוך שמורות טבע - כמי ששייך לחלק פה בפורום שנהנה לטייל בטבע, ומשתדל לעשות זאת תוך פגיעה מינימלית, [ ויעידו על כך מאות ואלפי המטיילים שנוסעים בעקבותיי בשנים האחרונות ] בחי, בצומח ובטבע בכלל, אני נאלץ לעיתים קרובות מדי לוותר על מקומות קסומים רק בגלל העובדה המצערת שהם נמצאים על שבילים שאינם מסומנים, ולנו הגישה אסורה. כי בימי הטיולים [ קרי - שבתות וחגים התנועה אסורה. מצד שני, בשאר ימי השבוע הצבא, חקלאים, ציידים, ועוד כאלה שלא אזכיר בשמם נעים על אותם שבילים לא מסומנים ללא הפרעה כלל. . אז אני שותף לרצון ולשאיפה לשמור על הטבע, למנוע נזק מיותר, אבל התנועה ממילא קיימת, בזה שאתם מונעים מאיתנו את התנועה, שום דבר ממה שהוזכר לעיל לא נמנע.

ב. הגדרת שבילים נוספים [ צביעתם ] ע"מ לאפשר תנועה על אותם שבילים - בהמשך לא' אם כבר אתם מתעקשים, על הגבלת התנועה על צירים מסומנים, מתי נזכה לפתוח שבילים חדשים ? במה זה כרוך ? תמ"א ? אישור של אובמה ?

אלדד פלד
13-05-13, 19:10
הנסיעה על שבילים מסומנים בשמורות טבע וההקפדה על כך נובעים הן מהחלטות בעלות משמעות לשמירת טבע ומתקבלות אחרי בדיקה וחשיבה מעמיקה והטעם השני הוא בטחון ובטיחות. זה שיש תנועה על ציר מסויים מטעמי ביטחון (צה"ל למשל) אינו דומה לתנועה של מטיילים , לא בסדר הגודל ולא בהיקפים.
לגבי מסלולים חדשים , בקשות למסלולים בתחומי שמורות טבע מטופלות ע"י הרט"ג באופן שוטף , אני מציע שתעביר אליי למייל בקשות ספציפיות ואוכל לבדוק.
אלדד

עידו לוריה
13-05-13, 19:26
ברוך הבא לפרום , זה באמת מבורך שהיה פה נציג שלכם .

עידו

אמיר ב.א
13-05-13, 19:36
ברוך הבא , ושיהיה חג שמח !

Tourist
13-05-13, 19:45
ברוך הבא, כל הכבוד על היוזמה !

אפשר קצת עליך ? ג'יפאי ? כמה שנים ברשות ?
אולי יש לך קצת תלונות עלינו ולא רק לנו על הרשות ?

האם יש תקווה לפרויקטים משותפים כפי שמנסה להרים רון נחמן בשירשור אחר ?

אלדד פלד
13-05-13, 19:55
צודק,
אני עובד ברשות מאז שנת 1994 , התחלתי את דרכי כפקח במדבר יהודה משם עברתי להיות פקח חוף הכרמל , ממונה פיקוח ואכיפה במחוז צפון והיום מנהל אגף פיקוח ומבצעים אשר עוסק בין היתר בפיקוח על נושא הצייד הבלתי חוקי , צייד ע"י עובדים זרים , סחר לא חוקי בחיות בר בארץ ובחו"ל , פיקוח על חנויות בע"ח , ציוד ואמצעים ועוד.
אני לא חושב שתלונות זה העניין כאן ולגבי פרוייקטים אשמח לשמוע רעיונות - אגב , בכנס האחרון בתל חדיד הייתה עמדה של רט"ג .
אלדד

אלדד פלד
13-05-13, 19:58
חג שמח

zerez
13-05-13, 20:17
איפה יש מיפוי מעודכן של שמורות הטבע?
ורק כתוגמא, לפני כ 3 שנים הוכרזה שמורה בניצנים בחלק שדרומית לאשדוד ועד כביש הגישה לחוף ניצנים, בדקתי אתמול באתר הממשלתי הרישמי
http://beta.govmap.gov.il/home
והאזור אינו מוגדר כשמורת טבע.

אם האתר הממשלתי אינו מעודכן - איפה אפשר למצוא מיפוי מעודכן של שמורות הטבע ושיטחי האש?
אני לא חושב שלפני כל תיכנון של יציאה לשטח צריך להתקשר לרט"ג ולתיאום צה"ל ולקבל אישור למסלול.

אלדד פלד
13-05-13, 20:41
אבדוק היכן ניתן למצוא ברשת את המיפוי המעודכן ביותר.

boaz avrahami
13-05-13, 20:42
ורק כתוגמא, לפני כ 3 שנים הוכרזה שמורה בניצנים בחלק שדרומית לאשדוד ועד כביש הגישה לחוף ניצנים, בדקתי אתמול באתר הממשלתי הרישמי

אם האתר הממשלתי אינו מעודכן - איפה אפשר למצוא מיפוי מעודכן של שמורות הטבע ושיטחי האש?
אני לא חושב שלפני כל תיכנון של יציאה לשטח צריך להתקשר לרט"ג ולתיאום צה"ל ולקבל אישור למסלול.

זו גם לדעתי השאלה בהא הידיעה.

מה המקום העדכני והמחייב בקשר לגבולות שמורות טבע?

השקעתי לא מעט כסף במפות סימון שבילים דרך טופומפ, שבילנט דרך טונאב ומבדיקה בין שתיהן וגם לעומת האתר הרשמי של המרכז למיפוי אין מושג איפה יש שמורות ואיפה עובר הגבול.
יש הרגשה שזה לא במקרה אפילו וזה משאיר גם לא מעט מקום לניצול המצב על ידי פקחים מסויימים.

איך אפשר לשמור על השמורות אם אתם מבלבלים אותנו??

boaz avrahami
13-05-13, 20:48
ארז, דווקא בשבילט מופיע משהו...

http://img.tapatalk.com/d/13/05/14/3esu7uja.jpg

zerez
13-05-13, 20:54
אבל טונאב זה לא פירסום רישמי של גוף מוסמך במדינת ישראל וגם הוא לוקה בחסר
אני לא חושב שהדרישה למיפוי מעודכן ומדוייק שנגיש לכולם באינטרנט, ממקור רישמי של מדינת ישראל הוא מוגזם.
למה לימאים יש הודעות ולמטיילי הטבע אין?

boaz avrahami
13-05-13, 20:56
1- אתה צודק ואני איתך.
2- יש לי השערה לא מבוססת למה זה המצב ואת מי הוא משרת. אני ממתין לשמוע את התירוץ הרשמי מפי האדון

Tourist
13-05-13, 21:15
ניסיתם פעם את האתר של מוקדטבע ?
האמת שלא בדקתי ספציפית את מה שאתם מציינים אבל הוא בהחלט עוזר לי לתכנן מס׳ טיולים בשנה במסגרת החינוכית בה אני עובד.

ד ו ר ו ן
13-05-13, 22:29
הייתי שמח לשמוע הסבר למה מעלה שגיא ובאר כרכום סגורים למטיילים.
זה התוואי היחידי בתא השטח שמאפשר מעבר שלא על כביש 12 או צמוד אליו.
שמעתי כמה הסברים מיותר מפקח אחד, ואף אחד מהם לא היה זהה לחברו.

asafk
13-05-13, 22:39
אלדד,
ברוך הבא לפורום. שמחתי לראות אותך בין האורחים במפגש בתל חדיד, ואני שמח שאתה איתנו כאן.
חשוב מראש שתדע שרוב הגולשים כאן הם אוהבי טבע אמיתיים, ויש לנו ערכים משותפים רבים - גם כאשר שמירת טבע לא מתיישבת בקנה אחד עם אהבת הטבע.. ולכן לפעמים הדברים צורמים - אבל באמת, מתוך כוונה טובה בסך הכל, לצאת ולטייל, להנות מהארץ ומנופיה.

ולגולשים, מהיכרותי עם אלדד ועם אנשים אחרים ברשות - מדובר באנשים שעובדים קשה בתפקיד שאנחנו הטלנו עליהם - לשמור על הטבע. פשוט וקל. הם "הטובים", וגם כשהמעשים שלהם לא נראים לנו מוצדקים (ולי, אישית, יש הרבה השגות על הרבה מהפעולות של הרשות) - הכל נעשה בכוונה חיובית. אז בבקשה - שמרו על דיון חיובי ופורה, ובעיקר ענייני. חישבו לפני שאתם כותבים - המטרה היא ליצור דו-שיח, ולא לנגח.

אסף.

אלדד פלד
13-05-13, 23:59
לא אדון אלא אלדד. הייתי שמח לשמוע מה ההשערה שלך מבוססת ככל שתהיה

Tourist
14-05-13, 00:26
אלדד, לעיונך, שירשור ארוך על נסיון שת״פ טרי טרי:

www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=73967

yes1952
14-05-13, 07:35
אלדד פלד
ברוך בואכה לפורום
אני תקווה שהצתרפותך בערב שבועות תניב שת"פ למשך אין ספור שבועות בעתיד
זה מחמם את הלב לראות נציג של הרשות כחבר אצלנו בפורום
כהרגלם של פורומים לפעמים הרוחות מתלהטות אך הן נרגעות
אחד המאפיינים של הפורום שלנו הינו החברותא והעזרה לזולת
יש לך כאן כמות מאוד נכבדה של חברים שישמחו לתת כתף בעזרה לשמירה על ערכי הטבע וחאכיפת חוקי שמירת הטבע
רבים מתנדבים במשטרה,מד"א ועוד-ישנם שנגד המתנדבים במשטרה ובצדק אך לא זה המקום
לדעתי ולבקשתי
שקול נא בבקשה נושא של הקמת מטה מתנדבים שיעזרו הן לשמור על הטבע,הן לסייע בעת אסון אקולוגי והן לסייע בפינוי רכב מהשטח
אני בטוח שאף אחד לא ינצל זאת לרעה (אל תתייחס לקריצה השובבה שברחה לי מזוית העין)
הרי אני סמוך ובטוח שחלק מאיתנו יגיעו למקומות לא מסומנים על מנת לוודא שאין שם עבריינים וכל מיני שכן הורסים את הטבע(אני אשמח להיות אחד מהם)
חג שבועות שמח

ערן CJ
14-05-13, 08:54
אלדד שלום

טוב לראותך ביננו. כבר דיברנו בעבר, לפני כ-5 שנים על שת"פ עם ג'יפאים. על איתור ספרות טיולי שטח שגורמת לבילבול המטיילים ושולחת אותם לצירים אסורים בתוך שמורות וסימון האיסורים באופן ברור יותר.(קורה בספרים של סיימון ושל ברקאי).
דיברנו גם על מועדוני ג'יפאים שכמו בארה"ב יאמצו גזרות של שמורות טבע ויסייעו לפקחים בפעילות התחזוקה והשמירה על שבילי השמורה. חוויתי זאת בארה"ב וחלמתי שזה יקרה גם כאן.

אז כשהיו המון ג'יפאים ומידי יום נמכרו ג'יפים בסוכנויות לא הצלחנו להרים את הפרוייקט. היום כבר לא מוכרים רכבי שטח של ממש. הרוב המכריע הם ג'יפונים רכים שאינם מיועדים לנוע בשבילי 4X4. נותרו בין הג'יפאים עיקרו של גרעין קשה של רוכבי שטח, אוהבי טבע ואוהבי "מוטוריקה שאינה עדינה". נכון שפה ושם נרכשים כלי שטח ע"י אנשים מסוג פחות חיובי, אבל כיום הם מיעוט נידח ודחוי על ידינו. אופנת הג'יפים חלפה לה, וטוב שכך.
אני מקווה שנוכחותך כאן איתנו תצליח להוליד פרוייקטים חשובים ושת"פ פורא אשר יסייע לשמירת הטבע, בד בבד עם פתיחת דרכים חדשות ויפות.

אבקש להלין על סגירת שבילים קיימים "לצורך שיקום". לצערי הניסיון מראה ש"שבילים סגורים לא מוחזרים!" מדוע? האם זה חוק טבע? האם חשבתם פעם שיש עוד דרכים לסייע לטבע להישתקם. למשל כניסה מתואמת בלבד? או אולי מגבלת שעות? האם ראיתם פעם בג'פאים כוח עזר שיכול להכפיל את כוחכם ולשלשו.
לא אחת אני וחברי מגיעים לשטח בשבילים המותרים ומוצאים פסולת מגעילה בטבע. אנחנו אוספים ומוציאים את הפסולת תוך הבעת דעה ברורה על סוג האנשים שהותירוה מאחור. בטיולים הרגליים שאנו עורכים אנו מזהים את אותן תופעות, רואים לצידנו את שביל הרכב השמור לפקחים (ולצבא) בלבד וחושבים בליבנו: "אילו רק יכולנו להיכנס עם טנדר כדי לסייע בניקוי השטח...". יש מקום לסיוע ושת"פ פוריים.

אספר שכיום עת שאני עוסק בתחביב חדש, טייס, אני רואה שניתן לאשר נתיב לתנועה בסופ"ש בלבד באויר הצפוף והביטחוני-בעייתי של מדינתנו. ובלבד שכולם יוכלו להנות מאהבתם. כך צריך להיות גם לגבי צירי שבילים שבשימוש הצבא במשך ימות השבוע. כולנו יודעים ומבינים שאנשי המילואים שאינם בקיאים ברכיבת שטח הורסים את הטבע עשרות מונים יותר מאיתנו. הניסיונות החוזרים ונשנים תוך שבירת חלקי רכב ושפיכת מוצרי נפט על הקרקע, פתיחת צירי ניסיונות נוספים וכו'.ראה את הר חוטם בדרום. צירים כאלו חייבים להיפתח בסופי שבוע ובחגים ואולי פתיחתם תוכל לאפשר לנו לסייע לכם בשמירה על הטבע? כן כן, קוראים לזה בישיבות ההנהלה - "לחשוב מחוץ לקופסה".

לסיכום דברי: המבקשים להגיע אל הטבע ברכב ולשמור עליו יכולים לסייע לכם ובעיקר לטבע. אם תנסו תיווכחו.

אשמח לסייע ולרכז שת"פ מכל סוג.
ערן CJ (ערן סדן)

השמשוני יחיעם
14-05-13, 08:56
אלדד,
ברוך הבא לפורום. שמחתי לראות אותך בין האורחים במפגש בתל חדיד, ואני שמח שאתה איתנו כאן.
חשוב מראש שתדע שרוב הגולשים כאן הם אוהבי טבע אמיתיים, ויש לנו ערכים משותפים רבים - גם כאשר שמירת טבע לא מתיישבת בקנה אחד עם אהבת הטבע.. ולכן לפעמים הדברים צורמים - אבל באמת, מתוך כוונה טובה בסך הכל, לצאת ולטייל, להנות מהארץ ומנופיה.

ולגולשים, מהיכרותי עם אלדד ועם אנשים אחרים ברשות - מדובר באנשים שעובדים קשה בתפקיד שאנחנו הטלנו עליהם - לשמור על הטבע. פשוט וקל. הם "הטובים", וגם כשהמעשים שלהם לא נראים לנו מוצדקים (ולי, אישית, יש הרבה השגות על הרבה מהפעולות של הרשות) - הכל נעשה בכוונה חיובית. אז בבקשה - שמרו על דיון חיובי ופורה, ובעיקר ענייני. חישבו לפני שאתם כותבים - המטרה היא ליצור דו-שיח, ולא לנגח.

אסף.

אסף,,,חשבתי,,,(: ,,,,,,,,,,,
חג שמח

דידין
14-05-13, 09:27
אלדד שלום

רציתי לדעת האם אתם מסכימים עם כך שגורמים פרטיים חוסמים שבילים מסומנים , כאילו שאלו שבילים פרטיים של "אבא" שלהם.
במידה ואתם לא מסכימים - מה אתם עושים למגר תופעה זאת ?

בתודה וחג שמח

דוד

yshen
14-05-13, 09:55
בוקר טוב וחג שמח ג'יפאים , ישנם הרבה מקומות שהרט"ג רוצה להגדיר אותם כשמורות אבל בינתיים אין להם אישור ובכל זאת הם מסומנים במפה כשמורת טבע. לכן בפירסומים הרשמיים לא מופיעים כשמורה. לגבי פעילות פקחים באזורים אלו אין לי ידיעה או תשובה

ד ו ר ו ן
14-05-13, 09:56
אלדד שלום
רציתי לדעת האם אתם מסכימים עם כך שגורמים פרטיים חוסמים שבילים מסומנים , כאילו שאלו שבילים פרטיים של "אבא" שלהם.
במידה ואתם לא מסכימים - מה אתם עושים למגר תופעה זאת ?
בתודה וחג שמח
דוד
דוד,
אתה שוכח (או לא יודע) שמי שמסמן שבילים בארץ היא לא הרשות אלא עמותה לסימון שבילים, שמסמנת שבילים גם באזורים שאינם שמורות טבע.
מיפוי שבילים בארץ, וברוב העולם מבוצע ע"ב תצלומי אויר, וזה שפענח לא בהכרח יודע אם זה שביל שמוביל לברז בשדה או שביל בין א' ל-ב', הוא ממפה ומסמן על המפה.
חלקם עוברים בשטחים חקלאיים של אנשים, ללא תיאם מראש, מה שגורר עימותים עם החקלאים, לעיתים בצדק ולעיתים לא בצדק.

שלמי
14-05-13, 10:11
יפה,
שרשור תוד"א,
גם טוב.

דידין
14-05-13, 13:26
חלקם עוברים בשטחים חקלאיים של אנשים, ללא תיאם מראש, מה שגורר עימותים עם החקלאים, לעיתים בצדק ולעיתים לא בצדק.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ +
תודה על ההבהרה, אם כך שאלתי נוגעת יותר לרשויות האכיפה (או יותר נכון רשויות למניעת לקיחת החוק לידים).
עובדה היא שאנו נתקלים לעיתים מזומנות בשערים/מחסומים גם על דרכים ראשיות ולא רק על שבילים חקלאים.
לדוגמא - המחסום מכביש גונן צ' ואסט על השביל המוביל לכיוון נחל עורבים/ אגם ורדינון או המחסומים בין חורשים לבין כיסרא.

סתם לידיעה, בזמנו שאלתי חקלאי שהקים מחסום פרטי שכזה על חוקיות הדבר ותשובתו הייתה שהדבר החוקי היחידי הוא , האישור של מינהל מקרקעי ישראל שמותר לו לעבד את האדמות/לרעות את הפרות , בשטחים קבועים/מוגדרים מראש שאחרי המחסום.

יונתןמצפה
17-05-13, 11:44
אלדד שלום.
אשמח להתייחסותך בנוגע לפרסום אודות האישור המיוחד שמקבלים טרקטורוני דישון לנסוע בחלק הסגור של נחל דישון.
ראה את השרשור הזה:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=73214#post514256

orenc
17-05-13, 12:33
אלדד ברוך הבא
מחמם את הלב לראות שיש לרשות רצון טוב שדי בקלות יכול להתמזג עם רצונם הטוב של רוב חברי הפורום.
לדעתי עליך למצוא את הנוסחה הנכונה ומתאימה לכם ברשות להשתמש בכח רב עוצמה זה לטובת המטרה המרכזית בעשייה המבורכת של הרשות בשמירת הטבע.
הידברות כאן באתר ואף מחוצה לו רק תעזור לכולם לעשות טוב יותר את מה שהם עושים ולא פחות חשוב תכניס אנרגיה חיובית לשיח שבין כך וכך מתקיים על טבע שבילים ג'יפים פקחים וכו'.
אשמח להצטרף ולעזור ככל שאוכל לכל מאמץ משותף בין הגוף אליו אתה משתייך לבין כל אוהביי הטבע.
יישר כח ודרך צלחה.
אורן.

אלדד פלד
21-05-13, 19:09
דוד שלום,
אשמח באם תחדד את שאלתך , האם בתחומי גנים ושמורות? שם יש לנו סמכות.

ד ו ר ו ן
21-05-13, 19:14
הייתי שמח לשמוע הסבר למה מעלה שגיא ובאר כרכום סגורים למטיילים.
זה התוואי היחידי בתא השטח שמאפשר מעבר שלא על כביש 12 או צמוד אליו.
שמעתי כמה הסברים מיותר מפקח אחד, ואף אחד מהם לא היה זהה לחברו.
התייחסות כלשהי?

אלדד פלד
21-05-13, 19:17
ערן שלום ,
נושא שיקום השבילים הוא נושא שנלמד , נחקר ונבדק במשך שנים רבות והטכניקה משתנה מאזור לאזור. כך למשל שיטת השיקום בחוף שונה מזו במדבר וכך הלאה. ברור שמגבלת שעות או כניסה מתואמת יסייעו בשיקום אבל לצערי אין באפשרותנו להעמיד פקח או מתאם על כל שביל.
באשר למתנדבים - סוגיה חשובה מאד , כיום משולבים מתנדבים בתחומי קהל וקהילה , מדע , אכיפה ועוד.
אני פתוח לרעיונות בנושא.
אלדד

אלדד פלד
21-05-13, 19:18
בבדיקה
התייחסות כלשהי?

boaz avrahami
21-05-13, 19:37
אבדוק היכן ניתן למצוא ברשת את המיפוי המעודכן ביותר.

אשמח לדעת אם כבר יש תשובות לגבי מיפוי ומידע אחיד לגבי גבולותיהם המעודכנים של שמורות טבע.

נמרוד - מערד
21-05-13, 19:44
בועז
למה זה כל כך חשוב גבולות שמורות טבע, בכל כניסה לשטח מתנהגים כאילו אתה בשמורת טבע, ובזה נפתרה הבעיה.
נמרוד

boaz avrahami
21-05-13, 19:50
למשל-
לפעמים רוצים לישון לא בחניון לילה ולא לסבול את כל עם ישראל על נשותיו וילדיו....
קרה לי כבר שלפי שתי מפות שבדקתי הייתי מחוץ לשמורה אבל בבוקר עטו עלי

ד ו ר ו ן
21-05-13, 20:34
בועז, דווקא במקרה הזה אם יש לך מפה, שלפיה אתה מחוץ לשמורה, אז על מה המחלוקת?

zerez
21-05-13, 20:34
בועז
למה זה כל כך חשוב גבולות שמורות טבע, בכל כניסה לשטח מתנהגים כאילו אתה בשמורת טבע, ובזה נפתרה הבעיה.
נמרוד

כי בסוף השבוע הקרוב הירח מלא ומה יותר יפה ורומנטי מטיול לילה במדבר כשהירח מלא.

shmil
21-05-13, 20:57
בועז
נמרוד
כדי לחסוך את הויכוח הראשוני עם עיד. :)
ורק לציין - עיד הוא גבר שבגברים, הרבה יותר מבסדר!

amimiller
21-05-13, 21:05
ברוך הבא!
אחלה רעיון שהצטרפת לפורום.
האם ישנה אפשרות שתדווח פעם בתקופה על מה שקורה בשטח.
יש עוד משהו שמאד מטריד אותי, הליכלוך שמטיילים משארים בשטח.
אם הרשות מארגנת יום ניקיון על בסיס התנדבותי, נראה לי שתקבל עזרה מהחברים. אני מוכן להתנדב.

boaz avrahami
21-05-13, 21:20
[QUOTE=ד ו ר ו ן;515017]בועז, דווקא במקרה הזה אם יש לך מפה, שלפיה אתה מחוץ לשמורה, אז על מה המחלוקת?[/QUOTE

עלית בדיוק על הנקודה.
אבל אם הפקח טוען שאתה בכ"ז בשמורה, אתה תיסע לבית משפט באילת או השד יודע איפה בשביל להוכיח שהוא טועה?

zerez
21-05-13, 21:39
ובמשפט הפקח ישלוף לך החלטה שהאזור הוכרז כשמורת טבע ויטען שאתה נסעת עם מפה לא מעודכנת - ועכשיו לך תוכיח שאין לך אחות.

יונתןמצפה
21-05-13, 21:43
בפסח האחרון תכננו לישון בנקודה מיוחדת אי שם.
במפה האזור לא מוכרז כשמורה, אלא כשמורה מוצעת (מפה יחסית מעודכנת).
רגע לפני שפרסנו את הציוד הגיע משום מקום טנדר ירוק שדרש שנעזוב כי לדבריו היינו בתוך שמורה שהוכרזה זה מכבר.
במקרה כזה, אין לך שום דרך לטעון אחרת.
לצערי, גם לאחר המקרה אין לי דרך לבדוק את הנושא...
ולכן, הסוגייה לגמרי במקומה ואודה על התייחסותו של פותח השרשור.

ד ו ר ו ן
21-05-13, 21:51
[QUOTE=ד ו ר ו ן;515017]בועז, דווקא במקרה הזה אם יש לך מפה, שלפיה אתה מחוץ לשמורה, אז על מה המחלוקת?[/QUOTE

עלית בדיוק על הנקודה.
אבל אם הפקח טוען שאתה בכ"ז בשמורה, אתה תיסע לבית משפט באילת או השד יודע איפה בשביל להוכיח שהוא טועה?

זה קרה לנו, הוא אמר שאנחנו בתוכו, אני אמרתי בחוץ, ובאותה שיחה שלא חרגה מטונים רגועים הסברתי לו שזה בדיוק מה שיהיה, כי ברגע ששנינו מסכימים על המיקום (נ.צ.), אז מה שקובע זה היכן זה נופל במפת סמ״ש.. וכאן הוא ירד מהעץ.

asafk
21-05-13, 22:03
אם הטונים היו רגועים... למה הוא טיפס על עץ..? ועוד באמצע המדבר..??

:cool:
אסף.

boaz avrahami
21-05-13, 23:25
דורון, אני אנסה טיעון אחר בשבילך.
המפות מתעדכנות אחת לכמה שנים אבל בנתיים הוכרזה שמורה חדשה.
איך תדע אם אתה בשמורה אם אין לך מידע זמין?

עוד מצב לגמרי היפותטי :
האיזור המוכרז סומן על שטח איקס אבל הפקח בשטח סבל משיגעון גדלות והחליט להרחיב בשטח את הגבולות.
נפגשתם והוא מספר לך שהגבולות במפה שלך לא נכונים.
איך תדע אם הוא טועה או צודק?

sos4u
21-05-13, 23:38
אלדד שלום.
אשמח להתייחסותך בנוגע לפרסום אודות האישור המיוחד שמקבלים טרקטורוני דישון לנסוע בחלק הסגור של נחל דישון.
ראה את השרשור הזה:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=73214#post514256

אשמח להתייחסות לעניין.

ד ו ר ו ן
22-05-13, 07:31
אם הטונים היו רגועים... למה הוא טיפס על עץ..? ועוד באמצע המדבר..??

:cool:
אסף.

כי הוא הבין שהוא טעה והיה לו קשה לחזור אחורה?

taylorh
23-05-13, 07:42
הנסיעה על שבילים מסומנים בשמורות טבע וההקפדה על כך נובעים הן מהחלטות בעלות משמעות לשמירת טבע ומתקבלות אחרי בדיקה וחשיבה מעמיקה והטעם השני הוא בטחון ובטיחות. זה שיש תנועה על ציר מסויים מטעמי ביטחון (צה"ל למשל) אינו דומה לתנועה של מטיילים , לא בסדר הגודל ולא בהיקפים.
לגבי מסלולים חדשים , בקשות למסלולים בתחומי שמורות טבע מטופלות ע"י הרט"ג באופן שוטף , אני מציע שתעביר אליי למייל בקשות ספציפיות ואוכל לבדוק.
אלדד

שבילים קיימים ואינם מסומנים הם העניין הבוער בעצמותינו.

נוסעים שם פקחים , הצבא בדואים וציבור המטיילים ממודר משם.

