PDA

צפייה בגרסה מלאה : ייעוץ לפני קניה - היילקס 97

318is
17-05-13, 08:24
שלום שוב,

היום בדקתי עוד היילקס והשאלות שלי הן : (לא הגעתי לשלב של מכון בדיקה מאחר והמוכר התעקש על מחיר מוגזם לדעתי. אני חייב לציין שהמוכר נשמע אמין עוד בשיחה הראשונה שלנו)
1. נעילת דיפרנציאל לא עובדת. המוכר טוען שיש איזה תקלה חשמלית בסה״כ. המוכר טען שהוא קנה את הרכב עם אותה תקלה ומשום מה הוא לא תיקן את זה מאחר ולא נזקק לזה אף פעם בשטח. האם זה הגיוני וכמה יכול לעלות תיקון של דבר כזה ?
2. שילוב הילוך כוח בכל המצבים אינו מדליק אף מנורה או סימן בלוח השעונים. זה סתמי או שזה משמעותי כל כך ?
3. שילוב הילוך כוח נוקשה מאוד ולפעמים הייתי צריך לנסוע כמה מטרים קדימה אחורה כדי לשלב high/low.. האם זה מעיד על משהו רציני ??
4. כאשר מנסים לשלב את ההילוך כוח, מרגישים כאילו מחזיקים את הגלגלי שיניים ביד.. מין תחושה מעצבנת כזאת ... האם זה צריך להיות כך ?

מעבר לזה האוטו מרגיש מאוד נוח בנסיעה, לא מקרקש ולא נשמעים כל מיני רעשים או חריקות מצד מערכת ההגה / תפוחים / מתלים. הנסיעה הן בכביש והן בשטח מאוד נעימה. הרכב מרגיש כבד מיציאה מהמקום אך סוחב יחסית ומשייט ב- 90-100 קמ״ש בקלילות.
הרכב נועל צמיגי 31 ברישיון, ישנם חופשים מורגשים בהגה הן בנסיעה והן בעמידה במקום. (המוכר הצהיר על זה עוד לפני שנתן לי לנהוג)

לרכב אין היסטוריית טיפולים, יד 10, בודי נקי ללא חלודה למעט שריטה פה ושם, פנים הרכב במצב סביר, דשבורד סדוק מעל ללוח השעונים, מזגן וחימום עובדים מצוין, קלאץ׳ במצב מצוין, האוטו לא מתחמם (אימצתי את המנוע קצת והשעון חום עמד כל הזמן אמצע - ), הושתל מנוע טורבו לפני 50 אק״מ אולם המוכר לא ידע להגיד לי מי ביצע את זה והאם זה בוצע כהלכה, המוכר היה אדם דתי מבוגר ונשמע אמין מאוד, הרכב שימש אותו לטיולים בלבד במהלך השלוש שנים שהרכב אצלו וחוץ מהחלפת שמנים והחלפת מצבר (המצבר חדש הוחלף לפני ימים אחדים) הוא לא עשה כלום אפילו לא את סידורי החשמל של נעילת הדיפרנציאל והמנורות השרופות בלוח השעונים.

הרכב ישמש כרכב שני בלבד ומיועד לנסיעות קצרות מאוד וטיולים מדי פעם. טיולים בגבול הטעם הטוב ולא טיולי אקסטרים ושבירת מכלולים)

אשמח לקבל את חוות דעתכם בהתאם לגבי עלויות תיקון והאם שווה לכנס להרפתקאה כזאת.

תודה מראש.

dvirya
17-05-13, 09:00
שלום,לא רשמת כמה הבחור דורש,דבר שני לגבי כל מה שרשמת אילו לא תקלות רציניות בשביל לישר קו,השאלה כמה הוא דורש ביחס לכלה? אל תישכח שקשה למצוא היום היילקס חדש בניילון ולקנות היילקס יד 10 זה גם נישמע מטורף[אלה אם כן עברה במשפחה],במקומך...הייתי מחפש עוד קצת ומתאמץ.

בהצלחה

tooshey
17-05-13, 09:08
אתה מתאר אוטו מוזנח, בדיוק כמו כל אוטו זול וישן.
מה שראית ותיארת זה רק קצה הקרחון, מישהו מקצועי יגלה הרבה יותר וכשתתחיל לטפל באוטו ובתקלות אולי אז תבין את היקף הבעיות.
תיקון כל תקלה שתיארת יכול להיות לקחת דקה (חיזוק בורג, חיבור חוט חשמל) ולעלות שקל או להסתיים בהחלפת מכלול בעלות של אלף ש"ח.

אם אתה רוצה את הרכב לטיולים, אתה תצטרך לבנות אותו למטרה זו.
יש הילקס סטנדרט של חקלאים / קבלנים / מוסדות
יש הילקס של צעירים / סוחרים / בני דודים שבנוי או משופץ בעיקר קוסמטית
יש הילקס שבנוי לטיולים קשים ועדיין שומר על חוקיות לכביש
יש הילקס שכבר לא הילקס ובנוי לעבירות קיצונית.
תקרא ותפנים מה טמבור כתב לך בשרשור הקודם.

