PDA

צפייה בגרסה מלאה : ספר עם מסלולים

ilan.sch
20-05-13, 17:53
שלום חברים,

רציתי לדעת אם מישהו מכיר מקום שאפשר לקנות את הספר של ברקאי חפוז בשטח.
או ספר דומה - עדיף למשומש..

מטרת הספר: מסלולים ברמות קל-בינוני-קשה, ועדיפות למסלולים של יום בודד.

הספר צריך לכלול הסברים על המסלול ומפות כי אני חסר GPS אבל בעל המון שבועות ניווט מהצבא :D

אני ידוע שאפשר להוציא תצ"א של האיזור ולהדפיס סיפור דרך, ואז לכרוך יפה בתוך איזה דפדפת.. אבל אני לא אעשה את זה
ומהניסיון שלי - הכל יתקמט ויהיה מצו'קמק תוך כמה שעות.

תודה רבה !

רמי גלבוע
20-05-13, 17:56
יש לאבירם אתר אינטרנט, בדוק איתו, אולי יש לו עוד כמה קרטונים במחסן

Pilon
21-05-13, 08:13
בפעם האחרונה שבדקתי, כל סדרת הספרים של ברקאי נמכרת בסטימצקי.

ishc
21-05-13, 08:33
כבר לא משתמש בספרים תקופה אבל בהתחלה נעזרתי בהם לא מעט. הספרים של אבירם פחות טובים וברורים לדעתי הספר של יואב קווה עדיף עשרות המונים, תטייל באתר שלו (שבילים) ותקבל מושג, אם אני לא טועה יש לו שני ספרים.

דרור ברלי
21-05-13, 08:53
כבודם של הספרים של אבירם במקומו מונח לנצח - האיש המיוחד הזה השאיר חותם בג'יפאות הישראלית לתמיד.

אבל כמי שכתב בזמנו עשרות מסלולי טיולים אני מודיע לכם שיש בעיה אמיתית עם ספרי הטיולים. לא רק של אבירם אלא בכלל (כולל המסלולים שלי) - השטח משתנה.
כאן סגרו שביל וכאן סללו כביש ופה צץ פתאום בסיס צבאי ושם בכלל שיטחו גבעה והתחילו לבנות ישוב קהילתי, והמעלה הזה שהיה ידידותי ואפשר היה לשלוח אליו את המוני הג'יפאים המטיילים, הפך למסוכן ובלתי עביר... או שהצבא השתלט על קטע של שמורה והפך אותה לגמרי וכו' וכו' שינויים ובלת"מים.

אם הכותב לא מעדכן ומתקן את המסלולים ומוציא מהדורות מעודכנות של הספרים, לא מעט מסלולים בספרים האלה מאבדים רלוונטיות אחרי שנים בודדות ממש. זו גם בדיוק הסיבה שמי שמטייל עם מפה, צריך לדאוג שתהיה לו מפה מעודכנת ככל האפשר ולא המפה מ-1974 שקיבל מאבא שלו... ובכוונה הגזמתי (כן, יש לי אחת כזו), אבל גם מפה משנת 2000 או 2003 למרות שהיא בוודאי במצב פיזי כמו חדש, כבר ישנה מדי ולא מספיק טובה.

הספרים הראשונים של אבירם כבר עתיקים. אמצע שנות התשעים. גם ספרי ה"חפוז" האחרונים שלו כבר בני כמה וכמה שנים טובות. אני מאמין שרוב המסלולים ב"חפוז בשטח" עדיין רלוונטיים אבל אל תתפלאו אם השטח קצת השתנה פה ושם. תהיו מוכנים נפשית לאלתר ולשנות.

boaz avrahami
21-05-13, 09:00
ויש עוד בעיה.
פתאום כל הציבור חשוף לפינות חמד שפעם היו דיסקרטיות ונעימות...

אחרי זמן קצר הן מתלכלכות, נהרסות ובסוף נסגרות

ilan.sch
21-05-13, 09:16
אהלן

תודה רבה כן אני מטייל לפעמים עם חפוז בשטח ואנחנו רואים שחלק מהשבילים סגורים או לא נסעו בהם שנה והם נראים לא "עבירים" ..

אכן מאלתרים.

ולבועז, מה לעשות ככה זה גלגל החיים רק ששכחת שקמות חדשות במקומן

-->