מדובר בצירים מרהיבים מבחינת נוף והנסיעה בשביל הקיים לא תזיק לטבע

רשימה חלקית :

הר בוקר , נחל דרורים , ציר פלנגטון , ציר הכסף , הציר מגבי שיש לכביש הערבה , עין אורחות , הר כרכום מהצירים ממנו מערבה וצפונה נחל חצבה

ועוד ועוד.

בנוסף אנו רואים כפגיעה בטבע עודף התערבות במרקם כגון יישור עם שופל הנחת קילומטרים של אבני סימון .

אנו רואים בטבע מקום לטיולים וביקור בו מתוך אהבת הארץ ושביליה.

היינו שמחים אם הייתם מפקחים על גזילת שטחים ע"י מקומיים המשתלטים על שטחים כמו חסימת דיר עזיז ונחל ראש פינה ועוד

כמו כן אם הייתם משקיעים ממרציכם לטיפוח פינות חמד בעיקר בצפון ונטיעת תאנים , רימונים ועצי תות ליד מקורות מים

במקום להכניס שופלים לשטח.

תודה

ד ו ר ו ן
23-05-13, 08:21
אלדד,
משהו הרבה יותר בסיסי, למה הרוב המוחלט של חניוני הלילה מוקמו בנקודות מחורבנות להפליא?

קשה שלא להתרשם כאילו יש מגמה של לגרום לך לא לחנות בהם.

shachar
23-05-13, 10:02
יש לי הרגשה שלמרות הכוונה הטובה, אלדד לא יכול/פנוי/סיבה אחרת להתמודד עם הדיון דרך הפורום ובאופן שהוא מתנהל.

יוצא שאנחנו מדברים עם עצמנו ומפתחים תיאוריות בלי קבלת תשובה או תגובה.

הכוונות מבורכות
האכסניה קיימת
במבחן התוצאה - אין תגובה או תשובה אמיתית לאף אחת מהשאלות שעלתה.

השמשוני יחיעם
23-05-13, 10:17
ועוד שאלה בסיסית :

היכן אני יכול לראות מהו "סימון שבילים חוקי" ,,,

savyon
23-05-13, 10:21
יש לי הרגשה שלמרות הכוונה הטובה, אלדד לא יכול/פנוי/סיבה אחרת להתמודד עם הדיון דרך הפורום ובאופן שהוא מתנהל.

הכוונות מבורכות
האכסניה קיימת

אני מסכים איתך בחלק מהדברים
(ועם מה שאני לא מסכים איתך, אתה פשוט טועה... :p)

הכוונה של אלדד אכן טובה ולכן הוא בא לפה,
לא בטוח שהמערכת (רשט"ג) הבינה כמה עניין יש לגולשי ג'יפולוג בנושא השטח ולכן הם, אולי, לא נערכו בהתאם ויצאו מתוך נקודת הנחה שזה משהו שיכול להעשות על הדרך, נוסיף על זה את העובדה שאלדד הוא מנהל אגף הפיקוח והמבצעים ברשות הטבע והגנים, מה שאומר שהוא כנראה עסוק מאוד, שימו לב שרב התשובות שאלדד נתן היו מעבר לשעות העבודה...

ולכן,
אני חושב שצריך לתת לו זמן, יכול להיות באמת שהוא לא הבין כמה עבודה זה דורש ואולי הוא / המערכת צריכים להערך מחדש לנושא.

אל תספידו ובטח שאל תכעסו, בסוף זה יקרה,
סביון

ד ו ר ו ן
23-05-13, 11:13

הכוונות מבורכות
האכסניה קיימת

הסוגיות שעולות כאן לא קיבלו מענה במשך שנים, בין השאר כי נציגי הרשות לא ידעו/רצו לענות תשובות ברורות לגביהן.
נראה לי שגם אלדד לא יכול לענות בשליפה לשאלות האלו, וכדאי לתת קצת זמן לפני שחורצים את הדיון.

אלדד פלד
28-05-13, 16:51

בהמשך לפנייה בנוגע למפות,
באתר המפות הממשלתי http://www.govmap.gov.il/ (http://www.govmap.gov.il/)<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
יש ללחוץ על "שכבות מידע נוספות" מתחת לרשימת השכבותשנמצאת מימין,<o:p></o:p>
נפתחת חלונית, יש לבחור את "תיירות, טבע, פנאי וספורט"למטה ברשימה מצד ימין,<o:p></o:p>
להוסיף את שכבות השמורות והגנים, לסמן V כדי להפוך אותן לניראות, ולהגדיל את המפה<o:p></o:p>
בעזרת הסרגל שמשמאל כדי שהן יופיעו.<o:p></o:p>

אלדד פלד
28-05-13, 16:54
אני מסכים איתך בחלק מהדברים
(ועם מה שאני לא מסכים איתך, אתה פשוט טועה... :p)

הכוונה של אלדד אכן טובה ולכן הוא בא לפה,
לא בטוח שהמערכת (רשט"ג) הבינה כמה עניין יש לגולשי ג'יפולוג בנושא השטח ולכן הם, אולי, לא נערכו בהתאם ויצאו מתוך נקודת הנחה שזה משהו שיכול להעשות על הדרך, נוסיף על זה את העובדה שאלדד הוא מנהל אגף הפיקוח והמבצעים ברשות הטבע והגנים, מה שאומר שהוא כנראה עסוק מאוד, שימו לב שרב התשובות שאלדד נתן היו מעבר לשעות העבודה...

ולכן,
אני חושב שצריך לתת לו זמן, יכול להיות באמת שהוא לא הבין כמה עבודה זה דורש ואולי הוא / המערכת צריכים להערך מחדש לנושא.

אל תספידו ובטח שאל תכעסו, בסוף זה יקרה,
סביון

חברים שלום,
אני משתדל לענות בזמן הפנוי המועט שיש לי גם מעבר לשעות העבודה .
חלק מהשאלות שלכם מועברות על ידי לאנשי השטח וגם להם לוקח זמן להגיב , אני משתדל לענות על הכל ועונה במקביל גם להודעות מייל של חברי הפורום.
אלדד

אלדד פלד
28-05-13, 17:00
אלדד,
משהו הרבה יותר בסיסי, למה הרוב המוחלט של חניוני הלילה מוקמו בנקודות מחורבנות להפליא?

קשה שלא להתרשם כאילו יש מגמה של לגרום לך לא לחנות בהם.

מטרתם העיקרית של חניוני הלילה היא לאפשר למטיילים ללון בשטח במינימום הפרעה , השיקול העיקרי למיקום חניוני הלילה היא היכן הוא הכי פחות מפריע לחי ולצומח בשמורה. כמובן שמשתדלים גם להתחשב בצרכי המטיילים עד כמה שניתן

אלדד פלד
28-05-13, 17:02
ועוד שאלה בסיסית :

היכן אני יכול לראות מהו "סימון שבילים חוקי" ,,,
לא מכיר את ההגדרה "סימון שביל חוקי" - אינני מכיר סימון שבילים שאינו חוקי. שבילים מסומנים ע"י הועדה לסימון שבילים ומופיעים בהתאמה במפות סימון השבילים.

אלדד פלד
28-05-13, 17:09
שלום רב,
מצרף לעיונכם כתבה שפורסמה אתמול במוסף ידיעות אחרונות וחושפת ולו במעט את הקשיים העומדים בפני מי ששומר על הטבע בעבור כולנו.

ד ו ר ו ן
28-05-13, 17:46
לא מכיר את ההגדרה "סימון שביל חוקי" - אינני מכיר סימון שבילים שאינו חוקי. שבילים מסומנים ע"י הועדה לסימון שבילים ומופיעים בהתאמה במפות סימון השבילים.
אלדד, סתם בשביל התיעוד, מה המעמד החוקי של סמ"ש? של מי שמסמן אותו, שאינו גוף ממשלתי מוכר.

ד ו ר ו ן
28-05-13, 17:49
באתר המפות הממשלתי http://www.govmap.gov.il/ (http://www.govmap.gov.il/)<o:p></o><o:p></o>

לא מתפקד.

אלדד פלד
28-05-13, 17:50
אלדד, סתם בשביל התיעוד, מה המעמד החוקי של סמ"ש? של מי שמסמן אותו, שאינו גוף ממשלתי מוכר.

אינני מבין את השאלה. מה הכוונה מעמד חוקי? מי שמסמן בפועל זו הועדה לסימון שבילים אבל יש הליך שלם לאישור שביל - הכוונה לשמורות טבע בלבד שם הבסיס החוקי איתן.

אלדד פלד
28-05-13, 17:51
אבדוק שוב

tamir128
28-05-13, 18:20
לא מתפקד.

עובד כמו תותח.
לא יודע כמה מעודכן, אבל עבד ועובד.

ד ו ר ו ן
28-05-13, 18:34
לא יודע מה להגיד.. נכנסתי, יש הודעת שגיאה של האתר.

ד ו ר ו ן
28-05-13, 18:41
טוב, התגברתי על המוגבלות.. אלדד- יש שם משהו מוזר, על פניו, יש פחות שטח שמסומן כשמורה ביחס למפות סמ"ש- מה המעודכן? בנוסף, זה רק מחדד את הסימון הלא ברור לגבי שבילים עליהם יש סימון של ג'יפ עם X .. במקומות שהם לא שמורה.

boaz avrahami
28-05-13, 18:45
אלדד שלום,

אני עדיין ממתין לתשובות אלמנטריות בעניין גבולות שמורות הטבע.
הפירסומות ויחסי הציבור שאתה עושה לרשעות הטבע לא עושים רושם כאן.

יובל48
28-05-13, 19:32
אלדד שלום,

תמשיך בסיגנון הבוטה והתשובות יאחרו לבוא אם בכלל...

zerez
28-05-13, 20:24
באתר המפות הממשלתי http://www.govmap.gov.il/ (http://www.govmap.gov.il/)<o:p></o>
<o:p></o>
יש ללחוץ על "שכבות מידע נוספות" מתחת לרשימת השכבותשנמצאת מימין,<o:p></o>
נפתחת חלונית, יש לבחור את "תיירות, טבע, פנאי וספורט"למטה ברשימה מצד ימין,<o:p></o>
להוסיף את שכבות השמורות והגנים, לסמן V כדי להפוך אותן לניראות, ולהגדיל את המפה<o:p></o>
בעזרת הסרגל שמשמאל כדי שהן יופיעו.<o:p></o>

אלדד,

נראה שהאתר לא מעודכן, שמורות הטבע בפלמחים וניצנים לא מסומנות בו.

תודה

השמשוני יחיעם
28-05-13, 21:00
אינני מבין את השאלה. מה הכוונה מעמד חוקי? מי שמסמן בפועל זו הועדה לסימון שבילים אבל יש הליך שלם לאישור שביל - הכוונה לשמורות טבע בלבד שם הבסיס החוקי איתן.

שלום רב,,,אנסה לחדד את השאלה .

1. הגוף שמסמן שבילים ברחבי הארץ הנו גוף פרטי - החברה להגנת הטבע / הועדה לסימון שבילים. .

2. תקנות שמורות הטבע (סדר והתנהגות) פרק שני - כללי - סעיף 5 : לא יכניס אדם רכב כמשמעותו בפקודת התעבורה ולא יחנה אדם רכב, אלא בדרכים ובמגרשי החניה
שסומנו לשם כך על ידי הרשות .

3. חוק הגנים הלאומיים שמורות טבע וכו' -- סעיף 32 הנו סעיף "אצילת סמכויות" ,ואין כל איזכור לנושא אצילת סמכויות לגוף כלשהו בתחום שמורות טבע.

ולכן עולות השאלות :

א. מהו סימון שביל חוקי ? ( צורה,צבע וכו')
ב. מה הסמכות החוקית אשר יש לסימון אשר נעשה על ידי גוף פרטי ללא כל קשר לחוק ?
ג. מדוע רשות הטבע והגנים מבצעת אכיפה על פי מפות של גוף פרטי מסחרי ולא על פי מפות רשמיות של מדינת ישראל ?

תודה מראש

ד ו ר ו ן
28-05-13, 21:10
אלדד,
מילא אנחנו, שמנסים כן ליצור שפה משותפת, ולא לפגוע בטבע, אבל האתר היחידי שאפשר אולי לכנותו סמכות רשמית לצורך גבולות שמורה אינו מעודכן..
ולחדד את השאלות של יחיעם-למפות סמ"ש אין תוקף לקביעת גבולות כי מי ששרטט את גבולות השמורה הוא לא גוף מיפוי רשמי של מדינת ישראל.
מה שאומר שכל זב-חוטם כדוגמת אלו שחבטו באורי חברנו, ש"תפסתם" פוגע בטבע/נוסע שלא בשביל רשמי של הרשות, יכול לקעקע אתכם בבית-משפט כי השמורה לא מסומנת בשכבה הממשלתית.
חומר למחשבה.

boaz avrahami
28-05-13, 23:00
יכול להיות בכלל שמי שעובר על החוק זה רשות שמורות הטבע ?

ד ו ר ו ן
28-05-13, 23:56
בועז,
יאללה צא מזה כבר.
מה יעזור להתלבש על האיש היחיד שמנסה לתת תשובות?

רוכברודאו
29-05-13, 00:20
בועז אח שלנו גיבור
אל נא תשלח חרונך באחד והיחיד שנצפה כאן מזה זמן שנותן תשובות מטעם רשטג ולא ברמת הפקח אלא ברמת המערכת! גם אם לא מלאות ולא מהירות. עדיין תשובות.
אל תבריח אותו מכאן....כי אז שוב נשאר בשממת התיסכולים ובלי אף תשובה. לא כיף.

שלמי
29-05-13, 00:25
שלום רב,
מצרף לעיונכם כתבה שפורסמה אתמול במוסף ידיעות אחרונות וחושפת ולו במעט את הקשיים העומדים בפני מי ששומר על הטבע בעבור כולנו.

כן,
כתבת המסכנות הזאת הייתה גם בYNET.
כבר כתבתי בשרשור אחר מה דעתי על הדוברות שלכם, שחושבת שלהציג פקחים מסכנים, מוכים וחבולים (ואדי קלט, בריכת הנופרים) משרתת אתכם באיזשהו אופן.
מה אתם בדיוק רוצים להשיג ? רחמים ? פלסטר ?
ואם כבר, כדאי להציץ בטוקבקים של הכתבה הזאת (לא שלי, מתחייב) יש שם לא מעט אמירות לא כל כך אוהדות של מטיילים, שאיתרע מזלם להיתקל בפקחים מהסוג הפחות מוצלח (אך יותר נפוץ, לצערנו).

boaz avrahami
29-05-13, 00:31
לא בא לי להיכנס לוויכוח על זה אבל לדעתי הארגון הזה במקרה הטוב פועל בצורה חובבנית/רשלנית או במקרה הרע בזדון

amirk
29-05-13, 12:50
היינו שמחים אם הייתם מפקחים על גזילת שטחים ע"י מקומיים המשתלטים על שטחים כמו חסימת דיר עזיז ונחל ראש פינה ועוד

תודה
אתה טועה ומטעה
ואידך זיל גמור

יואב פולס
29-05-13, 13:37
1. אני רוצה לברך את אלדד על השתתפותו כאן.לכם אני אומר רק שתדעו שעבור גופים גדולים להיכנס לפורומים ולהיות בהם פעילים זה לא דבר של מה בכך. יש תמיד קולות שמרניים שאומרים "בשביל מה אנחנו צריכים את החXא הזה באינטרנט?" . זה שתתקפו את אלדד באופן אישי / ישיר - לא מקדם את המטרות של כולנו במאומה.
2. יש השגות על עצם חוקיות הרישום -תעשו מה שבא לכם בשטח, וכשתגיעו לבית משפט (במוקדם או במאוחר) הצטיידו בעו"ד איבגדור פלדמן שיקעקע את עצם סימון השבילים וחוקיותו. מה אתם רוצים מאלדד? שהוא יתן לכם אישור לעשות מה שבא לכם איפה שבא לכם?
3. אני כן מצפה לתשובות עיניניות דוגמת עמק חרוז,מעלה שגיא וכד' ומקומות נוספים שהצבא טוען עד דק במהלך ימות השנה, ואנחנו מנועים בגלל שימור ושיקום.

בינתיים אני רואה את דו-השיח הזה באופן חיובי. אלדד וגם אנחנו כקהילה חולקים הרבה יותר ערכים משותפים מאשר ערכים מנוגדים.

השמשוני יחיעם
29-05-13, 15:26
מצטער ששאלתי שאלה לא עיניינית!!!!

הנהלה נכבדה אנא הסירו את התייחסותי בשרשור הזה.

תודה

savyon
29-05-13, 16:29
כל שאלה היא לגיטימית (כמעט),
על אופן ניסוח השאלה אפשר לדבר.

אני מאוד אשמח אם נוכל לשמור על כבוד (אפילו הרבה כבוד) מתוך הבנה כי יש פה נסיון לעשות,
אם ייצא בסוף טוב או רע, או לא ייצא בכלל אנחנו ממש לא יודעים, אבל לפחות ניתן לזה הזדמנות.

בקיצור,
אני חושב שאפשר לשאול כל דבר ולצפות לתשובה על כל שאלה,
רק לשים לב לאופן ניסוח השאלה, אין צורך לתקוף או ל"הכנס" באלדד כי הוא נמצא פה כנציג הרשות,
תנו לו את הזמן לעכל כל שאלה, לנסות למצא את התשובות הנכונות (גם אם הן לא לטעמנו או לטובתנו) ואם לדעת מי מכם הוא טועה, אפשר להעמידו על טעותו, אבל בצורה מכובדת.

לסיכום,
כבוד הדדי, לטובת כולם ולטובת העניין.

מה שכתבתי זו בקשה אישית ולא קשורה לעצם היותי מנהל פורום.
סביון

asafk
29-05-13, 17:03
יחיעם
ההתייחסות שלך לגיטימית, ראויה ורצויה.
וגם אם תבקש לא נסיר אותה...

אסף.

boaz avrahami
29-05-13, 17:41
מקומם שעוקפים שאלות של מהות ומשתמשים בבמה המכובדת שניתנה להם ליחסי ציבור.
בהנחה שמרבית הגולשים פה שומרי טבע וחוק, אמור להיות לו עניין לא פחות משלנו לתת תשובות ברורות.
מגוחך בעיני ההתרפסות בפניו שרק יואיל בטובו להיכנס לאתר ולענות על מה שמתאים לו.
מה יש להם להסתיר?

asafk
29-05-13, 17:51
בועז.
יש בין התרפסות לבין כבוד הדדי מרחב מאוד גדול.
אבל התנגחות היא מיותרת ולא עוזרת.
ניתנו תשובות. חלקיות, אולי, אבל זו התחלה של דו שיח.
ומאןד קשה להמשיך בו כשצריך לסנן דברים לא רלוונטיים.

אסף.

אלדד פלד
29-05-13, 22:30
אלדד שלום,

הגבולות הכי מדוייקים הם במפות האכרזה של השמורה /גן לא נראה לי שיש לך צורך בזה , העדכון הבא הוא האתר אליו הפניתי וכמובן מפות סימון השבילים.
בנוגע ליחסי הציבור - אני עובד ברשות הטבע והגנים ונמצא כאן בפורום כדי להביא לידיעתכם מיידע רלוונטי , אני חושב שההערה שלך אינה במקומה אבל זו זכותך.

אלדד פלד
29-05-13, 22:37
כן,
כתבת המסכנות הזאת הייתה גם בYNET.
כבר כתבתי בשרשור אחר מה דעתי על הדוברות שלכם, שחושבת שלהציג פקחים מסכנים, מוכים וחבולים (ואדי קלט, בריכת הנופרים) משרתת אתכם באיזשהו אופן.
מה אתם בדיוק רוצים להשיג ? רחמים ? פלסטר ?
ואם כבר, כדאי להציץ בטוקבקים של הכתבה הזאת (לא שלי, מתחייב) יש שם לא מעט אמירות לא כל כך אוהדות של מטיילים, שאיתרע מזלם להיתקל בפקחים מהסוג הפחות מוצלח (אך יותר נפוץ, לצערנו).

צר לי שזו דעתך אבל מטרת הכתבה היא לא "לשרת" אותנו ובכלל מה זה "אותנו" , האם השמירה על ערכי הטבע בבריכת הנופרים , בואדי קלט או בעין גדי היא עבורנו? היא עבור הציבור , אנחנו עובדי ציבור ותפקידנו לייצג את האינטרס הציבורי. לא ביקשנו רחמים - ביקשנו להביא לידיעת הציבור את הקשיים במילוי המשימה הזו , אני מזמין אותך לשבת לילה בהר מירון בחודש דצמבר במארב על כורתי אלונים או להתלוות לפקח בחופי הים בשבת ,ועוד ועוד .

אלדד פלד
29-05-13, 22:39
תודה,
הבהרתי במהלך השבוע האחרון שלא אוכל לתת תשובות באופן מיידי ולא תמיד אוכל לענות לכל השאלות , אשתדל לעשות את הטוב ביותר.

אלדד פלד
29-05-13, 22:43
מקומם שעוקפים שאלות של מהות ומשתמשים בבמה המכובדת שניתנה להם ליחסי ציבור.
בהנחה שמרבית הגולשים פה שומרי טבע וחוק, אמור להיות לו עניין לא פחות משלנו לתת תשובות ברורות.
מגוחך בעיני ההתרפסות בפניו שרק יואיל בטובו להיכנס לאתר ולענות על מה שמתאים לו.
מה יש להם להסתיר?
בועז ,
אין לי מה להסתיר , אני גם לא ביקשתי לעשות יחסי ציבור ובוודאי שיש לי עניין לקיים שיח , אני אכן מועיל בטובי להיכנס לאתר (שים לב לשעה) למרות שאינני חייב . אני עושה זאת כיוון שחשוב לי השיח עמכם. מה לא בסדר בזה?

snirjeepdreamer
29-05-13, 23:03
קראתי בעיון רב את כל השרשור.
והיות וקיימות כל כך הרבה שאלות ומידי פעם הדברים
גולשים קצת לפסים אישיים ולהתבטאויות אמוציונאליות,
אני מציע שמישהו (נגיד, הנהלת האתר) יקח על עצמו ריכוז של כל השאלות
שהועלו. ינסח אותם באופן שאינו מתפרש לשני פנים על מנת שיהיה אפשר
לקבל תשובה עניינית וממוקדת, ויגיש את כל השאלות במסמך מסודר לאלדד.

אלדד יגיש את התייחסות הרשות בצורה פורמאלית ועניינית וזו תפורסם באתר.

רשאים אש....

boaz avrahami
29-05-13, 23:41
אלדד,

בוא לרגע ונדבר ישיר -תבין שאני לא תוקף מתוך שנאה לרשות... אני פשוט מרגיש נפגע מההתנהלות שלהם אע"פ שאני מנסה להיות הכי בסדר.

האם נראה לך הוגן וראוי שהמידע על גבולות שמורות הטבע והגנים נמצא בכל מיני תיקים במרתפים אפלים ולא מרוכזים באופן שלציבור יש גישה אליהם?
מדוע הרשות לא משקיעה שום מאמץ נראה לעין ע"מ שהחומר הכל כך חשוב הזה יהיה נגיש וגלוי לכל ובקלות. למשל באתר השכבות של המרכ למיפוי?
כשזה יקרה גם המפות שאנחנו רוכשים בממון רב יהיו מעודכנות ויעזרו לנו לעזור גם לכם לשמור על הטבע.

תמוה בעיני שמשקיעים משאבים באכיפה בשטח לפני שמשקיעים מאמצים על מנת לא להכשיל את הציבור.

מתוך רצון לשמור על החוק והטבע אני מחזיק בשני סטים של מפות ממוחשבות ממש חדשות (אחת הרגילה והשניה של שבילנט) שעלו לי מאות שקלים ולמרות זאת מצאתי את עצמי מול פקח בפסח האחרון שטען שישנתי בתוך שמורה.
אתה יכול לדמיין כמה זה מכעיס?

עמי
29-05-13, 23:46
הרשו לי להביע דעה קצת פחות פופולרית - אל תעירו ואל תעוררו. החיפוש אחר המקור החוקי לסימון השבילים ואחר הגבולות המדויקים של שמורות הטבע, היא פשוט יריה ברגל של כל אחד ואחד מאיתנו. לפעמים כדאי לרסן את יצר הסקרנות או את השאיפה להשכנת צדק עולמי, על מנת לשמור על אינטרסים אחרים שלנו, מיידיים וארציים יותר. לא ברור לכם שככל שתגבר הרגולציה ותהיה מדויקת יותר, מבוססת יותר, עניינית יותר, אנחנו רק נסבול מכך יותר ויותר? ראו חוק הספורט המוטורי שכולם ציפו לו ובפועל הכחיד כמעט לחלוטין כל יוזמה פרטית שאיננה סופר-מקצוענית ולא השאיר אופציות עממיות. כמה מתוכנו הרוויחו מכך? כמה הפסידו?

אם הרט"ג יתחילו לסמן שבילים, אני מבטיח לכם ש-90% מהשבילים יסגרו ואלו שישארו פתוחים יהיו בתשלום וניתן יהיה להכנס אליהם רק בסופי שבוע זוגיים, לאחר שתוכיחו שיש לכם, במצטבר, לפחות נעילה אחת, רצועה צהובה, בקבוק שתיה מהיצרן הנכון ובן-דוד עובד ציבור. זה מה שהייתם רוצים?

עמי
29-05-13, 23:53
ואת אלדד, שנראה לי בסה"כ בחור טוב שלא הבין למה ולאיפה הוא נכנס, עזבו אותו. הוא בלאו הכי לא יכול לעשות כלום, חוץ מלנסות ולהעביר לכם את אותן המנטרות ואותם הלוקשים שגם הוא מואכל בהם. (No offence).

קצת נסיון בפוליטיקה מלמד שמי שרשאי לקבל החלטות בעניין מסוים, הוא בדרך כלל זה שמבין הכי פחות באותו עניין. זו דרכה של בירוקרטיה.

תנו לו ללכת וללכוד ציידי חוחיות. משימה מבורכת לכל הדעות.

שלמי
30-05-13, 00:43
+2 לעמי, על שתי ההודעות.
הערפל (המכוון כנראה) שהרשות יצרה אמנם משרת אותה, אבל גם אותנו.
ולגבי התשובה של אלדד -
יש לי הרבה השגות על האופן בו הרשות מייצגת את "האינטרס הציבורי" כפי שהיא מבינה אותו, שבד"כ הוא לא כפי שאני מבין אותו (וכנראה אני לא לבד)
ואני מוותר על ההזמנה לארוב לכורתי אלונים במירון, משתי סיבות. קודם כל שכבתי מספיק במארבים, תודה.
שנית, בפעם היחידה שפניתי לרשות מיזמתי, כדי לנסות להפסיק שריפה שיטתית של אלונים במסגרת שריפות גזם, הפקח האזורי לא הבין מה אני רוצה מהחיים שלו, גם אחרי שהזכרתי לו שעצי אלון הם ערך טבע מוגן אפילו מחוץ לשמורה. האלונים ממשיכים להישרף, נכון לשבוע שעבר. הפקח כנראה שוכב במארב.
אז תודה, אני מוותר.

השמשוני יחיעם
30-05-13, 02:20
. (No offence).

קצת נסיון בפוליטיקה מלמד שמי שרשאי לקבל החלטות בעניין מסוים, הוא בדרך כלל זה שמבין הכי פחות באותו עניין. זו דרכה של בירוקרטיה.

.

עמי,,,,(: נעלבתי

taylorh
30-05-13, 06:29
אתה טועה ומטעה
ואידך זיל גמור

כנראה שאינך בקיא בשטח ידידי.
וצא וראה.

amirk
30-05-13, 11:27
כנראה שאינך בקיא בשטח ידידי.
וצא וראה.