באופן כללי, הילקס טוב לא נמכר. המכוניות מזדקנות אצל בעליהן. חבר שלי שקנה את ההילקס חדש מהחברה לפני 16 שנה אומר " אני יד שניה - ראשונה ואחרונה" .
אם הילקס טוב נמכר, זה יהיה ללא פרסום, מחבר לחבר, מפה לאוזן.
הילקס טוב במחיר טוב שהגיע ללוח, יחטף מיד.
מה נשאר ? כל מיני נבלות במחיר מופקע. ומכאן אתה צריך לבחור.

לכן
או שתקנה אוטו בנוי שמתאים לצרכים שלך ותשלם בהתאם, והרבה, או שתקנה אוטו בסיסי / שחוט / בסיסי ושחוט ותשקיע יותר לאחר הקניה.

ממה שראיתי לאחרונה, כלים שנסחרו במחירון, מחירון+ , דרשו השקעה מיידית של 10 עד 15 אלף בישור קו בסיסי.
כלים שנבנו לטיולים - 20-30 אלף
כלים לעבירות קיצונית - 70-100 אלף

עצתי לך
תחשוב טוב האם אתה באמת רוצה וצריך הילקס ואם אתה ערוך לבניה וטיפול באחד
לך תבדוק מספר גדול ככל הניתן של כלים. זה יקנה לך ניסיון ופרספקטיבה
יעוץ בפורום זה נחמד אבל שחיה לא לומדים בהתכתבות. אתה צריך מישהו מקצועי שיבדוק פיזית, וגם זה עולה כסף.

סע לשלום חביבי, המפתחות בפנים...

בברכה,טושי

318is
17-05-13, 09:23
המוכר דרש 30,000 שח והצעתי לו 25,000 שח אבל הוא לא הסכים.

אני לא רוצה רכב עבירות ולא לא רוצה להשקיע עד כדי כך. אני מעדיף רכב סטנדרטי לחלוטין אבל אין למצוא כאלה נכון להיום ... למה ??? אין לי מושג.

כל מי שמחזיק היילקס משפר, שותל מנועים, מחליף צמיגים, הופך אותו לחיית עבירות. אני לא.

אני מעדיף רכב סטנדרטי כפי שיצא מהחברה אפילו עם הג׳נט המקורי .. למה אני מעדיף את זה !??? לא יודע, ״דפיקה״ שיש לי. אני מעדיף מקוריות על כל שיפור אחר אבל אין בנמצא ואין במחיר שפוי וסביר אז מה עושים ??? אמשיך לחפש ... מה יכול להיות :-))) ונמשיך להתענג על קריאה בפורומים ובהתייעצויות עם אנשים מקסימים... בינתיים אני רק מחכים ומשכיל :-))

שגיא S
17-05-13, 10:32
אם אתה לא צריך רכב עבירות...אז למה אתה מתעקש על היילקס עם הסרנים החיים?
תמצא היילקס ממודל חדש יותר, יהיה גם יותר נוח, גם המנוע טורבו מקורי, וגם חדש יותר.

אמנם פפחות חסין ועביר בשטח, אבל אם אתה מחפש מקורי ההבדל לא יהיה כזה גדול

318is
17-05-13, 13:02
לא יודע איך להסביר לכם את זה אבל יש לי משיכה לדגם הישן דווקא .. ודווקא טויוטה. למה ??? יש לי משיכה מוזרה לרכבים ישנים וקלאסיים והיילקס הוא טנדר קלאסי בעיניי, ובגלל זה הוא מושך אותי כבר מגיל צעיר. (אין לי מי יודע מה תקציב והמקסימום שאני הולך להשקיע הוא 30000)

טל חסיד
17-05-13, 14:33
אם אתה חושב שב 30000 אתה רוכש הילקס ישן ובזה ניסגרה הפינה אתה לא במציאות. רכב טוב ללא בעיות + שיפורים + ישור קו וכו זה בדיוק מה שטמבור תיאר לך.
אחרת אתה תשלם את כל השאר בתשלומים.

טל

318is
18-05-13, 11:16
עוד שאלה בבקשה,

האם בשילוב להילוך כוח, אני צריך להרגיש את הסיבובים של הגלגל שיניים / הוויברציות ביד ??? והאם זה בר תיקון ??

טל חסיד
18-05-13, 13:02
תמיד יש ויברציות בידית גיר \ טרנספר השאלה עד כמה ופה קשה לענות על השאלה, אם יש בעיה ברור שאפשר לתקן אבל קודם צריך לדעת מה התקלה.
יש תקלות יקרות וזולות !

טל

ד ו ר ו ן
18-05-13, 20:04
ואם לתמצת לך את נבואות הזעם:
1. היילקסים נמכרים- ואם זה זול יש לך פוטנציאל להוציא הרבה כסף ליישור קו, גם עם ליישר למצב סטנדרטי.
2. בודדים הם בעלי ההיילקס שלאחר הרכישה לא מתחילים תהליך שדרוג ושיפור, לאו דוקא כי צריך, אלא יותר כי אפשר..
3. כדי לצמצם את סעיף 1 למינימום, תיקח איתך מישהו שבקיא מאד ברכב הזה, גם אם בתשלום- זה יחסוך לך הרב. מאד בהמשך (שים לב כמה מהשאלות שלך מקבלות תשובה של ״יכול להיות משהו קטן ויכול להיות בעיה גדולה״).

