PDA

צפייה בגרסה מלאה : תקינת כביש - צפויים שינויים?

nadavn
17-05-13, 03:00
שלום,

רציתי לוודא סוגיה בקשר לתקינת הכביש של ה- SBS UTV שיש לנו בארץ (דגש RZR, COMMANDER, MAVERICK).

מישהו באחת החברות רמז לי שבסוף השנה יש תכנון להסיר את תקינות הכביש של הרכבים הללו. למעשה להפוך אותם לכמו טרקטורונים.

עם זאת, אותו מישהו גם ציין שהכלי של "החברה" שלו כנראה ישאר עם תקינת כביש. מה שהעלה בי את החשש לשקר מגעיל.

מישהו יודע משהו על זה? שמע משהו?

ואם כבר - האם ידוע מתי תינתן תקינה ל-MAVERICK?

shlomoaaa
03-03-14, 18:11
היי
האם בדקת את העניין?
כי ראיתי בשני מקומות בכתבות באתר שכתוב שכבר אסור?
תודה,
שלמה.

asafk
03-03-14, 18:47
יש שמועה עיקשת שאחד היבואנים דאג להפיץ בעניין. בירור שלנו מול משרד התחבורה העלה שהנושא עדיין בדיונים ואפילו המלצות עוד אין.
יתרה מזאת, מדובר בתקינה לכלים חדשים ולא בשלילת התקינה לכלים שכבר על הכביש.
מדובר, לדעתי, בהפחדה מכוונת של אותו יבואן, שנראית לי לא הוגנת כלפי לקוחות פוטנציאליים.

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

shlomoaaa
03-03-14, 19:09
היי,
קודם כל תודה על התגובה המהירה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
דבר שני דיברתי עם משרד התחבורה ואמרו לי ש"טרקטור משא מורשה רק לחצות כבישים"
אז מה התכוונו או שטעו?
תראה אני רוצה להחליף מטרקטורון לSBS וזה מזה חשוב לי אחרת לא עשיתי כלום ....
אשמח אם תוכל להגיד לי שכלי שכבר על הכביש אז לא יבטלו אותו?
בתודה ענקית
שלמה.

asafk
03-03-14, 20:52
מתוך אתר משרד התחבורה:

הוראת נוהל מספר 01\06 עדכון 3 תקנות התעבורה שפורסמו בתאריך 17/02/2005 קבעו קטגוריה לטרקטור משא המיועד לשימושים חקלאיים ותעשייתיים.
תפעולו של טרקטור משא מותר בכביש בדומה לטרקטור רגיל.

(מתוך:
http://he.mot.gov.il/index.php?option=com_content&view=article&id=1288:2010-08-31-09-08-00&catid=102:rechev-drishot-tkanim-c&Itemid=157
)

אסף.

דרור ברלי
03-03-14, 20:54
שום דבר עוד לא עבר את שלב ה"המלצה" כך שעל פניו עדיין אין מקום לדאגה.
מצד שני מדובר במשרד התחבורה. הכל יכול לקרות שם.

shlomoaaa
03-03-14, 22:30
תודה ענקית,
אבל זה סגור שכלי שכבר היה על הכביש לא ירד?
ועוד שאלה באותו הפרסום של משרד התחבורה שהביא אסף כתוב ש"המשרד צריך
לתת את דעתו לנושא של הסעת נוסע נוסף" ?!
מה הכוונה?
והאם לדעתכם כדאי לחכות או מה יהיה יהיה......
ושוב תודה על התשובות המהירות של אסף ודרור.

דרור ברלי
03-03-14, 23:13
במשרד התחבורה שום דבר לא "סגור".
גם להשיג אותם ולקבל מהם תשובות ברורות זה סרט.

נכון לרגע זה - בניגוד לבשורות האיוב שמפזרים אנשיו של אותו יבואן, הכל רק המלצות. עוד לא הגיע לדיון בכלל.
מצד שני - הנושא הזה קיים ושריר. יש במשרד התחבורה מי שמתעסקים בזה, ולהגיד שהם לא מכינים תוכניות וזוממים מזימות יהיה סוג של תמימות/טיפשות.

בוא ונאמר שלא אוהבים שם את הכלים הללו, והניחוש הלא מלומד שלי הוא שאם וכאשר יעסקו בנושא הזה - אין מה לצפות להקלות כלשהן. נהפוכו. מה יקרה אחרי שהנושא הזה יעלה לדיונים ומה יוחלט בהם ומתי זה יקרה - אלוהים יודע. אבל כל החיים כאן הם חוסר ודאות אחד גדול. נכון להיום לא הייתי חושש יותר מדי.

asafk
04-03-14, 06:58
לא בהכרח. היצרנים משקיעים בגרסאות עם דיפרנציאל עבור התקינה האירופית.
משרד התחבורה מעדיף "להקטין ראש" ולהיצמד לתקינה האירופית - וזה נכון, מוצדק וראוי. זו דרך מאוד נכונה שמונעת מכל מיני פונקציונרים מקומיים להסיט את התקינה לכיוונם.
וכיוון שהכלים האלו חוקיים לכביש באירופה, אני רוצה לקוות שהמשרד ירד מכל הרעיונות למהפכות, ויחליט על אימוץ התקינה האירופית כפי שהיא גם בנושא טרקטורים וsbs.