אם אתה טוען שאייני בקיא בשטח אתה כנראה צודק.
אודה לך אם תוכל להפנות אותי אל מי שחסם את את הדרך אל המעיין כי גם אני (חבר במושב כנף) לא יכול להגיע למעיין ברכב.
בנוסף, אתה מוזמן לבוא ולעזור לילדי הבר-מצווה במושב בנקיון ושיפור המקום.
או שפשוט תמשיך לכתוב באינטנט.

(סליחה על הסטייה מנושא השרשור)

עמי
30-05-13, 11:30

יחיעם, מילא חוסר הבנה, אבל חוסר הבנת הנקרא?

חוץ מזה, נראה לי שאתה מסכים איתי.

taylorh
30-05-13, 15:26
אם אתה טוען שאייני בקיא בשטח אתה כנראה צודק.
אודה לך אם תוכל להפנות אותי אל מי שחסם את את הדרך אל המעיין כי גם אני (חבר במושב כנף) לא יכול להגיע למעיין ברכב.
בנוסף, אתה מוזמן לבוא ולעזור לילדי הבר-מצווה במושב בנקיון ושיפור המקום.
או שפשוט תמשיך לכתוב באינטנט.

(סליחה על הסטייה מנושא השרשור)

ובכן , אני צודק. הכניסה לבריכת דיר עזיז מכיוון כנף חסומה בשער כך לפתע פתאום.
וזו הנקודה . ההשתלטות על השטח. חוצפה שאין כדוגמתה.
שמעתי כבר על מטיילים שידביקו בדבק מהיר כל מנעול של שער חוסם בשבילי הטיולים כך שלא יהיה ניתן לפתןח את המנעול יותר.
מכיוון שאין כל איזכור לשלט מטעם רשות מקומית שנעצה את השער ניתן להסיק שהוא נבנה ע"י המקומיים

amirk
30-05-13, 17:42
מכיוון שאין כל איזכור לשלט מטעם רשות מקומית שנעצה את השער ניתן להסיק שהוא נבנה ע"י המקומיים

אתה כמובן שוב צודק,
אל תתן לעובדות לבלבל אותך, אתה יודע הכ טוב.

75124

taylorh
30-05-13, 18:39
אתה כמובן שוב צודק,
אל תתן לעובדות לבלבל אותך, אתה יודע הכ טוב.

75124

ידידי, בוא לא נסיט את מטרת השרשור.
בכל אופן שהייתי בדרכי לדיר עזיר לפני כמה שבועות לא נתקלתי בשום שלט.
בכל אופן תודה על המידע.
מכל מקום לעניות דעתי גם אם משמישים את קטע הדרך לפרייבטים , מדוע חוסמים את כל הציר?
מטיילים שבאים מהצד השני לקראת ערב אחרי כל הדרדלה של הדרך הקופצנית
צריכים לעשות אחורה פנה?
גם שמשפצים כביש לא סוגרים את כולו.
חלם זה כאן.

amirk
30-05-13, 19:08
את השאלות תפנה למי שחסם את הדרך.
תמנע להאשים פה ומקומות אחרים את אלו שבזכות עבודתם (שגם ניסו וללא הצלחה להתנגד לחסימת השביל וסלילת הכביש) אתה נהנה מהמקום.

ובעצם הנושא הזה קשור במידה לשרשור. מדוע מסומן שביל בדרך שאינה ציבורית? שאלה לאלדד

Sent from my XT910 using Tapatalk 2

אלדד פלד
18-06-13, 18:27
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4393828,00.html
תשומת לבכם.
אלדד

אומי5
18-06-13, 22:21
שלום אלדד
קראתי, רץ בפייסבוק, מזעזע ומעצבן.
אכן אנו חיים במדינה שבה לחוק אין שיניים כלפי העבריינים האמיתיים.
אבל איך זה קשור לשירשור?
אנחנו ציידים? אנחנו פועלים באלימות כלפי פקחים?
אנחנו מטיילים, שומרי ואוהבי טבע לא פחות מפקח זה או אחר (טוב אולי פחות מעמרם) ולא פעם ולפעמים בשיטתיות אנחנו נפגעים על ידי פקחים.
ואני בטוח שרוב הפקחים יודעים טוב מאוד לזהות מטייל מול עבריין כגון ציידים.
ולכן הקישור הזה וגם הקישור הקודם לא רלוונטים לדיון, אנחנו לא תוקפים פקחים, ולא נתקוף פקחים.

לגבי אתר השכבות הממשלתי, שמורות רבות לא מופיעות בו, בינהן שמורות ותיקות מאוד. למשל שמורת זמורות.
באופן כללי התייחסות הרשות למטיילים (ברגל וברכב) היא כעבריין מועד ולא כלאזרח המטייל בטבע ששייך גם לו.

אין לי בנתיים שאלות חדשות, אשמח לראות תשובות לשאלות שתשאלו כשתוכל.

YosSima
18-06-13, 22:56
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4393828,00.html
תשומת לבכם.
אלדד
אלו פני המדינה
לצערי זה נכון, אין מספיק הרתעה, לזרוע המבצעת אין כח על פושעים אמיתיים.
אבל מחר נשכח מזה או שנמשיך להתלונן ברשת ושבוע הבא נכתוב את אותן המילים על מקרה אחר.
משהו מאד לא תקין הולך ומתעצם במדינה הזו. לאנשים כבר לא באמת אכפת אחד מהשני או מהסביבה.
זהו מאפיין של מדינות עניות. שהאזרחים עסוקים בהשרדות ולא מעניין אותם כלום חוץ מאיך להשיג את הארוחה הבאה
עצוב שכך נראות שנות האלפיים במדינה שבה רוב התושבים אמורים להיות "אור לגויים"
(בדיוק "התקווה" מתנגנת בטלויזיה במופע היומולדת של הנשיא..)

אלדד פלד
19-06-13, 10:43
שלום אלדד
אבל איך זה קשור לשירשור?
אנחנו מטיילים, שומרי ואוהבי טבע לא פחות מפקח זה או אחר (טוב אולי פחות מעמרם) ולא פעם ולפעמים בשיטתיות אנחנו נפגעים על ידי פקחים.
ולכן הקישור הזה וגם הקישור הקודם לא רלוונטים לדיון, אנחנו לא תוקפים פקחים, ולא נתקוף פקחים.

לגבי אתר השכבות הממשלתי, שמורות רבות לא מופיעות בו, בינהן שמורות ותיקות מאוד. למשל שמורת זמורות.
באופן כללי התייחסות הרשות למטיילים (ברגל וברכב) היא כעבריין מועד ולא כלאזרח המטייל בטבע ששייך גם לו.

שלום רב,
הכתבה קשורה לכל מי שאוהב טבע והטבע יקר ללבו כך שבעיני היא קשורה מאד לשרשור.
אלדד

elro
19-06-13, 11:02
שלום אלדד
אבל איך זה קשור לשירשור?

הבעיה אם לא הבנת עד עכשיו, שאנחנו, הג'יפאים, נכללים בתוך הורסי הטבע אוטומטית ולא תעזור שום התיפיפות ושום הליכה סחור סחור, תגידו את הדברים על השולחן!!!

כשרואים כתבה כזו ישר גם רואים בעיני רוחם "שומרי הטבע" ג'יפאים שמעמיסים צבאים ואח"כ עורפים להם את הראש בתוך האוטו הגדול והמזהם וההורס טבע שלהם.
כשרואים פקח מוכה, ישר זה מסתדר עם "הבריונות" הג'יפאית של אותם אנשים ברכבים הגדולים שמפריעים לטבע, תפסיקו להיות פוליטיקלי קורקט ותתחילו להגיד את הדברים האמיתיים והכנים.

אני מצטער שאני נשמע ככה, אבל ככה בדיוק רואים אותנו, נדבקה סטיגמה שמטופחת גם ע"י פקחי הרשות לכל הג'יפאים, לדעתי האישית זו גם סוג של הסתה, רק שהיא לצד השני...

נ.ב.

אם זה לא מובן מדבריי, אז אני מגנה בתוקף את התופעות האלה, אני מגנה בתוקף השחתת טבע, אני מגנה בתוקף אלימות נגד פקחים, אני מגנה בתוקף פתיחת שבילים חדשים, אני מגנה בתוקף השארת זבל בכל שטח (בין אם שמורה ובין אם לא) ואני מגנה בתוקף פגיעה בבעלי חיים.

אלדד פלד
19-06-13, 11:22
הבעיה אם לא הבנת עד עכשיו, שאנחנו, הג'יפאים, נכללים בתוך הורסי הטבע אוטומטית ולא תעזור שום התיפיפות ושום הליכה סחור סחור, תגידו את הדברים על השולחן!!!

כשרואים כתבה כזו ישר גם רואים בעיני רוחם "שומרי הטבע" ג'יפאים שמעמיסים צבאים ואח"כ עורפים להם את הראש בתוך האוטו הגדול והמזהם וההורס טבע שלהם.
כשרואים פקח מוכה, ישר זה מסתדר עם "הבריונות" הג'יפאית של אותם אנשים ברכבים הגדולים שמפריעים לטבע, תפסיקו להיות פוליטיקלי קורקט ותתחילו להגיד את הדברים האמיתיים והכנים.

אני מצטער שאני נשמע ככה, אבל ככה בדיוק רואים אותנו, נדבקה סטיגמה שמטופחת גם ע"י פקחי הרשות לכל הג'יפאים, לדעתי האישית זו גם סוג של הסתה, רק שהיא לצד השני...

נ.ב.

אם זה לא מובן מדבריי, אז אני מגנה בתוקף את התופעות האלה, אני מגנה בתוקף השחתת טבע, אני מגנה בתוקף אלימות נגד פקחים, אני מגנה בתוקף פתיחת שבילים חדשים, אני מגנה בתוקף השארת זבל בכל שטח (בין אם שמורה ובין אם לא) ואני מגנה בתוקף פגיעה בבעלי חיים.

שלום רב,
אני סבור שאתה טועה , אף אחד לא רואה בך בריון או הורס טבע . מהיכרותי וההתייחסות לג'יפאים היא התייחסות מכובדת ומכבדת כמו לרוכבי האופניים , למטיילים ברגל ולכל מי שמעוניין לטייל בארץ.
בניגוד לדבריך לא דבקה בג'יפאים שום סטיגמה ואם אתה מרגיש כך אז מדובר בתחושה אישית שלך אשר מוטעית מיסודה לטעמי.
לצערי הרב אנו עדים בחודש האחרון למספר רב של ארועים אלימים אשר מכוונים כנגד פקחי הרשות ואנו ביחד עם משטרת ישראל נגלה אפס סובלנות כלפי אותם פורעי חוק.
אני מניח שגם חברי הפורום שותפים לדעה זו.
אלדד

elro
19-06-13, 11:41
לצערי הרב אנו עדים בחודש האחרון למספר רב של ארועים אלימים אשר מכוונים כנגד פקחי הרשות ואנו ביחד עם משטרת ישראל נגלה אפס סובלנות כלפי אותם פורעי חוק.

ההרגשה שלי לא נובעת סתם כך מן האויר...

בכל מקרה אני לא רואה שום סיבה לגלות סובלנות כלפי פורעי החוק המדוברים ואני מאוד מקווה שיתפסו וימוצה איתם הדין.

opl
19-06-13, 12:09
גם לרוכבי האופנים שהזכרת יש בטן מלאה כלפי הרטג... http://m.youtube.com/#/watch?v=eWrJ09aYc5Q&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3DeWrJ09aYc5Q

אומי5
19-06-13, 13:52
וגם לתרמילאים, לחובבי טיפוס הצוקים, לחקלאים ובעצם כמעט לכל מי שנמצא בשטח.

אלדד, אולי אני טועה, אבל לי היה נראה שהשירשור נועד ליצור הידברות בין הרשות לג'יפאים, אם כך הכתבה לא קשורה לשירשור.
היא מעניינת, היא מעצבנת, והיא מטרידה כל מי שרוצה לחיות במדינת חוק, אבל אין לה שום קשר לדיון בין ג'יפאים לרשות, אלא אם אתה רואה בנו עבריינים כמו שאתה רואה בציידים ובחלאות שתלו את הראשים על השער שם.

opl
19-06-13, 17:48
http://www.youtube.com/watch?v=eWrJ09aYc5Q

ועכשיו בלינק תקין...

tamir128
19-06-13, 18:30

אלדד, אולי אני טועה, אבל לי היה נראה שהשירשור נועד ליצור הידברות בין הרשות לג'יפאים, אם כך הכתבה לא קשורה לשירשור.
היא מעניינת, היא מעצבנת, והיא מטרידה כל מי שרוצה לחיות במדינת חוק, אבל אין לה שום קשר לדיון בין ג'יפאים לרשות, אלא אם אתה רואה בנו עבריינים כמו שאתה רואה בציידים ובחלאות שתלו את הראשים על השער שם.

יאללה, מה הלחץ....
נכון שהכתבה לא קשורה באופן הדוק לנושא המקורי של השירשור, אז מה?!

ודאי לא נראה לי שאלדד מתכוון שאנחנו קשורים לדברים כאלה שהיו בכתבה.
גם לו מותר להתבכיין על עבודתו הקשה, מכים פקחים, מתנהגים יותר גרוע מחיות... תנו קצת ספייס... אולי פירגון...
אני מעיז לנחש שאלדד והפקחים, בטוחים שהם עובדים בעבודה הכי כפויית טובה בעולם. אני מניח שכל אחד מאיתנו היה מרגיש ככה אילו היינו במקומם.
זה לא משפר את הרגשתו של זה שחטף דוח כשנעמד חצי מטר מהשביל בכדי לא לחסום את הציר (לפי עדות שקראתי כאן, בלי לשמוע את שני הצדדים), אבל גם זה חלק בפסיפס המורכב של מערכת היחסים בין הציבור (אנחנו) לרשות.

אומי5
19-06-13, 20:05
אני תמיד מוכן לפרגן על מה שמגיע, ואם תקרא הודעות שלי בשירשורים אחרים בנושא הרשות תכול למצוא גם פירגונים.

עדיין אני מרגיש שבדיון כזה של ג'יפאים מול הרשות קישור לכתבה כזו כאילו אומר " זה שקיבלתם דו"ח לא תקין, או שפקח לא יודע את גבולות השמורה זה בקטנה כי תראו מה עשו לנו".
כמו במקרה של המשטרה, אני לא מוכן לחיות במדינה שאין בה גוף כזה, אבל כאזרח אני מאמין שמגיע לי תשובות מהגוף הזה ומגיע לי שהגוף הזה יפעל בהגינות כלפי האזרח אפילו שהעבריינים האמיתיים מסכנים אותו.

בכל מקרה הרבה יותר מעניין אותי לראות תשובות למה שנשאל לפני זה מאשר לדון בכתבה, אז אלדד, נשמח לשמוע תשובות כשתוכל וכשיהיו לך התשובות.

תודה רבה
אומי

יונתןמצפה
19-06-13, 21:30
בכל מקרה הרבה יותר מעניין אותי לראות תשובות למה שנשאל לפני זה מאשר לדון בכתבה, אז אלדד, נשמח לשמוע תשובות כשתוכל וכשיהיו לך התשובות.
אומי

בינתיים, נראה כי השרשור הזה הולך ודועך וסופו ככל הנראה לגבוע.
בתור שרשור שנועד להידברות בין הרט"ג לג'יפאים דווקא היה לו פוטנציאל. לצערי, עד עכשיו ברשות הטבע והגנים לא מספקים תשובות לשאלות שמטרידות לא מעט ג'יפאים.
חבל.
הידברות? נו באמת...

ד ו ר ו ן
19-06-13, 22:22
לי זכורה שיחה בחניון לילה, עם צעיר אופטימי, שלא לומר נאיבי, שבזמנו היה מלא עזוז ורצון לשנות, שניסה כבר לפני 7-8 שנים ליצור הידברות כזו..

מה נהיה ממנו?

יונתןמצפה
19-06-13, 23:15
לי זכורה שיחה בחניון לילה, עם צעיר אופטימי, שלא לומר נאיבי, שבזמנו היה מלא עזוז ורצון לשנות, שניסה כבר לפני 7-8 שנים ליצור הידברות כזו..

מה נהיה ממנו?

הוא הזדקן באיזה 8 שנים. בדיוק כמו אחד אחר שפעם היה מטייל בנחל קינה...
מעבר לא זה לא נהיה ממנו שום דבר שונה.

בזמנו אף אחד לא ממש גילה עניין.

היום נראה שכולם בעניין, רק שנציג הרט"ג לא ממש עומד מאחורי התפקיד שלקח על עצמו בתחילת השרשור.
עדיין לא נתן תשובה אחת עניינית לאף אחת מהשאלות הרציניות.
נראה לי שעבר מספיק זמן כדי להבין שזה לא זה.

אלדד פלד
20-06-13, 14:00

חלילה ,
הבאתי את הכתבה כדי שתדעו מה עוד מעסיק אותנו בשגרת העבודה.
אלדד

ד ו ר ו ן
20-06-13, 23:13
אלדד,
אתה במצב התעלמות מהשאלות או שגם אתה מחכה לתשובות?

zerez
21-06-13, 12:41
השישור הזה התחיל לעייף אותי,
עלו הרבה שאלות חשובות ועקרוניות ולא התקבלה אף תשובה עניינית אחת ומעבר לזה יש כאן התנצחויות שלא עוזרות לאף אחד.

ההתרשמות שלי היא שהרת"ג לא שונה משאר הגופים הממשלתיים באופן ההתיחסות שלו לאזרחים שאותם היא צריכה לשרת ובזכות המיסים שלהם היא חיה,
חבל שאלו פני הדברים וחבל שלא נוצרה כאן הדברות אפקטיבית שהייתה יכולה להועיל לשני הצדדים אבל כנראה שהרשויות עדיין לא הפנימו שתפקידן לשרת את האזרח והאזרחים עדיין לא הפנימו שתפקידם לעזור לרשויות.

תודה לאלדד על הפגנת הרצון הטוב ובתקווה שבעתיד התנאים יבשילו לשיתוף פעולה פורה בין כל הגופים שמעוניינים לשמור על הטבע ולהנות ממנו.

עמי
23-06-13, 12:34
להלן תשובה שקיבלתי היום מרשט"ג לשאלה מפורשת, היכן ניתן למצוא את גבולותיהם המדויקים והעדכניים של שמורות הטבע המוכרזות והגנים הלאומיים בישראל, כך שאוכל להסתמך עליהם על מנת שלא למצוא עצמי מפר את הוראות החוק (ללא קשר לתוכן התשובה, ראוי לשבח את הרשט"ג על ההתייחסות המהירה והעניינית לפניה שלי). כל אחד מוזמן לעשות עם התשובה הזו (שהיא רשמית ומחייבת - לעניות דעתי), מה שהוא מבין.

שלום עמי,

תוכל לראות את גבולות שמורות הטבע והגנים הלאומיים המוכרזים בשני אתרים באינטרנט:
1. אתר המפות הממשלתי - http://www.govmap.gov.il/ - יש ללחוץ על "שכבות מידע נוספות", ובחלונית שנפתחת, למטה, על "תיירות, טבע, פנאי וספורט" ולסמן את שמורות הטבע וגם את הגנים הלאומיים.
2. באתר המופעל ע"י "אדם טבע ודין" - http://www.svivati.org/maps/ - יש לבחור "קרקע, בניה ופיתוח" ולסמן את שמורות טבע וגנים לאומיים".

יום טוב,

שמוליק

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
שמוליק אמיר
מנהל יחידת ה GIS
אגף תקשוב ומערכות מידע
רשות הטבע והגנים
[email protected]

עמי
23-06-13, 12:49
ועוד תשובה, אחרת, שקיבלתי.

שוב, ללא ציניות (וללא קשר לתוכן התשובה), כל הכבוד לרשט"ג על המענה המהיר. מהיכרות מעמיקה עם הרשויות למיניהן בישראל, זה בכלל לא טריוויאלי.

עמי

boaz avrahami
23-06-13, 13:40
אם התשובה הזו נכונה ( וסביר שהיא נכונה) אז הפקחים בשטח מגדילים לא פעם את גבולות השמורה על דעת עצמם.

כל מיני חביות עם סימון לא חד משמעי וללא השלטים של הרשות.

החשדנים הפולנים עלולים לחשוד שהם גם רושמים דוחות באותם שטחים...

עמי
23-06-13, 14:53
אם התשובה הזו נכונה ( וסביר שהיא נכונה)

איזו מהן?

boaz avrahami
23-06-13, 15:16
איזו מהן?

שהגבולות הנכונים מצויים באתר של משרד הפנים

ההגיון שלי אומר שתהליך ההכרזה והפרסום מתבצע מול משרד הפנים ומתפרסם במרכז למיפוי.
זה הנוהל התקין.

במפות ה״פרטיות״ ששם אפשר לשרטט קווים בלי לתת דין וחשבון המצב כבר יותר נזיל.
ואחר כך בשטח יש פקחים שמוסיפים גם על זה.
זה משרת את הרט״ג מצויין ולכן כנראה גם העמימות סביב הנושא

סולי
23-06-13, 23:49
בועז מאחר ומנסים לייצר דיון ענייני אני מציע שתביא דוגמאות אחרת זו סתם השמצה.

boaz avrahami
24-06-13, 00:03
אם אני משמיץ אז אתה והרשות מוזמנים לתבוע אותי.
אולי יצא לי מזה קצת כסף...

פרסמתי פה דוגמא לפני כמה חודשים לגבי נחל גרזי. והיא לא היחידה שנתקלתי בה - כולל הבדלים משמעותיים בין האתר למפות של הרשות.

במקרה דנן, הפקח הזיז את גבול השמורה קילומטרים רבים דרומה מהגבול באתר.

גם ביחס למפות של הרשות הוא נסחף דרומה די הרבה...
והכי יפה שהם צדים שם מטיילים עם מטוס צילום.

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=74463

אגב, השרשור הזה נועד ליצור דיון בין הרשות לגולשים.
אם אני מבין נכון, רבים מהגולשים מתלוננים על כך שהרט״ג לא ממש עונה על השאלות או להבנתי מנצלת את הבמה בעיקר ליחסי ציבור.

כמובן שאין לי דבר אישי נגדך או כל פקח אחר.
הסגנון הבוטה מבטא את הסלידה שלי מהתנהלות הרשות בעמימות מכוונת.

taylorh
24-06-13, 07:02
עניין גבולות השמורה הופך פחות רלוונטי ראה מקרה נחל זרחן. לכל הדעות הוא מחוץ לשמורה
אך גם שם החלו הרשטג בתהליכי הרס הטבע המתבטאים בהריסת השבילים, הפיכתם לכביש , בימוני אבנים המונעים ירידה מהדרך
ומכערים את הטבע.
בנוסף פקח צמוד ששומר על האיזור שלמעשה מחוץ לתחום שיפוטו ומחלק דוחות/ איומים על דוחות
בגין " פגיעה בערכי טבע "
עוד מושג סתום שנועד לאפשר תשתית בלתי מובנת ובלתי מוגדרת להלחם במטיילים.

עמי
24-06-13, 11:48
עניין גבולות השמורה הופך פחות רלוונטי ראה מקרה נחל זרחן. לכל הדעות הוא מחוץ לשמורה
אך גם שם החלו הרשטג בתהליכי הרס הטבע המתבטאים בהריסת השבילים, הפיכתם לכביש , בימוני אבנים המונעים ירידה מהדרך
ומכערים את הטבע.
בנוסף פקח צמוד ששומר על האיזור שלמעשה מחוץ לתחום שיפוטו ומחלק דוחות/ איומים על דוחות
בגין " פגיעה בערכי טבע "
עוד מושג סתום שנועד לאפשר תשתית בלתי מובנת ובלתי מוגדרת להלחם במטיילים.

כמוך, גם אני לא חולק חיבה יתרה לרשות. אבל מה שכתבת למעלה, לא מדויק. לרשות יש סמכויות מסוימות גם מחוץ לשמורות ו"ערכי טבע" ו"פגיעה בערכי טבע", הם מונחים שיש להם הגדרה מדויקת (פחות או יותר) בחוק.

אבל חשוב יותר, סוף סוף הצלחתי להבין איפה אפשר *באמת* ללמוד על הגבולות האמיתיים של שמורות הטבע. על-פי הנוסח האחיד של צווי האכרזה על שמורות, יש לשמור עותק במשרד הפנים בירושלים, במשרדי הממונה על המחוז במשרד הפנים ובכל ועדה מקומית לתכנון ובניה שבתחום שיפוטה מצויה שמורת הטבע המוכרזת. מבחינה פרקטית ובהנחה שרוב השמורות המעניינות נמצאות במחוז דרום - נראה שביקור במשרדי הממונה על מחוז דרום במשרד הפנים (נמצאים בבאר-שבע), יכול לספק מידע על כל או על מרבית השמורות המעניינות וגבולותיהם המחייבים.

למרבית האבסורד, אין חובה בחוק שעותק ממפה כזו יוחזק על ידי רשט"ג [איך הם אמורים למלא את תפקידם ללא מפות אלו? לאלוהים ולפקחים הפתרונים].

בכל אופן, כל אחד יכול לסור לכל ועדה מקומית או למשרדי הממונה על המחוז כאמור בשעות העבודה הרגילות ולעיין במפות ללא תשלום. מי יודע? אולי מסומנות שם גם דרכים?

boaz avrahami
24-06-13, 12:06
אני שואל את אלדד, אורי ושאר נציגי הרט״ג:

כיצד יכול להיות שכמעט כולנו אוהבי טבע ושומרי חוק אבל יש לנו בטן מלאה מול הרט״ג?
מה אתם עושים לא נכון?

איפה אתם יכולים לשפר על מנת שכולנו נרגיש שאנחנו חלק מאותה המטרה?

נמרוד
24-06-13, 12:27

מה אתם עושים לא נכון?

בועז, מי שכותבים בשרשור הזה הם בעיקר אלו... שיש להם בטן מלאה מול הרט"ג! כל אחד מסיבותיו הוא. חלק כי חוו התקלות לא נעימה ולא צודקת עם פקח (הדוגמא של אלרואי והפקח בן-ינאי בפלמחים היא קלאסית), וחייבים לומר, שיש אנשים שבאופן כללי בטנם יותר מלאה נגד המדינה, מוסדותיה, ובכלל. עניין של אופי והשקפת עולם.

אבל בהחלט יש כאלו שאין להם בטן מלאה. קולם, בשרשור מסוג זה, לא נשמע, באופן טבעי, כי הם לא משתתפים בו.

רק לשם האיזון הנה קול אחד של ג'יפאי שאין לו בטן מלאה מול הרט"ג. מההיכרות השטחית שלי עם פקחי הרט"ג לאורך השנים, אני לרוב התרשמתי שמדובר באנשים טובים שמנסים לעשות עבודה קשה הכי טוב שאפשר, ואנחנו, אלו שמטיילים בג'יפים בשבילי 4X4, ממש לא מוקד ההתעסקות שלהם, ברוב המקומות וברוב הזמן.

sos4u
24-06-13, 12:31

מה אתם עושים לא נכון?

בועז,
להודות על האמת אני "הרמתי ידיים " במאבק הזה. ואחת הסיבות לכך היא התגובה שקיבלתי ביותר מאשר מקרה אחד, שבו נתבשרתי שאני, אזרח מדינת ישראל, אחרי שרות צבאי, בוגר שרות מילואים כחוק, מתנדב במידת האפשר ומציל חיים כחובש מן המניין, משלם מיסים כחוק, איני בהגדרת "לקוח" של הרשות. יתרה מכך, אני מטרד.
לכן מותר להם להזיז את גבולות השמורה, לכן הם בגדר "אלוהים" בחלקה שלהם, ואני ואיתי שאר המטיילים , אנחנו בגדר מפריעים, מלכלכים, מרעישים, ובכלל, למה אנחנו נכנסים לאיזור המוגדר כשמורה ?! [ כל זאת לטענתם, כמובן ]

אז כשנפתח השרשור הזה, קיוויתי למסכת חדשה, שונה, גישה פתוחה קצת יותר, שתאפשר לנו [ שומרי החוק ואוהבי הטבע , כפי שהגדרת נכון ] לטייל נכון, בלי לדרוך על יבלות הפקחים, מחד, אך תוך הכרת גבולות הגזרה החוקיים שלהם, מאידך.

