PDA

צפייה בגרסה מלאה : שברולט נוואדה דיזל דגם 2500

vortec5700
19-05-13, 18:30
שלום לכם.

היה לי יוקון ומאז שעברתי למגרדת גחון השריטה של פול סייז אמריקאי לא נותנת לי נחת.
יש לי הזדמנות לקחת שברולט נוואדה דיזל דגם 2500 עם 8 ברגים בנאבה מודל 2000.
אני יודע שמבחינת המכלולים זה כמו יוקון דיזל (מה שהיה לי), רק סרנים יותר חזקים של 2500.

מה לבדוק?
האם רישיון ב מספיק כדי לנהוג בו? יש לי עד 4 טון.

תודה.

kobixk
19-05-13, 23:17
אנחנו בדיוק באותו מצב. מיוקון (בנזין) עברתי לסיירה 2500 דיזל.
קודם כל רשיון ב מספיק בהחלט.
מה שאני הייתי בודק כמו בכל אוטו רגיל זה גיר ומנוע . הילוכים עוברים חלק עולים ויורדים בלי דפיקות חזקות. מנוע בלי רעשי רקע וצלצולים מיוחדים;.
יש לבדוק טרנספר ואת מערכת ההנעה הקדמית שהכל עובר ועובד חלק אני כרגע אחרי שיפוץ קומפלט של המערכת ועם עזרה רבה מחברים הגעתי ל2500 שקל רק על מנת שהמערכת תעבוד כמו שצריך.
דבר נוסף תבדוק מיקום חיישן הPMD ובמידת הצורך לא להתעצל לקנות כבל הארכה ולהעביר אותו לכנף. אם תוכל תבדוק התנעה ראשונית בבוקר מה טוב.
לעבור על בולמים תפוחי הגה צלבים לאמת קילומטרז מול מצב האוטו ויזואלית . לבדוק מספרי שלדה ומנוע. ואחרי כל זה להנות מבהמה אמיתית

vortec5700
20-05-13, 11:53
שלום kobixk.

תודה על המידע.

בדקתי את הרכב. מבחינת סחיבה נוסע מעולה. הבעיה היגוי גרוע ומנוע מת - לחץ שמן בקנטים.
אמור להיות באמצע הסקלה על מנוע חם או טיפה פחות אם מנוע שחוק והיה פחות מרבע.

אני לא לוקח את הרכב בגלל בעיות האלו. :(

מה לחץ שמן ברכב שלך?

vortec5700
20-05-13, 14:00
בשביל ההשוואה מצרף תמונה של לחץ שמן תקין עבור מנוע 6.5 בטמפרטורת עבודה. התמונה מיוקון דיזל שהייתה לי.

kobixk
21-05-13, 06:48
אצלי כשחם זו בערך טמפרטורת העבודה.
יחד עם זאת לא הייתי פוסל בצורה אוטומטית את האוטו . במידה ומחיר האוטו נמוך יחסית אולי הייתי שוקל לקחת
לא אתפלא גם אם יהיה אפשר ליסוע עם המנוע הזה עוד 200 אלף בשקט ..
במידה והמחיר הוגן והאוטו סוחב טוב וכל מכלול הבעיות שלו מסתכמות בזה הייתי שוקל לאחר ביצוע סקר שוק אולי כן לקחת.
האם זו הנאודה שנת 2000 מהלוח ביד 2? מחירה שם 30 אלף?

vortec5700
21-05-13, 13:50
קצת פחות מ100 זה אידיאלי. אצלו זה היה 100 אחרי נסיעה קצרה מאוד כי לחץ שמן נמוך.

המחיר של הרכב גבוה מאוד יחסית כי זה רכב ששופץ (באהבה רבה) ואפשר לומר נבנה מחדש וניראה כמו חדש.
הסחיבה של מנוע פשוט מדהימה כי המנוע כביכול שופץ (לפי תוצאות השיפוץ רואים בבירור שהמנוע שופץ על ידי מכונאי מטיב המסורתי כאן בארץ) אבל יש קומפרסייה טובה בצילינדרים כי הוחלפו רינגים. היה לי מנוע דיזל כזה והרכב הזה שנהגתי בו פשוט היה חזק: מאיץ כמו פרייבט - כאילו שוקל לא 2600ק"ג אלא רק 1200ק"ג.
ביוקון שלי המנוע היה הרבה יותר עצל.
אני רציתי לעשות החלפה עם הבעלים לרכב הפרטי שלי - זו הייתה הזדמנות טובה עבורי כי אני אוהב את הרכבים הגדולים ואין לי זמן להתעסק במכירה.
אבל מכיוון שהמנוע עם לחץ שמן נמוך - המנוע נמצא בסוף ימיו ואת זה אני יודע בודאות. מה גם, כאשר נותנים גז מלא הוא מגיע ללחץ שמן שאמור להיות על סרק. במנוע אידיאלי כמו שהיה לי ביוקון דיזל שלי לחץ זמן תמיד גבוה ובסל"ד עולה רק במאט.
במנוע טוב לחץ שמן רוב הזמן קבוע וכימעט לא משתנה.
נוואדה הזאת לא נמצאת ביד 2 ומחירה כפול ממחיר הנוואדה שאתה מתכוון.
במחיר כזה אני מצפה רכב לא פחות ממושלם.

