PDA

צפייה בגרסה מלאה : עשן לבן מהמנוע.

אייל פ
04-05-05, 19:47
השבוע עברתי טסט.
כדי לעבור טסט נקי הלכתי למוסך לעשות טיפול כללי של שמנים וכול'
אחרי הלוך ושוב עברתי בשעה טובה את הטסט, וחזרתי לביתי.
למחרת שהנעתי את הגיפ, חשכו עיני. שלולית שמן קטנה עד בינונית מתחת לרכב, ועשן לבן עוטף את הרחוב. לאחר מספר דקות העשן נעלם והרכב נסע כאילו כלום לא קרה. היום בדקתי את הנזילה, היא נראית מכיוון הגיר האוטומטי. לגיר יש דופן צמודה למנוע. הנזילה כנראה בחיבור בין הדופן של הגיר לבין הבלוק של הגיר.
איך טיפול והחלפת שמן מנוע, יכול לגרום לנזילה בגיר ?? ואיך טיפול כזה, יכול לגרום לענן עשן ??
אגב, הלכתי לאחד המוסכים הידועים והמוכרים (בלי להזכיר שמות).
וחזרתי בשן ובעין.
מה עושים ????
:(
בתודה אייל

shmil
04-05-05, 23:20
שלוש אפשרויות:
הראשונה - שהלך לך המחזיר שמן האחורי של הקראנק. אפשרויות:1. סתם כך פתאום. 2. מילוי עודף שמן שהפעיל לחץ על המחזיר. אם זה המצב - שעה וחצי עבודה, (הסבר אם תצטרך) בעלות של כ-200 ש"ח כולל השמן החדש...

השנייה: שהלך לך מחזיר שמן קדמי בגיר. לא יודע איך מחליפים, תלוי בסוג הגיר שלך.

השלישית והסבירה ביותר - בהנחה שהחליפו לך גם שמן גיר, והחליפו גם פילטר, כנראה פתחו את הקרטר של הגיר לצורך החלפת הפילטר, וכשסגרו לא שמו אטם נכון, או שלא מרחו RTV בכמות מספקת.

הדרך לגלות איזו מהשלוש היא לשטוף היטב ובלחץ את כל השמנים, לתת לרכב לעבוד תוך שאתה מסתכל היטב מהיכן זה בא בדיוק.
להערכתי, זו האפשרות השלישית..

shlomi71
05-05-05, 00:19
אהלן אייל,

שאתה אומר עשן לבן, מאיפה בדיוק? מהמפלט או מתחת לרכב?
אם מתחת לרכב כנראה שיש לך נזילה ישר על האגזוז, העשן הפסיק ברגע שכל השמן נשרף...
איזה שמן שמו לך בטיפול? הכוונה לצמיגות, יש שמנים ש"נוזלים" יותר מהאחרים.

שלומי

eran4x4
05-05-05, 03:56
בנוסף לסוג השמן תבדוק כמות, גם עודף מוגזם של שמן עלול לגרום לנזילות שיעלמו לאחר ניקוז העודפים.

אייל פ
05-05-05, 08:47
בדקתי את כמות השמן, יש הרבה שמן מעבר לסימון על המדיד.
כנראה שהוא מילה לי כמות מוגזמת של שמן מנוע.
העשן הלבן יוצא מהאגזוז ונעלם לאחר כדקה אחת של נסיע.
הנזילה נראית כאילו מגיע מהחיבור של הגיר למנוע.
יכול להיות שעודף שמן יגרום לעשן ולנזילה ??
האים כדי לנקז את השמן צריך לפתוח בעדינות את בורג הניקוז ולמדוד??

שלומי מה נשמה, יש צמיגים?

UNIX
05-05-05, 10:13
לגבי השמן , כן כדאי להוריד אם יש יותר מדי אבל קח
בחשבון שהשמן לא יצא לאט לאט הוא יוצא רק בשניה שמוציאים את הבורג לגמרי
ואז מקבלים זרם די חזק וזה די קשה להרכבי אותו
בחזרה אבל זה אפשרי רק בחשבון לבוא עם "בגדי עבודה" .
וכן שמן עודף יכול לגרום לפריצות מחז"ש.
בהצלחה

shmil
05-05-05, 20:23
טוב, טעיתי :lol: (גם כן טעות - תן להבא נתונים מלאים וטריביאליים.....)

אם מלאו לך יותר מדי שמן לא היית במוסך, היית באיטליז, ומציע לך לשנות קצב....