אבל לפי מה שנראה על פניו, המצב פה לא שונה מהותית. לא באיכות התגובה, גם לא בתוכנה.

כנראה שאני נאיבי מדיי, שציפיתי למשהו אחר. וחבל.
אני אמשיך לטייל, להנות, ולהוביל טיולים תוך שמירה על ערכי הטבע תוך פגיעה מינימלית במצב הקיים. ותוך חיפוש אתרים חדשים / נוספים מחוץ לשטחי השמורות, ותתפלאו כמה כאלה יש בארץ. צריך רק לחפש קצת ... ואגב, בשטחים הללו, הנזק שגורם הרט"ג נמוך הרבה יותר...
מבחינתי השרשור הזה מיצה את הזמן המיותר שהשקעתי בקריאתו.
מאחל למי שעיתותיו בידו וסבלנותו עדיין לא פקעה, שיביא את הגאולה לרט"ג, ולנו.

sos4u
24-06-13, 12:38
בועז, מי שכותבים בשרשור הזה הם בעיקר אלו... שיש להם בטן מלאה מול הרט"ג! כל אחד מסיבותיו הוא. חלק כי חוו התקלות לא נעימה ולא צודקת עם פקח (הדוגמא של אלרואי והפקח בן-ינאי בפלמחים היא קלאסית), וחייבים לומר, שיש אנשים שבאופן כללי בטנם יותר מלאה נגד המדינה, מוסדותיה, ובכלל. עניין של אופי והשקפת עולם.

אבל בהחלט יש כאלו שאין להם בטן מלאה. קולם, בשרשור מסוג זה, לא נשמע, באופן טבעי, כי הם לא משתתפים בו.

רק לשם האיזון הנה קול אחד של ג'יפאי שאין לו בטן מלאה מול הרט"ג. מההיכרות השטחית שלי עם פקחי הרט"ג לאורך השנים, אני לרוב התרשמתי שמדובר באנשים טובים שמנסים לעשות עבודה קשה הכי טוב שאפשר, ואנחנו, אלו שמטיילים בג'יפים בשבילי 4X4, ממש לא מוקד ההתעסקות שלהם, ברוב המקומות וברוב הזמן.

נמרוד,
אתה בטוח שאתה מטייל בשטחי מדינת ישראל ?
אנחנו לא מוקד ההתעסקות שלהם, אבל לצערי התחושה היא שאנחנו כרית החבטות הנוחה ביותר שיש.
אנחנו מכירים מספיק זמן, אתה יודע שאני לא אחד שמחפש "להתחכך" עם פקח או עם הרשות, ולכן גם תגובותיי כאן היו מזמינות ומכבדות, אך מוגבלות, וזאת לא בגלל שאין לי "בטן מלאה", אלא כי אחרי התגובה הראשונה שלי רציתי לראות לאן "נושבת הרוח" ...
ולצערי , אין שינוי ..

ואגב,
אין לי ויכוח, שהם "אנשים טובים", מקור הבעיה אינו [ לעניות דעתי , כמובן ] בפקחים, אלא בהנהלה, בהדרכה שהם עוברים וכו'

Tourist
24-06-13, 13:03
במחילה מכבודכם... שירשור כאורך הגלות בלי תוכן.

אלדד נשאל מספר שאלות פשוטות מאוד מאוד מאוד וטרם סיפק תשובות מלאות.
זהו. נמתין שיענה, אם בכלל.

מהם גבולות השמורות והשבילים ? סופית ?
זה כמו נהיגה בכביש ללא שוליים, סימונים, שלטים או הכוונה וקבלת דו״ח על אי-ציות לרמזור....
פשוט מגוחך.

boaz avrahami
24-06-13, 13:11
נמרוד
אתה סוחב את הדיון לרמה האישית וזה בניגוד לכללי האתר...

בוא נתמקד בעובדות ולא בניתוח מי נאיבי או מי בכיין.

יובל48
24-06-13, 13:21
מביא לפניכם את רשימת שמורות הטבע והגנים הלאומיים.
שימו לב לסוף הרשימה,שמורות שהוכרזו בתחילת חודש זה.
נחל סכר המטוייל נכנס לרשימה ואין שם שביל אחד מסומן,
ונישמרתם לכיסכם.......

שמוליקו
24-06-13, 13:38
יובל, אני לא רואה שום רשימה....

taylorh
24-06-13, 14:39
למה שאלדד פלד יענה?

הוא עסוק ברדיפת גיפים שבאו לנוח בסופש עם משפחותיהם בחוף הים , ובחלוקת דוחות

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4396334,00.html

boaz avrahami
24-06-13, 14:51
למה שאלדד פלד יענה?

הכול בסדר אצלך?
הוא קודם כל צריך לעבוד ורק אחר כך לגלוש בגיפולוג.
אבוי לנו אם המצב היה הפוך.
גם אין רחמים בליבי על מי שנתפס על קו המים עם הטרקטורון או הגיפ.

כל שאנו מבקשים זה חוקים והגדרות שאינם משתמעים לפרשנות.
אנחנו נעמוד בהם גם אם בחריקת שן....

taylorh
24-06-13, 15:12
ץממ

taylorh
24-06-13, 15:24
[QUOTE=boaz avrahami;521534]הכול בסדר אצלך?
הוא קודם כל צריך לעבוד ורק אחר כך לגלוש בגיפולוג.

קודם הוא צריך לרדוף אחרי הגיפאים ולחלק קנסות
ואחר כך לגלוש בגיפולוג ולשאוב מידע

Tourist
24-06-13, 15:39
למה שאלדד פלד יענה?

3000 דו״חות ב-2012
500 ש״ח כל דו״ח
1.5 מליון ש״ח....

thebips
24-06-13, 15:58
3000 דו״חות ב-2012
500 ש״ח כל דו״ח
1.5 מליון ש״ח....
אנשים נוסעים על החוף פוגעים בבעלי חים מסכנים רוחצים אז מה בדיוק התלונה?

איל מ
24-06-13, 16:16
אני הולך לייצג את עצמי בלבד בדעה שלי.
אני מאד בעד הרשות ומוקיר את פעולתה.
את ההכרות עם הפקחים התחלתי עוד בצבא ובהמשך בתור חקלאי.
הפקחים (לפחות אלו שהכרתי, והכרתי לא מעט) עושים עבודת קודש לא קלה, ואחוז העבודה שלהם העוסק ב "התנכלות" למטיילים היא קטנה מאד.
בתור חקלאי (לשעבר), יצא לי גם להציב שערים בשיתוף עם הרשות ובתיאומה. לא יודע אם זה היה חוקי או לא כי בתור עובד שחור אתה לא ניגש למשרדי הממשלה ועורכי דין אתה פוגש רק אחרי שתפסת בטעות גנב בשטח (התביעה היא כמובן נגדך) , אבל במשוואה שלי הפרנסה של החקלאי קצת יותר חשובה מזה שמר ישראל ישראלי יוכל לנסוע עם הג'יפ שלו עד למעיין, ובדרך להשאיר גדרות פתוחות ולגרום לנזק של עשרות ומאות אלפי שקלים, מאשר ללכת חמש דקות ברגל.
נכון שיש הרבה מאד מטיילים ששומרים על הכללים, מנקים אחריהם וכו'... אבל תתפלאו לגלות כמה לא. זה נכון שבניתוח קר, זאת חוצפה של חקלאים לסגור צירים, אבל אחרי שתעמדו אפילו פעם אחת במקומם (דמיינו כמה כסף צריך לשלם למשפחה שנהרג לה ילד בגלל שפרה שלכם יצאה לכביש דרך שער פתוח שלא לדבר על התחושת האחריות שיש לכם), גם אתם תחסמו צירים.
כשאתה נוסע על ציר, אתה נתקל במטיילים שאיתך (ואם אתה נורמטיבי, סביר להניח שגם הם). מקסימום תתקל בחבורות מטיילים במפגש אקראי על הציר.
כשאתה חי ועובד באותו מקום, אתה נתקל בכל סוגי האוכלוסיה, וכאן התמונה הרבה פחות ורודה. לצערי אי אפשר לחלק מפתחות רק ל"מטיילים הטובים".
אם זה היה תלוי בי, מבחינתי שכל המדינה תהיה שמורת טבע.
לגבי אלדד, היוזמה שלו ברוכה ודי ברור לי שאלא אם כן ישימו מטעם הרשות גיק מחשבים שיגלוש בפורום וזה יהיה עיסוקו (וגם תחום העניין שלו), לא תקבלו את התשובות במהירות ובבהירות שאתם מוצאים כראויה. אל תשכחו שאנחנו רשומים באתר כי מעבר לתחום הג'יפאות, יש לנו גם צורך בשיתוף או אלוהים יודע מה שגורם לנו לכתוב ולהגיב כאן, בעוד אלדד עושה את מתוך הבנה שזה צורך (הניסוח קצת מעורפל אבל הכוונה היא שאם הגלישה בפורום לא באה מתוכך אתה לא תשב עליו משך שעות כל יום)

זוהי דעתי, אתם רשאים לסקול אותי עכשיו.

boaz avrahami
24-06-13, 17:08
אני אוסף אבנים.
חכה חכה...

איל ברצינות, הסוגיה שהעלת לא קשורה לנושא השרשור. שטח מרעה אינו שמורת טבע.
אפשר לפתוח עליו דיון נפרד אם בא לך.

sos4u
24-06-13, 17:29

תראה, אני לא מחובבי הנסיעה על חוף הים. אני גם לא מחבב בלשון המעטה את חופי הים התיכון.
אבל, העליהום הזה, ו"המאבק הבלתי מתפשר " הזה, מיותר, ותמוה. ולמה ? בכל פינה, בכל חוף מוגדר עובר טרקטור, ומשמיד את כל הצבים / ביציהם/ אחותם ודודתם. כולל את מאגרי המזון מן הצומח, וגם את הטורפים שאוכלים את הביצים הללו. ולאף אחד זה לא מפריע. למה ? כי זה טרקטור מיוחד של העירייה שנוסע בלילה ולא רואים אותו ?
או בגלל שיש לו גלגלים גדולים שלא גורמים נזק ?

מה הבעיה להקצות פינת חוף לגיפאים ?
יש חוף לצבים, יש חוף לגולשי גלים, יש חוף לגלשני רוח, יש אפילו חוף לחובבי אופנועי ים וליאכטות.
רק ליונים אין חוף... אופס ... זה מבדיחה אחרת...

רק לג'יפאים אין חוף ...

Tourist
24-06-13, 17:50

מ-ע-ו-ל-ם לא נסעתי על חוף הים.

התלונה היא על הניגודיות.
התלונה היא על הגישה והאווירה.
עוד רשות שאוכפת וקונסת ו״מראה לנו״ בהחלטיות ונחישות, אבל כשמבקשים תשובות לשאלות פשוטות כמו איפה מתחילה שמורה ואיפה היא נגמרת אז הם פחות החלטיים ונחושים.

איל מ
24-06-13, 18:13
אני אוסף אבנים.
חכה חכה...

איל ברצינות, הסוגיה שהעלת לא קשורה לנושא השרשור. שטח מרעה אינו שמורת טבע.
אפשר לפתוח עליו דיון נפרד אם בא לך.
צודק, נסחפתי.
הרלוונטי לנושא הוא שמההתקלויות שלי באנשי הרשות (גם כג'יפאי) אני יוצא בתחושה שהם עושים מלאכת קודש ובטוח שאם יש כשלים הם נוצרו מליקוים ובוודאי שלא בכוונות זדון. מעבר לכך הנסיון ליצור ערוץ תקשורת הוא מבורך בעיני גם אם לא מתנהל בצורה מושלמת.

יובל48
24-06-13, 19:04
יובל, אני לא רואה שום רשימה....

מסימני הגיל...
http://www.parks.org.il/ParksAndReserves/Documents/%D7%90%D7%AA%D7%A8%D7%99%D7%9D_%D7%9E%D7 %95%D7%9B%D7%A8%D7%96%D7%99%D7%9D-2013.pdf

שימו לב בתחתית הרשימה,שמורות שנוספו בתחילת החודש.

ד ו ר ו ן
24-06-13, 19:09
שאם יש כשלים הם נוצרו מליקוים ובוודאי שלא בכוונות זדון.

תתפלא.
שמעתי כמה אמירות שאין בהן משהו אחר מאשר קידום אג׳נדה אישית דרך סמכות הפקח,

מעט מאד, בהחלט לא מייצג, אבל קיים.

ד ו ר ו ן
24-06-13, 19:11
בועז,
שמורת ג׳רזי מופיעה ברשימה.

orend
24-06-13, 19:48
ואם כבר בחופים עסקינן, עניין קטן שמטריד אותי. יותר מפעם אחת יצא לי לחזות בטנדר ירוק למהדרין נוסע על חוף הים לאורכו ולעיתים אף מרטיב מעט את צמיגיו על קו החוף. כל זאת בשעות בוקר מוקדמות ביותר כשאין מה ואת מי לאכוף ולאורך קו חוף הנמצא בתוך עיר!! כאשר רוחב כל רצועת החוף אינו עולה על 70 מ' והוא מתוחם ע"י [שומו שמיים] כביש אספלט (בחלקו אף חומה ומדרכה להולכי רגל).
יועילו נא נציגי הרשות ויאירו את עיני -
1)מה דורש סוג כזה של אכיפה?
2)האם הצי הירוק מצויד בצמיגים מיוחדים אשר אינם משאירים קוליסים או דורסים צבי ים מסכנים?
3)בהנחה שמדובר ביוזמה פרטית [מקווה מאוד שלא] הנמנעת מכולנו ע"פ חוק - האם פקח כזה נקנס ע"פ חוק? [תחושת בטן אומרת שאני יודע את התשובה לשאלה הזאת....]
מצפה לתשובה [שכנראה לא תגיע]
אורן המשתומם

boaz avrahami
24-06-13, 20:38
בועז,
שמורת ג׳רזי מופיעה ברשימה.

לא טענתי שלא.
אני שואל היכן הגבול האמיתי.
3 מפות מעודכנות לכאורה ובשלושתן גבול אחר

סולי
24-06-13, 21:31
רק לשם הבהרה, אינני נציג רט"ג בפורום.
עצם עבודתי ברט"ג אשמח לתרום לפורום מניסיוני ומהידע האישי שלי לדיון עינייני, בנוסף גם לא איימתי עליך בתביעה אדון בועז רק להזכיר לך שמטרת הדיון היא טובת הכלל ועניינית.
לכן אם יש לך האשמה ספיציפית נשמח כג'יפאים/אזרחים אם תעלה אותה בכתב תפנה אותה לתלונות הציבור ברט"ג ותשתף את כולנו בתגובה/במענה כמו שכבר עשה פה חבר פורום.

לגבי השאלות שנשאלו ולא קיבלו מענה אני כמוכם גם מקווה שאלדד ימצא זמן להשיב עליהם בצורה מקיפה ומלאה.

וכמוכם, הינני אזרח במדינה, ולא מדיר עיני מחוסר הצדק שקורה פה , השחיתויות והכיוון הכללי שהמדינה שלנו צועדת אליה, אינני עיוור ומבין כמה קל לשנוא את הממסד.
הינני עובד ציבור, משרת ציבור מתוך תחושה של איכפתיות נטו, כלפי הסביבה והמקום שגדלתי בו. וגם מתוך תחושת חוסר אונים שהמדינה שלי הולכת לכיוון פשיטת רגל.

ולגבי כל שאר הטענות לגבי נסיעת החופים או התנכלות שלנו הפפקחים או אף הכתבה שהתפרסמה לאחרונה ב-ynet תרשו לי להגיב בצורה כוללת על כל הטענות האלו:
*רוב העבירות מניסיוני של מטיילים נובעות קודם כל מחוסר מודעות ולא מרוע חלילה.
*רוב האזרחים לא מטיילים באחריות.
*לשירות בצה"ל אין רלוונטית לנושא עבירות על החוק אז תפסיקו להעלות את זה. (זה כמו שאני אאכוף רק מול תלמידי ישיבה שפוקדים את הנופרים).
*רוב האזרחים לא אוהבים לקבל דו"ח/ פניית פרסה/חסימת שביל איסור כזה או אחר וגם כשיראו את השלט ימשיכו כאילו לא ראו ויעדיפו להתווכח על כך שלא ראו את השלט ולספר אלף סיפורי לילה ולילה העיקר לא לקבל דו"ח , מה קרה להודות בעבירה ולקחת את האחריות על כך?! אני נוטה במקרה כזה אגב לתת אזהרה ולמי שלא משתף פעולה ומזלזל באינטילגנציה שלנו לכתוב את הדו"ח. אגב, מעבר בפרצה של בולדרים... זה לא מעבר... זאת פירצה של חסימה, ולעבור על תלולית זה גם לא שביל מסומן..
*במדינת ישראל אי ידיעת החוק אינה פוטרת מעונש.
*אני כפקח מחוייב להפעיל שיקול דעת תמיד.
*בעבודתי אני מותקף מילולית,פיזית אפילו לאחר שעות העבודה בדרכי הביתה.
*כך גם שוטרים ועובדי מדינה רבים ואף אחד לא מקבלאת הגיבוי המגיע לו ממערכת בתי המשפט .

מתוך כל מה שכתבתי נוצר מצב שמקשה עלינו את העבודה, דוגמא לכ היא אגב הכתבה שפירסמתם שגם כותרתה מדברת על כך שהותקף שוטר.
אז כיצד תשיג הרתעה או כיצד תצפה שפקח יעשה את עבודתו אם לא ירד עם ניידת לחוף? בטח ברגל ירוץ ביולי אוגוסט בין ישראלים זועמים... וכשירוץ טרקטורון וינסה לדרוס את הפקח או אזרח הוא בטח ירוץ אחריו רגלית נכון???
לגבי חוק איסור נסיעה בחופי הים, 100 מטר מקו הים.
כן טרקטורים חורשים בשעות הבוקר המוקדמות חופים מוכרזים, כחלק משמירת על הניקיון ונוחיות האדם שבא לחוף.
כן בחודשי יולי אוגוסט בכל חופי הארץ מתבצעות ע"י פקחי רט"ג סריקות בחופשי הים מאור ראשון עד שעות הצהריים באיתור קנים של צבות שעלו להטיל בשעות הלילה.
ולא הם לא דורסים צבים ובעלי חיים, וכן מותר להם לנוע ע"פ חוק לביצוע עבודת קודש זו וגם כדי לבצע אכיפה, בעוד שלך האזרח אסור.
זה המצב. אתה רוצה שהם ירחסו מעל החול? אתה רוצה שהם יסרקו עשרות ק"מ של רצועות חוף רגלית? אתה רוצה שיעתיקו קנים וילכו עם צידניות של ביצי צבי הים ברגל יחפרו קנים ויעתיקו אותם בשעות החום של יולי אוגוסט בחול תחוח לעומק של מטר ואף יותר...והכל ברגל? צא מהסרט אנחנו בני אדם עם יכולת מוגבלת לעבוד סביב השעון.
הסכנה בדריסה היא יותר לאחר בקיעת הצבים מהקן, לכן אנחנו מעתיקים אותם.
והחוק אינו של רשות הטבע הוא חוק של משרד הפנים שבא להגן עליך ועל ילדיך לאחר שהיו מספר מקרי דריסה ומוות.
מה שמחזיר אותי לעובדה שאין לרוב הציבור מודעות לשמירת טבע או בכלל בחוק.
למה שאני אקנס אם מותר לבצע את העבודה בחוף הים?!
ובועז עובדה לכך שאינך מכיר את החוק, מאיפה קבעת ששטחי חקלאות לא נמצאים לפעמים בתוך שמורות או גנים לאומיים?! ועוד איך שכן.

אגב יוסי,
אתה צודק, הלוואי והיה חוף לגיפאים.
1. מעולם לא הייתה בקש מסודרת/מחאה/דרישה לעירייה או לרשות כזאת או אחרת.
2. בימינו אני סקפטי כבר אם זה יקרה.
3. עם כמות האלימות והטינופת שחוף כזה יביא אני כנראה לא יפקוד אותו.

אלדד פלד
24-06-13, 21:51
למה שאלדד פלד יענה?

מודה לך שפירסמת את הכתבה .
אלדד

Tourist
24-06-13, 21:54
תודה e-Pit@m
אני מעריך את תשובתך הישירה והכנה

האם, כפקח (לא כדובר הרט״ג), אתה מודע לכך שיש עמימות בנושא גבולות הגיזרה של שמורות/שבילים/מסלולים ?

אלדד פלד
24-06-13, 21:56
ואם כבר בחופים עסקינן, עניין קטן שמטריד אותי. יותר מפעם אחת יצא לי לחזות בטנדר ירוק למהדרין נוסע על חוף הים לאורכו ולעיתים אף מרטיב מעט את צמיגיו על קו החוף. כל זאת בשעות בוקר מוקדמות ביותר כשאין מה ואת מי לאכוף ולאורך קו חוף הנמצא בתוך עיר!! כאשר רוחב כל רצועת החוף אינו עולה על 70 מ' והוא מתוחם ע"י [שומו שמיים] כביש אספלט (בחלקו אף חומה ומדרכה להולכי רגל).
יועילו נא נציגי הרשות ויאירו את עיני -
1)מה דורש סוג כזה של אכיפה?
2)האם הצי הירוק מצויד בצמיגים מיוחדים אשר אינם משאירים קוליסים או דורסים צבי ים מסכנים?
3)בהנחה שמדובר ביוזמה פרטית [מקווה מאוד שלא] הנמנעת מכולנו ע"פ חוק - האם פקח כזה נקנס ע"פ חוק? [תחושת בטן אומרת שאני יודע את התשובה לשאלה הזאת....]
מצפה לתשובה [שכנראה לא תגיע]
אורן המשתומם

ככל הנראה ראית פקח שעוסק בסקר צבי ים , כלומר מנסה בשעת בוקר מוקדמת לזהות עקבות עליה מהים לחוף וסימני הטלה של צבת ים אשר עלתה בלילה להטיל את ביציה. הפקחים סורקים באדיקות את כל חופי הים התיכון מדי בוקר מחודש מאי ועד ספטמבר , הסריקה נעשית בשעות הבוקר המוקדמות כדי למנוע מצב שבו יעלה רכב על הקן ויפוצץ את הביצים. הביצים מועברות לחוות קינון מוגנת ולאחר הבקיעה משוחררים הצבונים לים כחלק מפרוייקט שימור בינ"ל בים התיכון. אגב, חלק מהצבות ממושדרות וניתן לעקוב אחר תנועתן. ממליץ בחם על ביקור במרכז ההצלה לצבי ים במכמורת.
מקווה שעניתי לך אורן
אלדד

sos4u
24-06-13, 22:02
רק לשם הבהרה, אינני נציג רט"ג בפורום.
עצם עבודתי ברט"ג אשמח לתרום לפורום מניסיוני ומהידע האישי שלי לדיון עינייני, בנוסף גם לא איימתי עליך בתביעה אדון בועז רק להזכיר לך שמטרת הדיון היא טובת הכלל ועניינית.
לכן אם יש לך האשמה ספיציפית נשמח כג'יפאים/אזרחים אם תעלה אותה בכתב תפנה אותה לתלונות הציבור ברט"ג ותשתף את כולנו בתגובה/במענה כמו שכבר עשה פה חבר פורום.

לגבי השאלות שנשאלו ולא קיבלו מענה אני כמוכם גם מקווה שאלדד ימצא זמן להשיב עליהם בצורה מקיפה ומלאה.

וכמוכם, הינני אזרח במדינה, ולא מדיר עיני מחוסר הצדק שקורה פה , השחיתויות והכיוון הכללי שהמדינה שלנו צועדת אליה, אינני עיוור ומבין כמה קל לשנוא את הממסד.
הינני עובד ציבור, משרת ציבור מתוך תחושה של איכפתיות נטו, כלפי הסביבה והמקום שגדלתי בו. וגם מתוך תחושת חוסר אונים שהמדינה שלי הולכת לכיוון פשיטת רגל.

ולגבי כל שאר הטענות לגבי נסיעת החופים או התנכלות שלנו הפפקחים או אף הכתבה שהתפרסמה לאחרונה ב-ynet תרשו לי להגיב בצורה כוללת על כל הטענות האלו:
*רוב העבירות מניסיוני של מטיילים נובעות קודם כל מחוסר מודעות ולא מרוע חלילה.
*רוב האזרחים לא מטיילים באחריות.
*לשירות בצה"ל אין רלוונטית לנושא עבירות על החוק אז תפסיקו להעלות את זה. (זה כמו שאני אאכוף רק מול תלמידי ישיבה שפוקדים את הנופרים).
*רוב האזרחים לא אוהבים לקבל דו"ח/ פניית פרסה/חסימת שביל איסור כזה או אחר וגם כשיראו את השלט ימשיכו כאילו לא ראו ויעדיפו להתווכח על כך שלא ראו את השלט ולספר אלף סיפורי לילה ולילה העיקר לא לקבל דו"ח , מה קרה להודות בעבירה ולקחת את האחריות על כך?! אני נוטה במקרה כזה אגב לתת אזהרה ולמי שלא משתף פעולה ומזלזל באינטילגנציה שלנו לכתוב את הדו"ח. אגב, מעבר בפרצה של בולדרים... זה לא מעבר... זאת פירצה של חסימה, ולעבור על תלולית זה גם לא שביל מסומן..
*במדינת ישראל אי ידיעת החוק אינה פוטרת מעונש.
*אני כפקח מחוייב להפעיל שיקול דעת תמיד.
*בעבודתי אני מותקף מילולית,פיזית אפילו לאחר שעות העבודה בדרכי הביתה.
*כך גם שוטרים ועובדי מדינה רבים ואף אחד לא מקבלאת הגיבוי המגיע לו ממערכת בתי המשפט .

מתוך כל מה שכתבתי נוצר מצב שמקשה עלינו את העבודה, דוגמא לכ היא אגב הכתבה שפירסמתם שגם כותרתה מדברת על כך שהותקף שוטר.
אז כיצד תשיג הרתעה או כיצד תצפה שפקח יעשה את עבודתו אם לא ירד עם ניידת לחוף? בטח ברגל ירוץ ביולי אוגוסט בין ישראלים זועמים... וכשירוץ טרקטורון וינסה לדרוס את הפקח או אזרח הוא בטח ירוץ אחריו רגלית נכון???
לגבי חוק איסור נסיעה בחופי הים, 100 מטר מקו הים.
כן טרקטורים חורשים בשעות הבוקר המוקדמות חופים מוכרזים, כחלק משמירת על הניקיון ונוחיות האדם שבא לחוף.
כן בחודשי יולי אוגוסט בכל חופי הארץ מתבצעות ע"י פקחי רט"ג סריקות בחופשי הים מאור ראשון עד שעות הצהריים באיתור קנים של צבות שעלו להטיל בשעות הלילה.
ולא הם לא דורסים צבים ובעלי חיים, וכן מותר להם לנוע ע"פ חוק לביצוע עבודת קודש זו וגם כדי לבצע אכיפה, בעוד שלך האזרח אסור.
זה המצב. אתה רוצה שהם ירחסו מעל החול? אתה רוצה שהם יסרקו עשרות ק"מ של רצועות חוף רגלית? אתה רוצה שיעתיקו קנים וילכו עם צידניות של ביצי צבי הים ברגל יחפרו קנים ויעתיקו אותם בשעות החום של יולי אוגוסט בחול תחוח לעומק של מטר ואף יותר...והכל ברגל? צא מהסרט אנחנו בני אדם עם יכולת מוגבלת לעבוד סביב השעון.
הסכנה בדריסה היא יותר לאחר בקיעת הצבים מהקן, לכן אנחנו מעתיקים אותם.
והחוק אינו של רשות הטבע הוא חוק של משרד הפנים שבא להגן עליך ועל ילדיך לאחר שהיו מספר מקרי דריסה ומוות.
מה שמחזיר אותי לעובדה שאין לרוב הציבור מודעות לשמירת טבע או בכלל בחוק.
למה שאני אקנס אם מותר לבצע את העבודה בחוף הים?!
ובועז עובדה לכך שאינך מכיר את החוק, מאיפה קבעת ששטחי חקלאות לא נמצאים לפעמים בתוך שמורות או גנים לאומיים?! ועוד איך שכן.