אני רוצה רכב מהנה אבל כזה שהוא במצב של להניע ולנסוע, בלי לחשוב אם אגיע ליעד או יתקע בשולי הדרך.

אין ברירה, אני ימשיך להמתין להזדמנות הבאה. אולי בדרך יעשה רישיון C1 ואז אקנה רכב מודרני יותר. משהו כמו סילבראדו, פורד F350 או אולי עד אז דודג' ראם יוזל.

kobixk
21-05-13, 17:05
אוקי התמונה קצת יותר ברורה. במחיר כזה כמובן שהייתי מצפה לאוטו מושלם!
המנועים האלו נמכרים היום בסביבות 6 אלף התקנה בסביבות 3 בהחלט לא שווה את הסכום.
אם יש לך סבלנות אשריך . בכל מקרה אני שמח שהתפתח כאן איזה שהוא דיון בנוגע לרכבים האלה . עושה רושם שאין הרבה מביני עניין בתחום .
בברכה

vortec5700
21-05-13, 17:49
יש מאט מאוד אנשים בארץ שמכירים את הרכבים האלו באמת טוב. גם מנועים אמריקאיים עם כל הגודל והעוצמה שלהם לא חסינים מפני מחלות ו200,000ק"מ זה הרבה למנועים האלה: מחלה עיקרית של מנועים האלו זה מייסבים שנשחקים וגורמים לירידת לחץ שמן.

מבחינת סבלנות - אין מה לעשות. בפזיזות אי אפשר לעשות עסקים.
הרכב הספציפי הוצע בתנאים נוחים בשבילי מכיוון שכלל טרייד אין לפרייווט שלי. זה חוסך מימני מכירה שמבחינתי זה סיוט שאין לי זמן בשבילו.
אם לא מנוע, הייתי נוסע על משהו מענין.

לדעתי זו הערכה מאוד אופטימית למנוע ב6K. מנוע טוב עולה יותר.

בכל אופן, מתישהו אני מקווה לחזור לעינינים. זה בטח יהיה משהו אמריקאי וגדול - רק עם מנוע דיזל.

מה עם לחץ שמן במנוע שלך?

kobixk
21-05-13, 21:36
אצלי הלחץ שמן בסרק בסביבות 100 אבל כשנותנים בגאז הוא מטפס מעט.
המנוע סוחב מעולה ואין נזילות או איבוד שמן.
גם מהמעט שאני נוסע (זהו רכב שני) אני לא דואג. בקושי מגרד את ה250 קמ בחודש.
דווקא הייתי מעדיף מנוע בנזין טוב ושקט על פני הרעשן הזה.. במידה והיה ניתן לעבור חוקית הייתי עושה את זה ואז מבחינתי הסיירה הייתה מושלמת.

vortec5700
21-05-13, 22:04
מנוע בנזין - לא נוגע בדבר הזה יותר. מנוע בעייתי בגירסת VORTEC עם עכביש "רגיש", בדרך כלל בא עם גיר חלש, ברסים חלשים, נאבות חלשות 6 ברגים וסרנים חלשים (יש יוצאים מן הכלל, אבל הרבה מאוד דגמי בנזין הם יוקון 1500 לאומ הדיזל בטנדרים זה דגמים 2500). קצת יותר טוב מבחינה הזאת בגירסת TBI.
לי היה מזל והמנוע לא עשה בעיות - אבל ראיתי ושמעתי מספיק סיפורי בהלות אליו.
הדיזל לא רועש במיוחד, זה תלוי ממערכת הפליטה. בנזין עם מערכת פליטה פתוחה מרעיש לא הרבה פחות מדיזל עם מערכת כזאת.

בסרק אצלך 100KPA? זה פחות מרבע - זה משהו כמו 14PSI. הייתי אומר מאט מאוד למנוע הזה. אני פסלתי את הרכב המדובר בגלל שהיה לו לחץ זמן כזה.

חבל להרוס את הרכב בהסבה מדיזל לבנזין, גם אם זה היה אפשרי מבחינה חוקית. הדיזל מנוע מדהים.

היה לך יוקון בנזין - לא? למה עברת לטנדר דיזל (אם אפשר לשאול).