אסף.

shlomoaaa
04-03-14, 07:32
היי
בוקר טוב,
אני לא מבין מה היבואן מייבא?
הוא לא רוצה למכור???????????
למה הוא מפיץ את זה?
בתודה

דרור ברלי
04-03-14, 12:37
משרד התחבורה מאמץ מתוך התקינה האירופית רק את מה שבא לו.
באירופה מותר להרכיב לטרקטורונים צמיגי כביש ולנסוע על כביש כאחת המכוניות. טוב? רע? לא יודע. אבל זה המצב.

אתה רואה את זה קורה כאן?...........................:rolleyes :, לא, (ואולי טוב שכך וזו דעתי האישית) אבל זה ויכוח אחר. אני רק מעלה דוגמה אחת מני רבות שבה אין זהות בין תקינה אירופית למה שקורה אצלנו.

כנ"ל כל נושא הטיונינג של מכוניות כביש, שיפורים ברכבי שטח וכו'. מוסדר שם כחוק (יש בירוקרטיה, ברור. יש תקנים, יש בדיקות, אבל זה מוסדר ואתה לא צריך להפוך לעבריין. אצלנו - כרגיל, כל שינוי הוא לחלוטין לא חוקי ואין עם מי לדבר.

בכל סיפור ה-SBS אני חושש שמה שמניע את חכמי המשרד הזה לדוש ולהפוך ולתכנן תכנונים איך להגביל, להצר צעדים, להכניס מקלות בגלגלים ולהפריע לאנשים לחיות ולהינות מתחביבים לגיטימיים, זה ממש א רק הדאגה שלהם ל"בטיחות".

דרור ברלי
04-03-14, 12:43
דבר אחד בטוח וזה מידיעה אישית.
ריבוי התאונות ומקרי ההשתוללות המתועדים של רוכבי טרקטורונים ונהגי SBS הם בין בין הגורמים העיקריים שמדרבנים את משרד התחבורה לנסות להכניס שינויים בתקנות ולהגביל את השימוש בכלים הללו - וכאן, מה לעשות, אין לציבור הטרקטורוניסטים והרייזריסטים למי לבוא בטענות אלא רק לעצמו. כי ככה זה כשיש כל כך הרבה ערסים - יש מצב שהם מקלקלים לכמה אחדים שרוכבים כמו בני אדם, לא?...

asafk
04-03-14, 12:48
היי
בוקר טוב,
אני לא מבין מה היבואן מייבא?
הוא לא רוצה למכור???????????
למה הוא מפיץ את זה?
בתודה

יותר משהוא רוצה למכור... הוא רוצה לפגוע במכירות של המתחרה... וזו רק דעתי האישית.

אסף.

sportman
06-03-14, 05:32
דרור כל מילה בסלע,מיעוט של רוכבים ערסים דרעקים שנוסעים על הכלים האלה ואין להם כבוד ,לא לשטח ולא לבני אדם,הם הורסים לכולם.
התקנות צריכות להגביל את הקונים;)

shlomoaaa
07-03-14, 08:34
הייתגובה לכולם!!!!!!!!!!!!!!!!אחרי בדיקה במשרד התחבורה שבכלל לא קשה להשיג אותם וקיבלתי תשובה אחרי כמה שעות בלבד!!!!!!התשובה ממנהל מחלקת תקינה,ציתות!1- משרדנו פועל לתקן תקנות התעבורה בנוגע לטרקטור משא.2- המלצות סופיות של וועדה מקצועית שהקים משרדנו הוגשו ללשכה המשפטית של המשרד וכנראה זה בתהליכים סופיים.3- בכל אופן , לא יהיו שינויים מיידים תמיד תהיה תקופת מעבר.עכשיו מה אתם אומרים??????????????

boaz avrahami
07-03-14, 08:44
עושים לכם עוול. מה פתאום שלא נראה חבורות של ילדים עם טרקטורונים משתוללות על הכביש עם מערכת מוזיקה רועשת????????
קיפוח זועק לשמיים!!!!!!!!!

כדאי שתפנה דחוף לצינור לילה...(!!!!!!!!!!!!!!!)
לאחרונה מגיעים לשם כל המסכנים שדפקו אותם

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

שחר 9
08-03-14, 22:10
הכל תלוי ביבואנים ומידת הלחץ שהם יפעילו על משרד התחבורה והוועדות המחליטות ,
כפי הנראה הם לא מספיק מתאמצים בעיקר בגלל מלחמות בינהם (מטומטמים) ,
כרגע הם פועלים כמישהו שרוצה להוציא לשני עין ולאבד בעצמו את שתי העיניים !!!

מסכים עם זה שנטפלים לציבור יחסית קטן וזה תמיד ככה דופקים את מי שכנראה לא יתגונן ....
זה בדיוק כמו מחירי הביטוח לטרקטורונים - המחירים האמירו לשחקים , אף אחד לא עושה ביטוח , וכולם מפסידים !!

בועז התגובה שלך מראה על חוסר הבנה מוחלט , כמו עוד פרה בעדר שצווחת בגלל ארנבת שרצה בין הרגליים של העדר .
יש רוכבים בעייתיים שמשחירים את הקהילה אבל לומר שהם הרוב ובגלל זה צריך להיכנס בכולם זה טמטום .
כמו בכל קהילה יש את העשבים השוטים שאיתם בהחלט צריך לנקוט ביד הכי קשה שיש וחבל שלא עושים זאת מספיק , אבל מכאן ועד לדפוק את כולם כי קשה להתמודד עם המיעוט הדרך רחוקה .

-->