אגב יוסי,
אתה צודק, הלוואי והיה חוף לגיפאים.
1. מעולם לא הייתה בקש מסודרת/מחאה/דרישה לעירייה או לרשות כזאת או אחרת.
2. בימינו אני סקפטי כבר אם זה יקרה.
3. עם כמות האלימות והטינופת שחוף כזה יביא אני כנראה לא יפקוד אותו.

נתחיל מהסוף להתחלה,
3. אתה אוליי לא תפקוד, זו החלטה שלך. אני חולק עליך לגבי הנקיון שלו. תתפלא כמה אנשים מודעים ודואגים לנקיון בטיולים שאני מוציא. [ ואני מכליל במקרה הזה לשאר המטיילים, מי שלא נוהג כך , הוא מיעוט ] ואני בטוח שאני ממש לא לבד בזה. השיא היה כשהתחילו להשיג אותי ולהתחרות מי אוסף יותר לכלוך במהלך הטיול...
2. מסכים איתך
1. ניסיתי להגיש לעריית ראש העין... לא מצאתי איפה ...

ועכשו לשאר הדברים שכתבת, הקו שעובר כחוט השני בדבריך הוא שפקחים, נמצאים מעל לחוק. ופה שורש הרע. לטעמי כמובן. כי לדעתי, הם לא.
אם החוק קובע שאסורה תנועת כלי רכב בקו 100 מ' מקו המים, אזי היא אסורה לכולם. ואם פקח עושה הנחות לעצמו כי אינו יכול ללכת עשרות מטרים בחום יולי אוג' אז גם בחור עם טרקטורון יכול.

אהה, אני שומע מחאה ? החוק לא תקין ? אני מסכים לגמרי. החוק הזה כתוב דפוק. ודורש שכתוב, כמו שהוא דורש הקצאה של חוף לג'יפאים... הוא הרי נכתב כלאחר יד, מתוך כוונה להתמודד עם תופעה מכוערת של השתוללות של רכבים / טרקטורונים בכלל. ובחוף הים בפרט.
ואגב, לא היה בו צורך כלל אילולא היו אוכפים את חוקי המדינה כמו שראוי היה לעשות וחוסכים עוד חיי אדם על הדרך. כי רכבים משתוללים אינה תופעה של חוף הים בלבד.

כתבת מספר הערות כוללניות בראשית דבריך, ואני חייב לומר ש"כל הפוסל , במומו פוסל".
מי אחראי ללמד את עם ישראל, כולו על חלקיו המשרתים בצבא, ועל כאלה שלא, איך לטייל תוך שמירה על ערכי הטבע? מי אם לא הרט"ג? כמה פעילויות כאלה עשית בשנה האחרונה ? האם פנית לתיכון בגין, לבקש שעה להרצאה לפני הקיץ עם כתות י' - י"ב ולהסביר להם מהי המשמעות של רחצה בבריכת הנופרים , מה הנזק שנגרם, ולמה אתם אוסרים על הרחצה? תתפלא כמה "דיילים" תוכל לגייס שם. ואם לא תמצא אוזן קשבת בהנהלה , אנא , פנה אליי.
יש אין ספור של פעילויות שיש / צריך / וראוי שהרשות תעסוק בהם, וזאת הרבה לפני שנוחתים על קבוצה של רוחצים בבריכה ומסלקים אותם מהבריכה. בחינוך ובהדרכה מוקדמת , תשיג יותר. האמן לי.

ואני נתפש לנושא הבריכה , רק כדוגמא. אני ממש לא מעביר עליך ביקורת אישית בעניין.
אני חושב בניגוד גמור לדעת הרט"ג והנהגתה [ לפחות ככה אני מקבל את הרושם ממפגשים שהיו לי] שהדרך להעביר את המסר של "איך מטיילים נכון", בלי לפגוע בערכי טבע, היא לא דרך מניעת טיולים, אלא דווקא בלטייל בצורה מבוקרת, עם הדרכה עם הסבר, עם גישה של לבוא עם הפנים למטייל ולא להראות שהמטייל הוא נגע זר, מפריע ומטריד את הפקחים באיזור.

ואגב, הדרך לשם, היא דרך מדריכי הטיולים. וראה זה פלא, לא היה מפגש אחד של רט"ג - מדריכי טיולים שהמסר הזה התקבל. וחבל.

נושא אחרון - אלימות כלפי פקחים. תופעה חמורה, מכוערת ומגעילה. אני מאחל לכם שתצליחו למגר אותה מתוכנו. ומהר ככל האפשר.

שיהיה קיץ קריר מלא טיולים ... בלי דוחות.

אלדד פלד
24-06-13, 22:11
נתחיל מהסוף להתחלה,
3. אתה אוליי לא תפקוד, זו החלטה שלך. אני חולק עליך לגבי הנקיון שלו. תתפלא כמה אנשים מודעים ודואגים לנקיון בטיולים שאני מוציא. [ ואני מכליל במקרה הזה לשאר המטיילים, מי שלא נוהג כך , הוא מיעוט ] ואני בטוח שאני ממש לא לבד בזה. השיא היה כשהתחילו להשיג אותי ולהתחרות מי אוסף יותר לכלוך במהלך הטיול...
2. מסכים איתך
1. ניסיתי להגיש לעריית ראש העין... לא מצאתי איפה ...

ועכשו לשאר הדברים שכתבת, הקו שעובר כחוט השני בדבריך הוא שפקחים, נמצאים מעל לחוק. ופה שורש הרע. לטעמי כמובן. כי לדעתי, הם לא.
אם החוק קובע שאסורה תנועת כלי רכב בקו 100 מ' מקו המים, אזי היא אסורה לכולם. ואם פקח עושה הנחות לעצמו כי אינו יכול ללכת עשרות מטרים בחום יולי אוג' אז גם בחור עם טרקטורון יכול.

אהה, אני שומע מחאה ? החוק לא תקין ? אני מסכים לגמרי. החוק הזה כתוב דפוק. ודורש שכתוב, כמו שהוא דורש הקצאה של חוף לג'יפאים... הוא הרי נכתב כלאחר יד, מתוך כוונה להתמודד עם תופעה מכוערת של השתוללות של רכבים / טרקטורונים בכלל. ובחוף הים בפרט.
ואגב, לא היה בו צורך כלל אילולא היו אוכפים את חוקי המדינה כמו שראוי היה לעשות וחוסכים עוד חיי אדם על הדרך. כי רכבים משתוללים אינה תופעה של חוף הים בלבד.

כתבת מספר הערות כוללניות בראשית דבריך, ואני חייב לומר ש"כל הפוסל , במומו פוסל".
מי אחראי ללמד את עם ישראל, כולו על חלקיו המשרתים בצבא, ועל כאלה שלא, איך לטייל תוך שמירה על ערכי הטבע? מי אם לא הרט"ג? כמה פעילויות כאלה עשית בשנה האחרונה ? האם פנית לתיכון בגין, לבקש שעה להרצאה לפני הקיץ עם כתות י' - י"ב ולהסביר להם מהי המשמעות של רחצה בבריכת הנופרים , מה הנזק שנגרם, ולמה אתם אוסרים על הרחצה? תתפלא כמה "דיילים" תוכל לגייס שם. ואם לא תמצא אוזן קשבת בהנהלה , אנא , פנה אליי.
יש אין ספור של פעילויות שיש / צריך / וראוי שהרשות תעסוק בהם, וזאת הרבה לפני שנוחתים על קבוצה של רוחצים בבריכה ומסלקים אותם מהבריכה. בחינוך ובהדרכה מוקדמת , תשיג יותר. האמן לי.

ואני נתפש לנושא הבריכה , רק כדוגמא. אני ממש לא מעביר עליך ביקורת אישית בעניין.
אני חושב בניגוד גמור לדעת הרט"ג והנהגתה [ לפחות ככה אני מקבל את הרושם ממפגשים שהיו לי] שהדרך להעביר את המסר של "איך מטיילים נכון", בלי לפגוע בערכי טבע, היא לא דרך מניעת טיולים, אלא דווקא בלטייל בצורה מבוקרת, עם הדרכה עם הסבר, עם גישה של לבוא עם הפנים למטייל ולא להראות שהמטייל הוא נגע זר, מפריע ומטריד את הפקחים באיזור.

ואגב, הדרך לשם, היא דרך מדריכי הטיולים. וראה זה פלא, לא היה מפגש אחד של רט"ג - מדריכי טיולים שהמסר הזה התקבל. וחבל.

נושא אחרון - אלימות כלפי פקחים. תופעה חמורה, מכוערת ומגעילה. אני מאחל לכם שתצליחו למגר אותה מתוכנו. ומהר ככל האפשר.

שיהיה קיץ קריר מלא טיולים ... בלי דוחות.

החוק לאיסור נסיעת כלי רכב בחוף הים מתיר נסיעת כלי רכב לצרכי פיקוח , בטחון והצלה , פקחי רט"ג שנוסעים על חוף הים לא עושים זאת לשם ההנאה אלא לצורך מילוי תפקידם וביצוע משימות אליהן נשלחו מטעם מדינת ישראל.

אומי5
24-06-13, 22:22
sos4u אני לא חושב שתפקיד הפקח לחנך כמו שלא תפקיד השוטר לחנך.
כמו הרבה תחומים גם את תחום החינוך לשמירת טבע המדינה זונחת ומי שממלא את החלל אלו גופים אזרחים.
יתקנו אותי אלדד ואורי אם אני טועה, אבל הרשות לא מפעילה שום מערך הדרכה מחוץ לשמורות וגנים בתשלום.

מי שמחנך בבתי ספר אלו המל"שים של החברה להגנת הטבע וגופים מקבילים אחרים.
אני כן מאמין שזה אמור להיות חלק מתפקיד הרשות, אבל זה לא חלק מתפקיד הפקח.

אני בהחלט מתנגד למעבר על סוללות (כן אורי כמו שתפסת חבר שלי עושה) או בין חסימות, אבל מצד שני בתאי שטח רבים לא ניתן לנוע יותר מכמה דקות בלי להיתקל בחסימה כזו.
מי כמוני מבין את הצורך של חקלאים לחסום צירים, אני גם מבין שיש צורך לחסום צירים למען רוכבי אופנים והוכלי רגל (כרוכב והולך).
אבל יש צורך גם בציר נעים ויפה לאורך הירקון מהמקורות ועד לתל אביב שלרכב (שטח) יהיה כיף לנוע בו. (

סולי
24-06-13, 22:26
יוסי אני ממהר לעבודה אבל מאוד מעוניין להגיב לכן אגיב בקצרה.

לא יתווכח איתך לגבי הזבל רק אציין
שלמרות שאינני מטייל כמעט אני כבר שלוש שנים עובד בשטח שבין נחל שילה לירקון ורואה כמויות של מטיילים מכל שכבות האוכלוסיה. חד וחלק הרוב הכל של מטיילים לא אוספים את הפסולת שלהם.
אגב רוב הגיפאים דווקא כן , אבל לא כל המטיילים גיפאים.

שנית החוק כן מתיר לפקחים לנסוע בחוף הים למילוי עבודתם.
לא תראה פקח עם משפחתו וחבריו פותח זולה בחוף. ואם נתקלת תדווח!
ואם לנסוע ביוף לצורך אכיפה זה נראה לך הנחה אז אין לי מה לשכנע אותך.

דבר שלישי.
אני אישית עבדתע עשרות פעמים פעילויות עם הקהילה.
פרויקט שהיה אמור לצאת עם ביס בגין לא יצא לפועל לצערי בגלל איחור בלוז מצד העירייה.
אבל חטיבת גוונים וביס אוהל שרה וביס נופים בוודאי שכן ולא פעם אחת. גם הרצאות בכיתה וגם עבודות בשטח.

לגבי הנופרים.
התחלתי בשנה שלמה של הסברה. שנה שלמה של אזהרות . ושנה שלמה של דוחות.

אנשים מכירים את האיסורים . מכירים ממה הם נובעים וזה לא אכפת להם.
ביניהם גם מורי דרך ומדריכים שהכניסו קבוצות שלמות לרחוץ במים בניגוד לשילוט.

אני מחלק את זמני בין הסברה לציד לפסולת לפיקוח על תשתיות פינוי שבילים התקנת שלטים תיקון נזקים טיפול במיניםולשים סקרים ועןד ועוד...
אז נראה לך שעד שלא אמסור את ההסבר לשמירה על בריכת הנופרים לכל עם ישראל או לכל תלמידי בתי הספר בסביבה אני צריך לעמוד מנגד שבעלימחיים מוגנים סובלים בבית גידול שלהם ולמרות שיש שילוט גדול וברור אז אני אמור לוותר על כך!!?

asafk
24-06-13, 22:29
אלדד,
נחזור לנושא גבולות השמורות.
מתואר מצב בנושא גבולות שמורות טבע - גבולות השמורות מתעדכנים באופן שלא זמין למי שלא מחפש אותו באופן מאוד רציני באתר המיפוי. אם להרחיב - בהנחה שאדם סביר מטייל עם המפות הכי מעודכנות אבל גבולות השמורה לא מעודכנים בהן במקרים מסויימים - הוא נדון לכישלון במקרים רבים.

אני, כדוגמה - כשאני מטייל בשטח, אני עושה זאת ללא מחשב נייד עם גישה לאינטרנט מהיר. מה לעשות, אני מטייל עם מפות מודפסות. וכמה שעות לפני החשיכה אני מסתכל במפה, רואה היכן חניום הלילה הקרוב, או היכן גבול השמורה בכיוון הטיול, ודואג לצאת מהשמורה או להגיע לחניון הלילה בזמן לפני החושך. לא, אני לא מתכנן את הטיול מראש. אני מספיק אחראי ומספיק מנוסה כדי לא להתברבר ולהיות מצוייד במפות אמיתיות של כל השטח לכל מקרה ולהשאיר את האופציות פתוחות.

אבל עם המצב שבו המפה לא תמיד מעודכנת - אני עלול למצוא את עצמי מול פקח, שבצדק יטען שאני בתוך שמורת טבע. ואז, לצאת מהשמורה יהיה כרוך בנסיעה בחושך (ולפעמים רחוק מאוד), ובאופן כללי לתחושת תסכול של מי שעשה הכל לפי הספר ומצא עצמו מפר חוק. ונכון שידיעת החוק אינה פוטרת, אבל יש גם מבחן הסבירות.

אז מה אני מציע? מקובל בתחומים רבים של החוק להחיל תקופת GRACE, שיכולה במקרה הזה להיות עד שמתעדכנות המפות הזמינות לציבור (כאמור - רוב הציבור לא מטייל עם אתר המיפוי פתוח מולו על המחשב הנייד) - בתקופה הזו, בהגדרה ולא כשיקול דעת של הפקח להיות נחמד או לא - אפשר להחליט כי הפקח יסביר ויתריע - ומרגע שהמפות המודפסות ובתוכנות הניווט התעדכנו - אפשר ורצוי לאכוף.

אל תשכחו שהציבור המטייל הוא לא הציידים ולא גנבי חול ולא שופכי פסולת הבניין, וכמעט כתבתי ולא אלו שנוסעים על החוף, אבל אני מוותר. (זה בציניות, כן? ) פשוט חבל שחלק מהציבור הזה ירגיש מתוסכל ממפגשים עם אנשיכם, שלאותם המטיילים ולהם יש הרבה מהמשותף.

אסף.

עמי
24-06-13, 22:47
אסף, ההצעה שלך אינה פרקטית. היא יכולה הייתה להיות פרקטית, אם הרשות הייתה מוציאה מפעם לפעם מפות עדכניות ונאמנות (דגש על הנאמנות) מטעמה. אבל היא לא. גם לא בדיעבד. גם חיפוש אונליין לא יעזור לך. המפות באתר משרד הפנים אינן מעודכנות - מבדיקה שלי לפני מספר ימים. האפשרות היחידה שלך היא לעקוב אחרי אכרזות של שמורות טבע על ידי שר הפנים ולהתחקות אחרי התשריטים שצורפו לאכרזות האלו. סיפר לא פשוט וגם לא זול.

הסיפור אפילו עגום יותר, כאשר אתה מבין שהפקחים (ואפילו בעלי תפקידים בכירים יותר ברשות, הרבה יותר בכירים), כלל לא מבינים ולא יודעים איזה פרסום מחייב ואיזה לא. אני מכיר באופן אישי מספר דיונים בבתי משפט שנסתיימו באופן מביך עבור הרשות - רק משום שהפקחים (בדרך כלל לא באשמתם - אף אחד לא טרח להסביר להם כיצד צריך להתנהג בבית משפט) הוצגו ככלי ריק.

אני מאלה שחושבים שתפקיד הפקחים הוא חשוב (מאוד) ורק מצטער שאף אחד לא טורח להסביר להם את מלוא האספקטים של תפקיד זה ולפחות להעביר להם כמה תובנות יסוד של השיטה הדמוקרטית או של עקרונות המנהל התקין (מילים גבוהות - אבל כמעט כל אחד מהמגיבים למעלה חזר עליהן, במילותיו שלו).

ולאלדד פלד - אם אני לא טועה, בראשית דבריך ביקשת שהדיון יהיה מכובד ומנומס. להגיב באופן ענייני או בכלל לשאלות ותהיות שהועלו כאן, זה אלף-בית של נימוס וכבוד לזולת. נאה דורש, נאה מקיים.

sos4u
24-06-13, 22:56
יוסי אני ממהר לעבודה אבל מאוד מעוניין להגיב לכן אגיב בקצרה.

לא יתווכח איתך לגבי הזבל רק אציין
שלמרות שאינני מטייל כמעט אני כבר שלוש שנים עובד בשטח שבין נחל שילה לירקון ורואה כמויות של מטיילים מכל שכבות האוכלוסיה. חד וחלק הרוב הכל של מטיילים לא אוספים את הפסולת שלהם.
אגב רוב הגיפאים דווקא כן , אבל לא כל המטיילים גיפאים.

שנית החוק כן מתיר לפקחים לנסוע בחוף הים למילוי עבודתם.
לא תראה פקח עם משפחתו וחבריו פותח זולה בחוף. ואם נתקלת תדווח!
ואם לנסוע ביוף לצורך אכיפה זה נראה לך הנחה אז אין לי מה לשכנע אותך.

דבר שלישי.
אני אישית עבדתע עשרות פעמים פעילויות עם הקהילה.
פרויקט שהיה אמור לצאת עם ביס בגין לא יצא לפועל לצערי בגלל איחור בלוז מצד העירייה.
אבל חטיבת גוונים וביס אוהל שרה וביס נופים בוודאי שכן ולא פעם אחת. גם הרצאות בכיתה וגם עבודות בשטח.

לגבי הנופרים.
התחלתי בשנה שלמה של הסברה. שנה שלמה של אזהרות . ושנה שלמה של דוחות.

אנשים מכירים את האיסורים . מכירים ממה הם נובעים וזה לא אכפת להם.
ביניהם גם מורי דרך ומדריכים שהכניסו קבוצות שלמות לרחוץ במים בניגוד לשילוט.

אני מחלק את זמני בין הסברה לציד לפסולת לפיקוח על תשתיות פינוי שבילים התקנת שלטים תיקון נזקים טיפול במיניםולשים סקרים ועןד ועוד...
אז נראה לך שעד שלא אמסור את ההסבר לשמירה על בריכת הנופרים לכל עם ישראל או לכל תלמידי בתי הספר בסביבה אני צריך לעמוד מנגד שבעלימחיים מוגנים סובלים בבית גידול שלהם ולמרות שיש שילוט גדול וברור אז אני אמור לוותר על כך!!?

כתבתי לך במפורש, שאני מביא את עניין הבריכה כדוגמא בלבד.. ולא , אני ממש לא מצפה שתחכה עד שיגדל דור ש"יידע את יוסף". אבל תסכים איתי שזה הדרך שבה צריך ללכת כדי שהדברים יתרחשו. עד שלא תבינו שרק דרך חינוך, חינוך וחינוך, תצליחו להשיג מטרות, לא נתקדם לשום מקום. אני שוב חוזר לדוגמא של המטיילים, כי אני רואה בזה בצלחה וגאווה גדולה. אני רואה שינוי באותם מטיילים שבאו לפני שנה ושנתיים, חסרי מודעות לשמירה על הטבע, חסרי הבנה על הנזק שהם גורמים כשעושים דברים שלא צריך לעשות. וראה זה פלא , אחרי מספר טיולים הם משנים את הגישה. איכפתיים, מנקים אחריהם, מקפידים שלא לפגוע ולא לדרוס.

תראה, יש לי ילדה שתחיה בת 8, יום אחד, חזרה מבית ספר והפכה לי את פח הזבל, כדי להפריד פלסטיק וזבל אחר. מאז כולנו מפרידים באדיקות. מפחד...
מה אני רוצה לומר, רק חינוך מגיל צעיר, ישנה את המודעות. אתם יכולים לאהוב, או לא , אתם יכולים להפיל את האחריות על בתי הספר, מערכת החינוך, על משה רבינו, אבל אם אכפת לכם, כנסו לבתי הספר. רק כך יגיע השינוי.

והשינוי הזה לא יקרה אם הם לא יטיילו, זה לא יקרה אם לא יסבירו להם, ומוקדם ככל האפשר כן ייטב.
עד שלא תשנו את הגישה בעניין הזה, לא תשיגו את המטרה שלשמה כולנו חופרים פה.
וכתב כבר מישהו פה למעלה, כולנו פה חותרים לאותה מטרה, לכולנו איכפת, ולכולנו כואב כשרואים את הנזק שגורמים לטבע.
אז איך ולמה לעזאזל אנחנו נמצאים משני צידי המתרס ?!

יונתןמצפה
25-06-13, 00:21
אלדד,
מתואר מצב בנושא גבולות שמורות טבע - גבולות השמורות מתעדכנים באופן שלא זמין למי שלא מחפש אותו באופן מאוד רציני באתר המיפוי. אם להרחיב - בהנחה שאדם סביר מטייל עם המפות הכי מעודכנות אבל גבולות השמורה לא מעודכנים בהן במקרים מסויימים - הוא נדון לכישלון במקרים רבים.

אני, כדוגמה - כשאני מטייל בשטח, אני עושה זאת ללא מחשב נייד עם גישה לאינטרנט מהיר. מה לעשות, אני מטייל עם מפות מודפסות. וכמה שעות לפני החשיכה אני מסתכל במפה, רואה היכן חניום הלילה הקרוב, או היכן גבול השמורה בכיוון הטיול, ודואג לצאת מהשמורה או להגיע לחניון הלילה בזמן לפני החושך. לא, אני לא מתכנן את הטיול מראש. אני מספיק אחראי ומספיק מנוסה כדי לא להתברבר ולהיות מצוייד במפות אמיתיות של כל השטח לכל מקרה ולהשאיר את האופציות פתוחות.

אבל עם המצב שבו המפה לא תמיד מעודכנת - אני עלול למצוא את עצמי מול פקח, שבצדק יטען שאני בתוך שמורת טבע. ואז, לצאת מהשמורה יהיה כרוך בנסיעה בחושך (ולפעמים רחוק מאוד), ובאופן כללי לתחושת תסכול של מי שעשה הכל לפי הספר ומצא עצמו מפר חוק. ונכון שידיעת החוק אינה פוטרת, אבל יש גם מבחן הסבירות.

אז מה אני מציע? מקובל בתחומים רבים של החוק להחיל תקופת GRACE, שיכולה במקרה הזה להיות עד שמתעדכנות המפות הזמינות לציבור (כאמור - רוב הציבור לא מטייל עם אתר המיפוי פתוח מולו על המחשב הנייד) - בתקופה הזו, בהגדרה ולא כשיקול דעת של הפקח להיות נחמד או לא - אפשר להחליט כי הפקח יסביר ויתריע - ומרגע שהמפות המודפסות ובתוכנות הניווט התעדכנו - אפשר ורצוי לאכוף.

אל תשכחו שהציבור המטייל הוא לא הציידים ולא גנבי חול ולא שופכי פסולת הבניין, וכמעט כתבתי ולא אלו שנוסעים על החוף, אבל אני מוותר. (זה בציניות, כן? ) פשוט חבל שחלק מהציבור הזה ירגיש מתוסכל ממפגשים עם אנשיכם, שלאותם המטיילים ולהם יש הרבה מהמשותף.

אסף.

אסף,
כהרגלך כתבת את הדברים בצורה ברורה ועניינית. קלעת בדיוק לנקודה.
אממה, אני לא חושב שאתה תופתע אם אכתוב שברט"ג רואים בציבור המטיילים שתיארת מיעוט. מיעוט שולי וזניח.
להבנתי, הם מוצאים לנכון לנתב את עיקר המשאבים במסה העיקרית, ומסה זו כידוע לא מטיילת כפי שתיארת.
אסביר בעזרת שתי דוגמאות:
1. בחגים- שלטי הסבר ענקיים בירידה לכל שביל מסומן, בהם מופיע האיסור לרדת משבילים מסומנים בצבע ואיסור לינה במה שאינו חניון לילה מוכרז.
אין התייחסות לכך שהדבר תקף רק לשמורות טבע. נהפוכהו, במקרים רבים השלטים מוצבים אף במקומות אשר אינם שמורות טבע כלל... (אז מה זה משנה היכן גבול השמורה?)
2. ניתוב אבנים בשבילים מחוץ לשמורות טבע.
הרעיון ברור- שיטת העבודה נבנית לפי הרוב. זה שיש מיעוט שעשוי להקלע למצב מביך ומתסכל, למרות שניסה לעשות הכל לפי הספר זה לא משנה לתפישת העבודה. יש שיגידו שאותו מיעוט הוא מתחכם: למה אתה מחפש להיות שונה? תטייל כמו כולם וזהו.. ככה הרבה יותר קל לנהל את העבודה...

התוצאה הישירה של זה היא קבוצת מטיילים מתוסכלת, שמרגישה נרדפת, ועם מעט מאוד מרחב מחייה לתחושתם. אבל הקבוצה הזו היא מיעוט מצומצם.. אז למה בכלל לטרוח?!