לענייננו, בהנחה שאתה לא רוצה להחליף את מחזיר השמן המדובר, שזו אמנם שעה וחצי עבודה, אבל עבודה מדוייקת הכוללת בחובה את שחרור המיסבים של הקראנק,
ובהנחה שאתה רוצה לנסות להציל את המחז"ש:
פתח בורג ניקוז, ורוקן את כל השמן, ומהר!. מלא שמן מולי ליקווי, שיש לו תוסף בעל תכונת הגמשת מחז"שים בחזרה (בדוק, ועובד, הרגיע לי נזילה מטורפת) בכמות הנדרשת ולא יותר.

סע 1000 ק"מ, ותראה אם נרגעה הנזילה. זה לא שיהיה שם יובש מוחלט, אבל אני מניח שתשאר הרטבה קלה בלבד.

אבל - אם זה מה שאתה מתכנן לעשות, עשה זאת מייד. כל ק"מ שאתה ממשיך לנסוע על השמן הקיים מקטין הסיכוי לתיקון עם ליקווי מולי.

אייל פ
05-05-05, 21:11
הבשורה הרעה היא שכן הייתי במוסך לגיפים, אחד המוסכים שנחשבים ליותר טובים ומקצועיים. כנראה שגם עליהם אי אפשר לסמוך בטיפול כמו החלפת שמנים.
את הטיפול עשה לא בעל המוסך אלה עובד שלו, אולי זו הבעיה.
מה זה ליקווי מולי, ואיפה אפשר להשיג את זה ???
אני גר ביקנעם.
האים זה סיפור קשה להחליף את מחזיר השמן לבד ? צריך כלים מיוחדים, או שאפשר לבצע את זה על המדרכה ליד הבית ?

בכלל, כדי לרוקן את השמן, צריך כלי לאסוף את השמן. באיזה כלי אתם משתמשים, ואיך נפתרים מהשמן. אני לא חושב שאפשר לשפוך אותו בגינה הציבורית ליד הבית.
בתודה אייל.

shmil
05-05-05, 21:55
ליקווי מולי, או מולי ליקווי, אינני זוכר את הסדר, זה שמן מנוע. נדמה לי תוצרת גרמניה. יש כאן את מומחי השמנים שיכולים לנתח אותו. לי הא עבד.

פי השאלות שלך, נראה לי שקצת מוקדם לך להחליף מחז"ש. אבל, סדר הפעולות בעקרון:
רוקן שמן, הורד קרטר, שחרר 8 ברגי מיסבי קראנק, שחרר בעדינות קראנק למטה, הורד חצי מחז"ש תחתון, החלק בעדינות החוצה חצי מחז"ש עליו, החלק פנימה חצי מחז"ש עלויון, חזק והדק קראנק למומנט הנכון, הרכב חצי מחז"ש תחתון, סגור קרטר, מלא שמן וסע לשלום.

נשמע פשוט? לא!!!!!!!

לא הייתי מייעץ למישהו להתחיל בפעולה כזו, זה נראה לי קצת מסובך למתחילים.

להיכן מרוקנים את השמן? לקופסת שמן חתוכה בדופן. מספיק ל-5 ליטר. משם - מרוקנים למפריד הנוזלים של הרפת הקרובה...... :lol:

eran4x4
06-05-05, 09:46
אם אתה עדייין סומח על בעל המוסך, חזור אליו עם הנתונים ובקש ממנו להחליף את מחזיר השמן ולמלות שמן בכמות הנכונה.

אייל פ
06-05-05, 15:27
רוקנתי שמן כדי להחזיר את הרמה לסימון, והופתעתי לגלות שהיה לי בערך 3 עד 4 ליטר לרוקן כדי להחזיר לרמה הרגילה (מילתי דלי שחור של בנאים בשמן מיותר).
כאשר הינעתי את הרכב כמובן לא היה שום ענן עשן. נראה מה יהיה אם הנזילה.
יכול להיות ששמן הגיע לבוכנות ?

זאבי
06-05-05, 23:02
התוסף שהוזכר הוא מתוצרת מוליקוט.
זהו מוצר ותיק מאד ומבןסס על תוספות מוליבדן.
ניתן להשיג גם בחנויות ACE ו"הום צנטר" אם כי יש כנראה מקומות זולים יותר.
מחיר משוער לפחית בסביבות 35 ש"ח.

-->