אני חסיד של דיזל ולבנזין אי אפשר לעביר אותי. מה גם בנזין עושה 1 ל3 ודיזל 1 ל6+.

kobixk
21-05-13, 23:57
היה לי יוקון 5.7 בנזין עם מערכת גז. אם היה קצר לעולם לא הייתי מוכר.
אם נלך לפי רב סרן שמועתי רוב הדעות יגידו שמנועי הבנזין אמינים יותר.. מערכת הפליטה אצלי מושלמת נדייק ונאמר שהרעש של הדיזל בסיבובי סרק קצת מרגיז . בנסיעה רצופה הרעש נעלם.
תמיד אהבתי את הסיירה תמיד רציתי כזו. היוקון היה ארוך הדבר וזה היה הדבר היחיד שלא אהבתי בו.
תמיד אהיה מוכן להחליף ליוקון קצר וכנראה אם תהיה לי הזדמנות אעשה את זה.

vortec5700
22-05-13, 00:11
מה שאני יודע זה ממקור ראשון ולא מרב סרן המפורסם. מנוע דיזל יכול להחזיק חצי מיליון וזה לא מאט, עם מנוע בנזין מדגמים האלו זה נדיר, רק אקזמפלרים שטופלו על ידי סוגי שמנים הטובים ביותר וחלפים מקוריים אולי יגיעו לזה.
מעבר לזה, יוקון בא לצערי עם מכלולים של 1500 ולא של 2500, בדגם בנזין זה כולל גם שלדה חלשה יותר. בדגם דיזל הרבה מכלולים של 2500: שזה כולל גיר מחוזק הרבה יותר אמין ועוד. אבל עדיין אותם בלמים חלשים בנאבה 6 ברגים וסרנים חלשים - אומנם מספיק לרכב פנאי, אבל הייתי רוצה יותר מהפול סייז האמיתי.

דווקא מנוע דיזל כשהוא תקיןם בעל צליל מיוחד כמו לאף מנוע אחר על סרק. זה אופייני רק למנוע הזה. צליל של טרקטור זה למנועים גמורים עם לחץ שמן נמוך.
מנוע דיזל מצטיין במשיכה מעולה כבר בסל"ד נמוך, מנוע בנזין מתחיל לעבוד הרבה יותר מאוחר (נכון ברמזור הוא מהיר יותר ובשיוט גם - אבל תלוי מה אתה מחפש).

אגב, ההסבה לגז לא עשתה לך בעיות? אני יודע שבדגמים שבמקור מיועדים לCNG מהיצרן יש שסתומים מחומרים עמידים יותר.
גם לגבי הגז אני יודע שוב פעם ממקור ראשון ולא מרב סרן: אני מכיר מישהו שהיו לו המון בעיות עם זה.

elnevo
25-05-13, 20:08
למנועי הדיזל שלנו 2 בעיות עיקריות: הראשונה - מע׳ הקירור לא יעילה והמנוע מתחמם בעליות ממושכות דבר שעלול לגרום לנזק לראשי המנוע. השניה - רכיב ה- pmd שדובר עליו רבות כאן בפורום (לדגמים עם משאבת הזרקה מכנית אין את הבעיה הזו). מעבר לזה, המנוע אמין ועמיד.לרעש מתרגלים עם הזמן ויש כאלה שמתמכרים לו...ביצועים - למי שרוצה לשפר ביצועי המנוע, יש שוק שיפורים גדול בארה״ב, כולל שיפורי אגזוז, טורבו, מחשב מנוע, מזרקים ועוד. ביצועים של בנזין לא יהיו לו אבל אפשר להגיע לתוצאות יפות.פורום מצויין עם המון מידע:http://www.dieselplace.com/forum/63-gm-diesel-engines/21-6-5l-diesel-engine/

kobixk
26-05-13, 17:19
עם הרעש אין לי בעיה רק בסרק הוא קצת ..
מערכת הגז היתה לי גם ביוקון וגם בסונומה. לא מבין על מה מדברים עבד מצוין בלי בעיות בכלל. עם הסונומה הייתי נוסע המון .

vortec5700
26-05-13, 23:02
אני מאוד אהבתי מנוע דיזל וממש מתגעגע אליו - הרבה מומנט ועבודה על טורים נמוכים מאוד, אצלי הגיר העביר הילוכים על 1600~1800סל"ד או על 2000סל"ד כאשר רציתי מאט להאיץ או בעליות. לא אהבתי את הבנזין למרות שהיה זריז ממנו. אהבתי את הצליל המיוחד שיש לו על סרק.

elnevo, יש לך סאברבן מאוד יפה.

elnevo
28-05-13, 20:13
תודה vortec5700.

-->