כן, גם אני מטייל בדרך שתיארת. לפני טיול ארוך אני מעמיס את הרכב במים, דלק ועצים ונכנס לשטח. לרוב, המפות בכלל אי שם בבגאז' (הרבה יותר כיף לשוטט במדבר מאשר לנסוע כשבכל רגע העיניים במפה...) בד"כ התכנון מסתכם באיתור מרחבי טיול שירחיקו אותי מגבולות השמורות. את המפה אני פותח כשאני יודע שאני מתקרב לגבולות השמורה. ואז עושה אחת משתי אפשרויות כפי שכתבת:
או שאני עולה על שביל מסומן ומחפש חניון לילה (וכבר נכתב כאן על איכות מיקום החניונים לא פעם), או שאני מתרחק מגבולות השמורה עד כמה שניתן ומחפש אתר ארעי להתמקם בו. לצערי, כיום אני מאוד חושש מאופציה ב' מהסיבות שהוזכרו לעיל, למרות שאין שום חוק האוסר זאת. מתסכל, כבר אמרנו?
בהערת אגב אומר, שלינה באתר ארעי שכזה גורמת לי בד"כ לפנאטיות מוגברת בשמירה על הסביבה כדי להשאיר את המקום בדיוק כפי שהיה ללא הסימנים הנלווים לכל חניון לילה מוכרז: אני מטמין את המדורה בבור שאני חופר מראש, מתמקם בד"כ באפיק נחל כדי למנוע פגיעה במרקם הקרקע, מטשטש בבוקר את סימני הגלגלים/מזרנים וכד'. בחניון לילה- הנזק הוא כבר כ"כ גדול שאני לא מוצא שום טעם.

ואחרי כל המגילה הזו, אלדד- הבמה שלך....!

taylorh
25-06-13, 06:02
החוק לאיסור נסיעת כלי רכב בחוף הים מתיר נסיעת כלי רכב לצרכי פיקוח , בטחון והצלה , פקחי רט"ג שנוסעים על חוף הים לא עושים זאת לשם ההנאה אלא לצורך מילוי תפקידם וביצוע משימות אליהן נשלחו מטעם מדינת ישראל.

לדעתי האישית בלבד יש כאן בעיה קשה ויסודית בסדר העדיפויות.
וגם צביעות לא מעטה.
עניין של פילוסופית חיים כנראה....
מדוע?
כאשר מדובר בהקמת טיילת או פרוייקט נדלן , לא תהיה בעיה בהרס החוף והטבע . השחיתות הכספית קודמת.
העדפת הצב על האדם זו גם סוגיה שלטעמי יצאה מפורפורציה.
אתם אנשי רשטג המקבלים כספים מאיתנו +בונוסים שמנים בדמות דוחות
במקום לשרת אותנו דואגים לצבים.
מדוע מדינת חלם? תראה איזה מבצעים אתה מארגן נגד הגיפים , כמעט מלחמה
בשביל מה? תדאגו לחוף יעודי לרכבי שטח ופתאום הבעיה תפחת פלאים.
או אז , תטפלו רק במתפרעים המסכנים את הציבור.
אנחנו מדינה שלא יכולה לסבול שאנשים נהנים
יש לנו צרות עין כזו . מן מחלת נפש מיוחדת . זו ממש תופעה
ידידי אלדד
במקום להלחם בגיפאים , תבוא ותסייע במציאת פתרונות לגיפאים
אתם שם למעלה מקבלי ההחלטות , תשנו גישה
הטבע נועד לנו להנות ולשמור עליו.
תתעסקו יותר בטיפוח , בהדרכה פתיחת דרכים שסתם חסומות למטיילים ללא הצדקה
אבל אתם בחרתם במלחמות
ובעיקר בגזילת כספינו באמתלה של פיקוח ואכיפת החוק

orend
25-06-13, 08:18
וגם צביעות לא מעטה.
מדוע?
כאשר מדובר בהקמת טיילת או פרוייקט נדלן , לא תהיה בעיה בהרס החוף והטבע . השחיתות הכספית קודמת.
ידידי אלדד
אבל אתם בחרתם במלחמות
כל מילה בסלע. הוצאת לי את המילים מהמקלדת.

Pageup
25-06-13, 12:30
אם יהיה חוף לג'יפאים אני בטוח לא אבקר בו, אבל, הדבר יקטין
את כמות האנשים שפורעים חוק.
זה בדיוק כמו מסלול מרוץ שניתן להכנס אליו בתשלום שיפחית את
כמות המשתוללים בעליות סדום.
מה הבעיה? זה יקטין את כמות הדוח"ות וכמות הפרסומים בעיתונות
על מבצעי אכיפה. ומה אז? לא תהיה להם דרך להוכיח שהם עושים
משהו.

אפרים
25-06-13, 12:49
וגם צביעות לא מעטה.
מדוע?
ידידי אלדד
אבל אתם בחרתם במלחמות
ירון חבל על הזמן שלך.
תמיד יימצאו סיבות למה להם מותר ולך אסור..
חכמים על חלשים.
בא נראה אותם חכמים על מדינת הבדואים בדרום.מהם הם משקשקים.
אין כאן בכלל דו שיח.
בזבוז זמן.

taylorh
25-06-13, 13:15
ממה אתה חושש אפרים

בוא וספר לנו

boaz avrahami
25-06-13, 13:51
אולי מה שאתה כותב אפרים מסביר למה יותר אזרחים בוחרים דפוס עברייני.

גם אני בתחושה שהרשויות בוחרות לרכז את המאמץ איפה שיותר קל ועושה יותר כסף לקופה הציבורית.
יקפיצו מסוקים לתפוס שני ילדים על טרקטורון בים אבל לא יגעו בבדואים בדרום...

גם לא ברור לי המוטיבציה הגדולה של הרט״ג עם החופים.
החוק בעיקרון נולד לשמור על מתרחצים ולא על הטבע שממילא מחולל שם בידי הרשויות ובעלי ממון.

אפרים
25-06-13, 14:41

גם אני בתחושה שהרשויות בוחרות לרכז את המאמץ איפה שיותר קל ועושה יותר כסף לקופה הציבורית.

החוק בעיקרון נולד לשמור על מתרחצים ולא על הטבע שממילא מחולל שם בידי הרשויות ובעלי ממון.
בועז עליך אני מתפלא.
איך לא ברורה לך המוטיבציה ???? 1.000 ש"ח קנס לכל רכב תכפיל ב XXXXX ואז בטח תבין.
הם לא מחפשים סדר ושמירה,זה רק תרוץ כדי לרוקן לנו את הכיסים.
אשתי שתחייה בעלת גן ילדים ולימדה אותי שכאשר ילד משחק בחפץ אסור ,לא אומרים לו לא אלא נותנים לא חפץ אחר שישחק.
לנו סגרו את הגישה לחופים לנחלים ווווווו מה קרה ???????????? אי אפשר גם לנו לתת גישה לחוף מסודר שיתאים לצרכים שלנו.אנחנו פחות טובים מבעלי היאכטות שמקבלים מרינה וכל מה שכרוך בזה.

פשוט גועל נפש.
לא סופרים אותנו.

Tourist
25-06-13, 15:02
אשתי שתחייה בעלת גן ילדים ולימדה אותי שכאשר ילד משחק בחפץ אסור ,לא אומרים לו לא אלא נותנים לא חפץ אחר שישחק.

כמו שעושים עם הבדואים והפלסטינים ?
לא יודע.... אני 18 שנה מחנך גילאי תיכון... לא זה לא.... אבל אולי אנחנו מאסכולות שונות.... :)

אפרים
25-06-13, 16:10
כמו שעושים עם הבדואים והפלסטינים ?
לא יודע.... אני 18 שנה מחנך גילאי תיכון... לא זה לא.... אבל אולי אנחנו מאסכולות שונות.... :)דן
אם אילו שסוגרים הכללללל הם מהאסכולה שלך אז הבעייה ברורה יותר.
כנראה שצריך לקחת אתכם לאיזה חינוך מחדש לגן של אישתי ;)

Tourist
25-06-13, 16:33
דן
אם אילו שסוגרים הכללללל הם מהאסכולה שלך אז הבעייה ברורה יותר.
כנראה שצריך לקחת אתכם לאיזה חינוך מחדש לגן של אישתי ;)

(למה דן ?)

ממש לא בראש של הרט״ג
רק חששתי שתתחיל לחלק שטחים לבדואים ולפלסטינים בשביל שיפסיקו לעשות מה שאסור...

תגידו, שירשור נחמד, אבל מתי מגיעות התשובות לשאלות ?

אלדד פלד
25-06-13, 17:06
תשומת לבכם:
http://www.mako.co.il/news-law/crime/Article-86b9c54af0b7f31004.htm?sCh=31750a2610f26 110&pId=786102762
אלדד

אלדד פלד
25-06-13, 17:13

קל? אתה מוזמן להצטרף אלינו לשבת אחת ובסופה לומר האם זה קל?

אלדד פלד
25-06-13, 17:26
בועז עליך אני מתפלא.
איך לא ברורה לך המוטיבציה ???? 1.000 ש"ח קנס לכל רכב תכפיל ב XXXXX ואז בטח תבין.
הם לא מחפשים סדר ושמירה,זה רק תרוץ כדי לרוקן לנו את הכיסים.
לנו סגרו את הגישה לחופים לנחלים ווווווו מה קרה ???????????? אי אפשר גם לנו לתת גישה לחוף מסודר שיתאים לצרכים שלנו.אנחנו פחות טובים מבעלי היאכטות שמקבלים מרינה וכל מה שכרוך בזה.

פשוט גועל נפש.
לא סופרים אותנו.
צר לי לאכזב אותך , זו ממש לא המוטיבציה - המוטיבציה היא שמירת טבע , הגנה על בית גידול חשוב מאד זו המוטיבציה.
מעולם אבל מעולם לא קבעה הרשות מכסות או הגדירה כמות דוחו"ת מינימלית לפקחיה.
אנחנו לא קמים בבוקר ומחפשים איך לרוקן כיסים זה אפילו לא קרוב לנושאים החשובים בהם אנו עוסקים.
הדימוי של ילד שלקחו לו את הצעצוע נחמד מאד אבל הילד יכול לבחור האם לשבת ולבכות או לחפש צעצוע אחר במקום זה שאיננו.
אני לא פוסל בכלל אפשרות להקצות איזור לג'פאים אבל זה בפירוש לא תפקידה של הרט"ג . אתה מוזמן לקדם את הנושא או להמשיך "לבכות" שלקחו לך את הצעצוע.
אלדד

boaz avrahami
25-06-13, 17:30
קל? אתה מוזמן להצטרף אלינו לשבת אחת ובסופה לומר האם זה קל?

אפשר בבקשה שתי שבתות?
אחת בים והשניה במלחמתכם מול הבדואים.
אם טעיתי אני מתחייב להודות בפומבי ;-)

אגב למיטב הבנתי חוק החופים נועד למנוע סיכון מתרחצים שאם לא כן למה הוא אינו שנורת טבע או מדוע איכם נותנים דוחות על פגיעה בערכי טבע?

חוצמזה לא נתן לך לשכוח שאתה חייב תשובה על גבולות השמורות.

אז בלי יחסי ציבור, תכבד אותנו בתשובות רציניות בבקשה

אלדד פלד
25-06-13, 17:38
אלדד,

אסף.
אסף ,
העלתי את הנושא ברשות ואני מקווה שבעתיד הקרוב אעביר תשובה מסודרת יותר. אני בהחלט מסכים באשר לתקופת הסתגלות והסברה טרם ביצוע אכיפה. אנו עושים זאת בתחומים שונים למשל סגירת אזורים לדייג , שינוי שעות פתיחה / סגירה באתרים ועוד.
אנחנו לא ממהרים לכתוב דוחו"ת והיד ממש לא קלה על העט בטח לא במקומות בהם נעשה שינוי כלשהו.
זה מאד דומה לנסיעה עם אורות בחורף - בימים /שבועות הראשונים שוטרי התנועה מעירים , כותבים אזהרות כדי לתת לציבור "תקופת הסתגלות" - כך גם אנו.
אלדד

אלדד פלד
25-06-13, 17:44
אפשר בבקשה שתי שבתות?
אחת בים והשניה במלחמתכם מול הבדואים.
אם טעיתי אני מתחייב להודות בפומבי ;-)

אגב למיטב הבנתי חוק החופים נועד למנוע סיכון מתרחצים שאם לא כן למה הוא אינו שנורת טבע או מדוע איכם נותנים דוחות על פגיעה בערכי טבע?

חוצמזה לא נתן לך לשכוח שאתה חייב תשובה על גבולות השמורות.

אז בלי יחסי ציבור, תכבד אותנו בתשובות רציניות בבקשה
הרשות לקחה על עצמה את ביצוע האכיפה בחופי הים אך ורק בגלל החשיבות לשמירת טבע והגנה על בית הגידול החולי. כמובן שההפרעה לציבור מצטמצמת גם היא לאור פעולות האכיפה שלנו.
עניתי לגבי גבולות השמורה לאסף.
תשלח לי בבקשה את הנייד שלך ואדאג שתצטרף לפעילות שלנו במועד שמתאים לך.

boaz avrahami
25-06-13, 17:58
שלחתי.
הכדור אצלך

opl
25-06-13, 18:06
הדיון הזה נגוע בשנאה... שנאה שגורמת לכם להתעסק בתפל. שנאה שגורמת לכם מידית להגיע למסקנות בלי שום עובדות או במינימום - נסיון ללמוד את הנושא... ראיתם רכב של פקח על החוף מיד החלטתם שהוא מעל החוק/עושה מה בא לו/מטייל להנאתו וכו. גם אחרי שנתנו לכם הסבר לגיטימי להחריד אתם בשלכם...

בועז מהנסיון הזעום שלי בנושא - לכשתצתרף לרטג לסיכול ציד לא חוקי וכו עדיף שלא תביא איתך בשר ברכב שמא הכלבים לא יעלו על עקבות הריח שלך ויבואו אליך :-)

אפרים
25-06-13, 18:31
צר לי לאכזב אותך , זו ממש לא המוטיבציה - המוטיבציה היא שמירת טבע , הגנה על בית גידול חשוב מאד זו המוטיבציה.
אנחנו לא קמים בבוקר ומחפשים איך לרוקן כיסים זה אפילו לא קרוב לנושאים החשובים בהם אנו עוסקים.
הלדימוי של ילד שלקחו לו את הצעצוע נחמד מאד אבל הילד יכול לבחור האם לשבת ולבכות או לחפש צעצוע אחר במקום זה שאיננו.מזכיר לי את הבדיחה על ההוא
שהלך לקנות טרקטור וראה שאין לו מספיק כסף אז קנה זיתים.
אני לא פוסל בכלל אפשרות להקצות איזור לג'פאים אבל זה בפירוש לא תפקידה של הרט"ג . אתה מוזמן לקדם את הנושא או להמשיך "לבכות" שלקחו לך את הצעצוע.
אל דאגה,אני כבר 16 שנים חי בשוויץ וזה הרבה בזכות החוקים הדרכוניים של היושבים בחלונות הגבוהים.וכשאני מגיע לארץ עדיין יוצא לטיולי שטח עם החברה הנחמדים מהאתר שלא רוצים להחליף צעצוע.
אלדד

גם אתם ברט"ג יכולתם להגדיל ראש ולהציע חלופות ובכך הייתם מצמצמים את הנזקים שאותם אתם רוצים למנוע.
הבעייה שהפיל כל כך גדול שהוא בכלל לא יודע שגם הזנב שייך לו.

taylorh
25-06-13, 19:51
הדימוי של ילד שלקחו לו את הצעצוע נחמד מאד אבל הילד יכול לבחור האם לשבת ולבכות או לחפש צעצוע אחר במקום זה שאיננו.
אלדד

בוא לא נבלבל בין הנושאים.

חוק איסוק נהיגה בחופים אינו קשור לשמירת הטבע אלא להגן על המתרחצים.

עברתי על כל סעיפי החוק ואין בו שום איזכור לשמירת טבע ובתי גידול.

כלומר מחוץ לשמורות הטבע אין לפקחים סמכות לגונן על צבים

עם זאת יש סמכות אכיפה על חוק ה 100 מטר הדפוק.

ולגבי המוטיבציה בגביית דוחות , מאז בריאת העולם זאת היתה המוטיבציה הכי חזקה

אז לא למכור לנו לוקשים

ד ו ר ו ן
25-06-13, 20:12
אין לי שום בעיה עם איסור נסיעה על החוף, לדעתי זה חוק נכון שמפריד בין מתרחצים לרכבים.
אני גם לא חושב שבמציאות בארץ, של מעט מאד שטח חופי, יש אפשרות ליצור חוף לג׳יפים.

יש לי בעיה קשה עם יישום החוק, בין השאר ובעיקר ע״י פקחים.
מה הקשר בין כוונת המחוקק לשמור על בטיחות המתרחצים, צבים ובע״ח שחיים בחלק החופי שקרוב למים, ובין נסיעה על דרכי עפר שקיימות בטווח של פחות מ-100מטר מקו המים?

יש לא מעט מקומות בארץ שיש דרכי עפר שמגיעות לטווח של פחות מ-100 מטר מקו המים שבין-רגע הפכו ללא חוקיות.
דרך העפר ליד פלמחים, הציר שמחבר בין אשדוד לניצנים וכו׳.
אפילו כביש החוף בחלקו ״אינו חוקי״, בגלל הטווח, אז מה ההבדל בינו לבין אותן דרכים?

הייתי שמח לשמוע מאלדד התייחסות לסוגיה הזו.

אלדד פלד
26-06-13, 07:34
בוא לא נבלבל בין הנושאים.

חוק איסוק נהיגה בחופים אינו קשור לשמירת הטבע אלא להגן על המתרחצים.

עברתי על כל סעיפי החוק ואין בו שום איזכור לשמירת טבע ובתי גידול.

כלומר מחוץ לשמורות הטבע אין לפקחים סמכות לגונן על צבים

עם זאת יש סמכות אכיפה על חוק ה 100 מטר הדפוק.

ולגבי המוטיבציה בגביית דוחות , מאז בריאת העולם זאת היתה המוטיבציה הכי חזקה

אז לא למכור לנו לוקשים

נכבדי,
אתה טועה ומטעה - צבי הים הם חיות בר מוגנות ללא קשר למקום המצאם , גם יימצא צב בסלון ביתך הצב מוגן כך שאין משמעות למיקום.
לגבי חוק איסור נסיעה , גם אם אין בחוק אזכור בנוגע לבתי גידול עדיין רואה בו הרשות חוק אשר מספק הגנה חשובה על בית הגידול ולכן עוסקת בו.
בנוגע למוטיבציה לכתיבת דוחו"ת - הסברתי פעם אחת ואני לא מתכוון להתווכח או למכור "לוקשים" זאת האמת ואלה הם פני הדברים .
אלדד

אלדד פלד
26-06-13, 07:35
שלחתי.
הכדור אצלך
מספר הטלפון שלך הועבר לפקח - תוזמן לפעילות פיקוח ואכיפה.
אלדד

אלדד פלד
26-06-13, 07:40
אין לי שום בעיה עם איסור נסיעה על החוף, לדעתי זה חוק נכון שמפריד בין מתרחצים לרכבים.
אני גם לא חושב שבמציאות בארץ, של מעט מאד שטח חופי, יש אפשרות ליצור חוף לג׳יפים.

יש לי בעיה קשה עם יישום החוק, בין השאר ובעיקר ע״י פקחים.
מה הקשר בין כוונת המחוקק לשמור על בטיחות המתרחצים, צבים ובע״ח שחיים בחלק החופי שקרוב למים, ובין נסיעה על דרכי עפר שקיימות בטווח של פחות מ-100מטר מקו המים?

יש לא מעט מקומות בארץ שיש דרכי עפר שמגיעות לטווח של פחות מ-100 מטר מקו המים שבין-רגע הפכו ללא חוקיות.
דרך העפר ליד פלמחים, הציר שמחבר בין אשדוד לניצנים וכו׳.
אפילו כביש החוף בחלקו ״אינו חוקי״, בגלל הטווח, אז מה ההבדל בינו לבין אותן דרכים?

הייתי שמח לשמוע מאלדד התייחסות לסוגיה הזו.
החוק קובע 100 מ' מקו המים , החוק לא מבחין בין דרך עפר לקוליס כך שאם הדרך (שאינה דרך סטטוטורית כמובן) נמצאת בתחום , הנסיעה עליה אסורה.
ברוב המקרים מדובר בשבילים שנפרצו או שנהוג לנסוע עליהם מחוף לחוף.
אלדד

אלדד פלד
26-06-13, 08:06
אסף, ההצעה שלך אינה פרקטית. היא יכולה הייתה להיות פרקטית, אם הרשות הייתה מוציאה מפעם לפעם מפות עדכניות ונאמנות (דגש על הנאמנות) מטעמה. אבל היא לא. גם לא בדיעבד. גם חיפוש אונליין לא יעזור לך. המפות באתר משרד הפנים אינן מעודכנות - מבדיקה שלי לפני מספר ימים. האפשרות היחידה שלך היא לעקוב אחרי אכרזות של שמורות טבע על ידי שר הפנים ולהתחקות אחרי התשריטים שצורפו לאכרזות האלו. סיפר לא פשוט וגם לא זול.

הסיפור אפילו עגום יותר, כאשר אתה מבין שהפקחים (ואפילו בעלי תפקידים בכירים יותר ברשות, הרבה יותר בכירים), כלל לא מבינים ולא יודעים איזה פרסום מחייב ואיזה לא. אני מכיר באופן אישי מספר דיונים בבתי משפט שנסתיימו באופן מביך עבור הרשות - רק משום שהפקחים (בדרך כלל לא באשמתם - אף אחד לא טרח להסביר להם כיצד צריך להתנהג בבית משפט) הוצגו ככלי ריק.

אני מאלה שחושבים שתפקיד הפקחים הוא חשוב (מאוד) ורק מצטער שאף אחד לא טורח להסביר להם את מלוא האספקטים של תפקיד זה ולפחות להעביר להם כמה תובנות יסוד של השיטה הדמוקרטית או של עקרונות המנהל התקין (מילים גבוהות - אבל כמעט כל אחד מהמגיבים למעלה חזר עליהן, במילותיו שלו).

ולאלדד פלד - אם אני לא טועה, בראשית דבריך ביקשת שהדיון יהיה מכובד ומנומס. להגיב באופן ענייני או בכלל לשאלות ותהיות שהועלו כאן, זה אלף-בית של נימוס וכבוד לזולת. נאה דורש, נאה מקיים.
עמי שלום,
אני משתדל לענות באופן מכובד ומנומס זו דרכי בלי קשר לפורום כך שהערתך בנוגע לכבוד לזולת לא מובנת לי כלל ועיקר.
דיוני הרשות בבית המשפט פתוחים לעיון הציבור באתר בתי המשפט , בדומה לכל גוף אכיפה גם לנו יש הצלחות ויש כשלונות בבית המשפט , אספר לך מה שאינך יודע ו(לכן אתה קובע בכזו נחרצות ש"אף אחד לא טרח להסביר להם") וזה שאחת לחודשיים יש פורום משפטי/אכיפה בו נוטלים חלק אנשי מטה , משפט , תביעה, חקירות והממונים במחוזות ובו דנים בתיקים משפטיים , מתחקרים ארועים ברמה מאד מקצועית ומעמיקה במטרה ללמוד , ללמד , להפיק לקחים וליישם אותם בשטח.
אני לא מכיר הרבה גופים מקבילים שמשקיעים בהכשרה , לימוד וחניכה כמו הרשות . היום למשל מתקיים שיעור חודשי לפקחי מרכז בנושא עובדים זרים שכולל בין היתר לימוד מנהגים , תרבות וכללי נימוס בבואנו לבצע אכיפה בתחום כך שיש גם יש מי שמלמד , מסביר , חונך ומפיק לקחים.
אלדד

boaz avrahami
26-06-13, 08:21
אין כמו החוק בשביל להדגים אכיפה נבזית וקנטרנית שלא משיגה שום מטרה מלבד לדפוק את האזרח שמנסה לכבד את החוק.

שמעתי סיפורים על אנשים שחנו על דרך רחוקה מאוד מקו המים וחטפו קנס.
ברור שאותם אזרחים הפנימו את החוק וחנו במקום שבו הם אינם מסכנים מתרחצים והלכו ברגל למים.
ואז מגיע פקח מנוול עם פנקס גדול ונותן קנס שאי אפשר כמעט לערער עליו.
ואם הוא פוגש ערס אז זה גם ממשיך לאלימות...
לא יודע כבר מי צודק פחות

אלדד פלד
26-06-13, 08:34
אין כמו החוק בשביל להדגים אכיפה נבזית וקנטרנית שלא משיגה שום מטרה מלבד לדפוק את האזרח שמנסה לכבד את החוק.

שמעתי סיפורים על אנשים שחנו על דרך רחוקה מאוד מקו המים וחטפו קנס.
ברור שאותם אזרחים הפנימו את החוק וחנו במקום שבו הם אינם מסכנים מתרחצים והלכו ברגל למים.
ואז מגיע פקח מנוול עם פנקס גדול ונותן קנס שאי אפשר כמעט לערער עליו.
ואם הוא פוגש ערס אז זה גם ממשיך לאלימות...
לא יודע כבר מי צודק פחות
מר בועז אברהמי הנכבד,
אני בשום אופן לא מוכן לנהל שיח עם מי שקורא לפקחים מנוולים , אני מבקש שתחזור בך מייד מאמירה זו.
אלדד

boaz avrahami
26-06-13, 08:41
חוזר בי.
תחליף את המילה מנוול במרושע או נבזה.

את העיקרון של התעללות באזרח הבנת?
זה מה שמרגיש האזרח הסביר כאשר הוא יצא לטייל וניסה בכל כוחו לשמור על החוק.

וזאת אני כותב כמי שלא מתקרב לחוף בכלל

אלדד פלד
26-06-13, 08:49
חוזר בי.
תחליף את המילה מנוול במרושע.
את העיקרון של התעמרות באזרח הבנת במקרה או שאתה נתפס לעלבון?

וזאת אני כותב כמי שלא מתקרב לחוף בכלל
מה שהבנתי זה שמי שמכנה אוכפי חוק במילות גנאי כאלה או אחרות הוא מי שמזלזל בחוק ומי שמזלזל בחוק הוא מי שלי כאיש אכיפה אין שום עניין לקיים עמו שיח ולכן אין שום טעם מבחינתי להמשיך ולשוחח איתך או לבזבז זמן בלנסות ולהסביר לך , שיהיה לך רק טוב.

boaz avrahami
26-06-13, 08:56
אולי הגיע הזמן שתנסה לראות את המטבע משני הצדדים.

יום אחד לא יהיה לך פנקס ביד ולא תשמח לפגוש איש עם פנקס שרושם לך דוח כי נסעת 95 ולא 90.
אותה האנלוגיה אם הצלחת להתעלות על ההעלבות האוטומטית.

אגב- מנוול, רשע, נבזה - אינן מילות גנאי להבנתי.
מדובר בתאור תכונות שליליות אבל בשפה נקיה ומכובדת ולא בכדי להעליב.

taylorh
26-06-13, 09:12
נכבדי,
אתה טועה ומטעה - צבי הים הם חיות בר מוגנות ללא קשר למקום המצאם , גם יימצא צב בסלון ביתך הצב מוגן כך שאין משמעות למיקום.
לגבי חוק איסור נסיעה , גם אם אין בחוק אזכור בנוגע לבתי גידול עדיין רואה בו הרשות חוק אשר מספק הגנה חשובה על בית הגידול ולכן עוסקת בו.
בנוגע למוטיבציה לכתיבת דוחו"ת - הסברתי פעם אחת ואני לא מתכוון להתווכח או למכור "לוקשים" זאת האמת ואלה הם פני הדברים .
אלדד
כיצד אני יכול להטעות כאשר אני קורא את סעיפי החוק המונחים לפני?
חוק הוא חוק.
יתכן ואתם רוכבים על החוק ונותנים לו פרשנות שלכם שאיננה כתובה בו כלל.
בסוף הפרשנות שלכם באמת תגיע עד מרפסות ביתנו
כבר לא נראה מופרך

taylorh
26-06-13, 09:20
מר בועז אברהמי הנכבד,
אני בשום אופן לא מוכן לנהל שיח עם מי שקורא לפקחים מנוולים , אני מבקש שתחזור בך מייד מאמירה זו.
אלדד

בוא ותתיחס לגופה של הסוגיה
מדוע מחלקים דוחות לאזרחים שהפנימו את החוק והחנו רחוק מאוד מהמים

הלכו ברגל ולא סיכנו עובדי אורך?