אלי טמבור
20-05-13, 18:54
המוכר דרש 30,000 שח והצעתי לו 25,000 שח אבל הוא לא הסכים.

אני לא רוצה רכב עבירות ולא לא רוצה להשקיע עד כדי כך. אני מעדיף רכב סטנדרטי לחלוטין אבל אין למצוא כאלה נכון להיום ... למה ??? אין לי מושג.

כל מי שמחזיק היילקס משפר, שותל מנועים, מחליף צמיגים, הופך אותו לחיית עבירות. אני לא.

אני מעדיף רכב סטנדרטי כפי שיצא מהחברה אפילו עם הג׳נט המקורי .. למה אני מעדיף את זה !??? לא יודע, ״דפיקה״ שיש לי. אני מעדיף מקוריות על כל שיפור אחר אבל אין בנמצא ואין במחיר שפוי וסביר אז מה עושים ??? אמשיך לחפש ... מה יכול להיות :-))) ונמשיך להתענג על קריאה בפורומים ובהתייעצויות עם אנשים מקסימים... בינתיים אני רק מחכים ומשכיל :-))

איזה מקוריות תמצא ברכב כמעט בין עשרים שנה ,מה כבר יכול להשאר מקורי בגיל כזה מיתקדם של רכב .....
בסכום שאתה מחפש זה רכב לשיקום עלות של 25 אלף לרכב פלוס 30 אלף השקעה[ וזה במידה ושרשרת הכח תקינה מנוע גיר טרנספר ] ותהיה לך הילקס סטנדרטית במצב יחסית טוב ,סם לב רשמתי יחסית ,תבדוק אופציות שונות מהילקס בין 15 שנה נראה שיותר יתאים לך ....

אלי טמבור
20-05-13, 19:01
אתה מתאר אוטו מוזנח, בדיוק כמו כל אוטו זול וישן.
מה שראית ותיארת זה רק קצה הקרחון, מישהו מקצועי יגלה הרבה יותר וכשתתחיל לטפל באוטו ובתקלות אולי אז תבין את היקף הבעיות.
תיקון כל תקלה שתיארת יכול להיות לקחת דקה (חיזוק בורג, חיבור חוט חשמל) ולעלות שקל או להסתיים בהחלפת מכלול בעלות של אלף ש"ח.

אם אתה רוצה את הרכב לטיולים, אתה תצטרך לבנות אותו למטרה זו.
יש הילקס סטנדרט של חקלאים / קבלנים / מוסדות
יש הילקס של צעירים / סוחרים / בני דודים שבנוי או משופץ בעיקר קוסמטית
יש הילקס שבנוי לטיולים קשים ועדיין שומר על חוקיות לכביש
יש הילקס שכבר לא הילקס ובנוי לעבירות קיצונית.
תקרא ותפנים מה טמבור כתב לך בשרשור הקודם.

באופן כללי, הילקס טוב לא נמכר. המכוניות מזדקנות אצל בעליהן. חבר שלי שקנה את ההילקס חדש מהחברה לפני 16 שנה אומר " אני יד שניה - ראשונה ואחרונה" .
אם הילקס טוב נמכר, זה יהיה ללא פרסום, מחבר לחבר, מפה לאוזן.
הילקס טוב במחיר טוב שהגיע ללוח, יחטף מיד.
מה נשאר ? כל מיני נבלות במחיר מופקע. ומכאן אתה צריך לבחור.

לכן
או שתקנה אוטו בנוי שמתאים לצרכים שלך ותשלם בהתאם, והרבה, או שתקנה אוטו בסיסי / שחוט / בסיסי ושחוט ותשקיע יותר לאחר הקניה.

ממה שראיתי לאחרונה, כלים שנסחרו במחירון, מחירון+ , דרשו השקעה מיידית של 10 עד 15 אלף בישור קו בסיסי.
כלים שנבנו לטיולים - 20-30 אלף
כלים לעבירות קיצונית - 70-100 אלף

עצתי לך
תחשוב טוב האם אתה באמת רוצה וצריך הילקס ואם אתה ערוך לבניה וטיפול באחד
לך תבדוק מספר גדול ככל הניתן של כלים. זה יקנה לך ניסיון ופרספקטיבה
יעוץ בפורום זה נחמד אבל שחיה לא לומדים בהתכתבות. אתה צריך מישהו מקצועי שיבדוק פיזית, וגם זה עולה כסף.

סע לשלום חביבי, המפתחות בפנים...

בברכה,טושי

טושי אם אתה כותב את הם מאמינים יותר שאני כותב הם חושבים ששתיתי או עישנתי משהוא חזק למרות שאני לא שותה ולא מעשן רק מזנק בסלעים..

-->