מה זה עם לא מעשה נוולה?

מה זה אם לא לדפוק את האזרח?

אולי שבבדיקת מטר רץ היו רק 99 וחצי מטר מהמים?
מה זה אם לא בצע כסף?

יונתןמצפה
26-06-13, 09:27
אלדד בוקר טוב.
חשוב לי להבהיר שרוח הדיון בהודעות האחרונות אינה מייצגת את כל משתתפיו.
ועכשיו אפשר אולי להתמקד בעוד כיוונים שעלו מהדיון הזה (?).
שאלות שטרם קיבלו התייחסות:
1. סיבת סגירת מעלה שגיא לתנועה
2. אישור נסיעה לטרקטורוני דישון בקטע הנחל הסגור של נחל דישון
3. נושא גבולות שמורה ושמורות מוכרזות/מוצעות- אי בהירות לגבי עדכניות המידע והיכולת לדעת בזמן אמת את מעמד השטח מבחינה אכיפתית.
4. מדיניות האכיפה של חוק שמורות הטבע גם באזורים שאינם שמורה ולא רק כלפי פגיעה בערכי טבע מוגנים (עלה כאן מספר פעמים).

אני מאמין שהתייחסותך באופן ענייני לשאלות אלו תפיק רוח רעננה לשרשור הזה ואולי אף תחדש מעט את האמון שאבד לחלק המכובד של המגיבים ברצינות שלו.

ואני מדגיש שוב, אל תסיק מרמת הדיון בתגובות האחרונות על אופי כל משתתפיו. אני יכול להגיד לך שאני לא נמנה עם אלו שתוקפים אותך ללא אבחנה ואני יודע שיש עוד כאלו. אני כן מאוכזב מחוסר המענה לשאלות שנשאלו למרות הצהרת הכוונות הראשונית שהעלת...

מקווה להתייחסותך העניינית.

יונתן (שהיו לו ועדיין יש לו לא מעט חברים פקחים...)

נמרוד
26-06-13, 09:44
בוא ותתיחס לגופה של הסוגיה
מדוע מחלקים דוחות לאזרחים שהפנימו את החוק והחנו רחוק מאוד מהמים

הלכו ברגל ולא סיכנו עובדי אורך?

מה זה עם לא מעשה נוולה?

מה זה אם לא לדפוק את האזרח?

אולי שבבדיקת מטר רץ היו רק 99 וחצי מטר מהמים?
מה זה אם לא בצע כסף?

אם מבקשים התייחסות לגופה של סוגייה, אז צריך להעלות מקרה או מקרים ספציפיים לדיון - מקרה מדויק שבו נגרם לך או למישהו אחר עוול. בטוח יש מקרים כאלו - והיה לפחות אחד כזה מדווח בפורום לאחרונה - אבל עד כמה הם מייצגים את הכלל, זו השאלה? על כל מקרה כזה, כמה מקרים נגמרו בהזהרה בלבד?

אני הייתי מציע לאלדד, כדי להתקדם לאן שהוא בסוגייה הזאת של אכיפת חוק ה100 מטר, לנסות להשיג לנו נתונים, כמו:

כמה דוחות כאלו (ובאילו סכומים) - נרשמים בכל שנה מאז החוק נכנס לתוקף? (זה כבר ילמד משהו על סדר הגודל של האכיפה, ועל המוטיבציה לכאורה)

פילוח של הדוחות שניתנו - לפי חופים, לפי סוגי רכבים (טרקטורונים, אופנועים, ג'יפים?), אולי באמת לפי מרחק מהמים...

ובתור מנהל פורום, מתוך מטרה לשמר את רמת הדיון ולא להבריח את אלדד מכאן ולגרום לו להרים ידיים - אנא, הנמיכו את הווליום במקלדת, בואו נכתוב גם אנחנו בצורה עניינית.

השמשוני יחיעם
26-06-13, 14:32
צהרים טובים,,,( מקליד בקלילות שלא ישמע כצעקה).

על פי מיטב הבנתי וניסיוני קיים הבדל בין אחריות על ביצוע מדיניות אכיפה לבין קביעת מדיניות,, ומר אלדד פלד הנכבד אחראי על ביצוע מדיניות האכיפה .

הכל כמובן במסגרת הוראות החוק.

ולכן אל לנו לבוא אליו בטענות לגבי מדיניות הרשט"ג .

מאחר ולאחרונה (כאן בדיון) עולה נושא האכיפה של חוק איסור הנהיגה על חוף הים. מן הראוי שלפני שכולם מתלהמים הן ה"עבריינים" והן ה"אוכפים" שנעיין בהנחיות שהוציא משרד הפנים (האחראי על ביצוע החוק) כיצד יש לבצע את האכיפה הלכה למעשה.

http://www.moin.gov.il/Legislation/IsurNehigaBerechev.pdf

תודה על ההקשבה

ד ו ר ו ן
26-06-13, 17:47
אלדד,
מה אתה מגדיר כדרך ססטוטורית?

boaz avrahami
26-06-13, 17:52
המינוח מתיחס לדרך המעוגנת בתב״ע

ד ו ר ו ן
26-06-13, 17:59
לפי ההגדרה הזו רוב הסמ״ש״ לא תקף.

אני מעוניין לשמוע את אלדד.

vito666
26-06-13, 18:00
אלדד פלד שלום
רציתי לשאול ספציפית לגבי הקטע שבין חוף הבונים לנווה ים.
יש לי נטייה להתנחל בקטע הזה כמה וכמה פעמים בשנה.

vito666
26-06-13, 18:01
המשך:
תמיד נוסע כמה שיותר רחוק מהמים(נראה כמו 100 מטר
אבל אולי זה 85),האם אני עבריין?יש לי סיכוי לקבל שם דו"ח ?
תודה

thebips
26-06-13, 18:16
אלדד,
מה אתה מגדיר כדרך ססטוטורית?

דרך סטטוטורית הינה דרך מיועדת על פי תכנית סטטוטורית מאושרת תכנית מתאר ארצית מחוזית מקומית או תכנית מפורט דרך סטטוטורית לא בהכרח קיימת בפועל או מתייחסת למאפיינים של דרך הקיימת בפועל

http://www.justice.gov.il/NR/rdonlyres/1DD4132C-4723-46B4-8B22-5F2215B1FA50/21832/pitaron_tichnun_a_050810.pdf

ד ו ר ו ן
26-06-13, 18:40
חברה,
תודה על הרצון לסייע אבל לא סתם הפנתי את השאלה לאלדד.

boaz avrahami
26-06-13, 18:46
אני לא מבין את הלוגיקה.
מה הקשר בין סמ״ש לחוק החופים?

ד ו ר ו ן
26-06-13, 19:44
הכל מתחבר בסוף לבעיה עקבית באכיפה.

אם הסמ"ש ברובו אינו דרך סטטוטורית, אז זה אומר שהאכיפה היא סלקטיבית ולא עניינית/מקצועית.

ומנגד,
זה אומר שאפשר לנסוע "בר-בשטח", על תוואי סטטוטורי שלא בהכרח נפרץ עדיין.

אני חושב, שבשביל לקיים את רוח החוק, הוא לא בהכרח אמור להכיל דרכי עפר קיימות שאינן מתנגשות עם אינטרס שמירת החי בתווך החופי בין קו המים להיכן שמתחילה האדמה עצמה (חול הוא לא אדמה).
החופים בארץ לא כאלו רחבים, ונוצר מצב מעוות שרצועת החוף עצמה בהרבה מקרים צרה מאשר 100 מטר, ופתאום אתה לא יכול להתקרב לחוף, למרות שאתה כלל לא עולה על רצועת החוף.
זה לא רחוק מהגזלנים ששמים מחסום 2 ק"מ מהים, כדי לאלץ אותך לשלם חנייה כי אי-אפשר ללכת ברגל מרחק גדול עם ילדים/שמשיה/צידנית וכו'.

אז כאן, אפשר למדוד 100 מטר (אבל שוב, מהיכן בדיוק?), לחנות על דרך קיימת וללכת ברגל, למרות שבקצה הדרך יש חנייה/רחבת חנייה, גבוה מעל לחוף, במקום ששום צב או סרטן לא מגיע אליו, ואין אף מתרחץ שאפשר לסכן את שלומו.
הרשות במקרה זה, יכולה לגלות גמישות מחשבתית כדי לקיים את המטרות לשמן נוצר החוק, כולל שמירת הטבע, ללא גזירות דרקוניות על הציבור.

מתחיל לקבל את התמונה?

asafk
26-06-13, 23:31
ואם להמשיך את קו הדברים של דורון, נטען פעמים רבות בעבר שלסימון שבילים אין תוקף סטטוטורי.

אסף.

השמשוני יחיעם
27-06-13, 04:02
חברים,,

מושגים מתחילים להתבלבל כאן.

על פי פקודת התעבורה :
"דרך" - לרבות כל מסילה, דרך, רחוב, סמטה, ככר, מעבר, גשר או מקום פתוח שיש לציבור זכות לעבור בהם;

ומאחר וכל הנושא (הן חוף הים והן בשטח) מתיחס לנסיעה/נהיגה בכלי רכב , אין כל קשר לדרך סטטוטורית .

ולגבי סימון שבילים ,,(: זה כבר סיפור אחר אסף.

ד ו ר ו ן
27-06-13, 07:19
יחיעם,
התוספת שלך רק מדגישה את הבעיה.
אלדד, נציג הרשות לעניין, כן מתייחס להגדרה הזו.

נמרוד
27-06-13, 08:03
יחיעם,
התוספת שלך רק מדגישה את הבעיה.
אלדד, נציג הרשות לעניין, כן מתייחס להגדרה הזו.

מה אתה מסתבך? די ברור למה הוא התייחס - דרך סטטוטורית - כמו כביש החוף, או כבישי גישה ומגרשי חנייה לחופים מוסדרים במקרים מסויימים - שעוברת פחות מ100 מ' מקו החוף, מותרת לנסיעה. למה תמיד צריך להסתבך? בעיני הכוונה של חוק 100 המטר ברורה, ברור לי מתי אני בסדר ומתי אני מפר אותו וצפוי לקנס במידה ואתקל בגורם פיקוח.

וכמו לכל כלל, יש יוצאים מן הכלל - בוודאי שיש מקומות מסוימים מאד שבהם דרך עפר ברורה שמשמשת כלי רכב מימים ימימה נמצאת פחות מ100 מטר מקו המים, והיא אינה "סטטוטורית" ועל כן בנקודה הזאת יכול להיות מוקד לצרות, אי הבנה - ואם תרצו, גם נבזות מסוימת. ע"ע המקרה של אלרואי בפלמחים. אבל האם הנקודות הסינגולריות, והארועים המסוימים האלו שבוודאי קורים לעתים, הם כל הסיפור, זה כל מהות הרט"ג? אני בטוח שלא, שמדובר על אחוז מכלל הדו"חות שניתנים על חוק 100 המטר, שהוא רק חלק זניח בכל העשייה של הגוף הזה. זו תחושתי - היא אולי שונה מהתחושה של אחרים כאן, ומי שיכול לשפוך אור אולי על המצב בשטח זה אלדד עם נתונים.

השמשוני יחיעם
27-06-13, 08:52
בוקר טוב,,

למען הסדר הטוב,

99% ממגרשי החניה הצמודים לחופים בארץ ,, א י נ ם !!!!! מגרשי חניה סטטוטורים.

במרבית המקרים הם הוכשרו על ידי הרשויות המקומיות כ"צורך שעה" ללא תכנון מסודר (בעיקר כל מגרשי העפר).
במקרים אחרים הם הוכשרו על ידי בעלי הקרקע ומשמשים כחניה בתשלום.
וישנם מקרים בהם המגרשים הוכשרו על ידי "פולשים" למינהם ומשמשים כמקור פרנסה (:

לגבי חוק איסור הנהיגה בחופים,,,,זהו חוק טוב וחשוב ! (מוכן להתקפה (: ) וללא כל קשר לצבים ושאר בעלי החיים , אין כל הצדקה לנסיעה על חוף הים ולו רק בהיבט הבטחון האישי של הנופשים בחוף (ולא חשוב איזה חוף). ואל תשמיעו לי את "אנחנו נוהגים בזהירות" כי "אנחנו לא נוהגים בזהירות בחול" !!!

אחת הבעיות המרכזיות הנה הגדרת " חוף ים" :

1. בחוק איסור הנהיגה מוגדר 100 מ' (בחוף פתוח) או כל רוחב החוף (בחוף מוכרז).
2. בחוק שמירת הסביבה החופית מוגדר 300 מ'
3. בחוקי העזר של הרשויות המקומיות מוגדר מקו שפל המים ועד סיום קו חול הים /המצוק! כאשר חייבת להיות מפת מדידה מדוייקת המגדירה את תחום חוף הים. ישנם מקרים שזה 200 מ' וישנם מקרים שזה 30 מ'.

עכשיו שהתבלבלתם,,,טוב!

הפקח העירוני יכול לתת דו"ח בתחום החוף כהגדרתו במפות.
פקח הרשט"ג או המועצה האזורית יכול לתת דו"ח בתחום ה - 100 מ'
פקח אגף ים וחופים של המשרד להגנת הסביבה יכול לתת דו"ח בתחום ה 300 מ' .

עכשיו גם אני מבולבל (:

למען הגילוי הנאות אני ב"עסק" של אכיפה בתחום החופים למעלה מ - 30 שנה !!

יום טוב

עמי
27-06-13, 09:44
יחיעם,

כל חוק והתכלית שלו.

(אגב, שכחתי להגיד לך שהמטרות שהפנית אותי אליהן, כבר לא שלמות, ממש לא ...)

בכל אופן, לצער כולנו, לאלו שאמורים לאכוף את איסור הנהיגה בחופים אין מספיק כ"א או רצון לעשות זאת. נוח להם שהפקחים חדורי האמונה (ולא בציניות) של רשט"ג יעשו להם את העבודה על-אף שהחוק הזה כלל לא נועד להוות חלק ממרקם החוקים העוסקים בהגנת הטבע או ההגנה על ערכים מוגנים (ובוא נניח בצד את השאלה האם בני אדם האם חיות מוגנות).

לדעתי כל הסיפור של דרכים סטוטוטריות אינו ממין העניין. לא ראיתי (ואלי פספסתי) שדרכים סטוטוריות מוחרגות מתחולת חוק איסור הנהיגה בחופים, כך שההערה של אלדד וגם ההתיייחסות של נמרוד, הם אולי הגיוניות, אבל לא מעוגנות בחוק. אים ספק שיש כאן חוסר (לקונה) רציני, שלא מטופל ככל הנראה משום שזה משרת את האינטרסים של הרשות או של גורמים אחרים. חוסר זה ממשיך ומשתרע גם לעיין גבולותיהם של שמורות טבע, מקור הסמכות (אם בכלל) של הועדה לסימון שבילים, האצלת סמכויות של רשט"ג, היקף סמכויות הפקחים של רשט"ג (מותר או אסור להם לסגור דרכים "מסומנות"), מהי בכלל "דרך מסומנת" ועוד ועוד. מסיבה כלשהי (אולי כי אנחנו לא נמצאים במרכז העולם, למרות שלפעמים נראה לנו שכן?), הנושאים האלו מעולם לא טופלו לעמוק וברצינות - ואולי טוב שכך.

בכל אופן, אפשר לצלול עמוק לתוך המשמעויות המשפטיות של העניין, אבל לא נראה לי שזה המקום לעשות את זה.

boaz avrahami
27-06-13, 09:52
נמרוד,

גם אתה לדעתי מסתבך.
הסטטיסטיקה בכלל לא רלבנטית ואני די משוכנע שאף אחד לא מקטלג את הדוחות לקטגוריות.

אני גם מסכים עם יחיעם שטוב שלא יסעו בחוף.

מה שאני לא מקבל בהבנה הוא את הדוחות על דרכים לאורך החופים שלעיתים בגלל אילוץ במרחק פחות ממאה מטר.
דעתו של אלדד מנוגדת לדעתנו...

השמשוני יחיעם
27-06-13, 10:06
יחיעם,

כל חוק והתכלית שלו.

(אגב, שכחתי להגיד לך שהמטרות שהפנית אותי אליהן, כבר לא שלמות, ממש לא ...)

בכל אופן, לצער כולנו, לאלו שאמורים לאכוף את איסור הנהיגה בחופים אין מספיק כ"א או רצון לעשות זאת. נוח להם שהפקחים חדורי האמונה (ולא בציניות) של רשט"ג יעשו להם את העבודה על-אף שהחוק הזה כלל לא נועד להוות חלק ממרקם החוקים העוסקים בהגנת הטבע או ההגנה על ערכים מוגנים (ובוא נניח בצד את השאלה האם בני אדם האם חיות מוגנות).

לדעתי כל הסיפור של דרכים סטוטוטריות אינו ממין העניין. לא ראיתי (ואלי פספסתי) שדרכים סטוטוריות מוחרגות מתחולת חוק איסור הנהיגה בחופים, כך שההערה של אלדד וגם ההתיייחסות של נמרוד, הם אולי הגיוניות, אבל לא מעוגנות בחוק. אים ספק שיש כאן חוסר (לקונה) רציני, שלא מטופל ככל הנראה משום שזה משרת את האינטרסים של הרשות או של גורמים אחרים. חוסר זה ממשיך ומשתרע גם לעיין גבולותיהם של שמורות טבע, מקור הסמכות (אם בכלל) של הועדה לסימון שבילים, האצלת סמכויות של רשט"ג, היקף סמכויות הפקחים של רשט"ג (מותר או אסור להם לסגור דרכים "מסומנות"), מהי בכלל "דרך מסומנת" ועוד ועוד. מסיבה כלשהי (אולי כי אנחנו לא נמצאים במרכז העולם, למרות שלפעמים נראה לנו שכן?), הנושאים האלו מעולם לא טופלו לעמוק וברצינות - ואולי טוב שכך.

בכל אופן, אפשר לצלול עמוק לתוך המשמעויות המשפטיות של העניין, אבל לא נראה לי שזה המקום לעשות את זה.

עמי,,,,זה שלא מצאת ,,אומר משהו על יכולות הניווט שלך (:

ולגבי הועדה לסימון שבילים,,,זהו גוף ללא כל סמכות חוקית,,,,וכמשפטן מכובד,אולי אתה יכול למצוא את הסעיף הרלוונטי בחוק רשות הטבע והגנים המסמיך האצלת סמכויות !!!
אני לא מצאתי (:
ובזה סיימנו את נושא סימון השבילים !!!! (:

asafk
28-06-13, 00:30
נושא סימון השבילים בכלל לא נדון... כי ברור לכולנו, אני חושב, כיצד נראית דרך המסומנת במפה:

76583

אסף.

nezero
28-06-13, 14:17
שלום לכולם,
לנושא שמורות הטבע
אנסה להסביר בקצרה את תהליך ההכרזה של שמורת טבע וסימונה.
יש 4 סטטוסים של שמורת טבע:
1- שמורת טבע מוצעת - אזור שבו הרט"ג מעוניינת ומתכננת שמורת טבע.
2- שמורת טבע מופקדת- שטח שלגביו הופקדה תכנית לשמורת טבע אצל גורם התכנון- בדר"כ ועדה מחוזית לתכנון ובנייה.
3- שמורת טבע מאושרת- אותו השטח רק לאחר אישור התכנית לשמורה על ידי גורם התכנון.
4- שמורת טבע מוכרזת- אותו השטח לאחר חתימתו של שר הפנים על הכרזת השמורה.
בפועל התהליך ארוך ונפרש על פני שנים רבות, הרבה מאוד שמורות כבר מאושרות אך מחכות לשר הפנים שיכריז עליהן.
מדי משנה מכריז השר על מספר שמורות טבע בדרך כלל סביב חגים או מועדים הקשורים לטבע כמו טו בשבט וכו'.
כל תכנית לש"ט מוגשת בשני חלקים- התשריט שהינו המפה וייעודי הקרקע והתקנון.
הרט"ג אינו מחויב לפרסם את גבולות שמורות הטבע כפי שגורמים נוספים המאשרים תכניות על פי חוק התכנון והבנייה אינם מחויבים בכך.
כל אזרח המעוניין לראות את מסמכי התכנית ובהם בין השאר את הגבולות המדויקים רשאי לעשות כן ואף יכול לעשות זאת דרך האינטרנט ללא עלות.
כל מה שצריך לעשות זה לגשת לטבלת השמורות המוכרזות - זו שהופיעה כאן באחת התגובות, להעתיק את מספר התכנית (אחת העמודות בטבלה) להציב ב"גוגל".
בדרך כלל הקישור הראשון שיופיע יהיה לעמוד התכנית באתר ממ"י או משרד הפנים, שם ישנם קישורים מפות התכנית (התשריטים).
הגבולות המופעים בתשריטים הם הגבולות החוקיים והרשמיים של שטחי השמורות המוכרזות- והם קבילים בבית משפט.

לגבי מפות סימון השבילים:
החברה להגנת הטבע היא זו המפיצה את מפות סימון השבילים. לצורך הנוחות בשימוש היום יומי היא מוסיפה את שטחי השמורות למפה. השמורות המופיעות במפה זו הן לא רק אלו ה"מוכרזות" אלא גם יכולות להיות בסטטוס סטטוטורי אחר (למשל מאושרות וכו). על מנת לדעת בוודאות שהשמורה היא מוכרזת יש להסתכל על צורת הכתב במפה. כתב רגיל משמעותו שמורה מוכרזת ואילו כתב נטוי משמעותו בסטטוס אחר (אפשר לראות זאת במקרא של המפות). יש לזכור שהמפות מתעדכנות כל מספר שנים ואילו ההכרזה של שר הפנים יכולה להיות מידית ולכן יש לקחת בחשבון שהמידע לא תמיד יהיה מעודכן.

לגבי אתר המפות הממשלתי: אם אינני טועה באתר זה מופיעות השמורות המוכרזות, רק שתהליך העדכון של האתר הוא די איטי ושמורות רבות לא מעודכנות.

לסיכום- לשימוש יום יומי מפות הסמ"ש המעודכנות ביותר נותנות מענה טוב, במיוחד אם מחמירים ומתייחסים אל כל השטח המסומן במפה כשמורה מוכרזת (הטבע רק ירוויח מזה ולנו תהיה נסיעה של עוד מספר קילומטר מצומצם). מבחינה משפטית רק גבולות המופיעים בתשריטי התכנית קבילים.

בברכה,

יונתןמצפה
28-06-13, 17:34
ואם אני רוצה לבדוק סטטוס של שמורה מסויימת אבל לא מצליח למצוא אותה בטבלה?
זה אומר בהכרח שהיא לא מוכרזת?
כשאני עושע חיפוש בגוגל לפי שם השמורה אני מוצא רק תכנית (עם מספר) אבל לא מצליח בשום מקום למצוא את הסטטוס שלה.
אוותו שם ומספר לא מופיעים בטבלה המצורפת מלפני מספר עמודים...

zerez
28-06-13, 19:15
NEZERO
אני לא יודע מי אתה ומה ההשכלה המישפטית שלך, לי אין השכלה מישפטית אבל אני משוכנע שאם תספר לשופט שאף אחד לא חייב לעדכן את האזרחים על גבולות שמורות טבע לא תקבל התייחסות רצינית.
ברשימת משרד הפנים אין גבולות, אז אתה באמת מצפה שאזרח ילך לרישום במשרד הפנים ואח"כ יחפש בועדות השונות את הגבולות המדוייקים?
ואם מפת סימון שבילים היא רק מחווה של רצון טוב ואין שום חובה לסמן שם שמורות אז מה המשמעות של המפה?
מה המשמעות של סימני איסור נסיעה ושבילים מסומנים?
אתה באמת חושב ששופט יקבל את הקישקוש הזה (סליחה שאני בוטה אבל התגובה שלך מקוממת)?

כתבתי כבר בתגובה אחרת ואני אכתוב שוב, שלטונות המדינה, והרט"ג בתוכם, צריכים להפנים שתפקידם הוא לתת שירות לאזרח,
התגובה שלך מראה שאף אחד לא הפנים את זה.

nezero
28-06-13, 19:24
ואם אני רוצה לבדוק סטטוס של שמורה מסויימת אבל לא מצליח למצוא אותה בטבלה?
זה אומר בהכרח שהיא לא מוכרזת?
כשאני עושע חיפוש בגוגל לפי שם השמורה אני מוצא רק תכנית (עם מספר) אבל לא מצליח בשום מקום למצוא את הסטטוס שלה.
אוותו שם ומספר לא מופיעים בטבלה המצורפת מלפני מספר עמודים...

יונתן - על גבי תשריט וההוראות ישנה חותמת של משרד הפנים אם התכנית מאושרת.

nezero
28-06-13, 19:44
NEZERO
אני לא יודע מי אתה ומה ההשכלה המישפטית שלך, לי אין השכלה מישפטית אבל אני משוכנע שאם תספר לשופט שאף אחד לא חייב לעדכן את האזרחים על גבולות שמורות טבע לא תקבל התייחסות רצינית. לא רשמתי שאף אחד, רשמתי שזה לא מחובת הרט"ג ולא מחובת מגיש התכנית (כשאתה נכנס לתחום שיפוט של עיר דרך השטח אתה יודע שנכנסת ? משרד הפנים מרכז את נושא התכנון במדינה).
ברשימת משרד הפנים אין גבולות, אז אתה באמת מצפה שאזרח ילך לרישום במשרד הפנים ואח"כ יחפש בועדות השונות את הגבולות המדוייקים?לא כל כך הבנתי למה אתה מתכוון. בכל תכנית מסומן הגבול של שמורת הטבע- זה הגבול הרשמי והמשפטי של השמורה או של כל תכנית אחרת. מי שחשוב לו בדיוק לראות את הגבול ימצא אותו רק שם.
ואם מפת סימון שבילים היא רק מחווה של רצון טוב ואין שום חובה לסמן שם שמורות אז מה המשמעות של המפה? המפה של סימוני שבילים היא לא מחווה של רצון טוב, היא פרסום בתשלום של עמותה (החברה להגנת הטבע) ולא של המדינה. המוצאים לאור של המפה יכולים לערוך את המפה כרצונם. שים לב שבכל מפה כזו רשום ש"המפה אינה אסמכתא למיקום גבולות".
מה המשמעות של סימני איסור נסיעה ושבילים מסומנים? לא בקי בנושא ולא רשמתי עליו כלום
אתה באמת חושב ששופט יקבל את הקישקוש הזה (סליחה שאני בוטה אבל התגובה שלך מקוממת)? אין לך מה להתקומם- לא הבעתי שום דעה רק ניסיתי לשתף במידע על תהליכי התכנון.

כתבתי כבר בתגובה אחרת ואני אכתוב שוב, שלטונות המדינה, והרט"ג בתוכם, צריכים להפנים שתפקידם הוא לתת שירות לאזרח,
התגובה שלך מראה שאף אחד לא הפנים את זה. (שוב לא כל כך הבנתי אותך- אני לא עובד ברט"ג, אני חושב ששמירה על הטבע ונכסיו הוא השרות העיקרי שרט"ג אמורה לתת לאזרח)

רמי חיפה
28-06-13, 21:00
nezero הסביר בצורה טובה את נושא התכנון במדינה, למרות זאת אוסיף מס' מילים ואנסה לעשות סדר למי שלא כל כך הבין.
עלו פה מס' נושאים שכל אחד זרק מס' חוקים. נתחיל ברשותכם בחוק התכנון והבנייה ( יש שאומרים הבנייה והתכנון ) ונתחיל במושג ייעוד הקרקע,
כל קרקע בישראל בתחילתה היא קרקע חקלאית, ניתן לשנות ייעוד ולהגדירה לייעוד אחר, בנייה למגורים תעשייה שמורת טבע וכן הלאה. שינוי ייעוד הקרקע נמצא בסמכות משרד הפנים ( ועדה מחוזית) לאחר שייעוד הקרקע מX שונה לשמורת טבע ניתן להפקיד תכנית מפורטת יותר ע"י הגוף היוזם לגבי גבולות דרכים או כל דבר אחר. לאחר שהתכנית מופקדת היא מפורסמת במס' אתרים ( כולל תשריט, שירטוט מדויק של מה ואיפה) וגם במס' עיתונים ( זה מחויב בחוק) לאחר פירסום זה שמטרתו הגשת התנגדויות ע"י בעלי עניין במידה ומחליטים להתקדם התכנית מאושרת לפרסום קרי קיבלה תוקף חוקי ושוב היא מפורסמת באותם אמצעים הפעם עם חותמת מהנדס ויו"ר הועדה הרלוונטי, רק משלב זה ניתן לפעול על פי התכנית, זאת אומרת לצורך השירשור רק משלב זה ניתן לאכוף את החוק שרט"ג ( לא רשט"ג) אוכפת ( בין היתר) של איסור נסיעה במקומות ושעות מסוימות, מידע זה זמין לכל אדם באתרים שציין nezero.

לנושא נהיגה בחוף הים אם אני לא טועה היה תיקון חקיקה ליפני זמן מה שהכליל את חוק איסור נהיגה בחופים לתוך חוק שמירת הסביבה החופית, בגדול הסביבה החופית 300 מטר מקו +0.75 מקו האפס הבין לאומי לפי מפ"י ( המרכז למיפוי ישראל) שמירת מעבר חופשי 100 מטר, ניתן לבנות מבנים או כל דבר בתחומים אלה ( אגב התחום הוא גם בתוך המים) בלבד שיש להם היתר בנייה כדין או אישור נדרש כדין.
רט"ג מוסמכת לאכוף חוקים גם מחוץ לשמורות הטבע ובלבד כי אין הגבלה בחוק ( איסור נסיעה בלילה מוגבל רק לשמורת טבע) הם אף נכנסים לבתים של אנשים המחזיקים חיות בר מוגנות ומקיימים את החוק גם בתוך בית מגורים ( על פי צו שופט)
דרך סטטוטורית כפי שהוזכר היא דרך מאושרת על ידי ועדה לתכנון ובנייה ( היתר בנייה), חוקי התעבורה אינם רלוונטיים, בגדול כל החוקים זמינים ברשת חינם, כל חוק מתפרסם באתר רשומות הכנסת לכל חוק יש הגדרות המפנות לחוקים אחרים שעליו החוק נסמך.
בחוקים אשר נאכפים גם ע"י רט"ג תהייה הפנייה כי השר הרלוונטי יכול למנות מבין עובדיו או ( רשימה של רשויות וגופים אחרים) אחרים עובדים אשר יאכפו את החוק.

עד כאן מקווה שהבהרתי מס' דברים ולא סיבכתי אתכם לגמרי, בכל אופן אישית אני בדרך כלל מברר ליפני הטיול עם מוקד טבע של רט"ג איפה מותר ואיפה אסור.

savyon
29-06-13, 08:28
( אני מתנצל שהכול בשורה אחת משום מה מקש האנטר לא עובד בתגובות שלי?)

רמי,
אשכול לפתרון בעיית ה-Enter (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=75467)

itt8
01-07-13, 17:44
מה שלום עמרם צברי ?

shoko
19-07-13, 13:02
אלדד

הצורך בתפקיד של שמירת הטבע חשוב, מובן ומבורך.
אבל הצורך שלכם לשמור על הטבע כל כך חזק עד כדי שאתם למעשה עושים הכל שמטיילים לא יגיעו אליו.
- חלק מהשמורות סגורות לרכבי שטח באופן קבוע (לדוגמא נחל כזיו)
- חלק מהשמורות בשיקום במשך שנים (לדוגמא נחל פרצים, כרכום, תבור) ועכשיו גם דישון
- בנחל פארן עליון אסור לסוע מעל 20 שנה
- אסור לסוע בשמורות הטבע בלילה.
- פקחים מונעים ממטיילים לסוע בציר X שעתיים ויותר לפני השקיעה בטענה שהם לא יספיקו לצאת מהשמורה בזמן.
- אסור לישון בשמורות טבע
- אסור להתקרב 100 מטר מחוף הים
- אחת לכמה שנים יש שיטפונות ואתם מציבים שומרים המונעים מהמטיילים להתקרב ולראות
- אחרי גשם/שיטפון אסור לסוע בשבילים המסומנים כי זה עושה קוליסים עמוקים
- חניוני הלילה תמיד ממוקמים באמצע שום כלום, אין התחשבות ברוחות, צל, זריחה או סתם בפינה יפה שכיף להיות בה.
הרשימה ארוכה .......

בקיצור במקום לדאוג להביא את המטיילים (שממנמים לכם את המשכורת) לטבע אתם עושים הכל להרחיק אותם
אז כן הצלחתם בתפקידכם לשמור על הטבע ע"י הרחקת המטיילים ממנו. נפלא!
להזכירך החצי השני של השטחים בהם אנחנו מטיילים הם שטחי אש שגם בהם אסור לסוע.

מעניין איזה חוקים חדשים תכניסו בעתיד כדי למנוע מרוכבי האופניים מלהגיע ולטייל בשמורות.

boaz avrahami
19-07-13, 15:25
שוקו, כל מילה בסלע!
גם לי יש הרגשה שהשמירה על הטבע לעיתים רבות מדי מונעת מהציבור את הנגישות וההנאה.

ומה שווה כל השמירה על הטבע אם הוא בלתי נראה?

raanan
19-07-13, 15:38
אלדד

הצורך בתפקיד של שמירת הטבע חשוב, מובן ומבורך.
אבל הצורך שלכם לשמור על הטבע כל כך חזק עד כדי שאתם למעשה עושים הכל שמטיילים לא יגיעו אליו.
- חלק מהשמורות סגורות לרכבי שטח באופן קבוע (לדוגמא נחל כזיו)
- חלק מהשמורות בשיקום במשך שנים (לדוגמא נחל פרצים, כרכום, תבור) ועכשיו גם דישון
- בנחל פארן עליון אסור לסוע מעל 20 שנה
- אסור לסוע בשמורות הטבע בלילה.
- פקחים מונעים ממטיילים לסוע בציר X שעתיים ויותר לפני השקיעה בטענה שהם לא יספיקו לצאת מהשמורה בזמן.
- אסור לישון בשמורות טבע
- אסור להתקרב 100 מטר מחוף הים
- אחת לכמה שנים יש שיטפונות ואתם מציבים שומרים המונעים מהמטיילים להתקרב ולראות
- אחרי גשם/שיטפון אסור לסוע בשבילים המסומנים כי זה עושה קוליסים עמוקים
- חניוני הלילה תמיד ממוקמים באמצע שום כלום, אין התחשבות ברוחות, צל, זריחה או סתם בפינה יפה שכיף להיות בה.
הרשימה ארוכה .......

בקיצור במקום לדאוג להביא את המטיילים (שממנמים לכם את המשכורת) לטבע אתם עושים הכל להרחיק אותם
אז כן הצלחתם בתפקידכם לשמור על הטבע ע"י הרחקת המטיילים ממנו. נפלא!
להזכירך החצי השני של השטחים בהם אנחנו מטיילים הם שטחי אש שגם בהם אסור לסוע.

מעניין איזה חוקים חדשים תכניסו בעתיד כדי למנוע מרוכבי האופניים מלהגיע ולטייל בשמורות.

1+
העניין הוא שהם שומרים מפני אלה שדווקא רוצים לשמור על הטבע.
בגלל האיסורים שלהם כול העבריינים (חלקם עם אידאולוגיה להרס על רקע לאומני) "חוגגים !
ציד לא חוקי וכריתת ראשי איילים כהתרסה.
כריתת עצים ללא כול בקרה (כרמל) וחסימת צירים שלא נפריע לפוגרום.
תפיסת שטחים (האחזויות עם דגל ישראל מתנפנף ע"י בני מיעוטים).
בירוא שטחים ונטיעת גידולים חקלאיים (עצי זית).
השלכת פסולת בניין בשיטתיות .

בקיצור, כמו כול רשות במדינת המתאבדים, מתעסקת ואוכפת את החנונים ולא את העבריינים האמיתיים.

רענן
נ.ב - אם לא שמתם לב, אותו בכיר עשה פה סיבוב פיזור ריח ונעלם ...

Bernard
19-07-13, 23:22
1+
העניין הוא שהם שומרים מפני אלה שדווקא רוצים לשמור על הטבע.
בגלל האיסורים שלהם כול העבריינים (חלקם עם אידאולוגיה להרס על רקע לאומני) "חוגגים !
ציד לא חוקי וכריתת ראשי איילים כהתרסה.
כריתת עצים ללא כול בקרה (כרמל) וחסימת צירים שלא נפריע לפוגרום.
תפיסת שטחים (האחזויות עם דגל ישראל מתנפנף ע"י בני מיעוטים).
בירוא שטחים ונטיעת גידולים חקלאיים (עצי זית).
השלכת פסולת בניין בשיטתיות .

בקיצור, כמו כול רשות במדינת המתאבדים, מתעסקת ואוכפת את החנונים ולא את העבריינים האמיתיים.

רענן
נ.ב - אם לא שמתם לב, אותו בכיר עשה פה סיבוב פיזור ריח ונעלם ...

בחור רציני ביותר - ככה זה, כמו שכתבתי בשירשור ההוא בכתבה על "יום עם פקח" - מי שעושה עבודת קודש, לא צריך למסור דין וחשבון לאף אחד... והכי קל לעשות עבודת קודש, במקום שבו צריך אותה הכי פחות...

כן ירבו המשרתים בקודש..

boaz avrahami
20-07-13, 00:35
למען ההגינות אני חושב שהוא בחו״ל או לפחות היה בחו״ל...

Bernard
20-07-13, 00:57
למען ההגינות אני חושב שהוא בחו״ל או לפחות היה בחו״ל...

אה.

טוב, לבריאות.

האמת, חשבתי על זה קצת - אני לא רואה מישהו מהמשטרה (לדוגמא) או משרד התחבורה, תופס יוזמה ומקשיב ועונה, ברצינות , פה בפורום.

מצד שני... אני לא בטוח שהייתי רוצה מישהו מהם פה, בפורומים...

נמרוד - מערד
20-07-13, 01:28
BERNARD
תאמין המשטרה, ומשרד התחבורה, חופרים בכל הפורומים לעומק.
נמרוד

Bernard
20-07-13, 03:31
BERNARD
תאמין המשטרה, ומשרד התחבורה, חופרים בכל הפורומים לעומק.
נמרוד

יכול להיות אבל אני התכוונתי שנציג רשמי ובכיר, שיופיע וישמע וישתתף ו(אולי, אם-ירצה-השם-בלי-נדר)יקח לתשומת ליבו מה שאומרים ויענה (ויעלם...)?? - זה הראשון וכל הכבוד לו על היוזמה/תעוזה.

למרות שכנראה נולדתי סקפטי וציני ופסמי ולא נראה לי שזה יעזור בגרוש...

raanan
20-07-13, 08:57
יכול להיות אבל אני התכוונתי שנציג רשמי ובכיר, שיופיע וישמע וישתתף ו(אולי, אם-ירצה-השם-בלי-נדר)יקח לתשומת ליבו מה שאומרים ויענה (ויעלם...)?? - זה הראשון וכל הכבוד לו על היוזמה/תעוזה.

למרות שכנראה נולדתי סקפטי וציני ופסמי ולא נראה לי שזה יעזור בגרוש...
אתה לא סקפטי ציני ופסימי . זאת המציאות !

12 דפי שרשור של כאילו דיון , אנשים מבזבזים את זמנם לשטוח פה טענות/בעיות/שאלות, התשובות כשל פקידה זוטרה שמדקלמת מנטרות.
מה שהדהים אותי בעיקר, בעצם זה שאחראי על האכיפה (והאוכפים תחתיו) לא נתן תשובות מהי גיזרת/טרטוריית האכיפה.
היינו צריכים שחברים מאיתנו יפנו רשמית לרשויות ויבצעו תחקיר מעמיק כדיי שנדע יותר על גבולות הטרטוריה .

אני מניח שתכף יהסו אותי שלא נעליב ונבריח את הפריץ ....
אל דאגה הוא כבר עשה V ועבר הלאה ....

יום טוב
רענן

נ.ב - נראה לי שהדיון בתוך עצמנו לא מייצר שינוי, חוזר למצב POWER SAVING (דהיינו קריאה בלבד) ...

avishon
20-07-13, 15:44
מתבקשת תגובתו של אלדד לאשכול הזה :
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=77464

(שבכלל צריך להיות מחובר לכאן ולא כאשכול נפרד...)

Bernard
20-07-13, 16:11
אבי אתה באמת חושב כך, ברצינות?
כדי שלא תצטרך לעבור לאותו אשכול הזויי, הנה התגובה שלי, ישירות משם...

אוייש - איזה קישקוש.

כן מר בדיחי, חבר של אורנג', אולי באמת יותר טוב להיות צב, שפעם בשנה מקיים יחסים ורוצה להעלות להטיל ביצים ויושב איזה בחורצ'יק (בשקט בשקט. רק מעביר את הזמן) בדיוק על הדרך שלו (שלה, יותר נכון).
וואללה. בדיחי.. מה אני אומר לך - תפור עליך צב...

אולי אתה רוצה להיות גם צבי - תהיה לך שמורה משלך, תוכל לישון בה ולא דווקא בחניון לילה, תוכל לאכול כמה עשבים שאתה רוצה וכולה פעמיים בשנה, תצטרך להסתתר בשקט, בשקט שהציידים (ברשיון - אני לא מדבר על פורעי חוק..) לא "יעלו" עליך... אה, כן. גם תוכל לעשות כל שנה ילד חדש, למקרה שקודם לא היה כ"כ בשקט..
וואללה, בדיחי, תפור עליך צבי..

או אולי, בדיחי, אתה רוצה להיות אווזה/ברווזה - פה אצלינו יש להם זכות קדימה לחציית כבישים - גם כשאין מעבר חצייה (יש שלטים ולפעמים אפילו שוטרים עוצרים את התנועה ושומרים על שיירה של אמא ואבא אווז ואיזה 15 פרחחים אווזונים) - ולא תצטרך, כשאתה ממהר לעבודה, לחכות 10 דקות (לפעמים איזה אווזון מחליט לנוח באמצע החצייה) כל מה שאתה צריך לעשות, זה להזהר שלא לחצות את "הגבול" לפנסילבניה ( כמעט מעבר לכביש), משום ששם, על כל אווז, מחכים 4 ציידים.
וואללה, בדיחי, תפור עליך אווזה...

אלדד פלד
21-07-13, 12:33
לחברי הפורום שלום רב,
אכן הייתי בחופשה , אשתדל להשיב בימים הקרובים על השאלות.
אלדד

אלדד פלד
21-07-13, 12:37
אתה לא סקפטי ציני ופסימי . זאת המציאות !

12 דפי שרשור של כאילו דיון , אנשים מבזבזים את זמנם לשטוח פה טענות/בעיות/שאלות, התשובות כשל פקידה זוטרה שמדקלמת מנטרות.
מה שהדהים אותי בעיקר, בעצם זה שאחראי על האכיפה (והאוכפים תחתיו) לא נתן תשובות מהי גיזרת/טרטוריית האכיפה.
היינו צריכים שחברים מאיתנו יפנו רשמית לרשויות ויבצעו תחקיר מעמיק כדיי שנדע יותר על גבולות הטרטוריה .

אני מניח שתכף יהסו אותי שלא נעליב ונבריח את הפריץ ....
אל דאגה הוא כבר עשה V ועבר הלאה ....

יום טוב
רענן

נ.ב - נראה לי שהדיון בתוך עצמנו לא מייצר שינוי, חוזר למצב POWER SAVING (דהיינו קריאה בלבד) ...

רענן הנכבד,
צר לי שזו דעתך אבל זכותך לחשוב כך.
באשר לעלבונות , אני סבור שהם מיותרים אבל כנראה שזה עושה לך טוב - שיהיה בכיף. רק אל תבקש התייחסות מכובדת באם אינך נוהג בכבוד!
אלדד

אלי טמבור
21-07-13, 13:13
בזיון בחוף פלמחים
לאחר שנתיים שלא הייתי בחוף בעקבות האיסור לרדת לקו המים עם הרכב ,חשכו עיני למראות שראיתי בחוף .
א: החוף מטונף ומזוהם ...
ב: כמעט ריק מאדם ,עצוב
ג:הפקחים עסוקים רק בכתיבת דוחות ולא בנקיון שיקום והחזקה
החננו את הרכבים צמוד לגדר הבסיס ששם אין דוחות והתחלנו במשא פקלים בסחיבת כל הציוד לקו המים .
החוף מזוהם אין אפשרות לאסוף זבל ואין פחי אשפה לא ביציאה ולא בחוף ,לפני האיסור היינו יורדים עם הרכבים אוספים את הזבל שלנו וכל הזבל הנוסף שהיה בקרבתנו ,החוף היה הרבה יותר נקי ,ובנוסף הפקחים לא היו עסוקים רק בכתיבת דוחות היו מספקים לנו שקיות לאיסוף אשפה היה הרבה יותר טוב ..
אין דרכי גישה ,אין איסוף אשפה ,אין תחזוקה ,יש רק זבל ועוד זבל ועוד זבל והכי הרבה דוחות ........
אז הצלחתם להעניש את כל עם ישראל שלא יורד לחוף ונהנה בגלל כמה ארועים בודדים של חולגנים שהשתוללו בחוף ,דרך אגב הם ממשיכים להשתולל אותם אתם לא יכולים לתפוס ..
היה שם אחד בעל טנדר שירד מהכביש 6 מטר כדי להעמיס את כל הציוד והיה לו הרבה הפקח הפחדן צילם אותו הדוח בדרך הוא היה עדיין במרחק עצום מקו המים ,הבחור רץ אל הפקח לשאול אותו למה הוא נותן לו דוח הפקח הפחדן ברח .
לא היתה כל סיבה אמיתית לתת לו דוח ..
ומעניין מאוד שהגלגלים של הפקח שחורש על החוף מצליחים לרחף מעל החוף כך הביצים של הצבים נשמרות ........
אז מה הרווחנו חוף כמעט ללא מתרחצים שומם ומזוהם מאוד והכי חשוב הכנסה לקופת הרשטג ..........

הסקתי את המסקנות קניתי בריכה ביתית מפלסטיק חסכתי דוחות דלק ומשא כומתה עד לקו המים ,רק שלא יעלו עוד את המחיר של המים
ב

raanan
21-07-13, 13:16
רענן הנכבד,
באשר לעלבונות , אני סבור שהם מיותרים אבל כנראה שזה עושה לך טוב - שיהיה בכיף. רק אל תבקש התייחסות מכובדת באם אינך נוהג בכבוד!
אלדד
אני מנסה להבין מה מטרת האין תשובות שאתה מפרסם ומאריך השרשור ?
בעצם גם בהופעתך בלונדון & קירשנבאום לא נתת תשובות מי מתריס כנגדכם עם כריתת הראשים לאיילים.
מאמין שלא צריך להיות גאון הדור בשביל לדעת מי במעל ...

רענן
נ.ב- כבר לא מבקש התייחסות ! הייתי סקפטי בפתיחת השרשור ואכן 12 עמודים ישבתי בשקט . לא טעיתי לצערי.

השמשוני יחיעם
21-07-13, 13:34
חברים,,,,,

יש לי רעיון /הצעה,,

לקיים מפגש של ג'יפאים ואנשי הרשות בראשותו של מר פלד, מפגש שבו כל אחד יציג את דעתו/טיעוניו וכו' ,,,ונראה לאן נגיע !

לפני מספר שנים היה מפגש כזה עם ה"פלג הצפוני" של הרשות באלון הגליל.

מאחר והצעתי,,,,,מוכן גם לארח.

boaz avrahami
21-07-13, 13:51
מה תהיה התכלית של המפגש?
למיטב התרשמותי הם אוכפים את החוק ככתבו וכלשונו פלוס מינוס זיופים קטנים.

מה שצריך להשתנות זה אולי החוק וזה ממילא לא בסמכותם.

boaz avrahami
21-07-13, 13:52
ולעניין גבולות השמורות העמימות אינה מקרית

השמשוני יחיעם
21-07-13, 14:05
בועז, מאחר והתרשמותי שונה מהתרשמותך (:,, ומאחר ועל פי השאלות שעלו כאן יש עוד מספר "אי הבנות",,

אפשר במסגרת "שיחות ללא תנאים מוקדמים" לפחות להבין צד אחד את השני,,,אפילו ללא הסכמה.

אלדד פלד
21-07-13, 16:28
חברים,,,,,

יש לי רעיון /הצעה,,

לקיים מפגש של ג'יפאים ואנשי הרשות בראשותו של מר פלד, מפגש שבו כל אחד יציג את דעתו/טיעוניו וכו' ,,,ונראה לאן נגיע !

רעיון מצויין,
מבחינתי בסדר גמור , צריך לתאם תאריך .
אלדד

Bernard
21-07-13, 18:14
מה תהיה התכלית של המפגש?
למיטב התרשמותי הם אוכפים את החוק ככתבו וכלשונו פלוס מינוס זיופים קטנים.

מה שצריך להשתנות זה אולי החוק וזה ממילא לא בסמכותם.

אל תהיה נאיבי - הם אלה שדוחפים לרובם המכריע של החוקים - כך "מערכת" יוצרת לעצמה כוח ובסיס קיום ו"אוספת" סמכויות" ותקציבים לאכיפתם ובאופן כללי, אתה הבסיס לקיומה...

גם אני קראתי בשקט וגם אני לא ראיתי שום תשובות אמיתיות/מספקות ולא נראה לי שגם נקבל - יש רק גישה פאטרנליסטית של "בואו נסביר לכם למה צריך להיות בדיוק ככה ולמה זה חשוב".

עם כל הכבוד (ובאמת יש לי כבוד, הן למטרה והן לעוסקים במלאכה), אנחנו, כך אני חושב, לא בכיתה ו' ולא צריכים להסביר לנו את החשיבות בשמירה על הטבע ולא איפה מוצאים את גבולות הגיזרה של שמורה כלשהי - את "הצד של רט"ג" מכירים והוא חשוב ואוטופי וחד צדדי ולא נראה לי שאלדד נמצא במצב אובמקום שהוא יכול ורוצה לשנות זאת...

לכן "השמצתי" אותם וכיניתי אותם "העושים בקודש" - חדורי אמונה בצידקתם ונכונות דרכם, שכל דבר אחר בכלל לא בא בחשבון.
נתתי דוגמא את נחל פרצים, מישהו כתב פה על פלמחים, יש גם את תל ברוך ו"סי-אנד-סאן" ועוד כל מיני מקומות וחוקים שכאילו מדמים את הנהוג בחו"ל (מישהו כתב פה, באדום, שקמפינג ובישול ושהיית לילה ודריו (חו"ח) אסורים גם בכל מקום אחר בעולם, בשמורה - לא ברור לי מאיפה האמירות הנחרצות האלה...) ואת ארסוף (שנמצא ממש בתוך שמורה אבל...) ועוד הרבה מקומות אחרים, שמצבם ישאר כמות שהוא ואלדד לא יכול ולא רוצה ולא חושב שצריך לשנות.

כמו שאמרתי,אני נותן לאלדד, קרדיט על היוזמה ועל הנכונות "להופיע" ולהשתתף ב...לא יודע אםניתן לכנות את זה דיון אבל אני לא מתבלבל לרגע - מלבד נקודות ב-P.R., הרבה לא ייצא מזה..

יונתןמצפה
21-07-13, 21:57
רענן הנכבד,
אלדד

אלדד, במידה והיית בוחר להתייחס בתגובותיך הנדירות בשרשור לשאלות הענייניות שהוצגו, ובמקביל מתעלם (לפי שיקול דעתך) מהתגובות העוקצניות היית יוצא גדול.
משבחרת להתייחס (בצורה אישית) בעיקר לטענות האישיות ולא לעקרוניות, אתה מפסיד את אחרוני הקליינטים הפוטנציאלים של השרשור הזה.

בתור אחד שניהל המון שעות שיחה עם נציגי רט"ג כאלה ואחרים, חלקם אף חברים אישיים יקרים, אני חייב לומר לך שעד עתה השירות שאתה עושה למטרת הדיון לא טוב.
מנסיוני, השרשור הזה עד עכשיו הרבה פחות מועיל מכל שיח עם גורם רט"ג זוטר בשטח.

קח את זה ברמה המקצועית כחומר למחשבה.

Bernard
21-07-13, 23:11
אלדד, במידה והיית בוחר להתייחס בתגובותיך הנדירות בשרשור לשאלות הענייניות שהוצגו, ובמקביל מתעלם (לפי שיקול דעתך) מהתגובות העוקצניות היית יוצא גדול.
משבחרת להתייחס (בצורה אישית) בעיקר לטענות האישיות ולא לעקרוניות, אתה מפסיד את אחרוני הקליינטים הפוטנציאלים של השרשור הזה.

בתור אחד שניהל המון שעות שיחה עם נציגי רט"ג כאלה ואחרים, חלקם אף חברים אישיים יקרים, אני חייב לומר לך שעד עתה השירות שאתה עושה למטרת הדיון לא טוב.
מנסיוני, השרשור הזה עד עכשיו הרבה פחות מועיל מכל שיח עם גורם רט"ג זוטר בשטח.

קח את זה ברמה המקצועית כחומר למחשבה.

יונתן.
גם בעיני לא כ"כ מצא חן ה"עור הדק והעדין, שאלדד הפגין אבל..
בו ניקח את ההמלצה שלך בעצמינו - נתעלם מ"פניות אישיות" ונראה מה בכ"ז יש לנציג להגיד..
שלא יעלה התירוץ ש"לא היה לו עם מי לדבר"...

כאמור, אני סקפטי ופסימי וכמו רובינו (הסקפטים והפסימיים) מקווה שיוכיחו אותי... טועה.

אלדד.
מקווה שנהנית ונחת בחופשה - מגיע לכולם.
עכשיו.. לעבודה.. פה.
יש משהו פרודוקטיבי להגיד/להציע/להסביר?

savyon
21-07-13, 23:20
חברים,,,,,

יש לי רעיון /הצעה,,

יאללה שמשוני,
לך על זה.

יונתןמצפה
22-07-13, 21:22
שאלה חדשה (מניח שלא דרוש זמן רב על מנת לספק את התשובה):
גן השלושה, הסחנה, הנו באחריות משותפת של הרט"ג ומ.א עמק המעיינות. להבנתי, אחריות משותפת = שההכנסות מהאתר מתחלקות בין שני הגופים.
מכיוון שתקציב הרט"ג מגיע מהמסים שאני וכולכם משלמים, משמע שעלויות התפעול של גן השלושה מגיעות גם מהמסים שלי (תשתיות האתר, עובדי רט"ג שעובדים בגן וכד').
מדוע אם כן, תושבי מ.א עמק המעיינות (ורק הם, מתוקף היותם תושבי המועצה), נהנים מההכנסות של האתר בעוד שאת עלויות התפעול שלו אני מממן (בין היתר).
במילים אחרות, אני מממן את תושבי מ.א עמק המעיינות גם אם בכלל לא נכנסתי לאתר (מכספי המיסים שלי ולא מעלות הכניסה).

(ואני מבקש לא לערב את נושא סגירת הנגישות של שאר אתרי המועצה המדוברת לציבור, לצורך הדיון זה לא רלוונטי)

-->